Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Як перевірити мережеву карту на комп’ютері

Table of Contents

как поменять сетевую карту на компьютере своими руками Видео урок#67(stas alekseev)

системна утиліта

Найпростіший спосіб подивитися мережеву карту на PC під Windows 7/10. зайти в «Диспетчер пристроїв». Ось повне керівництво на прикладі «десятки»:

 • Зайдіть в розділ «Панелі управління» «Диспетчер пристроїв» (ще простіше. наберіть назву утиліти в рядку для пошуку файлів, програм і додатків Windows);
 • Знайдіть розділ «Мережеві адаптери», розкрийте його подвійним кліком ЛКМ;
 • Тут ви побачите модель плати, яка встановлена ​​в PC.

мережеву, карта, комп, ютері

У мене видно, що є Ethernet карта Realtek. в неї підключається кабель провайдера або патч-корд, якщо доступ до інтернету організовується через роутер. Є ще бездротової адаптер Qualcomm. для підключення до Wi-Fi мережі.

як шукати?

Отже, вам потрібно дізнатися, яка мережева карта коштує в PC. Є кілька способів визначити модель мережевого адаптера на комп’ютері або ноутбуці. Опишу все, а ви оберете для себе найбільш підходящий.

Всі способи також описані в наступному

текстовий інтерфейс

Так-так, ненависна багатьма командний рядок. Але через неї теж можна дізнатися модель мережевого адаптера, тому прошу любити і жалувати. Ось вам інструкція:

 • Відкриваємо командний рядок (в Windows 10 є її розширена версія Windows Power Shell, нам вона не потрібна, краще в пошуку пропишіть CMD);
 • Вбийте команду ipconfig / all і натисніть ENTER.

У списку будуть відображені всі адаптери, встановлені в комп’ютері або ноутбуці.

найпростіших способу дізнатися, яка мережева карта стоїть на PC

Привіт, друзі! Тема сьогодні загальна. я розповім, як дізнатися, яка мережева карта встановлена ​​в ваш комп’ютер. Це знадобиться, якщо після переустановлення операційної системи перестав працювати інтернет, або, наприклад, потрібні драйвери для цієї плати. Ну що, готові?

Загальна інформація

Мережева карта (плата). пристрій, який дозволяє виходити в інтернет. Як це працює? Кабель провайдера, який майстер провів в квартиру, підключають в цю плату і отримують доступ в Мережу.

Крім того, є бездротові пристрої, які ми звикли називати адаптерами. Такі карти дають можливість користуватися інтернетом «по повітрю». без використання зайвих проводів.

Щоб знайти модель пристрою, не потрібно завантажувати ніякі програми. Для цього достатньо скористатися вбудованими інструментами Windows.

Діалогове вікно «Виконати»

Ще один спосіб дізнатися свій мережевий адаптер на ноутбуці або комп’ютері:

 • Відкриваємо «Виконати» комбінацією клавіш Win R;
 • Прописуємо команду msinfo32 і тиснемо OK;
 • Відкриється вікно «Відомості про систему», де нам потрібен розділ «Компоненти»;
 • Заходимо на вкладку «Мережа» і вибираємо пункт «Адаптер».

Тут ви знайдете всі відомості про встановлені мережевих картах і адаптери.

От і все. Нічого складного. Є ще сторонні додатки, але я їх описувати не буду. Способів, які я описала, досить. До скорого!

Дивимося назву через диспетчер пристроїв

Найпростіший спосіб для абсолютної більшості користувачів. це подивитися назву за допомогою диспетчера задач, де можна побачити всю інформацію про обладнання, встановлене на комп’ютері.

Знайдіть на робочому столі значок «Комп’ютер» (якщо він відсутній, натисніть на кнопку «Пуск» і подивіться в праву частину вікна, що з’явилося), натисніть на праву кнопку миші і виберете пункт «Властивості». З’явиться такого виду вікно:

Натисніть на посилання «Диспетчер пристроїв». Відкриється вікно з встановленими пристроями. Виберіть «Мережеві адаптери» і подивіться на встановлену модель мережевої карти. Їх може бути кілька. Пам’ятайте також, що тут ви можете побачити додаткові пристрої для зв’язку з інтернетом, включаючи Wi-Fi або Bluetooth адаптери.

