Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Чи не працює сд карта на телефоні

Table of Contents

Непідтримувана карта пам’яті

Не всі Android пристрої підтримують будь-які обсяги карт пам’яті, наприклад, не самі нові, але топові смартфони Samsung Galaxy підтримували Micro SD до 64 Гб пам’яті, “не топові» і китайські. часто і того менше (32 Гб, іноді. 16). Відповідно, якщо вставити в такий телефон карту пам’яті на 128 або 256 Гб, він її не побачить або повідомить про те, що вона не підтримується. Серед сучасних телефонів майже всі можуть працювати з картами пам’яті 128 і 256 Гб, за винятком найдешевших моделей (на яких все ще можна зустріти обмеження в 32 Гб навіть сьогодні).

Якщо ви зіткнулися з тим, що телефон або планшет не визначає карту пам’яті, перевірте його специфікації: спробуйте знайти в Інтернеті, чи підтримується той обсяг і тип карти (Micro SD, SDHC, SDXC) пам’яті, який ви хочете підключити. Інформація по підтримуваному обсягом для багатьох пристроїв є на офіційних сайтах і Яндекс Маркеті, але іноді доводиться пошукати характеристики і в англомовних джерелах.

Забруднені контакти карти пам’яті або слота для неї

У разі якщо в роз’ємі для карти пам’яті на телефоні або планшеті накопичення пилу, а також в разі окислення і забруднення контактів самої карти пам’яті, вона може бути не видно Android пристрою. В цьому випадку можна спробувати почистити контакти на самій карті (наприклад, ластиком, акуратно, поклавши її на плоску тверду поверхню) і, при можливості в телефоні (якщо до контактів є доступ або ви знаєте як його отримати).

Рідше бувають можливі і більш серйозні пошкодження контактів усередині телефону або, іноді. самої карти пам’яті. У першому випадку телефон не бачитиме ніякі карти пам’яті, а не тільки одну, в другому. карта пам’яті не буде читатися ні на одному пристрої.

SD карта не працює або Пристрій «SD карта» пошкоджено

Найчастіший варіант ситуації, що розглядається, при якій ваш пристрій не зовсім «не бачить» карту пам’яті: при підключенні карти пам’яті до Android відображається повідомлення про те, що SD карта не працює і пристрій пошкоджено або не підтримується, причому в залежності від марки та моделі телефону. а також конкретної ситуації з картою пам’яті повідомлення можуть відрізнятися:

 • SD-картка не підтримується або Проблема з накопичувачем (SD-карта) на останніх версіях чистого Android
  працює, карта, телефон
 • Проблема з накопичувачем (Карта пам’яті) або Непідтримувана карта пам’яті на телефонах Samsung Galaxy
 • SD-карта не працює, пристрій SD-карта пошкоджено на чистому Android попередніх версій
 • Можливі й інші варіанти повідомлення і сценарію: наприклад, одна карта пам’яті Micro SD може відображатися як дві пошкоджених карти пам’яті.

За натисканні на повідомлення пропонується відформатувати карту пам’яті (або налаштувати її як портативний носій або внутрішню пам’ять на Android 6, 7, 8 і 9 Pie докладніше на цю тему. Як використовувати карту пам’яті як внутрішню пам’ять Android).

Це далеко не завжди говорить про те, що карта пам’яті дійсно пошкоджена, особливо якщо вона працює і використовувалася на комп’ютері або ноутбуці. В даному випадку часта причина такого повідомлення. не підтримується Android файлова система (наприклад, NTFS) або просто відсутність будь-якої файлової системи, що може вийти при деяких маніпуляціях з картою пам’яті на комп’ютері.

Як вчинити в цій ситуації? Є такі варіанти дій.

