Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Як під’єднати ноутбук до телевізора через HDMI

Table of Contents

підготовка

Підключення ноутбука до телевізора по HDMI проводиться за наступною схемою:

 • Знайдіть на лептопі інтерфейс HDMI. Зазвичай він розташовується зліва чи справа.

єднати, ноутбук, телевізора, hdmi

Как подключить ноутбук к телевизору по HDMI.Подключать компьютер.Ноутбук экран.Компьютер windows.

 • Знайдіть роз’єм на TV, через який ми і будемо підключати ноутбук. Він знаходиться на задній панелі, іноді збоку. Запам’ятайте його номер, він зазвичай пишеться дрібним шрифтом поруч з роз’ємом.
 • З’єднайте ноутбук і телевізор за допомогою HDMI кабелю. Саме шнур виступає сполучною елементом.

Коли ви під’єднали кабель, підключення завершено, приступайте до налаштування.

Налаштування телевізора

Коли шнур підключений до TV, візьміть пульт дистанційного керування, щоб відкрити головне меню. Вам потрібно переключитися на HDMI, тобто змінити джерело сигналу. Кожен телик має різне меню настройки.

Переважно джерело сигналу вибирається в розділі «Зовнішні входи» або за допомогою кнопки “Source” на пульті. Встановіть на TV пріоритетним варіантом роз’єм HDMI з тим номером, до якого підключений кабель. Коли ви все зробите, на екрані з’явиться робочий стіл лептопа.

Що потрібно для підключення ноутбука до телевізора через HDMI

Перш ніж перейти до розгляду питання, як підключити ноут до телевізора по HDMI, складемо перелік потрібних пристроїв. Вам знадобляться тільки три речі:

 • шнур HDMI;
 • телевізор;
 • ноутбук.

Синхронізація телевізора і ноутбука. простий процес. Купити потрібно тільки кабель, який дозволить дублювати зображення на великий екран. Він дуже рідко входить в базову комплектацію. Варто недорого. Програма для підключення до ноутбука TV не знадобиться. Тому будь-які спеціальні навички теж не будуть потрібні. Просто дотримуйтесь інструкцій.

Деякі TV і лептопи не оснащені інтерфейсом HDMI, але це велика рідкість. У таких ситуаціях потрібно купувати перехідник на інші роз’єми.

Інструкція по підключенню ноутбука до телевізора через HDMI

Далеко не всі сучасні моделі TV йдуть з функціональністю Smart. Звичайно, можна «прокачати» пристрій, підключивши спеціальну приставку, але є більш дешевий і простий спосіб. Досить знати, як підключити ноутбук до телевізора через HDMI.

З’єднання лептопа і TV. максимально проста задача. Досить просто підключити один кінець дроту в гніздо на ноутбуці, а другий штекер в порт, розташований на задній кришці або збоку телевізора. Що це дасть? Після підключення ви зможете дивитися фільми, серіали і спортивні трансляції на великому екрані. По суті, TV буде виконувати функції другого екрану. Все що ви запускаєте на лептопі, автоматично транслюється на екран телевізора.

налаштування ноутбука

Коли все підключено, можна налаштувати якість зображення. Це обов’язкова міра, якщо HDMI з ноутбука на телевізор виводить картинку вперше. В іншому випадку зображення може бути нечітким, розмитим.

Дотримуйтесь простий покрокової інструкції:

 • Правою кнопкою миші клацніть по порожньому простору робочого столу.

Как подключить ноутбук к телевизору по HDMI

 • З випадного контекстного меню виберіть команду «Дозвіл екрану».
 • Шляхом настройки дозволу екрану необхідно вибрати оптимальну якість картинки.

Міняйте дозвіл і дивіться, наскільки покращився або погіршився якість зображення. Також є кілька варіантів підключення до телевізора:

 • дублювання екрану ноутбука на TV;
 • розширення робочої області;
 • TV в якості другого монітора. екран ноутбука і телевізора працюють незалежно. Можна, наприклад, одночасно відтворювати на телевізорі фільм і сидіти в інтернеті або працювати за екраном ноутбука. З таким типом підключення створюється навантаження на відеокарту;
 • екран ноутбука відключений, працює тільки TV.

На цьому настройка завершена. Тепер можна насолодитися переглядом улюблених фільмів на великому екрані. Налагодження підключення на нетбуці здійснюється за аналогічним принципом.