Дивимося специфікацію материнської плати

Якщо ви використовуєте вбудовану мережеву карту в материнську плату, тоді вам, мабуть, простіше буде вбити в пошукову систему назву материнської плати. Це допоможе вам з’ясувати найменування пристрою для скачування драйверів. Про те, як з’ясувати назву материнської плати на комп’ютері, я вже встиг розповісти деякий час назад.

Іноді назва мережевої карти можна знайти на коробці від материнської плати, зрозуміло, якщо ви самостійно збирали системний блок.

Як варіант, можна подивитися, що написано на самій мережній платі. Для цього, однак, вам доведеться відкрити кришку системного блоку і поглянути на пристрій. Само собою, мова йде тільки про сторонньої мережевої карти, а не вбудованої. Якщо вже вирішите скористатися даним методом, то для початку вимкніть комп’ютер і витягніть шнур з розетки.

Як дізнатися, яка мережева карта на комп’ютері?

Мережева плата, більше відома як мережева карта. це пристрій, який дозволяє комп’ютеру взаємодіяти з іншими пристроями в мережі. У більшості комп’ютерів і ноутбуків мережева карта вже вбудована в материнську плату не тільки для здешевлення пристрою, але і для зручності користувача. Зрозуміло, можна використовувати окрему мережеву плату.

Уявімо ситуацію, коли користувач перевстановив операційну систему і тепер частина пристроїв не працює з тієї простої причини, що відсутні необхідні драйвера. Таке може статися і з мережевою картою. Тому для того, що б з’ясувати, який драйвер потрібен для мережевої плати, необхідно дізнатися її назву. Я розповім про декілька способів, які дозволять вам це зробити буквально в кілька кліків.

Використовуємо командний рядок

Ви можете скористатися командним рядком. Це дуже просто.

Натисніть на кнопку «Пуск» і в рядку «Знайти програми та файли» (для Windows 7) напишіть три букви cmd і натисніть клавішу Enter. Таким чином ви викличте командний рядок.

Далі пишемо ipconfig / all і знову натискаємо Enter. Перед вами з’явиться інформація про підключення. У тому числі ви побачите назву своєї мережевої карти.

сторонні програми

Зрозуміло, можна скористатися сторонніми програмами, які показують специфікацію вашого пристрою.

Однією з найпопулярніших програм подібного роду є Everest. Платна, але дозволяє перший місяць користуватися безкоштовно. Зрозуміло, ви можете скористатися безкоштовним аналогом.

Завантажуєте програму, встановлюєте на комп’ютер, запускаєте і знаходите потрібну інформацію.

Сподіваюся, зазначених чотирьох спосіб вам буде більш ніж достатньо, що б дізнатися модель своєї мережевої карти.

READ  Як подивитися пароль вайфая на комп'ютері

Як подивитися мережеву карту на комп’ютері Windows 7

Як включити мережеву карту в Windows 7

Відкрийте вікно «Система» (Пуск = Мій комп’ютер (правою кнопкою миші) = Властивості).

У вікні «Система» виберіть пункт «Диспетчер пристроїв».

У вікні «Диспетчер пристроїв» відкрийте список «Мережеві адаптери». Якщо в диспетчері пристроїв немає пункту «Мережеві адаптери», то мережева карта персонального комп’ютера може бути відсутнім, бути несправна або на мережеву карту необхідно встановити драйвера.

Якщо на значку мережевої карти варто стрілка вниз як показано на малюнку нижче, то її необхідно включити, якщо на значку мережевої карти стоїть жовтий знак оклику, то на мережеву карту необхідно встановити драйвера.

Для включення мережевої карти відкрийте контекстне меню, клацнувши правою кнопкою миші по значку мережевої карти, і виберіть пункт “Задіяти».

