Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як перевірити iPhone на наявність вірусів

Як видалити вірус з iPhone або iPad?

Вирусы в Iphone. Нужен ли антивирус для Apple Iphone и Ipad

Однак, якщо подивитися уважніше, вони там для «галочки». свою головну функцію, до якої всі звикли, вони не виконують. прибрати вірус або почистити пристрій вони не зможуть. Що ж робити?

Насправді все просто. будь-який вірус, який з’являється на iPhone або iPad. це досить «знакова» (в силу своєї незвичайності) подія, а значить про це практично відразу стає відомо компанії Apple.

Яка моментально закриває «дірку» в програмному забезпеченні, випускаючи своєчасне оновлення. Тут не варто брати до уваги таку вразливість, як банери (спливаючі поверх сайтів вікна) в Safari (як від них позбутися). вони використовують cookie браузера і з ними вдіяти нічого не можна.

Висновок третій: оновлюйте прошивку вчасно.

Як перевірити iPhone або iPad на віруси?

Все досить просто, якщо ви помітили будь-яку нестандартну активність на своєму пристрої або деякі відхилення від роботи. наприклад: постійна поява реклами, неможливість запустити всі програми і т.д. Знайте, що швидше за все пристрій заражено. Але найчастіше ви можете про це навіть не підозрювати. ті шкідливі програми що існують, практично ні чим себе не видають і розпізнати їх буває досить складно.

Висновок перший: антивірусів і інших програм для перевірки в їх класичному розумінні для iPhone і iPad не існує.

Які бувають віруси для iOS?

Невелика кількість шкідливих програм саме по собі не передбачає великої різноманітності в їх видах. Але все ж різниця між ними є:

 • «Нешкідливі». до таких можна віднести, наприклад найперший шкідливий код для iOS. вірус всього лише виводив на екран повідомлення «Shoes» з різними часовими інтервалами в хаотичному порядку. Або той же самий гучний WireLurker. нічого не робив крім установки звичайного коміксу на пристрій власника.
 • «Злодій». краде особисті дані користувача, від телефонних номерів до даних кредитних карт і паролів від різних сервісів. Такі теж бували і написані вони як правило, під певну категорію комерційних організацій, зокрема досить популярна історія з банком IGN.
 • «SMS-ки». поширюються через SMS повідомлення. По суті вірусом, як таким, не є, однак при отриманні певного повідомлення, пристрій може або зависнути, або почати гальмувати і т.д.
 • «Банери». впроваджуються в код Safari, демонструючи користувачеві рекламні матеріали, деколи з не найсприятливішим вмістом. Мабуть, найчастіша проблема на даний момент.

Висновок другий: Віруси, незважаючи на їх малу кількість, досить різноманітні.

Віруси на iPhone і iPad. як перевірити, видалити і захиститися

Всім привіт! Мобільна операційна система iOS заслужено вважається однією з найбільш безпечних і захищених. Адже за всю історію існування ОС зафіксовано не більше 2-х десятків різних шкідливих програм. А значить, зробити так, щоб Ваш iPhone, iPad, iPod Touch або Apple Watch (ой-ой-ой :)) зловив вірус, практично неможливо.

Але «практично» ще не означає, що ймовірність цієї події дорівнює нулю.

Ознайомившись з нижчевикладеною інформацію, ви дізнаєтеся, як виконати перевірку iOS-пристрої на наявність вірусів, якими бувають шкідливі програми, як від них позбутися в разі виявлення і які дії зробити, щоб не допустити зараження гаджета в майбутньому.

Як захиститися від вірусів на iPhone і iPad?

Перш за все, намагайтеся утримуватися від установки модифікованих версій операційної системи, якщо ви не впевнені в репутації розробника. Подумайте, чи є реальна необхідність в джейлбрейк. після його виконання доступ до файлової системи відкривається не тільки власнику, але і зловмисникам, роблячи зараження гаджета ще більш простим для них заходом.

READ  Як переключити lte на 3g на iPhone

Ну і звичайно ж, обов’язково своєчасно оновлюйте ПО.

Компанія Apple випускає нові версії прошивок зовсім не для того щоб докучати своїм користувачам, як вважають багато хто з них. У нових модифікаціях, крім додавання різних функцій і прикрас, також «латаються діри і прогалини» в безпеці попередніх версій iOS.

Як перевірити iPhone на віруси

Платформа iOS, на якій працюють «яблучні» гаджети, цілком заслужено характеризується як найбільш захищена від хакерських загроз та шкідливих програм. Завдяки використанню закритого коду, і обмеженому доступу до системних файлів, завдати серйозної шкоди смартфону практично неможливо. За всю історію існування платформи було зафіксовано не більше 20 випадків зараження, а вдалі атаки взагалі можна порахувати на пальцях однієї руки. Але оскільки ймовірність зараження, хоч і мінімальна, все ж існує, доцільно періодично перевіряти iPhone на віруси. Особливу ж актуальність питання набуває в ситуації, коли мобільний гаджет починає вести себе неадекватно. І якщо ви не знаєте, як перевірити iPhone на віруси, почитайте наш матеріал.

