Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Asus tuf gaming fx505dy bq068t огляд

Asus TUF Gaming FX505DY

Справді геймерський. бездоганно надійний.

Asus TUF Gaming FX505 AMD Edition. це сучасний ігровий ноутбук в корпусі підвищеної міцності, яка підтверджена строгими тестами за стандартом MIL-STD-810G. У апаратну конфігурацію пристрою входить новітній процесор AMD Ryzen і дискретна відеокарта Radeon. IPS-дисплей NanoEdge з надтонкою рамкою і високою частотою оновлення (до 120 Гц) підтримує технологію адаптивної синхронізації AMD FreeSync, гарантуючи високу якість зображення. TUF Gaming FX505 AMD Edition. відмінна ігрова платформа за розумною ціною!

“Asus TUF Gaming FX505DY. відмінний приклад того, яким може вийти ігровий ноутбук на платформі AMD. Його процесор і відеокарта створені одним «червоним» виробником, ймовірно, в тому числі і тому варто Asus FX505DY недорого за мірками ігрових ноутбуків, близько 55 000 рублів за розглянуту нами модифікацію “

“Доступний ігровий ноутбук з солідним списком сильних сторін.”

Дисплей NanoEdge стає все витонченіше. Тепер товщина його рамки становить всього 6,5 мм, що дозволило зробити корпус ноутбука ще більш компактним. У моделі TUF Gaming FX505 AMD Edition використовується IPS-панель з високою частотою оновлення, яка гарантує плавне відображення динамічних сцен в іграх з мінімальним ефектом змазування картинки. Вона також забезпечує точне відтворення всіх відтінків навіть при погляді на екран з боку.

В даному ноутбуці реалізована технологія AMD FreeSync, синхронізуюча частоту оновлення екрану з частотою виведення кадрів графічним процесором. Завдяки їй усувається неприємний ефект розриву кадру і зменшується затримка відображення, що забезпечує як вищу якість картинки, так і поліпшену реакцію гри на дії користувача.

Незважаючи на компактний розмір, TUF Gaming FX505 AMD Edition пропонує високу продуктивність, адже він наділений чотирьохядерним процесором AMD Ryzen з тактовою частотою до 3,7 ГГц. Виконуючи вісім обчислювальних потоків одночасно, цей процесор прекрасно підходить для роботи в багатозадачному режимі і будь-яких повсякденних завдань. У графічної підсистеми ноутбука використовується відеокарта геймерского класу Radeon RX 560X.

Як і всі пристрої серії TUF, ноутбук TUF Gaming FX505 AMD Edition відрізняється максимальною надійністю і стабільністю роботи. Він пройшов суворі випробування якості, в тому числі по американському військово-промисловому стандарту MIL-STD-810G, тому геймери гарантовано отримують в своє розпорядження тільки найкраще. Такий пристрій без праці витримає всі тяготи не дуже дбайливого повсякденного звернення.

Тестування проводилося в строго певних умовах під наглядом фахівців контролю якості. Самостійне тестування продукту, проведене без належного контролю і спостереження, може пошкодити РК і в деяких ситуаціях привести до ризику для здоров’я і життя.

Випробування на ударостійкість гарантують, що ігровий ноутбук серії TUF Gaming НЕ буде пошкоджений через трясіння і ударів під час перевезення і повсякденному використанні. Його укріплений корпус здатний витримати тривалу вібрацію і в два рази більшу ударну навантаження, ніж того вимагають загальноприйняті виробничі стандарти.

Інженери Asus тестують ноутбуки серії TUF Gaming на працездатність у вкрай несприятливих зовнішніх умовах: при екстремальних температурах і вологості, а також на великій висоті, що імітує перевезення авіатранспортом і використання на борту літака. Випробування на вплив сонячного випромінювання гарантує, що корпус ноутбука не вицвіте навіть після тривалого перебування під прямими сонячними променями.

Ноутбук TUF Gaming FX505 AMD Edition доступний в двох варіантах оформлення корпусу, кожен з яких виражає ідею могутності й бездоганною надійності. Кришка дисплея виготовляється з алюмінію металево-сірого кольору або чорного пластику. Чарункова структура нижній панелі надає корпусу додаткову структурну міцність.

Оптимізована розкладка і повнокольоровий підсвічування

Виділена комбінація WASD, широка клавіша пробілу, ізольовані «стрілки», проміжки між групами функціональних клавіш. клавіатура ноутбука TUF Gaming FX505 AMD Edition спеціально оптимізована під гри. Технологія Overstroke забезпечує прискорене спрацьовування клавіш, що буде особливо корисним для швидкого управління в динамічних ігрових жанрах. Крім того, в ній реалізована підсвічування, якою можна керувати через утиліту TUF Aura Core.