Як дізнатися модель мережевої карти, оглядаємо пацієнта

Можливо, що система не визначить мережеву карту. Немає на неї і драйверів. Тоді має сенс перейти до візуального визначення моделі карти.

Доведеться мережеву карту витягти з слота, а дані на маркуванні виробника ввести в пошукову систему, причому, будь-який, в інтернеті.

Як дізнатися яка у мене мережева карта на Windows 7, 8 або 10

Якщо ви використовуєте операційну систему Windows 7, 8 або 10, то для того щоб дізнатися яка у вас мережева карта вам необхідно відрити «Диспетчер пристроїв». Найпростіший спосіб відкрити «Диспетчер пристроїв» це виконати команду «mmc devmgmt.msc».

Для цього натисніть комбінацію клавіш WindowsR і у вікні, введіть команду «mmc devmgmt.msc» (без лапок, природно).

Після цього перед вами з’явиться вікно «Диспетчер пристроїв». Тут потрібно відкрити розділ «Мережеві адаптери». В даному розділі буде відображатися назва вашої мережевої карти.

Зверніть увагу, деякі програми можуть створювати віртуальні мережеві адаптери, які потім відображаються в списку мережевих адаптерів в «Диспетчері пристроїв». Відрізнити такі віртуальні адаптери досить просто. Оскільки вони мають таку ж назву, як і програма. Наприклад, на скріншоті вище є віртуальний адаптер від програми VirtualBox.

Як дізнатися яка у мене мережева карта на Windows XP

В операційній системі Windows XP все одно, як описано вище. Вам потрібно відкрити «Диспетчер пристроїв» за допомогою команди «mmc devmgmt.msc» і подивитися назву мережевої карти. Єдина відмінність, в Windows XP розділ з мережевими картами називається не «Мережеві адаптери», а «Мережеві плати».

Як дізнатися яка у мене мережева карта з допомогою командного рядка

Також ви можете дізнатися назву мережевої карти за допомогою командного рядка. Для цього відкрийте «Командний рядок Windows» і введіть команду «ipconfig / all».

Після цього в командному рядку з’явиться інформація про всіх мережевих підключеннях на даному комп’ютері. Навпаки, пункту «Опис», для кожного з мережевих підключень буде вказано назву мережевої карти.

Досить часто після переустановлення Windows користувачі стикаються з тим, що у них не працює локальна мережа і Інтернет. Очевидно, що потрібно встановлювати драйвери, але для якої мережевої карти незрозуміло. У таких випадках користувачі задаються цілком закономірним питанням, як дізнатися яка у мене мережева карта.

Дивимося ID обладнання

Модель мережевої карти можна визначити по «Vendor ID» і «Device ID». Дані вводяться під час завантаження BIOS. Можна скористатися утилітою Everest. Для цього встановлюється утиліта, відкривається програмне вікно і робиться перехід на вкладку «Пристрій». Далі в правому верхньому вікні слід розгорнути вкладку «Unknown», яка стоїть зі знаком питання. Необхідно клацнути по знаку, що стоїть у рядки «Мережевий контролер». Тоді в нижньому вікні можна буде побачити «Апаратний ID» і значення VEN і DEV. VEN- це код, який ідентифікує виробника. За ідентифікацію пристрою відповідає код DEV. За цими кодами програма і визначить пристрій, а інформацію виведе на монітор.

Визначити модель мережевої карти по «Device ID» і «Vendor ID». Ці дані виводяться при завантаженні BIOS або ж можна використовувати утиліту Everest. Встановіть утиліту, відкрийте вікно програми і перейдіть на вкладку «Пристрої». Розгорніть вкладку «Unknown» в правому верхньому вікні, позначену знаком питання. Клацніть по цьому знаку, розташованого у рядки «Мережевий контролер». У нижньому вікні з’явиться «Апаратний ID» зі значеннями VEN і DEV. VEN є кодом, що ідентифікує виробника, а DEV. пристрій. Програма за цими кодами визначає пристрій і виводить інформацію на монітор.

