Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Чи потрібно заряджати і розряджати новий телефон

Table of Contents

Коли забув телефон на зарядці:

 • 1. Працює вбудована в зарядник захист від електричних перевантажень.
 • 2. Контролер не дозволяє зарядити акумулятор більше 100%.
 • 3. Чи спрацює захист, якщо компоненти всередині пристрою нагрілися.

Як бачите, все прораховано. Але робити свідомо так не слід (тобто спеціально залишати пристрій на зарядці надовго). Ви значно скоротите ресурс батареї через микроциклов в близькому до 100% заряду стані.

Ми детально розглядали цей момент в статті «Чи можна тримати Макбук постійно на зарядці?»

Забув телефон на зарядці на 2 дня: що тепер буде?

Ми вже розбирали питання, коли телефон залишається на всю ніч або в автомобілі (чи може він посадити АКБ машини). І було ясно, що робити це регулярно не слід. за умови, звичайно, якщо ви хочете вберегти акумулятор від непотрібного зношування.

Чи станеться щось погане, коли телефон, смартфон, планшет або повербанк випадково залишити на зарядці на тиждень, добу або двоє?

Розберемо це питання в площині безпеки і практичності. Забігаючи наперед, відразу скажемо. якщо електропроводка справна, електропостачання здійснюється без перебоїв, зарядний пристрій надійне, то з мобільним пристроєм нічого поганого не станеться (воно захищене від перезарядження при постійному з’єднанні з розеткою).

Що буде з телефоном після зарядки цілий тиждень?

Як ми вже багато разів говорили, вбудовані системи контролю харчування в смартфоні / телефоні / планшеті (та й, загалом-то, в більшості інших сучасних гаджетів з акумулятором) і додаткова BMS-плата в самому елементі живлення захищають пристрій від перезарядження, перегріву і електричних перевантажень.

Сучасні мобільні пристрої з акумулятором всередині безпечно залишати на зарядці скільки завгодно довго. хоч на тиждень.

По поверненню додому ви зможете відключити його від зарядного адаптера і продовжити користуватися, як і раніше. Система харчування, сама батарея і в цілому апарат буде таким же, як і раніше.

Чи можна взагалі залишати телефон на зарядці без нагляду?

Кожного з нас ще в дитинстві вчили. не залишайте в розетці техніку, коли йдете з дому. В інструкціях до будь-якого побутового приладу написано, що якщо ви не плануєте використовувати пристрій, то вимкніть його з розетки.

Наприклад, залишений увімкненим праска змусить будь-яку людину повернутися додому якнайшвидше. А ось телевізор, музичний центр або посудомийка, чомусь, практично у всіх сім’ях залишають включеними в електромережу.

Ми звикли залишати комп’ютер і побутову техніку завжди включеною, іноді «вішати» на такі пристрої функції «розумного будинку».

Досить натиснути кнопку вимикання, і червоний вогник буде повідомляти нас. система вимкнена. Можна їхати у своїх справах. Будь помітний “стрибок електрики» за відсутності у внутрішній електричної розводки захисних пристроїв перевантажить систему харчування і виведе з ладу чутливу техніку. Про це теж багато хто знає, але розраховують на краще.

Залишати телефон на зарядці, повербанк або планшет без нагляду, та ще й надовго, не слід хоча б з безпеки.

Припустимо, ніяких проблем з електрикою не виникає і все працює штатно. Чи станеться щось погане з самими мобільними пристроями? Адже вони продовжують заряджатися день-другий самі по собі.

Що потрібно пам’ятати, якщо залишити телефон на зарядці добу

Головне, що потрібно пам’ятати про залишену в розетці мобільному пристрої з літій-іонним або літій-полімерним акумулятором:

 • 1. випадково залишений телефон, смартфон, планшет, повербанк на зарядці без нагляду несе пожежонебезпечну загрозу через можливі проблем з електропостачанням або електропроводкою;
 • 2. однак якщо ви заряджаєте його штатним адаптером (справним комплектним зарядним пристроєм, або хорошим аналогом), то нічого поганого не станеться;
 • 3. все це стосується і бездротової зарядки, а також технології швидкої зарядки;
 • 4. Ви не помітите і зменшення ресурсу батареї через микроциклов при близькому до 100% системної підзарядці, якщо залишите його всього на пару днів в такому стані;
 • 5. проте якщо ви будете постійно так залишати телефон на зарядці на довгий час, то знос акумулятора поступово буде збільшуватися, зменшуючи його ресурс (який і так не перевищує 500-800 циклів).

Підпишіться в групі на новини зі світу гаджетів, дізнайтеся про поліпшення їх автономності та прогресі в наукових дослідженнях акумуляторів. Підключайтеся до нас в і Ми також ведемо насичений блог в «Дзене» і на Medium. заходите подивитися.

Як правильно заряджати телефон при невеликому рівні заряду (5-25%)?

