Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Чи не працює клавіша fn на ноутбуці lenovo

Table of Contents

Клавиша FN на ноутбуке

Lenovo fn клавіші не працюють. Чи не працює кнопка Fn на ноутбуці. Що робити?

Чому не працює клавіша FN на клавіатурі

Якщо виключити можливість, що клавіша FN не працює через механічного збою, можна уявити два варіанти. труднощі з Windows або труднощі з BIOS. Більш часті причини збою наступні:

 • На PC не встановлені спец драйвера ноутбука, частина з яких відповідає за роботу багатофункціональної клавіші. Найчастіше з такою проблемою доводиться стикатися користувачам, які переустановили Windows і поставили драйвера з набору, де зібрано ПО для різного «заліза». Також така проблема може з’явитися, якщо встановити драйвера з диска, але, наприклад, вони частково або цілком не підтримують операційну систему, на яку були встановлені (найчастіше це Windows 10);
 • Для роботи клавіші FN на PC потрібна установка спец софта від розробників ноутбука, який повинен постійно працювати у фоновому режимі. Якщо даний софт не запущений, то клавіша FN не робитиме покладені на неї функції;
 • Були внесені зміни в BIOS, відключивши клавішу FN. Варто зазначити, що можливість відключити кнопку FN через BIOS знаходиться далеко не на всіх ноутбуках.

На ринку знаходиться величезна кількість ноутбуків від різних виробників. Методи вирішення проблеми з неробочої кнопкою FN будуть для різних ноутбуків відрізнятися. Нижче в статті ми наведемо основні способи дій, які допоможуть виправити ситуацію на ноутбуках популярних брендів.

Опції BIOS

У випадку з ноутбуками Asus через BIOS можна відключити або включити багатофункціональні клавіші, але при цьому можна налаштувати їх роботу. Якщо у вас на лептопі «Fn» не функціонує належним чином, повністю може допомогти наша інструкція.

  Перезапустіть ноутбук і за інструкцією увійдіть в BIOS.

За допомогою стрілок на клавіатурі перейдіть на сторінку «Advanced». Тут в рядку «Function Key Behavior» змініть значення на «Function Key».

Примітка: На ноутбуках Asus в різних версіях BIOS функція може зовсім бути відсутнім.

Натисніть кнопку «F10» для збереження характеристик і виходу з BIOS.

Після виконаних дій кнопка «Fn» стане обов’язковою при зверненні до багатофункціональних кнопок ноутбука. Якщо описані діяння не принесли зобов’язане результату, можна переходити до наступних причин несправності.

Чи не працює клавіша FN на ноутбуці Lenovo

Варто зазначити одній особливості драйверів Lenovo. На веб-сайті компанії їх представлена ​​величезна кількість, при цьому, не завжди зрозуміло який саме набір слід завантажити для певної моделі ноутбука. Проведемо маленької екскурс по доступним наборам:

 • Hotkey Features Integration for Windows 10. Перелік всіх моделей ноутбуків, яким підступає даний набір драйверів, можна побачити на даній для нас сторінці;
 • Lenovo Energy Management. Даний набір призначений для більшості сучасних ноутбуків Lenovo;
 • Lenovo OnScreen Display Utility. Утиліта, що відповідає за роботу багатофункціональних кнопок. Вона є частиною Hotkey Features Integration, але при необхідності її можна завантажити окремо.

Варто відзначити, що часто власники ноутбуків Lenovo скаржаться на проблему, коли не працюють лише поєднання кнопок, що відповідають за включення / вимикання Bluetooth і Wi-Fi. У такій ситуації необхідно окремо завантажити драйвера для бездротових мереж, які також можна відшукати на офіційному веб-сайті Lenovo.

Якщо проблема не пов’язана з Windows і драйверами для операційної системи, то необхідно перевірити опції BIOS. Залежно від моделі ноутбука, в BIOS можна відшукати функції «HotKey Mode» або «Fn and Ctrl Key Swap».

відсутність драйверів

Найчастіше основна причина непрацездатності клавіші «Fn» на лептопі Asus полягає у відсутності придатних драйверів. Пов’язано це може бути як з установкою не підтримує операційної системи, так і системним збоєм.

  Клацніть по представленої посиланню і на що відкрилася сторінці в текстове поле введіть модель вашого ноутбука. З’ясувати цю інформацію можна кількома способами.

Детальніше: Як з’ясувати модель ноутбука Asus

З переліку результатів в блоці «Product» клацніть по знайденому пристрою.

За допомогою меню перейдіть на вкладку «драйверів і Програми».

З переліку «Вкажіть ОС» виберіть придатну версію системи. Якщо ОС немає в переліку, вкажіть іншу версію, але тієї ж розрядності.

Прокрутіть перелік вниз до блоку «ATK» і в разі потреби клікніть по посиланню «Показати все».

Поруч з крайньою версією пакета «ATKACPI driver and hotkey-related utilities» натисніть клавішу «Завантажити» і збережіть архів у себе на ноутбуці.

Далі виконайте автоматичну установку драйвера, попередньо розпакувати файли.

Примітка: На нашому веб-сайті ви зможете відшукати анотації з установки драйверів на певних моделях ноутбуків Asus і не тільки.

У ситуації з драйверами від іншої системи помилок бути не повинно. Інакше ж пробуйте встановлювати пакет в режимі сумісності.

Додатково можна скачати і встановити драйвер «Asus Smart Gesture» в тому ж розділі на офіційному веб-сайті Asus.

  На раніше відкритої сторінці знайдіть блок «Pointing Divice» і, якщо необхідно, розгорніть його.