Чи необхідна взагалі перевірка?

Хоча вірус на iPhone. явище більш рідкісне, ніж на пристроях під управлінням Android і Windows, ризик зараження все-таки існує. Яскравим прикладом є шкідлива програма WireLunker, створена китайськими програмістами, якій вдалося вразити понад півмільйона Apple-пристроїв і кілька сотень додатків в App Store. Але даний приклад є скоріше винятком, ніж правилом.

Адже що таке вірус? Це шкідливий фрагмент комп’ютерного коду, здатний створювати багаторазово власні копії. Обходячи захист, вони поширюються по всій системі і здатні привести до крадіжки, пошкодження і видалення даних. Щоб «відчувати» себе вільно, вірусу необхідно отримати доступ до системоутворюючим файлів.

Максимально убезпечити свій телефон можуть користувачі, які купують смартфони з джейлбрейком або виконують його самостійно. Якщо користувач володіє апаратом з повним доступом до системних файлів, то ймовірність «підхопити» вірус практично дорівнює нулю.

оновлення ОС

Якщо нормальній роботі iPhone заважають якісь баги або він став гальмувати і блокувати відкриття деяких додатків, допомогти здатне оновлення оперативної системи. Виконати цю процедуру можна через настройки смартфона або через сервіс iTunes на комп’ютері. У першому випадку сценарій буде виглядати наступним чином.

 • На телефоні відкрити «Налаштування» і перейти в розділ «Основні»;
 • Вибрати функцію «Оновлення ПЗ», запустивши перевірку на наявність свіжих версій;
 • У разі їх виявлення система повідомить про наявність оновлення та інформації про зміни;
 • Внизу екрана клікнути на кнопку «Завантажити та встановити»;
 • Для запуску знадобиться ввести пароль захисту, прийняти умови і положення;
 • Система запустить процедуру апдейта, після закінчення якої знадобиться виконати установку. З двох варіантів краще вибрати перший «Встановити зараз».

Фахівці настійно рекомендують не нехтувати установкою оновлень для «яблучних» пристроїв. Актуальна версія здатна забезпечити смартфону безперебійну роботу і безпеку.

Як видалити віруси з iPhone

Віруси потрапляють в систему «яблучних» пристроїв крані рідко, але ті, яким вдалося це зробити, проникають в файлову систему настільки глибоко, що виявити, а тим більше отримати їх звідти практично неможливо. Але це лише на перший погляд. Насправді ж найбільш безпечні коди можна видалити за допомогою очищення файлів cookie в використовуваному браузері. Не менш ефективними можуть стати і деякі інші методи.

Через онлайн сервіси

Для тих, хто планує перевірку свого iPhone на предмет наявності вірусів без попереднього встановлення програмного забезпечення, підійде варіант виконання процедури в режимі онлайн. Звичайно, безпосередньо в мережі просканувати мобільний пристрій не вийде, оскільки iOS не дозволить сторонньому додатку отримати доступ до системних файлів.

Щоб здійснити задумане, знадобиться:

 • скачати цікавить антивірус в хмарне сховище, після чого встановити його на комп’ютер або ноутбук;
 • підключити смартфон до PC за допомогою USB-кабелю і створити пару;
 • дозволити програмі доступ до файлової системи;
 • запустити процес сканування в стандартному режимі.

Сканувати файлову систему без необхідності попередньої установки на Apple-пристрій здатні такі відомі програми, як:

Kaspersky Threat Intelligence Portal. Онлайн сервіс, який прийшов на зміну популярній програмі Kaspersky VirusDesk, яка була закрита в квітні 2020 року, дозволяє виконувати онлайн-перевірку підозрілих об’єктів і файлів великих розмірів. до 256 МБ в режимі загального доступу.

READ  Як змінити формат фото на телефоні

Virus Total. Безкоштовна онлайн-утиліта здатна не тільки обробляти системні файли і посилання сайтів, але і виявляти зараження троянами та іншими шкідливими речовинами.

Вирус на iPhone! Что делать?

ESET Online Scanner. Працює у фоновому режимі, але тільки після установки на комп’ютер. Програма регулярно переглядає файли і наявні на PC диски.

примусове перезавантаження

Якщо девайс став повільно працювати, гальмувати або взагалі повис, доцільно перезавантажити його або скинути настройки. Ці порушення зазвичай не пов’язані з впливом вірусів або шкідливого ПО, а викликані програмними або кодовими конфліктами. Справитися з проблемою і відновити працездатність iPhone допоможе звичайна або примусове перезавантаження.

