Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як очистити внутрішню пам’ять на Android

Table of Contents

Як запобігти збереження файлів в пам’ять пристрою?

Щоб проблема в подальшому не повторювалася час від часу, потрібно перенаправити завантаження файлів з пам’яті пристрою на інші носії. Наприклад, на карту пам’яті (SD-карту). З цією метою слід змінити параметри шляху збереження в настройках деяких додатків:

 • опції камери;
 • опції диктофона;
 • місце для завантажень браузера;
 • місце кешованих файлів з додатків;
 • регулювання месенджерів;
 • регулювання програм-завантажувачів;
 • регулювання навігаційних GPS-карт.

очистити, внутрішню, android

Чим заповнюється вільне місце?

Розбираючись, як звільнити внутрішню пам’ять телефону на “Android”, слід звернути увагу на кілька моментів. Певні методи можуть бути ефективні в одних випадках, але абсолютно недоцільні в інших.

Перед тим як звільнити внутрішню пам’ять на “Android”, потрібно зрозуміти, звідки беруться дані, що заповнюють пристрій. Тут можна виділити кілька найбільш поширених варіантів:

 • збереження фотографій, музики і відео;
 • дані, використані при обміні в соціальних мережах;
 • аудіо з диктофона;
 • дані, викачані через Bluetooth або Wi-Fi;
 • додатки з Play Маркета, розміщені в пам’яті пристрою.

Як звільнити внутрішню пам’ять на “Android”: покрокова інструкція

Невід’ємною частиною життя багатьох сучасних людей з недавнього часу стали всілякі гаджети. Більшість власників смартфонів і планшетів з операційною системою Android рано чи пізно стикаються з проблемою нестачі пам’яті. У бюджетних моделях її обсяг становить, як правило, не більше чотирьох гігабайт, але тут слід враховувати, що як мінімум четверту частину займає сама операційна система.

Всі сучасні ігри, як і якісні фотографії, музика і фільми, вимагають все більших обсягів доступною пам’яті. Так, в якийсь момент користувач просто не зможе встановити потрібну програму, завантажити потрібні дані. Відсутність вільного простору також негативно позначається на швидкості роботи самого пристрою. Отже, як звільнити внутрішню пам’ять на “Android”? Можна перемістити файли на зовнішній носій і оптимізувати роботу смартфона.

Як перенести файли безпосередньо на пристрої?

Для перенесення картинок, музики і відео безпосередньо на пристрої краще скористатися диспетчером файлів. Простим і надійним у використанні є ES-провідник. Основна функція менеджера якраз і полягає в роботі з папками і файлами. Цей файловий диспетчер дуже легкий, не займає і без того невеликий обсяг пам’яті, і зручний.

Щоб перенести необхідні дані, потрібно їх виділити за допомогою одного тривалого натискання. Вибираючи дію «перемістити», слід натиснути на «SD-card». Перевагою даного менеджера файлів є те, що меню дозволяє відразу створювати нові папки для перенесення файлів.

Як переміщати дані?

Переміщати файли краще з пам’яті пристрою на карту пам’яті в аналогічні папки. Якщо таких немає, створити їх можна за допомогою будь-якого файлового менеджера, який завантажується з “Play Маркета”, або ж підключивши пристрій до комп’ютера через шнур. Переміщення в місця з аналогічними стандартними назвами дозволить уникнути зайвої плутанини. Папки, як правило, мають наступні назви:

Перенесення файлів, як і створення нових папок, можна здійснювати двома способами: безпосередньо функціями самого пристрою або за допомогою комп’ютера. Не варто переносити ті дані, призначення яких викликає сумнів. Переміщення програмних файлів може сприяти виникненню збоїв в роботі пристрою, про це слід знати перед тим, як звільнити місце на внутрішній пам’яті Андроїда.

Як зберігати файли в інтернеті?

Щоб звільнити внутрішню пам’ять на “Android 4.2”, можна скористатися так званими хмарними сховищами. Вони дозволяють не тільки зберігати файли, але і відкривати їх за допомогою різних пристроїв. Встановивши додаток такого типу на смартфон, для отримання доступу до даних необхідно буде лише зареєструватися (при першому включенні), а в подальшому вводити свій логін і пароль.

Как Очистить Память Телефона НИЧЕГО НУЖНОГО НЕ УДАЛЯЯ ? ЕСТЬ СПОСОБ

Важливий в роботі з хмарними сховищами і постійний доступ до інтернету, адже дані розміщуються в «віртуальної пам’яті». Серед найбільш вдалих хмарних сховищ можна виділити Google Диск, сховище Mega, “Яндекс.Діск” або Dropbox.

Как очистить память на андроиде? И заставить СМАРТ ЛЕТАТЬ!