Доступність клавіатури з повнокольоровим підсвічуванням залежить від конкретної моделі.

Клавіші клавіатури, якою оснащений ноутбук TUF Gaming FX505 AMD Edition, розраховані на 20 мільйонів натиснень, що в два рази перевищує вимоги загальноприйнятого промислового стандарту. Це означає, що пристрій буде служити довго без погіршення своїх споживчих якостей.

Ноутбук оснащений клавіатурою, розкладка якої відповідає кращим зразкам ігрових моделей для стаціонарних комп’ютерів, тому і грати, і набирати текст на ній абсолютно комфортно. Для зручності використання групи функціональних клавіш розділені проміжками, а клавіші зі стрілками відокремлені від інших.

Ексклюзивна технологія Overstroke забезпечує більш ранню реєстрацію спрацьовування клавіш. задовго до їх натискання на повні 1,8 мм, причому для цього необхідно докласти строго певну силу. 62 грами. Це позитивно позначається на швидкості і точності управління в іграх.

За ефективне охолодження ноутбука під час тривалих ігрових сесій відповідає технологія HyperCool, яка поєднує в собі пилозахисну систему ADC і функцію регулювання вентиляторів HyperFan. Хорошому охолодженню також сприяють невеликі, але ефективні оптимізації, такі як трапецієподібний виріз в кришці дисплея і паралельне розміщення вентиляторів.

Частинки пилу виводяться з корпусу ноутбука за двома спеціально сконструйованим тунелях, розташованих по краях вентиляторів. Таке рішення продовжує термін служби вентиляторів і забезпечує високу ефективність охолодження в довгостроковій перспективі.

Можна регулювати швидкість обертання вентиляторів системи охолодження, перемикаючись між режимами натисненням спеціальної комбінації клавіш. Доступний стандартний режим з параметрами за замовчуванням і режим для самостійного налаштування вентиляторів. Решта три режими дозволять знайти баланс між ефективністю охолодження і рівнем шуму. Найагресивнішим серед них є режим Turbo, в якому вентилятори обертаються на максимальній швидкості, щоб забезпечити стабільну роботу ноутбука під високими навантаженнями. Якщо ж пріоритетом є тиша і мінімальне енергоспоживання, слід активувати режим Silent. Також є проміжний збалансований режим з рівнем шуму до 45 дБ.

Кожен елемент конструкції ноутбука виконаний таким чином, щоб забезпечити максимально стабільну та ефективну його роботу. Так, два вентилятора розташовані симетрично, щоб максимально посилити вентиляцію всередині корпусу. Вони викидають гаряче повітря через задню панель, причому в кришці дисплея зроблений трапецієподібний виріз, щоб та не перекривала вентиляційні отвори. Це просте рішення дозволило підвищити ефективність охолодження на цілих 25% в порівнянні з традиційною конструкцією.

Технологія DTS Headphone: X, реалізована в аудіосистеми ноутбука TUF Gaming FX505 AMD Edition, формує віртуальний просторовий звук формату 7.1 при використанні навушників. Є встановлені режими, оптимізовані під ігри, спортивні трансляції та фільми, а також вбудований еквалайзер для додаткової підстроювання звучання.

В ноутбук TUF Gaming FX505 AMD Edition встановлюється гібридний жорсткий диск FireCuda об’ємом 1 ТБ. Незважаючи на те, що швидкість обертання його шпинделя становить 5400 об / хв, він завантажує гри набагато швидше в порівнянні з традиційними жорсткими дисками. Такий результат досягається за рахунок використання вбудованої флеш-пам’яті як високошвидкісний кеша даних.

Всі заяви про швидкість читання і запису даних ґрунтуються на теоретичних значеннях, якщо явно не вказано інше. Реальні значення можуть відрізнятися.

Ноутбук TUF Gaming FX505 AMD Edition прекрасно підходить для багатозадачного роботи, адже його чотирьохядерний процесор доповнено високошвидкісний і енергоефективної пам’яттю DDR4-2400 об’ємом до 32 гігабайт.

Додаток Armoury Crate використовується для того, щоб ставити системні настройки та режим роботи підсвічування Aura. Існує можливість створити до чотирьох профілів з различающимися параметрами, які будуть автоматично завантажуватися при запуску певних ігор і додатків.

READ  Налаштування підсвічування клавіатури на ноутбуці Asus

Для підключення ігрової периферії ноутбук TUF Gaming FX505 AMD Edition пропонує один порт USB 2.0 і два порти USB 3.2 Gen 1 Type-A, а для виведення зображення на зовнішній монітор є відеовихід HDMI 2.0. Щоб звільнити від кабелів простір праворуч. там, де зазвичай розташовується миша. всі роз’єми розміщені на лівій панелі корпусу.

