Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Чи не завантажується комп’ютер при включенні

Table of Contents

Про що свідчить видається писк, якщо не вдається завантажити при включенні

На різних версіях BIOS можуть використовуватися різні комбінації звуків. Тому, щоб визначити, що робити, якщо комп’ютер не запускається, треба спочатку зрозуміти звуковий код помилки. Давайте пройдемося по основним моделям BIOS і подивимося, як вони реагують на неполадки.

Як боротися з проблемою, якщо не включається вентилятор охолодження

Кольорів для охолодження в системі може бути встановлено від 2 до 8 і навіть більше. Перший, найважливіший. відповідає за охолодження процесора. Якщо він не стартує, то процесор може перегрітися через деякий час. Якщо він підключений правильно, то деякі BIOS здатні виявити неполадки з ним, а також його відсутність. Крім того, що перевірити надійність підключення роз’ємів на материнській платі, своїми руками виправити навряд чи щось вийде. Якщо PC включається, а кулер. немає, то доведеться його замінити на новий.

завантажується, комп, ютер, включенні

Всередині може бути встановлено багато кольорів, від величезних до найменших

Ще один кулер встановлений на блоці живлення. Хоч від нього і не особливо залежить робота всієї системи, постійний перегрів блоку може вивести його з ладу з часом. Можна спробувати замінити кулер в ньому самостійно, підібравши потрібний. Але в більшості випадків доведеться звертатися в сервіс або купувати новий.

У корпусі можуть бути також встановлені і додаткові кулери, які забезпечують приплив свіжого повітря, тобто вентиляцію. Вихід їх з ладу не такий страшний, тому що кулери можна легко зняти, від’єднати від материнської плати і замінити на нові, благо вони недорогі. До речі, PC цілком собі пропрацює і без них якийсь час до заміни.

Неполадки виникли після складання або чищення комп’ютера

Що робити, якщо не вдається завантажити після чистки або проведеного апгрейда? В обох випадках мав місце доступ всередину корпусу. А значить, був відключений який-небудь важливий кабель, зачеплена планка пам’яті або ж відеокарта.

Після складання PC головне. не залишити зайвих елементів

Якщо BIOS пищить, а блок живлення комп’ютера працює, то, швидше за все, харчування не доходить до материнської плати. Потрібно перевірити кабель, який постачає мати. Найчастіше він має 24-контактний роз’єм плюс ще 4. Потрібно переконатися в тому, що він встановлений щільно і не має обгорілих сторін.

Після чистки треба акуратно встановити все на свої місця

Якщо харчування є, то з’ясовуємо, що визначив BIOS, за допомогою звукових сигналів. І далі за схемою. Найцікавішим тут може виявитися неправильно встановлений процесор, не по ключу. Наслідки можуть бути дуже сумними, так як процесор. одна з найдорожчих частин PC, поряд з відеокартою.

BIOS AMI

BIOS від American Megatrends Inc. або AMI зазвичай дає більш розгорнутий опис помилки за допомогою звукових сигналів. Тобто, у них набір звуків досить великий.

звук Що відбувається
1 короткий Все в порядку, все системи в справності.
3 коротких В оперативній пам’яті знайдені помилки.
5 коротких Щось не так з процесором.
7 коротких Несправності материнської плати.
8 коротких несправності відеопам’яті.
1 довгий і 1 короткий Блок живлення.
1 довгий і 4 коротких Неможливо виявити відеоадаптер, або він відсутній зовсім.
5 коротких і 1 довгий Неправильна установка пам’яті або її повна відсутність.
безперервний сигнал Тут може бути і пам’ять, і блок живлення, і навіть перегрів.

Чому не запускається комп’ютер

Відразу після натискання користувачем кнопки запуску на системному блоці напруга подається на материнську плату. Та, в свою чергу, розподіляє його по всіх вузлах: процесор, пам’ять, жорсткі диски, мости і т.д. Потім вона активує базову систему введення-виведення, або BIOS. BIOS проводить опитування всіх вузлів на наявність неполадок. чи є в системі процесор, чи встановлена ​​пам’ять, визначаються чи жорсткі диски. Після тесту, якщо все в порядку, BIOS передає керування операційній системі. Якщо ж ні, сповіщає звуком.

На багатьох платах встановлено такий екранчик, який візуально може показати код помилки

Як правило, в таких ситуаціях PC НЕ стартує. Для того щоб зрозуміти, в чому проблема, доведеться звернутися до документації і зрозуміти, про що ж сигналить BIOS.

Комп’ютер пищить при включенні

Комп’ютер не запускається і при цьому системний блок дивно пищить при включенні харчування? Або завантаження відбувається, але їй також супроводжує дивний писк? В общем-то, це не так вже й погано, більше складнощів могло б бути, якби комп’ютер не включався, не подаючи при цьому зовсім ніяких сигналів. А згаданий писк. це сигнали BIOS, які повідомляють користувача або фахівця з ремонту комп’ютерів, з яким саме обладнанням комп’ютера є проблеми, що дозволяє значно легше діагностувати неполадки і виправляти їх. Крім цього, якщо комп’ютер пищить при включенні, то можна зробити як мінімум один позитивний висновок: материнська плата комп’ютера не згоріла.

Для різних BIOS різних виробників ці діагностичні сигнали відрізняються, але наведені нижче таблиці підійдуть практично для будь-якого комп’ютера і дозволять в загальних рисах зрозуміти, яка саме проблема виникла і в якому напрямку рухатися для її вирішення.

Сигнали для AWARD BIOS

Зазвичай, повідомлення про те, який саме BIOS використовується на Вашому комп’ютері, з’являється при завантаженні комп’ютера. У деяких випадках написи і повідомляла про це немає (наприклад, на екрані ноутбука з’являється H2O BIOS), але і тоді, як правило, це один з перерахованих тут видів. А з огляду на те, що сигнали практично не перетинаються для різних марок, діагностувати проблему в разі, коли пищить комп’ютер, не складе труднощів. Отже, сигнали Award BIOS.