Це граничні значення. При їх досягненні слід якомога швидше заповнити ємність батареї, щоб вона не розрядилася «в нуль».

Розрядка «в нуль». небажане для сучасних смартфонів і планшетів стан.

Взимку на морозі 10% при ємності акумулятора 2500 мА в силу хімічних реакцій через низьку температури може за лічені хвилини зменшитися до 0% і викликати захисну блокування елемента живлення.

→ Намагайтеся завжди ставити телефон на зарядку, коли він сигналізує про низький рівень заряду.

Заряджаю смартфон при 5%, 50% або 90% до 100%. Я бунтар?

Зараз в мобільних пристроях використовуються два типи акумуляторів (про їх відмінностях докладніше читайте тут):

В обох випадках немає ніяких обмежень. І вже тим більше ніхто з виробників смартфонів не забороняє заряджати з будь-якого відсотка до 100%.

Лише для продовження терміну служби елемента живлення є деякі прості правила зарядки смартфона. Ви можете дотримуватися їх, щоб отримати додаткові рік-півтора штатної роботи акумулятора.

Чи можна заряджати частково телефон? Так, можна, але краще ще й розуміти три особливості підзарядки.

Чи можна заряджати акумулятор телефону, коли він ще не розряджений (50% і близько того)?

Особливості літієвих батарей дозволяють підключати будь-зарядний пристрій. Мова йде про зарядник від розетки, Автозарядка, зовнішніх акумуляторах). Підключайте їх в будь-який момент і необмежену кількість разів.

Періодична підтримка мобільного гаджета в зарядженому стані буде кращим рецептом продовження його терміну служби.

Прагне не перевищувати рівень 80% без необхідності (дізнайтеся чому). Це оптимальна максимальна планка, при якій знос буде мінімальний.

→ Зарядка з 50% (або близько того) навіть корисна для акумулятора, але краще не давати йому заряджатися вище 80% без зайвої потреби.

Чи можна заряджати майже заряджений телефон (90% і вище)?

Відомі на даний момент алгоритми в смартфонах прагнуть використовувати всю наявну ємність акумулятора. Запас для продовження терміну служби економічно недоцільний. Тому заряд вище 80% рекомендується контролювати на розсуд користувача.

Тобто заряджати з 90% до 100% не рекомендується. Виняток. далекі поїздки, коли ви довго не зможете зарядити пристрій (але навіть в цьому випадку корисніше придбати повербанк).

READ  Створити новий акаунт Apple ID

Зарядити з 90% до 100% буває потрібно в ситуації, коли ви калібруете систему ідентифікації ємності батареї всередині операційної системи планшета, смартфона або ноутбука.

Дізнайтеся в цьому матеріалі, як правильно калібрувати мобільні пристрої. Калібрування потрібна, якщо рівень заряду показується неправильно. В інших ситуаціях уникайте заряду вище 80%, щоб збільшити термін служби елемента живлення.

Заряджати телефон з зарядом 80% і вище слід тільки при калібрування батареї або при гострій необхідності (для далекої поїздки).

Бунтар ви, якщо заряджаєте з 5%, 50% або 90% до 100%? На жаль, лише скромний баламут!

Всі алгоритми смартфона налаштовані на штатну роботу при заряджанні з будь-якого рівня відсотка.

Виробник також передбачив певний «запас заряду» при повній розрядці гаджета (коли він вимикається). Тим самим він турбується, щоб у вас був час встигнути підключити його до розетки. Якщо залишити його в такому стані надовго, то в внутрішні хімічні реакції в батареї змусять її піти на захист.

Раніше ми розбирали всі нюанси і правила підзарядки телефону, смартфона, а також будь-яких інших мобільних гаджетів на літій-іонних і літій-полімерних акумуляторах. Всі особливості процесу прописані в інженерних і наукових дослідженнях, які ми зібрали для вас тут.

Пишіть питання в коментарі або відправити нам нам ВКонтакте @NeovoltRu.

Додавайте в підписки нашу групу, щоб дізнаватися новини зі світу автономності гаджетів, про їх поліпшення і прогрес в наукових дослідженнях акумуляторів. Підключайтеся до нас в і Ми також ведемо насичений блог в «Дзене» і на Medium. заходите подивитися.

Скільки потрібно заряджати новий iPhone 11?

Те зарядний пристрій, що поставляється з iPhone 11, має потужність всього 5Вт і для повної зарядки вам буде потрібно майже 3,25 години.

Як правильно перший раз заряджати новий телефон?

Коротка інструкція, як заряджати акумулятор телефону в перший раз

 • Перед початком використання розрядите АКБ до нуля.
 • Потім поставте заряджатися, поки рівень заряду не досягне 100%.
 • Зніміть з зарядки і користуйтеся смартфоном як зазвичай.