У комплект поставки ноутбука TUF Gaming FX505 AMD Edition входять новітні аксесуари ігрової серії. Рюкзак TUF Gaming володіє великим внутрішнім простором з декількома відділеннями, в яких можна зберігати і переносити як сам ноутбук, так і супутні периферійні пристрої, а міцна і ергономічна миша TUF Gaming M5, наділена шістьма програмованими кнопками, антифрикційними ніжками та замовною підсвічуванням, стане ідеальною зброєю для ігор.

Комплектація може бути змінена без попереднього повідомлення. Точну інформацію слід питати у продавца.Размер рюкзака TUF Backpack. 15 x 33 x 50 см. У нього поміщаються 15- і 17-дюймові ноутбукі.Размер миші TUF Gaming M5. 6,1 х ​​11,1 х 4,2 см. Клацніть тут, щоб дізнатися про неї більше.

Игровой ноутбук недорого. реально? Обзор ASUS FX505DY за 800.

asus, gaming, fx505dy, огляд

Технології Asus TUF Gaming FX505DY

конфігурація відеоядра

AMD Ryzen 5 3550H, який встановлений в тестованому ноутбуці Asus TUF Gaming FX505DY, отримав 4 ядра, 8 потоків і мобільну графіку AMD Vega 8. Це вбудоване GPU не ново, воно вже зустрічалося раніше, у процесорів AMD Raven Ridge. Судячи за своїми характеристиками, AMD Ryzen 5 3550H може потягатися з 4-ядерним мобільним процесором Intel Core i5-8300H, вже дуже схожі у них тактові частоти.

Огляд Asus TUF Gaming FX505DY

У перших числах 2019 року компанія AMD представила свої нові гібридні мобільні процесори AMD APU Ryzen, під кодовим ім’ям Picasso. Новинки побудовані на основі вже відомої архітектури Zen, а не Zen 2, як можна було очікувати. Судячи з усього, компанія приберегла реліз нової, очікуваної фанатами архітектури на середину або кінець 2019 року. Довгий час про представлених процесорах були відомі тільки технічні характеристики і чутки про результати тестування, які іноді з’являлися в Інтернеті. Тепер прийшов час розібратися з новими мобільними процесорами. один з них, AMD Ryzen 5 3550H встановлено в ноутбуці Asus TUF Gaming FX505DY, якому присвячений цей огляд.

Клавіатура з підсвічуванням і технологією Overstroke

Asus TUF Gaming FX505DY створений для ігор, і це означає не тільки те, що всередині нього встановлено продуктивне залізо. Для ігор оптимізована і клавіатура ноутбука. Наприклад, завдяки технології Overstroke і ходу клавіш в 1,8 мм вона виявиться швидше звичайних мембранних клавіатур, її клавіші витримують до 20 млн натиснень, а збільшений пробіл по достоїнству оцінять любителі шутерів і інших екшенів. Також у неї є настроюється RGB-підсвічування. Світитися будуть символи на клавішах, а контури кнопок WASD підсвічуються додатково. Колір підсвічування налаштовується користувачем, також є 4 профілю: статика, пульсація, колірної цикл і «стробоскоп». А ось підтримки синхронної роботи підсвічування, тобто технології AURA Sync у Asus FX505DY немає.

Огляд ігрового ноутбука Asus TUF Gaming FX505DY

Час автономної роботи

Ноутбуки компанії Asus стабільно показують високі результати автономності за мірками свого класу і з урахуванням використовуваної SoC. Однак раніше ми розповідали про продукти на базі процесорів Intel, і як йдуть справи з ноутбуками на апаратній платформі AMD, перевіряти не доводилося. Саме це ми і можемо зробити в рамках даного тесту.

Ємність вбудованого акумулятора становить 48 Втч. непоганий показник. Однак якщо згадати конфігурацію внутрішнього простору, виникає думка, що можна було розмістити тут більш ємну батарею.

Однак автономність визначається не ємністю акумулятора, а підсумковими показниками на практиці. Для початку оцінимо час роботи в просте. Без будь-яких фонових завдань з активним режимом енергозбереження і відключеним дисплеєм. З додаткових споживачів можна згадати активну Wi-Fi з’єднання. Такий режим дозволив нашому герою протриматися до відключення близько 12 години. непоганий показник, особливо за мірками високопродуктивних моделей в компактному корпусі.

Тепер переведемо ноутбук в збалансований режим енергоспоживання, залишимо активним дисплей з максимальним рівнем яскравості підсвічування і запустимо послідовне відтворення відеороликів на YouTube в якості 1080p. Результат склав близько п’яти годин безперервної роботи.

Подробный обзор ноутбука ASUS TUF Gaming FX505DY на базе Radeon и Ryzen. Шустро и недорого.

