Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Чи не працює кнопка fn на ноутбуці lenovo

Чи не працює клавіша Fn на ноутбуці. що робити?

30.01.2017nbsp Windows | для початківців | ноутбуки

На більшості ноутбуків передбачена окрема клавіша Fn, яка в поєднанні з клавішами в верхньому ряду клавіатури (F1. F12) зазвичай виконує специфічні для конкретного ноутбука дії (включення і відключення Wi-Fi, зміна яскравості екрану і інші), або, навпаки. без її натискання спрацьовують ці дії, а з натисканням. функції клавіш F1-F12. Часта проблема власників ноутбуків, особливо після оновлення системи або ручного регулювання Windows 10, 8 і Windows 7. то, що клавіша Fn не працює.

У цій інструкції докладно про найпоширеніші причини, за якими може не працювати клавіша Fn, а також про способи виправити цю ситуацію в ОС Windows для поширених марок ноутбуків. Asus, HP, Acer, Lenovo, Dell і, найцікавішого. Sony Vaio (якщо у вас якась інша марка, можете задати питання в коментарях, думаю, я зможу допомогти). Також може бути корисним: Чи не працює Wi-Fi на ноутбуці.

 • Основні причини, чому не працює клавіша Fn
 • Asus
 • HP
 • Acer
 • Lenovo
 • Dell
 • Sony Vaio
 • Можливі проблеми і способи їх вирішення

інші рішення

Ще одним рішенням, що дозволяє включити або відключити кнопку Fn на ноутбуці Lenovo, є установка програми Magic Keyboard. Вона універсальна для всіх лептопів і має зрозумілий інтерфейс, тому складнощів з включенням / виключенням Fn не повинно виникнути.

Що стосується користувачів дистрибутивів Linux, їм можна порекомендувати встановити додаток Solar, призначене для зміни налаштувань клавіатури і миші.

Включити або вимкнути клавішу Fn на ноутбуках Lenovo можна декількома способами. Можна змінити налаштування в BIOS, встановити додаткове програмне забезпечення або натиснути відповідну комбінацію клавіш. Сам процес не являє собою нічого складного і не вимагає спеціалізованих знань.

Не работает клавиша Fn на ноутбуке — что делать?

Як на ноутбуці Lenovo відключити і включити клавішу Fn?

На клавіатурі ноутбука є кнопка Fn, яка використовується при виклику додаткового режиму клавіш F1-F12. При цьому в нових ноутбуках виробники поступово замінюють основний режим клавіш з ряду F на мультимедійний. Тому для виконання основних функцій за допомогою цих кнопок доводиться додатково натискати Fn. Деяким це цілком підходить, проте, є і ті, хто не вітає додаткове використання клавіші. Тому мова піде про те, як відключити Fn на ноутбуці Lenovo.

Чи не працює кнопка FN на ноутбуці Lenovo

Одні з найпопулярніших брендів ноутбуків в світі. це Lenovo. Якщо на одній з моделей комп’ютерів даного бренду не працює клавіша FN, потрібно зайти на офіційний сайт розробників в розділ драйверів і завантажити необхідне програмне забезпечення. Оскільки Lenovo випускає величезну кількість продуктів і сайт у них досить складний, рекомендуємо ввести в пошуковій системі запит «ваша модель ноутбука драйвера». Однією з перших буде посилання на офіційний ресурс Lenovo в розділ з драйверами.

Варто відзначити одну особливість драйверів Lenovo. На сайті компанії їх представлена ​​велика кількість, при цьому, не завжди зрозуміло який саме набір слід завантажити для конкретної моделі ноутбука. Проведемо невеликий екскурс по доступним наборам:

 • Hotkey Features Integration for Windows 10. Список всіх моделей ноутбуків, яким підходить даний набір драйверів, можна побачити на цій сторінці;
 • Lenovo Energy Management. Даний набір призначений для більшості сучасних ноутбуків Lenovo;
 • Lenovo OnScreen Display Utility. Утиліта, що відповідає за роботу функціональних клавіш. Вона є частиною Hotkey Features Integration, але при необхідності її можна завантажити окремо.

Варто відзначити, що найчастіше власники ноутбуків Lenovo скаржаться на проблему, коли не працюють тільки поєднання клавіш, що відповідають за включення / вимикання Bluetooth і Wi-Fi. У такій ситуації потрібно окремо завантажити драйвера для бездротових мереж, які також можна знайти на офіційному сайті Lenovo.