Вид сигналу (як пищить комп‘ютер) Помилка або проблема, якої відповідає даний сигнал один короткий сигнал помилок при завантаженні не виявлено, як правило, після цього триває звичайна завантаження комп’ютера. (За умови встановленої операційної системи і справності завантажувального жорсткого диска або іншого носія) два коротких при завантаженні виявлені помилки, які не є критичними. До них можуть ставитися проблеми з контактами шлейфів на жорсткому диску, параметрами часу і дати через сіла батарейки та інші 3 довгих сигналу Помилка клавіатури. варто перевірити правильність підключення клавіатури і її справність, після чого перезавантажити комп’ютер 1 довгий і один короткий Проблеми з модулями оперативної пам’яті. Можна спробувати витягти їх з материнської плати, почистити контакти, поставити на місце і спробувати знову включити комп’ютер один довгий і 2 коротких Несправність відеокарти. Спробуйте витягнути відеокарту з слота на материнській платі, почистити контакти, вставити її. Зверніть увагу на роздуті конденсатори на відеокарті. 1 довгий і три коротких Будь-яка проблема з клавіатурою, а зокрема при її ініціалізації. Перевірте, чи правильно підключено її до комп’ютера. один довгий і 9 коротких Помилка при читанні ROM. Може допомогти перезавантаження комп‘ютера або зміна прошивки мікросхеми постійної пам’яті. 1 короткий, постійно повторювані несправність або інші проблеми блоку живлення комп’ютера. Можна спробувати почистити його від пилу. Можливо, буде потрібно заміна блоку живлення.

Що робити, якщо комп’ютер видає звуки при включенні?

Якісь із зазначених проблем можна спробувати вирішити і самостійно, якщо Ви знаєте, як це зробити. Немає нічого простішого, ніж перевірити правильність підключення клавіатури і монітора до системного блоку комп‘ютера, трохи складніше замінити батарейку на материнській платі. У деяких інших випадках я б рекомендував би звернутися до фахівців, які професійно займаються комп’ютерною допомогою і мають необхідні професійні навички для вирішення специфічних апаратних проблем комп’ютера. У будь-якому випадку, не варто сильно переживати, якщо комп’ютер став ні з того ні з сього пищати при включенні. швидше за все, це вдасться відносно легко виправити.

Розсилка нових, іноді цікавих і корисних, матеріалів сайту remontka.pro. Ніякої реклами і безкоштовна комп’ютерна допомога передплатникам від автора. Інші способи підписки (ВК, Однокласники, телеграм., YouTube, Яндекс.Дзен)

Добрий день. Мати wg34m, стояв dual core E5700, поміняв на Core 2 Quad Q6600. При включенні йде безперервний писк, на монітор нічого не виводить. Зі старим проц все працює. В чому може бути проблема?

Добрий день. Знайшов тільки таке з вашої ж ситуацією (думаю, ви теж бачили). cyberforum.ru/hardware/thread2333811.html

шукав як змусити зумер пищати для приколу. А взагалі при включенні компа пищить один короткий раз, інструкції не читав, але думаю це значить що все ок, я запускаюс Так як помилок не бачив і все працює

Добрий день. Пролблема така-приблизно місяця 3 назад з системного блоку став лунати противний високочастотний писк. Знаєте, який буває, коли вухо заклало при високому тиску. Не можу точно визначити джерело-або БП (Power Man 600w), або відеокарта. БП у мене в корпусі варто внизу, тому складно визначити, відео це або БП. Пищить без навантаження, в просте, коли дивишся відео в Ютубі, наприклад, писк стає відчутно тихіше, може і зовсім зникнути, коли відкритий браузер-теж тихіше, але ось зовсім без навантаження, в просте-пищить відчутно, прям по вухах б’є. Я розумію, що за очі складно ставити діагноз, але скажіть хоча б, чи не небезпечно продовжувати користуватися комп’ютером? Не дай Бог полетить БП, у нього є противна особливість забирати з собою в могилу ще щось з комплектуючих.

Добрий день. На жаль, тут відповіді дати не вийде. Те, що ви чуєте називається Coil whine (є статті російською в мережі на тему), а ось видавати його можуть різні компоненти: БП, материнська плата, відеокарта, а точніше котушки / електронні компоненти на них. Схиляюся до БП, але впевненим тут бути не можна. Більш того, іноді виявляється, що це ніякий не coil whine, а раптом з’явився контакт двох резонують і вібруючих елементів всередині корпусу, умовно, кабель до якоїсь вібруючою з високою частотою металевої поверхні притулився.

Щодо небезпечно. теж складно однозначно сказати: якби у вас при покупці так було. я б сказав: не пощастило, але не небезпечно, буває таке. А ось те, що з’явилося тільки зараз може говорити про якісь зміни і виключати вихід чогось з ладу не можна.

Ви просто кращі, а то я вже злякався а це всього лише оперативки неправильно вставив

Привіт. Проблема у абсолютно робочого комп’ютера, після включення з інтервалом в 10. 15 хв видає один писк. і так цілий день може піщять.

Добрий день. У мене проблема, коли я поміняв термопасту відеокарти, при включень комп пищить один раз, довгий. У мене phoenix BIOS, я нічого не зрозумів, як написано вище, можете пояснити?

Процесор не виймали? Якщо так, можливо невірно встановлений. Також варто перевірити чи добре встановлена ​​відеокарта і чи є додаткове харчування до неї. Але взагалі, в залежності від конкретної материнської плати коди можуть бути різними. У будь-якому випадку, швидше за все десь помилилися.

READ  Як прискорити роботу комп'ютера Windows

Добрий день. В мене проблема. Уже тиждень вранці в 9-15 ноутбук починає піку. На початку піканье з невеликим інтервалом, потім інтервал скорочується і після йде взагалі суцільне піканье. Увечері Піканья немає. Звук відключаю, все одно пікає.

Добрий день. Чи не батарея випадково? (Раптом розряджається за ніч?). А взагалі, якщо у вас Windows 10 або 8 (8.1), спробуйте відключити швидкий запуск (ось так: https://remontka.pro/fast-startup-Windows-10/) і подивитися, чи збережеться проблема. Також варто встановити всі оригінальні драйвери чіпсета і системних компонентів, управління електроживленням з офіційного сайту саме під вашу модель ноутбука.

