Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Чи потрібен стабілізатор напруги для телевізора

Table of Contents

Вибрав телевізор! А чи потрібен йому стабілізатор напруги?

Багато з нас пам’ятають той час, коли для перегляду кінескопного телевізора по сусідству розміщували маленьку коробочку, яка рятує його від перепадів напруги і імпульсних перешкод в мережі електроживлення. Ера ЕЛ «мамонтів» закінчилася, на зміну їм прийшли плазмові і рідкокристалічні екрани від відомих світових виробників (LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Toshiba), а необхідність в стабілізаторі напруги як і раніше залишається. Незмінно погана якість наших електричних мереж негативно відбивається на працездатності дорогий і високотехнологічної електроніки. Різкі перепади, різні імпульси і перешкоди в електромережі істотно шкодять «начинці» апаратури, скорочуючи термін служби і приводячи до дорогих не гарантійний ремонтів. З покупкою 3D LED або LED телевізора необхідність вибору стабілізатора напруги постає особливо гостро, через підвищену чутливість цих виробів до перепадів напруги. Щоденне використання Вами або Вашими сусідами потужних побутових / будівельних електроприладів (СВЧ печі, чайники, перфоратори і т. П.) Неодмінно призводить до утворення згубних перепадів напруги і імпульсних перешкод. Кожну секунду без якісного захисту Ваш телевізор наражається на небезпеку, можуть вийти з ладу такі комплектуючі як матриця, процесор або тюнер.

Як «врятувати» телевізор від неякісних електромереж і заощадити гроші ?

Однозначно правильним рішенням є використання якісного стабілізатора напруги для телевізора. Основна функція, за яку відповідає стабілізатор напруги, є утворення на виході дозволених 220-240В цілком безпечних для телевізора. Додатково стабілізатор напруги очищає вхідний електрику від імпульсних перешкод, виконуючи функцію мережевого фільтра, а в момент перевантаження здатний «плавно» відключити апаратуру.

У нашому каталозі представлений великий асортимент стабілізаторів напруги, Ви з легкістю зможете вибрати відповідну по потужності, кількості розеток і габаритам модель. Абсолютна безшумність і надійність продаваних нами стабілізаторів подарує Вам STIHL і комфорт. Термін служби стабілізатора напруги орієнтовно розрахований на 10 років. Офіційна гарантія. 1 рік.

Убережіть свою техніку від поломок, зберігши при цьому сімейний бюджет.

З усіх питань придбання стабілізатора напруги просимо звертатися за телефоном відділу продажів 7 (499) 399-3-155.

Види стабілізаторів і їх особливості

Прилади стабілізації повинні забезпечувати захист побутової техніки від стрибків напруги. Але для початку треба розібратися, які види цих пристроїв існують, щоб зрозуміти, які з них найкращим чином підійдуть для ваших цілей.

Мережі можуть бути однофазні (220 В) або трифазні (380 В). Відповідно, дані прилади теж можуть розділятися за цим принципом. Трифазні частіше застосовуються в промисловості, а для приватних будинків і квартир досить однофазних.

потрібен, стабілізатор, напруги, телевізора

Стабілізатори напруги можна розділити на такі види:

 • релейні;
 • електромеханічні;
 • Сімісторні;
 • подвійного перетворення.

Релейні є найдоступнішими в ціновому сегменті, тому і часто використовувані. Здатні витримувати не дуже високі перепади, швидко перетворять напругу на виході. Зношуються тим швидше, чим частіше відбуваються скачки. Можуть бути гучними і мають короткий термін служби.

Електромеханічні, або сервомоторние стабілізатори. Мають кращі характеристики, ніж попередні, і більш високу вартість. Цей пристрій являє собою трансформатор, самостійно регулює вольтаж на що подає шлейфі. З переваг варто відзначити:

 • Широкий діапазон вхідної напруги і відсутність спотворень на виході;
 • безшумність;
 • Практично не чутливі до робочої частоті.
 • Рухливі елементи потрібно замінювати кожні кілька років, сервопривід щіткового блоку. трохи рідше;
 • Швидкість стабілізація нижче, ніж у релейних;
 • Однофазні можуть працювати тільки в приміщеннях, що обігріваються.

Сімісторні мають тривалий термін служби, безшумністю. Вони не вимагають спеціального обслуговування, але вартість їх ще вище, ніж у електромеханічних. Дуже швидка швидкість стабілізації. При високій температурі можуть вийти з ладу.

Найдорожчі системи стабілізації. подвійного перетворення. Здатні перетворювати змінний струм в постійний і навпаки, тобто працюють як інверторні пристрою. Такі стабілізатори відмінно підходять до техніки з великою потужністю до 30 кВт і чутливої ​​до перепадів напруги. Вони довговічні і швидко реагують на зміни інтенсивності мережі.

Навіщо потрібен стабілізатор напруги для TV і як його вибрати

Більшості з нас знайома ситуація стрибків напруги в мережі. Причому при його зниженні переживати за техніку не варто. вона просто відключиться при перетині нижньої допустимої межі. А ось при підвищеному вольтажі можливий вихід з ладу побутових приладів. У статті розглянемо, що таке стабілізатор, його види та характеристики, а також про вибір і необхідності використання стабілізатора напруги для TV.

Що таке стабілізатор напруги

Стабілізатор. це пристрій, який при нестабільній напрузі на вході забезпечує підтримку вихідної напруги в вузьких межах. Основне його завдання. підвищення або зниження наявної інтенсивності в мережі до рівня 220 В або відключення живлення в разі перепаду нижче 160 В або більше 255 В.

Стабілізуючі пристрої можуть бути мережевими. підключаються для конкретного приладу. Або магістральними. підключаються до всієї електромагістралі, що живить все житло.

При наявності великої кількості дорогої побутової техніки у її власників часто виникає питання, чи потрібен стабілізатор напруги, на яку потужність має бути розрахований, на яку техніку ставити.