Як очистити внутрішню пам’ять Android смартфона або планшета від сміття

При використанні мобільного пристрою рано чи пізно виникає питання: як очистити пам’ять на Android. Ця проблема може виникнути, коли ви хочете встановити додаток, завантажити що-небудь з інтернету, отримати файли по bluetooth, або ж просто ваш телефон або планшет видає повідомлення: внутрішня пам’ять телефону заповнена. ми підкажемо що робити. Очищення телефону від сміття позитивно впливає на швидкість роботи всього пристрою та програм.

Розбирати, як очистити внутрішню пам’ять андроїда смартфона або планшета будемо поетапно. Там, де це можливо і має сенс, ми будемо використовувати кілька способів, щоб ви могли вибирати максимально зручний.

Перед тим, як очистити внутрішню пам’ять пристрою на Android, потрібно запобігти подальшому захаращення сміттям внутрішньої пам’яті. Для цього вкажіть збереження на карту пам’яті в настройках:

 • камери
 • диктофона
 • завантажувача браузера, яким ви користуєтеся
 • додатків, за допомогою яких ви створюєте або редагуєте документи, картинки, відео, музичні файли
 • месенджерів, в яких ви обмінюєтеся файлами, якщо це можливо
 • загрузчиков, за допомогою яких ви завантажуєте музику, відео або картинки
 • GPS-карт і навігаторів.

Якщо в додатках потрібно вказати шлях, куди зберігати файли, створіть відповідну папку на карті пам’яті і вкажіть її местоположеніе.После цих дій нові файли таких проблем, як внутрішня пам’ять Android заповнена, не викличуть.

Тепер вам потрібно знайти і видалити непотрібні або перенести необхідні файли, збережені вами раніше з внутрішньої пам’яті андроїда у відповідні папки на карті пам’яті, при необхідності створивши їх. Для запобігання збоїв в роботі андроїда переміщайте тільки ті файли, які знаєте. Перенесення дозволить вам звільнити місце на пристрої від великих файлів.

Це можна зробити на самому Android пристрої, але для зручності і швидкості можна підключити його до комп’ютера USB кабелем. Ми розберемо обидва способи управління файлами на Android, вибирайте відповідний вам.

Очищення внутрішньої пам’яті Android пристрою включає в себе видалення або перенесення файлів з папках:

 • bluetooth
 • DCIM
 • download
 • media
 • Movies
 • Music
 • Video
 • Sounds

Перевірте папки, створені вашими додатками на наявність медіа файлів (месенджери, завантажувачі, карти GPS, медіа редактори і т.д.).

Завдання досить проста, але займає деякий час.

Будьте гранично уважні: якщо сумніваєтеся в призначенні якихось файлів, краще їх не чіпати, оскільки це може вплинути на працездатність Android пристрої.

Далі ви дізнаєтеся, як перемістити файли на Android. Після цього поверніться до списку папок, які необхідно перевірити.

Що таке файловий менеджер, навіщо він потрібен і що дозволяє робити? Для перенесення файлів на Android, вам знадобиться менеджер файлів. Ми радимо використовувати функціональний і зручний диспетчер. ES Провідник. Дізнатися про його можливості і завантажити ES Провідник безкоштовно ви можете в статті за посиланням вище. Основна його перевага. можливість вибрати і задати дію відразу декількох папок або файлів.

Для цього виділіть їх довгим натисканням (для вибору декількох файлів або папок виділіть один довгим натисканням, потім виберіть інші), натисніть внизу-праворуч на кнопку “ще “, опцію “Перемістити в”, Оберіть “sdcard “ і вкажіть папку призначення. Рекомендуємо створити окрему папку натиснувши кнопку “Створити папку”.

Спочатку підключіть Android до комп’ютера. При підключенні телефону або планшета до комп’ютера за допомогою USB кабелю для керування вмістом внутрішньої пам’яті Android пристрою, як правило, необхідні драйвера і спеціально встановлені програми на PC. При такому підключенні ймовірність передачі вірусу з PC на Android (або навпаки) і необхідність наявності кабелю можуть зробити це завдання трудомісткою і навіть небезпечною.

READ  Як підключити віддалений доступ до іншого комп'ютера

За допомогою безкоштовного сервісу AirDroid можна підключити Android до комп’ютера віддалено, так і перебуваючи в одній мережі Wi-Fi. При цьому віддалене управління Android пристроєм дає доступ до файлів збереженим у внутрішній пам’яті. вам не потрібні ні USB кабель, ні драйвера, ні спеціальні програми на PC. необхідний тільки доступ в інтернет на обох пристроях, а управління на комп’ютері відбувається через будь-який браузер. Більш того в цей час ви можете вільно продовжувати користуватися телефоном або планшетом на відстані набагато більшому, ніж довжина кабелю.

Легкість і швидкість настройки підключення, а також можливості і зручності, які з’являються завдяки цьому сервісу, роблять його обов’язковим для використання кожним власником Android пристрою. Якщо вас зацікавив такий тип підключення, а також неймовірні можливості при вилученому керуванні Android пристроєм, читайте статтю: Віддалене управління Android пристроєм.