спасибі велике за пораду! спробую все це зробити

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Існують кілька варіантів причин появи помилки на синьому екрані Windows 10 INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE. Іноді це просто якийсь баг при оновленні або скиданні системи, іноді. наслідок зміни структури розділів на жорсткому диску. Рідше. фізичні проблеми з жорстким диском.

Якщо у вашій ситуації Windows 10 не починається саме з цією помилкою, докладні кроки, щоб виправити її, починаючи з простих і закінчуючи більш складними ви знайдете в матеріалі: Як виправити помилку INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE в Windows 10.

«Комп’ютер запущений некоректно» або «Здається, система Windows завантажилася неправильно»

Перший поширений варіант проблеми, коли Windows 10 не запускається, а замість цього спочатку (але не завжди) повідомляє про якусь помилку (CRITICAL_PROCESS_DIED, наприклад), а після цього. синій екран з текстом «Комп’ютер запущений некоректно» і двома варіантами дій. перезавантаженням комп’ютера або додатковими параметрами.

Найчастіше (за винятком деяких випадків, зокрема, помилки INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE) це буває викликано пошкодженням системних файлів внаслідок їх видалення, установок і вилучень програм (часто. антивірусів), використання програм для очищення комп’ютера і реєстру.

Спробувати вирішити такі проблеми можна шляхом відновлення пошкоджених файлів і реєстру Windows 10. Детальна інструкція: Комп’ютер запущений некоректно в Windows 10.

Помилки Boot Failure і An operating system was not found

Ще один частий варіант проблеми з запуском Windows 10. чорний екран з текстом помилки Boot failure. Reboot and Select Proper Boot device or insert boot media in selected boot device або An operating system was not found. Try disconnecting any drives that do not contain an operating system. Press CtrlAltDel to restart.

В обох випадках, якщо це не невірний порядок пристроїв завантаження в BIOS або UEFI і не ушкодження жорсткого диска або SSD, майже завжди причиною помилки запуску є зіпсований завантажувач Windows 10. Кроки, які допоможуть виправити цю помилку описані в інструкції: Boot Failure і An operating system was not found в Windows 10.

Чи не запускається Windows 10

Питання про те, що робити, якщо Windows 10 не запускається, постійно перезавантажується, синьому або чорному екрані при запуску, повідомляє про те, що комп’ютер запущений некоректно, про помилки Boot Failure. одні з найбільш поширених користувачами. У цьому матеріалі зібрані найбільш поширені помилки, в результаті яких комп’ютер з Windows 10 не завантажується і способи вирішення проблеми.

При виправленні таких помилок завжди корисно пам’ятати, що відбувалося з комп’ютером або ноутбуком безпосередньо перед цим: Windows 10 перестала запускатися після поновлення або установки антивіруса, можливо, після оновлення драйверів, BIOS або додавання пристроїв, або після декількох невдалих спроб виключення, сів акумулятор ноутбука і т. п. Все це може допомогти правильніше визначити причину виникнення проблеми і виправити її.

Увага: дії, описані в деяких інструкціях, можуть призводити не тільки до виправлення помилок запуску Windows 10, але в деяких випадках і до того, що вони посиляться. Беріться за описані кроки лише в разі, якщо готові до цього.

З’являється логотип Windows 10 і комп’ютер вимикається

Своїми причинами проблема, коли Windows 10 не запускається, а комп’ютер сам вимикається, іноді після декількох перезавантажень і появ логотипа ОС, аналогічна першому описаному випадку і виникає зазвичай після невдалого автоматичного виправлення запуску.

На жаль, в даній ситуації ми не можемо потрапити в середовище відновлення Windows 10, наявну на жорсткому диску, а тому нам буде потрібно або диск відновлення, або завантажувальна флешка (або диск) з Windows 10, зробити які доведеться на будь-якому іншому комп’ютері ( якщо у вас такий накопичувач відсутній).

Детально про те, як завантажитися в середу відновлення за допомогою інсталяційного диска або флешки в керівництві Диск відновлення Windows 10. Після завантаження в середовищі відновлення пробуємо способи з розділу про «Комп’ютер запущений некоректно».

Чорний екран при запуску Windows 10

Проблема, коли Windows 10 не запускається, а замість робочого столу ви бачите чорний екран, має декілька варіантів:

 • Коли судячи з усього (наприклад, по звуку вітання ОС), в дійсності все запускається, але бачите ви тільки чорний екран. В цьому випадку, використовуйте інструкцію Чорний екран Windows 10.
 • Коли після якихось дій з дисками (з розділами на ньому) або неправильного вимикання ви бачите спочатку логотип системи, а потім відразу чорний екран і більше нічого не відбувається. Як правило, причини цього ті ж, що і в разі INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE, спробуйте використовувати способи звідти (інструкцію вказував вище).
 • Чорний екран, але є вказівник. спробуйте способи зі статті якщо не завантажується робочий стіл.
 • Якщо після включення не з’являється ні логотипу Windows 10 ні навіть екрану BIOS або логотипу виробника, особливо якщо до цього у вас і без цього траплялися проблеми із запуском комп’ютера з першого разу, вам знадобляться наступні дві інструкції: Комп’ютер не включається, Не включається монітор. я їх писав досить-таки давно, але в цілому вони актуальні і зараз і допоможуть розібратися, в чому саме справа (а воно, швидше за все, не в Windows).

Це поки все, що мені вдалося систематизувати з найбільш загальних для користувачів проблем з запуском Windows 10 на поточний момент часу. Додатково рекомендую звернути увагу на статтю Відновлення Windows 10. можливо, вона також зможе допомогти при вирішенні описуваних проблем.

Розсилка нових, іноді цікавих і корисних, матеріалів сайту remontka.pro. Ніякої реклами і безкоштовна комп’ютерна допомога передплатникам від автора. Інші способи підписки (ВК, Однокласники, телеграм., YouTube, Яндекс.Дзен)

Привіт, Дмитро. Проблема така. Помітив що ноутбук на Windows 10 почав пригальмовувати в грі. Відключив його через кнопку. Через час включив. Запускається до екрану блокування і далі циклічність починається. При цьому реагує на відгуки. Але не пускає навіть в поле введення пароля. Зламав голову в чому біда. Пробував відкат системи не допоміг. В безпечний режим не пускає. Флешки відкотити Windows немає. ось на ютубі знайшов відео з моєю проблемою. Допоможіть будь ласка

Добрий день. Перший раз таке бачу як на відео. А відкат системи як робили? Ви пишете, що не допоміг, значить якось примудрилися зробити? Якщо раптом немає, то все-таки спробуйте десь створити завантажувальний флешку з 10-кою (це навіть на телефоні можна зробити), завантажитися з неї, і на другому екрані внизу зліва натиснути «відновлення системи», а там використовувати точки відновлення.