Нарешті, серйозно “навантажимо” центральний процесор за допомогою стрес-тесту і оцінимо час роботи в такому важкому сценарії. Також відзначимо активну Wi-Fi з’єднання, максимальну яскравість підсвічування дисплея і використання режиму енергозбереження. Автоматичний перехід до сплячого режиму стався через п’ять годин.

Як бачимо, апарат відрізняється економною витратою енергії, що дозволяє йому тривалий час не вимагати підзарядки. Безумовно, робота з сучасними “важкими” іграми досить швидко змусить шукати можливість підзарядитися, але у всіх інших випадках. автономність на рівні.

Чималу роль в збереженні енергії зіграло грамотний розподіл завдань між вбудованою і дискретною відеокартами. Володіючи досить ефективним вбудованим графічним адаптером, ноутбук здатний вирішувати багато завдань без підключення дискретного відео. Це було добре видно на прикладі тестування вбудованим бенчмарком в грі Forza Horizon 4.

Комплектне зарядний пристрій типове для сучасних ноутбуків Asus такого рівня. При вихідній напрузі 19 В вихідний струм складає 6.32 А. Сам блок виконаний окремо від електричної вилки, за канонами повнорозмірних ноутбуків.

Як бачимо, над зниженням енергоспоживання і збільшенням ефективності роботи своєї продукції працює не тільки Intel. Співробітники AMD теж не сидять склавши руки і їхні праці приносять результати. Перед нами продуктивна апаратна платформа, здатна забезпечувати стабільну роботу в сучасних іграх і витрачати при цьому мінімум енергії.

реклама

Всі порти розмістилися на лівому торці. Тут можна побачити гніздо живлення, порти RJ-45 і HDMI. Для підключення периферії передбачено два роз’єми USB 3.1 (Gen 1) і один USB 2.0. Для підключення зовнішнього звуку передбачений комбінований аудіороз’єм 3.5 мм.

Набір інтерфейсів стандартний, відзначимо лише відсутність слота для карт пам’яті, який зазвичай присутній в більшості ноутбуків.

Тильна сторона закрита єдиної пластиковою кришкою, прикрашеною рельєфним малюнком. Причому тут є і практичний сенс. за рахунок цього рельєфу істотно збільшується жорсткість кришки.

Корпус нашого героя розроблений з урахуванням підвищених вимог до надійності і пройшов сертифікацію по армійському стандарту MIL-STD 810G. Даний стандарт передбачає здатність апарату зберігати працездатність навіть в екстремальних ситуаціях і умовах.

реклама

Клавіатура острівного типу виконана з максимально ефективним використанням всієї ширини корпусу. За рахунок цього вдалося зробити клавіші досить великими для комфортного використання. Самої конструкції клавіатури також приділили увагу. Кожна клавіша розрахована на 20 мільйонів натискань, гарантуючи тривалу безвідмовну експлуатацію. А застосування технології Overstroke дозволило забезпечити більш раннє зчитування натискання.

Дизайн виконання розроблявся з урахуванням специфіки використання ігрових ноутбуків. Наприклад, клавіші WASD додатково виділені візуально, а пробіл зроблений ширше для більш комфортного натискання. Завдяки поділу верхнього ряду кнопок на групи, користувач зможе швидко знаходити потрібну функціональну клавішу.

Цифровий блок кнопок трохи відділений від основного блоку. Тут же розташовані клавіші зі стрілками.

реклама

Конструкція коробки традиційна. піднімається верхня кришка і нас зустрічає сам апарат. Він упакований в транспортувальний чохол і встановлений на картонній підставці. Нижче розташувався і комплект поставки. Крім очікуваного адаптера харчування, виявився ще комплект гвинтів. Швидше за все, вони потрібно при необхідності апгрейда ноутбука. тішить така турбота про користувача.

Наявність DVD-диска з фірмовим ПО викликало подив. Першою реакцією був пошук дисковода в самому ноутбуці, але його немає. Виходить, фірмове ПО в комплекті поставляється, але щоб ним скористатися, користувачеві доведеться докласти зусиль і перенести дані з DVD-диска на сам ноутбук. Далі я довго намагався згадати, коли востаннє користувався дисководом або хоча б бачив його, так і не зміг. А ви зможете?

Втім, наявність цього диска в комплекті не означає, що їм потрібно обов’язково скористатися. Тим більше, в директорії C: \ eSupport зберігається вміст даного диска, і фізичний носій навряд чи комусь стане в нагоді. Тому залишимо його в спокої і придивимося ближче до головного. самому ноутбуку.

READ  Вхід в BIOS на ноутбуці Asus

Порівняння з конкурентами

Оскільки герой огляду один з перших апаратів, що базуються на центральному процесорі AMD Ryzen 5, знайти конкуруючі пропозиції інших виробників не вдалося. Зате можна розглянути деякі моделі з аналогічною вартістю, але на базі процесорів Intel.