Після того, як ви перемістили необхідні файли на карту пам’яті вам вдалося частково очистити внутрішню пам’ять андроїда. Але це ще не все, і, якщо ви хочете звільнити ще більше місця і забути про помилку: внутрішня пам’ять Android заповнена, дочитайте статтю до кінця.

Як перенести додатки на карту пам’яті, щоб очистити внутрішню пам’ять андроїда. досить непросте завдання, оскільки така операція має деякі обмеження. Для повноцінного її виконання необхідно отримати права адміністратора (root), встановивши необхідне програмне забезпечення, але при цьому ви втрачаєте гарантію на свою Android пристрій, а якихось неправильних діях можете перетворити його в цегла. Якщо у вас вже є root-доступ, встановіть програму Link2sd, з його допомогою ви зможете перенести додатки на карту пам’яті, навіть деякі попередньо, але це може вплинути на коректну роботу цих додатків і системи в цілому.

Запускаємо Android Assistant, переходимо на вкладку “інструментарій “ і вибираємо пункт “App2Sd”.Під вкладці відкривається список програм, які можна перенести на карту пам’яті. Після вибору додатків вас закидає в “Про програму”, тут натискаємо “На карту пам’яті SD”.

Ви можете очистити внутрішню пам’ять андроїда, якщо видаліть непотрібні програми. Для зручності радимо інструмент в Android Assistant. «Пакетне видалення». воно дозволяє вибрати кілька додатків для видалення одночасно і покаже в якій пам’яті воно встановлено.

На відміну від попередніх завдань, де при правильному налаштуванні і виконанні описаних дій вам не доведеться їх коли-небудь повторювати, то використовувати свої знання в тому, як очистити Android від сміття, знадобиться досить часто. Радує те, що при установці необхідного ПО цей процес дуже простий і швидкий.

Потрібно розуміти, що сміття з’являється постійно: це кеш від відкритих сторінок в інтернеті, запущених додатків або їх залишки після видалення і т.д., тому, якщо періодично чистити Android від сміття, то це не тільки дозволяє очистити внутрішню пам’ять андроїда, але і позитивно впливає на швидкість роботи додатків і пристрої.

Для вирішення завдання: як очистити внутрішню пам’ять Android від сміття, ми пропонуємо використовувати додаток Clean Master. Це не тільки дуже зручний, простий і функціональний інструмент для чищення внутрішньої пам’яті, але і кращий чистильник для Android.

Запускаємо програму Clean Master, вибираємо “Сміття” і “Очистити”. Після цього додаток пропонує зробити ще розширену очищення і попереджає, що цей розділ може містити потрібні дані, тому уважно вибирайте файли для видалення.

Тепер ви знаєте, як очистити Android телефон від сміття, як перенести додатки на карту пам’яті (якщо можливо) і як перемістити файли на Android, коли внутрішня пам’ять Android заповнена. Крім карти пам’яті є ще один спосіб. зберігання файлів в інтернеті.

Зберігання файлів в інтернеті, завдяки різним хмарним сховищ, дозволяє не тільки очистити внутрішню пам’ять і звільнити карту пам’яті, але і отримати доступ до своїх файлів з будь-якого пристрою з інтернетом через браузер або спеціальні додатки, потрібно тільки ввести свій логін і пароль. Якщо вам ця тема цікава, ми її детально розібрали на прикладі самого просунутого хмарного сховища. Google Диск в статті: Документи онлайн або Google Диск.

Отже, в цій статті ви дізналися, як очистити внутрішню пам’ять вашого Android телефону, коли внутрішня пам’ять заповнена. Цю проблему ми вирішили, розібравши питання: як перемістити файли на Android (картинки, відео, музика, документи), як перенести додатки на карту пам’яті, як очистити ваш девайс від сміття і дізналися про зберігання файлів в інтернеті. хмарних сховищах.

Стаття була корисною? Розкажи друзям за допомогою кнопочок соціальних мереж нижче!

Як очистити внутрішню пам’ять на Android

На багатьох Android пристроях вкрай мало внутрішньої пам’яті. У продажу все ще можна зустріти бюджетні смартфони та планшети з 4 гігабайтами внутрішньої пам’яті, з яких в кращому випадку 3 гігабайти доступно користувачеві, решта займає сам Android.

Природно працювати з таким Android пристроєм не дуже зручно. Адже вам буде постійно не вистачати вільного місця для установки додатків і інших виконання завдань. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як очистити внутрішню пам’ять на Android і хоча б частково вирішити дану проблему.

Перенесення додатків на карту пам’яті MicroSD.

Починати очищення внутрішньої пам’яті на Android найкраще з перенесення додатків з внутрішньої пам’яті на карту пам’яті MicroSD. Дану процедуру можна виконати на будь-якому Android пристрої з версією операційної системи 2.2 або вище. Для цього потрібно відкрити настройки і перейти в розділ «Менеджер програм» або просто «Додатки».

