Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Як підключити два комп’ютера через роутер

Table of Contents

Як підключити другий комп’ютер до інтернету через роутер

Наявністю інтернету в квартирі вже складно кого-небудь здивувати, але як же бути тим користувачам, які мали один комп’ютер, і, раптом стали щасливі володарем ще одного. Звичайно ж його теж захочеться підключити до глобальної павутини. Вихід є, і це зробити не дуже складно. Існує кілька способів вирішити дане питання:

 • Методом послідовного підключення другого комп’ютера через перший.
 • Налаштування з’єднання через маршрутизатор (роутер).

Перший спосіб є досить нестандартним, і не підійде для звичайного, непідготовленого користувача, тому згадали його виключно як інформація до роздумів. Детально зупинимося на другому способі, коли підключення двох пристроїв через третю. роутер. Це спеціальне пристосування, яке управляє передачею даних в мережі, комутує і розподіляє пакети даних між пристроями.

Використовуючи маршрутизатор з’являється можливість підключити не тільки два, але і більше комп’ютерів або іншого обладнання, яке вимагає вихід в інтернет. Не будемо зупинятися на налаштуваннях роутера, адже в залежності від моделі настройки будуть значно відрізнятися. Нас цікавить тільки одне питання. як підключити другий комп’ютер до інтернету через роутер?

підключити, комп, ютера, роутер

підключення кабелем.

Якщо на Вашому комп’ютері вже був інтернет, то напевно до нього був підведений дріт від провайдера, який тепер повинен бути включений в WAN роз’єм роутера. Таке переключення було виконано під час конфігурації маршрутизатора. Якщо це так, то потрібно взяти шнур (патч-корд), і з одного боку підключити його до гнізда мережевої карти комп’ютера, а з іншого боку в любо вільний роз’єм LAN маршрутизатора.

Зверніть увагу, що, коли обидва кінці дроту знаходяться в гніздах, на маршрутизаторі і на комп’ютері буде горіти і мигати відповідна індикація. Вона говорить про те, що відбувається обмін пакетами даних між пристроями.

Зазвичай ніяких спеціальних налаштувань на комп’ютері проводити не потрібно. Повинно відбутися автоматичне присвоєння йому IP адреси, і відразу ж можна буде користуватися інтернетом. Сигналом того, що все пройшло гладко з боку операційної системи, буде значок комп’ютера без вашого відома в панелі завдань. Однак можуть бути і проблеми. Розглянемо найбільш поширені:

 • На тлі комп’ютера знаходиться хрестик червоного кольору. Це говорить про те, що мережевий кабель не підключений. Причиною може бути пошкодження патч-корду, він може бути не до кінця вставлений в гніздо або неправильно обжатий. Бажано перевірити не відключена мережева карта в настройках Windows. Заходимо через «Панель управління. Управління мережами. Розширені можливості пошуку», і перевіряємо. При необхідності в контекстному меню включаємо інтерфейс.
 • Піктограма комп’ютера перекрита оклику в перевернутому жовтому трикутнику. Це вже проблема не апаратна, але програмна. Найбільш часто виникає через неправильні схем конфігурації роутера. Якщо маршрутизатор налаштований правильно, перевірити потрібно налаштування IP адреси комп’ютера. Для цього також знаходимо підключення по локальній мережі, як в попередньому пункті, і викликаємо його властивості. У вікні вибираємо «Протокол інтернету версії 4», і дивимося його параметри. Перемикач повинен стояти в автоматичному вибору IP адреси, і DNS серверів.

Кілька способів як підключити 2 комп’ютера до інтернету через роутер

Припустимо, що маршрутизатор вже налаштований, працює справно і роздає інтернет. Є тільки два способи для з’єднання:

 • дротове підключення;
 • використовуючи бездротові технології WI-FI.

Трохи теорії про підключення декількох комп’ютерів до мережі через роутер

Щоб зрозуміти, як об’єднати два або кілька комп’ютерів в мережу необхідно зрозуміти загальну структуру підключення, тобто як це працює, тому без теорії тут не обійтися.

В даний час всі пристрої об’єднуються між собою за технологією зірка. Цей тип підключення названий так тому, що якщо уявити топологію схематично, то це буде схоже на зірочку або сніжинку. У центрі знаходиться управляє обладнання, яке на ролі шлюзу (це серцевина), а всі інші підключаються до нього, і фізично не контактують між собою (розбіжні промені). А глобальну мережу інтернет можна уявити як стебла. Вся передана інформація передається спочатку на маршрутизатор, а він вже розподіляє на фізичному рівні кому призначалися пакети даних, і відправляє їх за призначенням.

Залишилося ще трохи розібратися за якими ознаками роутер дізнається, кому призначалися дані, адже комп’ютерів в мережі може бути кілька. Для цього існує спеціальна адресація. Кожен комп’ютер в мережі має свою унікальну адресу, що складається з 4-х цифр, між якими ставлять крапку. Наприклад, 192.168.10.14.

Тепер прийшов час дізнатися, як підключити другий комп’ютер до інтернету через роутер, і правильно їх налаштувати.

бездротове з’єднання.

Ще одним способом як підключити 2 комп’ютера до інтернету через роутер, є технологія WI-FI. Кожен маршрутизатор обладнаний бездротовим адаптером, і дозволяє створювати мережі за стандартом 802.11. Таким чином можна об’єднати мережею необмежену кількість пристроїв. Навіть стаціонарні комп’ютери мають таку опцію, але для цього необхідно придбати USB адаптер з функцією WI-FI.

Для виходу в інтернет потрібно натиснути в правому нижньому кутку піктограму бездротової мережі. Вона виглядає як індикатор сигналу у вигляді вертикальних смужок. Після натискання буде виведений список доступних точок доступу, серед яких вибирається транслюється Вашим домашнім маршрутизатором. Вводиться пароль доступ, і можна користуватися інтернетом.

Ось і всі способи, як підключити два комп’ютера до інтернету через роутер. І навіть більше ми дізналися, що можна підключити не тільки 2, але і набагато більше PC, а також при використанні бездротових технологій будь-який пристрій з вбудованим або зовнішнім адаптером WI-FI.

Як підключити два комп’ютера до інтернету через роутер?

Підключення двох комп’ютерів до інтернету простіше зробити через роутер. Це дозволить їм одночасно і незалежно один від одного виконувати вихід в інтернет і ще об’єднає їх в загальну мережу, де вони зможуть обмінюватися інформацією.

Роутер є окремий пристрій зі своїм блоком живлення, і зараз подібний пристрій коштує не так дорого, як це було кілька років тому. Навіть найдешевший роутер цілком впоратися зі своїм завданням, і успішно роздасть інтернет на декілька комп’ютерів.

Як підключити два комп’ютера до інтернету через роутер по кабелю?

Торкатися налаштувань роутера ми не будемо, так як вони відрізняються в різних моделях. Для ознайомлення можна подивитися приклад налаштування роутера TP-LINK через web-інтерфейс. Принцип його роботи наступний. Кабель від провайдера підключається до роутера в отвір для нього. В налаштуваннях роутера прописуються всі настройки, які надає провайдер для підключення до інтернету комп’ютера, а саме необхідно вписати свій IP-адресу, вноситься маска підмережі, шлюз, бажаний DNS-сервер і альтернативний DNS-сервер. Також може бути встановлений дублікат MAC-адреси мережевої карти, якщо проводиться його контроль, а також логін і пароль доступу до інтернету.

