Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Як підключити av ресивер до телевізора

підключити, ресивер, телевізора

Table of Contents

AV ресивер схема підключення

Підключення АВ ресивера до телевізора сучасних моделей здійснюється через роз’єми SCART або HDMI. SCART або Euro-AV є кабельне з’єднання з двома роз’ємами на кінцях. Цей інтерфейс містить 21 контакт, за якими може передаватися з декодера на телевізор вся необхідна інформація. Це входи і виходи відео і аудіо сигналів і деякі команди управління. Незважаючи на те, що зараз найчастіше використовується інтерфейс HDMI, еврораз’ём SCART присутній в більшості моделей перетворювачів.

Для того щоб не помилитися при установці роз’єму в гніздо, його металевий корпус зроблений несиметричним і має направляючий виступ. Перетворювачі сигналу повинні бути універсальними пристроями, тому вони допускають підключення АВ / AV ресивера до телевізора за застарілими стандартами через роз’єми RCA (тюльпан). Окремі моделі пристроїв мають компонентне підключення YPbPr.

Цей варіант забезпечує найкращу якість при трансляції аналогового телевізійного сигналу. Для того щоб перетворювати відео з формату низького рівня в більш високий використовується, наявна у багатьох АВ ресиверів, функція транскодинг. Так композитний сигнал з розгорткою в 576 рядків можна перекодувати в відео з прогресивною розгорткою 720p, що значно підвищує якість зображення на телевізорах Full HD. Так як пристрій має виходи різних типів, то до нього можна підключити два телеприймача, один з яких підключається по виходу SCART, а інший, через інтерфейс HDMI.

Підключення AV ресивера до телевізора через HDMI

Мультимедійний інтерфейс HDMI відповідає високим вимогам до параметрів звуку і зображення. Підключення AV ресивера через HDMI забезпечує наступні характеристики:

 • Пропускна здатність до 48 Гбіт / сек
 • Дозвіл 4К, 5К, 8К з частотою 60 і 120 Гц
 • Трансляція відео з розширеним динамічним діапазоном
 • Динамічна синхронізація аудіо і відео потоків
 • Підтримка 3D-відео 1080р

Підключити AV ресивер до телевізора можна за допомогою стандартного кабелю HDMI з двома роз’ємами на кінцях за умови, що біля телевізора є вхід такого типу.

У декодере використовується роз’єм HDMI з міткою Out, а на телевізорі використовується аналогічний роз’єм з міткою In. Досить просто з’єднати пристрої кабелем. Це потрібно робити при відключеному харчуванні. Пристрої обробляють і перетворюють вхідні сигнали всіх видів. Це може бути аналог, цифра або 3D-відео. Сучасні декодери підтримують HDMI 2.0, що дозволяють переглядати контент 3D і Ultra HD з роздільною здатністю 4К. Відеопроцесор дозволяє не тільки конвертувати аналогові сигнали в цифрову форму, а й виконувати масштабування зображення до 4К. При апскейлінг відео з низьким дозволом перетворюється для телевізорів високої роздільної здатності. Ця функція затребувана у власників домашніх кінотеатрів.

Як підключити AV ресивер до телевізора

Щоб знати, як підключити телевізор до АВ (AV) ресивера, потрібно знати базові характеристики пристрою. Аудіо-відео транскодер володіє наступними технічними можливостями:

 • Прийом всіх видів телевізійних сигналів
 • Організація багатоканального звукового мовлення
 • Трансляція систем «Телетекст», «Телегід» і «Субтитри»
 • Медіаплеєр для роботи в Time Shifted TV
 • Функція Smart TV
 • Відтворення файлів з карт пам’яті через USB роз’єм

Телевізійний перетворювач дозволяє приймати всі сучасні формати. Це телебачення стандартної чіткості (SDTV), високої чіткості (HDTV), надвисокої чіткості (UHDTV) і об’ємне телемовлення 3D-TV. Максимальна кількість звукових каналів має на увазі підключення семи акустичних систем і сабвуфера, що створює повний ефект присутності. Система текстового супроводу може здійснюватися на будь-якій мові за бажанням користувача. Time Shifted TV, або зрушене час, дозволяє поставити телемовлення на «паузу», щоб подивитися передачу в інший час. При цьому здійснюється запис телевізійного контенту, в залежності від конструкції ресивера, на вбудований жорсткий диск, на флеш-карту або зовнішній сервер. Функція Smart TV інтегрується в ресивер або телевізор і дозволяє використовувати всі можливості інтернету. Перетворювач може отримувати вхідний сигнал з наступних джерел

 • Звичайна TV антена
 • «Тарілка» супутникового прийому
 • Кабельні телевізійні мережі
 • Інтернет з’єднання

Для цього на задній панелі є відповідні роз’єми. Підключення AV ресивера до телевізора може здійснюватися кабелем з різних виходів пристрою. Деякі моделі оснащені RF модулятором, який дозволяє підключати пристрій до телевізійних приймачів старих марок, які мають тільки антенний вхід. В цьому випадку цифровий сигнал конвертується в аналогову форму і подається на антенний вхід через коаксіальний кабель. Трансляція здійснюється на частоті одного з ДМВ каналів.

