Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як оновити Android до останньої версії

Table of Contents

Як оновити Android до останньої версії

Android. це операційна система, яка постійно розвивається, отже, її розробники регулярно випускають нові версії. Деякі девайси здатні самостійно виявити недавно вийшло оновлення системи і встановити його з дозволом користувача. Але що робити, якщо оповіщення про оновлення не приходять? Чи можна оновити Android на телефоні або планшеті самостійно?

ROM Manager

Цей спосіб актуальний в тих випадках, коли пристрій не знайшло офіційних оновлень і не може їх встановити. За допомогою цієї програми ви можете поставити не тільки якісь офіційні оновлення, але кастомниє, тобто розроблені незалежними творцями. Однак для нормальної роботи програми доведеться отримати права root-користувача.

Щоб оновитися таким способом, вам буде потрібно завантажити потрібну прошивку і перенести її або у внутрішню пам’ять пристрою, або на SD-карту. Файл з оновленнями повинен бути архівом з форматом ZIP. При перенесенні його пристрою розмістіть архів в кореневому каталозі SD-карти, або внутрішньої пам’яті пристрою. А також для зручності пошуків перейменуйте архів.

Коли підготовка буде завершена, можна приступити безпосередньо до оновлення Android:

У головному вікні знайдіть пункт «Встановити ROM з SD-карти». Навіть якщо файл з оновленнями знаходиться у внутрішній пам’яті пристрою, все одно виберіть цей параметр.

Під заголовком «Current directory» вкажіть шлях до ZIP-архіву з оновленнями. Для цього просто натисніть на рядок, а в розпочатому «Провіднику» виберіть потрібний файл. Він може бути розташований як на SD-карті, так у зовнішній пам’яті пристрою.

Прокрутіть трохи нижче. Тут ви зіткнетеся з пунктом «Зберегти поточний ROM». Тут рекомендується поставити значення «Так», так як в разі невдалої установки ви зможете швидко повернутися до старої версії Android.

Далі натисніть по пункту «Перезавантаження і установка».

Пристрій буде перезавантажений. Після цього почнеться установка оновлень. Девайс знову ж таки може почати зависати або вести себе неадекватно. Не чіпайте його до тих пір, поки він не завершить оновлення.

Як оновити Android до останньої версії

Як оновити Android до останньої версії

Стандартне оновлення

Цей спосіб є найбезпечнішим, оскільки поновлення в такому випадку будуть встановлені на 100% коректно, але є деякі обмеження. Наприклад, ви можете поставити виключно офіційно вийшло оновлення і тільки в тому випадку, якщо воно вило саме для вашого пристрою. В іншому випадку девайс просто не зможе виявити поновлення.

Інструкція до цього способу виглядає наступним чином:

Перейдіть в «Налаштування».

Знайдіть пункт «Про телефоні». Зайдіть в нього.

Тут повинен бути пункт «Оновлення системи» / «Оновлення ПЗ». Якщо його немає, то натисніть на «Версія Android».

Після цього почнеться перевірка системою пристрою на можливість оновлень і наявність доступних апдейтів.

Якщо оновлень для вашого пристрою немає, то на дисплеї з’явиться напис «Використовується система останньої версії». Якщо ж доступні оновлення були виявлені, ви побачите пропозицію встановити їх. Натисніть на нього.

Тепер потрібно, щоб телефон / планшет були підключені до Wi-Fi і мали повний заряд батареї (або хоча б не менше половини). Тут вас можуть попросити прочитати ліцензійну угоду і поставити галочку, що ви згодні.

Після почнеться оновлення системи. Під час нього пристрій може пару раз перезавантажитися, або «намертво» зависнути. Не варто нічого робити, система самостійно проведе всі оновлення, після чого девайс завантажиться в звичайному режимі.

Установка локальної прошивки

За замовчуванням в багато смартфони на Android завантажена резервна копія діючої прошивки з оновленнями. Цей спосіб теж можна віднести до стандартних, так як здійснюється він виключно за допомогою можливостей смартфона. Інструкція до нього виглядає наступним чином:

Перейдіть в «Налаштування».