Якщо проблема не пов’язана з Windows і драйверами для операційної системи, то потрібно перевірити настройки BIOS. Залежно від моделі ноутбука, в BIOS можна знайти опції «HotKey Mode» або «Fn and Ctrl Key Swap».

Клавіша Fn на ноутбуці Asus

За роботу клавіші Fn на ноутбуках Asus відповідає набір ПО і драйверів ATKPackage. ATKACPI driver and hotkey-related utilities, доступний для завантаження на офіційному сайті Asus. При цьому, крім встановлених компонентів, в автозавантаженні повинна знаходиться утиліта hcontrol.exe (додається в автозавантаження автоматично при установці ATKPackage).

Як завантажити драйвери клавіші Fn і функціональних клавіш для ноутбука Asus

 • У пошуку в Інтернеті (рекомендую Google) введіть «модель_вашего_ноутбука підтримка». зазвичай перший же результат. це офіційна сторінка завантаження драйверів для вашої моделі на сайті Asus.com
 • Виберіть потрібну ОС. Якщо потрібної версії Windows не представлено в списку, виберіть найближчу з тих, що в наявності, дуже важливо, щоб збігалася розрядність (32 або 64 біт) з тією версією Windows, яка у вас встановлена, см. Як дізнатися розрядність Windows (стаття про Windows 10, але підійде і для попередніх версій ОС).
 • Необов’язково, але може підвищити ймовірність успіху пункту 4. завантажте і встановіть драйвери з розділу «Chipset».
 • У розділі ATK завантажте ATKPackage і встановіть його.

Клавиша Fn на ноутбуке Lenovo

Після цього, можливо, буде потрібно перезавантажити ноутбук і, якщо все пройшло успішно. ви побачите, що клавіша Fn на вашому ноутбуці працює. Якщо ж щось пішло не так, нижче. розділ про типові проблеми при виправленні непрацюючих функціональних клавіш.

Чому не працює кнопка FN на клавіатурі

Якщо виключити ймовірність, що кнопка FN не працює через механічного збою, можна припустити два варіанти. проблеми з Windows або проблеми з BIOS. Найбільш часті причини збою наступні:

 • На комп’ютері не встановлені спеціалізовані драйвера ноутбука, частина з яких відповідає за роботу функціональної клавіші. Найчастіше з такою проблемою доводиться стикатися користувачам, які переустановили Windows і поставили драйвера з набору, де зібрано ПО для різного «заліза». Також така проблема може виникнути, якщо встановити драйвера з диска, але, наприклад, вони частково або повністю не підтримують операційну систему, на яку були встановлені (найчастіше це Windows 10);
 • Для роботи клавіші FN на комп’ютері потрібна установка спеціалізованого софту від розробників ноутбука, який повинен постійно працювати у фоновому режимі. Якщо даний софт не запущений, то кнопка FN не виконуватиме покладені на неї функції;
 • Були внесені зміни в BIOS, відключивши кнопку FN. Варто зазначити, що можливість відключити клавішу FN через BIOS присутня далеко не на всіх ноутбуках.

На ринку присутня величезна кількість ноутбуків від різних виробників. Способи вирішення проблеми з неробочої клавішею FN будуть для різних ноутбуків відрізнятися. Нижче в статті ми наведемо основні алгоритми дій, які допоможуть виправити ситуацію на ноутбуках популярних брендів.

Чи не працює Fn і функціональні клавіші F1 ÷ F12 на ноутбуці

Доброго вам дня!

READ  Як відкрити BIOS на ноутбуці lenovo

Ох вже ці сучасні клавіатури, з якими зараз чого тільки не роблять виробники. І проблема з працездатністю клавіш навіть нового пристрою. не рідкісна.

Власне, сьогоднішня стаття буде про роботу та налаштування функціональних клавіш F1 ÷ F12 і Fn на ноутбуках. Справа в тому, що частенько вони або взагалі не працюють, або працюють не так, як повинні.

Причому, багато виробників “городять” форму клавіш, їх функції, включення / вимикання, настройку, як їм заманеться (ніякої стандартизації).

Між тим, клавіші Fn, F1, F2, F3 і ін дуже важливі, вони дозволяють швидко додати / зменшити яскравість і звук, включити / вимкнути мережу Wi-Fi, тачпад і багато іншого.

В общем-то, відмовлятися від них. значить позбавляти себе потрібного функціоналу, що не є добре.