Можливі проблеми

Що робити, якщо настройка дозволу не дала очікуваного результату. Самий просто спосіб. це натискання комбінації клавіш «WinP». Відкриється вікно, через яке можна додатково налаштувати якість картинки.

Виберіть варіант «Тільки проектор» або «Тільки 2 екран». Зачекайте, поки служба операційної системи Windows автоматично підбере оптимальне дозвіл.

У деяких ситуаціях запропоновані рекомендації не допомагають. Після вибору джерела відеосигналу і налаштування дозволу зображення все одно занадто спотворено. Можуть з’явитися з боків екрану чорні смуги або ж картинка буде обрізана. В цьому випадку потрібно налаштувати відеокарту.

Як приклад розглянемо оптимізацію базових параметрів відеокарти NVIDIA:

 • Клацніть по порожньому простору робочого столу правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть команду «NVIDIA Control Panel».
 • Зліва буде знаходитися перелік спеціальних функцій, натисніть на розділ «Зміна дозволу».
 • В панелі справа вибираємо дисплей, а в нижньому меню натискаємо на кнопку «Налаштування». Вибираємо команду «Створення призначеного для користувача дозволу».
 • З’явиться вікно з детальною настройкою зображення для великого екрану, в якості якого виступає телевізор.
 • Вгорі міняємо кількість пікселів по горизонталі і вертикалі. Час від часу проводите «Тест», щоб перевірити правильність внесених параметрів. Продовжуйте до того моменту, поки не підберете оптимальний дозвіл екрана.
READ  Відмінність телевізорів Samsung 7 і 8 серії

Для лептопів з графічним процесором від компанії ATI інструкція по налаштуванню буде трохи відрізнятися через різні інтерфейсів. Однак сам алгоритм дій приблизно однаковий.

Існує спосіб бездротової синхронізації лептопа з телевізором за технологією Intel WiDi. Однак він підходить виключно для власників ноутбуків з центральним процесором Core i3 і вище. Ці пристрої оснащені системою бездротового підключення до TV. Взаємодія буде коректним тільки з останніми версіями TV-техніки.

Використовуємо Wi-Fi

Найпростіший спосіб налагодити зв’язок між двома ноутбуками. це об’єднати їх в приватну WI-FI мережу. Наприклад, в Widows 7 це робиться дуже просто. Для цього потрібно:

 • Зайти в «Панель управління». «Сети и интернет». «Центр управління мережами і загальним доступом»;
 • Вибрати «Управління бездротовими мережами»;
 • Натиснути на «Додати»;
 • Вибрати «Створити мережу« комп’ютер-комп’ютер »;
 • Натиснути «Далі», ввести ім’я точки доступу, вказати метод шифрування і придумати пароль;
 • Після цього натиснути «Далі». «Готово».

Потім потрібно змінити параметри загального доступу, для чого потрібно відкрити «Додаткові параметри спільного доступу” і, наприклад, для «Домашньої і робочої» мережі поставити все перемикачі в положення «Дозволити».

Створена мережа дозволить передавати файли з ноутбука на ноутбук, користуватися загальним інтернетом (якщо включений загальний доступ) і т.д.

Як можна поєднати ноутбуки між собою

Але, втім, навіщо взагалі намагатися використовувати технологію HDMI для обміну даними між ноутбуками, якщо в сучасних пристроях є кілька інших протоколів, які спеціально призначені саме для цих цілей.

Як підключити ноутбук до ноутбука через HDMI

Існує безліч способів передачі інформації з комп’ютера на комп’ютер, і використання кожного з них обумовлено умовами і можливостями того, кому потрібно виконати транспортування даних. Зокрема, в ноутбуках спеціально для відповідних цілей передбачено два протоколи: LAN і WLAN. Також на сучасних машинах є HDMI-порт. Але чи можна його використовувати для обміну інформацією між пристроями, і якщо так, то як з’єднати ноутбук з ноутбуком через роз’єм HDMI, про це далі.