Щоб підключити два комп’ютера в інтернет, необхідно ці два комп’ютери підключити до роутера кабелем. У більшості роутерів є чотири гнізда для підключення комп‘ютерів. Далі необхідно трохи налаштувати мережеві підключення.

Автоматичне підключення комп’ютерів до інтернету через роутер кабелем

У сучасних моделях роутерів є функція автоматичної видачі IP-адреси і тому під час налаштування мережевих карт можна поставити галочки навпроти пунктів «Отримати IP-адресу автоматично» і «Отримати адресу DNS-сервера автоматично».

Ручна настройка підключення комп’ютерів до інтернету через маршрутизатор кабелем

Якщо автоматично підключити комп’ютери не вдалося, доведеться все настройки вносити вручну. Щоб дістатися до цих налаштувань, необхідно пройти наступний шлях «Пуск / Панель управління / Мережа та Інтернет / Перегляд стану мережі та завдань / Зміна параметрів адаптера ».

У більшості випадків роутер має IP-адресу: 192.168.1.1 і на комп’ютерах необхідно прописати відповідні дані.

У віконці “Мережеві підключення” знаходимо мережеве підключення нашої мережевої плати і заходимо в властивості, натискаючи правою кнопкою миші на це підключення і вибираючи «Властивості» в меню. У наступному віконці на вкладці “Мережа” вибираємо протокол IPv4 і заходимо в властивості. У віконці, що з’явилося виробляємо настройку нашої мережевої плати.

Вносимо наступні дані: IP-адреса: 192.168.1.2 Маска підмережі: 255.255.255.0 Основний шлюз: 192.168.1.1 (IP-адреса роутера) DNS-сервер: 192.168.1.1

Після натискання на кнопку «Ок» інтернет має запрацювати і на другому комп‘ютері. Для наступних комп’ютерів необхідно міняти IP-адреса, наприклад 192.168.1.3, 192.168.1.4 і так далі.

Як підключити два комп’ютера до інтернету через роутер по Wi-Fi?

Деякі моделі роутерів мають також можливість підключення по Wi-Fi, тоді підключення до інтернету 2 комп’ютери можна здійснити бездротовим способом по Wi-Fi. Зазвичай так підключають ноутбуки і різні КПК.

Підключитися до Wi-Fi мережі, створеної роутером, дуже просто. Для цього достатньо знати назву мережі і пароль доступу. У більшості випадків цього буде достатньо. Іноді можуть виникнути проблеми в Windows з підключенням через невідповідність типу обраної мережі, домашня або загальнодоступна.

При використанні роутера з точкою доступу Wi-Fi підключитися до інтернету може дуже велика кількість пристроїв, що знаходяться в радіусі дії точки доступу. При використанні роутера з Wi-Fi слід подбати про безпеку, встановивши пароль доступу або фільтр MAC-адрес пристроїв.

Розібравшись з підключенням комп’ютерів до інтернету можна і справжньою справою зайнятися, адже розробка сайтів і подальша розкрутка сайтів куди більш цікаве заняття. А якщо ви самі не можете зробити сайт, то створення сайтів вашої компанії і просування сайтів візьме на себе організація «Інтернет системи».

через модуль

Інструкції для цього розділу в форматі відео дивіться тут:

Навіть при відсутності роутера передбачена можливість з’єднати два ноутбуки в локальну мережу. Для цього ми використовуємо вбудований бездротовий модуль (адаптер). Починаючи з версії VISTA, і в більш нових, для цієї мети використовується «Майстер підключень».

В цьому випадку слід налаштувати один пристрій на прийом сигналу, друге. на відправку. Слід також враховувати їх розташування, оскільки стіни з бетону та інші перешкоди можуть блокувати сигнал.

Якщо мова йде про ноутбуках, краще спочатку їх налаштувати при їх розташуванні один біля одного, і вже потім визначити максимальну відстань між ними експериментальним способом.

Коли на обох пристроях буде встановлений передавач Wi-Fi або включений модуль (якщо це ноутбуки), можна переходити до налаштувань першого. Щоб об’єднати комп’ютери в мережу, є така інструкція:

 • Відкрити «Центр управління». Це вікно відкривається натисненням на ярлик доступу до інтернету в треї (на «десятці» через «Параметри мережі та Інтернет»).
 • Включити налаштування нового з’єднання.
 • Вибрати тип підключення «Налаштування бездротової мережі Комп’ютер-Комп’ютер». Далі система підкаже, що дана мережа є тимчасовою, і при наявності підключення до іншої мережі поточне з’єднання може відключитися.
 • Відкриється вікно з пропозицією вказати майбутній SSID (ім’я мережі), спосіб шифрування і майбутній пароль. Найефективнішим типом є WPA2, хоча оскільки підключення є локальним, пароль можна взагалі не застосовувати. Тим більше, якщо в зоні дії сторонніх користувачів немає.
 • Після введення всіх даних буде відкрито вікно, що інформує про завершення налаштування. Мережа з’явилася серед доступних підключень і буде працювати до того моменту, поки до неї підключені інші користувачі.

Перед підключенням другого PC буде потрібно змінити доступ до надаваних даними. Аналогічно налаштування мережі за допомогою роутера, потрібно відкрити параметри каталогів або дисків і дозволити на них повний доступ для інших користувачів. Також буде потрібно активувати мережеве виявлення.

На другому пристрої залишається включити пошук нових бездротових мереж, знайти створену і натиснути «Підключитися». Можливо, з’явиться вимога вказати пароль (якщо ви його вказували). Після цього можна користуватися будь-якою інформацією, на яку відкрито доступ.

READ  Як почистити комп'ютер від файлів

Подібне рішення дозволяє з’єднати 2 і більше ноутбука або комп’ютера, використовуючи вбудований модуль Wi-Fi. На головному комп’ютері в треї з’явиться повідомлення «Очікування підключення». це вказує, що мережа готова до роботи.

додатково

Щоб з’єднати два ноутбуки мережевим кабелем, використовуємо просте керівництво:

 • Увіткнути обидва кінці кабелю в порти, що з’єднують з платою мережного інтерфейсу.
 • Вказати одну робочу групу і дати різні імена ноутбуків. Для цього потрібно натиснути ПКМ на «Мій комп’ютер» і клікнути «Властивості». Там знаходяться дані параметри. Після змін в обов’язковому порядку потрібно перезавантажити систему.
 • На кожному з ноутбуків відкрити “Панель управління», вибрати «Мережа та Інтернет» і перейти в «Центр управління мережами». Вибрати свій мережевий адаптер і зайти в його властивості.
 • Вибрати пункт протокол «IP версії 4» і вказати наведені нижче настройки.

