Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Як оновити комп’ютер Windows 7

Безкоштовне оновлення Windows 7 до Windows 10

Корпорація Microsoft більше не підтримує Windows 7 і деякі користувачі задаються питанням, як безкоштовно оновити свою застарілу операційну систему до новітньої Windows 10? Наше керівництво допоможе офіційно і безкоштовно перейти з Windows 7 на Windows 10 May 2021 Update версія 21H1.

оновити, комп, ютер, windows

Після більш ніж десятирічного обслуговування і планових оновлень, корпорація Microsoft припинила підтримку операційної системи Windows 7 починаючи з 14 січня 2020 року. Це означає, що Windows 7 більше не буде отримувати виправлення безпеки і згодом стане небезпечною операційною системою, повної всіляких вразливостей, які Microsoft вже ні коли не виправить.

Ще один важливий момент, про який слід пам’ятати, полягає в тому, що з плином часу навіть основне програмне забезпечення перестане підтримувати Windows 7. Наприклад в Windows XP, основні програми, такі як Dropbox, Spotify і Microsoft Office, більше не працюють, в тому числі і сучасні браузери.

Примітка. Якщо ви ліцензійний користувач операційної системи Windows 7 Service Pack 1 (SP1), вам не складе особливих труднощів безкоштовно і офіційно оновиться до сучасної Windows 10. Давайте приступимо:

Безкоштовне оновлення Windows 7 до Windows 10

Важливо. Для початку, створіть резервну копію системи, на випадок виникнення різних проблем. Наприклад, несумісності застарілих драйверів або інших неприємностей.

Варіант 1. Поки Microsoft дає можливість, відразу скачайте на комп’ютер новий інструмент Media Creation Tool:

І оновіться до останньої версії «Windows 10 May 2021 Update версія 21H1» слідуючи інструкціям програми.

Не забудьте тільки переконатися, що зберігаються особисті файли і встановлені в сімку додатки.

Примітка. Хід інсталяції може затягнутися на кілька годин, особливо якщо ваше обладнання недостатньо потужне.

Как обновить Windows 7 в 2021 году бесплатно,как получить обновления безопасности

Варіант 2. Скачайте і запустіть спеціальний засіб Windows 10 Upgrade Assistant:

Після чого, почнеться підготовка поновлення, яка займе якийсь час.

Наберіться терпіння, і чекайте закінчення процесу завантаження необхідних файлів. Перезавантажте комп’ютер, і дочекайтеся установки Windows 10 версії 1709. Зайдіть в центр оновлень і виконайте оновлення операційної системи або використовуйте цю інструкцію.

Хочеться нагадати, всім власникам OEM-ключів від Windows 7, можна виконати «Чисту установку Windows 10» і провести активацію абсолютно безкоштовно.

4 спосіб «Не перевіряти наявність оновлень (не рекомендовано)», або Як вимкнути оновлення Windows 7?

Це останній, 4-ий спосіб оновлення системи Windows 7.

І тут я згоден з розробниками Windows, що даний спосіб не можна рекомендувати користувачам комп’ютерів.

Бо, застосувавши цей четвертий спосіб, користувач PC таким чином відмовляється отримувати і встановлювати будь-які оновлення. А це може призвести до зростання загроз безпеки операційної системи, до підвищення її уразливості.

Крім вибору способу завантаження і установки оновлень Windows, у вікні вибору способу установки оновлень Windows встановлюємо такі галочки (див. Рис. 2):

  • «Отримувати рекомендовані оновлення таким же чином, як і важливі оновлення» (цифра 5 на рис. 2). Розробники Windows, щоб остаточно заплутати користувачів PC, придумали не тільки важливі (або іншими словами обов’язкові) поновлення Windows, але і так звані рекомендовані оновлення. Відрізнити одні від інших не представляється можливим. Тому, щоб не плутатися, треба поставити галочку навпроти цього напису.
  • «Дозволити всім користувачам встановлювати оновлення на цей компютер» (цифра 6 на рис. 2). Навіщо це? Якщо на комп‘ютері є кілька облікових записів, під якими можуть працювати різні користувачі, або навіть один користувач під різними обліковими записами, то дана галочка дає всім їм право завантажувати та встановлювати оновлення. Галочка корисна, тому що в протилежному випадку можна надовго забути про оновлення, якщо працювати під обліковим записом, де не будуть дозволені оновлення. І це може призвести до підвищення загрози пошкодження комп’ютера.
  • «При оновленні Windows надати поновлення для продуктів Майкрософт» (цифра 7 на рис. 2). Теж корисна галочка, оскільки дозволяє отримувати не тільки оновлення файлів операційної системи Windows, але і отримувати оновлення прикладних програм, таких, наприклад, як Microsoft Office Word і т.п. Ці прикладні програми теж з часом удосконалюються, і отримання для них оновлень дозволяє мати у себе актуальні версії.
  • «Показати докладні повідомлення при появі нового програмного забезпечення Майкрософт» (цифра 8 на рис. 2). Цю галочку можна не ставити, оскільки це свого роду згоду на отримання рекламної інформації. Можна і поставити, гірше не буде.
READ  Як з iTunes скинути музику на комп'ютер