 • Якщо на карті пам’яті присутні важливі дані, перенесіть їх на комп’ютер (використовуючи кард-рідер, до речі, вбудований кард-рідер є майже у всіх 3G / LTE модеми), а потім відформатуйте карту пам’яті в FAT32 або ExFAT на комп’ютері або просто вставте в ваше Android пристрій і відформатуйте як портативний накопичувач або внутрішню пам’ять (різниця описується в інструкції, посилання на яку я давав вище), натиснувши щодо повідомлення про непідтримуваної або пошкодженої SD-карті. Або зайшовши в Настройки. Сховище. SD карта або, на Samsung. в Настройки. Обслуговування пристрою. Пам’ять. Карта пам’яті SD (може знадобитися відкрити меню в цьому розділі для форматування, показано на відео нижче).
 • Якщо на карті пам’яті відсутні важливі дані, використовуйте засоби Android для форматування: або натисніть щодо повідомлення про те, що SD карта не працює, або зайдіть в Настройки. Місце і USB накопичувачі, в розділі «Сумний накопичувач» натисніть по «SD-карта» з поміткою «Пошкоджено», натисніть «Налаштувати» і виберіть варіант форматування карти пам’яті (пункт «Портативний накопичувач» дозволяє використовувати її не тільки на поточному пристрої, але і на комп’ютері). Шлях для смартфонів Samsung був вказаний в попередньому пункті.

Однак, якщо Android телефон або планшет не може відформатувати карту пам’яті і все також не бачить її, то проблема може бути не просто в файлової системі, про що далі.

Примітка: те саме повідомлення про пошкодження SD карти пам’яті або про те, що вона не підтримується без можливості прочитати її і на комп’ютері ви можете отримати в разі, якщо вона використовувалася як внутрішня пам’ять на іншому пристрої або ж на поточному, але пристрій було скинуто на налаштування виробника. У цьому випадку варіант один. форматування. Детальніше на тему: Чи можна відновити дані з SD карти пам’яті, відформатованої як внутрішня пам’ять Android.

READ  Як вставити SIM карту в 11 iPhone

Android не бачить карту пам’яті Micro SD. як виправити

Одна з можливих проблем, з якою можна зіткнутися, вставивши карту пам’яті Micro SD в телефон або планшет. Android просто не бачить карту пам’яті або відображає повідомлення про те, що SD-карта не працює (пристрій SD-карта пошкоджено), не підтримується, пошкоджена або виникла проблема з накопичувачем.

У цій інструкції докладно про можливі причини проблеми і про те, як виправити ситуацію, якщо карта пам’яті не працює з вашим Android пристроєм. Примітка: шляхи в налаштуваннях наведені для чистого Android, в деяких фірмових оболонках, наприклад, на Samsung, Xiaomi і інших, вони можуть трохи відрізнятися, але знаходяться приблизно там же.

додаткова інформація

Якщо жоден з описаних вище варіантів не підійшов і Android все також не реагує на підключення карти пам’яті і не бачить її, спробуйте наступні варіанти:

Сподіваюся, один із способів допоміг вирішити проблему. Якщо ж ні, опишіть в коментарях детально ситуацію і що вже робилося для виправлення, можливо, мені вдасться дати корисну пораду.

Несумісність карти пам’яті і мобільного пристрою

Далеко не кожен телефон здатний відтворювати флешки будь-якого обсягу. Чи не найновіші, але топові гаджети часто мають обмеження в 64 ГБ. Відповідно, якщо вставити в такий телефон microSD на 128 ГБ, то він її просто не побачить або видасть сповіщення про те, що карта пам’яті не підтримується. Сучасні смартфони практично все стабільно працюють з обсягами 128 і 256 ГБ, однак серед дешевих моделей до сих пір можна зустріти обмеження в 32 ГБ.

поганий контакт

Ще однією досить частою причиною нестабільної роботи флешки можуть бути окислюються і забруднені контакти, а також скупчилася пил у відповідному роз’ємі. В такому випадку правильним рішенням буде почистити контакти, наприклад, звичайним ластиком або вологою серветкою і по можливості видалити небажану пил і бруд з слота.