Как подключить два роутера в одну сеть с помощью кабеля

Перевірте правильність значень на першому комп’ютері:

 • IP-адреса: 192.168.0.1;
 • Маска підмережі: 255.255.255.0
 • IP-адреса: 192.168.0.2;
 • Маска підмережі: 255.255.255.0;
 • Основний шлюз: 192.168.0.1;
 • DNS-сервер: 192.168.0.1

Після збереження можна відкривати провідник і переходити по ярлику «Мережа». У ньому буде відображатися підключений до локальної мережі другий ноутбук. Для роботи з файлами і каталогами на обох пристроях потрібно відкрити загальний доступ, про що вже говорилося в розділі «Через роутер».

Стаття вийшла об’ємною. Якщо розібратися, тема зовсім не складна. Однак, інструкція написана на прикладі Windows 7. Її можна застосовувати і на інших ОС, принцип схожий. Якщо раптом є питання або щось не вийшло, напишіть в коментарі. Обов’язково подивимося і спробуємо допомогти!

Як з’єднати PC з PC по Wi-Fi: 2 актуальних способу

Оскільки область застосування комп’ютерів постійно розширюється, а обсяги даних збільшуються, поява створення мережі залишалося питанням часу. Зараз встановити з’єднання з мережею між мережевими пристроями можна по-різному. Так, є можливість з’єднати їх кабелем, створивши локальну мережу, або при наявності Wi-Fi маршрутизатора зробити бездротове з’єднання. Якщо маршрутизатор відсутня, вирішити задачу нам допоможуть адаптери Wi-Fi.

Підключення до інтернету необов’язково, тому з тим, як з’єднати PC з PC по Wi-Fi, труднощів не виникне. Що стосується стаціонарних PC, в них потрібно підключати бездротової передавач сигналу (в ноутбуках вони передбачені за замовчуванням).

Як підключити роутери по Wi-Fi?

Найчастіше роутери підключаються по Wi-Fi, і це здається природним, так як економить сили на прокладку кабелів і свердління отворів в стінах.

У моєму випадку основним маршрутизатором є TP-link TL-WR841N. Він транслює мережу Wi-Fi з назвою hetmansoftware.

Майте на увазі, що маршрутизатор, до якого ми збираємося встановити з’єднання моста, вже повинен бути настроен.То є підключення до Інтернету має бути встановлено і працювати, а мережа Wi-Fi транслюється.

Існує спеціальна стаття про те, як налаштувати маршрутизатор, і докладний відео-керівництво, яке допоможе вам зорієнтуватися в цьому процесі. Запрошуємо вас переглянути ці матеріали для кращого розуміння.

Перед тим як перейти до налаштування другого маршрутизатора, необхідно змінити налаштування бездротової мережі основного маршрутизатора, щоб канал для цієї мережі був статичним, а не автоматичним.

Наприклад, якщо ваш основний маршрутизатор. інший TP-Link, ви можете змінити канал в настройках, відвідавши вкладку Wireless. В поле Channel вкажіть статичний канал. Наприклад: 1 або 9, що завгодно. збережіть налаштування.

Тепер, коли статичний канал встановлений, ви можете вийти з основних налаштувань маршрутизатора.

Налаштуємо маршрутизатор, який буде працювати в режимі WDS. У моєму випадку використовується конкретна модель TР-Link Archer C20.Заходім в налаштування роутера.

Для початку потрібно змінити IP-адресу другого роутера. Ви повинні уникати ситуації, коли два пристрої з однаковими IP-адресами знаходяться в одній мережі. Наприклад, якщо основний маршрутизатор має IP-адресу 192.168.0.1, а інший маршрутизатор також має адресу 192.168.0.1, дві адреси будуть конфліктувати. Переходимо на вкладку Мережа / LAN. В поле IP-адреса змініть останню цифру. скажімо, поставте 2 замість 1. Чи, як в моєму випадку, змініть його з 192.От 168.1.1 до 192.168.0.2. Збережіть змінені настройки.

Чому ви повинні це робити саме так? Вам необхідно знати IP-адресу основного маршрутизатора, до якого ви збираєтеся підключитися. Якщо він має адресу 192.168.1.1, тоді адреса маршрутизатора, до якого ви хочете підключитися через WDS, слід змінити на 192.168.1.2. Якщо основний маршрутизатор має адресу 192.168.0.1, ви повинні призначити іншого маршрутизатора наступну адресу: 192.168.0.2. Важливо, щоб обидва маршрутизатора знаходилися в одній підмережі.

Знову зайдіть в настройки, але на цей раз IP адреса буде іншим. 192.168.0.2. Той, який ви вказали раніше.

Перейдіть на вкладку Wireless / Basic Settings. В поле Wireless Network Name ви можете вказати ім’я другої бездротової мережі. В поле Channel, переконайтеся, що ви вказуєте той же канал, який ви вказали в налаштуваннях основного маршрутизатора. У моєму випадку це канал 9.

Тепер встановіть прапорець Enable WDS, і натисніть Scan.

Зі списку виберіть мережу, з якої ваш маршрутизатор буде підключатися до Інтернету.Щелкніте посилання Connect поруч з обраної вами мережею.

Тепер залишилося тільки вказати пароль для основної мережі в поле Пароль. Введіть його і натисніть кнопку Зберегти.

Після перезавантаження знову зайдіть в налаштування другого роутера. Перебуваючи на головній сторінці (вкладка Status), подивіться розділ Wireless. У рядку WDS Status має бути зазначено Enabled. Це означає, що другий роутер вже підключився до основного роутера, і тепер він повинен транслювати Wi-Fi.

Однак підключення до Інтернету буде доступно тільки по Wi-Fi, і якщо ви підключите пристрої до маршрутизатора (працює в режимі WDS) за допомогою кабелю, вони не зможуть вийти в Інтернет.

Щоб правильно налаштувати цю функцію, ви повинні відключити DHCP-сервер для маршрутизатора, на якому налаштований міст WDS, тобто для маршрутизатора, який в моєму випадку є другорядним. Також необхідно, щоб його локальний IP-адреса знаходився в тій же підмережі, до якої належить основний (основний) маршрутизатор.

Тому вам необхідно увійти в меню DHCP вторинного маршрутизатора і відключити цю функцію.

Це останній крок в підключенні двох маршрутизаторів через Wi-Fi.

Знайдіть правильне місце для розміщення другого маршрутизатора, щоб він потрапляв в зону дії основного маршрутизатора. Встановіть бажане ім’я для бездротової мережі і пароль. Цей крок ми вже докладно описували в нашій статті про налаштування режиму Wi-Fi для роутера.

Підключення LAN / LAN

У разі підключення LAN / LAN, візьміть два маршрутизатора і вирішіть, який з них ви хочете використовувати в якості основного устройства.Обично це маршрутизатор, який отримує кабель для підключення до Інтернету від вашого інтернет-провайдера.

За допомогою мережевого кабелю з’єднайте порти LAN основного маршрутизатора з додатковим (вторинним) маршрутизатором.

Припустимо, що ми вже набудували підключення до Інтернету для першого маршрутизатора, тому я пропущу цей крок. Якщо у основного маршрутизатора ще немає підключення до Інтернету, усуньте цю проблему. просто прочитайте нашу статтю про основні налаштуваннях маршрутизатора Wi-Fi.

і перевірте, чи включений на ньому DHCP-сервер. За замовчуванням він зазвичай включений. Для цього перейдіть в меню DHCP / DHCP Settings.