У бюджеті близько 55-60 тисяч рублів править бал Intel Core i5 8300H, найчастіше встановлений в парі з дискретною відеокартою NVIDIA GeForce GTX 1050.

Найбільш доступною в нашому списку виявилася модель MSI GL63 8RC. Основу апаратної платформи становить симбіоз центрального процесора Intel Core i5 8300H і дискретної відеокарти NVIDIA GeForce GTX1050 з об’ємом виділеної пам’яті в 2 Гб.

Об’єм оперативної пам’яті аналогічний нашому герою, а ось в якості основного накопичувача виступає класичний HDD-диск на 1 Тбайт. Можна порівняти також масогабаритні параметри і ємність акумулятора. Але чому тоді дана модифікація помітно доступніше нашого героя? Невже тільки через установки класичного жорсткого диска? Ні. Вся справа у відсутності ліцензійної версії операційної системи, яка теж коштує грошей.

Другий конкурент представлений компанією Dell. Ігрова модель, на яку ми звернули увагу, називається Dell G3 15. І тут характеристики більше схожі з нашим героєм. Так, базу становить процесор Intel Core i5 8300H і дискретна відеокарта NVIDIA GeForce GTX1050. Правда, на відміну від першого конкурента, обсяг відеопам’яті становить 4 Гбайт.

В іншому параметри схожі. Оперативної пам’яті 8 Гбайт, а основний SSD накопичувач має ємність 256 Гбайт. Характеристики дисплея аналогічні, батарея відрізняється більш високою ємністю. Правда, маса апарату теж дещо більше. В цілому, апарат представляється непоганою альтернативою, і дана модифікація доступна приблизно за 57 000 рублей. І так, ліцензійна версія Microsoft Windows 10 Home в наявності.

Стильний, але досить дорогий HP OMEN 15 закриває наш список конкурентів.

За ці гроші користувачеві пропонується варіант з 8 Гбайт оперативної пам’яті і класичним жорстким диском на 1 Тбайт. До речі, обсяг пам’яті відеокарти становить 2 Гбайт. Ємність акумулятора найвища з усіх згаданих моделей. 70 Втч, при цьому вдалося домогтися маси всього 2.38 кг. Незважаючи на те, що дана модель найдорожча в нашому переліку, вона поставляється без попередньо встановленою версією ОС. доведеться встановлювати систему самостійно або доплачувати за ліцензію.

Огляд ноутбука Asus TUF Gaming FX505DY: AMD завдає удару у відповідь

Якщо ви зайдете в розділ «Ноутбуки і PC», то побачите, що на нашому сайті виходять огляди переважно ігрових ноутбуків з компонентами Intel і NVIDIA. Звичайно, ми не могли обійти стороною такі рішення, як Asus ROG Strix GL702ZC (перший лептоп на AMD Ryzen) і Acer Predator Helios 500 PH517-61 (система з графікою Radeon RX Vega 56), однак поява цих мобільних комп’ютерів швидше стало приємним винятком із правил. Але все змінюється в цьому році!

Зовнішній вигляд і пристрої введення

Зовні дана модель ну дуже схожа на протестований в минулому році ноутбук Asus FX570UD. Не просто так лептопи володіють схожою маркуванням в назві. Вставки червоного кольору і «щербини» на кришці безперечно повинні залучити молодь, та й фанатів AMD теж. Такий дизайн отримав назву Red matter (ідіома, яка переводить як «червоне речовина»). У продажу також можна знайти модель під назвою «Золота сталь».

asus, gaming, fx505dy, огляд

Корпус ноутбука цілком виконаний з пластика, який з усіх сил намагається бути схожим на шліфований алюміній. Претензій до якості матеріалу і до збірки у мене немає, хоча недолік, властивий моделі FX570UD залишився: кришка ноутбука «грає» при сильному натисканні на неї.

Кришка, до речі, розкривається приблизно на 135 градусів, тобто пристроєм зручно користуватися, навіть якщо розташувати його на колінах. Шарніри в конструкції використовуються досить тугі, вони чітко позиціонують екран і не дають йому бовтатися під час ігрових сесій. У той же час ви без проблем відкриєте кришку ноутбука однією рукою.

Однак Asus TUF Gaming FX505DY все ж виглядає елегантніше FX570UD. Багато в чому це досягається за рахунок тонких рамок, які маркетологи тайванської компанії називають NanoEdge. Ліворуч і праворуч їх товщина складає всього 6,5 мм. Зверху і знизу, втім. помітно більше.

В іншому ж, якщо продовжувати тему розмірів, TUF Gaming FX505DY отримав досить типові характеристики: його товщина становить трохи менше 27 мм, а маса. 2,2 кг без урахування зовнішнього блоку живлення.

