Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Як перевірити напругу блоку живлення комп’ютера

Table of Contents

Перевірка правильної роботи блоку живлення

Вимкнути комп’ютер. Необхідно пам’ятати, що БП комп’ютера працює з небезпечним для людини напругою. 220.

Тому настійно рекомендуємо, перш ніж виконувати всі інші пункти інструкції, знеструмити комп’ютер.

Відрити бічну кришку системника.

Запам’ятайте або для зручності сфотографуйте, то яким чином Ви підключені харчування до кожної з компонент (материнська плата, жорсткий диск, оптичний привід, пр.) Після чого їх слід від’єднати від БП.

Знайти 20/24 контактний роз’єм живлення.

Даний роз’єм дуже просто знайти через його більшого розміру. це джгут з 20 або 24 проводів відповідно, які йдуть від блоку живлення і підключалися до материнської плати PC.

Знайти роз’єми чорного, червоного, жовтого, рожевого проводів на 20/24 контактному роз’ємі.

Здійснити навантаження БП. Надалі ми будемо проводити вимірювання вихідної напруги блоку харчування.

Вимірювання вихідної напруги БП, який знаходиться не під навантаженням, може привести до досить високої похибки.

Включити блок живлення. Подаємо харчування на БП (не забудьте включити кнопку харчування на самому БП, якщо така була вимкнена на Кроці 1).

Взяти вольтметр і виміряти вихідну напругу БП. Вихідна напруга БП будемо вимірювати на парах проводів, зазначених в Кроці 3. Еталонне значення напруги для чорного і рожевого дроти становить. 3,3, чорного і червоного. 5В, чорного і жовтого. 12В.

Допускається відхилення зазначених значень в розмірі ± 5%. Таким чином, напруга:

3,3 повинно знаходитися в межах 3,14. 3,47В;

5В має перебувати в межах 4,75. 5,25В;

12В має перебувати в межах 11,4. 12,6В.

Причини і ознаки несправності блоку живлення

Як правило, причинами через які БП виходять з ладу можуть бути:

низька якість напруги мережі (часті перепади напруги в мережі, а також його вихід за межі робочого діапазону БП);

низька якість компонент і виготовлення в цілому (даний пункт актуальний для дешевих БП);

Визначити вийшов з ладу БП або якась інша складова можна за такими ознаками:

після натискання на кнопку живлення системного блоку нічого не відбувається. немає світловий і звуковий індикації, що не обертаються вентилятори охолодження;

операційна система не завантажується або завантажується, але через кілька секунд комп’ютер відключається, хоча є звукова і світлова індикація і працюють вентилятори;

Перевірку БП можна виконати декількома способами.

Про послідовність кожної з перевірок ми поговоримо нижче, а зараз лише обмежимося короткою інформацією для розуміння того, що ми будемо робити.

Суть першого способу полягає в перевірці подачі напруги і на цьому етапі ми виконуємо грубу перевірку. є напруга чи ні.

Другий спосіб полягає в перевірці вихідної напруги, ми вже згадували, що напруга повинна бути строго в певних межах і відхилення в будь-яку сторону неприпустимо.

Третій спосіб полягає у візуальному огляді БП на предмет наявності роздутих конденсаторів.

напругу, блок, живлення, комп

Для зручності сприйняття алгоритм кожної з перевірок буде представлений у вигляді покрокової інструкції.

простих способи як перевірити блок живлення комп’ютера

Не включається комп’ютер? У цьому матеріалі ви знайдете відповідь на питання: як перевірити блок живлення комп’ютера.

Ознайомившись і застосувавши наші рекомендації на практиці, ви прийшли до висновку, що, можливо, проблема криється в блоці живлення PC.

Про те як перевірити його працездатність читайте в нашій сьогоднішній статті.

Блок живлення (БП). вторинне джерело живлення (первинним джерелом виступає розетка), мета якого полягає в перетворенні змінної напруги в постійне, а також забезпечення харчування комп’ютерних вузлів на заданому рівні.

Таким чином, БП виступає проміжною ланкою між електричною мережею і внутрішніми компонентами комп’ютера і відповідно від його справності і належного функціонування залежить працездатність інших компонентів.

Перевірка подачі напруги блоком живлення

Вимкнути комп’ютер. Необхідно пам’ятати, що БП комп’ютера працює з небезпечним для людини напругою. 220.

Тому настійно рекомендуємо, перш ніж виконувати всі інші пункти інструкції, знеструмити комп’ютер.

Відрити бічну кришку системного блоку.

