Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Як налаштувати колір на телевізорі LG

А чи потрібно екран налаштовувати? Хіба про це не подбав виробник?

Від частини це правда. Великі обсяги виробництва не дозволяють виробникові виконати тонке налаштування екрану, будь то Samsung, LG, Sony, Toshiba, Sharp.

налаштувати, телевізорі

Налаштування контрастності

Правильна настройка контрастності схожа, з налаштуванням яскравості, відрізняється лише тим, що тепер фон не чорний, а білий. Правильним буде параметр, коли ви побачите всі градації сірого на білому тлі. Для цього рухайте клавішами пульта повзунок параметра контрастності в меню до тих пір, поки всі градації сірого будуть видні.

Тестові картинки для кожного параметра

Використовуються для підгонки єдиного параметра. Після настройки цього параметра, буде потрібно переключитися на іншу картинку і виконати регулювання іншого параметра.

Як відобразити тестові картинки на TV?

Для виведення тестових картинок на екран, використовуйте USB накопичувач (попередньо записавши на нього файли з архіву), якщо ваш телевізор забезпечений USB. входом, якщо ж вхід USB відсутній. виводьте зображення з вашого PC / ноутбука.

Тестові картинки з кількома тестовими зонами

Застосовуються, коли потрібно налаштувати швидко або, коли настроює недосвідчений користувач. На таких зображеннях можна налаштувати п’ять основних параметрів відразу.

Як налаштувати оптимальне зображення на телевізорі?

Незалежно від розміру екрану кожен власник рідкокристалічних (LCD, LED) телевізора бажає отримати максимум якості від видаваного екраном зображення. Для того, щоб наблизитися до еталонних показників формату, яскравості, контрастності, кольору і фокуса ми будемо використовувати різні тести експертів від Burosch.

Створені ними тести використовують у всьому світі для того, щоб оцінити якість видається екраном TV зображення. Дані тести та інструкції по налаштуванню підійдуть тільки для рідкокристалічних (LED, LCD) телевізорів, які не досягли 10 років.

Налаштування формату екрану

Щоб формат був налаштований правильно. необхідно відключити в меню функції масштабування (оверскана, апскейла).

Налаштування контрастності

Контрастність, інакше кажучи. рівень білого кольору, визначає, наскільки білими будуть найяскравіші фрагменти зображення. Метою є яскрава картинка з чітко видимими окремими деталями.

Хороший спосіб перевірки контрастності. сцени з хмарами; встановіть її на максимум і знижуйте рівень до тих пір, поки не почнете бачити деталі замість суцільних білих плям.

У багатьох ЖК-екранів досить висока контрастність. до 80-90%. Почніть з 65% і міняйте її на свій смак; але якщо у вас плазмовий телевізор, вибирайте більш низькі значення, щоб уникнути вигоряння панелі.

Це ж правило застосовується і до OLED-моделям, незважаючи на те, що за абсолютною яскравості вони поступаються ЖК-телевізорів. Необхідно зробити яскраві області зображення досить енергійними, щоб вони чітко контрастували з абсолютно чорними без втрати дрібних деталей.

Яскравість, параметри підсвічування, колірна палітра

Незважаючи на назву, цей параметр насправді регулює рівень чорного кольору. Нам потрібно отримати максимальну глибину чорного, не втративши детальності темних об’єктів.

READ  Як налаштувати HDMI на телевізорі LG

Для настройки підійміть рівень яскравості так, щоб чорні смуги над і під кадром стали сірими, і потім опускайте його, поки вони не стануть знову чорними.

На екрані має бути щось темне, щоб налаштовувати рівень по ньому. наприклад, піджак або сорочка. Знижуйте яскравість до тих пір, поки деталі не стануть губитися в тіні, після чого поверніться трохи назад. Зазвичай яскравість встановлюється на рівні близько 50%.

Цей параметр регулює загальну яскравість зображення, дозволяючи налаштовувати її для різних умов.

Можна вибирати різні значення для дня і ночі, злегка знижуючи її в затемненій кімнаті, щоб не втомлювати очі.

Значення параметра залежить від обстановки і особистих переваг; почніть з середини шкали і міняйте за смаком.

Можливо, ви не витратите багато часу на налаштування колірного балансу, так як встановлені режими TV нерідко автоматично ставлять його. приблизно на середньому рівні.

Увімкніть сцену з барвистою палітрою кольорів і переконайтеся, що кольори виглядають досить яскравими; якщо це не так, змістити регулятор вгору, щоб додати їм енергійності. І навпаки, якщо кольори здаються перенасиченим, зменшіть пару пунктів.

Потім включите кадр з обличчями людей для перевірки реалістичності тілесних тонів. Це один з найскладніших параметрів для налаштування; не пошкодуйте часу, щоб домогтися природного відтінку.

