Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Як перенести зображення з ноутбука на телевізор

способів передати зображення з комп’ютера на екран телевізора

Ноутбук дуже зручний для роботи своїми габаритами і невеликою вагою. Але коли справа стосується перегляду відео або ігор, невеликий монітор хочеться замінити екраном побільше. У разі якщо у вас є телевізор з великою діагоналлю, можна виконати підключення вашого девайса до TV або домашнього кінотеатру. У статті розглянемо, як можна з ноутбука вивести зображення на телевізор.

Способи виведення зображення з ноутбука на TV

Для виведення зображення з ноутбука на телевізор існують бездротового і дротового способи. При дротовому з’єднанні необов’язково повинні бути однакові порти на обох пристроях. Якщо вони різні, то треба буде використовувати перехідники. Якщо буде потрібно переводити цифрові дані до аналогового входу, знадобляться додаткові перетворювачі або приставки.

Недоліками бездротового з’єднання є обмежена пропускна здатність і можливе переривання сигналу. Мінусом підключення по шнуру може стати наявність самого шнура, а також межа довжини кабелю для різних стандартів. Втім, якщо потрібно підключити ноутбук і насолоджуватися переглядом, цей недолік зовсім невагомий і не викличе незручностей.

Всі сучасні телевізори оснащені технологією DLNA, яка дозволяє пристроям обмінюватися даними всередині домашньої мережі. Це можна робити як по кабелю, так і по WI-FI. Якщо буде підключення через WI-FI, то і лептоп, і TV повинні бути підключені до нього. Але телевізор буде «бачити» тільки папки із загальним доступом. Для того щоб телевізору була доступна вся інформація, можна в налаштуваннях «Мережа» на ноутбуці відкрити загальний доступ до всіх папок. Але таке робити не рекомендується з метою безпеки. Адже в такому разі все, хто буде підключений до вашої мережі, зможуть скористатися вашими даними. Ще один варіант. зробити загальнодоступною конкретну папку.

Але для більш зручного виведення зображення на телевізор краще скачати програму. Одна з рекомендованих. «Домашній медиасервер». Вона є безкоштовною і універсальної для різних моделей TV, а також володіє широким функціоналом. Для установки на ноутбук досить завантажити додаток (краще на офіційному сайті) і запустити файл установки. Після запуску програми у вікні налаштувань можна вибрати категорію медіаресурсів і там вже вказувати доступ до папок.

Якщо ваші пристрої підтримують технології Miracast або Intel WiDi, то досить включити ці функції на телевізорі. Тоді він зможе з’єднатися по бездротовій мережі з вашим ноутбуком без роутера, безпосередньо. На лептоп, правда, буде потрібно поставити відповідну програму. Зате при з’єднанні можна вивести будь-яку картинку з ноутбука.

Якщо на TV відсутній модуль WI-FI, то можна використовувати різні адаптери, які можна підключити до порту HDMI. Наприклад, одним з таких пристроїв є Google Chromecast, який по вигляду нагадує флешку. Гаджет призначений для потокової передачі мультимедійного контенту.

З’єднання через HDMI можна назвати оптимальним для того, щоб передавати медіа-дані від однієї техніки до іншої. Цей стандарт забезпечує високошвидкісну передачу, навіть файлів в ультра HD-якості, причому передає не тільки відео, але і багатоканальний звук.

Як виводити зображення з комп’ютера на телевізор за допомогою HDMI? Досить з’єднати два пристрої кабелем. Потім перемкнути на TV режим AVI і вибрати той порт, до якого підключений шнур. На ноутбуці потрібно викликати настройки екрану і там виставити необхідний дозвіл, а також вибрати відображення дисплеїв. Мається на увазі, що на ноутбуці ви зможете управляти обома екранами, і для екрану телевізора потрібно буде вибрати відображення. Можливі варіанти:

 • Дублювання. на обох екранах одне і те ж зображення;
 • Відображення на 1 екран. другий у своїй відключиться;
 • Розширення екрану. TV стане другим монітором.
READ  Як перенести інформацію з комп'ютера на комп'ютер

Налаштування можуть бути різними в залежності від версії операційної системи.