Потім зробите перехід в пункт «Про телефоні». Зазвичай він розташований в самому низу доступного списку з параметрами.

Відкрийте пункт «Оновлення системи».

Натисніть на іконку трикрапки у верхній правій частині. Якщо її не буде, то цей спосіб вам не підійде.

З випав списку виберіть пункт «Встановити локальну прошивку» або «Вибрати файл прошивки».

Погодьтеся встановити програмне забезпечення і дочекайтеся її завершення.

Таким способом можна встановити тільки ту прошивку, яка вже записана в пам’яті пристрою. Однак ви можете завантажити в його пам’ять прошивку, завантажену з інших джерел, скориставшись спеціальними програмами і наявністю root-прав на пристрої.

Чому не приходить новий апдейт Android

Запуск апдейта відбувся, а свіжої версії операційної системи для вашого телефону все немає-така ситуація знайома практично кожному власникові Android-пристрої. Чому ж не спадає оновлення? Виробники здійснюють розсилку апдейта по повітрю поступово, спочатку для рідного ринку, а потім. для інших. Це нагадує кола від кинутого у воду каменя. вони розходяться все далі. Так і оновлення буде захоплювати поступово все більше країн. При цьому у виграші в першу чергу власники свіжих флагманських пристроїв. як правило, вони отримують оновлення одними з перших.

READ  Як встановити Okko на Smart TV

Оновлення пристроїв Huawei і Honor через HiSuite

Завантажити та встановити на комп’ютер фірмову програму HiSuite з офіційного сайту виробника. Підключіть телефон до PC через USB-кабель і дотримуйтесь інструкцій програми.

оновити, android, останньої, версії

huawei.com

Як перевірити наявність оновлення

Якщо пристрій отримує оновлення по повітрю, наявність свіжого апдейта можна перевірити в настройках системи:

 • відкрийте додаток «Налаштування»;
 • знайдіть вкладку «Система і оновлення», або «Про телефоні», «Інформація про пристрій» (у різних виробників вона називається по-своєму) і відкрийте її;
 • перейдіть в пункт «Оновлення ПЗ» і натисніть на кнопку «Перевірка оновлень»;
 • якщо нова версія для вашого пристрою доступна, система покаже це.

Взагалі, як тільки новий апдейт стане доступним для регіону користувача, система автоматично сповістить про це, отруївши повідомлення на екран.

Оновлення браузер через APK-файл

Цей спосіб вимагає невеликої попередньої підготовки. По-перше, на пристрої повинен бути файловий менеджер. По-друге, потрібно дозволити встановлення додатків зі сторонніх джерел.

Для вирішення останнього завдання необхідно зробити наступне (на прикладі телефону Honor):

 • відкрийте додаток «Налаштування»;
 • перейдіть у вкладку «Безпека»;
 • знайдіть розділ «Додаткові настройки і в ньому пункт« Установка додатків із зовнішніх джерел »;
 • знайдіть в списку додатків файловий менеджер і пересуньте бігунок в положення ON.

Після цього можна переходити до установки браузера з APK-файлу:

 • Знайдіть інсталяційний APK з останньою версією оглядача і скачайте його. Використовуйте для скачування тільки перевірені, а краще. офіційні джерела;
 • скачати файл можна відразу на телефон або на комп’ютер з наступним копіюванням на пристрій;
 • відкрийте файловий менеджер, знайдіть завантажений APK-файл і тапніте по ньому;
 • встановіть браузер, слідуючи інструкціям провідника.

Підготовка пристрою до оновлення

Як правило, установка нового апдейта вимагає якогось часу, тому батарея телефону повинна бути заряджена як мінімум на 30%, а краще на 50-60%. Крім того, обсяг файлів прошивки нерідко може досягати декількох гігабайт, тому оновлення потрібно проводити тільки при наявності Wi-Fi. Виробники враховують це, і на більшості телефонів варто заборона на скачування поновлення по мобільній мережі.

Якщо телефон оновлюється через комп’ютер, перед завантаженням на пристрій апдейта потрібно перевірити цілісність USB-кабелю.