Причини непрацездатності Fn і F1 ÷ F12

Нагадую. що в більшості випадків, щоб функціональні клавіші могли виконати альтернативну функцію (зменшити ту ж яскравість) необхідно натискати їх разом із клавішею Fn.

Наприклад, для того, щоб включити / вимкнути Wi-Fi. потрібно натиснути комбінацію FnF2 (це як приклад! На кожному ноутбуці свої поєднання, см. Уважно на картинки на клавішах).

Одночасне натискання FnF2. включає або вимикає Wi-Fi / як приклад!

1) А чи включена Fn? Чи немає альтернативної кнопки на клавіатурі?

Деякі типи клавіатур забезпечені додатковими кнопками F Lock або F Mode. Вони дозволяють блокувати (відключати) функціональні клавіші. Придивіться уважно. чи немає у вас їх?

Клавіша F Lock (найчастіше зустрічається на класичній клавіатурі, а не на ноутбуках)

Також зазначу, щоб задіяти кнопку Fn, на деяких ноутбуках необхідно натиснути поєднання клавіш FnEsc (див. Скрін нижче. на клавіші повинен бути намальований невеликий замок). До речі, замість FnEsc. може використовуватися поєднання FnNumLock.

2) Налаштування BIOS (режими Hotkey Mode і аналоги)

Якщо ви не знаєте, що таке BIOS і як в нього увійти. рекомендую ознайомитися з цією заміткою.

У деяких ноутбуках (наприклад, Dell Inspiron, Lenovo ThinkPad і ін.) В BIOS можна задати режим роботи функціональних клавіш (тобто вони можуть виступати в класичній ролі, а можуть без натискання на Fn відразу ж виконувати другу свою функцію: збавляти звук. вмикати / вимикати тачпад і т.д.).

Найчастіше, для входу в BIOS. потрібно перезавантажити ноутбук, і при його включенні (до завантаження ОС Windows) відразу ж натискати клавіші F2 або Delete (кнопки можуть бути відмінними, залежить від моделі пристрою).

Називаються такі режими: Hotkey Mode, Action Keys Mode (і інші похідні). Для зміни їх режиму роботи. необхідно зайти в розділ BIOS Configuration і поміняти режим з Enabled на Disabled (або навпаки).

Hotkey Mode. змінений режим роботи клавіш F1-F12

3) Відсутність драйверів і спеціального ПО від виробника

Коли драйвера ставляться автоматично разом з Windows, або використовуються різні комплекти / паки (наприклад, Driver Pack Solution). в системі часто не надається спеціального ПО від виробника ноутбука. В наслідок чого, деякі клавіші можуть не працювати (в тому числі і функціональні).

Розгляну нижче приклад поновлення подібних драйверів на прикладі Asus (якщо у вас марка ноутбука відмінна, скажімо HP, Acer, Dell, Lenovo. всі дії будуть аналогічні, тільки адреса офіц. Сайту буде відмінний).

 • Перейдіть на офіційний сайт: https://www.Asus.com/ru/support/
 • Введіть модель свого ноутбука і натисніть кнопку пошуку (в якості допомоги: як дізнатися модель ноутбука);

Далі вкажіть вашу версію Windows (довідка: як дізнатися яка у мене ОС Windows) і скачайте драйвера на Chipset, ATKPackage. Також зайдіть в розділ Utilities і натисніть на посилання “Показати всі”.

Потім встановіть Asus Smart Gesture з розділу Pointed Device. Після перезавантаження ноутбука. клавіші мають запрацювати.

В общем-то, якщо підводити якісь підсумки: необхідно просто оновити драйвера, завантаживши за допомогою сайту виробника вашого ноутбука. Причому, зробити це потрібно для конкретно тієї версії Windows, який користуєтеся зараз.

Якщо для вашої версії Windows на сайті виробника ноутбука немає драйверів. то це серйозний привід задуматися про перехід на іншу версію ОС (цілком можливо, що через це і не працює частина функціоналу, в тому числі і функціональні клавіші).

Можливо комусь стане в нагоді стаття про те, як встановити драйвера на ноутбук або PC (розглянуті різні варіанти).

4) Проблема з самої клавіатурою

Якщо ви кидали або заливали рідиною ноутбук. цілком можливо, що клавіша не працює через фізичну несправності клавіатури.

