Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як підключити двд привод до комп’ютера

Table of Contents

Windows не бачить CD або DVD-дисків. Що робити

Windows не бачить дисковод. Які тільки сюрпризи не підносить нам комп‘ютер. Лягаєш спати і не знаєш, включитися він завтра? Запуститися чи система або взагалі зникне куди-небудь? Раніше мене це теж постійно турбувало. Найцікавіше, що сюрпризи постійно різні. В один прекрасний момент я раптом виявила, що у мене в системі в папці Мій комп’ютер зник значок дисковода. Просто Windows не бачить дисковод. Що робити? Спочатку необхідно перевірити сам дисковод.

Windows не бачить дисковод

 • в шлейфі,
 • в приводі,
 • в контролері дисковода.

Швидше за все, причина в самому приводі. Але не заважає перевірити.

Якщо до цього дисковод нормально працював, то спробуємо зробити відновлення системи.

Якщо з якихось причин неможливо провести відновлення системи тоді перевіряємо, чи видно наш дисковод в BIOS.

Якщо в BIOS дисковод не виявляється, то перевіряємо шлейф (кабель), який підключає дисковод до материнської плати. Якщо є можливість, замінюємо його на завідомо робочий.

Перевірила дисковод з робочим шлейфом, але він все одно не визначається. Тоді пробуємо підключити дисковод до іншого комп’ютера, щоб визначити його працездатність.

Якщо дисковод робочий, то входимо в «Диспетчер пристроїв» (Пуск. Налаштування. Панель управління. Система. Устаткування. Диспетчер пристроїв). Перевіряємо внизу на вкладці «Загальні» в віконці «Застосування пристроїв» включено чи сам пристрій. Якщо вимкнено, то включаємо його через це ж віконечко (просто вибираємо запис «Цей пристрій використовується (включено)».

Подивимося, чи є в запису «DVD і CD-ROM дисководи» наш дисковод. І чи не варто навпаки записи знак оклику на жовтому фоні.

Якщо навпаки дисковода варто знак оклику, то пробуємо видалити драйвер дисковода (клацаємо двічі по назві дисковода, вибираємо вкладку «Драйвер» і натискаємо кнопку «Видалити»). перезавантажуємо комп’ютер.

Після перезавантаження система повинна сама визначити дисковод і завантажити драйвер.

Якщо дисковод і шлейф справний, то це повинно допомогти, а якщо немає, то швидше за все доведеться замінити його.

Спробуємо завантажити будь-Самозавантажний диск, попередньо встановивши в BIOS завантаження з CD-дисковода. Якщо завантаження відбувається і диск відкривається, а Windows як і раніше не бачить дисковод, тоді у нас проблема з операційною системою. Тут вже треба спочатку перевірити систему на віруси, а потім покопатися в реєстрі.

Підготовка комп’ютера до підключення дисковода

Перед тим, як приступати безпосередньо до підключення дисковода до комп’ютера, необхідно виконати ряд підготовчих операцій. По-перше, комп’ютер необхідно повністю знеструмити. Не просто, вимкнути, а повністю знеструмити. Для цього потрібно витягнути кабель, який підключає блок живлення комп’ютера до мережі електроживлення. Це проста дія убезпечить вас від удару струмом і збереже вам життя.

підключити, привод, комп, ютера

Після того як ви знеструмили комп’ютер вам необхідно зняти бічні кришки системного блоку. Знімати потрібно обидві кришки, оскільки для підключення дисковода до компютера нам знадобиться доступ до обох сторін системного блоку.

Як правило, бічні кришки фіксуються чотирма гвинтами в задній частині системного блоку. Відкрутивши ці гвинти, трохи посуньте бічні кришки назад і після цього зніміть їх.

Як підключити дисковод до комп’ютера

Дисковод, або привід оптичних дисків, це пристрій, що використовується для читання і запису оптичних дисків. Незважаючи на те, що оптичні диски з кожним роком втрачають свою популярність, обійтися без дисковода поки ще не можна, особливо на настільному комп’ютері. У даній статті ми розповімо про те, як підключити дисковод до комп’ютера.

Вимкніть старий дисковод від вашого комп’ютера

Якщо у вашому комп’ютері встановлений старий дисковод, який ви хочете замінити, то спочатку вам потрібно відключити і зняти старий дисковод. Для цього відкрутіть гвинти, якими фіксується дисковод. Як правило, цих гвинтів чотири штуки, по два з кожного боку дисковода.

Після того як ви відкрутили гвинти дисковод треба акуратно витягнути з системного блоку. Для цього трохи підштовхніть дисковод з внутрішньої сторони системного блоку і витягніть його назовні.

Потрібно відзначити, що дисковод встановлюється і знімається тільки зовні системного блоку. Тому не варто намагатися проштовхнути дисковод всередину корпусу комп’ютера.