Як правильно зарядити новий акумулятор?

Необов’язково намагатися розрядити якомога швидше. Головне не забудьте, що на зарядку новий смартфон потрібно буде поставити тільки після розрядки акумулятора до нуля. І так новий акумулятор потрібно буде заряджати і розряджати 3─4 рази. Після цього вже заряд робиться в штатному режимі.

Чи потрібно повністю розряджати ноутбук після покупки?

Відразу після покупки батарею потрібно повністю зарядити: зазвичай вони зберігаються на складах з неповним зарядом приблизно на рівні 60%. це потрібно для максимального збереження ємності акумулятора. Після цього можна включати ноутбук і використовувати його до повного виключення.

Як правильно перший раз заряджати телефон Samsung?

Поради як правильно заряджати смартфон Samsung

5 ДЕЙСТВИЙ, КОТОРЫЕ НУЖНО СДЕЛАТЬ СРАЗУ ЖЕ ПОСЛЕ ПОКУПКИ НОВОГО СМАРТФОНА

 • Регулярно заряджайте телефон.
 • Тримайте заряд в діапазоні 10-80% і ви зможете продовжити життя акумулятора мінімум в 2 рази.
 • Не варто залишати телефон на зарядці на всю ніч.
 • Чи не перегрівайте акумулятор занадто сильно.

Скільки потрібно заряджати iPhone в перший раз?

Перша зарядка пристрою вимагає деякого часу і становить мінімум 12 годин. Коли гаджет набере 100% заряд, потрібно повністю розрядити батарею, і вже після можна знову заряджати смартфон. Такі дії дозволяють «розтягнути» акумулятор до самої максимальної місткості.

Чи потрібно новий телефон повністю розряджати і заряджати?

Сучасні літій-іонні акумулятори, які стоять майже в усій портативній електроніці, не вимагають повного циклу розрядки і зарядки. Більш того, краще постійно підтримувати заряд акумулятора, ніж повністю розряджати його: так він буде працювати стабільніше.

Пару слів про акумулятор

Перш, ніж почати говорити про те, як правильно заряджати смартфон, давайте розберемося з тим, які взагалі батареї використовуються в сучасних девайсах. Найчастіше це елементи живлення одного з чотирьох типів:

Нікель-кадмієві і нікель-металогідридні батареї. доля старих смартфонів і мобільних телефонів, в нових моделях вони практично не використовуються. У цих елементів живлення є так званий «ефект пам’яті», так що вам варто кілька разів замислитися над тим, чи варто брати такий девайс. Куди краще вибрати пристрій на основі більш сучасних літієво-іонних або літій-полімерних батарей. По-перше, у них немає ніякого ефекту пам’яті, так що вони набагато менш вимогливі до дотримання правил зарядки По-друге, вони відрізняються підвищеною місткістю при гранично компактних розмірах і вазі, видають високу потужність і відрізняються безпекою у використанні.

Врахувати варто хіба що той момент, що літієві батареї чутливі до низьких температур, так що не варто залишати їх під кондиціонером, носити взимку довго в руках або зовнішніх кишенях куртки / рюкзака. Краще віддати перевагу внутрішнім кишенях або утепленою кейсам / чохлам.

Перегрів літієвим акумуляторам також не дуже корисний. як, втім, і будь-яким іншим елементам харчування. Так що не варто забувати свій пристрій під прямими сонячними променями або поблизу від нагрівальних елементів.

Якщо ви будете виконувати це правило в процесі використання, вам залишається тільки стежити за коректною зарядкою, щоб девайс служив вам максимально довго, якісно і ефективно.

Як правильно заряджати новий смартфон

10.07.2018

Знаєте, яка головна проблема все без винятку сучасних смартфонів? Малий час автономної роботи. Швидше за все, ви з нею стикалися і не раз. А тепер просто уявіть, що ваших руках змусити ваш новий телефон працювати більше звичайного. Для цього достатньо знати, як правильно заряджати новий смартфон. І саме про це ми сьогодні поговоримо в техноблозі Funduk.ua.

Як правильно заряджати нову літієвої батареї?

Секрет коректної роботи протягом усього часу використання криється в першій зарядці смартфона. Чи потрібно повністю розряджати новий смартфон перед процесом зарядки? Так! Перше, що необхідно зробити після покупки мобільного апарату. повністю розрядити його, а потім провести зарядку до 100%. Після чого варто зняти пристрій з зарядного пристрою. Таким чином ви откалібруете пристрій, щоб отримати від його батареї максимум автономної роботи, а від статусного індикатора. максимальну правдивість інформації, що відображається.

При цьому проводити щодня таку розрядку або зарядку точно не варто. Для літієвих батарей не дуже корисні критичні рівні заряду. нуль або 100%, так що постарайтеся не розряджати їх повністю. Краще ставити девайс на зарядку в тому випадку, коли в ньому залишається 5-10% заряду або в той момент, коли система смартфона видає повідомлення про необхідність підключення зарядного пристрою. Така функція сьогодні є в більшій частині мобільних пристроїв, включаючи навіть бюджетні моделі.

