Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як очистити кеш пам’ять на iPhone

Table of Contents

Як повністю видалити кеш на iPhone і iPad

Повністю видалити кеш, він же розділ «Інше», неможливо без виконання повного скидання iPhone або iPad. Жодна утиліта для комп’ютера, і тим більше, ні один додаток з App Store не здатна повністю розібратися з кешем. Тому, якщо кеш на вашому iPhone або iPad дійсно не дає жити, то цей радикальний метод по-справжньому виручить.

Для повного скидання iPhone або iPad необхідно перейти на ньому в меню «Налаштування» → «Основні» → «Скидання» → «Стерти контент і налаштування». iOS попросить вас підтвердити операцію шляхом введення пароля. Важливо! Система робить це не просто так. В результаті повного скидання з iPhone або iPad будуть видалені всі дані. Обов’язково створіть свіжу резервну копію в iTunes або iCloud для подальшого відновлення.

очистити, iphone

Після виконання повного скидання iPhone або iPad залишиться лише налаштувати. На етапі налаштування iOS запропонує виконати відновлення з резервної копії, що, звичайно ж, рекомендується, так як на мобільний пристрій буде відновлено всі важливі дані. Зрозуміло, кеш такими даними не вважається, і він не повернеться на пристрій. Якщо ж хочеться максимально “чистий” iPhone і iPad, то пристрій можна налаштувати як нове. Ваші дані в такому випадку не будуть збережені, але ніякого кеша і категорії “Інше” на гаджет точно не залишиться.

Як очистити кеш і «Інше» на iPhone і iPad. робочі способи

Як почистити кеш і видалити «Інше» на iPhone і iPad.

Згодом iPhone і iPad починають працювати повільніше, а їх вбудована пам’ять забивається всяким мотлохом. Це відомий факт, який користувачів пристроїв Apple не влаштовує, але з ним доводиться миритися. Або ж боротися, наприклад, очищати кеш iPhone і iPad, видалення якого дозволяє і прискорити роботу, і звільнити цінне місце в пам’яті. У цій інструкції розповіли про те, як очистити кеш і «Інше» на iPhone і iPad. Зібрали тільки перевірені та ефективні способи.

Як видалити кеш Safari на iPhone і iPad

Дуже багато місця на iPhone і iPad займає кеш браузера Safari. Примітно, що зовсім активно користуватися браузером для цього зовсім необов’язково. Навіть відносно рідкісні відвідування веб-сторінок через Safari наповнюють “кошик з кешем” моментально. Для видалення кешу Safari в Apple передбачили функцію.

Как очистить кэш на iPhone?

Перейдіть в меню «Налаштування» → Safari.

Внизу сторінки з параметрами натисніть «Очистити історію і дані». iOS попередить вас про те, в результаті очищення віддалиться історія переглядів, файли cookie та інші дані перегляду.

Очищення кешу Safari виконується миттєво, але підсумок вас неодмінно порадує. У нашому випадку в пам’яті iPhone звільнилося понад 700 МБ.

Як видалити кеш конкретного додатка на iPhone і iPad

Попередній спосіб хороший тим, що всі важливі для користувачів дані точно залишаються на iPhone або iPad. Документи і дані, наприклад, вже згадані вкладення в месенджерах (це найчастіше фотографії, багато з яких можуть бути пам’ятними) зберігаються. Однак користувачам найчастіше без різниці на кеш в більшості додатків, так як він не представляє з себе ніякої цінності. Спосіб видалити кеш конкретних програм існує, але назвати зручним його не можна.

Перейдіть в меню «Налаштування» → «Основні» → «Сховище iPhone».

Дочекайтеся завантаження списку додатків, після чого виберіть програму, кеш якого хочете повністю видалити. Всі встановлені додатки в списку відсортовані за розміром, що дозволяє швидше і простіше визначити «шкідників».

READ  Як очистити історію браузера на смартфоні

На сторінці додатка зверніть увагу на графу «Документи і дані». У ній і відображається розмір кешу програми. Для його очищення необхідно натиснути «Видалити програму», підтвердити видалення, а після знову встановити додаток з App Store.