Запам’ятайте або для зручності сфотографуйте, то яким чином Ви підключені харчування до кожної з компонент (материнська плата, жорсткий диск, оптичний привід, пр.) Після чого їх слід від’єднати від БП.

Знайти канцелярську скріпку. Скріпкою ми будемо замикати контакти на БП і якщо її під рукою не виявилося підійде дріт схожа зі скріпкою по довжині і діаметру.

Після цього скріпку необхідно зігнути у вигляді латинської літери «U».

Знайти 20/24 контактний роз’єм живлення. Даний роз’єм дуже просто знайти. це джгут з 20 або 24 проводів відповідно, які йдуть від блоку живлення і підключалися до материнської плати PC.

Знайти роз’єми зеленого і чорного дроту на коннекторе. В роз’єми, до яких підключені дані дроти, необхідно вставити скріпку.

Скріпка повинна бути надійно зафіксована і мати контакт з відповідними роз’ємами.

Включити блок живлення. Подаємо харчування на БП (не забудьте включити кнопку харчування на самому БП, якщо така була вимкнена на Кроці 1).

Перевірка працездатності вентилятора БП. Якщо пристрій робоче і проводить струм, то вентилятор, розташований в корпусі БП повинен обертатися при подачі напруги.

Якщо вентилятор не обертається виконайте перевірку контакту скріпки з зеленим і чорним роз’ємів 20/24 контактного роз’єму.

Як вже було сказано вище, дана перевірка не гарантує, що пристрій робоче. Дана перевірка дозволяє визначити, що блок живлення включається.

Для більш точної діагностики необхідно провести наступний тест.

Візуальний огляд блоку живлення

Вимкнути комп’ютер. Необхідно пам’ятати, що БП комп‘ютера працює з небезпечним для людини напругою. 220.

Тому настійно рекомендуємо, перш ніж виконувати всі інші пункти інструкції, знеструмити комп’ютер.

Відрити бічну кришку системного блоку.

Запам’ятайте або для зручності сфотографуйте, то яким чином Ви підключені харчування до кожної з компонент (материнська плата, жорсткий диск, оптичний привід, пр.) Після чого їх слід від’єднати від блоку живлення.

Від’єднати блок живлення від системника. Для цього необхідно викрутити 4 гвинти, якими БП кріпиться до системного блоку.

Розібрати БП. Для цього також необхідно викрутити 4 гвинти якими пов’язані 2 кришки блоку живлення, після чого їх необхідно роз’єднати.

Виконати візуальний огляд блоку живлення. БП не повинен мати роздутих конденсаторів, пилу, а вентилятор повинен мати вільний хід.

Якщо в середині БП є пил її необхідно зібрати пилососом, роздуті конденсатори перепаять на нові того ж номіналу, а вентилятор змастити або встановити новий.

У разі якщо жоден з вищенаведених способів не допоміг вирішити проблему, рекомендуємо віднести блок живлення на діагностику або придбати новий.

Комп’ютер не включається? Як визначити несправність блоку живлення?

Прості рекомендації про те, як перевірити блок живлення комп’ютера на працездатність. Ознаки несправності, а так само колірна схема терморегулятори БП комп’ютера

Как проверить блок питание компьютера? Проверка и диагностика БП

Прочитавши цей матеріал, навіть людина без глибоких пізнань зможе визначити можливі причини, чому не працює блок живлення комп’ютера. Способи вельми прості і не вимагають технічних знань. Єдиним мінусом можна назвати факт, що потрібно читати матеріал про вирішення проблеми, а ось зробити це без запасного блоку живлення у Вас не вийде =).

На сучасних БП йде роз’єм 24 Pin. На старіших. 20 Pin.

Замкнути ці два контакти найпростіше разогнутой канцелярською скріпкою

Хоча теоретично для цієї мети згодиться будь-який металевий предмет або проводок. Навіть можна використовувати той же самий пінцет.

READ  Як скинути фото з iPad на комп'ютер

Методика перевірки блоку живлення

Як перевірити блок живлення комп’ютера? Якщо блок живлення справний то він повинен відразу включитися, вентилятор почне обертається і з’явиться напруга на всіх роз’ємах блоку живлення.

Якщо наш комп’ютер працює зі збоями, то незайвим буде перевірити на його роз’ємах відповідність величини напруги на його контактах. Та й взагалі, коли комп’ютер глючить і часто вилазить синій екран, непогано було б перевірити напругу в самій системі, скачавши невелику програмку для діагностики PC. Я рекомендую програму AIDA. У ній відразу можна побачити, чи в нормі напруга в системі, чи винен в цьому блок живлення або все-таки «Манді» материнська плата, або навіть щось інше.