Основні інтерфейси розташовані у TUF Gaming FX505DY на лівій стороні. Тут ви знайдете порт для підключення блоку живлення, RJ-45 від гигабитного контролера Realtek, HDMI-вихід, один USB 2.0, два USB 3.1 Gen1 (всі три послідовні порти. А-типу) і 3,5-мм «джек» для підключення навушників. Справа у ноутбука присутній тільки слот для замка Kensington. В принципі, такого складу роз’ємів цілком достатньо для того, щоб комфортно грати в улюблені ігри, хоча в будь-якому випадку дану тему можна віднести до розряду дискусійних.

Клавіатура в TUF Gaming FX505DY ідентична тій, що використовується в раніше протестованої моделі Asus ROG Strix SCAR II (GL504GS). Вона отримала назву HyperStrike. Порівнюючи клавіатури, можна помітити, що у них збігаються розміри кнопок, а також такі зовнішні елементи, як окантовка і виділений блок WASD. В обох випадках використовується досить-таки стандартний для ігрових пристроїв бур механізм, для спрацьовування перемикача необхідно докласти строго певну силу. 62 грами. Хід клавіш при цьому становить 1,8 мм. Виробник стверджує, що клавіатура сприймає будь-яке число одночасних натискань, а ресурс кожної клавіші складає 20 мільйонів натискань. Вся клавіатура оснащена трирівневої підсвічуванням червоного кольору (але не RGB, як у випадку з ROG Strix SCAR II).

До розкладки клавіатури серйозних претензій немає. Так, у TUF Gaming FX505DY великі Ctrl і Shift, які часто використовуються в шутерах. Особисто мені хотілося б мати в арсеналі ще і великий Enter, але і до наявної кнопці дуже навіть можна звикнути за якихось пару днів. Незручно користуватися хіба що клавішами зі стрілками. вони традиційно в ноутбуках Asus вже дуже маленькі.

Кнопка включення розташована там, де і повинна бути. в стороні від решти клавіш. Додаткових кнопок, за допомогою яких, наприклад, могла б регулюватися гучність динаміків і мікрофона, не передбачено.

Веб-камера пристрою працює з роздільною здатністю 720p при частоті 30 Гц. Як ви самі розумієте, якість зображення такої вебки сильно кульгає. І якщо для дзвінків по Skype каламутною і гучної картинки буде досить, то, наприклад, для стрімів на майданчиках Twitch і YouTube. точно немає.

Внутрішній устрій і можливості апгрейда

Ноутбук досить просто розбирається: відкручуємо 10 гвинтів. і знімаємо пластикове днище.

Система охолодження складається з двох вентиляторів і двох теплотрубок, причому для центрального процесора відведена лише одна з них. Нагадаю, рівень TDP Ryzen 5 3550H становить 35 Вт.

Тестова версія TUF Gaming FX505DY оснащена 8 Гбайт оперативної пам’яті стандарту DDR4-2400. ОЗУ реалізовано у вигляді одного модуля SK Hynix, другий слот SO-DIMM. вільний. Мобільні чіпи Ryzen підтримують установку до 32 Гбайт оперативної пам’яті.

Основним і єдиним накопичувачем виступає NVMe-модель Kingston RBUSNS81554P3512GJ об’ємом 512 Гбайт. Є посадочне місце для 2,5-дюймового накопичувача, але у випадку з нашою версією TUF Gaming FX505DY воно пустує.

Технічні характеристики, комплектація і ПО

У продажу ви зустрінете кілька версій Asus TUF Gaming FX505DY, але у всіх моделях використовуються процесор Ryzen 5 3550H і графіка Radeon RX 560X з 4 Гбайт пам’яті стандарту GDDR5. Основні характеристики пристрою вказані в таблиці нижче.

Asus TUF Gaming FX505DY
дисплей 15,6 ”, 1920 × 1080, IPS, матовий, 60 Гц, AMD Freesync 15,6 ”, 1920 × 1080, IPS, матовий, 120 Гц, AMD Freesync
центральний процесор AMD Ryzen 5 3550H, 4 ядра і 8 потоків, 2,1 (3,7 ГГц), 4 Мбайт кеш L3, 35 Вт
відеокарта AMD Radeon RX 560X, 4 Гбайт
Оперативна пам’ять До 32 Гбайт, DDR4-2400, 2 канали
установка накопичувачів M.2 в режимі PCI Express x4 3.0, 128, 256, 512 Гбайт 1 Тбайт HDD, SATA 6 Гбіт / с
оптичний привід немає
інтерфейси 1 × USB 2.0 Type-A 2 × USB 3.1 Gen1 Type-A 1 × 3,5-мм міні-джек 1 × HDMI 1 × RJ-45
вбудований акумулятор 48 Вт⋅ч
Зовнішній блок живлення 120 Вт
Розміри 360 × 262 × 27 мм
маса ноутбука 2,2 кг
Операційна система Windows 10
Гарантія 1 рік
READ  Як зайти в роутер Asus rt n12