Підключаємося через LAN-порти

Ще один варіант. це підключення ноутбука до ноутбука через LAN-порти. Для цього буде потрібно кабель з відповідними входами / виходами. Щоб створити підключення по LAN потрібно:

 • Підключити кабель до двох ноутбуків;
 • Натиснути на «WINR» і ввести «ncpa.cpl»;
 • У вікні, натиснути правою кнопкою миші на «Підключення по локальній мережі»;
 • Вибрати «Властивості»;
 • У вікні потрібно клікнути двічі на «Протокол інтернету версії 4»;
 • В відобразиться вікні ввести: «IP-адреса»: 192.168.1.1, «Маска»: 255.255.255.0.

На другому комп’ютері потрібно повторити ці дії, тільки вказавши інші дані: «IP-адреса»: 192.168.1.2, «Маска»: 255.255.255.0. Після цього два комп’ютери будуть об’єднані в одну мережу, і вони вільно зможу обмінюватися інформацією.

Як підключити ноутбук до іншого ноутбука з HDMI

Підключити ноутбук до ноутбука через HDMI. досить просто. Для цього необхідно вставити кабелі в гнізда, і І далі нічого. Справа в тому, що HDMI в ноутбуках працює тільки на вихід. Тобто він може передавати дані, але отримувати їх не здатний.

HDMI в ноутбуках призначений для виведення зображення та звуку на зовнішній пристрій виведення, наприклад, телевізор. Таким чином, виходить, що з’єднувати два ноутбука HDMI-кабелем безглуздо.

З’єднуємо ноутбуки через Bluetooth

Ще один варіант. це поєднання двох ноутбуків по Bluetooth. Для установки з’єднання з цього протоколу буде потрібна спеціальна програма, наприклад, BlueSoleil. Як налаштовувати з’єднання по Bluetooth дивіться в інструкції, що поставляється з програмним забезпеченням.

Як підключити ноутбук до телевізора через HDMI?

Серед усіх варіантів підключення ноутбука до телевізора HDMI є переважним. При цьому ми підключаємо ноутбук до телевізора через кабель і можемо вивести зображення і звук. Іноді телевізор не бачить ноутбук, чи ні звуку, але при правильному підключенні результат вражає.

телевізора

У більшості сучасних телевізорів є кілька входів HDMI, тому все, що потрібно зробити, це переконатися в тому, що телевізор робочий, і вимкнути його безпосередньо перед підключенням.

ноутбука

Щоб підготувати ноутбук до підключення, необхідно переконатися, що в пристрої є необхідний дистрибутив, який дозволить автоматично встановити драйвер HDMI. У більшості девайсів з останніми оновленнями операційної системи Windows драйвер буде встановлений автоматично безпосередньо при підключенні. Правильного приєднання в цьому випадку буде досить.

Але іноді операційна система може не включати в себе будь-якої дистрибутив. У такому випадку потрібно самостійно вирішити проблему, оновивши систему через «Центр оновлень» (Windows 7) або «Параметри» (Windows 10). Після приєднання і запуску поновлення операційна система самостійно встановить відсутній сторонній компонент.

Також драйвер можна завантажити самостійно з різних джерел, головне. уважно вибрати той, який буде підходити по характеристикам (ОС, розрядність і т. Д.). Також в ноутбуці може бути відсутнім роз’єм HDMI, але при цьому є DVI. В такому випадку необхідний перехідник одного кабелю в іншій.

підготовка

Все більш-менш нові пристрої мають HDMI-вихід і HDMI-вхід. Це означає, що ноутбук будь-якого виробника (Asus, HP, Lenovo і т. Д.) Можна підключити до телевізора, в якому є відповідний роз’єм. Популярна на сучасних телевізорах функція Smart TV в даному випадку абсолютно не потрібна. Операційна система комп’ютера може бути будь-який, але бажано мати останні оновлення Windows, наприклад, Windows 7. Універсальність підключення також полягає в тому, що за допомогою HDMI можна передавати не тільки зображення, а й звук.

Телевізор може виступати в якості додаткового робочого столу або його розширення, що зручно, наприклад, при одночасній роботі за ноутбуком і перегляді фільму. Також можна просто вивести зображення з метою показу презентацій або для комп’ютерних ігор, а також для відеозв’язку з допомогою різних месенджерів. Єдиним недоліком є ​​наявність проводів і неможливість управління на відстані.

Іноді такий шнур може йти в комплекті з гаджетом. У більшості випадків варто лише звернути увагу на кілька моментів при підготовці.