Ось скрін з програми AIDA мого PC. Як ми бачимо, все напруги в нормі:

Якщо є якесь пристойне відхилення напруги, то це вже ненормально. До речі, купуючи б / у комп’ютер, ЗАВЖДИ закачуйте на нього цю програму і повністю перевіряйте всі напруги і інші параметри системи. Перевірено на гіркому досвіді :-(.

Якщо ж все-таки величина напруги сильно відрізняється на самому роз’ємі блоку живлення, то блок треба спробувати відремонтувати, але для цього потрібно знати як перевірити блок живлення комп’ютера. Якщо ви взагалі дуже погано дружите з комп’ютерною технікою та ремонтами, то при відсутності досвіду його краще замінити. Нерідкі випадки, коли несправність блок живлення при виході з ладу “стягуючі” за собою частину комп’ютера. Найчастіше при цьому виходить з ладу материнська плата. Як цього можна уникнути і як перевірити блок живлення комп’ютера ?

Як перевірити блок живлення комп’ютера. пошук несправностей

Як перевірити блок живлення комп’ютера. в житті кожного радіоаматора рано чи пізно настає момент, коли йому доводиться починати освоювати дрібний ремонт техніки. Це можуть бути настільні комп’ютерні колонки, планшет, мобільний телефон і ще якісь гаджети. Не помилюся, якщо скажу, що майже кожен радіоаматор пробував чинити свій комп’ютер. Кому-то це вдавалося, а хтось все таки ніс його в сервіс-центр.

Вимірювання опору.

Будь-яка частина схеми має якийсь опір. Якщо при вимірі опору на екрані мультиметра одиниця, це означає, що в нашому випадку опір вище, ніж межа вимірювання опору обраний нами. Наведу приклад, наприклад, ми вимірюємо опір частини схеми, що складається умовно, з резистора відомого нам номіналу, і дроселя. Як ми знаємо, дросель. це грубо кажучи, всього лише шматок дроту, що володіє невеликим опором, а номінал резистора нам відомий. На екрані мультиметра ми бачимо опір трохи більше, ніж номінал нашого резистора. Проаналізувавши схему, ми приходимо до висновку, що ці радіодеталі у нас робочі і з ними забезпечений на платі хороший контакт. Хоча спочатку, при нестачі досвіду, бажано прозванивать всі деталі окремо. Також потрібно враховувати, що паралельно підключені радіодеталі впливають один на одного при вимірюванні опору. Згадайте паралельне підключення резисторів і все зрозумієте. Більш докладно про вимірювання опору можна прочитати тут.

Вимірювання струму, що протікає в ланцюзі

При вимірі сили струму в ланцюзі, потрібне втручання в конструкцію плати, наприклад шляхом відпаювання одного з висновків радіодеталі. Тому що, як ми пам’ятаємо, амперметр у нас підключається в розрив ланцюга. Як виміряти силу струму в ланцюзі, можна прочитати в цій статті.

Використовуючи ці чотири методи вимірювання за допомогою одного тільки мультиметра можна зробити діагностику дуже великої кількості несправностей в схемах практично будь-якого електронного пристрою.

Як то кажуть, в електриці є дві основні несправності: контакт є там, де його не повинно бути, і немає контакту там, де він повинен бути. Що означає ця приказка на практиці? Наприклад, при згорянні будь-якої радіодеталі ми отримуємо коротке замикання, яке є аварійним для нашої схеми. Наприклад, це може бути пробою транзистора. У схемах може трапиться і обрив, при якому струм в нашій ланцюга текти не може. Наприклад, розрив доріжки або контактів, по яких тече струм. Також це може бути обрив проводу тощо. У цьому випадку наше опір стає, умовно кажучи, нескінченності.

Звичайно, існує ще третій варіант: зміна параметрів радіодеталі. Наприклад, як у випадку з тим же електролітичним конденсатором, або підгоряння контактів вимикача, і як наслідок, сильне зростання їх опору. Знаючи ці три варіанти поломок і вміючи проводити аналіз схем і друкованих плат, ви навчитеся легко ремонтувати свої електронні пристрої. Більш докладно про ремонт радіоелектронних пристроїв можна прочитати в статті «Основи ремонту».

В процесі вибору комплектуючих для персонального комп’ютера пересічний користувач, як правило, задається питаннями швидкодії, об’ємом оперативної пам’яті, жорсткого диска або SSD, параметрами відеокарти, забуваючи при цьому про блок живлення. А адже це один з основних елементів надійної і стабільно функціонуючої системи. Блок живлення, перетворюючи вхідна напруга, формує з нього робочі напруги, що живлять абсолютно всі компоненти і вузли комп‘ютера.