У першому випадку достатньо натиснути на кнопку харчування і в меню вибрати пункт «Вимкнути». Коли екран згасне, слід натиснути і утримувати ту ж клавішу «Power», поки не з’явиться зображення. Потрібно дочекатися закінчення завантаження і перевірити функціональність пристрою.

Другий варіант застосовується, якщо екран не реагує на дотик, а система не відповідає. Дії в цьому випадку будуть такими:

 • одночасно затиснути і утримувати клавіші «Додому» і «Power»;
 • через 3-4 секунди смартфон примусово відключиться, а потім знову автоматично запуститься.

Залежно від моделі пристрою алгоритм може дещо відрізнятися:

 • затиснути і утримувати кнопку живлення протягом принаймні 2-3 секунд;
 • додатково натиснути на регулятор зменшення гучності;
 • дочекатися відключення смартфона;
 • відпустити клавіші і почекати, поки пристрій автоматично запуститься.

Як вірус може потрапити на iPhone

На створення серйозного шкідливого ПО витрачається величезна кількість часу і ресурсів. І для його гарантованого впровадження потрібно зламати Apple-пристрій. В результаті успішного виконання даної процедури хакер отримує права суперкористувача і можливість обійти захист. Злом iPhone дозволяє отримати повний контроль над операційною системою, видаляти наявні програми і завантажувати програми зі сторонніх ресурсів. Запідозрити поява вірусу на iPhone можна, якщо:

 • акумулятор став розряджатися швидше;
 • смартфон став перегріватися;
 • при закритому браузері стали з’являтися спливаючі повідомлення;
 • збільшився мережевий трафік на смартфоні;
 • з’явилися невідомі додатки;
 • виріс рахунок за телефон.

У деяких випадках пристрій починає працювати повільніше, подвисать або вести себе «неадекватно». Дуже рідко iPhone повністю виходить з ладу.

Як видалити віруси з iPhone

Віруси потрапляють в систему «яблучних» пристроїв крані рідко, але ті, яким вдалося це зробити, проникають в файлову систему настільки глибоко, що виявити, а тим більше отримати їх звідти практично неможливо. Але це лише на перший погляд. Насправді ж найбільш безпечні коди можна видалити за допомогою очищення файлів cookie в використовуваному браузері. Не менш ефективними можуть стати і деякі інші методи.

Як перевірити наявність вірусів

Існує кілька способів перевірки Apple-пристрої на наявність шкідливого програмного забезпечення: через онлайн-сервіси, власний персональний комп’ютер, за допомогою спеціальних антивірусних програм. Кожен з них має свої особливості і застосовується в певних ситуаціях.

Типи вірусів для iOS

Фахівці виділяють кілька різновидів шкідливих програм, що зустрічаються на даній платформі. Кожна має властивими тільки їй характеристиками і ознаками. На сьогоднішній день найбільш небезпечними вважаються наступні типи шкідливого ПО.

 • «Adware». Програми, призначені для показу реклами і збору інформації про користувача з його згоди. Якщо будь-яка з них діє таємно, то вважається шкідливою (троянець-шпигун);
 • «Spyware». Вірус, який займається крадіжкою даних з PC або мобільних пристроїв, і передає їх в онлайн-ресурси з подальшим поширенням по мережі;
 • «Ransomware». Шкідливий софт, блокуючий операційну систему з метою отримання плати за її подальше використання;
 • «Malware». ПО, здатне проникати в додатки на мобільних пристроях. На смартфон може потрапити через PC в процесі сполучення або при передачі даних.

Незважаючи на всю небезпеку, вірус не здатний просто так проникнути на смартфон. Для цієї мети була розроблена і успішно діє багаторівневий захист. Але при неправильному використанні таку ймовірність виключити не можна.

Через антивіруси на PC

Якщо до антивірусів на мобільному гаджеті немає довіри, але при цьому на комп’ютері встановлена ​​свіжа програма, ефективно виявляє шкідливі програми, варто скористатися такою можливістю і виконати перевірку iPhone на віруси. Порядок в цьому випадку буде наступним:

 • Телефон слід підключити до PC або ноутбука за допомогою USB-кабелю;
 • Почекати, поки процес сполучення закінчиться, і комп’ютер виявить мобільний пристрій;
 • Запустити антивірусну програму, встановлену на PC, і активувати процес сканування;
 • Дочекатися закінчення перевірки, звіту про знайдені вразливості і варіантах їх виправлення.
READ  Неможливо зберегти налаштування очікування виклику iPhone

На жаль, даний спосіб перевірки не завжди виявляється результативним. Це обумовлено тим, що в деяких випадках (ймовірно, в залежності від моделі) комп’ютер своєрідно розпізнає девайс. Він сприймає мобільний пристрій як зовнішній накопичувач даних, і блокує доступ при спробі відкрити його. Побачити на екрані можна тільки фотографії, отримані з iPhone. При виникненні подібної ситуації, доцільно скористатися іншим варіантом перевірки.