Після цього перед вами з’явиться список всіх встановлених додатків. Знайдіть додаток, яке займає велику кількість місця у внутрішній пам’яті, і відкрийте його.

Після цього відкриється вікно з властивостями вибрану програму. Тут потрібно натиснути на кнопку «На карту пам’яті SD».

Как почистить внутреннюю память на Андроид. Очистка внутренней памяти на Android

Після натискання на цю кнопку операційна система Android автоматично перенесе обраної Вами програми з внутрішньої пам’яті на карту пам’яті. Тим самим у внутрішній пам’яті буде звільнено трохи вільного місця.

Потрібно відзначити, що перенесення програми можливий не завжди. Якщо кнопка перенесення відсутній або не активна, значить, цю програму не переноситься. В цьому випадку вам потрібно знайти інше застосування, для якого можливе перенесення на карту пам’яті.

Тут же можна і видалити додаток, якщо ви його більше не використовуєте. Для цього потрібно натиснути на кнопку «Видалити», замість кнопки «На карту пам’яті».

Видаліть сміття за допомогою додатка SD maid.

Додаток SD maid дозволяє проаналізувати внутрішню пам’ять і SD карту і знайти сміттєві файли, які залишилися після видалення старих додатків.

Для того щоб видалити сміття запустіть цю програму і натисніть на кнопку «Оновити» навпроти пункту «Сміття».

Після цього додаток проаналізує внутрішню пам’ять і SD карту. Після завершення аналізу, в розділі «Сміття» з’явиться інформація про кількість знайдених файлів та їх розмір. У моєму випадку програма знайшла 14 файлів на цілих 874 мегабайта (див. Скріншот нижче). Для того щоб видалити ці файли потрібно натиснути на кнопку «Очищення», яка знаходиться в нижній частині екрана.

Перенесіть призначені для користувача файли з внутрішньої пам’яті на карту пам’яті MicroSD.

Наступний етап очищення внутрішньої пам’яті, це перенесення призначених для користувача даних. Для цього вам знадобиться хороший файловий менеджер. Наприклад, ви можете використовувати File Manager (Explorer). Запустіть даний файловий менеджер і перейдіть в розділ «Пристрій» (внутрішня пам’ять).

Після цього вивчіть папки, які там знаходяться. Якщо ви знайдете свої файли (фото, музику, відео, документи), то перенесіть їх на карту пам’яті. Це можна зробити за допомогою все того ж файлового менеджера.

Особливу увагу потрібно видалити таким папок як: Bluetooth, DCIM, Documents, Download, Movies, Music, Pictures, Sounds. Як правило, в цих папках накопичується багато файлів, які можна без проблем перенести на карту пам’яті.

За допомогою додатків

Щоб вручну не чистити кожен додаток, існують програми для автоматичного сканування і видалення сміття, що скупчилося в телефоні. Таких утиліт досить багато, але найбільшою популярністю користуються:

 • CCLeaner.
 • Clean Master.
 • SD maid.

Ці програми мають широкий набір функцій і виконують не тільки очищення, але й оптимізують роботу системи, контролюють батарею, ОЗУ, температуру ЦП і так далі. Варто відзначити, що існують утиліти для перенесення додатків з внутрішньої пам’яті в зовнішню. Причому деякі з них дозволяють переміщати навіть системні програми. Однак для цього потрібні root-права. Одна з таких програм. FolderMount.

Варіанти звільнення внутрішнього сховища в смартфоні

Існує кілька способів звільнити внутрішнє сховище на смартфоні з ОС Android:

 • Перенести встановлені додатки і призначені для користувача дані (фото, відео, музику і так далі) на SD-карту.
 • Видалити непотрібні файли.
 • Очистити від нагромадилося сміття (кешу, тимчасових файлів і так далі).
READ  Невірна дата народження при створенні Apple ID

Але спочатку в двох словах розповімо, що таке внутрішня пам’ять телефону. По суті, це пристрій (флешка), яка запаяна на материнській платі телефону. Однак використовується трохи інакше. У ній є певний сектор, який після запуску пристрою можна перезаписувати стандартними способами. Тут знаходяться файли, які необхідні для запуску і роботи операційної системи. Даний сектор називається ROM (Read only memory, що в перекладі означає “пам’ять тільки для читання”), або ПЗУ. постійне запам’ятовуючий пристрій. В іншому це звичайна пам’ять.

Простіше кажучи, внутрішній накопичувач Android працює як системний розділ, а зовнішній. як сховище для файлів користувача. При цьому внутрішній розділ має велику швидкість читання і запису, ніж зовнішній. Системні файли, папки, програми і все, що необхідно для стабільної роботи Android, зберігається тільки на внутрішньому накопичувачі. Решту можна перенести на карту micro SD.

Отже, розберемо варіанти очищення докладніше.