При будь-якому провідному підключенні пристрою повинні бути відключені перед їх з’єднанням

Наступний спосіб, як передати зображення через DVI. DVI-стандарт був розроблений для передачі відеоконтенту на цифрові пристрої. Є попередником HDMI. І, на відміну від останнього, що не передає звук. У такому випадку потрібно роз’єм або перехідник TRS, якого ще називають «миниджек». дуже популярний роз’єм для аудіо, напевно знайома багатьом як вхід для підключення навушників. Щоб дублювати екран компа або ноутбука, потрібно виконати ті ж дії, що і для HDMI. Після підключення перенести потокового файлу не важко.

S-Video

S-Video являє собою аналоговий інтерфейс. Може передавати відеофайли тільки телебачення стандартної чіткості (576i і 480i), а значить, про сучасних форматах якості мови йти не може. Телевізори таким портом оснащуються рідко, тому для того, щоб проектувати зображення з ноутбука додатково буде потрібно перехідник з S-Video на RCA. Також не варто використовувати кабель S-Video більше 2 метрів, так як це призведе до погіршення якості сигналу. Для переведення звуку на TV, аналогічно DVI, буде потрібно використовувати «миниджек».

Как вывести изображение с компьютера или ноутбука на телевизор. II СПОСОБА

Після підключення кабелю завжди потрібно на телевізорі встановлювати джерело відеосигналу

Как передать изображение с ноутбука на телевизор без проводов

Розглянемо, як можна вивести зображення на телевізор через USB. В цьому випадку при з’єднанні USB-USB переглядати відео буде неможливо, так як даний стандарт не розрахований на передачу відеоданих. В даному варіанті можна буде переглядати зображення, презентації, текстові документи. З таким підключенням телевізор буде бачити ноутбук як флешку.

Але щоб продублювати дисплей лептопа, можна використовувати висновок на порт HDMI телевізора. Для цього знадобиться перехідник, який являє собою зовнішню відеокарту. Буде потрібно встановити драйвер від відеокарти на ноутбук. При придбанні такого перехідника, варто звернути увагу на характеристику переданого відео (підтримка Full HD) і звуку.

З’єднання за допомогою локальної мережі бездротовим способом ми вже розглянули. Lan. це мережеве, але проводове (Ethernet) підключення. Якщо в TV відсутній модуль Wi-Fi, то можна скористатися цим методом. Для дублювання екрану комп’ютера на телевізор знадобиться виконати ті ж дії, що і для WI-FI-підключення. А саме:

 • Підключити TV до роутера за допомогою мережевого кабелю. При цьому на мережевому пристрої повинен бути налаштований протокол динамічної настройки вузла DHCP. Інакше доведеться настройки мережі прописати вручну в TV;
 • Підключити ноутбук до тієї ж мережі. Дротових або бездротових способом. не має значення;
 • Встановити програму на лептоп для виведення файлів на TV. Уже розглядалося додаток «Домашній медиасервер», яке є простим в налаштуванні і установці;
 • Відкрити спільний доступ до необхідних папок. Все, тепер можна виконувати передачу зображень і відправляти на програвання відео.

Як можливо перевести зображення з комп’ютера на телевізор за допомогою VGA? Стандарт VGA дозволяє передавати тільки аналоговий сигнал без звуку. Для відтворення звуку знадобиться додатковий перехідник c так званими «тюльпанами» або штекером «миниджек». Ще один варіант. залишити звук відтворюватися на ноутбуці або через підключені до нього колонки. Для цього можна використовувати функціональні клавіші лептопа. На ній має бути зображено 2 екрани, наприклад, F10Fn (клавіша включення функції). Тепер можливо показувати відео з ноутбука на телевізорі. Під час налаштування показу на лептопі можна збільшити дозвіл для отримання більш якісної картинки.

При будь-якому підключенні кабелю доведеться виконувати настройку екранів на ноутбуці або PC

READ  Як налаштувати телевізор Xiaomi 4s 43

Кольорове зображення формується за допомогою трьох основних сигналів: Red, Green, Blue. Якщо зображення виводиться з такого роз’єму, то логічно використовувати і такий же вхід телевізора. RGB прийшов на зміну Scart, коли Скарт стало неможливо використовувати в тонких телевізорах. В основному RGB є на техніці старіших моделей. Сумісний з Scart і композитним RCA ( «тюльпани») кабелем. Відео або гри з монітора комп‘ютера на телевізор транслюватимуться, як і при будь-якому іншому поєднанні кабелем.