Якщо є необхідність терміново дізнатися про моделі і виробника, тоді треба, використовуючи Vendor ID і Device ID, знайти сайт www.Pcidatabase.com. Тут просто вводяться отримані дані у відповідні поля.

Тепер налаштовуємо фіксований IP адреса і перевіряємо роботу

Вставляємо замість основного кабелю наш перехідник. При справній мережевої карти повинен спалахнути на ній контрольний світлодіод. Пробуємо пінгувати з командного рядка.

Как проверить сетевую карту на работоспособность

З великою часткою ймовірності можна зробити висновок, що мережева карта справна. Принцип перевірки, описаний для Windows XP, справедливий і для Windows 7 або Vista, хоча там це менш наочно.

Повністю, без зовнішньої мережі, на 100% переконатися в працездатності мережевої карти можна, з’єднавши випробовуваний комп‘ютер з іншим комп’ютером або ноутбуком за допомогою кроссоверного кабелю, налаштувавши мережу «comp. comp» і обмінявшись файлами.

Перевірка мережевої карти в диспетчері пристроїв

Заходимо в диспетчер пристроїв, і дивимося що до чого. Якщо не знаєте як зайти в диспетчер пристроїв, то натисніть клавіші Win R, скопіюйте у вікно команду devmgmt.msc, і натисніть Ok. Або правою кнопкою миші на “Мій комп’ютер”. “Властивості”, і там “Диспетчер пристроїв”.

Відразу відкриваємо вкладку “Мережеві адаптери”. Якщо все добре з мережевою картою, то там повинен бути адаптер в назві якого ви побачите слова “LAN”, “Ethernet адаптер”, “PCI. “,” Family Controller “, і т. Д. У мене ноутбук Asus, і адаптер” Realtek PCIe GBE Family Controller “.

Думаю, ви відразу зрозумієте, чи є там мережева карта. Якщо вона там є (біля неї немає ніяких значків). і інтернет не працює, то можливо проблема не в ній. А в кабелі, наприклад, або в роутері (якщо він є). Можете подивитися статтю не працює інтернет на комп’ютері по кабелю від Wi-Fi роутера.

Якщо мережевої карти ви там не побачите, то повинно бути невідомий пристрій (з жовтим знаком оклику). Швидше за все, у нього буде назва “Ethernet-контролер”. Це і є наша мережева карта, яка не працює через відсутність драйвера. Windows без драйвера просто не знає що це за пристрій, і як з ним “спілкуватися”.

Нам потрібно просто встановити драйвер на мережеву карту. Або перевстановити його, якщо адаптер є, але він працює з помилками, або взагалі не працює.

Як перевірити роботу мережевої карти на комп’ютері?

Якщо у вас ноутбук з вбудованим мережним адаптером

Тут все дуже просто. Спочатку нам потрібно дізнатися модель ноутбука. Вона точно вказана на наклейці знизу ноутбука. Далі, набираємо модель ноутбука в Google, і переходимо на офіційний сайт. Або, заходимо на офіційний сайт виробника вашого ноутбука, і через пошук по сайту знаходимо сторінку моделі свого ноутбука. Там вже шукаємо вкладку “Драйвера”, “Підтримка” і т. Д., І завантажуємо LAN Driver. Обов’язково для встановленої у вас Windows.

Залежно від виробника вашого ноутбука, сам процес буде відрізняться. Тому, я не можу дати конкретну інструкцію. Але порядок дій буде таким же. Так як на сайті кожного виробника, є сторінка певної моделі ноутбука, де можна скачати всі драйвера.

READ  Як підключити Honor до комп'ютера як модем

Більш детально цей процес я описував в статті як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7. У даному випадку все точно так же, тільки в кінцевому підсумку викачуємо драйвер не на Wi-Fi, а на мережеву карту. Хоча, драйвер для Wi-Fi адаптера вам швидше за все так же доведеться завантажити і встановити.

Як перевірити мережеву карту?