Отже, задаємо третій спосіб установки оновлень Windows «Шукати оновлення, але рішення про завантаження та інсталяцію приймається мною». І встановлюємо всі перераховані вище галочки (цифри 5-8 на рис. 2).

Після чого натискаємо кнопку «ОК» Вікно вибору способу установки оновлень Windows закриється.

Інсталяція оновлень Windows 7

На рис. 4 нижче показано вікно Центру оновлень Windows після пошуку оновлень, коли знайдено одне необов’язкове (рекомендований) оновлення.

Для установки цього необов’язкового (рекомендованого) поновлення потрібно клікнути лівою кнопкою миші по напису «1 необов’язкове оновлення доступно» (цифра 1 на рис. 4).

У вікні, слід поставити галочку (цифра 1 на рис. 5) навпроти назви поновлення (в даному випадку. це оновлення для антивірусної програми), і потім натиснути на кнопку «ОК» (цифра 2 на рис. 5):

Після цього ми повернемося до вікна служби Windows Update. де вже з’явиться напис «Завантажити та встановити вибрані оновлення» із зазначенням обсягу завантаження (в даному випадку. це невеликий обсяг, всього 417 Кб). Тут слід клікнути на кнопку «Встановити оновлення» (цифра 1 на рис. 6).

Відразу після цього почнеться установка оновлень Windows. У вікні з’явиться напис «Виконується установка оновлень» (цифра 1 на рис. 7). І нижче її буде показаний хід установки. Установку оновлень можна перервати в будь-який момент, натиснувши на кнопку «Припинити установку» (цифра 2 на рис. 7).

Але взагалі-то, переривати установку оновлень не рекомендується. Краще дочекатися закінчення установки, хоча в деяких випадках це може зайняти досить тривалий час.

Після закінчення установки може з’явитися напис «Оновлення успішно встановлені», як це показано на рис. 8. Але якщо оновлень багато, і вони складні, то може знадобитися перезавантаження операційної системи. В цьому випадку у вікні служби Windows Update з’явиться запрошення зробити перезавантаження. Бажано погодитися з цим і виконати перезавантаження операційної системи, щоб остаточно завершити установку оновлень.

Під час перезавантаження операційної системи Windows 7 після закінчення установки оновлень Windows потрібно не відключати компютер, поки не буде виконано повний цикл вивантаження (зупинки) системи і подальшого завантаження системи. Це також може зайняти пристойне час, але треба набратися терпіння, і завершити цей процес штатним чином, не перериваючи його на півдорозі.

Как обновить Windows 7

Також під час перезавантаження на синьому екрані можуть видаватися повідомлення про хід установки оновлень Windows. Демонструватиметься, на скільки відсотків завершена установка.

Як правило, під час вивантаження системи оновлення встановлюються на 30%, після чого компютер на мить вимикається, і починається його перезавантаження. Під час завантаження оновлення встановлюються вже на всі 100%, про що також можуть виводитися повідомлення на синьому екрані.

Заповнюємо прогалини. розширюємо горизонти!

І все-таки, навіщо потрібні поновлення?

Не так давно Windows XP перестала оновлюватися. Підтримка і розвиток даної версії операційної системи припинені. І якось відразу стало трохи шкода розлучатися зі звичною системою.

До закінчення підтримки Windows XP багато користувачів PC обурювалися частими оновленнями, які в автоматичному режимі приходили на комп‘ютери. Тепер їх немає, і, виявляється, по ним можна навіть «занудьгувати».