Визначити доступні з’єднання

Для передачі зображення з ноутбука на телевізор, потрібно з’ясувати, які способи для цього доступні. Спочатку слід подивитися, які порти присутні на TV і ноутбуці, а після вже вирішувати, як краще буде зробити дублювання екрану лептопа.

Scart

Scart є європейським стандартом, що дозволяє передавати аналоговий і цифровий сигнал. Має різні специфікації, відповідно, може передавати і різні сигнали (звуковий канал, відео, керуючі). Зручність інтерфейсу в тому, що він дає можливість підключити до телевізора джерело високоякісного RGB-відео без проміжного кодування.

Щоб транслювати фільм з PC або ноутбука, краще скористатися перехідником VGA-SCART. Це пояснюється тим, що велика кількість TV оснащені роз’ємом SCART, а комп’ютери. VGA.

Дротове з’єднання при наявності великої кількості роз’ємів краще вибирати з останніх технологій. Найкращий варіант. HDMI. В цілому настройка ноутбука і телевізора не викликає ускладнень. Головне, на TV вибирати вхідний сигнал, а на ноутбуці виконати ті установки, які потрібні для відповідної технології.

Висновок екрану через адаптер

Якщо в телевізорі немає Wi-Fi, але є роз’єм HDMI, вам буде потрібно адаптер типу:

 • Android Mini PC;
 • Google Chromecast;
 • приставка Miracast.

Ці пристрої наділять ваш TV можливостями Smart TV. Також окремі моделі телевізорів дозволяють підключити адаптер Wi-Fi в їх USB-порт, після чого можуть виходити в домашню мережу.

Виводимо екран ноутбука на телевізор за допомогою спеціального кабелю

Ці порти ви повинні знайти як на телевізорі, так і на ноутбуці. Вони не обов’язково повинні бути однаковими. Якщо роз’єми різні, вам допоможуть перехідники.

Как транслировать на телевизор экран смартфона или компьютера без проводов.

Як вивести ноутбук на екран телевізора

Погодьтеся, що переглядати фільми, фотографії або домашні відео набагато зручніше на великому екрані телевізора, ніж на невеликому екрані ноутбука. Також у вас є можливість грати в комп’ютерні ігри, транслюючи зображення на телеекран.

Давайте розберемося, які є способи підключення екрану ноутбука до телевізора. Для цього вам потрібен або використовувати спеціальний кабель, або налаштувати бездротове з’єднання.

З’єднуємо і налаштовуємо

Для того, щоб налаштувати підключення, вам знадобиться протягнути кабель від ноутбука до телевізора, перед цим відключивши обидва пристрої.

Після включення ви повинні побачити зображення з ноутбука на телевізорі. Щоб переключитися між дисплеями, скористайтеся однією з функціональних клавіш, на ній зображено два монітори, зазвичай це F4 або F5.

Для того, щоб налаштувати телевізор, відкрийте список джерел сигналу і замість TV виберіть назву порту, в який ви підключили кабель. Якщо ж картинки немає або воно якимось чином спотворено, потрібно перейти до більш детальним налаштувань.

Спочатку поставте для кожного монітора правильне вирішення і режим спільного використання:

 • Дублювання. на двох екранах буде відтворюватися однакове зображення, даний режим підходить для комп’ютерних ігор. Слід пам’ятати, що при великому розходженні в розширеннях можуть з’явитися спотворення;
 • Відображення лише на один. другий екран відключається;
 • Розширення екрану. телевізор буде другим монітором, в цьому режимі робочий стіл розшириться вліво або вправо (залежить дане розташування від налаштувань дисплеїв 1 і 2, їх можна міняти місцями).

Ви зможете переносити різні програми або програми на другий дисплей, перетягнувши їх за кордон столу (наприклад, включіть фільм на телевізорі при цьому не перестаючи працювати на ноутбуці).

перенести, зображення, ноутбука, телевізор

Дане меню ви можете відкрити, використовуючи комбінації клавіш Win P. У цьому меню вам буде запропоновано декілька варіантів використання другого екрану, а саме, дублювання або розширення.