Добрий день. У мене така ситуація: після другого гарантійного ремонту міні PC не завантажується Windows 10. Тобто при першому включенні завантаження системи починається, але через

0.5 хвилини все зависає і. тиша. А при наступних включеннях з’являється повідомлення «Intel UNDI, PXE-2.1 (build 083)» і т.д. При цьому в биосе SSD видно і має пріоритет серед пристроїв завантаження. Перший ремонт трапився через те, що PC без видимої причини перестав включатися. Можете що-небудь порадити? Дякую.

Добрий день. Бачити б що там у вас було і що наремонтіровалі. Просто за описом можуть бути різні варіанти, починаючи з випадково «погано підключили кабелі» закінчуючи «поміняли блок живлення на вже приходить в непридатність». Але про всяк випадок: в BIOS в пріоритетах можна вибрати не SSD а Windows Boot Manager? Якщо так, виберіть його.

Добрий день.І мене недавно змінився вхід в Windows10 на ноут. Раніше при включенні відразу з’являвся логотип і вхід, а тепер чомусь синій екран, а на ньому: Виберіть операційну систему 1) Windows Recovery Environment 2) Windows 10 і трохи нижче Змінити параметри за замовчуванням. Як це виправити?

Добрий день. Зайдіть в Windows 10, там натисніть клавіші WinR на клавіатурі, введіть msconfig і натисніть Enter. На вкладці «завантаження» видаліть непотрібний пункт.

Було установка оновлень, мій син ненавмисно відключив ноутбук, потім я намагався його включити і у нас виникла проблема з PC. Він був запущений некоректно він багато перезавантажувався, і коли ми натискали «Перезавантажити» воно ніяк не допомагало. Допоможіть нам будь-ласка!

Там на екрані про некоректний запуск повинен бути пункт «Додаткові параметри» і там є параметри відновлення за допомогою точок восстанволенія або навіть скидання системи.

Доброго вам дня. Вирішив оновитися до Windows 10, встановив, почав встановлювати драйвера. Після установки всіх драйверів перезавантажився. Комп показав логотип Windows і завис на чорному екрані з обертовими кружечками. А після звичайного вимикання нормально включався. Подумав, що через драйверів, заново поставив Windows і натиснув на перезавантаження. проблема та сама. Що робити?

Добрий день. Дочекатися не виходить? В теорії можуть виконуватися якісь завдання по оновленню. Чи правильно я розумію, що при перезавантаженні проблема, при завершенні роботи проблеми немає?

Так, тільки при перезавантаженні. Прчём, після невдалої перезавантаження комп відмовляється показувати раб. стіл. При кожному наступному перезапуску зависає на етапі «кружечків» P. S поставив Windows 7 і проблема зникла

Велике спасибі! Допомогло, а то збирався заново

Привіт Дмитро! Після перезавантажень після різних оновлень процесор гуде під навантаженням екран чорний і бігає по екрану монітора вікно з цифрами дозволу. Потрібно чекати від 15 хвилин до години поки системний блок заспокоїться потім запуск нормальний. В чому справа. що не так. Віндоус 10. материнка стара BIOS 2010 р Доводиться чекати після відключення комп‘ютера від 15 до години

Добрий день. Це при завершенні роботи відбувається? Якщо так, спробуйте відключити швидкий запуск https://remontka.pro/fast-startup-Windows-10/

Привіт, сталося таке лихо. Після чистки PC Windows 10 відмовлялася запускатися. Спочатку подумала, що збилися пріоритети завантаження і виставила як раніше. не спрацювало. При завантаженні пише щось в дусі «load wondows file» (як при установки вінди) і кидає в меню в вибором «продовжити вхід в Windows 7 (?) Або запустити відновлення системи. У підсумку змогла запуститися тільки поставивши в пріоритеті Windows Boot Manager, але тепер завантаження зі старту замість звичних 10 секунд. займає 25 (система стала дуже довго грузиться). У комп’ютері стоїть два диска, на другому ніякої вінди не варто і навіть образів там не лежить. Google не допоміг, надія на ваш рада

Добрий день. Може виявитися, що на другому диску немає Windows, але є завантажувач для Windows, яка на першому диску на прихованому розділі. Не бачачи ситуацію тут складно сказати, але з урахуванням того, що при Windows Boot Manager вантажиться, не виключено що саме так і є. Також по ідеї, незалежно від вибору Windows Boot Manager або правильного диска завантаження повинна однаково тривати, так що тут в чомусь іншому справа, схоже. А в чому, не знаючи, що саме ви робили, я не знаю.

Здрастуйте, у мене така проблема: Днем раніше користувався PC, все було справно, після повторного включення на наступний день PC перестав відтворювати Windows. Після тривалої завантаження видається чорний екран. Перепробував безліч відновлень нічого не допомогло. help

READ  Як підключити караоке до комп'ютера

Після відключення довгим утриманням, кілька секунд, кнопки харчування (на чорному екрані) і повторного включення теж не заводиться?

Така проблема, на ноутбуці стоїть Windows 10. При включенні ні з того ні з сього став дуже сильно гальмувати. Чи включається хвилин 10 занурюється екран до робочого столу стільки ж і ось далі тиша, все іконки на робочому столі занурюються. У мене стоїть авто запуск Opera, ноутбук стояв всю ніч вантажився але так нічого і не запустив. Не реагує ні на які клацання, але мишка ідеально пересувається, викликати будь-які служби (диспетчер задач) неможливо. У чому може бути проблема підкажіть. Я подумувала на рахунок харчування. Він працює тільки від зарядки включеною. Чи може йому просто не вистачати енергії? Хоча раніше при тих же умовах працював нормально.