Потім встановіть з’єднання з іншого пристрою,

і відключіть DHCP-сервер, тому що він отримає всі адреси від основного маршрутизатора. Для цього перейдіть в меню DHCP / DHCP Settings.

У розділі Мережа / LAN змініть IP-адреса, щоб він не збігався з адресою основного маршрутизатора. Наприклад, змініть його на 192.168.0.2. Оскільки основною маршрутизатор має 192.168.0.1

Після перезавантаження вторинний маршрутизатор повинен працювати в одній мережі з першою (основною / основним), отримувати від нього інтернет-з’єднання і працювати як точка доступу.

Як побудувати мережу з декількох маршрутизаторів за допомогою кабелю?

Є два способи з’єднання декількох маршрутизаторів в одну мережу за допомогою кабеля.Ето:

Так зване з’єднання LAN / LAN. Тобто побудова мережі, що складається з декількох маршрутизаторів, шляхом з’єднання їх портів LAN за допомогою мережевого кабелю.

І підключення LAN / WAN. Тобто побудова мережі, що складається з декількох маршрутизаторів, шляхом з’єднання порту LAN основного маршрутизатора з портом WAN / Internet додаткового маршрутизатора за допомогою мережевого кабелю.

Як отримати доступ до інших комп’ютерів через WI-FI | Малий бізнес

Більшість малих підприємств можуть отримати вигоду з наявності мережі на робочому місці. Коли комп’ютери пов’язані один з одним через Wi-Fi, вони можуть спільно використовувати принтери і файли, а це означає, що один принтер обслуговуватиме весь офіс, і що час, витрачений на переміщення файлів на USB-накопичувачі або відправку їх по електронній пошті, можна повністю заощадити. Щоб отримати доступ до інших компютерів через Wi-Fi, вам необхідно налаштувати робочу групу за допомогою Windows.

Клацніть у правому верхньому кутку Windows і клацніть «Пошук», потім введіть «Система» і клацніть «Параметри» і «Система». »Натисніть« Змінити настройки »в розділі« Ім’я комп’ютера, домен і настройки робочої групи », потім виберіть« Ім’я комп’ютера »і натисніть« Змінити ». У розділі «Член» виберіть «Робоча група» і введіть назву мережі свого офісу.

Клацніть ще раз в правому верхньому куті, а потім клацніть значок бездротової мережі, представлений серією смужок, що показують потужність вашої мережі. Клацніть правою кнопкою миші активну мережу (всі комп’ютери в робочій групі повинні бути підключені до однієї і тієї ж мережі Wi-Fi) і виберіть «Включити або відключити загальний доступ». »Клацніть« Так », щоб включити загальний доступ до файлів і принтерів.

Відкрийте провідник і виберіть файл або папку, до яких ви хочете надати доступ іншим комп’ютерам. Клацніть вкладку «Поділитися», а потім оберіть, на яких комп’ютерах або в якої мережі ви хочете поділитися цим файлом. Виберіть «Робоча група», щоб надати загальний доступ до файлу або папці на всіх комп’ютерах в мережі.

Повторіть кроки 1-3 на кожному комп’ютері, який ви хочете в мережі. всі комп’ютери повинні бути частиною однієї робочої групи, щоб мати доступ один до другу.Совместно використовуйте файли з кожного комп’ютера, щоб надати іншим комп’ютерам в мережі доступ до файлів.

Клацніть в правому верхньому куті, а потім натисніть «Пошук», потім введіть «Принтери», потім клацніть «Налаштування» і «Принтери» на комп’ютері в вашому офісі, до якого підключений принтер. Натисніть піктограму принтера, а потім перейдіть на вкладку «Поділитися». Виберіть «Поділитися с. »І виберіть« Робоча група », щоб надати іншим комп’ютерам в мережі доступ до цього принтера.

2.2 При підключенні безпосередньо расшаріваніє доступу до інтернету на другий PC

В принципі, більшість кроків по налаштуванню локальної мережі буде дуже схоже на попередній варіант (при підключенні через роутер). Щоб не повторюватися, кроки які повторюються, я буду позначати в дужках.

Налаштування імені комп’ютера та робочої групи (аналогічно, див. Вище).

Налаштування загального доступу до файлів і принтерів (аналогічно, див. Вище).

Налаштування IP адрес і шлюзів

Налаштування потрібно буде зробити на двох комп’ютерах.

Почнемо настройку з основного комп’ютера, який підключений до інтернету. Заходимо в панель управління за адресою: Панель управленіяСеть і ІнтернетСетевие підключення (ОС Windows 7). Далі включаємо «підключення по локальній мережі» (назва може відрізнятися).

Потім переходимо в властивості цього підключення. Далі знаходимо в списку «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» і переходимо в його властивості.

Один сетевой кабель на два компьютера

Переходимо в розділ налаштувань: Панель управленіяСеть і ІнтернетСетевие підключення (ОС Windows 7, 8). Задаємо такі параметри (аналогічно налаштувань комп’ютера, див. Вище).

основний шлюз.192.168.0.1 DNS сервер. 192.168.0.1.

Расшаріваніє доступу до інтернету для другого комп’ютера

На основному комп’ютері який підключений до інтернету (комп’ютер, див. Вище), заходимо в список підключень (Панель управленіяСеть і ІнтернетСетевие підключення).

Далі переходимо в властивості того підключення, через яке здійснюється вихід в інтернет.

Потім у вкладці «доступ» дозволяємо іншим користувачам мережі використовувати дане підключення до інтернету. Див. Скріншот нижче.

Відкриття (расшаріваніє) загального доступу до папок (див. Вище в підрозділі при налаштуванні лок. Мережі при підключенні через роутер).

На цьому все. Всім вдалої і швидкого налаштування локальної мережі.

Загальний доступ

Необхідно включити загальний доступ до файлів і принтерів на обох PC, щоб обмін даними, їх копіювання та відправка їх по бездротовому зв’язку була доступна. Для активації потрібно:

 • Перейти в папку «Мережа та Інтернет» на «Панелі управління», натиснути на «Центр управління мережами і загальним доступом» і знайти в меню параметри зміни установки обміну.
 • Клацнути по значку «Пошук мережі», після чого активувати «Загальний доступ до файлів і принтерів».
 • На першому девайсе тепер повинен відображатися локальний диск другого.
 • Щоб отримати доступ до вмісту, слід натиснути правою кнопкою миші по його значку, вибрати «Поділитися», потім «Розширений загальний доступ».
 • Далі необхідно встановити прапорець на «Поділитися цією папкою» і натиснути «Застосувати».
 • Обидва локальних диска стануть доступні на обох синхронізованих комп’ютерах.
READ  Як підключити навушники до телефону через bluetooth

Важливо! Якщо необхідно отримати доступ з другого PC до файлів першого, буде потрібно ввести ім’я користувача і пароль пристрою (не підключені).

Багато користувачів відзначають, що застосування бездротових технологій більш повно відповідає їхнім потребам. Процес передачі даних між пристроями відбувається без стороннього програмного забезпечення та інших рішень, що є безсумнівним плюсом. Крім того, налаштоване з’єднання працює і при відключеному інтернеті.