На жаль, більш зручного способу очищення кеша додатків на iPhone і iPad в Apple поки не реалізували. Проте, цей трудомісткий спосіб цілком дає можливість розібратися з кешем більш детально.

Як ефективно очистити кеш на iPhone і iPad без втрат даних

Почнемо з найбільш оптимального та ефективного способу очищення кешу на iPhone і iPad за допомогою iTunes. Даний метод не видаляє весь кеш повністю, а видаляє тільки реальний «сміття». Наприклад, після використання способу вкладення в Viber або WhatsApp НЕ будуть видалені, так як iTunes не вважає їх “сміттям”. Однак вільне місце на пристрої все ж з’явиться і чимало.

  • Що видаляється? З iPhone або iPad віддаляється саме «шкідливий кеш». «сміття», який не потрібен в системі.
  • Скільки часу займає очищення? Від 10 до 30 хвилин в залежності від кількості встановлених додатків.
  • Що-небудь важливе віддалиться? Ні, весь контент на iPhone і iPad залишиться в цілості.
  • Чи потрібно буде вводити паролі в додатках? Ні, після відновлення ви відразу ж зможете користуватися будь-якими додатками без необхідності виконувати авторизацію.
  • Скільки місце звільняється? Від 1 до 4 ГБ.

Підключіть iPhone або iPad до комп’ютера, запустіть iTunes і виберіть мобільний пристрій на головному екрані програми.

Поставте прапорець на пункті «Шифрувати резервну копію iPhone» і введіть пароль для резервної копії. Важливо! Пароль обов’язково необхідно запам’ятати.

Натисніть «Створити копію зараз» для створення резервної копії вашого iPhone або iPad на комп‘ютері. Дочекайтеся виконання операції.

Після створення резервної копії на iPhone або iPad перейдіть в меню «Налаштування» → [ваше_ім’я] → iCloud → «Знайти iPhone» і відключіть функцію «Знайти iPhone». Це необхідно для подальшого відновлення з щойно створеної резервної копії. Якщо функція «Знайти iPhone» буде включена, то iTunes не дозволить виконати відновлення.

Примітка: для відключення функції «Знайти iPhone» знадобиться ввести пароль від Apple ID.

В iTunes натисніть «Відновити з копії» і підтвердіть початок відновлення, ввівши раніше встановлений пароль. Забороняється відключати iPhone або iPad від комп’ютера до тих пір, поки мобільний пристрій не перезавантажений і не з’явиться в iTunes.

Коли iPhone або iPad включиться вам залишиться тільки ще раз ввести пароль від вашого облікового запису Apple ID, а також дочекатися, поки всі програми будуть встановлені.

Готово! Коли мобільний пристрій знову відобразиться в iTunes, ви зможете тут же побачити скільки місця було звільнено на ньому в результаті видалення кешу. У нашому випадку на iPhone з’явилися додаткові 900 МБ. Важливо відзначити, що це за умови, що на iPhone буквально місяць назад виконувався повний скидання. Якщо ваш iPhone або iPad знаходився в активному використанні тривалий час, то на пристрої виразно звільниться набагато більше пам’яті.

Як частково очистити кеш на iPhone і iPad без використання комп’ютера

Якщо у вас під рукою немає комп’ютера з iTunes, а очистити iPhone або iPad від кеша все ж хочеться, можна скористатися спеціалізованими програмами з App Store. Відразу ж підкреслимо, вони очищають кеш лише частково, так як Apple не дозволяє їх інструментам «залазити куди не потрібно».

Через обмеження такі програми не можуть впоратися з очищенням кеша так само ефективно, як iTunes. Проте, якщо використовувати iTunes можливості немає, додатки хоч якось, але зможуть допомогти. Найбільш ефективними з таких додатків є Magic Cleaner і Battery Saver.