Якісний блок живлення повинен володіти і іншими функціями, що дозволяють ефективно і надійно працювати комп’ютера. наприклад:

 • Фільтрація зовнішніх перешкод і наведень, ергономічне розташування компонентів на платі блоку живлення, що зводить до мінімуму внутрішні наведення.
 • Стабілізація напруги під навантаженням.
 • Захист схеми від різких перепадів і перепадів напруги в зовнішній електромережі.
 • Корекція коефіцієнта потужності, що дозволяє підвищити ККД блоку живлення і зменшити навантаження на електромережу.

До вибору блоку живлення необхідно ставитися відповідально, але не менш важливо стежити за тим, щоб він працював стабільно і відповідав заваленим характеристикам. Буде не зайвим перевіряти не тільки БП вже давно працюють в системі, а й нові. Це корисна практика, тому що від шлюбу і підробок ніхто не застрахований.

Причини і ознаки несправності блоку живлення

Як правило, причинами через які БП виходять з ладу можуть бути:

низька якість напруги мережі (часті перепади напруги в мережі, а також його вихід за межі робочого діапазону БП);

низька якість компонент і виготовлення в цілому (даний пункт актуальний для дешевих БП);

напругу, блок, живлення, комп

Визначити вийшов з ладу БП або якась інша складова можна за такими ознаками:

після натискання на кнопку живлення системного блоку нічого не відбувається. немає світловий і звуковий індикації, що не обертаються вентилятори охолодження;

операційна система не завантажується або завантажується, але через кілька секунд комп’ютер відключається, хоча є звукова і світлова індикація і працюють вентилятори;

Перевірку БП можна виконати декількома способами.

Про послідовність кожної з перевірок ми поговоримо нижче, а зараз лише обмежимося короткою інформацією для розуміння того, що ми будемо робити.

Суть першого способу полягає в перевірці подачі напруги і на цьому етапі ми виконуємо грубу перевірку. є напруга чи ні.

Другий спосіб полягає в перевірці вихідної напруги, ми вже згадували, що напруга повинна бути строго в певних межах і відхилення в будь-яку сторону неприпустимо.

Третій спосіб полягає у візуальному огляді БП на предмет наявності роздутих конденсаторів.

Для зручності сприйняття алгоритм кожної з перевірок буде представлений у вигляді покрокової інструкції.

Звукова прозвонка.

Якщо лунає звуковий сигнал, це означає, що опір між щупами, а відповідно і ділянкою ланцюга, підключених до її кінців, рано нулю, або близько до цього. З її допомогою ми можемо переконатися в наявності або відсутності замикання, на платі. Також можна виявити є контакт на схемі, чи ні, наприклад, в разі обриву доріжки або непропая, або подібної несправності.

Метод «скріпки»

Серед користувачів існує простий метод, як перевірити блок живлення скріпкою. Наш ресурс не залишиться в стороні, і розповість у чому цей метод полягає, тим більше що практично те ж саме було розглянуто в розділі про використання мультиметра. Це найпростіший, можна сказати, домашній метод, який не може показати якість роботи джерела напруги, але досить достовірно дасть зрозуміти, включається він чи ні.

 • Вимкніть PC від мережі.
 • Розкрийте корпус і відключіть роз’єм від материнської плати.
 • Зробіть з канцелярської скріпки U образну перемичку, якій необхідно закоротити зелений провід роз’єму і довколишній чорний.
 • Увімкніть БП в мережу 220 В.

Якщо заробив вентилятор, то БП теоретично в робочому стані, якщо немає. однозначно в ремонт.

Основні параметри БП

Блок живлення PC видає кілька напруг, необхідних для роботи всіх складових комп’ютера.

На малюнку показаний найбільший 20-піновий роз’єм, який підключається до материнської плати. Показання дані для кожного контакту.

READ  Що робити якщо комп'ютер не бачить монітор

Как проверить блок питания компьютера. 5 Способов

Терморегулятори і колірна схема 24-пинового коннектора і інших роз’ємів БП.

Як перевірити блок живлення комп’ютера на працездатність

Блок живлення є невід’ємною частиною будь-якого комп’ютера, і не менш важливий для роботи ніж, наприклад, процесор або материнська плата. Основним його завданням є формування необхідних струмів для роботи всіх компонентів PC.

Нерідко трапляється, що комп’ютер не включається, не відбувається завантаження операційної системи, а провиною всьому може бути неправильно працює БП. Як перевірити блок живлення PC на працездатність, які основні клінічні прояви деяких його несправностей. це і є основна тема нашої публікації.