Якщо у вас раптово пропало підключення до Інтернету, а провайдер запевняє, що на його стороні проблем немає, варто переконатися, що з вашої мережевої картою все в порядку. Про те, як розібратися в видах мережевих карт, ми вже розповідали в одній з наших попередніх статей Як дізнатися, яка мережева карта встановлена ​​на PC. А тепер поговоримо про те, як перевірити її на несправності.

Якщо у вас PCI, або USB мережева карта

В такому випадку, спочатку перевірте, чи не було диска з драйверами в комплекті з самою картою.

Якщо немає, то потрібно дізнатися модель мережевого адаптера, і завантажити драйвер з офіційного сайту. Модель, як правило, можна подивитися на самому пристрої.

Як знайти і оновити драйвер для Ethernet-контролера (мережевої карти)

Вітаю.

Якщо у вас в системі не встановлений драйвер на мережеву карту. зрозуміло, інтернет по LAN-кабелю працювати не буде, а в диспетчері пристроїв замість моделі карти відобразиться безлике “Ethernet-контролер”. см. скрін нижче (власне, звідси і назва статті).

Що ще гірше: багато користувачів при цій проблемі потрапляють в “пастку”, тому що щоб був інтернет. потрібен драйвер на мережеву карту, а щоб завантажити драйвер. потрібен інтернет.

Варто зазначити, що подібні питання частіше виникають з ОС Windows XP, Vista, 7 (в Windows 10. автоматичний установник худо-бідно драйвера ставить).

Загалом, в цій замітці запропоную кілька варіантів вирішення такого заковики. До речі, швидше за все вам знадобиться під-рукою смартфон (з інтернетом) для завантаження драйвера (або інший PC / ноутбук).

2 випадки. драйвер встановлений, драйвера немає: у Ethernet-контролера є значок жовтий трикутник зі знаком оклику

Як дізнатися яка мережева карта стоїть на комп’ютері

Мережева карта. це компонент комп‘ютера, який використовується для підключення до локальної мережі. Ці пристрої рідко доставляють будь-які проблеми тому в більшості випадків користувачі навіть не знають, яка мережева карта стоїть на їхньому комп’ютері.

Однак така інформація може знадобиться, наприклад, для пошуку потрібних драйверів. У цьому матеріалі ми розглянемо відразу 3 способи, як можна дізнатися назву мережевої карти використовуваної на комп’ютері.

Якщо ви хочете дізнатися яка мережева карта стоїть на вашому компютері, то найпростіший спосіб. це скористатися «Диспетчером пристроїв». Відкрити «Диспетчер пристроїв» можна різними способами. Найпростіший варіант, це натиснути комбінацію клавіш Windows-R і у вікні ввести команду «mmc devmgmt.msc».

Також можна скористатися пошуком в меню «Пуск». Для цього відкрийте меню «Пуск» і введіть в пошуковий рядок «Диспетчер пристроїв». Після цього система знайде потрібну програму і запропонує відкрити її.

Після відкриття «Диспетчера пристроїв», розкрийте список «Мережеві адаптери». В даному списку ви побачите назву мережевої карти, яка встановлена ​​на вашому комп’ютері.

Потрібно відзначити, що іноді в списку «Мережеві адаптери» можуть знаходиться віртуальні мережеві карти. Такі карти можуть з’явитися після установки деяких програм (наприклад, програми VirtualBox).

Також ви можете дізнатися яка мережева карта стоїть на вашому комп’ютері за допомогою «Командного рядка Windows». Для цього спочатку потрібно запустити командний рядок. Зробити це можна по-різному. Наприклад, ви можете натиснути комбінацію клавіш Windows-R і у вікні виконати команду «cmd».

Після відкриття командного рядка в ній потрібно виконати команду «ipconfig / all».

В результаті на екрані з’явиться інформація про всіх мережевих підключеннях, використовуваних на вашому комп’ютері.

Тут, серед іншої інформації, для кожного мережевого підключення буде вказано назву мережевої карти. Воно буде вказуватися в рядку «Опис».