Принцип їх роботи однаковий. Необхідно запустити додаток і натиснути Clena Junk або “Очистити сміття”. Обидві програми безкоштовні, але містять вбудовану рекламу. І ще раз зазначимо, що ефективно очищати кеш такі утиліти не в змозі, тому рекомендуємо скористатися першими трьома перевіреними способами.

Поставте 5 зірок внизу статті, якщо подобається ця тема. Підписуйтесь на нас Telegram. ВКонтакте. Instagram. YouTube.

Як видалити історію і кеш в Safari

Як і у випадку з комп’ютером, мережева активність користувача мобільного пристрою не зникає безслідно. штатний браузер Safari дбайливо зберігає всю вашу таємницю, займаючи при цьому місце на вбудованому носії iPhone або iPad. Видалити ці дані досить просто:

Зайти в налаштування web-оглядача (Наcтройкі → Safari);

Натиснути кнопку «Очистити історію і дані»;

Як очистити кеш з втратою даних в додатках на iPhone або iPad

Деякі програми (знову ж таки, в переважній більшості випадків це месенджери і клієнти соцмереж, такі як: Instagram, Вконтакте, Viber, WhatsApp і т.д.) можуть самостійно вносити вагомий внесок в засмічення пам’яті пристрою, а значить має сенс обмежити чистку кеша всього лише перевстановлення декількох конкретних програм. Для цього слід:

READ  Як почистити телефон від непотрібних додатків

Перейти в меню Установки → Основні → Місце iPhone;

Вибрати в списку потрібну програму (зверху будуть розташовуватися самі «важкі») і оцінити кількість кешу в ньому (відображається в розділі «Документи і дані»);

Скористатися кнопкою «Видалити програму»;

Перейти в App Store і встановити додаток заново вже без вкладених файлів;

Спосіб, звичайно, варварський, однак на практиці подібна процедура, виконана раз в декілька місяців з найбільш ненажерливими додатками, не займає багато часу і дозволяє звільнити пристойний обсяг пам’яті.

Скільки місця можна звільнити, видаливши кеш на iPhone або iPad

Практика показує, що навіть не найактивніший користувач iPhone або iPad регулярно може звільняти з-під кешу до 1 ГБ пам’яті, а захаращений, давно не піддавався перепрошивке гаджет може мати 5 і більше гігабайт баласту.

Програми для видалення кешу на iPhone і iPad з App Store (не рекомендується)

На жаль, через існуючі обмеження iOS такі програми не можуть впоратися з очищенням кеша так само ефективно, як, наприклад, у випадку з iTunes. Однак, в деяких випадках можуть виявитися дуже корисними. Ми рекомендуємо скористатися додатком Battery Saver або його аналогами. Принцип роботи цих додатків багато в чому ідентичний.

Як чистити оперативну пам’ять iPhone або iPad

Крім функції, що дозволяє видалити кеш на iPhone і iPad, додаток Battery Saver має можливість очищення оперативної пам‘яті. Відповідна опція знаходиться у вкладці Memory. Тут можна очистити пам’ять смартфона / планшета від старих програм, відкритих вже давним-давно і не використовуються протягом тривалого часу. Толку від них ніякого. а оперативну пам’ять вони займати можуть. У теорії, iOS знає, що потрібно робити в таких випадках. але іноді є сенс включити і «ручний» контроль.

Після натискання на вкладку Memory додаток відразу ж підраховує обсяг використаної пам’яті. Для очищення пам’яті натисніть на зелену кнопку Boost Memory.

Як очистити кеш і пам’ять на iPhone або iPad

Фізична пам’ять. один з найбільш цінних ресурсів для кожного власника iPhone і iPad. Розширити дисковий простір без використання сторонніх девайсів і сервісів не представляється можливим, тому будь-який спосіб заощадити «дисковий» простір можна рекомендувати до застосування. Особливо якщо цей спосіб простий, надійний і ефективний.

Отже, мова піде про очищення кеш-пам’яті iPhone і iPad, в якій може зберігатися часом до 5 ГБ софтверного сміття, який ніколи не стане в нагоді користувачеві.