З представленого переліку виберіть останню доступну версію драйвера «Asus Smart Gesture (Touchpad Driver)» і натисніть клавішу «Завантажити».

З даними архівом необхідно зробити те ж саме, що і з головним драйвером.

Тепер залишається лише перезапустити ноутбук і перевірити працездатність «Fn».

Чи не працює клавіша FN на ноутбуці Dell

Якщо користувач ноутбука компанії Dell зіткнувся з проблемою неробочий клавіші FN, йому також потрібно встановити набір драйверів, від роботи яких залежить багатофункціональна кнопка. З офіційного веб-сайту Dell буде потрібно завантажити і встановити наступні програми: Dell Foundation Services. Application, Dell QuickSet Application і Dell Power Manager Lite Application.

Зверніть увагу: якщо розглянута проблема з непрацюючою кнопкою FN з’явилася на ноутбуці під керуванням однієї з старих операційних систем Windows (наприклад, Vista або XP), тоді також буде потрібно завантажити і встановити додаток Dell Function Keys.

Всі перераховані вище драйвера обов’язково потрібно завантажувати для певної моделі ноутбука в правильну версію операційної системи. Для цього потрібно:

 • Зайти на офіційний веб-сайт Dell і вибрати модель компа. Зробити це можна різними способами: вживати онлайн-утиліту, ввести сервісний код або інший ідентифікатор продукту або відшукати ноутбук в списку;
 • Далі в лівому меню натиснути на розділ «Драйвера і програми для завантаження» і вибрати версію операційної системи, для якої будуть завантажуватися драйвера;
 • Слідом потрібно відшукати в переліку драйверів і додатків потрібні, скачати їх і встановити.

Також виникати завдання з кнопкою FN на ноутбуках Dell можуть через некоректні опцій BIOS. Ситуація тут подібна ноутбуків HP, тобто можна поміняти, потрібно натискання клавіші FN для використання F1-F12 або мультимедійних клавіш. Ця установка розміщується в розділі «Advanced» в BIOS і носить назву «Function key Behavior».

Чи не працює Fn і багатофункціональні клавіші F1 ÷ F12 на ноутбуці

Доброго вам дня!

Ох вже ці сучасні клавіатури, з якими на даний момент чого ж лише не роблять виробники. І проблема з працездатністю кнопок навіть новітнього пристрою. не рідкісна

Власне, нинішня стаття буде про роботу та налаштування функціональних клавіш F1 ÷ F12 і Fn на ноутбуках. Справа в тому, що часто вони або взагалі не працюють, або працюють не так, як повинні.

Причому, майже всі виробники “городять” форму кнопок, їх функції, включення / вимикання, настройку, як їм заманеться (ніякої стандартизації).

Між тим, клавіші Fn, F1, F2, F3 і ін дуже важливі, вони дозволяють швидко додати / зменшити яскравість і звук, включити / вимкнути мережу Wi-Fi, тачпад і багато чого іншого.

В общем-то, відмовлятися від них. значить позбавляти себе відповідного функціоналу, що не є добре.

Клавіша Fn на ноутбуці Asus

За роботу клавіші Fn на ноутбуках Asus відповідає набір ПО і драйверів ATKPackage. ATKACPI driver and hotkey-related utilities, доступний для завантаження на офіційному сайті Asus. При цьому, крім встановлених компонентів, в автозавантаженні повинна знаходиться утиліта hcontrol.exe (додається в автозавантаження автоматично при установці ATKPackage).

Як завантажити драйвери клавіші Fn і функціональних клавіш для ноутбука Asus

 • У пошуку в Інтернеті (рекомендую Google) введіть «модель_вашего_ноутбука підтримка». зазвичай перший же результат. це офіційна сторінка завантаження драйверів для вашої моделі на сайті Asus.com
 • Виберіть потрібну ОС. Якщо потрібної версії Windows не представлено в списку, виберіть найближчу з тих, що в наявності, дуже важливо, щоб збігалася розрядність (32 або 64 біт) з тією версією Windows, яка у вас встановлена, см. Як дізнатися розрядність Windows (стаття про Windows 10, але підійде і для попередніх версій ОС).
 • Необов’язково, але може підвищити ймовірність успіху пункту 4. завантажте і встановіть драйвери з розділу «Chipset».
 • У розділі ATK завантажте ATKPackage і встановіть його.
READ  Установка Windows 10 на ноутбук Lenovo

Після цього, можливо, буде потрібно перезавантажити ноутбук і, якщо все пройшло успішно. ви побачите, що клавіша Fn на вашому ноутбуці працює. Якщо ж щось пішло не так, нижче. розділ про типові проблеми при виправленні непрацюючих функціональних клавіш.

Lenovo не працюють гарячі клавіші

На клавіатурі ноутбука є кнопка Fn, яка використовується при виклику додаткового режиму клавіш F1-F12. При цьому в нових ноутбуках виробники поступово замінюють основний режим клавіш з ряду F на мультимедійний. Тому для виконання основних функцій за допомогою цих кнопок доводиться додатково натискати Fn. Деяким це цілком підходить, проте, є і ті, хто не вітає додаткове використання клавіші. Тому мова піде про те, як відключити Fn на ноутбуці Lenovo.

Ноутбуки HP

Для повноцінної роботи клавіші Fn і пов’язаних з нею функціональних клавіш у верхньому ряду на ноутбуках HP Pavilion і інших HP необхідні наступні компоненти з офіційного сайту

 • HP Software Framework, HP On-Screen Display і Програма для швидкого запуску HP (HP Quick Launch) з розділу «Програмне забезпечення. рішення».
 • Засоби підтримки HP Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) з розділу «Утиліта. інструменти».