Як з’єднати два комп’ютери через роутер Створення локальної Мережі між двома комп’ютерами: кабель, роутер або Інтернет Для цього один з PC повинен мати другу мережеву карту (дротову або WI-FI) з виходом у всесвітню павутину. Порядок дій наступний: Налаштування локальної Мережі.

Як підключити інтернет на два комп’ютери через один кабель. Багато хто задається питанням, як підключити два комп’ютера до інтернету через один кабель Локальна мережа між PC створюється після входу в панель управління.

Як створити локальну мережу між двома комп’ютерами Windows 10 Коли зв’язок між комп’ютерами налаштована, потрібно. Користувач може зіткнутися з проблемою, коли йому необхідно видалити мережу WI-FI з персонального комп’ютера. Корисні сервіси. Калькулятор швидкості інтернету Корисні.

через модуль

Інструкції для цього розділу в форматі відео дивіться тут:

Навіть при відсутності роутера передбачена можливість з’єднати два ноутбуки в локальну мережу. Для цього ми використовуємо вбудований бездротовий модуль (адаптер). Починаючи з версії VISTA, і в більш нових, для цієї мети використовується «Майстер підключень».

В цьому випадку слід налаштувати один пристрій на прийом сигналу, друге. на відправку. Слід також враховувати їх розташування, оскільки стіни з бетону та інші перешкоди можуть блокувати сигнал.

Якщо мова йде про ноутбуках, краще спочатку їх налаштувати при їх розташуванні один біля одного, і вже потім визначити максимальну відстань між ними експериментальним способом.

Коли на обох пристроях буде встановлений передавач Wi-Fi або включений модуль (якщо це ноутбуки), можна переходити до налаштувань першого. Щоб об’єднати комп’ютери в мережу, є така інструкція:

 • Відкрити «Центр управління». Це вікно відкривається натисненням на ярлик доступу до інтернету в треї (на «десятці» через «Параметри мережі та Інтернет»).
 • Включити налаштування нового з’єднання.
 • Вибрати тип підключення «Налаштування бездротової мережі Комп’ютер-Комп’ютер». Далі система підкаже, що дана мережа є тимчасовою, і при наявності підключення до іншої мережі поточне з’єднання може відключитися.
 • Відкриється вікно з пропозицією вказати майбутній SSID (ім’я мережі), спосіб шифрування і майбутній пароль. Найефективнішим типом є WPA2, хоча оскільки підключення є локальним, пароль можна взагалі не застосовувати. Тим більше, якщо в зоні дії сторонніх користувачів немає.
 • Після введення всіх даних буде відкрито вікно, що інформує про завершення налаштування. Мережа з’явилася серед доступних підключень і буде працювати до того моменту, поки до неї підключені інші користувачі.

Перед підключенням другого PC буде потрібно змінити доступ до надаваних даними. Аналогічно налаштування мережі за допомогою роутера, потрібно відкрити параметри каталогів або дисків і дозволити на них повний доступ для інших користувачів. Також буде потрібно активувати мережеве виявлення.

На другому пристрої залишається включити пошук нових бездротових мереж, знайти створену і натиснути «Підключитися». Можливо, з’явиться вимога вказати пароль (якщо ви його вказували). Після цього можна користуватися будь-якою інформацією, на яку відкрито доступ.

Подібне рішення дозволяє з’єднати 2 і більше ноутбука або комп’ютера, використовуючи вбудований модуль Wi-Fi. На головному комп’ютері в треї з’явиться повідомлення «Очікування підключення». це вказує, що мережа готова до роботи.

підготовка обладнання

Слід запустити один з комп’ютерів, відкрити браузер і ввести в адресному рядку IP-адреса маршрутизатора (він вказаний на наклейці, прикріпленій на бічній або задній панелі пристрою), щоб увійти в панель його адміністрування через веб-інтерфейс. Для цього використовується комбінація імені користувача та пароля.

 • Необхідно натиснути на посилання WAN (Глобальна мережа) і вибрати PPP через Ethernet (PPPoE), після чого ввести ім’я користувача і пароль, надані інтернет-провайдером, у відповідних полях. Метод аутентифікації повинен бути встановлений «Авто».
 • Далі натиснути «Включити послугу WAN», вибрати позицію «Отримати IP-адресу автоматично» і зберегти нові настройки. Роутер перезавантажити для запуску оновлених параметрів.
 • Як тільки настройки будуть встановлені, обидва комп’ютера виявляться автоматично підключеними до Інтернету.

Зверніть увагу! Щоб переконатися, що роутер підтримує введені конфігурації, бажано переглянути його властивості в командному рядку, використовуючи доступ адміністратора.

Налаштування локальної мережі в ОС Windows 7 (8)

Після того, як комп’ютери з’єднані між собою будь-яким з варіантів (будь то підключені вони до роутера або на пряму між собою). потрібно налаштувати ОС Windows для повноцінної роботи локальної мережі. Покажемо на прикладі ОС Windows 7 (найпопулярнішою на сьогоднішній день ОС, в ОС Windows 8 настройка аналогічна можете ознайомитися з https://pcpro100.info/lokalnaya-set/#5).

Перед налаштуванням рекомендується відключити фаєрволи і антивіруси.

Як об’єднати комп’ютери в мережу по Wi-Fi: покрокові інструкції

Оскільки область застосування комп’ютерів постійно розширюється, а обсяги даних збільшуються, поява створення мережі залишалося питанням часу. Зараз встановити з’єднання з мережею між мережевими пристроями можна по-різному. Так, є можливість з’єднати їх кабелем, створивши локальну мережу, або при наявності Wi-Fi маршрутизатора зробити бездротове з’єднання. Якщо маршрутизатор відсутня, вирішити задачу нам допоможуть адаптери Wi-Fi.

Підключення до інтернету необов’язково, тому з тим, як з’єднати PC з PC по Wi-Fi, труднощів не виникне. Що стосується стаціонарних PC, в них потрібно підключати бездротової передавач сигналу (в ноутбуках вони передбачені за замовчуванням).

додатково

Щоб з’єднати два ноутбуки мережевим кабелем, використовуємо просте керівництво:

 • Увіткнути обидва кінці кабелю в порти, що з’єднують з платою мережного інтерфейсу.
 • Вказати одну робочу групу і дати різні імена ноутбуків. Для цього потрібно натиснути ПКМ на «Мій комп’ютер» і клікнути «Властивості». Там знаходяться дані параметри. Після змін в обов’язковому порядку потрібно перезавантажити систему.
 • На кожному з ноутбуків відкрити “Панель управління», вибрати «Мережа та Інтернет» і перейти в «Центр управління мережами». Вибрати свій мережевий адаптер і зайти в його властивості.
 • Вибрати пункт протокол «IP версії 4» і вказати наведені нижче настройки.

Перевірте правильність значень на першому комп’ютері:

 • IP-адреса: 192.168.0.1;
 • Маска підмережі: 255.255.255.0
 • IP-адреса: 192.168.0.2;
 • Маска підмережі: 255.255.255.0;
 • Основний шлюз: 192.168.0.1;
 • DNS-сервер: 192.168.0.1

Після збереження можна відкривати провідник і переходити по ярлику «Мережа». У ньому буде відображатися підключений до локальної мережі другий ноутбук. Для роботи з файлами і каталогами на обох пристроях потрібно відкрити загальний доступ, про що вже говорилося в розділі «Через роутер».