Перевірте, чи достатньо на телефоні пам’яті для завантаження та встановити нову версію. Якщо пам’ять зайнята, щоб вона вийшла. Ми розповідали про те, що робити, якщо пам’ять заповнена.

Важливо: бажано перед кожним оновленням, навіть якщо воно відбувається по повітрю, робити бекапи або зберігати важливі файли в хмарних сховищах. Якщо при завантаженні свіжого апдейта щось піде не так, інформація буде збережена.

Як оновити смартфон Xiaomi

Якщо оновлення по повітрю для пристрою недоступно, потрібно завантажити файл апдейта з офіційного сайту виробника і зберегти його у внутрішній пам’яті телефону, в папці downloaded_rom. Потім потрібно зайти у вкладку оновлень і вибрати виконуваним скачаний файл прошивки. Подальші дії аналогічні установці оновлення по повітрю.

Оновлення браузера через Play Маркет

 • зайдіть в Play Маркет і натисніть на три смужки у верхній лівій частині екрана, щоб потрапити в меню програми;
 • знайдіть вкладку «Мої додатки та ігри» і відкрийте її;
 • якщо є оновлення програм та ігор, вони будуть показані в розділі «Оновлення».
 • відкрийте Play Маркет і знайдіть браузер, який хотіли б оновити;
 • перевірте, чи доступне для нього оновлення;
 • якщо оновлення є, натисніть на кнопку «Оновити».

Точно такими ж способами оновлюються і всі інші веб-оглядачі.

Як зробити апдейт за допомогою Smart Switch

Для установки нового Android на планшети і смартфони Samsung використовуються додатки Smart Switch і Samsung Kies.

Щоб зробити апдейт до 7.0, 8.0 або 9.0 за допомогою Smart Switch, потрібно:

 • запустити програму.
 • Натиснути «Продовжити», після того, як на екрані з’явиться діалогове вікно з повідомленням.
 • Дочекатися, поки програма завершить процес.

Примітка: якщо на екрані не з’явилося повідомлення про можливість завантажити нову версію Android. це значить, що на пристрої встановлено останні оновлення.

Як встановити новий Android без підключення до комп’ютера

Найпростіший варіант змінити версію ОС. запустити процес на самому смартфоні.

Зазвичай система оповіщає про наявність нової версії (повідомлення з’являється у верхній частині екрану гаджета):

Примітка: алгоритм поновлення на нову версію Android завжди один і той же: неважливо запущений апдейт операційної системи до 5.0, 7.0 або 9.0.

Залежно від моделі телефону і поточної модифікації прошивки, текст і оформлення повідомлення на екрані можуть відрізнятися.

Після отримання повідомлення слід натиснути «скачати», і дочекатися поки ПО завантажиться на пристрій.

Коли Android буде викачаний, в панелі сповіщень з’явиться відповідне повідомлення, і користувачеві буде запропоновано встановити або відкласти процес.

Важливо: перед тим, як натиснути «встановити зараз», рекомендується ознайомитися з наданою вище інформацією, де розробники попереджають про можливу втрату особистих даних, і необхідність зробити резервне копіювання.

Не завжди система повідомляє користувача про наявність нової версії Android. Причиною може служити відсутність підключення до інтернету або відмова від отримання повідомлень (можна задати в розділі «Оновлення ПЗ»).

В цьому випадку завантажити новий Android можна вручну. Для цього необхідно виконати наступні кроки:

 • перейти в «Налаштування».
 • вибрати розділ «Про телефоні» або «Інформація про пристрій».
 • натиснути «Оновлення ПЗ».
 • після перевірки на наявність нового ПЗ, на екрані пристроїв з’являться або пропозицію встановити прошивку, або повідомлення про те, що пристрої вже оновлені.
READ  Сервісна платформа huawei що це

Як оновити Android на телефоні

Оновлення операційної системи Android. не тільки рекомендований, але і необхідний процес для стабільної роботи смартфона. Для власника телефону. це в першу чергу підвищення продуктивності девайса, поява нових можливостей, а не тільки виправлення помилок виробником. Тому знати, як оновити Android на телефоні повинен кожен користувач.