READ  Як через USB підключити інтернет до комп'ютера

Виходить, що поки операційна система підтримується розробниками, поки приходять одне за іншим оновлення операційної системи. це працездатна «жива» система. Немає оновлень. немає життя системи. Є поновлення. є підтримка і розвиток операційної системи.

Оновлення операційної системи призначені для постійного поліпшення її роботи і підвищення безпеки її роботи. Без оновлень операційна система може стати вразливою, в ній можуть перестати працювати якісь програми або якісь технічні пристрої.

У міру розвитку програмного забезпечення, пристроїв PC і драйверів, розробники операційної системи реагують на це, і вносять зміни і доповнення до програм (файли) операційної системи. І потім передають їх через Інтернет користувачам PC за допомогою вбудованого в Windows механізму оновлень.

P.S. Хто попереджений, той озброєний:

Отримуйте актуальні статті з комп‘ютерної грамотності прямо на вашу поштову скриньку. Вже понад 3.000 передплатників

Важливо: необхідно підтвердити свою підписку! У своїй пошті відкрийте лист для активації і клікніть по зазначеній там посиланням. Якщо листа немає, перевірте папку Спам.

Оновлення операційної системи Windows 7

Почну з висновків, а потім буде докладна інструкція з скріншот про те, як я рекомендую робити оновлення системи Windows 7, а також про автоматичне оновлення, про перевірку оновлень вручну, як вимкнути оновлення і чому не варто їх вимикати. поїхали!

Оновлення встановлювати треба. Для цього добре підійде спосіб «Шукати оновлення, але рішення про завантаження та інсталяцію приймається мною».

І при появі повідомлень від служби Windows Update про те, що знайдені нові оновлення, потрібно виділяти час на те, щоб займатися завантаженням і установкою оновлень Windows.

Періодично можна вручну перевіряти наявність оновлень Windows за допомогою опції «Пошук оновлень» (цифра 1 на рис. 1), не чекаючи, поки ці оновлення будуть визначені автоматично. І, якщо оновлення будуть знайдені вручну, також встановлювати їх на своєму PC.

При такому підході операційна система Windows 7 знаходиться в актуальному стані, і буде максимально захищена від зовнішніх загроз.

Давайте тепер розберемося, як налаштувати оновлення і як їх встановлювати, щоб вони залишалися корисними, але при цьому не докучали користувачам Windows 7.

Де знаходиться програма для оновлення Windows 7

Така програма називається «Центр оновлення Windows». Її можна знайти

  • через рядок Пошуку (кнопка «Пуск». вводимо в рядку «Знайти програми та файли» текст без лапок: “Центр оновлення Windows»),
  • або через «Панель управління» (кнопка «Пуск». «Панель управління». «Система і безпека». «Центр оновлення Windows»).

Після цього на екрані відкриється вікно служби Windows Update, як показано на рис. 1:

У цьому вікні нас будуть цікавити дві опції: «Пошук оновлень» (цифра 1 на рис. 1) і «Налаштування параметрів» (цифра 2 на рис. 1).

1 спосіб «інсталяція оновлень (рекомендовано)»

Автоматичне оновлення Windows 7 рекомендується розробниками Windows, тому цей спосіб йде першим у списку оновлень. Він передбачає автоматичний пошук, завантаження та установку оновлень Windows на компютер користувача.

Я б теж порекомендував цей спосіб, якщо б не одне але. Воно полягає в тому, що пошук, завантаження і установка оновлень Windows. це досить складна і трудомістка задача для комп’ютера. Цей процес не проходить непомітно для користувача. Під час пошуку, завантаження та встановлення оновлень компютер сильно подгружается, гальмує виконання інших завдань і програм. А в кінці установки оновлень взагалі починає вимагати перезавантаження системи.

І все це відбувається, як правило, в самий невідповідний момент. Коли немає часу на зупинку (призупинення) роботи і перезавантаження PC.

Тому я не рекомендую даний спосіб оновлень, хоча, повторюся, розробники Windows рекомендує саме його.

Чомусь тут хочеться згадати закон Мерфі: «Надані самі собі, події мають тенденцію розвиватися від поганого до гіршого». Тому-то й не хочеться надати операційній системі можливість самостійно шукати, завантажувати і встановлювати оновлення.

Как обновить WINDOWS 7 до WINDOWS 10 в 2020 году

Розглянемо другий спосіб установки оновлень Windows 7.