Розглянемо, чи потрібен стабілізатор для телевізора, і який з них слід вибрати.

Чи потрібен стабілізатор для сучасних телевізорів

Питання про стабілізацію напруги для телевізорів варто з тих часів, коли TV були ламповими, і зі зміною вольтажу спотворювалася і картинка на екрані. Часто після таких збоїв доводилося лагодити техніку.

РЕЛЕ напряжения. ZUBR R116Y. для LED ТЕЛЕВИЗОРОВ !

Всі сучасні TV діляться на такі основні види: LED, LCD та плазмові. Їх особливість полягає в тому, що вони забезпечені імпульсним блоком живлення. Такі блоки можуть працювати в досить широкому діапазоні напруг від 170 до 250 В. При перевищенні таких значень телевізор повинен відключатися. Якщо цього не відбувається, може статися згоряння внутрішніх елементів і тоді без ремонту не обійтися.

Деякі виробники, наприклад, LG і Samsung випускають спеціалізовані стабілізуючі прилади. Однак їх вартість значно перевищує вартість аналогічних пристроїв інших виробників.

І все-таки, чи потрібен стабілізатор напруги для РК або ЛІД-телевізорів.

Якщо у вас в мережі постійно відбуваються скачки напруги, лампочки блимають, а прилади відключаються, то в такому випадку однозначно варто ставити захисний пристрій. Для початку потрібно визначити, в яких межах це відбувається. Для цього достатньо заміряти кілька разів на добу рівень інтенсивності спеціальним тестером.

Причому, можливо, краще буде поставити стабілізуючий пристрій на всю квартиру або будинок, що, звичайно, досить затратно. Але тут вже треба дивитися за обставинами. Якщо техніку весь час доводиться ремонтувати, краще один раз забезпечити стабілізацію мережі, якщо її положення не поліпшити.

Магістральний стабілізатор встановлюється якомога ближче до щитової, відразу після лічильника

Але такі критичні ситуації трапляються вкрай рідко в міських електричних мережах. Це більше типово для сільських місцевостей. Тому зазвичай немає потреби ставити прилад стабілізації, з огляду на його чималу вартість. Але якщо ви все ж переживаєте за свою техніку, але не знаєте, як здійснити вибір, варто з’ясувати, які взагалі стабілізуючі пристрої бувають.

Ще одна помилка. вигоряння пікселів в телевізорах через підвищення напруги. Пікселі. це керуючі транзистори. І вони можуть виходити з ладу незалежно від вольтажу. Те ж стосується і короткого замикання. Якщо воно відбувається не в самому пристрої, то просто припиниться подача харчування на телевізор, і стабілізуючий прилад в цій ситуації ніяк не допоможе. Більш того, на роботі побутової техніки це не позначається.

Іноді можна зустріти рекомендацію придбання джерела безперебійного живлення, який забезпечує працездатність апаратури в разі відключення електроенергії. Для телевізорів в цьому заході зовсім немає необхідності.

На що звернути увагу при виборі

Як вибрати стабілізатор напруги, і які параметри слід враховувати. По-перше, потрібно дивитися на потужність системи. Вона повинна бути на 20-30% вище, ніж потужність приладу, до якого потрібно з’єднатися. Якщо планується ставити стабілізуючий пристрій нема на один прилад, відповідно, підсумовуються всі потужності. І краще брати систему, яка буде перевищувати отриману потужність мінімум в 3 рази для можливості збільшення підключається техніки.

Також треба враховувати, що деякі пристрої при пуску споживають набагато більшу потужність, ніж в робочому режимі. Їх сумарна потужність буде складатися з активної і реактивної складової і вимірюватися в кВА. Якщо в інструкції нічого не вказано, то коефіцієнт, на який потрібно помножити активну складову, буде близько 0,7 (це і буде реактивна частина).

По-друге. точність стабілізації, тобто, який розкид напруг буде на виході стабілізатора. В інструкції побутової техніки зазвичай вказується допустимий діапазон, на нього і потрібно орієнтуватися.

Однофазні або трифазні. Якщо у вас трифазна мережа, або в наявності є електроплита або подібна потужний техніка, то можна встановлювати і трифазні стабілізатори. Або можна встановити три однофазних приладу. На практиці з ними працювати зручніше і вартістю вони будуть менше, ніж один 3-фазний.

Стабілізатор 220 вольт не можна безпосередньо підключити до мережі в 380 вольт

Діапазон стабилизируемого напруги. Тобто, той діапазон прийнятого вольтажа, за вихід кордонів якого буде виконуватися відключення приладів.

Крім цього, дані пристрої можуть бути настінними, підлоговими, відрізнятися за своїми габаритами і зовнішнім виглядом. Тут вже кожен вибирає під свої переваги і фінансові можливості.

READ  Як підключити iPad до телевізора LG

Повертаючись до питання про телевізорах, підіб’ємо підсумок: чи потрібен стабілізатор напруги для телевізора і який стабілізатор вибрати для напруги 220 В.

Кожен з видів стабілізаторів може застосовуватися в побуті. Якщо співвіднести вартість і характеристики, найбільш підходящим стабілізатором напруги для телевізора можна назвати релейний і електромеханічний.

Щоб підібрати хорошу модель для Smart або будь-якого іншого телевізора, потрібно слідувати тим критеріям, які вже описані вище і важливі при виборі стабілізатора для будь-якої техніки. Абсолютно неважливо, яка у вас модель TV і його тип. Стабілізуючі пристрої є універсальними.

Перерахуємо деякі рекомендовані моделі:

 • Для Led телевізорів, які не споживають занадто багато електроенергії, добре підійде Sven AVR-800. Є релейним;
 • Енергія СНВТ-1500. електромеханічний тип. Працює повністю в автоматичному режимі. Має плавне регулювання і термозахист. Гарний для техніки, чутливої ​​до перепадів;
 • DefenderAVR real 1000. бюджетний релейний варіант. Виступає ще й мережевим фільтром. Підходить для тривалого перепаду навантаження мережі.