Крім того, варто стежити за тим, щоб девайс не перегріватися в процесі зарядки, так як це прямим чином позначається на зниженні ємності акумулятора. Як саме. ви можете побачити на табличці нижче.

З цієї ж причини не варто активно користуватися різноманітними функціями вашого девайса або здійснювати дзвінки в процесі зарядки.

Ще один важливих рада полягає в тому, щоб використовувати тільки якісні зарядні пристрої. без фізичних ушкоджень, зламів і потертостей. При цьому девайс вар знімати з зарядного пристрою відразу ж, як тільки він відновить свій запас енергії.

Залишаючи пристрій на зарядці після заповнення 100% ємності батареї, ви кожен раз збиваєте його калібрування, і її доведеться проводити заново для відображення коректної інформації.

Якщо ви до цих пір робили неправильно або раптом випадково забули зняти телефон з зарядного пристрою, не лякайтеся. вам варто провести заново калібрування шляхом циклу зарядки-розрядки. До слова, такі цикли варто повторювати раз в два-три місяці, щоб оновити калібрування, змусивши смартфон і його датчики працювати з більшою віддачею. В інший же час експерти рекомендують тримати рівень заряду на рівні 40-70%.

І ще одна порада наостанок. Якщо ви кудись їдете і хочете залишити свій пристрій у включеному стані (але в повній бездіяльності, тобто в режимі очікування), варто залишити в його акумуляторі близько 50% енергії. У такому випадку його працездатність збережеться набагато довше, ніж з будь-яким іншим показником.

Всі ці правила стосуються використання не тільки стаціонарного блоку живлення, але і мобільних акумуляторів (павербанков), а також зарядки мобільного пристрою від USB порту комп’ютера або ноутбука.

Отже, тепер ви точно знаєте, як правильно заряджати акумулятор смартфона вперше і як робити це при подальшому використанні. Тому ваш девайс зможе пропрацювати довше звичайного, без зайвої витрати ваших нервів в критичній ситуації.

Чи треба заряджати телефон до 100%?

Смартфон треба обов’язково заряджати до 100% і розряджати до 0, щоб зберігати довше максимальну ємність акумулятора. про це часто говорять, але так воно насправді? У Музеї історії телефону знають про апарати зв’язку все, в тому числі і коли з’явилося це правило.

Коли то телефони потрібно було розряджати до 0 і заряджати до 100, тому що акумулятори були нікель-кадмієві і володіли “ефектом пам’яті”. З тих пір акумулятори змінили склад. стали літій-іонними, пішов і “ефект пам’яті”. Але багато як і раніше намагаються заряджати смартфон максимально. особливо в дорозі, наприклад, за кермом. адже у нас стільки “ненажерливих” в сенсі енергії додатків. Тільки чи треба це робити?

READ  Графік поновлення Samsung до Android 10

Проведемо досвід: літо, спека, а телефон заряджається в салоні авто. Доктор фізико-математичних наук Володимир Решетов запускає навігатор, відеодзвінок, соцмережі Через одночасне заряду і витрати енергії гаджет гріється. У день експерименту було прохолодно, тому поверхня, що імітує приладову панель автомобіля, нагріваємо за допомогою плитки до 60 градусів (в спеку вона буває і гаряче). Кладемо гаджет, продовжуючи заряджати і використовувати, для чистоти експерименту відключаємо плитку. Дивлячись на тепловізор, можна подумати, що ми смажимо телефон, але насправді. навпаки: гаджет блискучий, через це прилад бачить зменшене теплове випромінювання, але точно показує температуру матовою темної поверхні навколо. В реальності смартфон гаряче, а тепло знизу лише не дає йому остигати. Щоб довести це, учений розбиває яйце. Температура торпедо була недостатньою, щоб отримати яєчню, а на самому телефоні добре видно, що виникла біла скоринка. Батарейка. найвразливіше місце сучасного телефону і саме вона гине при високих температурах в первуюю чергу. Багато смартфони про перегрів попереджають і просять охолодження, яке зазвичай вирішує проблему. Але що, якщо посилити вплив. зарядити телефон до 100% під кондиціонером, а потім кинути на спеці? В мережі пишуть, що може бути вибух! Щоб перевірити, ми трохи погіршили ситуацію: зарядили гаджет в холодильнику, накрили ковпаком і поклали під гарячий прожектор. Однак телефон так і не вибухнув: міф з інтернету про те, що батарейка в таких умовах небезпечно перезаряджається, спростовує і наш експерт. Але і без спеки спроби максимально зарядити можуть закінчитися погано: користувачі в мережі показують свої згорілі саме від цього телефони. Так буває при поломці контролера, який повинен вчасно зупинити заряд. Ми ще для одного свого досвіду заздалегідь вивели цей елемент з ладу, щоб “апетит” смартфона ніщо не обмежувало, і заряджали. дуже довго. Схоже, якщо немає рідкісного заводський брак, апарату і в цих умовах нічого не загрожує. Лише при підключенні дуже потужного джерела живлення (зазвичай таким запускають автомобілі) акумулятор загорівся. при подачі струму силою 100 ампер замість допустимих для телефону двох.