Підключення AV ресивера до телевізора

A / V (audio-video) ресивер являє собою найважливіший елемент мультимедійної домашньої системи. Він дозволяє приймати і перетворювати відео і аудіо сигнали з цифрового потоку даних, який надходить на вхід пристрою з різних джерел. Це процес здійснюється в мультиплексному режимі. В одному пакеті передається не тільки телевізійний і звуковий сигнал, але і додаткові інформаційні канали. Все це декодируется і подається на вхід телевізора або персонального комп’ютера. Пристрій високого рівня реалізує багатоканальне звуковий супровід в системі Dolby digital 5.1, і нові перспективні версії.

Підключити AV ресивер до ноутбука

Практично всі сучасні побутові електронні пристрої оснащуються портами HDMI, тому проблеми як підключити АВ ресивер до комп’ютера зазвичай не виникає. Такий порт може бути відсутнім тільки у старих моделей. Для з’єднання пристроїв використовується кабель з двома роз’ємами. Якщо на ноутбуці встановлений коннектор HDMI mini або micro, то потрібно купувати шнур з відповідними роз’ємами. При підключенні AV ресивера до комп’ютера по HDMI може виникнути проблема, коли телевізор «не бачить» сигнал з комп’ютера. В цьому випадку потрібно перевірити деякі налаштування. Телевізор допускає отримання відеосигналу з декількох входів, тому пріоритетним входом повинен бути HDMI. На пульті управління потрібно натиснути кнопку «Source» і відкрити список входів. Залежно від моделі телевізора він може виглядати наступним чином:

 • DTV
 • ATV
 • SCART
 • AV
 • HDMI 1-3
 • USB
 • PC

Потрібно вибрати відповідний вхід, переміщається маркером, і натиснути «Enter». На інших моделях це може бути кнопка «Введення» або «ОК». Якщо до ноутбука не підключені інші екрани крім телевізора, проблем з підключенням бути не повинно. Може виникнути ситуація, коли до комп’ютера підключено додатковий дисплей через DVI або VGA. Тоді потрібно в панелі управління ОС «Windows» послідовно відкрити такі пункти:

 • «Екран»
 • «Налаштування параметрів екрану»
 • «Знайти»

Коли телевізор буде знайдений, зайве пристрій потрібно відключити, так як інтерфейс забезпечує коректну роботу тільки з одним екраном. Підключити AV ресивер до PC можна через відповідний порт, який є у багатьох відеокарт.

Якщо він відсутній можна використовувати перехідник DVI-HDMI. Підключення АВ ресивера до PC можна виконати за такою схемою. Відеокарта HDMI роз’єм-кабель- ресивер HDMI In. Через порт виводиться відео і аудіо. В цьому випадку будуть працювати всі декодери звуку, які підтримує дана відеокарта. При установці кодеків ресивер вибирається для виведення звуку. Інший варіант передбачає вихід звуку з материнської плати через оптичний або коаксіальний кабель на аналогічний вхід перетворювача. У цьому випадку зображення йде через HDMI, а звуковий супровід з материнської плати надходить на це ж пристрій, але на інший вхід.

Як підключити AV ресивер до телевізора (на прикладі AV ресивера Onkyo)

Ви нарешті стали володарем такого чудового пристрою, як AV ресивер Onkyo? Що ж, тоді перше, за що ви візьметеся, розпакувати виріб, це його установка, вибір місця розташування і підключення AV ресивера до телевізора, персонального комп’ютера і / або інших приладів. І це цілком логічно, оскільки саме ресивер стане серцем, що забезпечує налагоджену робота всього «організму» акустичної системи. З огляду на значимість цього приладу для безперебійного функціонування вашого аудіокомплексу, до питання підключення його до всіх компонентів системи (в тому числі, і до телевізора) слід поставитися з належною увагою. У цій статті ми поговоримо про загальні принципи підключення цього виробу.

READ  Як підключити караоке до комп'ютера

Ви нарешті стали володарем такого чудового пристрою, як AV ресивер Onkyo? Що ж, тоді перше, за що ви візьметеся, розпакувати виріб, це його установка, вибір місця розташування і підключення AV ресивера до телевізора, персонального комп’ютера і / або інших приладів. І це цілком логічно, оскільки саме ресивер стане серцем, що забезпечує налагоджену робота всього «організму» акустичної системи. З огляду на значимість цього приладу для безперебійного функціонування вашого аудіокомплексу, до питання підключення його до всіх компонентів системи (в тому числі, і до телевізора) слід поставитися з належною увагою. У цій статті ми поговоримо про загальні принципи підключення цього виробу.