READ  Телевізор не бачить фільм на флешці

Немає зображення

Якщо ноутбук не бачить телевізор, цілком можливо, що в операційній системі відсутні необхідні драйвера. Вирішення цієї проблеми описано вище. Як би там не було, до самостійної установці драйверів слід ставитися скептично, тому що, встановивши зайвий, непотрібний або не той драйвер, можна тільки погіршити ситуацію.

Якщо ж видно чорний екран телевізора, який пише «немає сигналу», не виходить налаштувати підключення, екран взагалі не працює, то це може говорити про пошкодження роз’єму або несправності кабелю. У цьому випадку варто спробувати підключити провід до іншого роз’єму або поміняти провід.

Якщо користувача не влаштовує настройка самого зображення, його якість або виконувана екраном телевізора функція, можна зробити наступне:

 • перевірити в настройках «Дозволи зображення» навпроти пункту «Екран» наявність двох моніторів, також там може бути зазначено назву підключається телевізора;
 • налаштувати потрібний спосіб зображення: відкрити вікно способів виведення, де можна вибрати необхідні варіанти зображення, при функції дублювання екран телевізора використовується в якості додаткового монітора, тобто повторює всі проведені на ноутбуці дії;
 • функція проектування відключає екран ноутбука і повністю переносить зображення на екран телевізора, що зручно для, наприклад, комп’ютерних ігор;
 • при виборі способу «Дублювати» часто виникають проблеми з якістю зображення, адже дозвіл ноутбука в більшості випадків значно поступається телевізійного екрану, з цієї причини рекомендується перевести настройки екрану в спосіб проектування, після чого встановити необхідний дозвіл.

Можливі проблеми

Якщо на телевізор не передається звук або ж екран не показує або неправильно показує зображення, це може говорити про збої в синхронізації. Найчастіше ці проблеми вдається вирішити самостійно.

підключення

Підключити ноутбук до телевізора і передати через HDMI на екран зображення і звук можна дуже швидко. Саме підключення і процес синхронізації складаються з декількох етапів. Потрібно знайти на корпусі ноутбука HDMI-вихід. Зазвичай він розташовується збоку, зрідка ззаду. Далі знайдіть відповідний роз’єм на корпусі телевізора (HDMI-вхід). Якщо їх кілька, можна вибрати будь-який, який більше подобається. Головне, подивитися і запам’ятати номер роз’єму, це знадобиться надалі для настройки підключення.

Варто взяти шнур і підключити його до ноутбука. Потім з’єднати його цим проводом з телевізором.

Щоб його правильно під’єднати, важливо заздалегідь відключити девайси, щоб уникнути перегоряння дроти. Також рекомендується відключити Wi-Fi і кабельне телебачення. Включіть обидва пристрої.

Далі необхідно виконати настоянку телевізора, зайшовши в його налаштування за допомогою потрібної кнопки на пульті дистанційного керування, вибрати HDMI-підключення з необхідним номером роз’єму, до якого і був підключений кабель, тим самим переключити пріоритетний джерело сигналу.

Щоб правильно вивести зображення на весь екран при першому підключенні, потрібно налаштувати на ноутбуці дозвіл екрана. У Windows 7 це робиться так: використовуючи праву кнопку миші зайти в «Управління екрану», натиснути на пункт «Дозвіл» і налаштувати якість і дозвіл зображення.

Як підключити ноутбук до телевізора через HDMI. інструкція

Насправді, тут немає абсолютно нічого складного. Однак, багато поєднуючи HDMI-кабелем телевізор і свій ноутбук бачать на першому повідомлення про те, що сигнал не найден. Або TV продовжує працювати в штатному режимі, показуючи кабельні канали. Як же бути в подібних випадках і що могло стати проблемою?

Підключаємо ноутбук до TV за допомогою HDMI-кабелю

Насамперед Вам потрібно перевірити, чи є у Вас відповідний роз’єм на телевізорі. Якщо він новий або був куплений році так в 2012-му, то можете навіть не дивитися. такий є. На більшості ноутбуків він також присутній, але, якщо у Вас ультрабук. можете перевірити. Не виключено, що виробник пожертвував їм, щоб зменшити вагу і товщину пристрою.