Зверніть увагу на те, чи реагує клавіша хоч іноді (може бути спробувати натиснути на неї трохи сильніше). Якщо проблема з доріжками під клавішею. то часто більш сильне натискання спрацьовує (наприклад, доріжки можуть окислюватися після залиття, або вести себе так в слідстві зносу).

 • замінити клавіатуру на ноутбуці на нову (рекомендую здати в сервіс на діагностику, тому що не зайвим буде перевірити чи немає проблем ще з чимось);
 • підключити до USB порту зовнішню клавіатуру і користуватися їй (чому не тимчасовий варіант?);
 • перепризначити одну клавішу на іншу;
 • використовувати екранну клавіатуру. Щоб її викликати, зайдіть в: Панель управління \ Спеціальні можливості \ Центр спеціальних можливостей

Ноутбуки HP

Для повноцінної роботи клавіші Fn і пов’язаних з нею функціональних клавіш у верхньому ряду на ноутбуках HP Pavilion і інших HP необхідні наступні компоненти з офіційного сайту

 • HP Software Framework, HP On-Screen Display і Програма для швидкого запуску HP (HP Quick Launch) з розділу «Програмне забезпечення. рішення».
 • Засоби підтримки HP Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) з розділу «Утиліта. інструменти».

При цьому для конкретної моделі деякі із зазначених пунктів можуть бути відсутніми.

Щоб завантажити необхідне програмне забезпечення для ноутбука HP, виконайте пошук в Інтернеті за запитом «Ваша_модель_ноутбука підтримка». зазвичай перший же результат є офіційною сторінкою на support.HP.com для вашої моделі ноутбука, де в розділі «Програмне забезпечення та драйвери» досить натиснути «Перейти». а потім вибрати версію операційної системи (якщо вашій немає в списку. вибирайте найближчу за хронологією, розрядність повинна збігатися обов’язково) і завантажити необхідні драйвери.

Додатково: в BIOS на ноутбуках HP може бути присутнім пункт для зміни поведінки клавіші Fn. Знаходиться в розділі «System Configuration», пункт Action Keys Mode. якщо Disabled, то функціональні клавіші спрацьовують тільки з натиснутою Fn, якщо Enabled. то без натискання (але для використання F1-F12 потрібно натискати Fn).

Якщо клавіша Fn не працює на ноутбуці Acer, то зазвичай достатньо вибрати вашу модель ноутбука на офіційному сайті підтримки https://www.acer.com/ac/ru/RU/content/support (в розділі «Виберіть пристрій» можна вказати модель вручну. без серійного номера) і вказати операційну систему (якщо ваша версія відсутня в списку, завантажуйте драйвери від найближчої в тій же розрядності, що встановлена ​​на ноутбуці).

У списку завантажень, в розділі «Додаток» скачайте програму Launch Manager і встановіть її на ноутбук (в деяких випадках також потрібно драйвер чіпсета з тієї ж сторінки).

Якщо програма раніше вже була встановлена, але клавіша Fn все також не працює, переконайтеся, що Launch Manager не відключений автозавантаженні Windows, а також спробуйте встановити Acer Power Manager з офіційного сайту.

Чи не працює клавіша Fn на ноутбуці. що робити?

На більшості ноутбуків передбачена окрема клавіша Fn, яка в поєднанні з клавішами в верхньому ряду клавіатури (F1. F12) зазвичай виконує специфічні для конкретного ноутбука дії (включення і відключення Wi-Fi, зміна яскравості екрану і інші), або, навпаки. без її натискання спрацьовують ці дії, а з натисканням. функції клавіш F1-F12. Часта проблема власників ноутбуків, особливо після оновлення системи або ручного регулювання Windows 10, 8 і Windows 7. то, що клавіша Fn не працює.

У цій інструкції докладно про найпоширеніші причини, за якими може не працювати клавіша Fn, а також про способи виправити цю ситуацію в ОС Windows для поширених марок ноутбуків. Asus, HP, Acer, Lenovo, Dell і, найцікавішого. Sony Vaio (якщо у вас якась інша марка, можете задати питання в коментарях, думаю, я зможу допомогти). Також може бути корисним: Як включити підсвічування на клавіатурі ноутбука, Чи не працює Wi-Fi на ноутбуці.