Чи необхідна взагалі перевірка?

Хоча вірус на iPhone. явище більш рідкісне, ніж на пристроях під управлінням Android і Windows, ризик зараження все-таки існує. Яскравим прикладом є шкідлива програма WireLunker, створена китайськими програмістами, якій вдалося вразити понад півмільйона Apple-пристроїв і кілька сотень додатків в App Store. Але даний приклад є скоріше винятком, ніж правилом.

Адже що таке вірус? Це шкідливий фрагмент комп’ютерного коду, здатний створювати багаторазово власні копії. Обходячи захист, вони поширюються по всій системі і здатні привести до крадіжки, пошкодження і видалення даних. Щоб «відчувати» себе вільно, вірусу необхідно отримати доступ до системоутворюючим файлів.

Максимально убезпечити свій телефон можуть користувачі, які купують смартфони з джейлбрейком або виконують його самостійно. Якщо користувач володіє апаратом з повним доступом до системних файлів, то ймовірність «підхопити» вірус практично дорівнює нулю.

примусове перезавантаження

Якщо девайс став повільно працювати, гальмувати або взагалі повис, доцільно перезавантажити його або скинути настройки. Ці порушення зазвичай не пов’язані з впливом вірусів або шкідливого ПО, а викликані програмними або кодовими конфліктами. Справитися з проблемою і відновити працездатність iPhone допоможе звичайна або примусове перезавантаження.

У першому випадку достатньо натиснути на кнопку харчування і в меню вибрати пункт «Вимкнути». Коли екран згасне, слід натиснути і утримувати ту ж клавішу «Power», поки не з’явиться зображення. Потрібно дочекатися закінчення завантаження і перевірити функціональність пристрою.

Другий варіант застосовується, якщо екран не реагує на дотик, а система не відповідає. Дії в цьому випадку будуть такими:

 • одночасно затиснути і утримувати клавіші «Додому» і «Power»;
 • через 3-4 секунди смартфон примусово відключиться, а потім знову автоматично запуститься.

Залежно від моделі пристрою алгоритм може дещо відрізнятися:

 • затиснути і утримувати кнопку живлення протягом принаймні 2-3 секунд;
 • додатково натиснути на регулятор зменшення гучності;
 • дочекатися відключення смартфона;
 • відпустити клавіші і почекати, поки пристрій автоматично запуститься.

Як вірус може потрапити на iPhone

На створення серйозного шкідливого ПО витрачається величезна кількість часу і ресурсів. І для його гарантованого впровадження потрібно зламати Apple-пристрій. В результаті успішного виконання даної процедури хакер отримує права суперкористувача і можливість обійти захист. Злом iPhone дозволяє отримати повний контроль над операційною системою, видаляти наявні програми і завантажувати програми зі сторонніх ресурсів. Запідозрити поява вірусу на iPhone можна, якщо:

 • акумулятор став розряджатися швидше;
 • смартфон став перегріватися;
 • при закритому браузері стали з’являтися спливаючі повідомлення;
 • збільшився мережевий трафік на смартфоні;
 • з’явилися невідомі додатки;
 • виріс рахунок за телефон.

У деяких випадках пристрій починає працювати повільніше, подвисать або вести себе «неадекватно». Дуже рідко iPhone повністю виходить з ладу.

оновлення ОС

Якщо нормальній роботі iPhone заважають якісь баги або він став гальмувати і блокувати відкриття деяких додатків, допомогти здатне оновлення оперативної системи. Виконати цю процедуру можна через настройки смартфона або через сервіс iTunes на комп’ютері. У першому випадку сценарій буде виглядати наступним чином.

 • На телефоні відкрити «Налаштування» і перейти в розділ «Основні»;
 • Вибрати функцію «Оновлення ПЗ», запустивши перевірку на наявність свіжих версій;
 • У разі їх виявлення система повідомить про наявність оновлення та інформації про зміни;
 • Внизу екрана клікнути на кнопку «Завантажити та встановити»;
 • Для запуску знадобиться ввести пароль захисту, прийняти умови і положення;
 • Система запустить процедуру апдейта, після закінчення якої знадобиться виконати установку. З двох варіантів краще вибрати перший «Встановити зараз».

Фахівці настійно рекомендують не нехтувати установкою оновлень для «яблучних» пристроїв. Актуальна версія здатна забезпечити смартфону безперебійну роботу і безпеку.

BETATECH.COM.UA 2022