Процес зміни поточної версії Android на пристрої вимагає від користувача уваги і виконання кількох умов.

Перед тим, як перейти до зміни операційної системи, потрібно переконатися в наступному:

 • що телефон заряджений (рекомендований рівень заряду батареї повинен становити не менше 50%);
 • що мережа Wi-Fi надійна і стабільна (важливо тільки в тому випадку, коли при завантаженні ПЗ не використовується комп’ютер);
 • що USB-кабель, за допомогою якого телефон з’єднаний з комп’ютером, справний.

Під час апдейта до 9.0, 8.0, 7.0, 6.0 або більш ранньої версії Android, заборонено виймати батарею або вимикати смартфон.

Переривання процесу оновлення по одній з цих причин може привести до непоправних наслідків (без допомоги фахівців сервісного центру не обійтися).

Перед тим, як встановити нову версію, рекомендується зберегти копію своїх даних на комп’ютер, перенести на знімний носій або на хмарне сховище (зробити резервне копіювання).

Існує два основних способи зміни Андроїда самостійно:

 • Почати оновлення на самому смартфоні.
 • Зміна модифікації ПО за допомогою комп’ютера.

Як завантажити новий Android за допомогою Xperia Companion

Щоб завантажити прошивку на смартфон за допомогою програми Xperia Companion необхідно:

 • Приєднати телефон і запустити ПО.
 • Натиснути на розділ «Оновлення ПЗ».
 • Клацнути правою кнопкою миші на кнопку «Оновити».
 • Потім слід підтвердити свій вибір і натиснути кнопку «Ок».
 • Дочекатися, поки програма закінчить установку ОС (в момент установки вимикати програму або від’єднувати смартфон від комп’ютера строго заборонено).

Увага: повернутися до попередньої версії ОС неможливо, про що користувач перед установкою отримає повідомлення.

Як оновити ОС Android за допомогою комп’ютера

Змінити операційну систему Android можна за допомогою програми від виробника.

Основне призначення таких програм. створення резервної копії даних, перенесення фотографій і відео на комп’ютер і навпаки.

Серед таких програм можна виділити Samsung kies або Smart switch для смартфонів компанії Samsung і Xperia Companion для телефонів компанії Sony.

Перед тим, як змінити Android 4.4.2, потрібно активувати спеціальну настройку, призначену для розробників. «Налагодження по USB». У більш пізніх версіях ОС, ця настройка прихована, і щоб її активувати, потрібно зробити наступне:

 • Перейти в «Налаштування».
 • Вибрати пункт «Про телефоні».
 • Перегорнути вниз і натиснути кілька разів на напис «номер збірки», поки не з’явиться повідомлення «Ви стали розробником».
 • Повернутися в меню «настройки» і вибрати новий розділ «Функції для розробників».
 • Знайти розділ «Налагодження по USB» і активувати його.

Як зробити апдейт Android за допомогою Samsung Kies

Для оновлення, наприклад, Android 4.2.2, за допомогою Samsung Kies потрібно зробити наступне:

 • Запустити програму.
 • У діалоговому вікні натиснути кнопку «Оновити» (якщо повідомлення не з’явиться. на пристрої вже встановлено останнє оновлення програми).
 • Дочекатися завершення установки.

Нова прошивка може не виправдати очікування користувача (змінюється зовнішній вигляд меню, з’являються нові і видаляються старі додатки і т.д.). Тому важливо під час установки прочитати, які зміни відбудуться, і чи варто оновлюватися.

Стандартне оновлення

Цей спосіб є найбезпечнішим, оскільки поновлення в такому випадку будуть встановлені на 100% коректно, але є деякі обмеження. Наприклад, ви можете поставити виключно офіційно вийшло оновлення і тільки в тому випадку, якщо воно вило саме для вашого пристрою. В іншому випадку девайс просто не зможе виявити поновлення.

Інструкція до цього способу виглядає наступним чином:

Перейдіть в «Налаштування».