Добрий день. За вашим описом на харчування не схоже. Більше схоже або на переповнений системний розділ жорсткого диска (або проблеми з жорстким диском) або на наявність шкідливих програм.

Доброго времени суток, дивіться у мене ось така проблема що б я вже не робив нічого не допомагає, комп’ютер був відключений екстрено, після повторного запуску Windows висвітлила помилка за кодом 0x0000001, потім я натиснув продовжити вхід в систему після чого мені вибив синій екран як на вашому першому фото з приводу «Комп’ютер запущений некоректно» або «Здається, система Windows завантажилася неправильно», Але! після закінчення процесу перезавантаження, комп’ютер не перезавантажується а просто вимикається, при виборі входу в безпечний режим теж саме, в BIOS увійти не можу, що мені робити? Допоможіть будь ласка)

А в середовищі відновлення (синій екран з діями) є пункт для входу в параметри UEFI? Якщо є, то він повинен привести в BIOS. Там же повинен бути пункт для використання контрольних точок відновлення, а командний рядок дозволить перевірити диск на помилки, так як це можуть бути і вони.

У мене цього немає, у мене спершу висвічує синій екран помилково тієї яку я вам вище написав, і є три пункти, 1) натисніть Enter щоб повторити спробу, 2) натисніть F8 для доступу до параметрів завантаження, 3) натисніть F9 для того щоб вибрати іншу операційну систему, коли натискаю Ф8 мені вибиває меню в якому що б я не натиснув, знову ж вимикається системник, але завдяки тому Windows який другий, я можу увійти в систему, тобішь один робочий другий не хоче (

Боюся, не бачачи своїми очима ситуацію навіть не знаю, що порадити. Бути може проблеми з завантажувачем, але абсолютно не впевнений в цьому.

Можу вам фото зробити, тільки скажіть куди скидати?

Розрядилася батарейка на материнській платі

Розряджена батарея дасть про себе знати наступним повідомленням чорному екрані CMOS checksum error. Defaults loaded. Press F1: to continue. Після натискання F1 завантаження продовжиться, але може виникнути маса проблем в роботі комп’ютера.

Кожна материнська плата комп’ютера оснащена літієвої батарейкою на 3В, яка підтримує енергозалежні параметри пам’яті CMOS. Ця пам’ять відповідає за настройки BIOS.

Якщо системний блок комп’ютера експлуатують досить довго (3-5 років), батарейка сідає. При цьому втрачаються настройки, що можна помітити заздалегідь, якщо при включенні комп‘ютера збиваються дата і час. При цьому, коли система завантажується, BIOS може запитувати оновлення налаштувань.

Коли батарейка повністю розряджена. комп’ютер включиться, але далі процедури POST вантажиться не буде, тобто до запуску операційної системи справа не дійде. У випадках, якщо комп’ютер не включається, слід обнулити настройки БІОСа за допомогою перемички Clear CMOS.

Перевірити, чи працює батарейка, можна також за допомогою мультиметра.

Високий ступінь запиленості

У випадках, якщо за весь період роботи з комп’ютером користувач жодного разу не чистив його від пилу, дивуватися тому, що через пару років системний блок взагалі не зможе включитися не варто. При накопиченні значної кількості пилу, комп’ютер подає відповідні сигнали: перегрівається, перезавантажується, починає зависати.

Що робити в цьому випадку? Як нескладно здогадатися, усуває проблему ретельна чистка за допомогою пензликів і пилососа. Причому необхідно пройтися по всіх робочих компонентів системного блоку, контактам оперативної пам’яті і платам.

Особливу увагу приділяйте чищенні кольорів (вентиляторів). Якщо при включенні кулер крутиться, а потім зупиняється або не крутиться зовсім, це дає підстави для подальших збоїв в роботі системного блоку і перегріву комп’ютера. Особливу увагу звертаємо на роботу вентиляторів центрального процесора, графічного на відеокарті і системи охолодження вінчестерів. При досягненні критичних температур на цих компонентах комп’ютер вимикається. спрацьовує захист від перегріву. При наступному включенні він відразу вимкнутися, потрібно почекати поки він трохи охолонути, а краще в цей час почистити пил. Слід пам’ятати, що тривала робота на граничних температурах значно скорочує термін служби цих дорогих комплектуючих.

Не завадить також оновити шар термопасти після чистки вентилятора на процесорі. Шар термопасти покращує контакт з охолоджувачем, захищає від перегріву і забезпечує надійність роботи.

Чому комп’ютер не включається?

Уже багато років комп’ютер є невід’ємною частиною життя людей різного віку і соціального статусу. Тому нескладно зрозуміти, яку паніку викликають ситуації, коли комп’ютер взагалі не включається при натисканні на кнопку харчування, і немає сигналу ні від одного індикатора. Причин тому може бути безліч. При виникненні таких випадків необхідно, не відкладаючи в довгий ящик, розібратися з тим, чому не включається комп’ютер і що потрібно робити для усунення даної проблеми.

Збої в подачі електроживлення

Найпростіша версія того, чому комп’ютер не включився відразу і не світиться жодна лампочка (підсвічування кнопки, світлодіодні індикатори на материнській платі), пов’язана з подачею електроживлення. Саме тому проблема з харчуванням очолює список несправностей. Перш, ніж панікувати і влаштовувати мозковий Sturm, перевірте, чи є взагалі напруга в розетці, до якої підключений комп’ютер. Щоб перевірити справність розетки досить підключити будь-який електроприлад, що попався під руку.

Бувають ситуації, коли в приміщенні тільки одна розетка, а приладів, які потрібно підключити до електромережі. безліч. В такому випадку на допомогу приходять подовжувачі та розгалужувачі. А це при перевищенні максимального навантаження на одну розетку або в разі перепаду напруги може послужити причиною неотримання комп’ютером потрібної частки енергії. Щоб перевірити, чи так це, необхідно відключити всі споживачі електричного струму від розетки і залишити тільки комп’ютер. Також переконайтеся в справності тієї розетки в подовжувачі до якої підключений комп’ютер.

В поганий подачі живлення може бути винен кабель комп’ютера (особливо, якщо при включенні світиться монітор, і на колонках горять лампочки). Що робити: витягніть кабель з розетки і гнізда і ще раз щільно вставте його на місце.