Підводячи підсумок, можна сказати, що стабілізують пристрої потрібні в тому випадку, якщо є постійні скачки в електромережі. При рідкісних і незначних перепадах в сучасній техніці присутні імпульсні блоки живлення, які здатні вберегти її від поломки.

Якщо ж ви все-таки вирішили убезпечити деяку техніку, наприклад, телевізор, не має значення його модель і тип панелі, всі прилади стабілізації. універсальні пристрої. Важливі лише потужність техніки і кордони напружень, які вона здатна витримати.

Найбільш придатними для окремих одиниць побутових приладів є релейні та електромеханічні стабілізатори.

Чи потрібен стабілізатор напруги для жк телевізора

При покупці технічного обладнання або побутових приладів, в тому числі телевізорів, продавці радять використовувати їх разом із стабілізаторами напруги. Суть їх спільної роботи полягає у продовженні терміну експлуатації та умов обслуговування телевізора.

Багато споживачів роками не вдаються до допомоги стабілізаторів напруги і їх техніка працює без перебоїв. Але варто один раз напрузі всередині мережі вийти за допустиму межу, як техніка перегорає.

У таких випадках виникає питання. чи потрібен стабілізатор жк телевізору?

Що таке стабілізатор для телевізора і що він робить

Стабілізатор для телевізора. електричний прилад для перетворення напруги. Має вхід і вихід, які призначені для регулювання вихідної напруги в заданому діапазоні.

Стабілізатор є посередником між електричними приладами і загальної електромережею будинку. Він захищає побутову техніку від поломок через нестабільні стрибків вольтажа.

На вході до стабілізатора подається нестійке значення напруги. Воно може коливатися або надходити стрибками. Усередині стабілізатора його значення трансформується, а потім змінюється в межах необхідного діапазону. Це забезпечує безпечну роботу електромережі, а також захищає прилади від поломок через стрибки напруги. На виході напруга завжди одно задані параметрам і подається електроприлади безперервно в потрібно вольтажі.

Чи варто купувати

У багатьох нових моделях телевізорів вже є вбудовані стабілізатори, так звані «Автовольтаж». Вони захищають електричну мережу від перешкод, які створює сам прилад. Але не захищає від загальних стрибків напруги в мережі.

Вся сучасна побутова техніка, особливо телевізори нового покоління, оснащені імпульсними блоками живлення. Вони продовжують функціонувати в широкому діапазоні вхідної напруги. В їхніх інструкціях по застосуванню вказана амплітуда напруги, при якому не буде нанесено шкоди приладу. Зазвичай вона варіюється від 110 до 250 одиниць.

ДОВІДКА! Якщо в розетку стрибками подається напруга або його значення нестабільно, слід очікувати двох варіантів розвитку подій.

Перше. занадто низька напруга на вході. Якщо вольтаж буде надто слабким, то телевізор просто відключиться. Екстрене припинення роботи не спричинить ніяких наслідків. Як тільки напруга повернеться в робочий діапазон, можна знову користуватися приладом.

Другий варіант. стрибок напруга вище допустимого значення. Це найгірший варіант. У таких випадках пошкоджується спеціальний елемент, вбудований у вхід телевізора. варістор.

Варистор є напівпровідниковий резистор. Його робота і стабільність повністю залежить від вхідного вольтажа. Різкий стрибок напруги вище потрібної позначки призведе до короткого замикання.

У момент ушкодження варістора перегорає запобіжник і деактивує схема телевізора. Пошкоджений запобіжник можна замінити, а сама схема автономно прийде в робочий стан через деякий час. Але зайва перевантаження всередині приладу з кожним разом буде погіршувати його працездатність і продуктивність.

За і проти такої покупки

Плюси стабілізатора можна розглянути по пунктам:

защита от скачков напряжения

 • Вся електромережу буде контролюватися стабілізатором і балансувати в потрібному діапазоні. близько 220 Вольт. Всі скачки і коливання будуть згладжуватися, а на виході перетворюватися в стабільний вольтаж.
 • Безпека і довговічність працездатності техніки. Багато приладів чутливі до різких змін вольтажа. Це призводить до поломок і несправностей. Стабілізатор попередить подібні надзвичайні ситуації.
 • Прийнятна ціна. З огляду на доступній вартості, багато споживачів можуть дозволити придбати стабілізатор для телевізора без шкоди гаманцю.
 • З недоліків можна виділити вимогливість стабілізаторів до умови експлуатації. Їх можна встановлювати лише в сухих місцях, які захищені від пилу і вологи. Будь-які подібні перешкоди швидко приведуть прилад в несправний стан.

Розмір стабілізатора і його потреба в постійному охолодженні також можуть додати проблем. Чим сильніше навантаження на прилад, тим більше його габарити і тим сильніше він буде нагріватися. Правильне охолодження захистить його від несправностей.

Стабилизатор напряжения для LED ТЕЛЕВИЗОРОВ. SVEN AVR-800 !

Незважаючи на передбачливість виробників і їх спроби убезпечити роботу приладів, скачки напруги можуть вивести техніку з ладу. Споживачеві залишається вирішити. чи потрібно мінімізувати ризики збою працездатності техніки.

ДОВІДКА! Є хороша альтернатива стабілізатора напруги. Це ДБЖ. джерело безперебійного живлення. Він захищає електромережу від перешкод і забезпечує різні технологічні пристрої надійним безперервним рівномірним харчуванням.

У використанні техніки можна обійтися без стабілізатора, але будь-який стрибок напруги за робочу верхню межу призведе до поломки всіх або окремих частин пристрою.

Стабілізатори з телевізорами: екскурс в історію

За часів Радянського Союзу населення користувалося виключно ламповими телевізорами, які могли нормально працювати лише разом зі стабілізатором напруги. Цим невеликі телевізори в пластмасовому або металевому корпусі мали значну вагу, нагрівалися під час роботи, видаючи рівний, добре чутний гул.