Знайдіть пункт «Про телефоні». Зайдіть в нього.

Тут повинен бути пункт «Оновлення системи» / «Оновлення ПЗ». Якщо його немає, то натисніть на «Версія Android».

Після цього почнеться перевірка системою пристрою на можливість оновлень і наявність доступних апдейтів.

Якщо оновлень для вашого пристрою немає, то на дисплеї з’явиться напис «Використовується система останньої версії». Якщо ж доступні оновлення були виявлені, ви побачите пропозицію встановити їх. Натисніть на нього.

Тепер потрібно, щоб телефон / планшет були підключені до Wi-Fi і мали повний заряд батареї (або хоча б не менше половини). Тут вас можуть попросити прочитати ліцензійну угоду і поставити галочку, що ви згодні.

Після почнеться оновлення системи. Під час нього пристрій може пару раз перезавантажитися, або «намертво» зависнути. Не варто нічого робити, система самостійно проведе всі оновлення, після чого девайс завантажиться в звичайному режимі.

Оновлення Android на мобільних пристроях

Оновлення дійсно приходять дуже рідко, особливо, якщо мова йде про застарілі пристроях. Однак кожен користувач може встановити їх в примусовому порядку, правда, в такому випадку гарантія з пристрою буде знята, тому обміркуйте цей крок.

Перед установкою нової версії Android краще зробити резервне копіювання все важливих для користувача даних. бекап. Завдяки цьому, якщо щось піде не так, то ви зможете повернути збережені дані.

Оновлення ОС через стаціонарний комп’ютер

Встановити нове програмне забезпечення можна і через комп’ютер. Такий варіант дуже зручний, якщо на самому планшеті зробити це не виходить.

 • Для початку необхідно знайти спеціальну програму. Вона повинна поставлятися разом з планшетом при його покупці. Якщо її немає, то можна спробувати скачати з Інтернету. Зверніть увагу, що для кожної фірми-виробника планшетів існує своя певна програма.
 • Запускаємо її на PC, з’єднуємо планшет і комп’ютер за допомогою кабелю, який також повинен бути в комплекті з пристроєм.
 • Чекаємо, поки програма перевірить наявність нових оновлень. Якщо вони є, то буде запропоновано встановити. Погоджуємося, натиснувши на кнопку «ОК» або «Встановити».
 • Після цього на пристрій буде закачано нова версія ОС Android.
READ  Як перевірити працездатність блоку живлення PC

Як варіант, ще можна відвідати офіційний сайт виробника, знайти там найновіше оновлення, яке підходить саме для вашої моделі планшета, закачати у вигляді файлу і відкрити його на пристрої. Залишиться тільки виконати інструкцію, що з’явилася на екрані, і дочекатися повного встановлення.

Установка локальної прошивки

За замовчуванням в багато смартфони на Android завантажена резервна копія діючої прошивки з оновленнями. Цей спосіб теж можна віднести до стандартних, так як здійснюється він виключно за допомогою можливостей смартфона. Інструкція до нього виглядає наступним чином:

Перейдіть в «Налаштування».

Потім зробите перехід в пункт «Про телефоні». Зазвичай він розташований в самому низу доступного списку з параметрами.

Відкрийте пункт «Оновлення системи».

Натисніть на іконку трикрапки у верхній правій частині. Якщо її не буде, то цей спосіб вам не підійде.

З випав списку виберіть пункт «Встановити локальну прошивку» або «Вибрати файл прошивки».

Погодьтеся встановити програмне забезпечення і дочекайтеся її завершення.

Таким способом можна встановити тільки ту прошивку, яка вже записана в пам’яті пристрою. Однак ви можете завантажити в його пам’ять прошивку, завантажену з інших джерел, скориставшись спеціальними програмами і наявністю root-прав на пристрої.

Оновлення Android на мобільних пристроях

Оновлення дійсно приходять дуже рідко, особливо, якщо мова йде про застарілі пристроях. Однак кожен користувач може встановити їх в примусовому порядку, правда, в такому випадку гарантія з пристрою буде знята, тому обміркуйте цей крок.

