Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як підібрати комплектуючі для комп’ютера самостійно

Підбір жорсткого диска

Вибір жорсткого диска. це складне питання, що залежить від багатьох факторів. Ось основні моменти, на які варто звернути увагу при виборі жорсткого диска:

підібрати, комплектуючі, комп, ютера, самостійно

 • Ємність диска. це основний критерій вибору, що впливає на те, скільки даних можна буде зберегти на комп’ютері. Для офісних комп’ютерів, як правило, досить меншого обсягу, наприклад, до 500 ГБ. Для робітників і ігрових PC краще застосувати два диска. SSD для операційної системи, HDD для зберігання файлів.
 • Швидкість роботи. визначає час доступу до даних. Для жорстких дисків тут важлива швидкість обертання, яка в найпопулярніших моделях, в середньому, становить від 5400 об / хв до 7200 об / хв і навіть більше.
 • Тип роз’єму. інтерфейс диска визначає розмір передачі даних. Сучасний стандарт. роз’єми SATA III.

Крім того, при покупці жорсткого диска варто також звернути увагу на його формат, а також кеш і час безвідмовної роботи.

Підбір процесора під материнку

Вибір правильного процесора становить половину успіху. Невелике, але надзвичайно складний пристрій безпосередньо впливає на коректне функціонування решти устаткування. Кількість ядер і загальна обчислювальна потужність дозволяють ефективно виконувати операції. Однак існує переконання, що чим більше ГГц, тим краще працює комп‘ютер. Але це не так.

Більший потенціал обчислювальної потужності вимагає великого обсягу оперативної пам’яті і достатнього харчування, а надто слабка відеокарта призводить до того, що невикористана потужність втрачається.

Основними виробниками процесорів є два ІТ-гіганта: Intel і AMD. Перш ніж зібрати власне обладнання, варто ознайомитися з поточними тенденціями. Таким чином, вибираючи бренд Intel, варто звернути увагу на материнські плати Gigabyte, ASRock або MSI, оснащені сокетами серії Intel LGA і чіпсетами Z, H, X, 87/97. Вибираючи AMD, потрібно вибирати плати ASUS, ASRock, Gigabyte, що пропонують інтегровані чіпсети і роз’єми для процесорів типу FM і AM.

етапи підбору

Коли справа доходить до вибору компонентів з набору, знадобляться наступні елементи:

 • корпус;
 • материнська плата;
 • відеокарта;
 • оперативна пам’ять;
 • жорсткий диск;
 • адаптер живлення;
 • система охолодження;

Вибір материнської плати

У просторіччі говорять, що процесор. це мозок компютера, а материнська плата схожа на нервову систему. Вибір правильної материнської плати є важливим завданням. від цього залежить подальший вибір процесора, який тип оперативної пам’яті буде використовуватися, і як ефективно вийде розігнати процесор або відеокарту.

Як я збирав 40000 гривень на ігровий комп’ютер (Анімація)

READ  Як обрізати музику на комп'ютері онлайн

Для материнських плат ціна залежить від декількох факторів. Найбільш важливим є тип набору мікросхем і тип сокета процесора. Набір мікросхем в значній мірі впливає на загальну продуктивність PC. Його завдання. організація потоку інформації між підключеними компонентами комп’ютера. Тип сокета процесора визначає, які процесори можна підключити.

Інші комплектуючі

Всі інші комплектуючі не обов’язкові для покупки, вони призначені для додаткових завдань. Ось основні з них:

 • додаткове охолодження;
 • світлодіодне підсвічування для корпусу;
 • модуль Wi-Fi і Bluetooth;
 • звукова і мережева карта;
 • дисковод DVD або Blu-Ray

Як самостійно можна зібрати комп‘ютер і підібрати комплектуючі

Думаєте про заміну персонального комп’ютера, але не можете знайти готовий комплект, який відповідає вимогам? Подумайте про те, як можна самостійно зібрати комп’ютер. Звичайно, думка про те, щоб зібрати комп’ютер самостійно, для багатьох людей буває жахливою. Але процес цей не так складний, як здається. головне заздалегідь подивитися, які компоненти вибрати і у скільки обійдеться збірка.