Перемістити програми і файли на micro SD

Як вже говорилося вище, не всі файли і встановлені програми можна перекидати на зовнішній накопичувач. Більш того, процедури переміщення софта і призначених для користувача файлів відрізняються, тому розглянемо обидва процеси окремо. Почнемо з перенесення призначених для користувача даних.

Спочатку слід встановити micro SD в свій телефон. Потім, для того щоб звільнити пам’ять телефону для додатків, необхідно виконати наступні кроки:

 • На смартфоні відкриваємо “Диспетчер файлів” (вбудований або встановлений).
 • Переходимо в розділ «Пам’ять пристрою» або «Внутрішнє сховище».
 • Знаходимо файл або папку для переміщення у зовнішнє сховище. Пам’ятаємо, що системні файли і папки переносити не можна.
 • Натискаємо і утримуємо на папці пальцем до появи біля неї позначки (галочки).
 • Кількома кнопку «Меню» у верхньому правому куті (у вигляді трьох вертикальних точок).
 • У меню, вибираємо «Перемістити».
 • Зазначаємо, куди перемістити. Вибираємо «Карта пам’яті» і тиснемо «Готово». При необхідності можна вказати якусь з папок або створити нову.

Таким чином можна переміщати папки та файли. Більш того, даний алгоритм працює як з вбудованим файловим менеджером (як в описаному вище випадку), так і зі сторонніми програмами. Варто зазначити, що чистка пам’яті планшета нічим не відрізняється від смартфона. Описана вище інструкція підходить для будь-яких типів пристроїв з ОС Android.

Перенесення встановленого софта на карту СД. це інша операція. Простим переміщенням тут не обійтися. Крім того, не всі програми можна переносити. Також потрібно розуміти, що сама програма залишається у внутрішній пам’яті, а додаткові файли, кеш і так далі переносяться на micro SD. Виконується це в такий спосіб:

 • відкриваємо налаштування.
 • Переходимо в розділ «Додатки» або «Менеджер програм».
 • Знаходимо завантажене додаток і відкриваємо його. На старих пристроях вже на цьому етапі ви побачите кнопку «На карту пам’яті SD», при натисканні на яку додаток буде перенесено на зовнішній накопичувач.
 • На новіших пристроях знаходимо програму в “Диспетчері додатків”. На сторінці, Тапа по пункту «Пам’ять».
 • Тут буде вказано, яка пам’ять використовується. Якщо внутрішня. тиснемо кнопку «Змінити» і вибираємо «Карта пам’яті».

Ручна чистка

Ручна чистка полягає в тому, щоб знайти непотрібні файли і видалити їх. Робиться це за аналогією з перенесенням матеріалів, тільки замість «Перенести» вибираємо «Видалити». Таким чином вийде почистити телефон “Android” від непотрібних файлів.

Ручна чистка кеша здійснюється за аналогією з перенесенням додатків на зовнішній накопичувач. Так само потрібно перейти в настройки, відкрити рубрику «Менеджер програм», знайти потрібну програму і відкрити її. Тут ви побачите кнопки «Очистити дані» і «Очистити кеш».

На нових смартфонах необхідно відкрити інформацію про програму, перейти в розділ «Пам’ять», де знаходяться кнопки «Очистити кеш» і «Очистити дані».

Як очистити внутрішню пам’ять на Android

Сучасні смартфони удосконалюються вельми швидко. Ще недавно нам було досить кілька гігабайт пам’яті, а сьогодні вже не вистачає кількох десятків. І це не дивно. Технології розвиваються, кількість додатків збільшується, і це вимагає додаткового місця на девайсі. На жаль, часто виникає проблема, коли внутрішня пам’ять використовується повністю, через що телефон починає гальмувати і не дозволяє встановлювати нові програми. Розберемося, як очистити внутрішню пам’ять на “Android”.

За допомогою комп’ютера

Ще один спосіб, як на “Android” очистити пам’ять, полягає в тому, щоб підключити його до комп’ютера і зробити все вручну. На комп’ютері більше інструментів і можливостей. Більш того, працювати з ним набагато зручніше.

Для підключення смартфона до PC потрібно провід, який завжди йде в комплекті. Один кінець дроту вставляємо в телефон, інший. в USB-порт комп’ютера. Далі відкриваємо файловий менеджер і видаляємо всі непотрібні файли з внутрішньої пам’яті, яка на PC називається «Phone».

Варто врахувати, що для деяких моделей смартфонів потрібна установка драйверів, щоб комп’ютер зміг виявити телефон і працювати з ним. Деякі моделі мають спеціальні програми для роботи з пристроєм через комп’ютер. Наприклад, для смартфонів і планшетів від “Samsung” використовується офіційна програма Samsung Kies. У неї широкий набір функцій, серед яких оптимізатор і очищення пам’яті через комп’ютер.