Перед установкою нової версії Android краще зробити резервне копіювання все важливих для користувача даних. бекап. Завдяки цьому, якщо щось піде не так, то ви зможете повернути збережені дані.

ROM Manager

Цей спосіб актуальний в тих випадках, коли пристрій не знайшло офіційних оновлень і не може їх встановити. За допомогою цієї програми ви можете поставити не тільки якісь офіційні оновлення, але кастомниє, тобто розроблені незалежними творцями. Однак для нормальної роботи програми доведеться отримати права root-користувача.

Щоб оновитися таким способом, вам буде потрібно завантажити потрібну прошивку і перенести її або у внутрішню пам’ять пристрою, або на SD-карту. Файл з оновленнями повинен бути архівом з форматом ZIP. При перенесенні його пристрою розмістіть архів в кореневому каталозі SD-карти, або внутрішньої пам’яті пристрою. А також для зручності пошуків перейменуйте архів.

Коли підготовка буде завершена, можна приступити безпосередньо до оновлення Android:

Скачайте і встановіть на пристрій ROM Manager.

У головному вікні знайдіть пункт «Встановити ROM з SD-карти». Навіть якщо файл з оновленнями знаходиться у внутрішній пам’яті пристрою, все одно виберіть цей параметр.

Під заголовком «Current directory» вкажіть шлях до ZIP-архіву з оновленнями. Для цього просто натисніть на рядок, а в розпочатому «Провіднику» виберіть потрібний файл. Він може бути розташований як на SD-карті, так у зовнішній пам’яті пристрою.

Прокрутіть трохи нижче. Тут ви зіткнетеся з пунктом «Зберегти поточний ROM». Тут рекомендується поставити значення «Так», так як в разі невдалої установки ви зможете швидко повернутися до старої версії Android.

Далі натисніть по пункту «Перезавантаження і установка».

Пристрій буде перезавантажений. Після цього почнеться установка оновлень. Девайс знову ж таки може почати зависати або вести себе неадекватно. Не чіпайте його до тих пір, поки він не завершить оновлення.

 • підключаємо мобільний пристрій до PC
 • запускаємо Odin
 • вимикаємо телефон і вводимо його в Download Mode. Для цього потрібно натиснути клавішу додому, харчування і зниження гучності
 • коли телефон завантажений, тиснемо клавішу підвищення гучності для активації Download Mode
 • на головній формі Odin вибираємо завантажені файли в якості відповідності PIT, PDA і CSC
 • в Odin натискаємо кнопку Start і чекаємо, поки всі файли будуть оновлені.

Про успішне закінчення процедури відкоту буде свідчити зелене поле з написом PASS вгорі.

Відомості про успішне відкат на попередню версію через Odin

Як оновити Play Маркет на Android

Пропозиція підключити обліковий запис Google до системи

Як тільки ви введете дані для аутентифікації облікового запису Google, в панелі повідомлення з’являться компоненти Play Маркет, які можна оновити точь-в-точь, як будь-які інші додатки.

Оновлення для компонентів Play Market

1 спосіб

Розділ в меню параметрів, призначений для скидання девайса до заводського стану

 • Заходимо в цей розділ меню і зупиняємося на пункті «Скидання налаштувань».
 • Спливає форма з попередженням про видалення всіх даних з гаджета. Якщо резервні копії вже збережені в надійному місці, сміливо тиснемо «Скинути настройки телефону».
 • Починається перезавантаження телефону. Через 5-10 хвилин він завантажиться знову, вже з чистої базової системою на борту.

Перевірте обсяг пам’яті, доступний в пам’яті телефону

Виконуючи резервне копіювання даних телефону, перевірте, скільки місця доступно на пристрої. Можливо, вам доведеться видалити зайві додатки, зображення та інші дані, щоб звільнити місце, необхідне для розпакування файлів оновлень. До слова, Android попередньо показує, скільки місця необхідно, щоб завантажити оновлення.

Ось відмінне керівництво на тему очищення пам’яті телефону від непотрібних файлів.

BETATECH.COM.UA 2021