При цьому для конкретної моделі деякі із зазначених пунктів можуть бути відсутніми.

Щоб завантажити необхідне програмне забезпечення для ноутбука HP, виконайте пошук в Інтернеті за запитом «Ваша_модель_ноутбука підтримка». зазвичай перший же результат є офіційною сторінкою на support.HP.com для вашої моделі ноутбука, де в розділі «Програмне забезпечення та драйвери» досить натиснути «Перейти». а потім вибрати версію операційної системи (якщо вашій немає в списку. вибирайте найближчу за хронологією, розрядність повинна збігатися обов’язково) і завантажити необхідні драйвери.

Додатково: в BIOS на ноутбуках HP може бути присутнім пункт для зміни поведінки клавіші Fn. Знаходиться в розділі «System Configuration», пункт Action Keys Mode. якщо Disabled, то функціональні клавіші спрацьовують тільки з натиснутою Fn, якщо Enabled. то без натискання (але для використання F1-F12 потрібно натискати Fn).

Якщо клавіша Fn не працює на ноутбуці Acer, то зазвичай достатньо вибрати вашу модель ноутбука на офіційному сайті підтримки https://www.acer.com/ac/ru/RU/content/support (в розділі «Виберіть пристрій» можна вказати модель вручну. без серійного номера) і вказати операційну систему (якщо ваша версія відсутня в списку, завантажуйте драйвери від найближчої в тій же розрядності, що встановлена ​​на ноутбуці).

У списку завантажень, в розділі «Додаток» скачайте програму Launch Manager і встановіть її на ноутбук (в деяких випадках також потрібно драйвер чіпсета з тієї ж сторінки).

Якщо програма раніше вже була встановлена, але клавіша Fn все також не працює, переконайтеся, що Launch Manager не відключений автозавантаженні Windows, а також спробуйте встановити Acer Power Manager з офіційного сайту.

Установка драйвера в операційній системі

Щоб клавіша Fn і пов’язаний з нею F-ряд працювали безперебійно, в операційній системі повинен бути встановлений відповідний драйвер. Якщо його немає, потрібно його знайти. Для цього потрібно відкрити сайт виробника і перейти на розділ підтримки або програмного забезпечення, де можна завантажити драйвер для своєї моделі.

У запропонованому на сайті списку потрібно вибрати версію встановленої на своєму комп’ютері Windows і вибрати для завантаження потрібне ПО. У випадку з Lenovo його назва буде приблизно таким:

 • «Lenovo Energy Management»;
 • «Lenovo Power Management»;
 • «Lenovo OnScreen Display Utility»;
 • «Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver».

Якщо комусь цікаво, навіщо потрібна кнопка Fn, подивіться наступне

Зміна налаштувань в BIOS

Зміна пріоритету кнопки Fn за допомогою BIOS описана в наступному

Переключити »режим використання ряду F з мультимедійного на функціональний і залишити робочої кнопку Fn, можна за допомогою BIOS. Потрібно змінити там відповідні налаштування.

Сьогодні майже на будь-якому ноутбуці змінити режими можна тільки там. Причому за замовчуванням на новому комп’ютері задіяний режим мультимедіа, що дозволяє користувачеві регулювати яскравість і гучність, управляти перемотуванням пісень і виконувати інші операції.

У моделях Lenovo досить виконати кілька дій:

 • Перейти в BIOS після включення ноутбука. Для цього потрібно натиснути F8, ESC або іншу клавішу (в залежності від моделі).
 • За допомогою стрілок на клавіатурі перейти в розділ «System Configuration».
 • Змінити опцію «Action Keys Mode» на «Disabled» (відключити) або «Enabled» (включити).
 • Вийти з BIOS зі збереженням змін.

Після перезавантаження комп’ютера, якщо Action Keys Mode має значення Disabled. мультимедійний режим в ряді F буде відключений, а кнопці Fn можна призначити в операційній системі виконання іншої операції. Enabled дозволить включити кнопку Fn на ноутбуці Lenovo і поверне можливість працювати в мультимедійному режимі.

Lenovo

Для різних моделей і поколінь ноутбуків Lenovo доступні різні набори ПО для роботи клавіш Fn. На мій погляд, найпростіший спосіб, якщо не працює клавіша Fn на Lenovo, вчинити так: ввести в пошуковику «Ваша_модель_ноутбука підтримка», перейти на офіційну сторінку підтримки (зазвичай перша в результатах пошуку), в розділі «Top Downloads» натиснути «View all »(переглянути всі) і перевірити, що зі списку нижче доступно для завантаження і установки на ваш ноутбук для потрібної версії Windows.

 • Hotkey Features Integration for Windows 10 (32-bit, 64-bit), 8.1 (64-bit), 8 (64-bit), 7 (32-bit, 64-bit). http://support.lenovo.com / ru / en / downloads / ds031814 (тільки для підтримуваних ноутбуків, список внизу на зазначеній сторінці).
 • Lenovo Energy Management (Power Management). для більшості сучасних ноутбуків
 • Lenovo OnScreen Display Utility
 • Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver
 • Якщо не працюють тільки комбінації FnF5, FnF7, спробуйте додатково встановити офіційні драйвери Wi-Fi і Bluetooth з сайту Lenovo.

Додаткова інформація: на деяких ноутбуках Lenovo, комбінація FnEsc перемикає режим роботи клавіші Fn, також така опція присутня в BIOS. пункт HotKey Mode в розділі Configuration. На ноутбуках ThinkPad також може бути присутнім опція BIOS «Fn and Ctrl Key Swap», яка змінює клавіші Fn і Ctrl місцями.