Ми розглянули, як очистити карту пам’яті на пристроях з ОС Android. Але чистка пам’яті не завжди допомагає, адже її обсягу може просто не вистачати для всіх потреб. Тоді й виникає питання, як на “Android” збільшити пам’ять. В цьому випадку карта пам’яті “Андроїда” є кращим рішенням. на неї вийде перемістити великі файли (відео, фото і музику), звільнивши місце для системи і додатків.

Як очистити внутрішню пам’ять телефону: 3 популярних додатки

Не знаєте, як очистити внутрішню пам’ять телефону Android? F.ua розповість про 3-х найкращих оптимізаторів, яким довіряють найбільше в світі.

Як очистити внутрішню пам’ять Android?

3 найпопулярніших додатків з очищення пам’яті на Android.

Clean Master

Clean Master вже очистив SD-карту і системну пам’ять телефону більше, ніж у 400 мільйонів девайсів в світі. Він збільшує швидкість роботи пристрою та ігор на ньому, захищає від перегріву і вірусів.

 • швидко видаляє непотрібні файли,
 • простий у використанні,
 • має зручний призначений для користувача інтерфейс,
 • сканує телефон на виявлення вірусів за 8 секунд. це на 500% швидше, ніж у платних антивірусних програмах.
 • охолоджує телефон при перегріванні, знаходить і зупиняє програми, що сприяють надмірному нагріванню;
 • очищає від сміття, відновлюючи внутрішню пам’ять пристрою, збільшує його швидкість і покращує продуктивність, в т.ч. SD-карти;
 • прискорює роботу ігри та програми;
 • зупиняє програми, які гальмують девайс, сильно нагрівають систему і швидко витрачають заряд батареї;
 • зберігає в безпеці особисту інформацію користувача;
 • сканує і захищає смартфон від вірусів, троянів, рекламних і шпигунських програм.

Clean Master підтримує близько 30 мов світу, в т.ч., російську та українську мови.

Smart Booster

Цікавою особливістю цього оптимізатора є настроюється віджет, який відображається поверх усіх програм. До речі, та ж функція є і в Clean Master.

 • швидко очищає ОЗУ,
 • очищає кеш одним дотиком екрану,
 • сканує і видаляє непотрібні файли,
 • автоматично запускає, зупиняє і відключає додатки.

RAM Booster оснащений 4-я рівнями автоматичного очищення:

 • м’який: знищує програми, що використовують багато внутрішньої пам’яті;
 • середній: позбавляється від додатків, які споживають пам’ять вище середнього рівня;
 • потужний: нейтралізує програми, які витрачають системну пам’ять з маленькими і нижче середніми показниками;
 • агресивний: викорінює більшість шкідливих додатків.

Використовуємо Storage Analyzers (для наочності)

Для наочності радимо використовувати додаток Files Go або будь-який інший storage analyzer для Android, який покаже, які файли займають найбільше місця на диску і де вони розташовані, у вигляді діаграми. Серед таких додатків відзначимо:

Перенесення файлів на карту пам’яті

Внутрішня пам’ять телефону, як вже сказано, має фіксований обсяг, тому необхідно постійно перевіряти, чи вистачає вільного місця для коректної роботи додатків і ОС.

Взагалі, пам’ять Android ділиться на внутрішню і зовнішню. Зовнішню пам’ять легко “наростити”, благо що SD-карти сьогодні коштують недорого (за 25 можна придбати карту пам’яті на 256 Гб).

Радимо перенести на карту пам’яті фотографії та відео, документи та інші об’ємні файли, які не обов’язково зберігати у внутрішній пам’яті. Більш того, зберігати на карті пам’яті їх надійніше.

Власне, перенести файли можна через будь-який файловий менеджер. через телефон або PC.

Як очистити внутрішню пам’ять телефону від непотрібних файлів

Є два симптоми, коли внутрішньої пам’яті на телефоні катастрофічно не вистачає:

 • Додатки та Android гальмують,
 • Телефон видає повідомлення про те, що потрібно вжити заходів і звільнити зайняте простір.

Внутрішня пам’ять телефону має фіксований обсяг, і збільшити її (начебто) не можна. Проте, в Гайд ми розповімо, як очистити внутрішню пам’ять телефону від непотрібних файлів і додатків.

Збільшивши вільне місце в пам’яті Android, ви заощадите час і перестанете помічати гальма на телефоні і планшеті. На всю “прибирання” піде від сили 20 хвилин.

Помилка: недостатньо пам’яті на мобільному пристрої

Зазвичай Android видає таке повідомлення, якщо процесу або додатком не вистачає вільного місця у внутрішній пам’яті телефону.

READ  Як підключити контролер від PlayStation 4 до PC

Недолік пам’яті може дати про себе знати постійними зависаннями. Якщо при покупці телефону це непомітно, то з часом, після установки десятків мобільних додатків і обростання “сміттям” ви починаєте це помічати.

Мимоволі виникає питання: характеристики телефону “брешуть”? Якщо немає, то чому у інших цей же смартфон / планшет працює стабільно?