Старі телевізори теоретично могли обходитися і без стабілізатора, проте навіть незначні коливання напруги в мережі призводило до помітних змін зображення, спотворень картинок і інших неприємних наслідків. Оскільки такі ситуації повторювалися регулярно, стабілізатори для телевізора використовувалися повсюдно, дозволяючи таким чином отримати необхідні 220 вольт. Принцип дії таких стабілізуючих пристроїв ґрунтувався на перенасичення трансформаторного сердечника, тому кожен з них міг працювати лише в якомусь одному вузькому діапазоні потужностей. Наприклад, чорно-білі телевізори працювали зі стабілізаторами, розрахованими на 100-200 Вт, а кольоровим приймачів були потрібні вже більш потужні пристрої.

Тобто, слабке навантаження не могла підключатися до потужного стабілізатора. Це призводило до порушення принципу дії і пристрій просто переставало працювати. Якщо ж у слабкий стабілізатор підключалася потужна навантаження, він швидко починав перегріватися, а його корпус плавився.

Чи потрібен стабілізатор напруги для РК-телевізора

Вся сучасна електроніка дуже чуйно реагує на перепади напруги в мережі, особливо в моменти перевантажень і коротких замикань. Тому там, де подібні явища відбуваються систематично, рекомендується підключати побутові прилади разом зі стабілізуючими пристроями. Чи потрібен стабілізатор напруги для РК-телевізора? Тут немає однозначної відповіді, кожен самостійно приймає рішення. У будь-якому випадку використання стабілізатора принесе тільки користь і в небезпечній ситуації захистить дорогий телевізор.

Особливості сучасних телевізорів

Всі сучасні електронні пристрої в тому числі і рідкокристалічні телевізори обладнані власними імпульсними блоками живлення, що охоплюють широкий діапазон вхідної напруги. На виході цих пристроїв напруга стабілізується до потрібного рівня і в такому вигляді надходить до всіх вузлів і елементів телевізора.

Таким чином, телевізори, в тому числі і марки Samsung і Sony, виготовлені після 2000 року цілком можуть обійтися без окремого стабілізатора. Продавці буквально нав’язують дорогі стабілізатори довірливим покупцям, запевняючи, що без них телевізор не зможе нормально працювати і в аварійній ситуації відразу ж згорить.

Вагомим аргументом недобросовісних продавців часто виступає так зване вигоряння пікселів через перепади напруги і коротких замикань. Але сучасні телевізори спочатку захищені від подібних зовнішніх впливів. У таких випадках просто змінюється напрямок струму, а сам приймач після знеструмлення повинен відключитися. Якщо ж замикання сталося всередині Led телевізора, то тут стабілізатор тим більше нічим не допоможе.

Щодо вигоряючими пікселів варто відмітити, що самі по собі вони не можуть вийти з ладу. Причиною порушення, як правило, виявляються транзистори, під керуванням яких знаходиться вся піксельна система. Тобто, пікселі все одно вилітають, а кількість таких вильотів безпосередньо залежить від ступеня надійності всієї системи.

Як же поводяться ЖК-телевізори при перепадах напруги і виході його за нормативні межі?

При дуже низьких показниках пристрій буде просто відключено без будь-яких наслідків. Після того як напруга знову стане нормальним, телевізор включається і працює в звичайному режимі.

Більш складною ситуація стає при занадто високій напрузі. В цьому випадку пробивається і виходить з ладу варістор, що встановлюється на вході. В результаті, виникає локальне коротке замикання, що супроводжується перегоранням запобіжника, знеструмленням і відключенням.

Через певний проміжок часу варістор повертається в нормальний стан, а згорілий запобіжник замінюється. Якщо такі ситуації виникають регулярно, можна все-таки використовувати стабілізатор, щоб не витрачати час на відновлення згорілих елементів.

Занадто низька і надто висока напруга в розетці

Ви запитаєте, що буде, якщо напруга в мережі вийде за рамки допустимих значень, зазначених на табличці телевізора? Все просто. Якщо напруга стане занадто низьким, TV просто відключиться. Без наслідків. Після того, як напруга повернеться до нормальних значень, телек знову можна буде включити як зазвичай.

Гірше, якщо напруга стане занадто високим. Тоді відбудеться пробій спеціального елемента на вході телевізора. варістора. Пробитий варістор влаштовує справжнісіньке коротке замикання, в результаті чого перегорає запобіжник і схема знеструмлюється. Така ось захист від перенапруги. Через якийсь час варістор приходить в норму, залишається тільки замінити запобіжник. До слова сказати, зараз вже використовують самовідновлюваний запобіжник.

Джерела безперебійного живлення

Особливо спритні продавці умудряються впарити довірливим покупцям на додаток до телевізора безперебійний блок живлення. Але ми-то з вами розумні, ми знаємо, що бесперебойники призначені для підтримки працездатності апаратури в разі аварійного відключення живлення. Вони незамінні для таких пристроїв, як настільні комп’ютери, якусь медичне обладнання, мережеве обладнання у провайдерів і т.п. Але навіщо потрібні бесперебойники телевізору ?! Щоб камеді клаб встигнути додивитися чи що? Дуже сумнівна трата грошей.

Коротке замикання і вигоряння пікселів

Він буде розповідати вам казки про те, як у РК-телевізорів від стрибків напруги «вигорають пікселі», як у LED-телевізорів перегорають світлодіоди, як стабілізатори захищають ваш телевізор від короткого замикання, перешкод, прямого попадання ядерного заряду і іншу нісенітницю. Не слухайте!

READ  Перезавантажити телевізор Samsung

А щодо вигоряння пікселів маю сказати наступне. По-перше, самі «пікселі» взагалі не вигоряють, виходять з ладу керуючі транзистори, які «запалюють» ці самі пікселі. Якщо транзистор погорів, піксель назавжди залишається погашеною (чорна точка), а якщо транзистор пробило, то піксель завжди світиться (яскрава точка на екрані).