Для роботи функціональних клавіш на ноутбуках Dell Inspiron, Latitude, XPS і інших звичайно потрібні такі набори драйверів і додатків:

 • Dell QuickSet Application
 • Dell Power Manager Lite Application
 • Dell Foundation Services. Application
 • Dell Function Keys. для деяких старих ноутбуків Dell, що поставлялися з Windows XP і Vista.

Знайти ті драйвери, які потрібні для вашого ноутбука можна наступним чином:

 • в розділі підтримки сайту Dell http://www.dell.com/support/home/ru/ru/ вкажіть вашу модель ноутбука (можна використовувати автоматичне визначення або через «Перегляд продуктів»).
 • Виберіть пункт «Драйвери та програми для завантаження», при необхідності змініть версію ОС.
 • Завантажте необхідні додатки і встановіть їх на комп’ютер.

Ноутбук Lenovo не работает клавиатура

Врахуйте, що для правильної роботи клавіш Wi-Fi і Bluetooth можуть знадобитися оригінальні драйвери бездротових адаптерів з сайту Dell.

Додаткова інформація: в BIOS (UEFI) на ноутбуках Dell в розділі Advanced може бути присутнім пункт Function Keys Behavior, змінює те, як працює клавіша Fn. включає мультимедійні функції або дії клавіш Fn-F12. Також параметри клавіші Fn Dell можуть бути в стандартній програмі «Центр мобільності Windows».

Швидкий доступ

Відключити і включити клавішу Fn на ноутбуці Lenovo можна за допомогою клавіатури. Це підходить не кожному, оскільки в Lenovo досить різноманітний модельний ряд. Справа в тому, що комплект додаткових функцій на верхньому ряду кнопок в залежності від пристрою може відрізнятися. Однак, багатьом цей спосіб стане в нагоді і не доведеться шукати інші методи вирішення цієї проблеми.

Уважно подивіться на клавіатуру свого лептопа. Якщо на ній є кнопка зі значком замка, призначена для блокування / розблокування Fn, перевірте її. Найчастіше значок знаходиться на Esc, хоча виробник може розташувати його на інших F-кнопках. Залишається натиснути комбінацію Fn Esc, яка відключить або включить додаткові операції ряду F.

Якщо замок на кнопці відсутня, замість нього шукайте «FnLk» або «FnLock». це та ж сама функція.

Подібною можливістю можна скористатися не тільки на лептопах Lenovo, а й на Dell або Asus. На останніх Acer або HP таке рішення не передбачене.

інші рішення

Ще одним рішенням, що дозволяє включити або відключити кнопку Fn на ноутбуці Lenovo, є установка програми Magic Keyboard. Вона універсальна для всіх лептопів і має зрозумілий інтерфейс, тому складнощів з включенням / виключенням Fn не повинно виникнути.

Що стосується користувачів дистрибутивів Linux, їм можна порекомендувати встановити додаток Solar, призначене для зміни налаштувань клавіатури і миші.

Включити або вимкнути клавішу Fn на ноутбуках Lenovo можна декількома способами. Можна змінити налаштування в BIOS, встановити додаткове програмне забезпечення або натиснути відповідну комбінацію клавіш. Сам процес не являє собою нічого складного і не вимагає спеціалізованих знань.

На більшості ноутбуків передбачена окрема клавіша Fn, яка в поєднанні з клавішами в верхньому ряду клавіатури (F1. F12) зазвичай виконує специфічні для конкретного ноутбука дії (включення і відключення Wi-Fi, зміна яскравості екрану і інші), або, навпаки. без її натискання спрацьовують ці дії, а з натисканням. функції клавіш F1-F12. Часта проблема власників ноутбуків, особливо після оновлення системи або ручного регулювання Windows 10, 8 і Windows 7. то, що клавіша Fn не працює.

У цій інструкції докладно про найпоширеніші причини, за якими може не працювати клавіша Fn, а також про способи виправити цю ситуацію в ОС Windows для поширених марок ноутбуків. Asus, HP, Acer, Lenovo, Dell і, найцікавішого. Sony Vaio (якщо у вас якась інша марка, можете задати питання в коментарях, думаю, я зможу допомогти). Також може бути корисним: Чи не працює Wi-Fi на ноутбуці.

Як на ноутбуці Lenovo відключити і включити клавішу Fn?

На клавіатурі ноутбука є кнопка Fn, яка використовується при виклику додаткового режиму клавіш F1-F12. При цьому в нових ноутбуках виробники поступово замінюють основний режим клавіш з ряду F на мультимедійний. Тому для виконання основних функцій за допомогою цих кнопок доводиться додатково натискати Fn. Деяким це цілком підходить, проте, є і ті, хто не вітає додаткове використання клавіші. Тому мова піде про те, як відключити Fn на ноутбуці Lenovo.

READ  Що робити якщо не працює телевізор

Установка драйвера в операційній системі

Щоб клавіша Fn і пов’язаний з нею F-ряд працювали безперебійно, в операційній системі повинен бути встановлений відповідний драйвер. Якщо його немає, потрібно його знайти. Для цього потрібно відкрити сайт виробника і перейти на розділ підтримки або програмного забезпечення, де можна завантажити драйвер для своєї моделі.

У запропонованому на сайті списку потрібно вибрати версію встановленої на своєму комп’ютері Windows і вибрати для завантаження потрібне ПО. У випадку з Lenovo його назва буде приблизно таким:

 • «Lenovo Energy Management»;
 • «Lenovo Power Management»;
 • «Lenovo OnScreen Display Utility»;
 • «Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver».