Отже, заряджати до 100 цілком безпечно. Але чи треба витрачати енергію до нуля? В інтернеті дуже популярний запит “телефон розрядився і не включається”, але чому так відбувається?

Батареї треба завжди зберігати невеликий заряд, щоб підтримувати життєздатність системи. Але якщо телефон сіл і відключився, а користувач знову запускає його, щоб відправити важливе повідомлення або зателефонувати, а потім ще апарат довго лежить без зарядки, з акумулятора викачуються останні соки.

Розряд до 0 сучасному смартфону не потрібен, часом це, навпаки, згубно для батареї. Експерти радять підтримувати запас енергії в акумуляторі не нижче 40%. В ідеалі ще й не доводити до 100. саме життя в діапазоні від 40 до 90, на думку більшості фахівців і згідно з рекомендаціями виробників, максимально подовжує життя батареям сучасних смартфонів. І не варто включати телефон в розетку, коли запущені важкі додатки. це призводить до нагрівання, який для акумулятора найгірше.

Дякуємо за допомогу в зйомці сюжету:

Повний випуск «Дива техніки з Сергієм Малозёмовим» від 4 жовтня доступний за посиланням.

Всі повні випуски програми «Чудо техніки» знаходяться тут

Скільки часу потрібно заряджати телефон перший раз після покупки?

Заряджати акумулятор перший раз потрібно 8-10-12 годин або більше Рекомендації, що смартфон з новою батареєю повинен лежати на зарядці від восьми годин до доби, не працюють.

Чи можна розряджати телефон до 0?

Також намагайтеся не розряджати смартфон в нуль. Слідкуйте за зарядом літій-іонної батареї і своєчасно підключайте смартфон до мережі до його повного виключення.

Як правильно заряджати новий телефон?

Акумулятори удосконалюються, змінюються, а деякі рекомендації застрягли в минулому десятилітті. Заряджати новий смартфон перший раз потрібно самим звичайним способом. Ніяких «правильних» методик немає. Розрядився. підключіть його до зарядного пристрою і чекайте, поки батарея нічого повідомить про досягнення 100%.

Чи потрібно повністю розряджати батарею перед першою зарядкою?

потрібно, заряджати, розряджати, новий

Скільки потрібно заряджати iPhone в перший раз?

Якщо говорити про час заряду від 0 до 100%, то для iPhone (в залежності від моделі) може знадобитися від 1,5 до 3 годин. Природно найдовше заряджаються «плюсові» iPhone 6 і 6S. Просто в силу того, що у них більш ємний акумулятор.

Як правильно зарядити перший раз телефон?

Розгойдування. основне правило першої зарядки

 • Повністю розрядіть телефон до виключення телефону.
 • Підключіть зарядний пристрій.
 • Залиште телефон заряджатися на кілька годин, наприклад, на ніч.
 • Проведіть подібну процедуру 2 або 4 рази.

Чи потрібно розряджати батарею до нуля?

Чи треба розряджати батарею до нуля і заряджати до 100%?

Не варто. Більшість мобільних девайсів відключаються, коли рівень заряду досягає 3 вольт на осередок. Або приблизно 5% від решти фактичної ємності акумулятора, нехай в системі це буде вже 0%.

Як правильно заряджати новий iPhone 11?

 • По-перше, надішліть листа з iPhone до зарядного пристрою і підключіть до електромережі.
 • Перша зарядка пристрою вимагає деякого часу і становить мінімум 12 годин.
 • Коли гаджет набере 100% заряд, потрібно повністю розрядити батарею, і вже після можна знову заряджати смартфон.

Чи потрібно повністю розряджати новий телефон?

Якщо повністю розряджати телефон, заряд знизиться до критичної позначки. Це запустить незворотні хімічні процеси всередині АКБ, істотно знизять його продуктивність, ємність. Як стверджують експерти, одноразова зарядка до 100% знижує ресурс накопичення енергії на 1,5-3%.

Як правильно заряджати батарею телефону в перший раз?

Розгойдування. основне правило першої зарядки

 • Повністю розрядіть телефон до виключення телефону.
 • Підключіть зарядний пристрій.
 • Залиште телефон заряджатися на кілька годин, наприклад, на ніч.
 • Проведіть подібну процедуру 2 або 4 рази.

Чи потрібно розряджати новий акумулятор на iPhone?