Найцікавіше, що абсолютно не має значення, чи є у вас стабілізатор чи ні, пікселі можуть і будуть вилітати. Це відбувається просто відповідно до теорії надійності систем (ви тільки уявіть, скільки їх там, цих пікселів!).

Раз вже мова йде про пікселі, значить це ЖК-телевізор, а значить, в ньому стоїть імпульсний БП, отже, скачки напруги в мережі не мають жодного впливу на напруги в самій схемі телевізора.

Те чином стабілізація напруги вже здійснюється всередині схеми телевізора, отже, купувати ще один стабілізатор. не більше ніж порожня трата грошей.

Старі лампові телевізори

Доросле покоління чудово пам’ятає, що в СРСР під кожним телевізором неодмінно гудів пластмасовий ящик під назвою «стабілізатор напруги». Ящик, як правило, був гарячим і обов’язково важким.

Звичайно, телевізори могли працювати і без цих скриньок, але будь-яке відхилення напруги в розетці від 220В призводило до того, що зображення на екрані змінювало свою яскравість і насиченість, а сама картинка змінювалася в розмірах. Так що стабілізатори стояли практично у всіх.

Працювали такі стабілізатори з використанням принципу перенасичення сердечника трансформатора і тому були розраховані на вузький діапазон потужностей навантаження.

Для чорно-білих телевізорів, потужністю 100-200 Вт, випускалися одні моделі стабілізаторів, а для кольорових телевізорів. зовсім інші, більш потужні. Не можна було включати малопотужну навантаження в потужний стабілізатор, тому що при цьому порушувався сам принцип його роботи і він переставав виконувати свою функцію.

Ось, наприклад, витяг з інструкції по експлуатації радянського стабілізатора напруги Вега-9:

Допустима вихідна потужність стабілізатора:. мінімальна 100. максимальна 200 Вт.

Допустимі коливання вхідного напруги 154 253 В. Стабилизированное напруга виходу 198 231 В.

Як бачите, існувало обмеження на потужність навантаження знизу, тобто в такий стабілізатор не можна було включити невеликий чорно-білий телевізор, потужністю менше 100 Вт. Точніше, включити щось можна було, але в цьому випадку про будь-якої стабілізації напруги можна було забути.

Якщо ж в Вегу-9 увіткнути навантаження більш 200Вт (наприклад, кольоровий телевізор тих часів), то стабілізатор гарантовано перегрівався і пластиковий корпус починав плавитися і смердіти. Я не раз бачив такі оплавлені коробочки у інших людей.

До речі, сьогодні такі старі стабілізатори для старих телевізорів називаються Ферорезонансні. Нинішні девайси частіше зібрані по автотрансформаторной схемою з багатьма відводами і сімісторний перемиканням між ними.

Сучасні телевізори та стабілізатори

У всій сучасної побутової техніки, включаючи телевізори 3-го покоління і новіше, стоять імпульсні блоки живлення здатні працювати в широкому діапазоні вхідних напруг.

На імпортних моделях TV випущених після 2000 року на задній кришці зазвичай написано щось на кшталт 110-260V АС. При цьому на виході такого блоку живлення завжди підтримується стабільне напруги, яке живить все вузли телевізора.

І не слухайте переконливі запевнення продавців телевізорів про те, що стабілізатор для вашого нового телевізора ну просто абсолютно необхідний. У продавця тільки одне завдання. впарити вам якомога більше допів до вашого телевізору.

Чому стабілізатор напруги не допоможе вашому телевізору

Прийшов до мене в гості мій старий знайомий, розумний начебто дядько і якось побіжно згадав, що купив до свого телевізора крутий стабілізатор напруги. На моє резонне питання. навіщо він це зробив, він здивувався і тут же став перераховувати «незаперечні» гідності цього придбання. Однак вже через якихось 15 хвилин спору, його впевненість кілька поугасла.

Взагалі, дивно, наскільки сильно ми схильні до впливу маркетингових прийомів. Навіть, здавалося б, розумні люди, з розвиненим критичним мисленням, з легкістю ведуться на різні рекламні трюки і солоденькі запевнення продаваних. У випадку ж із стабілізаторами, думаю, зіграли спогади з далекого минулого. з старого доброго Радянського Союзу.

Мережеві фільтри

Єдине, що може знадобитися вашому TV. це хороший мережевий фільтр. Та й то тільки в деяких випадках. Всі імпульсні блоки живлення вже містять ВЧ-фільтр по входу (це, до речі, зроблено для того, щоб високочастотні перешкоди від працюючого імпульсніка не проникали в мережу і не заважали роботі інших ел. Приладів), але іноді його все-таки виявляється недостатньо. І тоді зовнішній мережевий фільтр допоможе позбутися від перешкод.

Однак тут треба бути впевненим, що перешкоди в телек проникають саме по ланцюгах харчування, а не через антену, наприклад. В останньому випадку мережевий фільтр буде абсолютно даремний, краще зосередитися на пошуку якісної антени з хорошим придушенням бічних пелюсток.

Що таке стабілізатор напруги?

Це спеціальний пристрій, призначений для аналізу показників вхідного напруги і вирівнювання його при необхідності в більшу або в меншу сторону перетворюючи в стандартні 220В.

За принципом дії стабілізатори бувають:

 • Релейні. Агрегати трансформаторного типу, які здатні перетворити показники при невеликих скачках. При високому перепаді показників напруги прилад сам часто виходить з ладу. Як правило, такі пристрої володіють невисокою вартістю.
 • Електромеханічні або сервоприводні апарати для вирівнювання показників напруги. Ці пристрої здатні вирівнювати скачки невеликого діапазону, при цьому швидкість роботи такого апарату також невисока. Від моделей першого типу вони відрізняються компактними розмірами і трохи більшим терміном служби.
 • Стабілізатори з електронною системою регулювання. Як правило, моделі цього типу агрегатів найбільш дорогі, але забезпечують відмінну швидкість роботи і здатні вирівнювати показники напруги з великими відхиленнями від норми 220В.