Очищення внутрішньої пам’яті телефону

Видалити зайве можна через вбудовані інструменти операційної системи і за рахунок сторонніх додатків. Вони аналізують зайняте простір, допомагають визначити файли, які можуть бути безпечно видалені.

Видалення додатків з системної пам’яті Android

Напевно на вашому телефоні встановлено програму, які висять мертвим вантажем і не використовуються за призначенням. Їх розмір може досягати сотень мегабайт (з урахуванням кеша).

Видалити непотрібні програми можна через стандартний Менеджер додатків: Опції. Налаштування. Менеджер програм (Settings. Apps).

В Android 8 для обчислення непотрібних додатків зручно використовувати безкоштовну утиліту FIles Go. Для інших версій ОС вона доступна для скачування через Google Play.

Як видалити непотрібні програми в FIles Go:

 • Заходимо в розділ Unused apps,
 • Сортуємо додатки по даті модифікації або розміром,
 • Для видалення відзначаємо непотрібні програми галочками і натискаємо Uninstall.

Видаляємо непотрібні файли за допомогою Piriform CCleaner

CCleaner допоможе звільнити пам’ять на Android (на карті пам’яті), також очистить внутрішню пам’ять від тимчасових файлів, кеша додатків, знайде великі файли; дасть поради щодо оптимізації внутрішньої пам’яті. Програма безкоштовна, завантажити її можна тут.

Як альтернативу CCleaner, зручно використовувати вищезгадане додаток Files Go.

Видаляємо кеш додатків

Кеші програми в ряді випадків займає нереальна кількість простору в пам’яті телефону.

 • Дізнатися, скільки саме споживає ту чи іншу програму, можна через розділ Settings. Apps.
 • У списку встановлених додатків натисніть на потрібний елемент.
 • Перевірте вільне місце в секції Storage.
 • Для очищення кешу натисніть однойменну кнопку Clear Cache.

Очищаємо пам’ять автоматично засобами Android і сторонніми додатками. Видалення кешу і сміття в браузері.

Кеш в мобільному пристрої. це проміжний буфер, що містить інформацію, до якої користувач може найближчим часом звернутися. Кеш дозволяє економити час на обчислювальних процесах, забезпечує швидкий доступ і підвищує продуктивність. Але, якщо файловий кеш накопичується, він починає загальмовує систему, займаючи багато місця в пам’яті.

 • Відкрити меню налаштувань пристрою.
 • Знайти розділ «всі програми».
 • Відкрити менеджер додатків.
 • По черзі відкривати кожну з програм у списку і активувати кнопку «очистити кеш».

Очищення телефону від сміття, що накопичилося в браузері, виконується в такий спосіб:

 • Зайти в браузер.
 • Відкрити меню, розташоване збоку.
 • Активувати команду «очистити історію».
 • Встановити необхідні настройки: що видаляти і за який проміжок часу.
 • Активувати команду «видалити дані».

Як очистити пам’ять телефону на Android

Як ми вже з’ясували на початку статті. пам’ять в телефоні буває різною (внутрішня постійна, оперативна і зовнішня-підключається).

Пристрої з операційною системою Android практично постійно використовують ОЗУ і внутрішню пам’ять. Швидко і просто очистити її можна як стандартними засобами, так і вдатися до допомоги сторонніх програм. Девайс буде працювати значно швидше, якщо в ньому вистачає оперативної пам’яті і її якомога більше. Якщо внутрішня пам’ять практично не вільна, то смартфон почне часто видавати помилки системи, довільно перезавантажуватися, зависати і показувати низьку продуктивність.

Користувачам, які ще не знають, як очистити телефон, потрібно користуватися такими засобами:

 • Власним функціоналом пристрої;
 • Стороннім софтом, призначеним для мобільного пристрою;
 • Персональним комп’ютером;
 • Онлайн-сервісами. хмарними сховищами.

Будь-який з запропонованих способів можна вважати досить швидким, простим і ефективним для того, щоб очистити пам’ять телефону Android.

Мобільні файлові менеджери

Щоб не заплутатися в інтерфейсі пристрою, рекомендується очищати пам’ять пристрою простим і зрозумілим софтом, наприклад мобільним файловим менеджером ES. Алгоритм роботи наступний:

 • Зайти в Play Market.
 • Знайти додаток в пошуковому рядку.
 • Завантажити та встановити ES Провідник на смартфон.
 • Запустити провідник. Програма проаналізує кількість вільного місця, надасть перелік файлів, які можна видалити.
 • Зайти в бічне меню програми.
 • Перейти в розділ «локального сховища».
 • Активувати кнопку «пристрій».
 • Відкрити вікно з папками, які розташовані у вбудованому сховищі. Можна перевірити кожної з папок і видалити непотрібні файли.

Аналогічним чином очищаються бібліотеки з медіа контентом. Для переходу до підрозділу «бібліотеки», потрібно вибрати його в бічному меню програми. Часто користувачі Android не можуть побачити файли, які займають місце у внутрішній пам’яті. В цьому випадку потрібно активувати в програмі функцію «показувати приховані файли».