READ  Телевізор Samsung пульт не переключає автоматично канали

Підключення БЕЗ проводів

Якщо ви придбали сучасний телевізор з WI-FI, є можливість підключити до нього ноутбук без проводів. Так само для власників TV без технології Smart TV можна налаштувати бездротове підключення за допомогою спеціального адаптера. Є кілька методу для встановлення з’єднання:

 • DLNA. якщо телевізор підключений до роутера по локальній мережі або ж у ньому є Wi-Fi Direct;
 • Miracast, або WiD. все це допоможе використовувати TV як бездротової монітор, відтворюючи відео або передаючи зображення;
 • Через адаптер;
 • Apple TV.

Вивести екран на Apple TV

Приставка Apple TV дозволяє відправляти потокове відео з комп’ютера на телеекран. Найпростіше з’єднати ноутбук з Mac OS X, але налаштувати передачу можна і на PC з Windows.

Як підключити Макбук: підключіть Apple TV до телевізора, а приставку. до мережі Wi-Fi. У системних настройках PC або ноутбука виберіть «Дисплеї». У списку виставте Apple TV. на телеекрані має з’явиться зображення з ноутбука.

Якщо ви хочете передати один фільм, запустіть його, в меню клікніть на іконку зі стрілочкою і клікніть на «AirPlay». Відео перейде на TV.

Для PC з Windows встановіть iTunes. У меню «Файл» активуйте пункт «Домашня колекція», з’явиться значок AirPlay. Всі фільми та аудіофайли можна буде передати на TV.

Підключення екрану ноутбука до телевізора через USB

Обмін відеокліпом або зображення через порти USB не вийде, вони не призначені для такого типу сигналу. Але використовувати такий роз’єм можна з перехідником на HDMI.

Як підключити екран ноутбука до телевізора через USB: крім кабелю USB вам знадобиться перехідник і невелика зовнішня відеокарта, яка буде транслювати картинку з робочого столу.

При покупці слід звернути свою увагу на те, щоб відеокарта підтримувала FullHD і характеристики аудіо. Після підключення пристрою встановіть драйвера на комп’ютер або ноутбук і на телевізорі виберіть джерело сигналу USB.

Підключити екран ноутбука до телевізора через DLNA

Щоб підключити ноутбук до телевізора по DLNA через WI-FI, вам потрібно підключити обидва пристрої до одного роутеру. У меню телевізора є пункт “Мережа”.

Поставте вашу точку доступу в якості основної, пропишіть її пароль. Далі потрібно створити на PC або ноутбуці сервер, відкривши доступ для TV.

У «Центрі управління мережами» встановіть домашню мережу в активний. Виберіть файли або папку з файлами, які ви хочете відтворювати на екрані телевізора. По правому кліку на папці відкрийте «Властивості» і натисніть на вкладку «Доступ», в розширених налаштуваннях поставте відкриття доступу до вмісту.

Ще простіше створити сервера. це використання спеціальних програм: «Домашній медіа-сервер», Share Manager, Samsung Share. «Домашній медіа-сервер» є найпоширенішою і простий, дана програма може перекодувати відео і аудіофайли, а також підтримує цифрове TV.

Тепер вам потрібно увімкнути телевізор. У меню знайдіть сервіс перегляду контенту зі сторонніх пристроїв. У пристроїв марки LG він знаходиться в розділі SmartShare, на Sony. Home. Щоб передати з комп’ютера на телевізор фільм по Wi-Fi, клікніть на потрібний файл на ноутбуці, в підміню перейти в «Відтворити на”.

У Windows 7 і 8 можуть виникнути проблеми з передачею відео в форматі MKV, для них не активується функція відтворення на іншому дисплеї. Щоб виводити картинку в цьому випадку, спочатку потрібно переконвертувати файли в AVI.

Якщо в TV є функція Wi-Fi Direct, вам досить на ноутбуці включити доступ до потрібних папках. Після цього в меню телевізора активуйте Директ. в списку знайдених пристроїв виберіть ваш ноутбук, впишіть пароль і можете передавати файли.

BETATECH.COM.UA 2021