Чи впливають скачки напруги на прилади побутової техніки?

Безумовно, невеликі коливання не можуть надати на стан і справність техніки особливого впливу. Але якщо мова йде про різкий стрибок напруги, то таке явище може вивести з ладу блок живлення телевізора і сам апарат. В цьому випадку краще його убезпечити, підключивши стабілізатор.

Стабілізатор напруги для телевізора: як вибрати, для чого потрібен?

Для чого деякі продавці радять при покупці телевізора купувати стабілізатор напруги? Як вибрати цей агрегат, і так він необхідний? Різке відключення світла і перепади напруги річ неприємна, але часто зустрічається. Скачки найчастіше трапляються:

 • при обриві кабелю;
 • при використанні потужної апаратури (наприклад, зварювальний апарат для будівництва);
 • тимчасове відключення електроенергії.

На що звернути увагу при виборі стабілізатора?

Для того щоб покупка додаткового приладу була виправдана, а стабілізатор служив довго, необхідно врахувати деякі моменти:

 • Визначити, наскільки необхідна покупка такого пристрою. Якщо скачки інтенсивності струму невеликі або виникають вкрай рідко, то деякі блоки живлення цілком здатні протистояти їм. В цьому випадку можна обійтися захисною системою самого агрегату.
 • Бажано пошукати пристрій з додатковою можливістю захисту від коротких замикань і системою очищення мережі від перешкод.
 • Габарити апарату.
 • Способи підключення до мережі і до пристроїв.
 • Рівень шуму при роботі.
 • Потужність пристрою. Один з важливих показників, так як якщо потужність приладу регулювання буде менше показника телевізора, то сенс даної покупки зведеться до нуля. Тому перш ніж вибирати стабілізатор, необхідно подивитися яка потужність телевізора. Зазвичай така інформація вказується в технічному паспорті або на зворотному боці корпусу. Виходячи з показника потужності телевізора або його блоку живлення, необхідно вибирати стабілізатор, що має велику потужність.
 • Кількість підключаються представників техніки і їх сумарне значення потужності. Для того щоб підключити систему регулювання до кількох приладів необхідно підсумовувати показники потужності всіх апаратів і на основі цих даних вибирати регулятор напруги.

Прилади регулювання напруги для різних видів телевізорів

Деякі покупці помилково вважають, що якщо вибрати стабілізатор напруги для телевізорів ЖК, то його не можна використовувати, наприклад, для плазмового приймача. Насправді це не так. Регулятори є універсальними агрегатами здатними підключатися до будь-якого виду техніки, в тому числі і до будь-якого типу телевізорів. Будь-який з представників пристроїв, для регулювання показників інтенсивності струму, можна використовувати для підключення до будь-якого телевізора. Вибір виду регулятора залежить тільки від потужності телевізора. Так, для різних стереосистем і домашніх кінотеатрів знадобиться більш потужний агрегат, ніж для звичайного телевізора. При цьому існують спеціальні моделі таких пристроїв від самих виробників Phillips, LG, Samsung, але часто вони мають вартість, що значно перевищує вартість звичайного стабілізатора.

Огляд моделей регуляторів і їх характеристики

В даному огляді представлені моделі недорогих приладів

 • DefenderAVRInitial серія 1000. Недорогий автоматичний регулятор потужністю 320 Вт. Оснащений системою захисту від перегріву і перевантажень, а також вбудований мережевий фільтр. Компактний прилад з індикатором поточного стану мережі.
 • DefenderAVR модель iPOWER Електронний прилад середнього розміру, який має потужність 300 Вт. Забезпечує високу швидкість роботи, безшумний.
 • SvenNeo R 600. Стабілізатор здатний перетворити інтенсивність струму в 220В при значенні на вході від 150 до 280В. Прилад оснащений додатковою функцією фільтрації високочастотних перешкод. Що особливо важливо для таких чутливих приладів, як телевізори. Це пристрій автоматично відключається при перевантаженні, перегрів і при короткому замиканні.
 • Uniel STR500 потужність 300 Вт.Удобний і компактний регулятор з максимальною потужністю 300 Вт. Здатний вирівняти показники інтенсивності струму в мережі від 145 до 280В на вході. Оснащений індикатором, який показує стан робочої напруги і перевантаження.

Слід зазначити, що придбання регуляторів для кожного окремого виду техніки не доцільно. Тому для забезпечення захисту від перепадів всіх побутових приладів, що знаходяться в будинку краще придбати більш потужний настінний стабілізатор. Такі прилади відрізняються великою потужністю (близько 8000 Вт) і здатні витримувати значні перепади напруги і навантаження.

Якщо мова йде тільки про захист дорогого телевізора або домашнього кінотеатру, то в цьому випадку краще придбати спеціальний невеликий регулятор потужності якого буде достатньо для одного приладу. Деякі телевізійні приймачі мають вбудовані стабілізатори, але блоки живлення сучасних телевізорів не здатні повністю захистити прилад від різких і значних стрибків напруги. Тому придбання стабілізатора, можливо, значно подовжить термін експлуатації приладу.

Стабілізатор напруги для телевізора

Перед вибором стабілізатора напруги для телевізора спочатку варто переконатися, що ви відчуваєте в ньому необхідність. Велика частина сучасних побутових приладів оснащена вбудованими стабілізаторами, які цілком можуть впоратися з перевантаженнями напруги в мережі. Але якщо мережа у вашому будинку не може похвалитися стабільною напругою або мали місце випадки виходу пристроїв з ладу через стрибки напруги, то можна задуматися про покупку цього приладу.