Якщо ваш комп’ютер підключений через джерело безперебійного живлення (ДБЖ), щоб перевірити чи не є він винуватцем проблеми, просто підключіть кабель від системного блоку безпосередньо до розетки.

Неякісна кнопка харчування

Кнопка включення комп’ютера часто грає не останню роль в ситуації, коли комп’ютер не включається. Якщо кнопка живлення не замикає контакти в належній мірі, комп’ютер не буде реагувати на натискання. При цьому часто не працює лампочка підсвічування.

Перевірити причетність кнопки харчування до проблеми можна, знайшовши на материнській платі роз’єм Power і вийнявши його. Після цього, обережно замкнувши дроти, треба переконатися в тому, чи зміниться результат включення. Якщо так, то це сигнал про те, що проблема дійсно в кнопці, якщо немає, пошуки ще не закінчені.

Збої в роботі комплектуючих PC і шлейфів

Найскладніший етап в пошуку причин, внаслідок яких комп’ютер відмовляється включитися. Кожен з компонентів може впливати на включення і на роботу системи в цілому.

Що робити, як знайти в чому саме проблема? Для початку відключаємо всі компоненти системного блоку, які не впливають на процес первинного включення комп‘ютера. Ми залишаємо підключеними:

 • материнську плату з процесором;
 • оперативну пам’ять;
 • відеокарту;
 • клавіатуру.

Якщо з вищевказаної комплектацією комп’ютер не включається виробляємо наступні дії:

 • перевіряємо методом заміни або перевстановлення в інший слот оперативну пам’ять;
 • для перевірки відеокарти відключіть кабель від монітора і підключіть в один з входів VGA, DVI або HDMI (при їх наявності) на материнській платі, або встановіть свідомо робочу відеокарту;
 • якщо не включається комп’ютер після складання або чищення, перевірте чи не відійшов чи провід від блоку живлення до гнізда подачі напруги процесора.

Якщо включити комп’ютер вдалося, підключаємо шлейфи до жорсткого диска і аналізується факт того, як завантажується і працює операційна система. Якщо при підключенні жорсткого диска все працює і горять всі лампочки, по одному підключаємо залишилися компоненти (TV-тюнер, звукову карту, зовнішні пристрої). Такий метод виключення дасть зрозуміти, яка з деталей блоку не працює і призводить до порушення запуску системи. Тоді рішення проблеми буде полягати в заміні комплектуючої або її ремонті.

Важливо. Всі операції проводити тільки на вимкненому комп’ютері. При відключенні кабелю від відеокарти Вимкніть монітор, в іншому випадку виведіть з ладу цей дорогий компонент.

Чому виникають проблеми з включенням комп’ютера

Джерелом збоїв в роботі такого складного пристрою може бути будь-який чинник, що забезпечує його функціонування.

Комп’ютер може не включатися, або при його включенні не завантажується операційна система, або не працює монітор.

Зрозуміти, який із них має відношення до конкретного випадку, не завжди легко. Особливо, якщо комп’ютер взагалі не реагує на кнопку пуск і не пищить. У такому випадку може знадобитися допомога фахівця, але знати і розбиратися в тому, що може спровокувати порушення в роботі і що з цим робити, повинен кожен користувач. До основних причин, коли комп’ютер не включається, відносяться:

 • Збої в подачі електроживлення 220В (несправність розетки, перегнутий кабель, проблеми з ДБЖ).
 • Несправності в роботі блоку живлення комп’ютера.
 • Розрядилася батарейка на материнській платі.
 • Ступінь запиленості заважає роботі комп’ютера.
 • Збої в роботі комплектуючих або шлейфів.
 • Встановлено неякісна кнопка харчування або порушені контакти в її з’єднанні.
 • Несправна материнська плата
 • несправності процесора
 • Проблеми в роботі відеокарти або оперативної пам’яті.

Виявити причину того, чому не включається комп’ютер конкретного користувача, якщо проблема з ряду стандартних, досить просто. Єдине, чого не варто робити. застосовувати фізичну силу там, де є потреба у інтелект. Якщо після всіх висунутих версій і проведених маніпуляцій комп’ютер як і раніше не вдалося повернути до життя, стукати по ньому не варто, так як це спровокує ще більші проблеми і може привести до втрати даних. більш серйозну проблему в плані вирішення. Найкраще звернутися до фахівців.

Чому не включається монітор при включенні комп’ютера?

Те, що комп’ютер. річ незамінна, відомо всім нам дуже давно. Однак з ним часто можуть відбуватися проблеми. Які? Наприклад, перестає працювати монітор. Дізнатися причину, по якій це відбулося, ось так от просто часом неможливо, оскільки всі ланки ланцюга, які беруть участь у відображенні картинки на екрані, заплутані між собою. Більш того, далеко не завжди пропажа зображення говорить про несправності в самому моніторі. цілком можливо, що це пов’язано з проблемами в системі перетворення відеосигналу. Загалом, питання це далеко не найпростіший. Проте, сьогодні ми спробуємо допомогти вам у вирішенні цієї проблеми.