Перша допомога

Якщо у вас не читається карта пам’яті, радимо почати з базових прийомів щодо усунення цієї помилки:

 • Вийміть карту з пристрою і щільно вставте назад. Можливо флеш-карта погано прилягає до контактів.
 • Перезавантажте телефон. Це досить ефективний метод спосіб виправити дрібні збої операційної системи і виключити їх при новому старті.
 • Вимкніть смартфон, зніміть акумулятор і кілька хвилин почекайте. Після чого поверніть все компоненти на місце і перевірте роботу microSD.
 • Скиньте параметри телефону до заводських налаштувань.
 • Щоб остаточно виключити версію програмно-апаратного збою, вставте флешку в будь-який інший пристрій. Якщо новий апарат також її не виявить, значить справа в саме в ній.
 • Однією з причин може бути недавня заміна якогось модуля або фізичне пошкодження, наприклад, падіння з висоти, попадання вологи і інші.

Невідповідний формат файлової системи

Неправильний формат таблиці файлів або її пошкодження. досить частий фактор виникнення помилок при відображенні карти пам’яті. Це може бути наслідком невірно виконаного форматування або збою розмітки.

Рішенням стане повторне переформатування. Найпростіше це зробити за допомогою комп’ютера або ноутбука, а також спеціального картридера (адаптера). Щоб безпомилково виконати цю процедуру, дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

 • Вставте флешку microSD в картрідер.
 • Після того, як комп’ютер її виявить, клікніть правою кнопкою миші по назві накопичувача і виберіть пункт «Форматувати».
 • У вікні змініть тип файлової системи на FAT32 або ExFAT.
 • Натисніть кнопку «Почати», щоб запустити процес форматування.
 • По завершенню останнього етапу повторно вставте картку в телефон і перевірте її працездатність.
READ  Як підключити камеру телефону до ноутбука

Якщо скористатися комп’ютером не представляється можливим, можна вдатися до вбудованих інструментів Android.

Перший спосіб. Необхідно виконати перехід в розділ «Налаштування» → «Пам’ять» і знайти пункт «Форматувати SD» (зустрічається варіант «Очистити SD»). Дана опція є не у всіх апаратах, тому якщо ви не знайшли цей функціонал, ознайомтеся з другим методом.

Другий спосіб. Потрібно зробити вхід в Recovery Menu, для цього вимкніть ваш телефон, а потім затисніть кнопки харчування і додавання гучності (це найпоширеніший варіант поєднання клавіш, але можуть зустрічатися і інші, в залежності від моделі). Переміщатися по відкрився меню слід за допомогою «качельки» гучності, сенсор не працюватиме. Перейдіть на рядок «wipe cache partition» і натисніть кнопку включення для вибору опції. Скидання буде здійснений після етапу перезавантаження.

Як перевірити карту пам’яті в телефоні

Для того щоб відкрити вміст карти пам’яті, необхідно скористатися стандартним провідником або сторонніми диспетчерами файлів.

Будь-телефон має вбудовану програму для доступу до флешці. Відкрийте цю програму і знайдіть розділ під назвою «SDcard» (в залежності від системи і прошивки). Після запуску ви зможете переглядати і управляти інформацією, яка зберігається на знімному носії.

Також можна вдатися до альтернативних утиліт, скачаним з Google Play. У більшості випадків вони більш функціональні і набагато зручніше. Рекомендуємо звернути увагу на «ES Провідник» і «Х-plore».

Чому телефон не бачить CD карту

Ситуація, коли смартфон не бачить карту пам’яті виникає з найрізноманітніших причин. Це може бути наслідком програмного або апаратного збою, а, можливо, накопичувач вичерпав свій ресурс або банально згорів. Не варто робити поспішних висновків і поспішати віднести апарат в ремонт. Ми з наступними методами, які дозволяють з’ясувати причину поломки і відновити стабільне функціонування.

Телефон не бачить карту пам’яті microSD. причини і шляхи вирішення

Карта пам’яті вийшла з ладу

Термальне (в результаті перегріву) або механічне пошкодження носія може стати критичним обставиною, якщо Android не бачить карту пам’яті. У таких випадках, ефективних варіантів «лікування» просто немає, і єдиним виходом стане покупка нової картки.