Види пам’яті на пристроях Android

В сучасних смартфонах і планшетах передбачено кілька видів пам’яті, кожен з яких виконує свої функції:

 • Пам’ять RAM або ОЗУ. ОЗУ. вид пам’яті, що забезпечує роботу запускаються або вже запущених процесів. Це буферна пам’ять, яка користується будь-якими додатками, як встановленими, так і системними. Дані швидко записуються і видаляються. Пам’яті RAM активна при постійному підключенні до джерела живлення. Системна інформація про RAM доступна в менеджері Task Managers. тут можна подивитися обсяг виділеної і вільної пам’яті.
 • Пам’ять ROM або ПЗУ. вид пам’яті, що виконує свої функції постійно. ROM допускає наявність постійного джерела енергії. пам’ять не стирається, навіть якщо джерело буде відключений. ROM в більшості випадків потрібно для зберігання операційної платформи Android. Дані, занесені в цю пам’ять, складно піддати будь-яким змінам, в звичайних умовах вони доступні тільки для читання.
 • Внутрішня пам’ять. Internal phone storage. Цей вид пам’яті надається власнику смартфона для того, щоб він міг зберігати свої дані. У цей список включені файли, програми, програми, медіа контент, текстова інформація і інше. Інформація про стан, обсяг використаної та вільної пам’яті доступна в меню налаштувань у відповідному розділі.
 • Зовнішня пам’ять Micro SD. На флеш-пам’ять можна записувати будь-яку інформацію, редагувати або видаляти окремі файли. Карта пам’яті дає можливість переносити на неї частину додатків з внутрішнього сховища, вивільняючи місце для системних файлів. Виробники пропонують великі обсяги зовнішньої пам’яті, аж до 128 гігабайт.

Як очистити зовнішню (карти пам’яті) пам’ять телефону

Зовнішню пам’ять теж потрібно час від часу чистити. Очищення може бути м’якою (ручне вибіркове видалення файлів) або радикальної (повне форматування (видалення всіх файлів) з карти пам’яті). Розглянемо кожен спосіб докладніше.

Як очистити внутрішню пам’ять на Android

Для підвищення продуктивності пристрою потрібно очищати не тільки внутрішню пам’ять, але і ОЗУ.

Щоб перевірити стан і очистити ОЗУ, необхідно:

 • Активувати системну клавішу, розташовану зліва чи справа.
 • Подивитися перелік відкритих додатків в вікні.
 • Подивитися обсяг заповненої ОЗУ.
 • Натиснути на хрестик на дисплеї і очистити ОЗУ, зайняту додатками.

Системну пам’ять, яку використовує операційна система, таким способом очистити не можна.

Якщо розбиратися в премудростях сторонніх програм немає бажання і можливості, можна провести процедуру вручну, після чого пристрій запрацює значно швидше. До способів ручного очищення відноситься:

 • очищення кеша додатків і браузера;
 • видалення повідомлень;
 • видалення додатків, які давно не використовуються;
 • очищення телефону від файлів, що зберігаються на ньому.

Ручне очищення пам’яті телефону Android займає більше часу, ніж автоматична, але дає зіставні результати.

Видалення повідомлень в Android

Видалення повідомлень актуально, якщо пристрій використовується кілька років, а кількість текстового контенту обчислюється тисячами файлів. Очищення телефону від повідомлень виконується так:

 • Перехід до програми «повідомлення» з робочого столу.
 • Затиснути пальцем одне з повідомлень.
 • У меню, активувати пункт «вибрати всі».
 • Активувати дію «видалити».

Видалення програм в Android

Непотрібні програми, що займають місце, можна видалити через меню операційної системи або на робочому столі, якщо пристрій має фірмову прошивку. Для цього іконка програми затискається і ліквідується з робочого столу.

Порада: якщо в оболонці Андроїда є повноцінне меню, видалення з робочого столу ікони не призведе до ліквідації додатки. Для видалення програми потрібно заходити в меню і вже там затискати іконку і прибирати її в кошик.

Видалення файлів в Android

Внутрішній накопичувач можна очистити також за допомогою вбудованого файлового менеджера. стандартної програми, яка є на будь-якому пристрої Android. Алгоритм видалення може відрізнятися на пристроях різних виробників, але в цілому дії потрібно виконувати одні й ті ж.

На більшості пристроїв алгоритм дій наступний:

 • Відкрити робочий стіл телефону см іконками додатків.
 • Знайти додаток «файли» і зайти в нього.
 • У вікні з’являться категорії файлів, інформація про обсяг використаної пам’яті.
 • Уточнити за категорією.
 • У відкривався списку файлів відзначити ті, які потрібно видалити або активувати команду «вибрати всі».
 • видалити файли.
BETATECH.COM.UA 2022