READ  Як включити інтернет на телевізорі

Види стабілізаторів напруги

Всього стабілізатори напруги для РК, LED та навіть лампового телевізора поділяються на чотири види, які розрізняються по влаштуванню і властивостями.

 • Стабілізатори релейного типу мають найнижчу вартістю, але їх ресурс вельми обмежений, та й коливання напруги на виході можуть досягати 15%.
 • Сервомоторние або механічні стабілізатори трохи дорожче попередньої модифікації, але їх ресурс незрівнянно більше. Єдиний мінус цього пристрою. досить повільна робота і необхідність періодично відвідувати сервісний центр, щоб замінити щітки.
 • Терісторние або сімісторних стабілізатори напруги для телевізора змушують багатьох зупинити на них свій вибір. У їх конструкції відсутні рухомі частини (як щітки), вони дуже швидко вирівнюють напругу. Але ця модель боїться перегрівів (горять тиристори), дорогувато, та й створює в мережі зайві перешкоди.
 • Кращий вибір серед стабілізаторів напруги для плазмового і подібних йому телевізорів нового покоління. це моделі з функцією подвійного перетворення. Вони безшумні, мають великий спектр вхідного напруги, не створюють перешкод в мережі і надзвичайно продуктивні. Коштують вони досить дорого, але ця техніка практично вічна і виключно безпечна.

Однак не варто забувати про те, що говорилося на початку матеріалу: більшість сучасних телевізорів оснащені системою автовольтажу. В такому випадку відповідь на питання про те, чи потрібен вам стабілізатор для телевізора, зможете дати тільки ви самі. Зрозуміло, його можна придбати для самозаспокоєння, але реальну користь він зможе принести тільки в разі, якщо у вас ламповий або транзисторний телевізор старого зразка. Якщо ж у вас нова модель, то покупка цього пристрою буде марною тратою грошей. Вибір, як і завжди, тільки за вами!

Що таке стабілізатори і чи потрібні вони

Бесперебойники. пристрої для підтримки стабільного напруги в умовах його перепаду. Завдання. підвищення або зниження інтенсивності подачі струму в оптимальних межах в 220 В. І відключення подачі при досягненні рівня інтенсивності в 160 і менше або в 255 і більше В.

Вони є в базовій комплектації будь-якого ноутбука. А стабілізатор для телевізора доводиться купувати окремо.

За методом підключення стабілізатори бувають мережевими, де підключення передбачено для кожного окремого приладу. Або магістральними. підключеними до всіх електромережі, яка веде до будинку або під’їзд.

Порада. При наявності великої кількості дорогої техніки в будинку, варто заздалегідь подумати про окремий магістральному бесперебойніка. Його встановлюють на входить до оселі кабель. І так він захищає все обладнання, а не тільки TV.

Що таке мережеві фільтри

Сучасні моделі телевізорів оснащені мережевим фільтром. внутрішній захист від стрибків напруги. Але він з часом виходить з ладу і вимагає заміни. Тому дорогі телевізори рекомендовано відносити на діагностику хоча б раз на рік, щоб не було проблем зі стрибками в мережі.

До таких мережевим стабілізаторів напруги для РК, LED телевізорів відносять:

 • Варистори. вони дають опір при дуже високому тиску, приймаючи його на себе. При цьому вони зазвичай згоряють. Виходить надійна, але одноразова захист.
 • LC-фільтри забирають перешкоди з високою частотою за рахунок наявності котушок конденсатора й індуктивності. Це багаторазові і плавкі запобіжники. У них є невелика кнопка на корпусі. Коли напруга струму перевищує норму, кнопка віджимається і розмикає мета. Працює прилад автоматично. Але для запуску роботи, потрібно повернути кнопку в початкове положення.
 • Гозоразряднікі. У них встановлені газорозрядні електроди разом з варистором. Вони приймають на себе напругу і швидко усувають різницю потенціалів.

Важливо! Абсолютно всі фільтри мережеві обладнані заземленням. Хороший виробник обов’язково вкаже в інструкції, яка з ліній відноситься до варисторних захисту. Якщо варістор є тільки між фазою і землею, доведеться робити додаткове заземлення. А ось у варіанті «фаза-нуль» нічого допоміжного не буде потрібно.

Сам по собі мережевий фільтр. складний пристрій, що включає електронні компоненти для придушення імпульсних перешкод. Вони запобігають коротке замикання техніки при скачках напруги.

Стабілізатор для телевізора. більш складний пристрій, яке захищає і від низьких і від високих частот і імпульсних перешкод. А мережеві фільтри захищають тільки від високих показників. Тому бесперебойники працюють набагато краще і довше.

Коли точно потрібен бесперебойник

Незважаючи на наявність вбудованого стабілізатора в ЖК і LED телевізорах, є ситуації, коли точно буде потрібно додаткове обладнання:

 • Постійні скачки електрики в будинку через старої проводки, приватних гроз і вітрів.
 • Приватний будинок, де завжди проблеми з інтенсивністю подачі струму.
 • Поруч часто йдуть ремонтні роботи або будівництво нових будинків. висока ймовірність, що в ході будівництва ушкодяться кабелю.

Перед покупкою пристрою можна протягом одного або двох днів заміряти загальну напругу в мережі в будинку. Для цього необхідно придбати або позичити у когось тестер. І перевіряти показники раз в 1-2 години.

Такий аналіз допоможе зрозуміти, чи потрібен стаціонарний або магістральний прилад. Адже краще один раз захистити, ніж багато разів лагодити прилади в будинку.

Важливо! Магістральний бесперебойник монтується максимально близько до щитової. Бажано монтувати його відразу після лічильника.

Не варто плутати вигоряння пікселів на матриці і наслідки стрибків напруги. Пікселі. керуючі транзистори. І вони не виходять з ладу через вольтаж. А ось повний вихід з ладу або зникнення картинки в цілому. вже ознака перепадів напруги.