Використання мультиметра для перевірки БП

Багато користувачів запитують, як здійснити перевірку блоку живлення комп‘ютера мультиметром? Дуже просто, знаючи яку напругу і куди повинно приходити.

Перш ніж розкрити корпус PC, переконайтеся в тому, що він не підключений до мережі 220 В.

напругу, блок, живлення, комп
 • Розкрийте корпус PC.
 • Вимкніть по черзі роз’єми від кожного пристрою, попередньо сфотографувавши або замалювавши схему монтажу.
 • Візьміть в руки роз’єм, який підключається до материнської плати (зазвичай він найбільший) і зробіть перемичку з дроту, між 14 і 15 контактами на 20-піновим роз’ємі і 16 і 17 на 24-піновим коннекторе. Зазвичай, до них підходить зелений і чорний провід. По зеленому подається керуючий сигнал. Чорний провід. це земля.
 • Після чого, підключіть PC до мережі 220 В.

Якщо БП включився, значить можна приступати до промерам напруги на його контактах, згідно зі схемою, представленої вище. Якщо блок живлення комп’ютера не включається, значить, він вийшов з ладу, потребує ремонту або повної заміни.

При перевірці мультиметром між чорним і червоним проводом на коннекторе, підключеному в материнську плату, має бути. 5 В; між чорним і жовтим. 12 В; між контактами чорним і рожевим. 3,3 В; між чорним і фіолетовим. чергове напруження в 5 В.

Якщо ви не володієте достатніми знаннями в електроніці, то ремонт пристрою краще довірити фахівцям.

Основні симптоми і несправності

Несправний БП, найчастіше просто не працює, зовсім. Але іноді, користувач стикається з проблемами, які за всіма ознаками, є проявами порушень в оперативній пам‘яті або материнської плати. Насправді, на мікросхеми приходить харчування з БП, тому збої в їхній роботі можуть говорити про його несправність. Як перевірити блок живлення в такому випадку, і чи є сенс в його ремонті, може сказати тільки фахівець. Далі, будуть описані проблеми, при яких причина може бути і БП.

 • Зависання при включенні PC.
 • Раптова перезавантаження системи.
 • помилки пам’яті.
 • зупинка HDD.
 • зупинка вентиляторів.

Блок живлення поза корпусу компьютераЕсть і характерні несправності, про які «говорить» сам PC:

 • Чи не працює ні один пристрій. Несправність може бути як фатальною, що вимагає покупки нового пристрою, так і простий, що вимагає заміни запобіжника.
 • З’явився запах диму. Перегорів трансформатор, дроселі, роздуло конденсатори.
 • Пищить блок живлення комп’ютера. Може знадобитися чистка та змащування вентилятора. Писк при включенні також дає тріщина в осерді трансформатора, і роздуваються конденсатори.

У всіх випадках найкраще звернутися в сервісну компанію в вашому місті, там фахівці поставлять більш точний діагноз і скажуть, чи є сенс в подальшому ремонті пристрою.

© 1999-2021 System Technologies Челябінськ. Киштимская, д. 7А 7 (351) 799-59-03

Метод «скріпки»

Серед користувачів існує простий метод, як перевірити блок живлення скріпкою. Наш ресурс не залишиться в стороні, і розповість у чому цей метод полягає, тим більше що практично те ж саме було розглянуто в розділі про використання мультиметра. Це найпростіший, можна сказати, домашній метод, який не може показати якість роботи джерела напруги, але досить достовірно дасть зрозуміти, включається він чи ні.

 • Вимкніть PC від мережі.
 • Розкрийте корпус і відключіть роз’єм від материнської плати.
 • Зробіть з канцелярської скріпки U образну перемичку, якій необхідно закоротити зелений провід роз’єму і довколишній чорний.
 • Увімкніть БП в мережу 220 В.

Якщо заробив вентилятор, то БП теоретично в робочому стані, якщо немає. однозначно в ремонт.

Як перевірити блок живлення комп’ютера на працездатність

Блок живлення є невід’ємною частиною будь-якого комп’ютера, і не менш важливий для роботи ніж, наприклад, процесор або материнська плата. Основним його завданням є формування необхідних струмів для роботи всіх компонентів PC.

Нерідко трапляється, що комп’ютер не включається, не відбувається завантаження операційної системи, а провиною всьому може бути неправильно працює БП. Як перевірити блок живлення PC на працездатність, які основні клінічні прояви деяких його несправностей. це і є основна тема нашої публікації.