Не заряджайте і не розряджайте на вашому пристрої повністю. оптимально зарядити його приблизно наполовину. Якщо зберігати пристрій повністю розрядженим, акумулятор може перейти в стан глибокої розрядки і втратити здатність тримати заряд.

Как заряжать новый телефон? Что нужно сделать сразу после покупки нового смартфона. Действия

Як правильно зарядити телефон після його покупки?

Порядок дій при правильній зарядці нового телефону

 • використовувати оригінальні зарядні пристрої;
 • нікелеві акумулятори слід повністю заряджати і розряджати. Літієві. заряджати до оптимального значення, що не розряджаючи повністю;
 • не залишати зарядку підключеного до розетки.

Чи потрібно розряджати телефон в нуль?

Не варто переживати, якщо рівень заряду менше 100%

Також намагайтеся не розряджати смартфон в нуль. Слідкуйте за зарядом літій-іонної батареї і своєчасно підключайте смартфон до мережі до його повного виключення.

потрібно, заряджати, розряджати, новий

Скільки часу потрібно заряджати новий телефон?

Заряджати акумулятор перший раз потрібно 8-10-12 годин або більше Рекомендації, що смартфон з новою батареєю повинен лежати на зарядці від восьми годин до доби, не працюють.

Як правильно перший раз заряджати телефон Samsung?

Поради як правильно заряджати смартфон Samsung

 • Регулярно заряджайте телефон.
 • Тримайте заряд в діапазоні 10-80% і ви зможете продовжити життя акумулятора мінімум в 2 рази.
 • Не варто залишати телефон на зарядці на всю ніч.
 • Чи не перегрівайте акумулятор занадто сильно.

Как ПРАВИЛЬНО заряжать смартфон?

Чи потрібно розряджати і заряджати новий телефон?

Чи потрібно повністю розряджати новий смартфон перед процесом зарядки? Так! Перше, що необхідно зробити після покупки мобільного апарату. повністю розрядити його, а потім провести зарядку до 100%. Після чого варто зняти пристрій з зарядного пристрою.

Як заряджати новий iPhone перший раз?

 • Витягнувши iPhone з коробки, підключіть його до зарядного пристрою
 • Після того як iPhone зарядиться до 100%, сміливо користуйтеся ним і доведіть до повної розрядки
 • Після того як батарея повністю розрядиться і iPhone вимкнеться, а потім знову підключіть його до зарядного пристрою

Чи потрібно повністю розряджати новий iPhone?

Тому відповідаючи на ваше запитання “чи потрібно повністю розряджати новий iPhone”. немає не потрібно. Але Apple радить приблизно 1 раз на місяць, розрядити ваш смартфон майже до 0% і потім повністю його зарядити.

Як зарядити акумулятор мобільного телефону?

 • Знайдіть на своєму акумуляторі від мобільного телефону плюсовій та негативний контакти.
 • Розведіть повзунки універсального зарядного пристрою на відстань, необхідне для їх підключення до позитивного і негативного висновків вашого акумулятора;
 • Відкрийте затиск і вставте акумулятор.

Як правильно заряджати новий смартфон Xiaomi?

Виробник пропонує інструкцію, як заряджати новий смартфон Xiaomi в перший раз:

 • Безперервно заряджати протягом 12 годин у вимкненому стані.
 • Телефон включити і протримати на зарядці ще годину.
 • Смартфон відключити, через 5-10 хвилин знову поставити на підзарядку на 1 годину.

Чи потрібно заряджати новий телефон до 100?

Постійно заряджати літій-іонну батарею смартфона до 100% зовсім не обов’язково, якщо в цьому немає особливої ​​потреби. Намагайтеся підживлювати акумулятор поступово і використовуйте тільки оригінальні зарядні пристрої, зазвичай вони не допускають перезарядження батареї і автоматично відключають подачу струму при повній зарядці.

READ  Як перенести додатки на новий iPhone

Як заряджати новий iPhone 11 перший раз?

 • По-перше, надішліть листа з iPhone до зарядного пристрою і підключіть до електромережі.
 • Перша зарядка пристрою вимагає деякого часу і становить мінімум 12 годин.
 • Коли гаджет набере 100% заряд, потрібно повністю розрядити батарею, і вже після можна знову заряджати смартфон.

Що поганого може статися з акумулятором?

Зберігання з низьким рівнем заряду призводить до відключення ланцюга захисту і виходу з ладу (телефон не включається, «скаче» відсоток рівня енергії і так далі). Фізичні ушкодження і зовнішні чинники (особливо нагрів) можуть привести до розгерметизації корпусу і самозаймання елемента живлення (згадуємо історію вибухає Samsung Galaxy Note 7).