Переваги ручного підбору комплектуючих

Охолодження і харчування також адаптовані до спочатку встановленим деталей. Як правило, бажання замінити один елемент викликає подальшу необхідність замінити інший. У такій ситуації доводиться шукати відповідний компонент або влаштовувати заміну більшості і них.

Крім того, при виборі кожного компонента окремо ви отримуєте гарантію на кожне з цих пристроїв. У ситуації, коли, наприклад, згорить відеокарта, не доведеться віддавати на обслуговування комп’ютер повністю, тільки цей один елемент.

Також можна замінити окремі компоненти в будь-який час, якщо виявиться, що вони не відповідають потребам. Чи не доведеться зривати пломби, які поміщаються в готові набори. Таким чином гарантія не губиться, і ви все ще маєте можливість повернути або безкоштовно відремонтувати решту частини з гарантійного терміну.

Загальний порядок збору PC

Порядок збору не складний, головне. все робити обережно і якісно.

 • Встановіть процесор на материнську плату (найскладніша частина, діяти потрібно акуратно, щоб не пошкодити контакти), а потім нанесіть на нього термопасту для охолодження, потім встановіть баштовий кулер.
 • Вставте плашки RAM в роз’єми (якщо є двоканальний режим, то варто скористатися ним).
 • Належним чином налаштувати відео відповідний PCI-e слот.
 • Помістіть материнську плату вкорпус.
 • Підключіть жорсткі диски або SSD в SATA роз’єми.
 • Прикріпіть дроти до відповідних роз’ємів, встановіть блок живлення і акуратно зберіть кабелі, щоб вони не бовталися в корпусі.

Звичайно, це стандартний процес складання комп’ютера, адже в розвинених збірках також встановлюється додаткова система охолодження, світлодіодне підсвічування і інші необов’язкові компоненти. Власноручний збірка комп‘ютера не тільки вигідніше, але і доставляє масу задоволення.

ВСЕ ПРО ПРОЦЕСОРИ ДЛЯ КОМП’ЮТЕРА АБО НОУТБУКА ЗА 6 ХВИЛИН

Встановлюємо блок живлення

Хоча блок живлення в більшості випадків вибирається в останню чергу (бо треба знати, скільки будуть сумарно споживати всі комплектуючі, і від цього відштовхуватися), ми рекомендуємо починати збірку комп’ютера саме з його установки всередину корпусу. Чому БП слід ставити першим? Тому що з усіх комплектуючих він найбільший за розмірами. Якщо встановлювати його на фінальному етапі, можна випадково пошкодити інші компоненти. Тим більше що блок живлення досить важкий, і його легко упустити з рук.

READ  Xiaomi adb fastboot tools як користуватися

Друга причина. кабель-менеджмент. Якщо ви не хочете, щоб ваші дроти стирчали на всі боки, потрібно акуратно протягнути їх під задньою кришкою корпусу. Це не тільки убезпечить інше залізо від небажаного контакту з кабелями, але і додасть вашому комп’ютеру більш доглянутий вигляд, нехай і зсередини.

Для того щоб встановити БП всередину корпусу, вам знадобиться 4 гвинтика, які завжди йдуть в комплекті. Їх потрібно закрутити у відповідні отвори на тильній стороні комплектуючої, де знаходиться роз’єм для кабелю, який живить блок від мережі. Залежно від вашого корпусу, БП може встановлюватися, як зверху, так і знизу.

При виборі блоку живлення слід орієнтуватися на кілька основних (якщо ми говоримо тільки про сумісність компонентів) параметрів. По-перше, це форм-фактор. Він повинен відповідати форм-фактору вашого корпусу, інакше блок просто не влізе всередину корпусу. По-друге, це номінальна потужність. Вона повинна перевищувати пікове споживання всього вашого заліза на 20-30%. По-третє, це кількість і тип роз’ємів. Блок живлення живить практично всі комплектуючі: процесор, материнську плату, відеокарту, накопичувачі. Всі кабелі повинні мати відповідний тип. Якщо відеокарти потрібен 6-pin коннектор, то і на блоці такий повинен бути. І так з усім іншим залізом.

Ось, наприклад, одна з найпопулярніших моделей на ринку, яка підійде практично в будь-яку збірку:

Встановлюємо материнську плату

Після установки блоку живлення бажано максимально оснастити материнську плату і встановити її всередину корпусу. Під максимальним оснащенням ми маємо на увазі: установку процесора в сокет, установку кулера на процесор, установку всіх планок оперативної пам’яті. І тільки відеокарту слід відкласти в кінець списку. Чому саме так? Зараз пояснимо спеціально для тих, хто в перший раз вирішує завдання зібрати PC самому з нуля:.