Підключення AV ресивера до телевізора: принципи, які потрібно знати

Перший принцип: використовуйте оптимальний саме для вашого випадку вид підключення, найкращий за якістю обробки, передачі і трансляції як аудіо-, так і відеосигналу. Якщо говорити про видеосигнале, то тут пальма першості належить такому типу підключення, як HDMI. Трохи менш якісно передає відеосигнал компонентний спосіб підключення, ще слабше. композитний тип з’єднання і замикає цей ряд практично непридатний для передачі відео. РЧ-метод підключення. Що стосується передачі звукового сигналу, то тут варіантів і того менше: той же HDMI (але далеко не всі моделі приймаючих пристроїв підтримують такий режим); майже не поступається йому за якістю і є досить популярним цифровий спосіб з’єднання (підключення виконується за допомогою Проводу- «коаксиала» або оптичного кабелю); трохи рідше використовується третій метод підключення. аналоговий.

Другий принцип. принцип максимального спрощення з’єднання. Інакше кажучи, чим простіше зв’язка між компонентами, тим якісніше буде сигнал. На практиці це означає, що ланцюжок зв’язку між компонентами повинна складатися з якомога меншої кількості кабелей- «ланок». Таким чином, ви мінімізуєте ймовірність виникнення перешкод. Крім того, в разі, якщо десь відбудеться розрив, визначити його місце буде набагато простіше, оскільки не потрібно перевіряти кожен з безлічі кабелів (якщо ви поєднуєте пристрою одним проводом).

підключити, ресивер, телевізора

Третій принцип є, напевно, самим простим для розуміння, але не завжди доступним за ціною. Полягає цей принцип в застосуванні найбільш якісних проводів і кабелів, які використовуються для підключення будь-яких компонентів до ресивера. З’єднувальні елементи вашої аудіосистеми. це не найкраща стаття для економії витрат. Адже саме від якості кабелів залежить, в кінцевому рахунку, якість одержуваного на виході зображення і звуку. Крім того, важливо використовувати найбільш короткі дроти (знову-таки з метою мінімізації ризику виникнення перешкод). Чим менше відстань, яку треба подолати сигналу, тим більше гарантія, що він буде чітким і неспотвореним.

Оптимальним рішенням для зв’язку ресивера з телевізором сьогодні є використання HDMI-кабелю. Один кінець цього проводу потрібно вставити в роз’єм ресивера (якщо ми підключаємо AV ресивер Onkyo, то цей роз’єм потрібно шукати на задній панелі виробу). Він позначений як HDMI Monitor Out. До телевізору ж ми приєднуємо другий штекер кабелю, вставляючи його в роз’єм з написом HDMI Input.

Нюанс: таке маркування присутній лише на моделях з рідкокристалічним або плазмовим екраном! Якщо ваш телевізор не оснащений таким спеціальним входом, здійснюйте підключення компонентним способом.

Що таке декодер на телевізорі?

Для розшифровки і прийому цифри використовується декодер для цифрового телебачення, який спочатку представляв примітивне пристрій. Сьогодні в якості нього виступає ресивер, який також використовується для управління цифровим телебаченням.

Як підключити ресивер до звичайного телевізора?

 • Вимкніть телевізор і ресивер з розеток.
 • Підключіть роз’єми кабелів в ті гнізда, до яких вони підходять.
 • Підключіть антенний кабель до приставки.
 • Увімкніть телевізор, зайдіть в меню і виберіть режим AV.
 • Налаштуйте канали на цифровій приставці.
 • Збережіть налаштовані канали в пам’яті приставки.

Як налаштувати телевізор з приставкою на 20 каналів?

 • Заходимо в меню телевізора переходь в розділ Канал.
 • Вибираємо режим прийому Антена, Ефір або DVB-T2.
 • Далі вибираємо автопошук каналів.
 • Тип каналів ЦТВ або DTV для пошуку тільки цифри.
 • Натискаємо ок і чекаємо закінчення настройки це може зайняти деякий час.

Як підключити Триколор до телевізора через тюльпан?

 • підготувати коаксіальний кабель;
 • оголити центральну жилу кабелю, відвернувши оплетку на ізоляційний провід;
 • простежити, щоб обплетення не стикалася з житловою;
 • приєднати F роз’єми до обох кінців дроту;
 • підключити шнур до конвертер антени;
 • вставити другий кінець в LBN in вхід приймача;

Як підключити ресивер триколор до телевізора через тюльпани?

a) На задній панелі ресивера ви повинні побачити роз’єм AV. До нього необхідно підключити кабель Jack-3RCA (тюльпани). b) Після того як під’єднали шнур до ресивера, потім шукайте три роз’єми RCA (тюльпани) на телевізорі.

Як підключити ресивер до телевізора?