У більшості TV є функція установки колірної температури в діапазоні від «холодної» (блакитні відтінки) до «теплої» (з ухилом в червоний колір); найкраще залишити її максимально «нейтральної» або «нормальної».

Якщо отримати потрібний баланс яскравості фарб і їх достовірності не вдається, поекспериментуйте з кольоровістю і насиченістю; часто кращим виявляється базовий варіант. біля нульової позначки або середини.

Кут і відстань перегляду

Екран повинен розташовуватися на рівні очей сидять глядачів, так що подбайте про якісну стійці потрібної висоти, на яку можна помістити і інші потрібні пристрої. телеприставку, Blu-ray-програвач або саундбар.

Це правило необхідно дотримуватися і при настінному розміщенні TV. Не варто слідувати моді і встановлювати телевізор над каміном. ви будете почувати себе, немов в першому ряду кінотеатру. Якщо хочете повісити телевізор вище рівня очей, для більш комфортного перегляду хоча б розгорніть його вниз.

Певною рекомендації щодо дистанції перегляду немає. вона залежить як від розміру екрану, так і від дозволу телевізора.

В середньому для Full-HD-моделей варто вибирати місце на відстані від 1,5 до 2,5 діагоналей екрану, а для 4K-телевізорів. від 1 до 1,5 діагоналей.

Рекомендації по відстані грунтуються на тому факті, що чим більше розмір екрана, тим крупніше кожен піксель. і якщо ви сидите занадто близько, то з великою ймовірністю будете бачити їх по-окремо (як і будь-які артефакти зображення).

Однак в разі 4K-екранів підвищений дозвіл виливається в зменшення розміру пікселів, завдяки чому можна сидіти ближче до екрану (майже в півтора рази в порівнянні з відстанню від Full-HD-TV) і не помічати їх.

В кінцевому підсумку вибір дистанції визначається вашими персональними вподобаннями і параметрами приміщення.

Чи потрібен диск з THX-оптимізатором?

У редакції ми перед тестуванням TV використовуємо спеціальні шаблони для настройки, і диск з THX-оптимізатором може виявитися дуже корисним.

Знайти THX-калібратор можна в додаткових матеріалах багатьох THX-сертифікованих DVD- і Blu-ray-дисків. таких як «Зоряні війни», «Пірати Карибського моря» і фільми студії Pixar.

READ  Як зайти в роутер Asus rt n12

Крім того, є безкоштовні додатки THX для Android і iOS. Основні параметри ми розглянемо далі.

Якщо хочете скасувати внесені зміни і почати заново, виберіть пункт меню «Повернути заводські настройки».

Готові режими зображення

У більшості моделей телевізорів є кілька заздалегідь заданих режимів, з яких можна почати. Вони відрізняються від виробника до виробника і від моделі до моделі і зазвичай носять назви на кшталт «стандартний», «динамічний», «кіно», «гри», «спорт», а також все частіше зустрічається «HDR».

Уникайте режиму «динамічний» (іноді він називається «живий»): картинка в цьому випадку виглядає ефектно, але перенасиченість квітів і перегрів білого призводять до втрати детальності.

Быстрая настройка цвета телевизоров на примере LG 55NANO796NF

Найкраще починати з «стандартний» або «кіно» (іноді він називається «теплий» або «про»); у останнього зазвичай найточніша колірна палітра.

4K-HDR-телевізори автоматично перемикаються в режим HDR при відтворенні контенту в форматі 4K HDR. У ньому яскравість і контрастність стають максимальними для забезпечення відповідності його стандартам.

Зустрічаються і деякі інші режими, які можуть виявитися корисними в певних обставинах. Наприклад, власникам ігрових консолей варто вибирати «гри». У ньому більшість технологій обробки відключаються заради швидшого відгуку. це особливо важливо для шутерів від першої особи.

Також у багатьох моделей сьогодні є «Eco».режим. Але, хоча ми цілком за захист навколишнього середовища, його краще не вибирати. він знижує яскравість екрану і може привести до нестабільності зображення. У деяких моделей режим «Eco» знаходиться в іншому розділі загальних налаштувань зображення; є сенс переглянути його деталі і відключити все непотрібне, особливо будь-які варіанти, назва яких натякає на «датчик освітленості кімнати». Вони повинні підлаштовувати зображення під її рівень, але в результаті картинка стає занадто бляклої.

А любителям спорту не варто спокушатися «спортивними» режимами, в яких вона робиться кричущо нереалістичною.

Як налаштувати TV і отримати найякіснішу картинку

Розмір екрану, положення глядача, режими зображення. ми розглянемо всі характеристики.

Правильно вибрати телевізор. тільки півсправи; потрібно ще отримати від нього зображення максимальної якості. Щоб TV завжди радував вас, доведеться подбати про налаштування.