Стаття вийшла об’ємною. Якщо розібратися, тема зовсім не складна. Однак, інструкція написана на прикладі Windows 7. Її можна застосовувати і на інших ОС, принцип схожий. Якщо раптом є питання або щось не вийшло, напишіть в коментарі. Обов’язково подивимося і спробуємо допомогти!

2.1 При підключенні через роутер

При підключенні через роутер. локальна мережа, в більшості випадків, налаштовується автоматично. Головне ж завдання зводиться до налаштування самого роутера. Популярні моделі вже були розібрані на сторінках блогу раніше, наведу кілька посилань нижче.

Після настройки роутера, можна почати налаштування ОС. І так

Налаштування робочої групи та імені PC

Перше що потрібно зробити. поставити унікальне ім’я кожного комп’ютера в локальній мережі і задати однакове ім’я робочої групи.

Для зміни імені PC і робочої групи, зайдіть в панель управління за наступною адресою: Панель управленіяСістема і безопасностьСістема.

Далі в стовпці зліва виберіть опцію «додаткові параметри системи», перед вами має відкритися вікно, в якому і необхідно змінити потрібні параметри.

Загальний доступ до файлів і принтерів

Якщо не зробити цей крок, то які б ви папки і файли не надали для загального доступу. ніхто до них не зможе отримати доступу.

Для включення опції загального доступу до принтерів і папок, зайдіть в панель управління і відкрийте розділ «Мережа та інтернет”.

Далі необхідно перейти в «центр управління мережами і загальним доступом”.

Тепер клацніть в колонці зліва по пункту «змінити додаткові параметри спільного доступу«.

Перед вами з’явитися кілька профілів 2-3 (на скріншоті нижче 2 профілю: «Домашній або робочий» і «Загальний«). В обох профілях потрібно надати спільний доступ до файлів і принтерів відключити парольний захист. Див. нижче.

Додаткові параметри спільного доступу

Після внесених налаштувань, натисніть «зберегти зміни» і перезавантажте комп’ютер.

Расшаріваніє папок для спільного доступу

Тепер, щоб користуватися файлами іншого комп’ютера, потрібно щоб користувач на ньому Разшарив папки (дал загальний доступ до них).

Зробити це дуже просто. в 2-3 кліка мишкою. Відкриваємо провідник і клацаємо правою кнопкою мишки по папці, яку хочемо відкрити. У контекстному меню вибираємо «Загальний доступ. домашня група (читання)«.

Далі залишиться почекати близько 10-15 секунд і папка з’явитися в загальному доступі. До речі, щоб побачити всі комп’ютери в домашній мережі. натисніть на кнопку «Мережа» в лівій колонці провідника (ОС Windows 7, 8).

Що потрібно, щоб з’єднати 2 компютера?

Перед тим, як показувати, як з’єднати два комп’ютери між собою, потрібно визначитися зі складовими підключення. В першу чергу, це два PC або пара з ноутбуком, у яких є мережева карта. Почніть з перевірки, чи працює ця карта у вашій системі. Натисніть на «Мій комп’ютер» правою кнопкою миші, виберіть «Властивості» і перейдіть в диспетчер пристроїв:

Якщо ви використовуєте Windows 10, інструкція практично не відрізняється. Відкриється список всіх пристроїв, підключених до PC, нас цікавить мережева карта. В даному випадку вона є, і система її бачить:

Наступний момент. це тип мережевої карти. Комп’ютери можуть бути з’єднуватися з Wi-Fi або через кабель. У ноутбуці або PC повинні бути відповідні роз’єми під виту пару:

Як з’єднати комп’ютери між собою без роутера?

Найпростіше з’єднати комп’ютери кабелем, ми зробили інструкцію по Windows 10, якщо використовуєте попередні версії ОС, то виконуйте ті ж дії. Починається все з підключення кабелю.

Тут все просто, вставляємо провід і дивимося на індикатор, він повинен сигналізувати про підключення. Перейдіть в властивості комп’ютера, як це зробити, показувалося вище (при перевірці мережевої карти). Тут ви побачите ім’я PC і робочу групу:

Важливо, щоб імена у підключаються комп’ютерів були різні, а робоча група одна і та ж. Тут є кнопка для зміни даних параметрів.

Якщо будете міняти ці дані, вони вступлять в силу тільки після перезавантаження системи. Тепер потрібно переходити до налаштувань мережі, для цього відкриваємо панель управління, вибираємо «Мережа та інтернет», відкриваємо центр управління мережами і загальним доступом. Тиснемо правою клавішею миші на підключення і відкриваємо його властивості:

Тут ви побачите параметр IP версії 4, там прописується адреса. Ці настройки потрібно відкрити на обох комп’ютерах. Вибираємо ручне введення даних і прописуємо на першому PC IP адреса 192.168.0.1, маску підмережі ставимо 255.255.255.0. Інші дані можна не заповнювати, виглядає це так:

Тепер до налаштувань IP необхідно перейти з другого комп’ютера. Там прописується адреса 192.168.0.2, маска підмережі залишається така ж, основний шлюз 192.168.0.1 (як IP у першого PC), DNS сервер вказуємо теж значення (шлюз).

Зберігаємо і настройка з’єднання на цьому завершується. Тепер значок підключення повинен загорітися зеленим кольором. Комп’ютери взаємодіють, але потрібно ще надати доступ до даних.

З’єднання двох комп‘ютерів через роутер

Майже в кожному будинку є кілька комп’ютерів (ноутбуків), які періодично використовуються для різних цілей.

Іноді доводиться переносити інформацію з однієї системи на іншу, а найпростіший спосіб зробити це. налаштувати домашню групу, тим більше, якщо обидва комп’ютери підключені до однієї мережі.

З’єднання двох комп’ютерів через роутер. порівняно проста процедура, яку ви можете зробити прямо зараз, щоб без зусиль передавати будь-які обсяги інформації з однієї системи на іншу. А щоб ви не заплуталися і швидко розібралися, що потрібно зробити,представляємо наочну інструкцію.

Створення домашньої групи

Для початку на одному з комп’ютерів потрібно створити домашню групу. Насамперед заходите в центр управління мережами, натиснувши на значок монітора правою клавішею миші:

Після цього відкриється вікно, де потрібно перейти за посиланням до управління домашніми групами:

Далі переходите до створення нової домашньої групи, для цього передбачена спеціальна кнопка:

На наступному кроці вам буде представлена ​​коротка інформація про домашніх групах, просто тисніть «Далі»:

Далі вам буде запропоновано вибрати, який тип інформації ви зможете передавати між комп’ютерами:

Краще всюди вказати загальний доступ, щоб отримати всі можливості для передачі даних. На заключному етапі вам буде представлений унікальний код для підключення до домашньої групи:

Тепер потрібно перейти до налаштування другого комп’ютера. При переході в центр управління мережами, і вході в розділ з домашньої групою ви побачите, що вона вже створена і зможете перейти до підключення:

Як і під час налаштування першого комп’ютера, вам буде потрібно вказати, які елементи можна буде передавати:

READ  Годинники Samsung Galaxy watch 46 mm огляд

Залишається тільки вказати спеціальний код для підключення, який ви отримали при створенні домашньої групи:

Домашня група створена і до неї вже підключено два комп’ютери, тепер, для передачі даних досить відкрити загальний доступ до певних директивам. Зробити це можна у властивостях будь-якої папки, на вкладці «Доступ»:

В розширених настройках встановіть галочку в першому рядку і зберігайте зміни:

Виконавши ці дії, до папки з даними можна буде переходити з будь-якого комп’ютера, підключеного до домашньої групи. Також, можна підключити до цієї групи, інші системи.