Використання мультиметра для перевірки БП

Багато користувачів запитують, як здійснити перевірку блоку живлення комп’ютера мультиметром? Дуже просто, знаючи яку напругу і куди повинно приходити.

Перш ніж розкрити корпус PC, переконайтеся в тому, що він не підключений до мережі 220 В.

 • Розкрийте корпус PC.
 • Вимкніть по черзі роз’єми від кожного пристрою, попередньо сфотографувавши або замалювавши схему монтажу.
 • Візьміть в руки роз’єм, який підключається до материнської плати (зазвичай він найбільший) і зробіть перемичку з дроту, між 14 і 15 контактами на 20-піновим роз’ємі і 16 і 17 на 24-піновим коннекторе. Зазвичай, до них підходить зелений і чорний провід. По зеленому подається керуючий сигнал. Чорний провід. це земля.
 • Після чого, підключіть PC до мережі 220 В.

Якщо БП включився, значить можна приступати до промерам напруги на його контактах, згідно зі схемою, представленої вище. Якщо блок живлення комп’ютера не включається, значить, він вийшов з ладу, потребує ремонту або повної заміни.

При перевірці мультиметром між чорним і червоним проводом на коннекторе, підключеному в материнську плату, має бути. 5 В; між чорним і жовтим. 12 В; між контактами чорним і рожевим. 3,3 В; між чорним і фіолетовим. чергове напруження в 5 В.

Якщо ви не володієте достатніми знаннями в електроніці, то ремонт пристрою краще довірити фахівцям.

Основні параметри БП

Блок живлення PC видає кілька напруг, необхідних для роботи всіх складових комп’ютера.

На малюнку показаний найбільший 20-піновий роз’єм, який підключається до материнської плати. Показання дані для кожного контакту.

Терморегулятори і колірна схема 24-пинового коннектора і інших роз’ємів БП.

Основні симптоми і несправності

Несправний БП, найчастіше просто не працює, зовсім. Але іноді, користувач стикається з проблемами, які за всіма ознаками, є проявами порушень в оперативній пам’яті або материнської плати. Насправді, на мікросхеми приходить харчування з БП, тому збої в їхній роботі можуть говорити про його несправність. Як перевірити блок живлення в такому випадку, і чи є сенс в його ремонті, може сказати тільки фахівець. Далі, будуть описані проблеми, при яких причина може бути і БП.

 • Зависання при включенні PC.
 • Раптова перезавантаження системи.
 • помилки пам’яті.
 • зупинка HDD.
 • зупинка вентиляторів.

Блок живлення поза корпусу компьютераЕсть і характерні несправності, про які «говорить» сам PC:

 • Чи не працює ні один пристрій. Несправність може бути як фатальною, що вимагає покупки нового пристрою, так і простий, що вимагає заміни запобіжника.
 • З’явився запах диму. Перегорів трансформатор, дроселі, роздуло конденсатори.
 • Пищить блок живлення комп’ютера. Може знадобитися чистка та змащування вентилятора. Писк при включенні також дає тріщина в осерді трансформатора, і роздуваються конденсатори.

У всіх випадках найкраще звернутися в сервісну компанію в вашому місті, там фахівці поставлять більш точний діагноз і скажуть, чи є сенс в подальшому ремонті пристрою.

© 1999-2021 System Technologies Челябінськ. Киштимская, д. 7А 7 (351) 799-59-03

Як перевірити блок живлення комп’ютера самостійно

Блок живлення є важливим компонентом системи, і без нього комп’ютер просто не зможе працювати. Він забезпечує необхідної електричною енергією всі споживачі всередині корпусу комп’ютера, при цьому перетворюючи надходить з розетки змінну напругу в постійне. Вибираючи блок живлення для комп‘ютера, необхідно керуватися його потужністю, виходячи з кількості споживачів, які будуть до нього підключені. Якщо блок живлення вийде з ладу, не працюватиме весь комп’ютер. Саме тому, якщо комп’ютер перестав включатися, важливо перевірити блок живлення на працездатність, і є кілька способів, як це зробити.

Перевірка передачі напруги блоком живлення

Щоб переконатися в тому, що блок живлення включається, необхідно виконати наступну перевірку:

 • Зніміть бічну кришку комп’ютера, щоб отримати доступ до внутрішніх компонентів.
 • Повністю вимкніть комп’ютер від мережі. рекомендуємо не тільки витягнути кабель живлення з розетки, а й натиснути кнопку відключення подачі енергії на блоці живлення, виставивши її в положення off (0).
READ  Як перенести контакти з Samsung на комп'ютер
 • Якщо ви все зробили правильно, і кулер блоку живлення почав працювати при подачі на нього напруги з розетки, значить, проблем з включенням у живильного пристрою комп’ютера не виникає.
 • Необхідно відзначити, що дана перевірка показує працездатність блоку живлення на включення. Але навіть в тому випадку, якщо за її результатами кулер блоку живлення почав обертатися, це ще не означає, що пристрій повністю справно. Перейдіть до наступних кроків перевірки блоку живлення.