Якщо комусь цікаво, навіщо потрібна кнопка Fn, подивіться наступне

Зміна налаштувань в BIOS

Зміна пріоритету кнопки Fn за допомогою BIOS описана в наступному

Переключити режим використання ряду F з мультимедійного на функціональний і залишити робочої кнопку Fn, можна за допомогою BIOS. Потрібно змінити там відповідні налаштування.

Сьогодні майже на будь-якому ноутбуці змінити режими можна тільки там. Причому за замовчуванням на новому комп’ютері задіяний режим мультимедіа, що дозволяє користувачеві регулювати яскравість і гучність, управляти перемотуванням пісень і виконувати інші операції.

У моделях Lenovo досить виконати кілька дій:

 • Перейти в BIOS після включення ноутбука. Для цього потрібно натиснути F8, ESC або іншу клавішу (в залежності від моделі).
 • За допомогою стрілок на клавіатурі перейти в розділ «System Configuration».
 • Змінити опцію «Action Keys Mode» на «Disabled» (відключити) або «Enabled» (включити).
 • Вийти з BIOS зі збереженням змін.

Після перезавантаження комп’ютера, якщо Action Keys Mode має значення Disabled. мультимедійний режим в ряді F буде відключений, а кнопці Fn можна призначити в операційній системі виконання іншої операції. Enabled дозволить включити кнопку Fn на ноутбуці Lenovo і поверне можливість працювати в мультимедійному режимі.

Швидкий доступ

Відключити і включити клавішу Fn на ноутбуці Lenovo можна за допомогою клавіатури. Це підходить не кожному, оскільки в Lenovo досить різноманітний модельний ряд. Справа в тому, що комплект додаткових функцій на верхньому ряду кнопок в залежності від пристрою може відрізнятися. Однак, багатьом цей спосіб стане в нагоді і не доведеться шукати інші методи вирішення цієї проблеми.

працює, ноутбуці, lenovo

Уважно подивіться на клавіатуру свого лептопа. Якщо на ній є кнопка зі значком замка, призначена для блокування / розблокування Fn, перевірте її. Найчастіше значок знаходиться на Esc, хоча виробник може розташувати його на інших F-кнопках. Залишається натиснути комбінацію Fn Esc, яка відключить або включить додаткові операції ряду F.

Якщо замок на кнопці відсутня, замість нього шукайте «FnLk» або «FnLock». це та ж сама функція.

Подібною можливістю можна скористатися не тільки на лептопах Lenovo, а й на Dell або Asus. На останніх Acer або HP таке рішення не передбачене.

інші рішення

Ще одним рішенням, що дозволяє включити або відключити кнопку Fn на ноутбуці Lenovo, є установка програми Magic Keyboard. Вона універсальна для всіх лептопів і має зрозумілий інтерфейс, тому складнощів з включенням / виключенням Fn не повинно виникнути.

Що стосується користувачів дистрибутивів Linux, їм можна порекомендувати встановити додаток Solar, призначене для зміни налаштувань клавіатури і миші.

Включити або вимкнути клавішу Fn на ноутбуках Lenovo можна декількома способами. Можна змінити налаштування в BIOS, встановити додаткове програмне забезпечення або натиснути відповідну комбінацію клавіш. Сам процес не являє собою нічого складного і не вимагає спеціалізованих знань.

Як перепризначити клавішу Fn на клавіатурі?

Крім того, cmd / win і alt також можна поміняти місцями і встановити кілька комбінацій Fn Key з макета Mac:

 • Ctrl. Fn (налаштовується при установці)
 • Fn. Ctrl (налаштовується при установці)
 • Лівий / Правий Alt. Лівий / Правий Windows (налаштовується при установці)

Як прибрати Fn на ноутбуці Dell?

Щоб скасувати цю функцію, необхідно зайти в BIOS. Часто клавіша ESC має значок «блокування функції», який виглядає як замок. Натисніть клавішу вибору «FN» і ESC, і функціональні клавіші переключаться на функціональні клавіші.

Як зробити на Lenovo кнопку Fn постійно активної?

 • Доступ до BIOS (спосіб входу в BIOS в Windows 7. Windows 8 / 8.1. Windows 10).
 • В меню BIOS виберіть вкладку «Конфігурація».
 • Виберіть режим «Гаряча клавіша» і встановіть значення «Відключено».
 • Збережіть і вийдіть з меню BIOS (натисніть F10, а потім Enter).

Як відключити Fn на ноутбуці Acer?

Отже, для того щоб це зробити (відключити Fn на ноутбуці), на більшості ноутбуків необхідно натиснути комбінацію з клавіш Fnnum lk. Якщо Fn все-таки не вимикається, то спробуйте комбінацію: FnInsert; FnF11, або просто натиснути Num LK.

Як поміняти призначення кнопок Fn?

Мабуть, ви можете змінити поведінку клавіші Fn за замовчуванням, використовуючи Fn Esc. Це залежить від виробника, а іноді і від моделі. У деяких клавіатурах десь прихований фізичний перемикач, деякі клавіатури підтримують натискання клавіш fn. інші вимагають зміни налаштувань в BIOS.

Як налаштувати кнопку Fn на ноутбуці Samsung?

Як включити клавішу FN на ноутбуці Samsung

 • Заходимо на сайт Samsung в розділ «Підтримка»;
 • В поле «Пошук по продукту» вводимо модель ноутбука.
 • У результатах пошуку переходимо по однойменної моделі посиланням.
 • Завантажуємо і встановлюємо програму, перезавантажуємо ноутбук.

Як налаштувати кнопку Fn на ноутбуці Dell?