Як видалити кеш без втрати даних на iPhone або iPad (рекомендується)

Найбільш часто використовуваний метод, який дозволяє видалити кеш на iOS-пристрої з максимальною ефективністю. Особливістю такого очищення кешу є збереження даних на iPhone і iPad. Наприклад, вкладення з месенджерів (зазвичай це фотографії і скріншоти з Viber, WhatsApp, інших програм) як і раніше будуть доступні.

Даний спосіб також використовується для зменшення розміру розділу Інша сховища iPhone або iPad (докладно).

Примітка: Для виконання процедури очищення необхідна наявність комп’ютера (Windows або Mac) і Lightning-кабелю

Відключаємо функцію iOS «Знайти iPhone» в меню Установки → Ім’я пристрою → iCloud → Знайти iPhone. Це необхідно для подальшого відновлення даних з резервної копії;

Підключаємо iPhone або iPad до комп’ютера і вибираємо його в десктопном клієнта iTunes (скачати iTunes для комп’ютера можна тут);

Перейдіть в розділ «Огляд», при необхідності, вкажіть «галочкою» шифрування резервної копії, створіть пароль для неї і натисніть «Створити копію зараз»;

Чекаємо створення резервної копії (це може зайняти кілька хвилин). У верхній частині iTunes можна стежити за процесом.

Тепер відновлюємо контент пристрої з резервної копії, натиснувши відповідну кнопку і ввівши пароль;

Переходимо на iPhone або iPad в меню Установки → Основні → Місце iPhone і оцінюємо результат.

Видалення кешу на iPhone або iPad за допомогою повного перезавантаження пристрою до заводських налаштувань

Якщо проблема кеша стоїть особливо гостро, то не варто розмінюватися на напівзаходи, а відразу рубати під корінь. Такий спосіб дозволить позбутися від усього програмного мотлоху одним махом і звільнити максимум місця.

Увага! C iPhone або iPad будуть видалені всі дані.

Створити резервну копію пристрою за описаним в першому способі сценарієм;

Перейти в розділ Налаштування → Основні → Скидання і не вагаючись натиснути «Стерти контент і налаштування»;

Налаштувати iPhone як новий або відновити дані з резервної копії.

Безлімітне хмара для фотографій

Якщо вам не хочеться кожен раз купувати більше місця в iCloud або займатися тим, що скидати фото на комп’ютер, є рішення простіше. Можна встановити Яндекс.Діск, який пропонує безкоштовне безлімітне сховище фотографій. Досить увімкнути безліміт для фото, і медіатека сама почне розвантажуватися в хмару, не займаючи додаткового місця. Причому Яндекс.Діск вміло маскується під навігатор і фотографії вивантажуються навіть в тому випадку, якщо телефон заблоковано.

Яндекс.Діск безкоштовно пропонує зберігати ваші фото

READ  iPhone 7 завис на яблуці що робити

А які трюки для організації простору на iPhone використовуєте ви? Поділіться Лайфхак з іншими в коментарях і в нашому Telegram-чаті.

Як скинути фото з iPhone на комп’ютер

Насправді фотографії дійсно часто займають найбільше місця на iPhone. Можете періодично скидати їх на комп’ютер, а потім видаляти з телефону, і так кожен раз.

Як перенести фото з iPhone на Windows

Начебто під час підключення камери або флешку

Які програми можна видалити з iPhone

На випадок нестачі пам’яті Apple передбачила функцію для автоматичного видалення невикористовуваних додатків, яка дозволяє очистити пам’ять iPhone. У мене на iPhone, наприклад, є безліч програм, які я запускаю раз в кілька місяців. навіщо вони займають місце на телефоні, якщо їх простіше знову завантажити при необхідності?

Щоб включити автоматичне видалення додатків на iPhone, виконайте наступні дії:

Как очистить память iPhone БЕЗ УДАЛЕНИЯ приложений? Чистим кэш на iOS!

  • Відкрийте «Налаштування»
  • Перейдіть до меню «iTunes Store і App Store»
  • Відкрийте його і перегорніть вниз до меню «вивантажувати невикористовувані»

Коли ця функція включена, невикористовувані додатки будуть видалятися автоматично, але їх дані будуть збережені. на випадок, якщо ви раптом заходите їх відновити.