  Ознаки несправності блоку живлення

  Немає конкретного симптому, за яким можна було б сказати, що з ладу в комп’ютері вийшов саме блок живлення. Є ряд ознак, які характерні для поведінки комп’ютера при несправності живлячої елемента. Можна констатувати, що блок живлення не працює в належному режимі (або є інша проблема) при наступному «поведінці» комп’ютера:

  • При натисканні на кнопку включення не відбувається нічого, тобто, немає світловий, звуковий індикації та кулери не починають обертатися. Оскільки блок живлення є компонентом, який живить інші елементи постійною напругою, велика ймовірність, що він вийшов з ладу або є інші проблеми з передачею харчування на елементи комп‘ютера. розриви в проводах, нестабільна подача змінної напруги з мережі;
  • Включення комп’ютера відбувається не завжди з першого разу. У такій ситуації може бути винен блок живлення, погане з’єднання роз’ємів або несправність кнопки включення;
  • Комп’ютер вимикається на етапі завантаження операційної системи. Це може відбуватися через переривчастої передачі напруги від блоку живлення на інші компоненти. Так само подібна проблема може вказувати на перегрів блоку живлення і примусове відключення.

  Блок живлення. надійний елемент комп’ютера, який вкрай рідко приходить в непридатність. Якщо блок живлення зламався, причиною тому є його низька якість виготовлення або подача по мережі напруги з постійними перепадами. Крім того, блок живлення може вийти з ладу, якщо невірно проведений розрахунок при його підборі для конкретної конфігурації комп’ютера.

  Як перевірити блок живлення мультиметром

  Якщо ви переконалися, що блок живлення отримує напругу від мережі і при цьому працює, необхідно перевірити, чи віддає він необхідний постійна напруга. Для цього:

  • Підключіть до блоку живлення будь-яке зовнішнє опір. дисковод, жорсткий диск, кулери;
  • Далі візьміть мультиметр, виставлений на вимір напруги, і підключіть негативний висновок діагностичного приладу до чорного контакту 20/24-вивідного роз’єму блоку живлення. Чорний контакт при подібному підключенні вважається заземленням. Позитивний щуп мультиметра підключіть черзі до контактів роз’єму, до яких підходять дроти наступних кольорів, а також порівняйте значення з ідеальним напругою:
  • Рожевий провід. напруга 3,3 В;
  • Червоний дріт. напруга 5 В;
  • Жовтий провід. напруга 12 В.

  В ході вимірювання можливі похибки в ± 5%.

  Якщо виміряні значення відрізняються від ідеальних, можна діагностувати несправність блоку живлення і його потрібно замінити.

  Як перевірити блок живлення

  Якщо у комп’ютера з’явився один із симптомів, перерахованих вище, не слід відразу грішити на блок живлення. Несправність може виникати і з інших причин. Щоб точно переконатися в наявності проблем з живильним компонентом системи, необхідно провести діагностичні роботи. Є 3 методи, як перевірити блок живлення комп’ютера самостійно.

  Як візуально перевірити блок живлення

  При відсутності мультиметра (або при необхідності додаткової діагностики) можна візуально перевірити блок живлення на наявність несправності. Для цього:

  • Від’єднайте блок живлення від корпуса комп’ютера, відкрутивши 4 (або 6) гвинтів, на яких він закріплений;
  • Розберіть блок живлення, відкрутивши гвинти, що знаходяться на його корпусі;
  • Візуально огляньте мікросхему блоку живлення. Звернути увагу необхідно на конденсатори. Якщо вони роздуті, то їх вихід з ладу міг послужити причиною поломки блоку живлення. У подібній ситуації (при бажанні) можна перепаяти конденсатори, замінивши їх на аналогічні за номіналом.

  Коли проблем з конденсаторами не спостерігається, рекомендується видалити весь пил з блоку живлення, змастити вентилятор і зібрати пристрій назад, а після спробувати підключити.

  Перевірка блоку живлення комп’ютера. програми та поради

  В процесі вибору комплектуючих для персонального комп’ютера пересічний користувач, як правило, задається питаннями швидкодії, об’ємом оперативної пам’яті, жорсткого диска або SSD, параметрами відеокарти. забуваючи при цьому про блок живлення. А адже це один з основних елементів надійної і стабільно функціонуючої системи. Блок живлення, перетворюючи вхідна напруга, формує з нього робочі напруги, що живлять абсолютно всі компоненти і вузли комп‘ютера.