З’єднати два комп’ютери, це реально?

Найпростіший спосіб як локально з’єднати комп’ютери. прокласти між ними кабель (кручену пару). Тут все просто, вставляється шнур в мережеву карту і виставляються настройки. При такому підключенні, не вийде додати більше двох систем, а також незручно користуватися проводами.

У сучасних комп’ютерах встановлені карти з підтримкою Wi-Fi, ця ж технологія використовується у всіх ноутбуках. Налаштувати мережу без проводів також просто. Виконавши кілька кроків, ви зможете налаштувати загальний доступ до файлів, передавати інтернет або навіть грати в ігри по LAN.

Підключення відрізняються в технічному плані. Щоб встановити зв’язок, має бути якесь обладнання. Як мінімум, це мережеві карти і спеціальний кабель. Крім цього, можна використовувати роутер і інші додаткові модулі (наприклад, Wi-Fi).

Показуємо, як з’єднати 2 комп’ютера через роутер

Якщо ваші PC знаходяться в одній мережі через роутер, то після створення домашньої групи, вони вже налаштовані для обміну даними. Якщо щось не працює, змініть параметри загального доступу. Відповідна посилання є в центрі управління мережами:

Тут ви можете виставити будь-які параметри, відкрийте доступ іншим комп’ютерам зі свого профілю. Просто поставте всі дозволи та мережеве виявлення. Попередньо, вам необхідно виконати всі кроки, представлені вище:

Відкривайте загальний доступ до будь-яких папок, через їх властивості. Вище ми показували, як це зробити. Після виставлення всіх налаштувань, переходите в розділ «Мережа» на комп’ютері і там ви побачите нове підключення:

У цьому розділі відображаються всі файли і папки, до яких був відкритий доступ через мережу. Тепер можна користуватися даними, переносити їх, редагувати, запускати і т.д.:

При виконанні всіх цих дій, у користувачів з’являються різні проблеми. З’являються помилки, комп’ютер не бачить мережу, що щось не працює. Подивіться корисний ролик, його автор також стикався з труднощами, але все вирішив:

Не важливо, як саме Ви підключені до роутера, один комп’ютер може бути приєднаний кабелем, ноутбук по Wi-Fi, а в якийсь PC просто вставлений через USB модуль прийому WI-Fi. Всі вони будуть знаходитися в одній мережі і потрапляти в ту ж домашню групу, тому з будь-якої системи відкриється доступ до загальних папок.

З’єднати комп’ютери в мережу для передачі інтернету

Одна з причин створення домашньої мережі. це роздача інтернету. Наприклад, якщо один PC підключений до інтернету, а його необхідно розшарити на інші пристрої.

Спочатку вам необхідно встановити з’єднання між комп’ютерами по інструкції вище, потім в мережевих підключеннях відкрити властивості своєї мережі і на вкладці «Доступ» поставити галочку:

Врахуйте, вкладки «Доступ» не буде, якщо ви не налаштували інше підключення по мережі. Рішення просте, але є й інші варіанти. Наприклад, можна зробити додаткове відгалуження кабелю. Для цього доведеться самому його обжати, використовуйте докладну інструкцію:

Роздавати інтернет таким способом можна, але не зручно. У комп’ютері має бути мінімум 2 мережевих карти, щоб підключити дві мережі (домашню та інтернет). До того ж, кожен раз доводиться включати PC, щоб мати доступ до глобальної павутини.

Способи підключення другого комп’ютера до інтернету через роутер

Сучасні роутери, як правило, поєднують функції Wi-Fi роутера і «проводового» роутера, тобто можна підключати комп’ютер до інтернету через кабель або «по радіо». Ноутбуки мають і Wi-Fi адаптери, і проводове Ethernet-гніздо (ультрабуки можуть і не мати можливості проводового підключення).

Більшість користувачів ноутбуків використовують Wi-Fi з’єднання, щоб не обплутувати житло проводами і бути «мобільним» в межах квартири. Але, якщо ви використовуєте високошвидкісний (більше 10 мегабіт / c) інтернет-тариф, дротове з’єднання дозволить повністю реалізувати його перевага по швидкості (Wi-Fi може виявитися «пляшковим горлечком»).

У стаціонарних комп’ютерів, як правило, немає Wi-Fi адаптера і його доведеться підключати до роутера спеціальним мережевим кабелем. Якщо Ви любите ідеальний порядок і красу в будинку і. тим більше. якщо стаціонарний комп’ютер потрібно встановити в іншій кімнаті, то можна придбати USB Wi- Fi адаптер, який зменшить число кабелів в квартирі на одиницю.

Можлива, хоча малоймовірна, і зворотна ситуація, коли з якоїсь причини потрібно підключитися по кабелю, а Ethernet-порту в комп’ютері немає (наприклад, він зламаний). USB інтерфейс знову прийде на допомогу. можна придбати зовнішній Ethernet адаптер, що вставляється в порт USB. Але переважна більшість сучасних материнських плат має «на борту» вбудований Ethernet адаптер зі швидкістю 1 Гбіт / c.

На наступному малюнку показані варіанти підключення декількох комп’ютерів до інтернету через один роутер:

Як підключити інтернет на другому комп’ютері через роутер?

Якщо вам потрібно підключити другий комп’ютер до інтернету через роутер то у вас вже є один підключений до всесвітньої мережі комп’ютер, у вас вже побував фахівець інтернет-провайдера (або ви самостійно створили локальну мережу, отримавши настройки в офісі провайдера) і будинку є роутер.

Як підключити два комп’ютера до інтернету: налаштування мережі

З фізичним і канальним рівнями ми розібралися, тепер поговоримо про тонкощі підключення другого комп’ютера до інтернету по локальній мережі: тобто про драйвери та налаштування мережевих протоколів. Зазвичай у роутера включений режим DHCP, тобто роутер автоматично присвоює комп’ютера мережевий адресу і «все працює саме» після того, як ви введете пароль мережі Wi-Fi або з’єднайте роутер і комп’ютер мережевим кабелем.

В даному випадку введення пароля Wi-Fi і підключення кабелю рівнозначні за змістом. Якщо ви не знаєте пароль на вашу Wi-Fi мережу. можливо? він є в паперах, залишених провайдером (крім того, пароль від Wi-Fi можна подивитися через підключений до роутера комп’ютер).

Как сделать локальную сеть между двумя компьютерами с помощью роутера (маршрутизатора)?