READ  Установка Windows 10 на lenovo

Lenovo

Для різних моделей і поколінь ноутбуків Lenovo доступні різні набори ПО для роботи клавіш Fn. На мій погляд, найпростіший спосіб, якщо не працює клавіша Fn на Lenovo, вчинити так: ввести в пошуковику «Ваша_модель_ноутбука підтримка», перейти на офіційну сторінку підтримки (зазвичай перша в результатах пошуку), в розділі «Top Downloads» натиснути «View all »(переглянути всі) і перевірити, що зі списку нижче доступно для завантаження і установки на ваш ноутбук для потрібної версії Windows.

 • Hotkey Features Integration for Windows 10 (32-bit, 64-bit), 8.1 (64-bit), 8 (64-bit), 7 (32-bit, 64-bit). http://support.lenovo.com / ru / en / downloads / ds031814 (тільки для підтримуваних ноутбуків, список внизу на зазначеній сторінці).
 • Lenovo Energy Management (Power Management). для більшості сучасних ноутбуків
 • Lenovo OnScreen Display Utility
 • Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver
 • Якщо не працюють тільки комбінації FnF5, FnF7, спробуйте додатково встановити офіційні драйвери Wi-Fi і Bluetooth з сайту Lenovo.

Додаткова інформація: на деяких ноутбуках Lenovo, комбінація FnEsc перемикає режим роботи клавіші Fn, також така опція присутня в BIOS. пункт HotKey Mode в розділі Configuration. На ноутбуках ThinkPad також може бути присутнім опція BIOS «Fn and Ctrl Key Swap», яка змінює клавіші Fn і Ctrl місцями.

Для роботи функціональних клавіш на ноутбуках Dell Inspiron, Latitude, XPS і інших звичайно потрібні такі набори драйверів і додатків:

 • Dell QuickSet Application
 • Dell Power Manager Lite Application
 • Dell Foundation Services. Application
 • Dell Function Keys. для деяких старих ноутбуків Dell, що поставлялися з Windows XP і Vista.

Знайти ті драйвери, які потрібні для вашого ноутбука можна наступним чином:

 • в розділі підтримки сайту Dell http://www.dell.com/support/home/ru/ru/ вкажіть вашу модель ноутбука (можна використовувати автоматичне визначення або через «Перегляд продуктів»).
 • Виберіть пункт «Драйвери та програми для завантаження», при необхідності змініть версію ОС.
 • Завантажте необхідні додатки і встановіть їх на комп’ютер.

Врахуйте, що для правильної роботи клавіш Wi-Fi і Bluetooth можуть знадобитися оригінальні драйвери бездротових адаптерів з сайту Dell.

Додаткова інформація: в BIOS (UEFI) на ноутбуках Dell в розділі Advanced може бути присутнім пункт Function Keys Behavior, змінює те, як працює клавіша Fn. включає мультимедійні функції або дії клавіш Fn-F12. Також параметри клавіші Fn Dell можуть бути в стандартній програмі «Центр мобільності Windows».

Причини, чому не працює клавіша Fn на ноутбуці

Для початку. про основні причини, за якими може не функціонувати Fn на клавіатурі ноутбука. Як правило, з проблемою стикаються після установки Windows (або перевстановлення), але не завжди. та ж ситуація може виникнути після відключення програм в автозавантаження або після деяких налаштувань BIOS (UEFI).

У переважній більшості випадків ситуація з непрацюючою Fn буває викликана наступними причинами

 • Не встановлені специфічні драйвери і ПО від виробника ноутбука для роботи функціональних клавіш. особливо якщо ви переустановили Windows, а потім використовували драйвер-пак для установки драйверів. Також, можливо, що драйвери є, наприклад, тільки для Windows 7, а ви встановили Windows 10 (можливі рішення будуть описані в розділі про рішення проблем).
 • Робота клавіші Fn вимагає запущеного процесу утиліти виробника, але ця програма була прибрана з автозавантаження Windows.
 • Поведінка клавіші Fn було змінено в BIOS (UEFI) ноутбука. деякі ноутбуки дозволяють змінювати налаштування Fn в BIOS, також вони можуть змінитися при скиданні BIOS.

Найчастіше причиною надає пункт 1, але далі розглянемо всі варіанти по кожній з вищевказаних марок ноутбуків і можливі сценарії виправлення проблеми.

Клавіша Fn на ноутбуці Asus

За роботу клавіші Fn на ноутбуках Asus відповідає набір ПО і драйверів ATKPackage. ATKACPI driver and hotkey-related utilities, доступний для завантаження на офіційному сайті Asus. При цьому, крім встановлених компонентів, в автозавантаженні повинна знаходиться утиліта hcontrol.exe (додається в автозавантаження автоматично при установці ATKPackage).