Наскільки я розумію, до нас в редакцію приїхала не сама прокачаних модифікація TUF-ноутбука: в ній встановлено всього 8 Гбайт ОЗУ, але зате використовується твердотільний накопичувач на 512 Гбайт. Разом з попередньо встановленою Windows 10 Home за цей лептоп просять 60 000 рублів. Що цікаво, модель зі зв’язкою «256 Гбайт SSD 1 Тбайт HDD», але без встановленої операційної системи коштує в середньому 55 000 рублів. Інших модифікацій Asus TUF Gaming FX505DY на момент написання статті я в російському роздробі не знайшов.

Всі лептопи серії TUF, що базуються на платформі AMD, оснащені бездротовим модулем Realtek 8821CE, який підтримує стандарти IEEE 802.11b / g / n / ac з частотою 2,4 і 5 ГГц і Bluetooth 4.2.

У комплекті з Asus TUF FX505DY йшов зовнішній блок живлення потужністю 120 Вт і масою близько 500 г.

Методика тестування

Так як в лептопі встановлена ​​далеко не найпродуктивніша відеокарта, використання максимальних або близьких до них налаштувань якості графіки не має особливого практичного сенсу, тому ноутбуки з графікою нижче рівня GeForce GTX 1060 тестуються в тому числі і з застосуванням автоматичних режимів зображення «Висока» та « середнє », але без задіяння згладжування в ряді випадків. Повний список використаних для тестування ігор і налаштувань наведено в таблиці нижче.

API якість повноекранне згладжування
1920 × 1080
«Відьмак-3: Дике полювання», Новиград і околиці DirectX 11 Макс. якість AA
Висока без згладжування
середнє без згладжування
GTA V, вбудований бенчмарк Макс. якість 4 × MSAA FXAA
без згладжування
Висока без згладжування
FarCry 5, вбудований бенчмарк Макс. якість, HD-текстури викл. TAA
Висока якість без згладжування
середнє без згладжування
Assassin’s Creed Odyssey, вбудований бенчмарк Найвище Висока
Висока без згладжування
середнє без згладжування
Dota 2, запис матчу Макс. якість без згладжування
World of Tanks 1.0, EnCore бенчмарк Макс. якість TSSAA HQ
Battlefield V, місія «Останній тигр» DirectX 12 ультра TAA
Висока TAA
середнє TAA
Shadow of the Tomb Raider, вбудований бенчмарк Макс. якість SMAAT2x
Висока без згладжування
середнє без згладжування
Metro Exodus, Волга Екстрім, NVIDIA HairWorks вкл., Physics викл. TAA
Висока, NVIDIA HairWorks викл., Physics викл. без згладжування
Середнє, NVIDIA HairWorks викл., Physics викл. без згладжування
Deus Ex: Mankind Divided, комплекс «Утулек» Максимальна якість MSSA × 2
Висока без згладжування
середнє без згладжування

Продуктивність в іграх визначалася за допомогою добре відомої програми FRAPS. З її допомогою ми отримуємо час рендеринга кожного кадру. Потім за допомогою утиліти FRAFS Bench Viewer розраховується не тільки середній FPS, але і 99-й процентиль. Використання 99-го процентиль замість показників мінімальної кількості кадрів в секунду обумовлено прагненням очистити результати від випадкових сплесків продуктивності, які були спровоковані не пов’язаними безпосередньо з роботою основних компонентів платформи причинами.

Вимірювання продуктивності процесора і пам’яті було проведено за допомогою наступного ПО:

  • Corona 1.3. Тестування швидкості рендеринга за допомогою однойменного рендеру. Вимірюється швидкість побудови стандартної сцени BTR, використовуваної для вимірювання продуктивності.
  • WinRAR 5.40. Архівування папки об’ємом 11 Гбайт з різними даними в форматі RAR5 і з максимальним ступенем компресії.
  • Blender 2.79. Визначення швидкості фінального рендеринга в одному з популярних вільних пакетів для створення тривимірної графіки. Вимірюється тривалість побудови фінальної моделі з Blender Cycles Benchmark rev4.
  • x264 FHD Benchmark. Тестування швидкості транскодування відео в формат H.264 / AVC.
  • x265 HD Benchmark. Тестування швидкості транскодування відео в формат H.265 / HEVC.
  • CINEBENCH R15. Вимірювання швидкодії фотореалістичного тривимірного рендеринга в анімаційному пакеті CINEMA 4D, тест CPU.
  • Fritz 9 Chess Benchmarks. Тестування швидкості роботи популярного шахового движка.