Як видалити скріншоти на iPhone

Якось у мене майже закінчилося вільне місце на iPhone, заліз в «Сховище». там було показано, що найбільше простору займають фотографії. Поліз їх видаляти і побачив, що за кілька років у мене на iPhone накопичилося близько 20 000 (!) Скріншотів! Чи знаєте ви, що деякі знімки екрану «важать» по 8-9 мегабайт? Робіть висновки. Якщо теж хочете позбутися від непотрібних знімків екрану, ви знайдете їх в розділі «Знімки екрана» в програму «Фотографії».

Не встиг озирнутися, вже зібралося понад 4 500 скріншотів

Я вибрав відразу все скріншоти і натиснув «Видалити все». Очистити знімки екрану вдалося не відразу. iPhone кілька разів зависав, але в кінцевому рахунку з’явилося багато вільного місця.

Ще більше рад з очищення пам’яті iPhone ви знайдете в статті Ігоря Філона.

Как очистить КЭШ на ЛЮБОМ АЙФОНЕ и УВЕЛИЧИТЬ и ОСВОБОДИТЬ ПАМЯТЬ на iPhone/Удалить КЕШ на Телефоне

Як очистити кеш на iPhone

При підключенні iPhone до комп’ютера або в розділі «Сховище iPhone» налаштувань ви напевно бачили розділ «Інше». Туди потрапляє все, що система не може віднести до тих або інших даних: це кеш iOS, кеш додатків, дані залишилися після невдалої синхронізації з iTunes або Finder на PC або Mac відповідно, тимчасові файли і так далі.

Найдієвіший спосіб очистити кеш на iPhone. видалити додатки, які займають найбільше місця, а потім встановити їх заново. Виявити такі додатки можна в меню «Налаштування». «Основні». «Сховище iPhone». Наприклад, у мене на iPhone Telegram зі своїм кешем займає більше 11 ГБ, хоча сам додаток важить близько 80 МБ. Оскільки листування зберігається не на пристрої (крім секретних чатів), я можу сміливо видалити його з iPhone і поставити заново з App Store.

До видалення Telegram і пості того, як я поставив його заново. Всі дані збереглися

Скинути кеш системи на iPhone ще простіше. потрібно регулярно перезавантажувати гаджет. У мене після чергового перезавантаження якось звільнилося майже 700 МБ з розділу «Інше».

Хтось вирішує проблему скиданням iPhone до заводських налаштувань і відновленням з резервної копії, але я пробував це спосіб. звільнилося максимум 500 МБ. Я пробував і спеціальні утиліти начебто Phone Clean. За допомогою даного софта також вдавалося звільнити до 300-400 МБ місця на пристрої. Більше часу витратив. Набагато ефективніше просто перевстановити «ненажерливі» додатка.

Як очистити кеш Safari

Якщо не чистити місце, яке займає Safari, згодом браузер iPhone може розростися до недозволенних розмірів. Однак з цим легко впоратися.

Після цього, правда, доведеться по-новому залогінитися в усі інтернет-сервіси, якими користуєтеся через браузер, але Зв’язка ключів допоможе вам в цьому.

Як очистити пам’ять на iPhone

За багато років користування iPhone (хоча комусь для цього вистачає і одного місяця) на смартфоні накопичується безліч даних. від музики і додатків до фотографій, відео та скріншотів. Причому навіть якщо у вас достатньо пам’яті на телефоні, після перевищення 50 ГБ все одно буде потрібно ще докуповувати сховище в iCloud, щоб резервне копіювання не зупинявся (не хочете ж ви втратити всі свої файли?). Хтось взагалі психує і налаштовує iPhone як новий. Однак є інший варіант, який не вимагає грошових вкладень і таких радикальних заходів. очистити пам’ять на iPhone. Зробити це можна кількома способами.

Рано чи пізно місце на iPhone може закінчитися

BETATECH.COM.UA 2022