Як завантажити драйвери клавіші Fn і функціональних клавіш для ноутбука Asus

 • У пошуку в Інтернеті (рекомендую Google) введіть «модель_вашего_ноутбука підтримка». зазвичай перший же результат. це офіційна сторінка завантаження драйверів для вашої моделі на сайті Asus.com
 • Виберіть потрібну ОС. Якщо потрібної версії Windows не представлено в списку, виберіть найближчу з тих, що в наявності, дуже важливо, щоб збігалася розрядність (32 або 64 біт) з тією версією Windows, яка у вас встановлена, см. Як дізнатися розрядність Windows (стаття про Windows 10, але підійде і для попередніх версій ОС).
 • Необов’язково, але може підвищити ймовірність успіху пункту 4. завантажте і встановіть драйвери з розділу «Chipset».
 • У розділі ATK завантажте ATKPackage і встановіть його.

Після цього, можливо, буде потрібно перезавантажити ноутбук і, якщо все пройшло успішно. ви побачите, що клавіша Fn на вашому ноутбуці працює. Якщо ж щось пішло не так, нижче. розділ про типові проблеми при виправленні непрацюючих функціональних клавіш.

Клавіша Fn на ноутбуках Sony Vaio

Незважаючи на те, що ноутбуці Sony Vaio вже не випускаються, питань по установці драйверів на них, в тому числі для включення клавіші Fn дуже багато, пов’язано це з тим, що дуже часто драйвери з офіційного сайту відмовляються встановлюватися навіть на ту ж ОС, з якої поставлявся ноутбук після її перевстановлення, а тим більше на Windows 10 або 8.1.

Для роботи клавіші Fn на Sony зазвичай (деякі можуть бути відсутніми для конкретної моделі) потрібні такі три компонента з офіційного сайту:

 • Sony Firmware Extension Parser Driver
 • Sony Shared Library
 • Sony Notebook Utilities
 • Іноді. Vaio Event Service.

Завантажити їх можна з офіційної сторінки https://www.Sony.ru/support/ru/series/prd-comp-vaio-nb (або можна знайти за запитом «ваша_модель_ноутбука support» в будь-якому пошуковику, якщо на російськомовному сайті вашої моделі не виявилося). На офіційному російському сайті:

 • Виберіть вашу модель ноутбука
 • На вклакде «ПО і завантаження» виберіть операційну систему. Незважаючи на те, що в списках може бути присутнім Windows 10 і 8, іноді потрібні драйвери доступні тільки якщо вибрати ту ОС, з якої ноутбук спочатку постачався.
 • Скачайте необхідне програмне забезпечення.

А ось далі можуть виникнути проблеми. не завжди драйвери Sony Vaio бажають встановлюватися. На цю тему. окрема стаття: Як встановити драйвери на нотубук Sony Vaio.

Можливі проблеми і способи їх вирішення при установці ПО і драйверів для клавіші Fn

 • Драйвер не встановлюється, так як пише, що версія ОС не підтримується (наприклад, якщо він є тільки для Windows 7, а потрібні клавіші Fn в Windows 10). спробуйте розпакувати exe-установник за допомогою програми Universal Extractor, і всередині розпакованої папки знайти самі драйвери для установки їх вручну, або окремий установник, який не виконує перевірки версії системи.
 • Незважаючи на установку всіх компонентів, клавіша Fn все одно не працює. перевірте, чи немає в BIOS опцій, пов’язаних з роботою Fn key, HotKey. Спробуйте встановити офіційні драйвери чіпсета і управління електроживленням з сайту виробника.

Сподіваюся, інструкція допоможе. Якщо ж немає, і Вам потрібна додаткова інформація, ви можете задати питання в коментарях, тільки, будь ласка, вказуйте точну модель ноутбука і версію встановленої операційної системи.