Якщо поєднання FnNum Lock або інші комбінації на клавіатурі не включають кнопку Function, спробуйте змусити її працювати через BIOS. Перезавантажте ноутбук. При включенні натискайте Delete (Esc, F2. залежить від моделі материнської плати і версії BIOS). Перейдіть на вкладку «System Configuration».

Чому клавіші Fn працюють без натискання?

Зазвичай для розширення функціональності, на клавіатурах ноутбуків є спеціальна клавіша Fn. Як виявилося в BIOS була опція Action Keys Mode (в ноутбуках Lenovo. HotKey Mode), значення якої за замовчуванням було Enable, в наслідок чого функціональні клавіші працювали без натискання Fn.

Acer

Якщо клавіша Fn не працює на ноутбуці Acer, то зазвичай достатньо вибрати вашу модель ноутбука на офіційному сайті підтримки (в розділі «Виберіть пристрій» можна вказати модель вручну, без серійного номера) і вказати операційну систему (якщо ваша версія відсутня в списку, завантажуйте драйвери від найближчої в тій же розрядності, що встановлена ​​на ноутбуці).

У списку завантажень, в розділі «Додаток» скачайте програму Launch Manager і встановіть її на ноутбук (в деяких випадках також потрібно драйвер чіпсета з тієї ж сторінки).

Якщо програма раніше вже була встановлена, але клавіша Fn все також не працює, переконайтеся, що Launch Manager не відключений автозавантаженні Windows, а також спробуйте встановити Acer Power Manager з офіційного сайту.

Ноутбуки HP

Для повноцінної роботи клавіші Fn і пов’язаних з нею функціональних клавіш у верхньому ряду на ноутбуках HP Pavilion і інших HP необхідні наступні компоненти з офіційного сайту

 • HP Software Framework, HP On-Screen Display і Програма для швидкого запуску HP (HP Quick Launch) з розділу «Програмне забезпечення. рішення».
 • Засоби підтримки HP Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) з розділу «Утиліта. інструменти».

При цьому для конкретної моделі деякі із зазначених пунктів можуть бути відсутніми.

Щоб завантажити необхідне програмне забезпечення для ноутбука HP, виконайте пошук в Інтернеті за запитом «Ваша_модель_ноутбука підтримка». зазвичай перший же результат є офіційною сторінкою на support.HP.com для вашої моделі ноутбука, де в розділі «Програмне забезпечення та драйвери» досить натиснути «Перейти». а потім вибрати версію операційної системи (якщо вашій немає в списку. вибирайте найближчу за хронологією, розрядність повинна збігатися обов’язково) і завантажити необхідні драйвери.

Додатково: в BIOS на ноутбуках HP може бути присутнім пункт для зміни поведінки клавіші Fn. Знаходиться в розділі «System Configuration», пункт Action Keys Mode. якщо Disabled, то функціональні клавіші спрацьовують тільки з натиснутою Fn, якщо Enabled. то без натискання (але для використання F1-F12 потрібно натискати Fn).

Причини, чому не працює клавіша Fn на ноутбуці

Для початку. про основні причини, за якими може не функціонувати Fn на клавіатурі ноутбука. Як правило, з проблемою стикаються після установки Windows (або перевстановлення), але не завжди. та ж ситуація може виникнути після відключення програм в автозавантаження або після деяких налаштувань BIOS (UEFI).

У переважній більшості випадків ситуація з непрацюючою Fn буває викликана наступними причинами

 • Не встановлені специфічні драйвери і ПО від виробника ноутбука для роботи функціональних клавіш. особливо якщо ви переустановили Windows, а потім використовували драйвер-пак для установки драйверів. Також, можливо, що драйвери є, наприклад, тільки для Windows 7, а ви встановили Windows 10 (можливі рішення будуть описані в розділі про рішення проблем).
 • Робота клавіші Fn вимагає запущеного процесу утиліти виробника, але ця програма була прибрана з автозавантаження Windows.
 • Поведінка клавіші Fn було змінено в BIOS (UEFI) ноутбука. деякі ноутбуки дозволяють змінювати налаштування Fn в BIOS, також вони можуть змінитися при скиданні BIOS.

Найчастіше причиною надає пункт 1, але далі розглянемо всі варіанти по кожній з вищевказаних марок ноутбуків і можливі сценарії виправлення проблеми.

Клавіша Fn на ноутбуці Asus

За роботу клавіші Fn на ноутбуках Asus відповідає набір ПО і драйверів ATKPackage. ATKACPI driver and hotkey-related utilities, доступний для завантаження на офіційному сайті Asus. При цьому, крім встановлених компонентів, в автозавантаженні повинна знаходиться утиліта hcontrol.exe (додається в автозавантаження автоматично при установці ATKPackage).

Як завантажити драйвери клавіші Fn і функціональних клавіш для ноутбука Asus

 • У пошуку в Інтернеті (рекомендую Google) введіть «модель_вашего_ноутбука підтримка». зазвичай перший же результат. це офіційна сторінка завантаження драйверів для вашої моделі на сайті Asus.com
 • Виберіть потрібну ОС. Якщо потрібної версії Windows не представлено в списку, виберіть найближчу з тих, що в наявності, дуже важливо, щоб збігалася розрядність (32 або 64 біт) з тією версією Windows, яка у вас встановлена.
 • Необов’язково, але може підвищити ймовірність успіху пункту 4. завантажте і встановіть драйвери з розділу «Chipset».
 • У розділі ATK завантажте ATKPackage і встановіть його.
READ  Як зайти в BIOS на ноутбуці lenovo

Після цього, можливо, буде потрібно перезавантажити ноутбук і, якщо все пройшло успішно. ви побачите, що клавіша Fn на вашому ноутбуці працює. Якщо ж щось пішло не так, нижче. розділ про типові проблеми при виправленні непрацюючих функціональних клавіш.