Отже, якщо роз’єми присутні, у Вас є потрібний кабель, можемо приступати. Ви повинні виконати наступні дії:

  Під’єднуємо кабель до телевізора. Нехай це буде порт, іменований «HDMI IN 2»;

Тепер підключаємо інший кінець до ноутбука;

Якщо зображення відсутнє і на телевізорі не з’явилося жодного діалогового вікна, що пропонує переключитися на порт HDMI 2, варто зробити це вручну;

Зайдіть в меню налаштувань свого TV, виберіть там пункт «Список введення» або «Джерело сигналу»;

Далі слід перевести курсор на потрібний вхід і натиснути на кнопку «ОК»;

 • Готово! На TV з’явилося зображення, яке передається з ноутбука.
 • Також варто відзначити, що на деяких пультах є кнопка «Source», вона ж. джерело, можете скористатися нею, щоб не шукати меню вибору джерела сигналу в настройках.

  Що потрібно знати при підключенні ноутбука до TV

  Якщо якість картинки, яку показує на телевізорі Вас не влаштовує, Ви можете змінити дозвіл. Робиться це в такий спосіб:

   У порожньому місці робочого столу клікаєте правою кнопкою миші;

  У контекстному меню вибираєте «Параметри екрану»;

  Кількома по напису: «Додаткові параметри екрану»;

  Змінюємо дозвіл і дивимося, як змінилася якість зображення. Вибираємо найкращий варіант;

  Останнє, про що хотілося б сказати. відтворення звуку. Нерідко він виходить з динаміків ноутбука, тоді як повинен. ​​з динаміків TV. Ви повинні виконати наступну процедуру:

   Натиснути правою кнопкою миші на значок, зазначений на скріншоті;

  У випадаючому контекстному меню вибрати пункт «Пристрої відтворення»;

  ПКМ клікніть по значку з TV і виберіть «Включити»;

 • Відмінно! Все встало на свої місця і звук виходить з динаміків телевізора!
 • Тепер Ви знаєте як, як підключити ноутбук до телевізора через HDMI, але і налаштувати якість картинки, а також відтворення звуку!

  налаштування ноутбука

  Так як ноутбук вже включений, а HDMI-кабель за замовчуванням виявився якісним, то телевізор напевно відразу відобразить картинку з його дисплея. Тобто налаштувань як таких. не потрібно.

  Тепер ви можете переглядати фото на екрані з великою діагоналлю, транслювати відео файли з жорсткого диска, запускати гри.

  READ  Як підключити USB до телевізора

  Як підключити телевізор до комп’ютера (ноутбуку) за допомогою HDMI кабелю? Телевізор як комп’ютерний монітор

  Вирішив підготувати ще одну інструкцію і розповісти Вам про те, як підключити сучасний телевізор до комп’ютера, або ноутбука за допомогою кабелю HDMI. Телевізор у нас буде виконувати роль монітора. Та й взагалі, багато людей купують телевізори як заміну моніторів, так що стаття думаю стане в нагоді багатьом. Правда я вважаю, що навіть 32 дюйма це багато для монітора.

  Ну да, з’єднати телевізор з ноутбуком для того, що б пограти в гру пару годинок, або подивитися фільм, це можна і навіть потрібно. Але ось постійно працювати за таким “монітором”, трохи втомлює. Я пробував, не сподобалося.

  Ми підключимо телевізор до ноутбука, по HDMI кабелю. Покажу, як на ноутбуці вибрати один з режимів виведення картинки на телевізор. Показувати я буду на прикладі телевізора LG 32LN575U і ноутбука Asus K56CM.

  За таким кабелю на телевізор буде передаватися зображення і звук.

  Потрібно пам’ятати про те, що на ноутбуці, або на відеокарті може не бути виходу HDMI. Якщо наприклад ноутбук не дуже новий, то там буде тільки VGA. А на відеокарті може бути як VGA, так і DVI. Якщо на телевізорі є роз’єм VGA (в основному, в старих моделях). то можна підключити за допомогою VGA кабелю. Але в такому випадку, якість картинки буде гірше. І звук по VGA кабелю не передається.

  Якщо на телевізорі є тільки HDMI, а на комп’ютері (ноутбуці) HDMI немає, то доведеться купувати перехідник. HDMI. DVI (якщо на комп’ютері є вихід DVI). без проблем, а от HDMI. VGA, вже складніше, потрібен активний конвертер і так далі. Раджу Вам з цим не заморачіватся (якщо я не правий, поправте мене).