ноутбук Aser Extensa 2520G Windows 10 64bit проблема з комбінацією: не працюють деякі а саме регулювання яскравості. ні, але може знаєте, при закритті кришки, натисканні клавіш для переходу в сон ноутбук як ніби повністю вирубується, і включати його. натискати на кнопку харчування, на 7 винде начебто по іншому було. тобто я не бачу різниці що я вимкну ноут що в сплячий, приблизно однаково довго включаються. МБ знаєте що з батареєю можна зробити, завжди мало працював від 1 заряду. як то засік давно, за 47мінут розрядив граючи в гру, слухаючи музику в вк, і на максимальній яскравості (тоді 7 винда була)

READ  Установка Windows з флешки на ноутбук Lenovo

Здоров-здоров. Читав твої пости щодо зворотного отримання можливості дач рівень яскравості. TeamViewer був винен, довелося через devmgmt.msc повертати встановлені дрова на монітор.

Суть слід.: Чи не делать FnF11 і, зрозуміло, FnF12. 1-й знижує рівень яскравості, 2-й підвищує. На 10-й Win все робіло, там взагалі навіть (хз як 8-ка і 8.1) у вікнах ОС «на ходу» відображає що ти її міняєш, але ось я пересів на 7-ку і не делать. Fn відповідає за рівень виведення звуку, вкл. / Викл. тачпада, інша. все норм, яскравість не норма.

Поставив Lenovo Utility з оф. і буду зиріть що це дасть. Що скажеш на це?

Скажу: сидіти розбиратися, який набір софта / драйверів Lenovo потрібно завести, щоб запрацювало. У підсумку запрацює.

Все коту під зад. ніяке ПЗ зі списку на офіційний нічого не дає. Воно ніби встало, але перевірити ніяк не можна. Fn звичайно ж теж клав на це.

Розбиратися мені вже банально набридло. Після згадувань скільки я вже з цими гребанний ОС’камі натягался. забий. Я вже краще Покладу на це, ніж знову братися за «велике» справу. Можна лише поверхово. поставити ПО і подивитися, так чи ні, не підходячи до devmgmt.msc, ID дров, тощо. що винесе мозок

Паранормальне зустрічав, коллектіровал. лад, ще в межах розуму можна. Але коли проблема вирішується тим що ти ребут, і звідкись звідкись, ставиться «Lenovo ACPI-Compliant Virtual Power Controller», ти ставиш запитання: «А чому раніше не можна було ?!». Але після цього з’являється слід.: «А звідки воно взялося? Я ж нічого не ставив, та й невідомо уст-ств не було! Боги теж подібним чином з’являються. з порожнечі і хоп. ще одна заноза ?! »

ID цієї занози, кстать, на всяк випадок: ACPI \ VPC2004

Привіт, я пробував перевірити кнопку Fn (яскравість, звук) і як виявилося, не працює. У мене ноутбук MSI (7 років), він старенький, але раніше все працювало. Допоможіть і підкажіть, як включити цю кнопку на ноутбуці MSI MS-16G5

Щось у них на сайті під вашу модель немає такого драйвера. А без утримання Fn ці клавіші теж не діють?

Величезне спасибі, дуже корисна, «придатна» стаття. Зіткнувся з цією проблемою коли придбав б.у. ноут Lenovo карбон г3), на ньому ще винда стояла 10ка з мертвим ключем, довелося неабияк потрудитися, щоб розкрити потенціал, і ось коли вже занепав духом, і перебрав підлогу сімейства linux, прочитав, поліз в BIOS відкрив, і вуаля, я то думав. проблема в драйверах оромное спасибі автору, час витрачено не дарма! До речі рекомендую deepin відмінна система.

всім привіт! Допоможіть будь ласка! Розробники не випущений драйвер для кнопки ФН. тепер не можу повністю користуватися всіма функціями. після установки вин 10 64 біта мій Асер e1 571 g перестав функціонувати. пробував найт в BIOS, а там нічого немає. Пробував встановити програму лаунч менеджер, нічого не допомогло. Допоможіть мені будь-ласка!

А драйвер RF Button ставили? Спробуйте теж.

Доброго времени суток, ноутбук Acer Aspire E1-571G, Win7 64, зробив все за інструкцією, Fn все одно не делать, клавіатура працює, всі клавіші в нормі, комбінації інших клавіш також спрацьовують.

Acer Launch Manager, Intel ME і RF Button драйвери з офіційного сайту під вашу модель поставте, перезавантажитеся, перевірте. Заодно подивіться в Біосе. чи немає там чогось про Fn.

Перше і друге поставив, перезавантажив. безрезультатно. RF не знайшов під win7, в биосе. про fn, на жаль, немає нічого.