Набагато простіше встановити все залізо на материнську плату зовні корпусу, коли ваші руки не скуті простором. І дуже складно зробити все це всередині корпусу, коли простір обмежений. А відеокарту ми не радимо встановлювати відразу разом з усіма іншими комплектуючими через те, що сучасні GPU дуже громіздкі і здатні закривати відразу кілька слотів. Звідси виникає проблема підключення корпусних проводів, які відповідають за USB-роз’єми, аудіо, перезавантаження і включення комп’ютера. А вони завжди, як і відеокарта, знаходяться в нижній частині материнської плати.

Сама установка материнської плати дуже проста. Досить просто закрутити шурупи до відповідних роз’єми. Набагато складніше вибрати материнку. По-перше, вона повинна мати сокет, який підтримує процесор. Також слоти під оперативну пам’ять повинні мати такий же тип, як сама ОЗУ. Не забудьте перевірити кількість слотів і максимально підтримуваний обсяг пам’яті. До всього іншого форм-фактор материнської плати, як і в випадку з блоком живлення, повинен бути сумісний з корпусом.

Приклад материнської плати, яка добре зарекомендувала себе на ринку для процесорів AMD на сокеті B450:

Що потрібно, щоб зібрати комп‘ютер самому?

У кожному системному блоці може бути різна кількість комплектуючих. Але, як не крути, є основні компоненти, які присутні в кожній збірці. Це материнська плата, блок живлення, процесор з кулером, відеокарта, оперативна пам’ять, корпус і накопичувач. З цього списку в деяких випадках можна прибрати, хіба що, відеокарту, яка може бути вбудованою в процесор. Таке рішення цілком логічно для офісного комп’ютера, але для ігрового наявність графічного акселератора обов’язково.

READ  Як скинути настройки на комп'ютері

Для того щоб все залізо запрацювало, необхідно підбирати його таким чином щоб воно було повністю сумісний один з одним. При дотриманні цього правила ваш PC гарантовано заведеться після складання, адже багато параметрів комп‘ютерного заліза строго регламентовані. Тому у вас не вийде, наприклад, увіткнути ОЗУ типу DDR4 в роз’єми типу DDR3 на материнській платі. Нижче ми розповімо докладніше про кожну комплектуючу, а поки давайте розберемося з порядком підбору компонентів.

В цілому, збірка з нуля має на увазі наступний порядок вибору комплектуючих.

 • процесор
 • Система охолодження, якщо не планується боксового варіант ЦПУ, який поставляється разом з кулером в комплекті.
 • Материнська плата
 • Оперативна пам’ять під материнську плату.
 • Відеокарта (якщо не влаштовує вбудоване рішення).
 • Блок живлення, який за потужністю потягне основні комплектуючі.
 • Корпус, в який все вміститься.
 • накопичувачі.

Не можна сказати, що це єдино вірний план, якого варто дотримуватися. У більшості випадків, якісь компоненти переносяться зі старої збірки в нову, тому порядок дій може варіюватися від випадку до випадку.

Після того, як ви підібрали всі комплектуючі, можна приступати, власне, до збірки.

Як зібрати комп‘ютер самому з комплектуючих: покрокова інструкція

Із збіркою компютера може впоратися навіть дитина. Не вірите? У статті ми розповідаємо базові принципи домашньої збірки. А також ділимося інформацією, яка допоможе уникнути проблем із сумісністю комплектуючих.

Встановлюємо ЦПУ і систему охолодження

Один з найпростіших кроків у всій збірці. У кожного процесора в лівому нижньому куті є маркування у вигляді трикутника. Такий же значок є і на сокеті на материнській платі. Вони повинні співпасти таким чином, щоб обидва перебували в одному кутку. Перед установкою не забудьте відігнути відповідну засувку на місці установки ЦПУ. Після того, як «камінь» встановлено в сокет, засувку необхідно повернути в початкове положення. Таким чином, ви затвердили комплектуючу. Будьте гранично обережні, щоб не погнути ніжки процесора.

BETATECH.COM.UA 2022