Тестування дисплея проводиться за допомогою колориметра X-Rite i1Display Pro і додатки HCFR.

Час роботи ноутбука від акумулятора перевіряється в двох режимах. Перший варіант навантаження. веб-серфінг. має на увазі почергове відкриття і закриття вкладок сайтів 3DNews.ru, Computeruniverse.ru і Unsplash.com з інтервалом 30 секунд. Для цього тесту використовується браузер Google Chrome з включеними опціями «Блокувати дані і файли cookie сторонніх сайтів» і «Заборонити всім сайтам зберігати дані». У другому режимі відтворюється відео формату x265 (HEVC) в стандартному плеєрі Windows 10 з активованою функцією повтору. У всіх випадках виставлялася однакова яскравість дисплея в 200 кд / м 2.

В іграх та інших додатках розглянуті результати наступних ноутбуків:

Учасники тестування
Модель екран процесор Оперативна пам’ять графіка накопичувач батарея
MSI GE73VR 7RF Raider 17,3 ”, 1920 × 1080, TN Intel Core i7-7700HQ, 4/8 ядра / потоків, 2,8 (3,8) ГГц, 45 Вт 16 Гбайт, DDR4-2400, два канали NVIDIA GeForce GTX 1070, 8 Гбайт GDDR5 HDD, 1 Тбайт, 7200 об / хв 2 × SSD, 256 Гбайт, SATA 6 Гбіт / с 51 Вт⋅ч
MSI GE73 Raider RGB 8RF 17,3 ”, 1920 × 1080, TN Intel Core i7-8750H, 6/12 ядер / потоків, 2,2 (4,1) ГГц, 45 Вт 32 Гбайт, DDR4-2400, два канали NVIDIA GeForce GTX 1070, 8 Гбайт GDDR5 HDD, 1 Тбайт, 7200 об / хв SSD, 256 Гбайт, SATA 6 Гбіт / с 51 Вт⋅ч
Acer Predator Helios 500 (PH517-61) 17,3 ”, 1920 × 1080, IPS AMD Ryzen 7 2700, 8/16 ядер / потоків, 3,2 ГГц, 65 Вт 32 Гбайт, DDR4-2400, два канали AMD Radeon RX Vega56, 8 Гбайт HBM HDD, 2 Тбайт, 5400 об / хв SSD, 512 Гбайт, PCI Express x4 3.0 74 Вт⋅ч
Asus ROG Strix GL503VD 15,6 ”, 1920 × 1080, IPS Intel Core i7-7700HQ, 4/8 ядра / потоків, 2,8 (3,8) ГГц, 45 Вт 16 Гбайт, DDR4-2400, два канали NVIDIA GeForce GTX 1050, 4 Гбайт GDDR5 HDD, 1 Тбайт, 7200 об / хв SSD, 256 Гбайт, SATA 6 Гбіт / с 64 Вт⋅ч
Asus TUF Gaming FX505DY 15,6 ”, 1920 × 1080, IPS AMD Ryzen 5 3550H, 4/8 ядер / потоків, 2,1 (3,7 ГГц), 35 Вт 8 Гбайт DDR4-2400, один канал AMD Radeon RX 560X, 4 Гбайт SSD, 512 Гбайт, PCI Express x4 3.0 48 Вт⋅ч

Дисплей і звук

Згідно з даними виробника, у продажу можна зустріти версії Asus TUF Gaming FX505DY з 60 і 120-Гц IPS-матрицями. В обох випадках є підтримка технології AMD FreeSync. Екран NCP002D від компанії Sharp з частотою розгортки 60 Гц. саме такий був встановлений в нашому екземплярі. має матове покриття. Якщо говорити про нього коротко, то виходить приблизно так: спасибі, що ні TN. Так, дисплей має колірним охопленням всього в 45% від стандарту NTSC, але хоча б якість видаваного зображення можна з великою натяжкою назвати середнім, а не низьким.

Обзор ASUS TUF Gaming FX505DY

Контрастність непогана. 1123: 1. Так що TUF Gaming FX505DY підійде в тому числі і для перегляду фільмів. Мінімальна яскравість Sharp NCP002D становить 10 кд / м 2. а максимальна. 216 кд / м 2. При такому рівні світності білого і з урахуванням покриття антивідблиску користуватися ноутбуком в ясний сонячний день може бути не дуже комфортно, зате в темряві він не ріже око.

Glow-ефект, як і у більшості IPS-матриць, присутній, але проявляється в основному на чорному полі. Зате дисплей має гарні кутами огляду як по вертикалі, так і по горизонталі. З недоліків відзначу наявність ШІМ при яскравості нижче 30%.

BETATECH.COM.UA 2022