Ноутбуки HP

Для повноцінної роботи клавіші Fn і пов’язаних з нею функціональних клавіш у верхньому ряду на ноутбуках HP Pavilion і інших HP необхідні наступні компоненти з офіційного сайту

 • HP Software Framework, HP On-Screen Display і Програма для швидкого запуску HP (HP Quick Launch) з розділу «Програмне забезпечення. рішення».
 • Засоби підтримки HP Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) з розділу «Утиліта. інструменти».

При цьому для конкретної моделі деякі із зазначених пунктів можуть бути відсутніми.

Щоб завантажити необхідне програмне забезпечення для ноутбука HP, виконайте пошук в Інтернеті за запитом «Ваша_модель_ноутбука підтримка». зазвичай перший же результат є офіційною сторінкою на support.HP.com для вашої моделі ноутбука, де в розділі «Програмне забезпечення та драйвери» досить натиснути «Перейти». а потім вибрати версію операційної системи (якщо вашій немає в списку. вибирайте найближчу за хронологією, розрядність повинна збігатися обов’язково) і завантажити необхідні драйвери.

Додатково: в BIOS на ноутбуках HP може бути присутнім пункт для зміни поведінки клавіші Fn. Знаходиться в розділі «System Configuration», пункт Action Keys Mode. якщо Disabled, то функціональні клавіші спрацьовують тільки з натиснутою Fn, якщо Enabled. то без натискання (але для використання F1-F12 потрібно натискати Fn).

Чи не працює клавіша «Fn» на лептопі Asus

Найчастіше основна причина виникнення проблем з клавішею «Fn» полягає в недавній перевстановлення операційної системи. Однак крім цього можуть бути і збої в роботі драйверів або фізична поломка кнопок і клавіатури в цілому.

Чому не працює кнопка FN на клавіатурі

Якщо виключити ймовірність, що кнопка FN не працює через механічного збою, можна припустити два варіанти. проблеми з Windows або проблеми з BIOS. Найбільш часті причини збою наступні:

 • На комп’ютері не встановлені спеціалізовані драйвера ноутбука, частина з яких відповідає за роботу функціональної клавіші. Найчастіше з такою проблемою доводиться стикатися користувачам, які переустановили Windows і поставили драйвера з набору, де зібрано ПО для різного «заліза». Також така проблема може виникнути, якщо встановити драйвера з диска, але, наприклад, вони частково або повністю не підтримують операційну систему, на яку були встановлені (найчастіше це Windows 10);
 • Для роботи клавіші FN на комп’ютері потрібна установка спеціалізованого софту від розробників ноутбука, який повинен постійно працювати у фоновому режимі. Якщо даний софт не запущений, то кнопка FN не виконуватиме покладені на неї функції;
 • Були внесені зміни в BIOS, відключивши кнопку FN. Варто зазначити, що можливість відключити клавішу FN через BIOS присутня далеко не на всіх ноутбуках.

На ринку присутня величезна кількість ноутбуків від різних виробників. Способи вирішення проблеми з неробочої клавішею FN будуть для різних ноутбуків відрізнятися. Нижче в статті ми наведемо основні алгоритми дій, які допоможуть виправити ситуацію на ноутбуках популярних брендів.

налаштування BIOS

У випадку з ноутбуками Asus через BIOS можна відключити або включити функціональні клавіші, але при цьому можна налаштувати їх роботу. Якщо у вас на лептопі «Fn» працює неправильно, цілком може допомогти наша інструкція.

  Перезапустіть ноутбук і по інструкції увійдіть в BIOS.

За допомогою стрілок на клавіатурі перейдіть на сторінку «Advanced». Тут в рядку «Function Key Behavior» змініть значення на «Function Key».

Примітка: На ноутбуках Asus в різних версіях BIOS функція може бути зовсім відсутніми.

Натисніть кнопку «F10» для збереження параметрів і виходу з BIOS.

Після виконаних дій клавіша «Fn» стане обов’язковою при зверненні до функціональних клавіш ноутбука. Якщо описані дії не принесли має результату, можна переходити до наступних причин несправності.

Програма для клавіші fn Lenovo

відключення клавіш

У більшості випадків на ноутбуках Asus вмикаються і вимикаються функціональні клавіші шляхом використання наступних комбінацій:

 • «FnNumLock»;
 • «FnInsert»;
 • «FnEsc».

Спробуйте скористатися зазначеними поєднаннями клавіш, разом з тим перевіряючи працездатність «Fn».

BETATECH.COM.UA 2021