  Якісний блок живлення повинен володіти і іншими функціями, що дозволяють ефективно і надійно працювати комп’ютера. наприклад:

  • Фільтрація зовнішніх перешкод і наведень, ергономічне розташування компонентів на платі блоку живлення, що зводить до мінімуму внутрішні наведення.
  • Стабілізація напруги під навантаженням.
  • Захист схеми від різких перепадів і перепадів напруги в зовнішній електромережі.
  • Корекція коефіцієнта потужності, що дозволяє підвищити ККД блоку живлення і зменшити навантаження на електромережу.

  До вибору блоку живлення необхідно ставитися відповідально, але не менш важливо стежити за тим, щоб він працював стабільно і відповідав заваленим характеристикам. Буде не зайвим перевіряти не тільки БП вже давно працюють в системі, а й нові. Це корисна практика, тому що від шлюбу і підробок ніхто не застрахований.

  Програми для перевірки блоку живлення на Windows

  Для тестування БП є кілька програм, що дозволяють це зробити з під Windows. Розглянемо пару з них.

  AIDA64. Програма зручна, але для повнофункціонального використання її необхідно придбати. Втім, з деякими обмеженнями можна використовувати і пробну версію. Запускаємо ярлик, у верхній панелі вибираємо “Сервіс”. “Тест стабільності системи”

  Далі ставимо галочку на “Stress GPU (s)” і підтверджуємо своє дії, натиснувши “Так” у вікні. Тим самим під час нашого тесту навантаження на систему і блок живлення буде збільшена за рахунок залучення в тесті графічного процесора.

  У цьому вікні нас цікавить “Voltage”. Тут слід звернути увагу на косильною волосіні напруги центрального процесора, 5V, 3,3V і 12V. Чим стабільніша будуть показники шпальтах “Minimum” та “Maximum”, тим краще. Явні просадки в показниках будуть свідчити про наявність проблем в роботі блоку живлення.

  Також варто звернути увагу на “Cooling Fans”. “Power Supply”. цей параметр показує швидкість обертів вентилятора блоку живлення під навантаженням під час тесту. Сама можливість автоматичного регулювання оборотів є великим плюсом БП.

  Для користувачів ноутбуків. іноді у вкладці зі статистикою можна побачити тільки напруга процесора. У деяких випадках це абсолютно нормально, тому що відображення ліній живлення в програмі залежить від схемотехніки материнської плати, наявності тих чи інших датчиків і сумісності їх з програмою. Але на точність відображення динаміки напруги під час тесту це не впливає.

  OCCT. Розглянемо другу програму. У неї є явна перевага перед попередньої. вона повністю безкоштовна. Відкриваємо і переходимо на вкладку, зазначену стрілкою

  У цій вкладці звертаємо увагу на параметри:

  • Тип тестування: Авто;
  • Тривалість: від 30 хвилин до 1 години;
  • Версія DirectX: вибираємо доступну. Якщо є можливість. 11, якщо немає. 9;
  • Дозвіл: як правило, поточний. Виставляється автоматично, в залежності від того, яке в даний момент використовуєте;
  • Ставимо галочку на “Повноекранний режим”
  • Ставимо галочку на “64 біт Linkpack”, якщо у вас 64-розрядна система. Дізнатися розрядність своєї системи можна у властивостях ОС;
  • Ставимо галочку на “Використовувати всі логічні ядра” (в деяких випадках галочка недоступна, наприклад, якщо в BIOS заблоковані одне або кілька ядер)

  Всі. Можна запускати тест, натиснувши на кнопку “ON”

  Після закінчення тесту відкриється вікно з скріншот, де будуть докладні графіки необхідних нам параметрів системи. Проаналізувавши свідчення роботи блоку живлення під час тесту, ми можемо зробити висновки про надійність і стабільність його роботи.

  важливе зауваження

  Програма OCCT дуже сильно навантажує БЖ під час тесту. Якщо ви не впевнені в якості свого блоку харчування, можливо, варто утриматися від даного тесту. Особливо уважно до цього зауваження варто поставитися власникам дешевих китайських блоків живлення невідомого або маловідомого виробника. Це ж і відноситься до власників ноутбуків. Мабуть, оптимальним варіантом буде програма AIDA64.

  Залишилися питання, пропозиції або зауваження? Зв’яжіться з нами і задайте питання.

  BETATECH.COM.UA 2021