Чи всім телевізорів потрібна «стабільність»

Питання про придбання стабілізатора напруги 220в для телевізора варто з часів лампових великих моделей. При кожному стрибку струму зображення на дисплеї псувалося, викривлялося, змінювалася кольоровість. Нерідко після грози доводилося лагодити або віддавати TV в ремонт.

Сучасна техніка на основі таких матриць, як LED, LCD та плазма оснащена імпульсним блоком живлення. Він підтримує перепади струму в досить широкому діапазоні: від 170 до 250 В. Як тільки значення йдуть вниз або вгору, TV автоматично відключається. Але, якщо цього з якоїсь причини не відбудеться, висока ймовірність поломки і подальшого ремонту телевізора.

Деякі виробника, наприклад, Samsung і LG, випускають окреме обладнання для своїх моделей TV. Такий захист телевізора від стрибків напруги надійна, але коштує в кілька разів дорожче аналогів від інших фірм.

Виходить, що незважаючи на вбудований захист від перепадів струму в телевізорах, їм потрібен окремий стабілізатор, особливо, якщо в будинку дуже часто блимають лампочки і вимикається світло.

Критерії вибору обладнання

Щоб розуміти, який стабілізатор напруги вибрати для телевізора, потрібно точно знати параметри мережі. Зрозуміти, наскільки сильні і часті перепади в мережі. Адже всі прилади мають різну потужність, яка повинна поєднуватися з параметрами телевізора.

До основних параметрів, які враховуються при виборі приладу, відносять:

 • Потужність телевізора. Її можна дізнатися через технічний паспорт. І по ній підібрати показник бесперебойніка.
 • У сільській місцевості потрібен додатковий захист від коротких замикань. Там високий ризик сильних поривів вітру та гроз.
 • Рівень гучності роботи. Важливо при установці в будинку безпосередньо поруч з телевізором. Сильний шум може зіпсувати враження від перегляду телепередач.
 • Діапазон рівня потужності в мережі. Якщо в регіоні падає інтенсивність подачі до 90В, то і захист повинен включатися від цього показника.
 • Габарити агрегату також мають значення. Немає сенсу купувати громіздкий прилад, який займе багато вільного місця.

Важливо! Купуючи стабілізатор не тільки для телевізора, але і для іншої побутової техніки, необхідно враховувати сумарну потужність всіх приладів. І по ній підбирати бесперебойник.

Коли всі параметри прораховані, можна вирішувати, якого виробника стабілізатор для телевізора вибрати. Вітчизняні підприємці пропонують якісні прилади за доступною ціною. Китайські варіанти. найдешевші, але не самі довговічні. Європейські. найдорожчі, але і з високою якістю збірки і захисту від перебоїв в мережі.

Чи варто встановлювати стабілізатор напруги на LCD TV

Буває так, що напруга в електричній мережі скаче. Це може привести до серйозних поломок техніки. Якщо у вашому будинку існують подібні проблеми, не забудьте запастися стабілізаторами напруги для побутових пристроїв, наприклад, жк телевізора.

Навіщо потрібен стабілізатор

Якщо ви зважилися на покупку, насамперед уточните, чи підійде він до приладу. Подібне уточнення необхідно через те, що основна частина сучасної електроніки, не тільки телевізорів, укомплектована штатним пристроєм для захисту від стрибків напруги. Але заводські стабілізатори не розраховані на серйозні навантаження і витримують лише невеликі перепади. У підсумку, якщо у вас ламаються прилади, наприклад, телевізор не показує зображення, і мають місце значні перепади напруги, не зайвим буде подбати про встановлення більш потужного стабілізатора замість штатного.

подвійного перетворення

Стабілізатори цього типу ефективніше релейних і механічних систем. Вони працюють за принципом інверторних пристроїв. Ключовою перевагою є здатність перетворювати змінний струм в постійний і навпаки. Висока точність перетворення струму досягається шляхом установки в схему спеціального мікропроцесора.

Такі стабілізатори ідеально підходять для установки в обладнання потужністю 1-30 кВт, чутливе до перепадів напруги. до такого якраз відносяться жк телевізори. Вони довговічні (працюють до 15 років), практично безшумні, швидко реагують на виникнення аварійних ситуацій.

Однак і вартість подібних пристроїв немаленька: ціни на окремі екземпляри можуть досягати 60 тис.руб.

Не варто забувати, що придбання кожного з перерахованих пристроїв вирівнювання напруги в побутових приладах. це всього лише перестраховка. Цілком ймовірно, що він ніколи вам не знадобиться, а гроші будуть витрачені даремно. Як вже говорилося раніше, велика частина телевізорів вже оснащені штатними стабілізаторами напруги. Купівля буде актуальною лише для пристроїв минулого покоління. лампових або транзисторних моделей з відсутнім механізмом автовольтажу. Який з них вибрати. дешевий або дорогий, вирішувати тільки вам.

Стабілізатор напруги інверторного типу Сібконтакт ІБПС-12-600N

механічна система

Більш високу позицію займає стабілізатор, що володіє переважаючими релейний схему ресурсами і характеристиками. Це сервомоторний механізм, або як ще його називають, електромеханічна схема стабілізації. Вартість пристрою може значно перевищувати системи попереднього покоління, однак воно також перевершує їх по рівню опірності.

Звичайно, не обійшлося і без мінусів. Сервомоторний механізм працює досить повільно. Крім того, віддавши перевагу даному підкласу стабілізаторів, ви зіткнетеся з необхідністю періодичного відвідування майстерні. Витратний матеріал. щітки. вимагають частої заміни, що може принести деякі незручності.

релейні системи

Найбільш поширеними з-за своєї низької вартості є релейні системи. Їх відносять до класу АВТОТРАНСФОРМАТОРНЕ стабілізаторів. Говорячи простою мовою, перетворення на виході відбувається паралельно з перетворенням на вході. Система не потребує технічного обслуговування. Вона здатна витримати п’ятнадцяти процентний перепад.

BETATECH.COM.UA 2022