Lenovo

Для різних моделей і поколінь ноутбуків Lenovo доступні різні набори ПО для роботи клавіш Fn. На мій погляд, найпростіший спосіб, якщо не працює клавіша Fn на Lenovo, вчинити так: ввести в пошуковику «Ваша_модель_ноутбука підтримка», перейти на офіційну сторінку підтримки (зазвичай перша в результатах пошуку), в розділі «Top Downloads» натиснути «View all »(переглянути всі) і перевірити, що зі списку нижче доступно для завантаження і установки на ваш ноутбук для потрібної версії Windows.

 • Hotkey Features Integration for Windows 10 (32-bit, 64-bit), 8.1 (64-bit), 8 (64-bit), 7 (32-bit, 64-bit). (тільки для підтримуваних ноутбуків, список внизу на сторінці).
 • Lenovo Energy Management (Power Management). для більшості сучасних ноутбуків
 • Lenovo OnScreen Display Utility
 • Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver
 • Якщо не працюють тільки комбінації FnF5, FnF7, спробуйте додатково встановити офіційні драйвери Wi-Fi і Bluetooth з сайту Lenovo.

Додаткова інформація: на деяких ноутбуках Lenovo, комбінація FnEsc перемикає режим роботи клавіші Fn, також така опція присутня в BIOS. пункт HotKey Mode в розділі Configuration. На ноутбуках ThinkPad також може бути присутнім опція BIOS «Fn and Ctrl Key Swap», яка змінює клавіші Fn і Ctrl місцями.

Для роботи функціональних клавіш на ноутбуках Dell Inspiron, Latitude, XPS і інших звичайно потрібні такі набори драйверів і додатків:

 • Dell QuickSet Application
 • Dell Power Manager Lite Application
 • Dell Foundation Services. Application
 • Dell Function Keys. для деяких старих ноутбуків Dell, що поставлялися з Windows XP і Vista.

Знайти ті драйвери, які потрібні для вашого ноутбука можна наступним чином:

 • У розділі підтримки сайту Dell вкажіть вашу модель ноутбука (можна використовувати автоматичне визначення або через «Перегляд продуктів»).
 • Виберіть пункт «Драйвери та програми для завантаження», при необхідності змініть версію ОС.
 • Завантажте необхідні додатки і встановіть їх на комп’ютер.

Врахуйте, що для правильної роботи клавіш Wi-Fi і Bluetooth можуть знадобитися оригінальні драйвери бездротових адаптерів з сайту Dell.

Додаткова інформація: в BIOS (UEFI) на ноутбуках Dell в розділі Advanced може бути присутнім пункт Function Keys Behavior, змінює те, як працює клавіша Fn. включає мультимедійні функції або дії клавіш Fn-F12. Також параметри клавіші Fn Dell можуть бути в стандартній програмі «Центр мобільності Windows».

Клавіша Fn на ноутбуках Sony Vaio

Незважаючи на те, що ноутбуці Sony Vaio вже не випускаються, питань по установці драйверів на них, в тому числі для включення клавіші Fn дуже багато, пов’язано це з тим, що дуже часто драйвери з офіційного сайту відмовляються встановлюватися навіть на ту ж ОС, з якої поставлявся ноутбук після її перевстановлення, а тим більше на Windows 10 або 8.1.

Для роботи клавіші Fn на Sony зазвичай (деякі можуть бути відсутніми для конкретної моделі) потрібні такі три компонента з офіційного сайту:

 • Sony Firmware Extension Parser Driver
 • Sony Shared Library
 • Sony Notebook Utilities
 • Іноді. Vaio Event Service.

Завантажити їх можна з офіційної сторінки (або можна знайти за запитом «ваша_модель_ноутбука support» в будь-якому пошуковику, якщо на російськомовному сайті вашої моделі не виявилося). На офіційному російському сайті:

 • Виберіть вашу модель ноутбука
 • На вклакде «ПО і завантаження» виберіть операційну систему. Незважаючи на те, що в списках може бути присутнім Windows 10 і 8, іноді потрібні драйвери доступні тільки якщо вибрати ту ОС, з якої ноутбук спочатку постачався.

А ось далі можуть виникнути проблеми. не завжди драйвери Sony Vaio бажають встановлюватися.

Що робити якщо не працює клавіша Fn на ноутбуці?

На більшості ноутбуків передбачена окрема клавіша Fn, яка в поєднанні з клавішами в верхньому ряду клавіатури (F1. F12) зазвичай виконує специфічні для конкретного ноутбука дії (включення і відключення Wi-Fi, зміна яскравості екрану і інші), або, навпаки. без її натискання спрацьовують ці дії, а з натисканням. функції клавіш F1-F12. Часта проблема власників ноутбуків, особливо після оновлення системи або ручного регулювання Windows 10, 8 і Windows 7. то, що клавіша Fn не працює.

У цій інструкції докладно про найпоширеніші причини, за якими може не працювати клавіша Fn, а також про способи виправити цю ситуацію в ОС Windows для поширених марок ноутбуків. Asus, HP, Acer, Lenovo, Dell і, найцікавішого. Sony Vaio.