Причини, за якими не працює монітор

 • Чи не хочемо здатися вам банальними, проте якщо при включенні комп‘ютера ваш монітор нічого не показує, то в найпершу чергу необхідно перевірити, чи вставлений шнур в розетку або мережевий фільтр. Якщо вставлений, обов’язково перевірте, чи включена кнопка Power. цілком можливо, що хтось із ваших родичів випадково натиснув на неї, а ви просто забули про її існування (насправді це дуже поширена помилка).
 • Якщо при включенні і виключення монітора зображення на ньому нітрохи не змінюється і не дає про себе знати, то проблема криється, швидше за все, в цьому пристрої. Самостійно полагодити ви його однозначно не зможете і тому єдине, що ми можемо порадити вам зробити, так це перевірити кабель живлення на свідомо робочому пристрої. На якому саме? Наприклад, на системному блоці, адже кабелі у них абсолютно ідентичні. Для початку вимкніть системний блок (натисніть і утримуйте кнопку його виключення, поки він не перестане шуміти). Потім з тильного боку вимкніть кнопку харчування і переставте кабелі. Після цього виконайте все в зворотному порядку. Якщо системний блок заробив, значить тепер ви точно знаєте, що не працює саме монітор, тому можна звертатися за допомогою в сервісний центр або здавати його по гарантії.
 • Втім, почекайте. Існує ймовірність того, що налаштування всіх рівнів зібрано (яскравість, контраст і так далі). Можливо, хтось із друзів вирішив так пожартувати над вами. Для цього необхідно самостійно змінити налаштування через панель, яка знаходиться на самому моніторі. До речі, визначити це просто. екран змінює свій колір з чорного на темно-сірий. Вловитизміни важко, при світлі вони практично не помітні, а ось в затемненій кімнаті. цілком.
 • Якщо монітор включається, а ви бачите повідомлення про відсутність сигналу, тобто ймовірність того, що кабель, що виходить від самого пристрою, просто не застромлять в відеокарту. Обов’язково вставте його в слот.
 • Теоретично можливо, що той же самий кабель просто не передає сигнал від відеокарти до екрану. Швидше за все, він просто пошкоджений, що не дивно, якщо у вас є домашні тварини у вигляді кішок або собак. вони люблять гризти дроти. Якщо сам кабель в порядку, обов’язково огляньте штирі в роз’ємах. вони зроблені з м’якого металу і дуже часто гнуться. Вирівнювати їх потрібно дуже обережно, оскільки існує ймовірність зламати їх і тоді єдиним рішенням проблеми стане заміна кабелю на новий.
 • Якщо ви тільки придбали комп’ютер і у вас в ньому знаходяться відразу дві відеокарти, можливо, що ви вставили штекер в інший кінець, тому його необхідно підключити розетку іншої відеокарти. Але чому тоді одна з них не працює? Швидше за все це пов’язано з неправильними настройками BIOS, які ви можете змінити самостійно (хоча зауважимо, що в такому випадку бажано мати хоча б невеликий досвід в подібних настройках).
 • Зображення немає тому, що не працює відеокарта. Теж досить-таки поширене явище. Як дізнатися, що проблема саме в цьому пристрої? По-перше, ваш комп’ютер обов’язково розповість вам про це серією звукових сигналів (про їх послідовності можна дізнатися в мануалі, який йде разом з материнською картою). По-друге, її можна вставити в інший системний блок, якщо така можливість присутня. Правда, далеко не всі відеокарти підходять до різних материнських плат.
 • Найчастіше подібне може статися і в тому випадку, якщо материнська плата наказала довго жити або вона просто несправна. В цьому випадку ви взагалі не почуєте ніяких звуків (один сигнал при включенні системного блоку подається завжди, якщо самодіагностика завершена успішно). Варто також пам’ятати, що в разі несправності цього пристрою комп’ютер продовжує працювати в звичному для неї режимі. тобто включається, шумить, але не завантажується, зображення відсутній.
 • Теж саме відбувається тоді, коли присутні несправності в процесорі. Однак в цьому випадку BIOS подає сигнал, що символізує про неполадки в процесорі.
READ  Як закачати музику на телефон з комп'ютера

Що робити?

Про можливості усунення причин неполадок ми написали вище. Якщо говорити про більш серйозного ремонту, то більшості користувачів це не під силу, а тому єдиний варіант вирішення цього питання. звернення до сервісного центру. Однак це не завжди має сенс, оскільки вартість нового монітора може бути навіть нижче, ніж ремонт старого. Але це вирішувати, звичайно ж, тільки вам.

2.3 AST BIOS

Послідовність звукових сигналів Опис помилки
1 короткий Не вдалося перевірити регістрів процесора. несправність процесора
2 коротких Помилка буфера клавіатурного контроллера. Несправність клавіатурного контроллера.
3 коротких Помилка скидання клавіатурного контроллера. Несправність клавіатурного контроллера або системної плати.
4 коротких Помилка зв’язку з клавіатурою.
5 коротких Помилка клавіатурного введення.
6 коротких Помилка системної плати.
9 коротких Розбіжність контрольної суми ПЗУ BIOS. Несправна мікросхема ПЗУ BIOS.
10 коротких Помилка системного таймера. Системна мікросхема таймера несправна.
11 коротких Помилка чіпсета.
12 коротких Помилка регістра управління живленням в незалежній пам’яті.
1 довгий Помилка контролера DMA 0. Несправна мікросхема контролера DMA каналу 0.
1 довгий, 1 короткий Помилка контролера DMA 1. Несправна мікросхема контролер DMA каналу 1.
1 довгий, 2 коротких Помилка гасіння зворотного ходу кадрової розгортки. Можливо, несправний відеоадаптер.
1 довгий, 3 коротких Помилка в відеопам’яті. Несправна пам’ять відеоадаптера.
1 довгий, 4 коротких Помилка відеоадаптера. несправний відеоадаптер.
1 довгий, 5 коротких Помилка пам’яті 64K.
1 довгий, 6 коротких Не вдалося завантажити вектори переривань. BIOS не зміг завантажити вектори переривань в пам’ять
1 довгий, 7 коротких Неможливо ініціалізувати відеообладнання.
1 довгий, 8 коротких Помилка відеопам’яті.

2.2 AMI BIOS

Послідовність звукових сигналів Опис помилки
1 короткий Помилок не виявлено PC справний
1 довгий, 1 короткий Проблеми з блоком живлення
2 коротких Помилка парності RAM або ви забули вимкнути сканер або принтер
3 коротких Помилка в перших 64 КБ RAM
4 коротких Несправність системного таймера
5 коротких Проблеми з процесором
6 коротких Помилка ініціалізації контролера клавіатури
7 коротких Проблеми з материнською платою
8 коротких Помилка пам’яті відеокарти
9 коротких Контрольна сума BIOS невірна
10 коротких Не можу записати CMOS
11 коротких Помилка кешу, розташованого на системній платі
1 довгий, 2 коротких Помилка відеокарти (Mono-CGA)
1 довгий, 3 коротких Помилка відеокарти (EGA-VGA)
1 довгий, 8 коротких Проблеми з відеокартою або не підключено монітор
Відсутнє Несправний процесор. Можливо зігнутий волосся. Якщо не допомогло, замініть процесор.