Загальна схема підключення ресивера до TV наступна:

 • До з’єднання всіх пристроїв в один ланцюг відключіть їх від мережі.
 • З’єднайте приставку і телевізор через обраний роз’єм.
 • Підключіть антену або кабель (джерело сигналу) до приставки. Для цього передбачено окремий вхід.
 • Додайте всі обладнання.

Як підключити т2 до телевізора LG старого зразка?

 • Відключити обидва пристрої від мережі.
 • Приєднати антенний кабель до гнізда RF-IN.
 • Вставити три кольорових штекера кабелю в роз’єми відповідного кольору на приставці.
 • Увімкнути телевізор і вибрати режим AV.
 • Налаштувати і зберегти канали.

Blu-ray програвач

Якщо у вас є стандартний програвач Blu-ray або плеєр Blu-ray 4K Ultra HD, ми рекомендуємо використовувати з’єднання HDMI між вашим плеєром і телевізором. Насправді, HDMI. це єдине з’єднання, яке дозволяє передавати сигнали HD 1080p HD і 4K Ultra HD.

Для прослуховування об’ємного звуку, закодованого на більшості дисків Blu-ray, вам необхідно підключитися до приймача AV-ресивера. Для отримання стандартного Dolby Digital або DTS звучання зробіть або оптичне цифрове, або коаксіальне цифрове з’єднання між програвачем Blu-ray і вашим ресивером. Це єдиний варіант, якщо у вас застарілий AV-ресивер, в якому відсутні входи HDMI.

Однак, ви не зможете почути більш складні формати об’ємного звуку, пропоновані на дисках Blu-ray, таких як Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD і DTS-HD використовуючи просте оптичне цифрове або коаксіальне цифрове з’єднання. Для цього вам необхідно підключити плеєр до вашого ресивера, використовуючи або кабель HDMI, або багатоканальне аналогове з’єднання.

Багато програвачів Blu-ray 4K оснащуються двома виходами HDMI для сумісності зі старими AV-ресиверами, які не можуть обробляти відео 4K. Один вихід HDMI забезпечує передачу відео на ваш телевізор або проектор, а інший аудіо на ваш ресівер.

Важливий момент: ви можете зіткнутися з проблемами сумісності новітніх 4K програвачів Blu-ray навіть з відносно сучасними AV-ресиверами, тому що для передачі 4K контенту потрібна встановлена ​​Голлівудом підтримка захисту від копіювання HDCP 2.2, яка вийшла нещодавно і не була вбудована в багато ресивери, створені в 2015 році і раніше. На щастя, виробники програвачів включили корисне обхідний рішення для більшості плеєрів 4K: два виходи HDMI. Один передає відео і аудіосигнали і призначений для підключення до телевізора або проектора. Інший передає тільки аудіо і підключається до вашого AV-ресивера. Ця функція так само корисна для передачі Dolby Atmos і DTS: X, оскільки отримати нестислий звук 5.1 і 7.1 по зворотному каналу HDMI ARC від телевізора не можна.

Проте Перехід на HDR (High Dynamic Range) відео став ще більшим головним болем. Недостатньо того, щоб ресивер підтримував передачу HDR-відео. Протокол HDMI 2.0 необхідний для 4K, а для HDR10 потрібно вже HDMI 2.0a, а для HLG необхідний HDMI 2.0b. Ви також повинні подбати про те, щоб ваш ресивер підтримував наскрізний пропуск Dolby Vision. І ми можемо зіткнутися з додатковими форматами HDR в найближчому майбутньому.

Швидше за все все нові пристрої будуть оснащуватися інтерфейсом HDMI eARC який позбавлений багатьох недоліків HDMI ARC.

Композитний відео

Це самий універсальний відеороз’єм. Він як і раніше знаходиться на більшості сучасних телевізорів, але замість стандартного повнорозмірного роз’єму RCA багато нові телевізори використовують композитний роз’єм minijack, для якого потрібен спеціальний адаптер (зазвичай поставляється з телевізором). Якість зображення є кроком вгору в порівнянні з RF підключенням (описано нижче), але не так добре, як компонентний відео.

READ  Як налаштувати телевізор через цифрову приставку

Вхід коаксіального або RF відео (антенний вхід)

Ймовірно, найбільш поширеним способом передачі зображення на телевізор є коаксіальне з’єднань типу RF.

Є причина, по якій RF-входи на телевізорах зазвичай позначаються як «Антена» або «Кабель». це ті сигнали, для яких вони були розроблені. З’єднання типу RF як правило, обмежуватися передачею сигналів на ваш TV з-за меж будинку: телевізійна трансляція, роз’єм для кабельного телебачення або супутникової антени.