READ  Як збільшити масштаб на комп'ютері

Як вирішити проблему

Існує три способи вирішення проблеми з шпалерами, пов’язаними з пакетом оновлень KB4534310. Перший полягає у відмові від його установки, а другий. в його видаленні з системи (відкат до попередньої точки відновлення, розгортання резервної копії та інші варіанти).

Третій спосіб користувачі Reddit запропонували для тих, хто встановив патч і не хоче його видаляти. Для цього потрібно встановити в якості шпалер необхідне зображення, вибрати параметр «Розтягнути», зробити знімок екрана (без ярликів робочого столу) і після перезавантаження поставити вийшло зображення з будь-яким іншим параметром ( «Замостити», «По центру» і т. Д.).

Також можна скористатися будь-яким сучасним графічним редактором і підігнати потрібне зображення під дозвіл екрану монітора.

Що зламалося в Windows

Користувачі Reddit з’ясували, що Windows 7 з встановленим оновленням KB4534310 видаляє фонові зображення тільки в разі, якщо в настройках їх відображення вибрано “Розтягнути». Інші варіанти відображення таку проблему не викликають.

Вони припустили, що даний параметр після установки апдейта система перестає враховувати, що і призводить до заливання робочого столу чорним кольором після кожної перезавантаження. Журналісти ресурсу Bleeping Computer підтвердили факт наявності проблеми. вони відтворили її на власних PC під управлінням Windows 7.

Оновлення з сюрпризом

Останнє оновлення для ОС Windows 7, термін підтримки якою минув 14 січня 2020 р зламало функціональність робочого столу. Користувачі, які встановили апдейт, стали скаржитися на неможливість установки шпалер робочого столу.

Пакет оновлень за номером KB4534310, що вийшов 14 січня 2020 р вносить в систему помилку, яка призводить до того, що після кожної перезавантаження PC шпалери з робочого столу видаляються. ОС змінює їх на суцільний чорний колір. Як повідомляє ресурс MSPowerUser, проблему з фінальним оновленням Windows 7 винесли на обговорення в Reddit. топіки були створені користувачами MrMii-Already-Reddit і Arilandon в середині січня 2020 р і на момент публікації матеріалу вони містили, в цілому, понад 110 відповідей. Додатково була створена тема на форумі Microsoft, і більше 30 чоловік підтвердили, що зіткнулися з подібною ситуацією.

Прощальне оновлення Windows 7 зламало робочий стіл. Три способи вирішення проблеми

Microsoft випустила останній патч для Windows 7, який зламав функцію установки шпалер на робочий стіл. Нових оновлень більше не буде, і користувачам доведеться самостійно вирішувати проблему.

Windows 7 і неякісні поновлення

KB4534310. не єдиний патч для Windows 7, випущений в останні роки її підтримки, що приводить до певних збоїв в її роботі. Наприклад, в січні 2018 р CNews повідомляв, що екстрене накопичувальне оновлення безпеки для неї, необхідний для усунення виявлених вразливостей Meltdown і Spectre, призводило до виникнення різних проблем і непередбачуваних наслідків. Зокрема, користувачі скаржилися на регулярні появи синього «екрану смерті» після установки патча на комп‘ютерах з процесором AMD Opteron.

Деякі оновлення Windows 7 і зовсім не дозволяла встановити. У травні 2019 р користувачі, на чиїх комп’ютерах був присутній антивіруси практично будь-якого виробника, зіткнулися з тим, що система не могла розгорнути патч безпеки KB4499164. Оновлення зависала на 30%, і доводилося перекладати PC в безпечний режим і вручну деінсталювати недоустановленний пакет.

Незважаючи на те, що Microsoft припинила підтримку Windows 7, корпоративні клієнти (представники сегмента SMB нарівні з великим бізнесом) отримають можливість оновлювати Windows 7 і далі. В рамках сервісу Extended Security Update (ESU), як повідомляв CNews, вони зможуть підтримувати свою Windows 7 в актуальному стані до січня 2023 р Підписка на сервіс продається з 1 грудня 2019 р в 2020 р коштує 25 для кожного комп‘ютера окремо. У 2021 р пише The Verge, ціна виросте до 50, а в 2021 г до 100. Наприклад, уряду Німеччини «корпоративна» підтримка Windows 7 обійдеться приблизно в 887 тис.

BETATECH.COM.UA 2021