Як обчислити винуватця

Причина, швидше за все, в карті (флешці), якщо:

 • Її не визначають або визначають, але не читають різні пристрої.
 • Вона перестала читатися безпосередньо після використання на іншому девайсе.
 • Вона має видимі механічні пошкодження.
 • При установці карти в слот (підключенні флешки) телефон зависає, перезавантажується або вимикається. За умови, що на інші знімні носії він реагує нормально.

Винуватець, швидше за все, телефон, якщо:

 • Він не визначає або визначає, але не читає ні одну microSD-карту або флешку.
 • При установці будь-якої карти або підключенні будь-флешки він вимикається, перезавантажується або зависає.
 • Слот для установки карти (USB-роз’єм) має видимі механічні пошкодження.
 • Збою безпосередньо передували будь-які дії з телефоном: установка додатків, оновлення прошивки, антивірусне сканування, скидання на заводські настройки і т. П. Або події. удари, падіння на підлогу та інше.

При підключенні до мобільних гаджетів флешок з повнорозмірним USB-роз’ємом типу A використовують OTG-кабелі та перехідники, які теж нерідко бувають причинами подібних ситуацій.

На жаль, у багатьох випадках явних ознак «винності» того чи іншого пристрою немає. Наприклад, коли картка або флешка не визначаються конкретним телефоном, в той час як інші читають її нормально, а телефон справно читає все накопичувачі, крім цього.

Що робити, якщо телефон перестав бачити карту пам’яті microSD або USB-флешку?

Карти пам’яті (microSD) часто використовують як додаткове сховище даних на мобільних пристроях. Втрата доступу до цього сховища може стати для користувача справжньою катастрофою, адже багато тримають на них фотографії і інші особисті файли, які часто існують в єдиному екземплярі. Крім того, пропадає доступ до додатків, які розміщувалися на цьому носії.

Чому телефон не бачить карту пам’яті або USB-флешку, яка ще вчора справно працювала і читалася? Як вирішити проблему своїми силами?

Почему КАРТА ПАМЯТИ SD НЕ РАБОТАЕТ на Смартфоне Android?! Телефон не видит Флешку СД на Андройде

Чому телефон не визначає або не читає карти пам’яті і флешки

Причини з боку телефону також можуть бути апаратними та програмними. До групи перших відносяться:

 • Механічні поломки слота карти пам’яті або USB-роз’єму. Часто легко визначаються на око. В цьому випадку телефон, швидше за все, не буде розпізнавати жодну SD-карту. А якщо на ньому зламано гніздо USB, то проблеми будуть не тільки з читанням флешок, але і з зарядкою.
 • Несправності в електронних компонентах плати. Збій може проявлятися тим, що при установці будь-якого накопичувача в слот телефон намертво зависає, перезавантажується і т. П. Або неушкоджений на вигляд слот і справна картка ніяк не визначаються в системі. Або визначаються і пропадають.
 • Несправність пристроїв, підключених до телефону (SIM-карт і т. Д.). Виявляється тим, що проблеми з розпізнаванням карти пам’яті (флешки) виникають тільки при спільному підключенні зі збійних пристроєм.
 • Несумісність з microSD-картами певного типу або обсягу (відсутність драйвера). У подібних випадках карти можуть визначатися, але неправильно і без доступу.
 • Збій в операційній системі. Виявляється помилками «SD-карта не працює» і іншими подібними. Або знімний носій не визначається взагалі.
 • Установка блокуючих додатків.
 • Вірусне зараження телефону.
READ  Управління телевізором Samsung з телефону

Через що карти пам’яті і флешки перестають визначатися і читатися

Приблизно в половині випадків причиною збою виявляється несправність накопичувача. Про різновиди поломок USB-флешок CompConfig.ru вже розповідав. Те ж саме може статися і карткою. Крім описаних проблем, у них досить часто зустрічається ще одна. утворення оксидної плівки на поверхні контактної групи, яка створює перешкоду обміну даними між картою і телефоном. Крім того, будучи маленькими і крихкими, мікро SD-картки легко ламаються механічно, набагато частіше, ніж флешки.