Чи потрібно повністю розряджати новий телефон

Залізно-нікелеві, нікель-кадмієві та нікель-металгідридні акумулятори, які активно використовувалися в минулих десятиліттях, дійсно дуже чутливі до циклів зарядки-розрядки. Вони володіли серйозним недоліком. якщо поставити їх заряджатися при неповній розрядці (наприклад, на 20% заряду), то вони сприймають заряд (в нашому прикладі 80%) як повний. Це означає, що з часом через таку експлуатації вони швидко стають менш ємними. Більш того, ці акумулятори дуже погано ставилися до надлишкової зарядці. якщо залишити пристрій заряджатися, навіть коли у нього вже 100% заряду, акумулятор швидше зношувався.

Добре відомий принцип зарядки залізонікелевого акумулятора, який спочатку вимагає повної розрядки. Коли ви підзаряджатися вже майже повний акумулятор, в ньому відбуваються хімічні зміни, які зменшують ємність в майбутньому.

https://www.explainthatstuff.com/how-battery-chargers-work.html

Але зараз в телефонах і смартфонах встановлюють більш сучасні літій-іонні або, рідше, літій-полімерні акумулятори. Вони теж чутливі до кількості циклів зарядки-розрядки, але у них це виражається в іншому. Акумулятор сучасного смартфона зношується швидше, якщо постійно розряджати його до нуля.

Зверніть увагу на важливий момент. неважливо, новий чи телефон у вас в руках або старий. Принцип безпечної та ефективної зарядки залишається однаковим протягом всього періоду його експлуатації. Ніяких особливих ритуалів з першим циклом зарядки-розрядки проводити не потрібно. це марно, а в випадку з літій-іонними акумуляторами навіть шкідливо.

літієві акумулятори

Літій-іонні і літій-полімерні акумулятори використовуються в абсолютній більшості як кнопкових телефонів, так і смартфонів. Вони позначаються буквами Li-ion або Li-Polymer.

Вони куди більш компактні, ніж їх нікелеві побратими

 • не доводьте смартфон до 30% і менше. Найкраще ставити його на зарядку, коли акумулятор на рівні 40-50%. Розряджати його до нуля взагалі не рекомендується. кожен такий цикл скорочує час життя батареї;
 • рідше заряджайте телефон до 100%. Літій-іонні акумулятори найкомфортніше почуваються в проміжку від 30% до 80%. в цих межах і тримайтеся;
 • скачки напруги особливо небезпечні для літій-іонних і літій-полімерних акумуляторів, тому краще не використовувати дешеві «китайські» зарядникі. Використовуйте оригінальні блоки. вони краще і безпечніше вирівнюють змінний струм, що надходить з розетки;
 • залишати смартфон після 100% на зарядці можна, але не рекомендується. Саме підключення до мережі не принесе девайсу ніякої шкоди, але непередбачуваний стрибок напруги може пошкодити батарею. Особливо це стосується згаданих вище дешевих зарядников.

Для зберігання літієвих акумуляторів найкраще довести батарею до рівня 40-50%. Вимкніть смартфон (інакше він повністю розрядиться в фоновому режимі) і покладіть його в коробку подалі від сонячних променів і джерел тепла. В такому стані літієвий акумулятор більше не відраховує цикли розрядки, а тому не зіпсується, поки телефон лежить без діла.

Незнімний акумулятор в смартфонах служить менше, ніж знімний?

Ніякої різниці немає. в обох випадках не потрібно витягувати акумулятор навіть на час зберігання. Досить заповнити його хоча б наполовину і покласти пристрій в шафу.

Як продовжити життя і термін служби акумулятора?

Найпоширеніші питання стосуються особливостей і правил використання автономного мобільного пристрою. Отже, як ми можемо продовжити життя будь-якого акумулятора незалежно від використовуваного типу батареї (Li-Ion, Li-Po, NiMH, NiCD)?

Температура. тримайте акумулятор в прохолоді, захистіть його від сонця і нагрівальних елементів для зменшення внутрішньої корозії (паразитні реакції на електроліті і електродах).

Глибокий розряд. пам’ятайте, що частковий розряд безпечний, а повний зношує батарею, оптимально тримати рівень заряду від 30% до 80% (що таке глибокий розряд).

Напружена робота. вибирайте телефони, які володіють досить потужним акумулятором, якщо ви хочете використовувати мобільний пристрій для ігор (як Pokemon Go) або ресурсоємних завдань.

Швидка зарядка. використовуйте тільки оригінальні зарядні пристрої, коли ваш телефон підтримує одну з фірмових технологій (Qualcomm Quick Charge, Pump Express, VOOC, Super mCharge і інші). Але якщо ви хочете продовжити службу акумулятора, то в повсякденному режимі з адаптерами високої потужності намагайтеся не перевищувати рівень заряду 80%.

Зберігання акумулятора. гіршими факторами виступають підвищена температура і висока напруга, тому оптимально помістити телефон або інший гаджет з Li-Ion-батареєю в прохолодне місце частково зарядженими (наприклад, до 50%).