Також ви можете дізнатися назву мережевої карти, яка стоїть на комп‘ютері, за допомогою спеціальних програм для перегляду характеристик комп‘ютера. Наприклад, можна використовувати безкоштовну програму Piriform Speccy. Встановіть дану програму на свій комп‘ютер і запустіть її.

Після запуску програми відкрийте розділ «Мережа». Тут буде вся можлива інформація про ваших мережевих підключеннях і мережевих картах.

Пінг працюючого сайту

Дізнатися, чи працює мережевий адаптер, можна за допомогою обміну пакетами з сайтом, який на момент перевірки гарантовано працює. Їх в інтернеті маса. наприклад, будь-яка популярна соціальна мережа.

Зробити це можна за допомогою програми «Командний рядок», яка входить в базовий пакет ПО Windows 7 і Windows 10. Натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть запит cmd, а потім запустіть виявлений EXEшнік.

Зрозуміти, згоріла чи відеокарта чи ні, можна за результатами опитування сайту. Після запуску інтерфейсу командного рядка треба ввести слово ping після пробілу URL адреса сайту, який ви хочете опитати (наприклад, vk.com).

Зверніть увагу! Якщо сайт заблокований на рівні провайдера або Роскомнадзором, дізнатися нічого таким способом не вийде.

Потрібен сайт, який 100% онлайн і його сервер не відключений. Мережева карта відправить на сервер 4 пакети і доповість про отримані відповідях. Якщо вона зламалася, цього не станеться. Про несправності свідчить повідомлення «Перевищено інтервал очікування». Для перестраховки попінг кілька сайтів.

Також помилки відправки пакетів можливі при неполадках на косильною волосіні. Діагностика тут полягає тільки в перевірці швидкості з’єднання за допомогою іншого пристрою, підключеного до того ж провайдера. Найпростіше перевірити якість інтернету на сайті speedtest.net.

візуальна діагностика

Один з найпростіших способів дізнатися, чи працює мережевий адаптер взагалі, полягає в його візуальному огляді. На сучасних материнках мережеві плати обладнані світлодіодом. Якщо комп’ютер увімкнено, а в слот на мережевої вставлений кабель LAN, світлодіод повинен загорітися.

Якщо він не світиться, в деталі вже є якась несправність. Чи не найнадійніший спосіб, зате найшвидший. досить глянути на задню кришку системного блоку. На ноутбуці світлодіода зазвичай немає, тому такий спосіб не підходить.

Перевіряємо мережеву карту на працездатність

Всім привіт! У цьому пості я розповім, як перевірити мережеву карту на комп’ютері на працездатність, встановлено чи на неї драйвера, як зрозуміти що вона згоріла або зламалася.

Використання Диспетчера пристроїв

Якщо є ознаки несправності обладнання, операційна система це швидко виявить. Натисніть кнопку «Пуск», перейдіть на Панель управління і відкрийте Диспетчер пристроїв. Тут вам потрібен розділ «Мережеві адаптери».

У цьому списку у стаціонарного компа зазвичай один девайс, а у ноутбука їх може бути два. бездротовий адаптер і звичайна мережевої, до якої підключається кабель. Якщо проблем не виявлено, у властивостях пристрою, які можна викликати натисканням ПКМ, буде вказано, що девайс працює нормально.

Якщо є ознаки несправності або встановлені некоректні драйвера, навпроти назви мережевої плати буде іконка у вигляді знаку оклику в жовтому трикутнику. Якщо неполадки серйозні, деталь буде розміщена в розділі «Інші пристрої» і може маркуватися як невідомий девайс.

Діагностика в диспетчері завдань

Для запуску цього інструменту натисніть комбінацію клавіш Ctrl Alt Delete або Ctrl Shift Escape. Перед вами буде кілька вкладок. У вкладці «Сеть» відображається мережева активність вашого комп’ютера. Якщо в реальному часі малюється графік відправки пакетів, то значить з мережевою картою повний порядок.