Як підключити TV до AV-ресивера

Супутниковий ресивер або ресивер кабельних каналів

Якщо у вашому TV немає вбудованого цифрового тюнера, вам знадобиться тюнер зовнішній приймач кабельного або супутникового мовлення. Ваша кабельна або супутникова антена зазвичай підключається до супутникового ресивера через один коаксіальний радіочастотний кабель. Однак, коли ви підключаєте зовнішній тюнер до телевізора, ви повинні використовувати високоякісне відеосоедіненіе, яким оснащений ваш супутниковий або кабельний ресивер, для тюнерів з підтримкою HD як правило, це HDMI.

Більшість кабельних і супутникових ресиверів можуть передавати об’ємний звук, а інтерфейс HDMI може передати бездоганний 5.1-канальний звук на ваш телевізор. Але потім телевізор перетворює цей чудовий об’ємний звук в звичайне стерео для відтворення його через свої крихітні, малопотужні вбудовані динаміки. І до недавнього часу будь-який відео джерело, підключений до телевізора також, мав би звук, перетворений в стерео.

Крім HDMI, оптичне цифрове аудіо з’єднання часто є єдиним способом передачі сигналів об’ємного звучання від вашого телевізора на AV-ресивер.

Якщо ви хочете почути об’ємний звук, вам необхідно з’єднати кабельний / супутниковий ресивер або телевізор з AV-приймачем домашнього кінотеатру. Майже всі сучасні телевізори передають сигнали об’ємного звучання Dolby Digital і DTS від підключених до них компонентів через оптичний цифровий вихід.

Тому, якщо ви хочете використовувати свій телевізор в якості селектора різних джерел сигналу, ви можете підключити всі свої пристрої до телевізора, а потім підключити або HDMI, або оптичний цифровий кабель до свого AV-ресивера для досягнення об’ємного звуку.

Ви можете передати звук від телевізора через HDMI, оптичний цифровий або коаксіальний цифровий кабель. Нижче ми поговоримо про підключення телевізора до AV-ресивера.

Підключення телевізора до джерела сигналу

Нижче представлені сполуки, які ви точно знайдете на своєму телевізорі.

Ігрова приставка

Всі три сучасних ігрових системи забезпечують інтенсивне розвага, яскраві зображення і вражаючий звук. І так само, як і для інших компонентів, існує реальна цінність для створення найкращого доступного з’єднання, щоб отримати найкраще зображення і звук.

Sony Playstation 4 і Microsoft Xbox One засновані на дисководі Blu-ray, що робить HDMI ідеальним вибором для відео і аудіо. Для ігрової системи Nintendo Switch кращим відеосоедіненіем також є HDMI

компонентне відео

Компонентне відео також володіє високою роздільною здатністю, що робить його гарною альтернативою, коли немає HDMI інтерфейсу. Компонентне з’єднання забезпечує найбільш точне зображення з усіх аналогових способів передачі відео. Замість трьох повнорозмірних роз’ємів RCA багато нові телевізори використовують міні-роз’єм, для якого потрібен спеціальний адаптер (зазвичай поставляється з телевізором).

Максимальна роздільна здатність: 1080p (проте більшість відеоджерел через компонентне з’єднання будуть передавати відео тільки 1080i)

TV-антена

Антена для прийому ефірного мовлення, це найпростіший спосіб підключення до телевізора.

Ваш антенний кабель передає широкомовні аналогові або цифрові сигнали, які він отримує від антени на даху будинку або через провайдера кабельного мовлення. У більшості випадків все, що вам потрібно зробити, це підключити цей кабель до входу UHF / VHF вашого телевізора (зазвичай позначається як ANT або ANT / CABLE), і це стосується як відео, так і аудіо.

Роз’єм S-Video

Роз’єм S-Video, чиє наявність обов’язково на DVD-плеєрах або ігрових приставках, але, що цікаво, не кожен телевізор обладнаний їм.

На відміну від RCA цей роз’єм ресивера забезпечує користувача більш гарною якістю сигналу. До того ж, частота сигналу у нього вище, отже, і зображення більш чітке і барвисте.

Але ось для того щоб передавати звуковий сигнал, необхідно підключити окремий кабель.

Визначаємося з вибором

Даний огляд інтерфейсу ресивера зроблений для того, щоб покупець міг визначитися з універсальністю і необхідністю кожного типу підключення, і міг вибрати оптимальний варіант, який підходить до його телевізор у.

 • На першій позиції знаходиться HDMI інтерфейс з його високою якістю передачі сигналу і єдиним проводом для передачі як відео, так і аудіо потоку.
 • Друге місце займають компонентні аналоговий і цифровий виходи. YсbСr і YPbPr.
 • Третя позиція дістається інтерфейсу SCART.
 • Потім слід S-Video.
 • П’яте місце. «першовідкривач» RCA (тюльпан).
 • І на останній позиції. RF-роз’єм, що дозволяє підключити телевізор до антени.

Відповідно до цих даних можна вибрати відповідний інтерфейс ресивера, який підійде саме до вашої техніки і забезпечить пристроїв стабільну роботу.