Чи потрібно заряджати телефон повністю?

З наукової точки зору частковий заряд осередків Li-Ion і Li-Polymer ефективніше повного (до 100%).

потрібно, заряджати, розряджати, новий

Підтримуйте рівень заряду між 30% і 80%.

Чи потрібно повністю розряджати телефон до кінця?

Глибокий розряд (до 0%, а іноді ще й спроби включити гаджет з розрядженим акумулятором) призводить до передчасного зносу і старіння.

літієві акумулятори

Літій-іонні і літій-полімерні акумулятори використовуються в абсолютній більшості як кнопкових телефонів, так і смартфонів. Вони позначаються буквами Li-ion або Li-Polymer.

Вони куди більш компактні, ніж їх нікелеві побратими

 • не доводьте смартфон до 30% і менше. Найкраще ставити його на зарядку, коли акумулятор на рівні 40-50%. Розряджати його до нуля взагалі не рекомендується. кожен такий цикл скорочує час життя батареї;
 • рідше заряджайте телефон до 100%. Літій-іонні акумулятори найкомфортніше почуваються в проміжку від 30% до 80%. в цих межах і тримайтеся;
 • скачки напруги особливо небезпечні для літій-іонних і літій-полімерних акумуляторів, тому краще не використовувати дешеві «китайські» зарядникі. Використовуйте оригінальні блоки. вони краще і безпечніше вирівнюють змінний струм, що надходить з розетки;
 • залишати смартфон після 100% на зарядці можна, але не рекомендується. Саме підключення до мережі не принесе девайсу ніякої шкоди, але непередбачуваний стрибок напруги може пошкодити батарею. Особливо це стосується згаданих вище дешевих зарядников.

Для зберігання літієвих акумуляторів найкраще довести батарею до рівня 40-50%. Вимкніть смартфон (інакше він повністю розрядиться в фоновому режимі) і покладіть його в коробку подалі від сонячних променів і джерел тепла. В такому стані літієвий акумулятор більше не відраховує цикли розрядки, а тому не зіпсується, поки телефон лежить без діла.

Правила зарядки телефонів

Тепер дізнаємося, як в ідеалі потрібно заряджати і розряджати телефони різних поколінь.

старі акумулятори

Якщо у вас дуже старий кнопковий телефон, то, можливо, в ньому встановлений акумулятор минулого покоління (нікель-металгідридні). Пізнати його можна за маркуванням на корпусі батареї. NiMH.

Такі акумулятори практично не використовуються в мобільниках

Якщо вам потрібно відкласти телефон на зберігання, то спершу зарядите його до 100% або розрядите до нуля, потім вимкніть і приберіть в прохолодне місце.

Чи потрібно повністю розряджати новий телефон

Залізно-нікелеві, нікель-кадмієві та нікель-металгідридні акумулятори, які активно використовувалися в минулих десятиліттях, дійсно дуже чутливі до циклів зарядки-розрядки. Вони володіли серйозним недоліком. якщо поставити їх заряджатися при неповній розрядці (наприклад, на 20% заряду), то вони сприймають заряд (в нашому прикладі 80%) як повний. Це означає, що з часом через таку експлуатації вони швидко стають менш ємними. Більш того, ці акумулятори дуже погано ставилися до надлишкової зарядці. якщо залишити пристрій заряджатися, навіть коли у нього вже 100% заряду, акумулятор швидше зношувався.

Добре відомий принцип зарядки залізонікелевого акумулятора, який спочатку вимагає повної розрядки. Коли ви підзаряджатися вже майже повний акумулятор, в ньому відбуваються хімічні зміни, які зменшують ємність в майбутньому.

https://www.explainthatstuff.com/how-battery-chargers-work.html

Але зараз в телефонах і смартфонах встановлюють більш сучасні літій-іонні або, рідше, літій-полімерні акумулятори. Вони теж чутливі до кількості циклів зарядки-розрядки, але у них це виражається в іншому. Акумулятор сучасного смартфона зношується швидше, якщо постійно розряджати його до нуля.

Зверніть увагу на важливий момент. неважливо, новий чи телефон у вас в руках або старий. Принцип безпечної та ефективної зарядки залишається однаковим протягом всього періоду його експлуатації. Ніяких особливих ритуалів з першим циклом зарядки-розрядки проводити не потрібно. це марно, а в випадку з літій-іонними акумуляторами навіть шкідливо.

Чого боїться акумулятор нового телефону. і його не загубити

Багато хто чув, що при покупці нового смартфона потрібно не заряджати його до тих пір, поки акумулятор повністю не сяде. Правда це чи вигадка? Зараз розберемося. а заодно дізнаємося, як заряджати смартфон, щоб акумулятор протягом часу жив.

BETATECH.COM.UA 2021