READ  Як оновити комп'ютер Windows 7

А обмін пакетами буде йти постійно, навіть якщо ви не запустили браузер. той же антивірус постійно моніторить інтернет на наявність мережевих атак. Поспостерігайте кілька хвилин за графіком. Якщо протягом цього періоду жоден пакет не відправлений, значить мережева карта несправна.

Це стосується лише випадків, якщо модем або роутер підключений через LAN порт за допомогою шнура. Якщо ви використовуєте USB модем, графік може і не з’явитися, так як мережева карта вашого комп‘ютера в процесі участі не бере: обмін даними виконує сам «свисток».

Також раджу ознайомитися з публікаціями «Що робити якщо перестав працювати Wi-Fi роутер» і «Перевірка і тест материнської плати». Про краще розташування Wi-Fi роутера в квартирі читайте тут. Буду вдячний, якщо ви розшарено цей пост в кожній із соціальних мереж. До скорої зустрічі!

зміна ID

Поміняти MAC-адресу комп’ютера нескладно, але тут є один нюанс. Якщо ваш провайдер надає будь-які послуги, настройки або ліцензії на підставі ID, то можна втратити зв’язок. В цьому випадку доведеться повідомити йому про зміну адреси.

Как проверить сетевую карту

Способів зміни MAC-адрес кілька. Ми поговоримо про найпростіші і перевірених.

Це найбільш очевидний варіант, так як при заміні мережевої карти в комп’ютері змінюється і ID. Це стосується і тих пристроїв, які виконують функції мережевого адаптера, наприклад, Wi-Fi модуль або модем.

Даний спосіб полягає в простій заміні значень у властивостях пристрою.

 • Відкриваємо «Диспетчер пристроїв» (див. Вище) і знаходимо свій мережевий адаптер (карту).
 • Кількома двічі, переходимо на вкладку «Додатково» і ставимо перемикач в положення «Значення», якщо це не так.

Далі необхідно прописати адресу у відповідне поле. MAC являє собою набір з шести груп шістнадцяткових чисел.

Тут теж є нюанс. У Windows існують обмеження на присвоєння адаптерів адрес, «взятих з голови». Правда, є і хитрість, що дозволяє цю заборону обійти. скористатися шаблоном. Їх чотири:

Замість зірочок слід підставити будь шестнадцатиричное число. Це цифри від 0 до 9 і букви від A до F (латинські), всього шістнадцять символів.

Вводити MAC-адресу слід без роздільників, в один рядок.

Після перезавантаження адаптера буде надано нову адресу.

Дізнаємося ID комп’ютера

“Диспетчер пристроїв”

Як вже було сказано вище, ID. це адреса конкретного пристрою, тобто мережевого адаптера PC.

Відкриваємо розділ «Мережеві адаптери» і шукаємо назву своєї карти.

Двічі натискаємо по адаптера і, у вікні, переходимо на вкладку «Додатково». У списку «Властивість» натискаємо на пункт «Мережевий адреса» і в полі «Значення» отримуємо MAC комп’ютера.

Якщо з якихось причин значення представлено у вигляді нулів або перемикач стоїть в положенні «Відсутній», то визначити ID допоможе наступний спосіб.

“Командний рядок”

За допомогою консолі Windows можна здійснювати різні дії і виконувати команди без звернення до графічної оболонці.

Відкриється консоль, в якій потрібно прописати таку команду та натиснути ОК:

Система видасть список всіх мережевих адаптерів, в тому числі і віртуальних (ми їх бачили в «Диспетчері пристроїв»). Для кожного будуть вказані свої дані, в тому числі і фізичну адресу. Нас цікавить той адаптер, за допомогою якого ми підключені до інтернету. Саме його MAC бачать ті люди, яким він потрібен.

Дізнаємося ID PC

Ідентифікатор комп’ютера. це його фізична адреса MAC в мережі, а точніше, його мережевої карти. Ця електронна адреса унікальний для кожної машини і може бути використаний адміністраторами або провайдерами в різних цілях. від віддаленого управління і активації ПО до заборони доступу в мережу.