  І ще, через перехідник HDMI. DVI звуку швидше за все не буде.

  Ми розглядаємо варіант, коли і на телевізорі і на комп’ютері є HDMI. Швидше за все, у Вас так і є.

  Вибираємо HDMI вхід на телевізорі

  Швидше за все, після підключення, картинка на телевізорі відразу не з’явиться. Потрібно в настройках вказати, що б TV брав картинку з HDMI роз’єму, до якого ми підключили комп’ютер.

  Швидше за все, на пульті дистанційного керування, є окрема кнопка, яка дозволяє перемикатися між відеовходами.

  На телевізорах LG, це ось така кнопка (INPUT):

  Натиснемо на неї і вибираємо наш HDMI роз’єм, до якого ми підключили кабель (він буде активним).

  Все, картинка з ноутбука вже повинна з’явиться на телевізорі. Зображення буде дублюватися на телевізорі (вибачте за якість фото).

  На цьому вже можна закінчити статтю. Але я напишу ще про режими виведення зображення на зовнішній екран (в Windows 7).

  Якщо щось пішло не так

  Зрідка виникають складності. Наприклад, телик спотворив дозвіл або зображення взагалі немає, а замість нього чорний екран (плаваючий по ньому логотип марки вашого TV підтверджує відсутність сигналу від ноутбука). Що можна зробити в такому випадку?

  На ОС Windows 7 затисніть клавіші WinP. Ця дія відобразить меню способів виведення картинки на телевізійний екран.

  У цьому меню потрібно вибрати найбільш зручний для вас варіант відображення картинки.

  Якщо не допомогло, виконайте наступні кроки:

  • Правим кліком миші на робочому столі викличте контекстне меню
  • Зі списку перейдіть на «Дозвіл екрану»
  • У новому вікні поруч з написом «Екран» встановіть значення «Кілька моніторів»
  • Навпроти напису «Кілька екранів» встановіть «Дублювати ці екрани»

  Зазвичай цього достатньо, щоб картинка з’явилася. Тут же можна налаштувати дозвіл.

  Якщо ви бажаєте, щоб звук йшов від колонок телевізора, то в Windows правим кліком миші по іконці динаміка в нижньому правому куті і відкрийте «Пристрої відтворення». Там просто виберіть ваш телевізор.

  Користуючись такою системою, ви напевно є просунутим користувачем і знаєте особливості її налаштування. Так як звук від самого телевізора зазвичай потрібен для перегляду відео безпосередньо з ноутбука, ви можете просто вибрати пристрій виводу звуку в відеоплеєрі. Такі можливості підтримує, наприклад, програвач VLC.

  Як під’єднати ноутбук до TV

  Кращий спосіб поєднати ноутбук з TV. використовувати HDMI-кабель або бездротове HDMI рішення, хоча можна скористатися і більш старим кабелем, наприклад, VGA. У цій статті ми крок за кроком опишемо з’єднання ноутбука з телевізором.

  Приєднати свій ноутбук до телевізора дуже легко. Все, чого ви потребуєте, це правильний кабель і відео або передають потокові засоби. Для того, щоб мати всі функції сучасних розумних телевізорів вам не знадобиться витратити стан. Найдешевший і легкий спосіб перегляду інтернет-контенту на своєму телевізорі полягає в тому, щоб з’єднати з ним ноутбук. Це дозволить вам дивитися потокове телебачення з різних інтернет-сервісів на великому екрані телевізора або навіть проекторі.

  твій Сетевічок

  Налаштування телевізора

  Складність полягає в неможливості скласти універсальну інструкцію з налаштування всіх телевізорів. Навіть в різних моделях одного бренду кроки по підключенню зовнішніх пристроїв іноді відрізняються.

  Якщо коротко, необхідно перейти до вибору джерела зображення. Зазвичай це кнопка на пульті, яку в народі називають «виходом», розташована у верхніх рядах.

  Натисніть на неї і вам відкриється список всіх можливих джерел виведення зображення на екран: антена, USB-флешки, картрідер (якщо такий є) і HDMI.

  Ось його і треба активувати, виділивши і натиснувши на кнопку вибору (зазвичай це «OK»).

  BETATECH.COM.UA 2022