RCA (тюльпан)

Створений компанією Radio Corporation of America інтерфейс RCA (тюльпан) має давню історію, і довгий час саме він був єдиним у своєму роді видом з’єднання і передачі даних телевізору.

Він має у своєму розпорядженні трійкою роз’ємів, позначених білим, червоним, і жовтим кольорами. Кольори позначають відповідно. лівий (білий) і правий (червоний) аудіоканали, і відеоканал (жовтий). Після виявлення цих роз’ємів, слід підключити пристрій до телевізора, з’єднавши Video IN з Video OUT відповідний кольоровій маркування.

З недоліків цього інтерфейсу слід виділити нездатність зраджувати цифровий сигнал високої якості, тому телевізор буде виводити на екран нечітку картинку з перешкодами. Тому вибору RCA (тюльпан) варто віддавати перевагу тільки в тому випадку, якщо у вашого TV невелика діагональ екрану.

Інтерфейс YPbPr і YCbCr

Інтерфейс YPbPr і YCbCr зраджує високочастотний відеосигнал по трьом кабелям. Вони носять назву «компонентних» і дозволяють отримати сигнал високої точності і якості.

Основна відмінність YPbPr від YCbCr криється в системах, в яких вони використовуються. YCbCr. в цифровий, а YPbPr. в аналоговій.

Всі три кабелю пофарбовані в різні кольори: зелений, червоний, і синій.

Зелений колір кабелю означає, що він відповідає за передачу телевізору рівня яскравості і синхроимпульсов.

Червоний буде передавати різницю між двома рівнями: червоним і яскравістю.

Синій. відповідно: різницю між яскравістю і рівнем синього.

Аудіо сигнал передається (якщо потрібно відтворити аудіо через аудіосистему телевізора) за допомогою окремого підключення RCA (білий. лівий канал, червоний. правий канал).

HDMI. найбільш універсальний і сучасний тип підключення. Ресивер, обладнаний цим інтерфейсом, здатний передавати і перетворювати цифровий сигнал в відео високої якості і чіткості зображення. Передаючи різний контент, HDMI підходить для телевізорів з великою діагоналлю, і надає можливість підключення HD обладнання. Крім того, інтерфейс HDMI дозволяє одночасно з відео передавати і аудіо цифрові дані.

Для того щоб підключити HDMI роз’єм ресивера до TV техніці, потрібен всього один кабель цього типу, що значно спрощує завдання пошуку потрібного входу.

Як правильно підключити ресивер до телевізора своїми руками

При придбанні ресивера у багатьох, особливо у недосвідчених в цьому питанні користувачів, тут же виникає питання «як підключити ресивер до телевізора?». Велика кількість роз’ємів і різних проводів викликає подив і навіть роздратування, але, як не дивно, дізнатися, як підключити ресивер до телевізора можна і без допомоги фахівця.

Для початку слід зрозуміти, з чим ми маємо справу: ресивером називається пристрій, який покликаний приймати і перетворювати різні цифрові, аналогові, відео, аудіо, і радіосигнали. Він дозволяє перетворювати кілька сигналів, перенаправляти їх на відповідні системи відображення (відео або аудіо), завдяки цьому пристрою ви позбудетеся від страхітливою павутини кабелів в своєму будинку.

роз’єм SCART

Роз’єм SCART, який ще носить назву «гребінка» більш універсальний, ніж попередні варіанти. Для підключення використовується відповідний кабель, що з’єднує телевізор і ресивер.

Якість сигналу відповідає багатьом вимогам, також є підтримка RGB, S-video, і стереозвуку.

Навіщо стільки роз’ємів?

Звичайно ж, ресивер, який володіє зручним і простим інтерфейсом з малою кількістю роз’ємів, був би зовсім простим і зручним у використанні. Та й підключити його було б простіше простого. Наприклад, наявність тільки одного сучасного інтерфейсу HDMI, що передає цифровий відео і аудіо сигнал, який використовується для всієї сучасної техніки, було б більш ніж раціонально. Але ж не у всіх в будинку знаходяться останні моделі телевізорів, є і зовсім «стародавні» вироби, з якими їх власники не хочуть розлучатися. Тут схема підключення змінюється, і потрібні зовсім інші роз’єми, які, о, ура. передбачені в придбаному ресівері.

Звичайно, є безліч нюансів, які впливають на якість зображення. На нього може впливати: якість вихідного сигналу, який отримав ресивер, і якість інтерфейсу пристрою перетворювати отриманий сигнал. Тому до вибору інтерфейсу ресивера потрібно приступати ґрунтовно і вибирати найбільш оптимальний тип підключення.

READ  Як підключити комп'ютер до роутера через кабель

Як самостійно підключити ресивер до телевізора?