Її найкраще проводити при початковій установці TV; якщо ви доглядаєте собі обновку в чорну п’ятницю або кібер-понеділок, не забудьте виділити час на те, щоб відразу ж після його доставки зробити основні дії (наприклад, вибір правильного місця). Доведення параметрів допустимо виконати в будь-який інший момент; різниця в зображенні до і після настройки може бути разючою.

Наше керівництво допоможе вам вибрати оптимальну позицію для установки телевізора, підключити до нього численні джерела, а сам TV. до Інтернету, а потім перейти до більш тонким налаштуванням яскравості, контрастності, функцій обробки руху та інших параметрів, кожен з яких допоможе вам отримати ще більше якісну картинку.

Настраиваем телевизор LG

режими обробки

Після того як основні параметри статичного зображення налаштовані, варто поговорити про його обробці. Більшість виробників TV включають в меню повний набір функцій обробки, які не тільки збивають з пантелику, але і сильно впливають на картинку. і не завжди в кращу сторону.

Не можна сказати, що всі вони повністю марні; в останні роки їх якість помітно зросла, однак найчастіше виграш в одному відношенні супроводжується погіршенням в іншому, і знайти потрібний баланс непросто.

READ  Як налаштувати телевізор sony

Як правило, спочатку краще всього відключити всі активні режими обробки, налаштувати базові параметри зображення і потім експериментувати з кожною окремою режимом, починаючи з найменших значень, щоб переконатися, що картинка з ним стає краще.

Ось деякі з найбільш популярних режимів обробки зображення і виконувані ними функції:

У більшості випадків краще, що можна зробити для формування якісних чорного і білого кольорів. це правильно виставити контрастність і яскравість; але кращі моделі дозволяють отримати ще більш ефектне зображення за допомогою подібних підсилювачів.

Втім, у старіших або недорогих телевізорів такі режими краще відключати, оскільки одночасно з підвищенням темряви чорного або яскравості білого кольору знижується детальність зображення. Іншими словами, дійте обережно.

Цей параметр і різні варіації «динамічного» режиму змушують TV змінювати яскравість в залежності від того, що відбувається на екрані: в темних сценах вона зробить картинку темніше, щоб підвищити глибину чорного, в світлих. яскравіше.

Кращі TV дозволяють підвищити якість зображення за допомогою настройки цього параметра, однак відсоток поліпшення значно відрізняється від моделі до моделі, і все, що залишається. це продовжувати експериментувати в пошуках оптимального результату. У деяких TV при включенні цього параметра екран починає блимати або стрибкоподібно змінювати яскравість. При появі ознак такої поведінки вимкніть функцію.

підключення джерел

Пора подумати про те, що ви плануєте додати до свого TV. Деякі власники використовують AV-ресивер і підключають всі джерела до нього, інші вважають за краще приєднувати їх безпосередньо до телевізора.

В обох випадках краще і простіше за все пов’язувати TV з іншими компонентами за допомогою HDMI-кабелів. Такий підхід забезпечує найкращу якість зображення з HD-і 4K-джерел за рахунок передачі аудіо- та відеосигналів по одному кабелю одночасно.

Багато недорогі моделі саундбаров підключаються до телевізора через цифровий оптичний роз’єм. Якщо у вас саме такий, при купівлі телевізора переконайтеся в наявності у нього необхідного виходу.

Якщо ж ваш саундбар оснащений HDMI-інтерфейсом, підключіть його до гнізда HDMI телевізора з позначкою «ARC» (поворотний аудиоканал). В цьому випадку можна буде передавати на саундбар аудіосигнал з підключених джерел. Те ж саме відноситься до AV-ресиверів, які зможуть підсилювати звук програм телевізора.

При покупці 4K-TV зверніть увагу на наявність позначки HDCP 2.2 у одного або декількох HDMI-входів. Ця назва технології захисту від копіювання, вбудованої в 4K-сумісним пристроям такий вхід вам буде потрібно для підключення 4K-джерел. Blu-ray-програвачів, ігрових консолей або ресиверів.

Уточніть наявність підтримки HDR (розширеного динамічного діапазону). Пам’ятайте, що не у всіх моделей 4K-HDR-телевізорів все HDMI-підключення підтримують передачу сигналу в HDR-форматі.

У деяких старіших TV підтримка 4K HDR передбачена тільки на двох з чотирьох HDMI-входів. Переконайтеся, що підключаєте програвач 4K-Blu-ray-дисків до правильного HDMI-входу, щоб отримати всі переваги 4K-HDR-зображення.

Якщо ви під’єднуєте супутникову приставку або модуль кабельного телебачення через HDMI-вхід, саме через них буде виконаний пошук каналів. При використанні вбудованого цифрового або супутникового тюнера підключіть антену або кабель і запустіть автоматичну процедуру сканування в меню настройки каналів телевізора.

BETATECH.COM.UA 2022