2.4 Phoenix BIOS

Віяло-коди представлені в кількості звукових сигналів. Наприклад, 1-1-2 означає 1 звуковий сигнал, пауза, 1 звуковий сигнал, пауза, і 2 звукові сигнали.

Послідовність звукових сигналів Опис помилки
1-1-2
1-1-3 Помилка запису / читання даних в / з CMOS-пам’яті.
1-1-4 Виявлена ​​помилка при підрахунку контрольної суми вмісту BIOS.
1-2-1 Помилка ініціалізації материнської плати.
1-2-2 або 1-2-3 Помилка ініціалізації контролера.
1-3-1 Помилка ініціалізації схеми регенерації оперативної пам’яті.
1-3-3 або 1-3-4 Помилка ініціалізації перших 64 Кбайт оперативної пам’яті.
1-4-1 Помилка ініціалізації материнської плати.
1-4-2 Помилка ініціалізації оперативної пам’яті.
1-4-3 Помилка ініціалізації системного таймера.
1-4-4 Помилка запису / читання в / з одного з портів введення / виводу.
2-1-1 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 0-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-1-2 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 1-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-1-3 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 2-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-1-4 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 3-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-2-1 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 4-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-2-2 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 5-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-2-3 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 6-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-2-4 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 7-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-3-1 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 8-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-3-2 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 9-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-3-3 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 10-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-3-4 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 11-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-4-1 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 12-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-4-2 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 13-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-4-3 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 14-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
2-4-4 Виявлена ​​помилка при читанні / запису 15-го біта (у шістнадцятковому представленні) перших 64 Кбайт ОЗУ
3-1-1 Помилка ініціалізації другого каналу DMA.
3-1-2 або 3-1-4 Помилка ініціалізації першого каналу DMA.
3-2-4 Помилка ініціалізації контролера клавіатури.
3-3-4 Помилка ініціалізації відеопам’яті.
3-4-1 Виникли серйозні проблеми при спробі звернення до монітора.
3-4-2 Неможливо ініціалізувати BIOS відеоплати.
4-2-1 Помилка ініціалізації системного таймера.
4-2-2 тестування завершено.
4-2-3 Помилка ініціалізації контролера клавіатури.
4-2-4 Критична помилка при переході центрального процесора в захищений режим.
4-3-1 Помилка ініціалізації оперативної пам’яті.
4-3-2 Помилка ініціалізації першого таймера.
4-3-3 Помилка ініціалізації другого таймера.
4-4-1 Помилка ініціалізації одного з послідовних портів.
4-4-2 Помилка ініціалізації паралельного порту.
4-4-3 Помилка ініціалізації математичного співпроцесора.
Довгі, безперервні сигнали Несправна материнська плата.
Звук сирени з високого на низьку частоту Несправна відеокарта, перевірити електролітичні ємності, на витік або замінити всі на нові свідомо справні.
безперервний сигнал Чи не підключений (несправний) кулер CPU.

2.5 Compaq BIOS

звуки Опис
1 кор. Помилок немає. Нормальна завантаження системи.
1 довжин. 1 кор. Помилка контрольної суми пам’яті CMOS BIOS. Можливо сів акумулятор.
2 кор. Глобальна помилка.
1 довжин. 2 кор. Помилка ініціалізації відеокарти. Перевірте правильність установки відеокарти.
7 сигналів (1 довжин., 1с, 11, 1 кор., Пауза, 1 довжин., 1 кор., 1 кор.) Несправність відеокарти AGP. Перевірте правильність установки.
1 довжин. постійний Помилка оперативної пам’яті, спробуйте перезавантажитися.
1 кор. 2 довжин. Несправність оперативної пам’яті. Перезавантажитеся через Reset.

2.1 Award BIOS

Послідовність звукових сигналів Опис помилки
1 короткий успішний POST
2 коротких Виявлено незначні помилки. На екрані монітора з’являється пропозиція увійти в програму CMOS Setup Utility і виправити ситуацію. Перевірте надійність кріплення шлейфів в роз’ємах жорсткого диска і материнської плати.
3 довгих Помилка контролера клавіатури
1 короткий, 1 довгий Помилка оперативної пам’яті (RAM)
1 довгий, 2 коротких Помилка відеокарти
1 довгий, 3 коротких Помилка при ініціалізації клавіатури або помилка відеокарти
1 довгий, 9 коротких Помилка при читанні з ПЗУ
повторюваний короткий Проблеми з блоком живлення
повторюваний довгий Проблеми з ОЗУ
Періодична висока-низька частота Проблеми з CPU
безперервний Проблеми з блоком живлення

Що робити якщо комп‘ютер не включається

Найчастіше, після півгодини роздумів і марного клацання по клавішах, доводиться викликати майстра.

Який не тільки зніме з вас 500 рублів. 200 за виїзд і 300 за вирішення проблеми, а й комп’ютер призведе до тями за 15 хв. Цей пост присвячений якраз подібним проблемам і способам їх вирішення.

Перше, найважливіше і найголовніше правило, яке допоможе вирішити будь-яку проблему з комп’ютером самостійно. це правильна оцінка ситуації.

Комп’ютер пищить і не включається

Настав час розглянути проблему запуску PC з іншого боку. У разі, коли комп’ютер запускається, але не проходить перевірку POST. Ви почуєте замість одного характерного сигнального писку, послідовність писків.

Залежно від версії BIOS кожна послідовність писків має своє значення. Дізнатися свою специфікацію BIOS ви можете за інструкцією йде в комплекті з материнською платою або по маркуванню на ній.

Послідовність звукових сигналів Опис помилки
1 короткий успішний POST
1 сигнал і порожній екран несправна відеосистема
2 коротких Несправна відеосистема (не підключений монітор)
3 довгих Несправна материнська плата (помилка контролера клавіатури)
1 довгий, 1 короткий Несправна материнська плата
1 довгий, 2 коротких Несправна відеосистема (Mono / CGA)
1 довгий, 3 коротких Несправна відеосистема (EGA / VGA)
повторюваний короткий Несправності пов’язані з блоком живлення
безперервний Проблеми з блоком живлення
Відсутнє Несправний блок живлення
BETATECH.COM.UA 2022