Розглянемо кілька способів за допомогою яких шнурів можна підключити ресивер до телевізора:

Підключення ресивера по HDMI-кабелю

a) Знайдіть на телевізорі вільний порт HDMI. Більшість сучасних телевізорів оснащені як мінімум одним HDMI-роз’ємом. Такий роз’єм зазвичай позначається як «HDMI». Якщо на пристрої кілька портів, кожен з них буде пронумерований (наприклад, HDMI 1, HDMI 2). На деяких телевізорах HDMI-роз’єми також можна знайти на передній або бічній панелі.

b) Підключіть один кінець кабелю до ресивера.

Коннектори HDMI-кабелю можна вставити тільки в одному напрямку. Ніколи не намагайтеся вставляти коннектор кабелю в роз’єм, так як це може привести до поломки не тільки кабелю, а й самого пристрою.

c) Підключіть інший кінець кабелю до телевізора.

Якщо біля телевізора кілька HDMI-роз’ємів, запам’ятайте номер того роз’єму, який використовуєте.

d) Увімкніть телевізор на джерело сигналу з HDMI. Увімкніть телевізор і супутниковий ресивер. Використовуйте кнопку «SOURCE» або «INPUT» на телевізорі або пульті від нього, щоб вибрати порт HDMI. Швидше за все, вам доведеться кілька разів натиснути на кнопку, перш ніж ви дійдете до потрібного роз’єму. Коли ви перейдіть на правильний джерело сигналу, на екрані з’явиться зображення пристрою.

Підключення ресивера Jack-3RCA кабелем

a) На задній панелі ресивера ви повинні побачити роз’єм AV. До нього необхідно підключити кабель Jack-3RCA (тюльпани).

b) Після того як під’єднали шнур до ресивера, потім шукайте три роз’єми RCA (тюльпани) на телевізорі. На деяких моделях роз’єми розташовуються на одній з бічних панелей, а на інших. на задній частині корпусу. Підключіть дроти точно за кольорами!

c) Увімкніть обладнання та насолоджуйтеся переглядом.

Підключення ресивера 3RCA-3RCA кабелем (тюльпанами)

a) На задній панелі ресивера ви повинні побачити 3 роз’єми різного кольору, до нього необхідно підключити кабель RCA (тюльпани) аналогічно за кольорами.

 • Червоний (забезпечує передачу сигналу. Призначений для правого каналу)
 • Жовтий (активує відеосигнал)
 • Білий (забезпечує аудіо або моно-сигнал з лівого каналу)

b) Після того як під’єднали шнури до ресивера, потім шукайте три роз’єми RCA (тюльпани) на телевізорі. На деяких моделях роз’єми розташовуються на одній з бічних панелей, а на інших. на задній частині корпусу. Підключіть дроти точно за кольорами!

c) Тепер необхідно включити обладнання. Варто нагадати, що вам доведеться використовувати два пульта дистанційного керування. для телевізора і для ресивера окремо. Одним пультом вмикаємо телевізор, а іншим пультом активуємо ресивер. Про готовність повинен свідчити зелений індикатор, який спалахує на ресівері після його включення (або інше сповіщення. уточніть в інструкції).

висновок.

 • Підключати обладнання можна всіма перерахованими вище способами. Якщо Ваш телевізор має роз’єм HDMI, радимо підключати саме через нього, так як зображення буде високої якості. Якщо під час налаштування у Вас виникають проблеми або неполадки, то обов’язково повідомте нам! Ми з радістю допоможемо впоратися з цією проблемою.
підключити, ресивер, телевізора

Визначте місце знаходження ресивера

Виберіть таке місце для вашого AV-ресивера, де до кабелів, що з’єднує інші компоненти можна легко дістатися. Майте на увазі, що AV-ресивер повинен мати достатньо місця, щоб отримувати необхідну вентиляцію інакше він може перегрітися. Тому переконайтеся, що достатній простір для видалення тепла забезпечено, щоб уникнути цих негативних наслідків. Дивіться наші поради для домашнього кінотеатру для отримання додаткової інформації по цій важливій темі. Місцем розміщення ресивера може стати відкрита тумби або її верхня полиця. При розміщенні ресивера в спеціальній тумбі під TV, можна запускати кабелі через її задню стінку і легко їх підключити до AV-ресивера.

Підготовка до підключення АВ-ресивера.

Зберіть всі компоненти, які ви будете використовувати при підключенні до ресивера (Blu-Ray-плеєри, кабельні / супутникові приставки, ігрові консолі і т.д.). Переконайтеся, що у вас є достатня кількість кабелів для підключення кожного компонента. Для кращої продуктивності аудіо і відео, використовуйте найсучасніші способи підключення для кожного компонента (в більшості випадків найкращим варіантом є кабель HDMI). Кабельні етикетки дозволяють легко відстежувати те, що відбувається, і не заплутатися, якщо коли-небудь доведеться перемістити установку або якщо який-небудь з компонентів буде відключений від мережі. Перед тим, як розпочати роботи необхідно спланувати, де будуть знаходитися ваші динаміки. Дивіться нашу статтю про розміщення колонок для домашнього кінотеатру, щоб дізнатися про оптимальні зміни системи. Чи готові почати? нашу інструкцію, крок за кроком дізнаючись якомога підключити вашу систему.