Інша група причин має програмний характер, тобто пов’язана не з накопичувачем, а з його вмістом. В тому числі:

 • Нераспознаваемой файлова система. Таке може статися, якщо картку або флешку раніше використовували на PC під управлінням Windows і відформатували в NTFS. Або вона стояла в іншому смартфоні і була відформатована в exFat. Щоб знімний носій нормально читався на будь-якої версії Android, його слід форматувати в FAT32.
 • Знімний накопичувач вражений шкідливим ПЗ. Причиною відсутності доступу до нього може бути блокування антивірусом, який працює на телефоні, або дії самої шкідливої ​​програми.
 • Пошкоджена файлова система карти пам’яті або флешки. Причини. некоректне відключення (наприклад, під час запису), використання на несправному пристрої (в тому числі підключення до несправного ридеру або адаптера), нестабільне харчування, віруси та інше.

SD карта не работает повреждена

Як усунути неполадку самостійно

Нижче наведена послідовність дій, яка допоможе вам усунути неполадку приблизно в 80% випадків (в інших виручить тільки сервісний центр або покупка нового накопичувача). Якщо попередні дії не дало потрібного результату, переходите до наступного. Рекомендації з перепрошивки пристроїв наведені швидше для довідки. Вони виконуються на ваш страх і ризик.

Якщо ймовірний винуватець. картка або флешка:

 • Перевірте, чи не механічних поломок накопичувача. Деякі з них (відвал роз’єму) нескладно усунути своїми руками, якщо вміти користуватися паяльником.
 • Почистіть групу контактів карти пам’яті стірательной гумкою або протріть спиртом. Це видалить оксидний шар з їх поверхні і відновить проходження сигналів.
 • Підключіть носій до комп’ютера (якщо використовуєте рідер або адаптер, переконайтеся в їх працездатності). Переконайтеся, що його файлову систему підтримується вашим телефоном. Якщо немає, відформатуйте в FAT32. Не забудьте попередньо скопіювати з нього інформацію на інші носії, наприклад, на жорсткий диск PC.
 • Проскануйте носій антивірусною програмою.
 • Перевірте його на системну помилку. Для цього можете використовувати стандартний засіб Windows (утиліту chkdsk, яка використовується для пошуку і виправлення помилок дисків): відкрийте в провіднику властивості накопичувача, перейдіть на вкладку «Сервіс» та натисніть «Перевірити». У наступному віконці відзначте «Автоматично виправляти системні помилки» (до речі, в Windows 10 автовиправлення помилок включено за замовчуванням, тому таке віконце не виникає).
 • Якщо ймовірна причина. збій фірмового ПО (прошивки) флешки, в ряді випадків її вдається відновити за допомогою сервісного софта, який можна знайти на спеціалізованих веб-ресурсах. Однак після цієї процедури на ній не залишиться ніяких даних. Крім того, в разі невдалої прошивки накопичувач може повністю вийти з ладу.

Восстановление карты памяти MicroSD в несколько кликов

Якщо ймовірний винуватець. телефон:

 • Перевірте, чи не механічних поломок слота для карти пам’яті або USB-гнізда.
 • Якщо слот довгий час не використовувався, в ньому могла зібратися пил. По можливості потрібно видалити її за допомогою пензлика або сухої вати, намотаною на зубочистку. Якщо доступні контакти слота, вийміть з телефону батарею і почистіть їх спиртом.
 • Вимкніть від телефону всі зовнішні пристрої, крім проблемного накопичувача, і виконайте перезапуск системи. Якщо після цього він нормально визначився, причина. в чому-небудь з відключеного.
 • Проскануйте телефон на предмет зараження шкідливим ПЗ.
 • Видаліть додатки, які ви встановили незадовго до збою.
 • Тимчасово видаліть антивірус (він може блокувати знімний носій).
 • Зробіть скидання на заводські настройки.
 • Переінсталюйте операційну систему телефону.

Якщо ймовірний винуватець не визначений, використовуйте рекомендації з обох груп, які більше підходять вам по ситуації.

BETATECH.COM.UA 2021