Можливі проблеми і способи їх вирішення при установці ПО і драйверів для клавіші Fn

 • Драйвер не встановлюється, так як пише, що версія ОС не підтримується (наприклад, якщо він є тільки для Windows 7, а потрібні клавіші Fn в Windows 10). спробуйте розпакувати exe-установник за допомогою програми Universal Extractor, і всередині розпакованої папки знайти самі драйвери для установки їх вручну, або окремий установник, який не виконує перевірки версії системи.
 • Незважаючи на установку всіх компонентів, клавіша Fn все одно не працює. перевірте, чи немає в BIOS опцій, пов’язаних з роботою Fn key, HotKey. Спробуйте встановити офіційні драйвери чіпсета і управління електроживленням з сайту виробника.

Проблеми з встановленими дайверами Windows 10

Досить часто проблеми з клавішею FN виникають у користувачів ноутбуків, випущених більше 5 років тому. На сайті виробника в спеціальних розділах можна знайти необхідний драйвер, для операційної системи Windows 7, 8, однак вони можуть викликати збої або неправильно працювати на Windows 10. Відзначимо, що остання версія ОС від Microsoft автоматично знаходить і налаштовує всі пристрої, знайдені на комп’ютері. Якщо ви встановили драйвер або утиліти для минулій версії Windows, видаліть їх і перезавантажте комп’ютер. Для цього виконайте такі дії:

 • Робимо правий клік по іконці «пуск»
 • Заходимо в перший розділ списку «Програми та засоби»
 • Шукаємо встановлений драйвер або утиліту і видаляємо.
 • перезавантажуємо ноутбук.

Після перезавантаження, залишаємо ноутбук включеним, в активному режимі, не в режимі сну приблизно на пів години. За цей час Windows знайде необхідний драйвер і встановить його. Для деяких моделей ноутбуків робота клавіші FN є стандартним поєднанням для Windows 10, і система не буде додатково встановлювати ніяких драйверів. Якщо з яких-небудь причин ви відключили автоматичну установку драйверів в Windows 10, то включіть її назад, дізнатися інформацію можна виконавши запит «автоматична установка драйверів Windows 10».

працює, ноутбуці, lenovo

Чи не працює клавіша Fn на ноутбуці

Для економії місця і можливості швидкого доступу до всіх функцій ноутбука виробники використовують стандартні поєднання функціональної клавіші FN і верхнього ряду F1-F12. Як приклад на ноутбуці Lenovo, поєднання FN F9 вимикає звук, а FN F6 відключає сенсорну панель тачпада.

Приклад установки драйвера на ноутбуках Lenovo

Якщо на вашому ноутбуці встановлена ​​Windows 7 або 8, для коректної роботи функціональної клавіші буде потрібно встановити спеціальний драйвер і утиліту. Візьмемо для прикладу досить популярну модель ноутбука з минулого Lenovo z575 зі встановленою Windows 7 x64 і встановимо на нього необхідний софт.

 • Переходимо в браузер і заходимо на офіційний сайт Lenovo.
 • Переходимо в розділ «Підтримка» і вибираємо «Технічна підтримка для PC»
 • У пошуковому рядку пишемо свою модель ноутбука і переходимо на неї.
 • На сторінці, знаходимо посилання «Подивитися всі» в розділі «Кращі Для дорослих»
 • Вибираємо відповідну версію Windows в списку ліворуч.
 • Зі списку утиліт необхідно завантажити два додатки. «Lenovo Energy Management Diver» і «Lenovo Onekey Theater».
 • Завантажені додатки стандартно встановлюємо, вони не вимагають додаткових налаштувань. Після установки необхідно виконати перезавантаження ноутбука.

Хоча в приклад було взято ноутбук фірми Lenovo, що їх дії для інших виробників ідентичні описаним. Різниця полягає лише в найменуванні встановлюваних утиліт і дизайні сайтів. Щоб встановити правильний драйвер виконайте пошуковий запит з моделлю вашого ноутбука і додайте слово drivers. Наприклад. «Asus k52j drivers». Перейдіть по посиланню офіційного сайту виробника, ви відразу потрапите на сторінку вибору необхідних утиліт, там же представлено докладний опис.

Механічне пошкодження клавіатури

Крім програмних несправностей, клавіатура може прийти в непридатність через довгого терміну експлуатації, пошкодження клавіш, або частий варіант. перевернута чашка чаю або кави. Якщо ви не хочете розбиратися в пристрої кріплення деталей ноутбука, то просто віднесіть його в сервіс, проте якщо ви хочете полагодити комп’ютер своїми руками, то ми з радістю повідомляємо, що заміна клавіатури займе всього кілька хвилин. Перш за все купите відповідну до вашого ноутбука клавіатуру. Для цього необхідно знати тільки виробника і модель. Після покупки виконайте наступні дії:

 • Підготуйте тонку, довгу викрутку.
 • Переверніть ноутбук і на задній кришці корпусу знайдіть отвори кріплення клавіатури. Вони відзначені значком клавіатури, або буквами.
 • Викриття гвинти.
 • Акуратно від’єднайте клавіатуру від корпусу, крім гвинтів її утримують пластикові засувки. Підніміть верх клавіатури і потягніть на себе. Виконуйте всі акуратно, не пошкодивши шлейф.
 • Від’єднайте шлейф на платі ноутбука, потягніть вгору планку кріплення і витягніть його.
 • Вставте шлейф нової клавіатури і зберіть все назад.

Це універсальні дії, які підходять для більшості моделей ноутбуків і ультрабуків. Деякі моделі мають специфічні кріплення, як приклад в сучасних ультрабуках клавіатура тримається на 4 або 6 засувках, тому заміну необхідно проводити максимально акуратно. Якщо ви не знаєте, як розібрати конкретно свою модель комп’ютера, в інтернеті можна знайти детальну інформацію про розборі будь-якого ноутбука.

BETATECH.COM.UA 2021