Дотримуйтесь вказівок, які виводяться на екран

Сучасні виробники АВ-ресиверів більше не включають в комплектацію друковані керівництва. Замість цього, більшість з них пропонують корисне екранне керівництво по налаштуванню. Наприклад, ресивери Denon і Marantz мають інструкцію з встановлення, яка буде відображатися на екрані телевізора. Ви просто підключаєте ресивер до телевізора і далі прямуєте інструкцій, які з’являтимуться на екрані. Yamaha пропонує зручне керівництво по установці ресивера через додаток для планшетів (Для установки необхідно, щоб ресивер і мобільний пристрій перебували в одній і тій же мережі Wi-Fi). Всі ці види посібників дають можливість самостійно пройти весь процес від початку до кінця.

Матеріали і інструменти, які вам знадобляться при підключенні AV-ресивера.

 • Велика котушка акустичного кабелю.
 • Роз’єми для колонок.
 • Кусачки.
 • Шнур для вимірювання довжини проводу акустичної системи.
 • Ліхтарик, який буде потрібно при роботі ззаду ресивера.
 • Ноутбук або планшет для доступу до інструкції і будь-яким онлайн інструкцій з налаштування вашого ресивера.
 • кабелі HDMI.
 • Інші аудіо-відео кабелі в разі потреби.
 • Кабельні етикетки для полегшення правильного підключення.

Підключіть AV-ресивер до телевізора

Перед тим, як приступити до підключення HDMI кабелю, обов’язково вимкніть ресивер і телевізор від мережі! Підключіть телевізор до AV-ресивера за допомогою кабелю HDMI. Використовуйте вхід “HDMI ARC / eARC” на телевізорі (зазвичай входи HDMI 2 або HDMI 4) і “HDMI вихід ARC / eARC” або “Main” на AV-ресівері. Це дозволить вам переглядати на екрані телевізора всі необхідні установки, які потрібні для підключення ресивера. Якщо ви використовуєте антену для ефірного телебачення або ви використовуєте вбудовані додатки вашого телевізора для потокової передачі, зверніть увагу, чи підтримують ваш ресівер і телевізор формат Audio Return Channel (ARC). Ця функція дозволяє аудіо передаватися від телевізора назад до AV-ресивера за допомогою кабелю HDMI, що дозволяє почути звук через динаміки. Якщо у вас є старий телевізор або AV-ресивер, вам необхідно підключити оптичний або коаксіальний цифровий кабель між телевізором і AV-ресивером для прослуховування аудіо з тюнера телевізора або додатків. Якщо у вас є 4К телевізор (телевізор нового покоління, що володіє здатністю, приблизно відповідним 4000 pixels по горизонталі) і ресивер здатний пропускати сигнал 4K, подбайте, щоб встановити зв’язок між ними за допомогою з’єднання HDMI, які підтримують 4K і HDCP 2.2. Ці сполуки можуть або не можуть бути чітко позначені на задній панелі телевізора і ресивера, так що якщо вам потрібна допомога щоб з’ясувати це, не соромтеся звернутися до нас.

Як відкалібрувати динаміки

Більшість AV-ресиверів оснащені автоматичною системою калібрування, що дозволяє використовувати цю можливість для точного налаштування звуку, виходячи з розміру ваших динаміків і в кімнати, в якій вони знаходяться. Підключіть мікрофон для налаштування в виділене гніздо на передній панелі AV-ресивера, і помістіть мікрофон, в тому місці, де ви будете перебувати більшу частину часу при перегляді фільмів або прослуховуванні музики. Дотримуйтесь інструкцій по оптимізації вашої системи. Ви зможете зробити таку настройку для декількох місць прослуховування, в залежності від моделі AV-ресивера. Для отримання додаткової інформації необхідно переглянути наше відео калібрування динаміків. Не встановлюйте мікрофон налаштування прямо на дивані або кріслі, де ви будете сидіти або буде знаходитися звукова сцена. Встановіть мікрофон якомога ближче, до того місця, де знаходяться ваші вуха. Якщо приймач включає в себе штатив або картонну підставку для мікрофона настройки, використовуйте це. В інших випадках, камера штатив або саморобний стенд працює просто відмінно.

Скільки часу потрібно на установку ресивера?

Час, який буде потрібно, щоб налаштувати АВ-ресивер може сильно відрізнятися, але дві години. це, в більшості випадків, достатня кількість часу, щоб виконати усі електричні з’єднання.

BETATECH.COM.UA 2021