Як у випадку Wi-Fi так і кабельного підключення другого комп’ютера до роутера, якщо з’єднання встановлено, Windows повідомить вам про це в треї. Після цього можна запускати браузер і перевіряти роботу інтернету. Якщо «саме» не запрацювало, то потрібно перевірити коректність установки драйверів мережевого адаптера і правильність налаштувань мережі:

Правильного чи встановлені драйвера мережевого адаптера? Запустіть панель управління Windows (зробити це допоможуть інші статті на нашому сайті), далі знайдіть і запустіть диспетчер пристроїв і переконайтеся, то немає ніяких тривожних символів близько значка мережевого адаптера, як на Рис.2.

Якщо є хрестики або знаки питання. потрібна переустановка драйвера:

 • Варіант 1. Клік правою кнопки миші по влаштуванню і далі команда оновити драйвер.
 • Варіант 2. Клік правою кнопки миші по влаштуванню і далі команди. «видалити пристрій» і далі «оновити конфігурацію устаткування». Якщо це не допоможе, спробуйте знайти драйвер в інтернеті або встановити з диска (якщо він є).

Якщо з пристроями все в порядку, але як і раніше немає інтернету на другому комп’ютері через роутер, потрібно порівняти настройки мережі на першому, вже підключеному до інтернету комп’ютері, з другим. Можливо, не використовується динамічне виділення IP адрес, а адреса задається вручну. В такому випадку щоб підключити другий комп’ютер до інтернету потрібно задати аналогічні налаштування вручну. Найбільш професійний і швидкий спосіб подивитися настройки мережі. команда ipconfig. Спочатку потрібно запустити команду інтерпретатор (стара назва. сеанс ms dos), набравши в рядку «виконати» cmd.exe (читаємо як дізнатися все IP адреси в локальній мережі). В отриманому вікні набрати команду ipconfig. Це потрібно зробити на обох машинах.

Основна інформація, яку видасть команда ipconfig. це IP адреса, маска підмережі і Гейтвей. До речі, Гейтвей (Gateway). це ваш роутер.IP Address: 192.168.1.100Subnet Mask. : 255.255.255.0Default Gateway. : 192.168.1.1

Важливо! Остання цифра IP адреси другої машини не повинна збігатися з адресою першої машини, інакше у вашій мережі буде конфлікт адрес. Налаштування маски підмережі та адресу гейтвея повинні бути однакові на обох машинах.

Налаштування IP адреси виробляються в вікні властивостей TCP IP протоколу:

У нашому прикладі. на першій машині 100, на другий 101. Цифра 100 взята для прикладу, може бути будь-яка в діапазоні від 2 до 253. Якщо ця вимога виконується, то інтернет зобов’язаний заробити, якщо немає. перезавантажитеся і ще раз перевірте і порівняйте настройки мережі.

Зауважимо, що якщо два комп’ютери підключені до одного роутеру, то вони можуть «бачити» не тільки інтернет, але і один одного, тобто можна копіювати файли з одного комп’ютера на інший або просто дивитися фільми, фотографії або слухати музику по мережі, використовуючи один з комп’ютерів в якості домашнього сервера.

Дротове з’єднання або Wi-Fi. значення не має. Налаштування доступу по мережі можна зробити, запустивши майстер домашньої мережі. До речі, дивитися фільми з диска комп’ютера, підключеного до мережі, можна і на Android.улаштування, якщо встановити на нього будь-який файловий менеджер з підтримкою локальної мережі (LAN).

Одна з кращих статей в мережі на тему як підключити другий комп’ютер до інтернету через роутер. Адже у більшості людей в сучасному світі купа різної техніки, якої потрібен доступ до інтернету для актуальності (поновлення), ну і для того щоб порадувати свого господаря усіма своїми можливостями.

Але хотілося б доповнити матеріал деякими деталями щодо налаштування роутера при підключенні двох комп’ютерів до інтернету (в статті про це сказано мало)

Мета нашої розповіді. розвіяти всі чутки і сумніви, і навчити Вас налаштовувати роутер для підключення до нього різного роду пристроїв. Отже, вам не буде потрібно багато часу (або будь-чиєї додаткової допомоги) щоб розвести інтернет на 2 комп’ютери через роутер. просто дотримуйтесь наших інструкцій.

Сподіваюся, що ви все ж зважилися. чудово! Давайте розглянемо настройку роутера при підключенні 2 комп’ютера до інтернету на прикладі моделі, яку зараз встановлюють майже в кожному будинку. DIR-400 від компанії Dlink.

Насамперед необхідно ввести дані від провайдера і MAC-адресу, який можна знайти на мережевої карти. Можуть виникнути проблеми з його пошуком, але є рішення, яке може Вам допомогти:

 • 1. Заходимо в меню «Пуск» і натискаємо «Виконати» (або поєднання клавіш WinR);
 • 2. Відкриється маленьке вікно з полем введення, в яке потрібно ввести «cmd» без лапок і натиснути Enter;
 • 3. Перед вами з’явиться командний рядок. головна консоль, в якій можна подивитися більшість налаштувань комп’ютера. Зараз нам просто потрібно ввести «ipconfig / all». без лапок;
 • 4. Серед тексту знайдіть «Фізична адреса». він і буде шуканим.

Тепер виконаємо настройку для бездротового з’єднання. Потрібно поставити галочку на опції, яка дозволяє використання Wi-FI мережі. Після цього, потрібно ввести ім’я майбутньої мережі (іншими словами. SSID) і вибрати автоматичний канал.

Швидкість з’єднання потрібно встановити в «автомат». Інші параметри необхідно запам’ятати або записати абикуди, тому що в майбутньому вони можуть стати в нагоді. Не варто забувати про пароль. якщо його не встановити, то хто завгодно зможе підключиться до Вашої мережі та викачувати весь трафік.

Наступний крок. введення даних роутера на обох комп’ютерах. До речі, якщо Ви збираєтеся вводити дані на комп’ютерах вручну (айпішники і маски), то автоматична видача IP не знадобиться. В цьому випадку потрібно відключити DHCP-сервер, оскільки в ньому не буде необхідності. Ну а якщо Ви вирішили піти простим шляхом, то найпростіше буде його включити.

Проведемо настройку підключення підключення другого комп’ютера до інтернету:

Нам буде потрібно кабель «вита пара». щоб мати можливість з’єднати його з портом роутера і роз’ємом мережевої карти комп’ютера.

Все що нам необхідно далі. це зайти в «Панель управління», відкрити «Мережеві підключення», вибрати пункт меню «Підключення по локальній мережі». У властивостях підключення шукаємо підпункт, який називається «Протокол інтернету TCP \ IP».

Там встановлюємо галочку для опції «отримувати IP адресу автоматично» і зберігаємо зміни. Для того, щоб можна було підключити будь-яке інше пристрій (в нашому випадку. другий комп’ютер), необхідно виконати на цьому пристрої ідентичні дії. Після успішного завершення всіх налаштувань Ви зможете використовувати один роутер на двох комп’ютерах без будь-якої додаткової оплати. Найкраще після установки налаштувань перезавантажити комп’ютер і роутер, і тільки після цього проводити тестування мережі.

BETATECH.COM.UA 2021