Дізнатися свій MAC-адресу досить просто. Для цього існує два шляхи. «Диспетчер пристроїв» і «Командний рядок».

Як бачите, дізнатися і замінити ID комп’ютера в мережі досить нескладно. Варто сказати, що без крайньої потреби цим займатися не бажано. Чи не хуліганьте в мережі, щоб не бути заблокованими по MAC, і все буде добре.

Крім цієї статті, на сайті ще 12223 інструкцій. Додайте сайт Lumpics.ru в закладки (CTRLD) і ми точно ще придамося вам.

Віддячите автора, поділіться статтею в соціальних мережах.

Дізнаємося пропускну здатність вашої мережевої карти

Всім привіт! З сьогоднішньої інструкції ви дізнаєтеся, як дізнатися пропускну здатність мережевої карти, як перевірити цей параметр на комп’ютері з Windows 10 або 7, скільки мегабіт інтернету сьогодні потрібно для комфортного використання. Про те, як дізнатися встановлену мережеву карту на Windows 10, читайте в цьому пості.

Як визначити швидкість передачі даних адаптера на Windows 7

Спосіб однаковий для десктопного PC або ноутбука. Алгоритм дій:

 • Натисніть кнопку «Пуск» і перейдіть на Панель управління;
 • Перейдіть в «Центр управління мережами»;
 • У лівій частині меню виберіть «Зміна параметрів адаптера»;
 • Виберіть активну вибрати зі списку з’єднань по мережі і клацніть по ньому ПКМ;
 • Перейдіть в «Властивості» і натисніть кнопку «Налаштувати»;
 • Відкрийте вкладку «Додатково».

У списку ліворуч знайдіть параметр «Швидкість і дуплекс». У випадаючому списку навпроти параметра «Значення» можна подивитися список всіх підтримуваних мережевих адаптерів. За замовчуванням там встановлено «Автоузгодження», що визначає, яку саме швидкість активувати на даний момент.

Як дізнатися яку максимальну швидкість підтримує адаптер на Windows 10

 • Відкрити меню «Пуск» і натиснути кнопку «параметри»;
 • Перейдіть в розділ «Мережа та інтернет»;
 • В цьому розділі перейти у вкладку Ethernet;
 • В меню зліва натисніть «Параметри адаптера».

Далі вибираєте активне підключення і дієте точно так, як описано вище.

Тепер трохи про характеристики LAN контролера. Вважається, що гигабитная мережевої. це дико круто і потрібно вибирати саме таку. Все вірно. Однак є одне маленьке «Але»: такими картами комплектувалися материнки, випущені ще років 5 назад.

Те, що виробник акцентує увагу саме на цій характеристиці. не більше, ніж маркетинговий прийом. Це не щось з ряду геть видатне і прорив в технологіях, а не більше ніж правило хорошого тону в сучасних реаліях.

Наступне питання, яке може виникнути. а чи достатньо швидкості в 1 гігабіт для сучасного користувача. Досить з головою, скажу я вам. У більшості провайдерів сьогодні найпопулярніший тариф. 100 мегабіт, що приблизно в 10 разів менше гігабіта.

Розшифровую, скільки це і чого. Фільм в дозволі Full HD буде гойдатися не більше 10 хвилин. За умови, що на файлообміннику немає обмежень по швидкості скачування. Якщо качати торрентом, ніяких обмежень не буде.

Інсталятор якої-небудь гри, який важить 50 Гб, торрентом же можна скачати не більше ніж за пару годин. Отже, можна сказати, що виробники роблять мережевої «З запасом», а провайдери за ними не встигають.

Вірніше, не встигає швидше користувач. гігабітний доступ до інтернету буде коштувати трохи дорого. Та й навіщо він, якщо 100 мегабайт досить?

Також раджу почитати статті «Як провести тест продуктивність відеокарти» і «Що таке FPS: розшифровка і від чого він залежить». Буду вдячний всім, хто не полінується розшарити цей пост в соціальних мережах. До скорої зустрічі!

BETATECH.COM.UA 2021