Підключення дисковода до комп’ютера

Тепер ми підійшли до найважливішого питання цієї статті, як підключити дисковод до комп’ютера. Для цього вставте дисковод у вільний відсік з передньої сторони корпуса і протолкніте його всередину до упору. Після того як дисковод встав на своє місце його потрібно зафіксувати за допомогою гвинтів. Не варто економити гвинти, закрутіть всі чотири штуки, по два з кожного боку дисковода. Якщо дисковод погано зафіксувати, то він буде вібрувати і видавати багато шуму під час запису або читання дисків.

Після того як дисковод встановлено його потрібно підключити до комп’ютера. Всі сучасні дисководи підключаються точно також як жорсткі диски, за допомогою SATA кабелів. Все що вам необхідно зробити, це вставити вузький SATA кабель (найчастіше червоного кольору) в вільний SATA порт на материнській платі і в дисковод. Також необхідно підключити кабель з SATA харчуванням, який йде від блоку живлення. Кабель SATA харчування трохи ширше і складається з 4 провідників.

Після того як ви підключили SATA кабелі до вашого дисковода можна закривати бічні кришки і включати комп’ютер. На цьому процес підключення дисковода до комп‘ютера завершено.

Творець сайту comp-security.net, автор понад 2000 статей про ремонт комп’ютерів, роботі з програмами, налаштування операційних систем.

Викладено все добре! Однак варто було б доповнити інформацією для користувачів стареньких комп’ютерів.

Сьогодні по вашій інструкції підключила сама дисковод, все доступно написано. Дякую

Підключаємо DVD-дисковод до материнської плати і блоку живлення комп’ютера

Привіт друзі! У попередніх публікаціях ми з вами почали збирати комп’ютер, а сьогодні продовжимо це захоплююче заняття. Сьогодні вже розберемо як підключається оптичний привід.

Компонент для сучасного комп’ютера не такий вже обов’язковий, як всі інші, проте для когось також може виявитися затребуваним.

Підключення двд приводу до материнської плати, схоже на підключення вінчестера, проте має деякі особливості. Їх потрібно враховувати при складанні системного блоку, особливо якщо ви робите це вперше. В кінці поста ви знайдете тематичне відео з детальною інструкцією.

READ  Не включається монітор під час завантаження комп'ютера

підключення харчування

Сучасні приводи підключаються до БП за допомогою кабелю живлення формату SATA.

Якщо при складанні системного блоку виявилося, що вільних штекерів більше немає, можна скористатися перехідником з четирехпіновий коннектора Молекс на інтерфейс САТА.

монтаж дисковода

Для установки оптичного приводу, в більшості корпусів передбачено посадочне місце. спеціальний кишеню розмірів 3,5 дюйма, зазвичай розташований спереду у верхній частині.

Как подключить DVD дисковод к компьютеру

Така компоновка зручна тим, що навіть якщо комп’ютер стоїть на підлозі, для того щоб вставити диск в лоток, користувачеві не довелося нахилятися.

Як правило, таких кишень кілька. Рекомендую для монтажу дисковода використовувати самий верхній з них, по вище означеної причини. При цьому слід враховувати довжину дата шлейфа і розташування портів для підключення на материнській платі: цілком можливо, що довжини кабелю виявиться недостатньо.

Зазвичай, кишені під ДВД закриті за допомогою пластикових заглушок, які можна акуратно видалити, у міру необхідності. Монтувати дисковод зручніше з лицьового боку системника: габарити якраз дозволяють в акурат увійти пристрою в призначений для нього відділ.

Деякі моделі корпусів укомплектовані заглушкою з відкидною кришкою, яка відсувається лотком дисковода при відкритті. В цьому випадку, таку заглушку необхідно зняти і поставити назад після монтажу дисковода.

Зсередини корпуса, вставити оптичний привід, може перешкодити блок живлення. Однак, якщо цей компонент розташований в нижній частині корпусу, то і проблем з установкою не виникне.

При монтажі приводу в корпус Slim, тобто вертикально, переконайтеся в правильності його положення. тримач для диска на висунутому лотку, повинен розташовуватися знизу, щоб диск не випадав.

Підключення дата шлейфа

У різних брендів. Gigabyte, MSI, Asus і менш популярних, а також у різних форм факторів, кількість і розташування портів САТА для підключення комплектуючих, може відрізнятися. Як правило, розташовані вони в нижньому правому куті материнської плати, але це зовсім не є аксіомою.

Головна складність при монтажі приводу. розташувати його так, щоб до нього діставав кабель живлення від БП, а дата шлейф, в свою чергу, діставав до материнської плати.

Особливо актуально це при складанні PC в корпусі BigTower. відстані між відсіками там значно більше, ніж у «середніх веж», відповідно і довжини шлейфу може не вистачити. Рекомендую купувати шлейфи збільшеної довжини.

Як я вже писав раніше, в САТА порт під номером 0 (а якщо його немає, то 1), завжди підключається вінчестер. Дисковод можна підключити до наступного вільному.

Для збільшення естетичності нутрощів компа, особливо якщо ви збираєте його в корпусі з прозорою бічною кришкою, дата шлейфи від вінчестера і дисковода, можна перед підключенням до материнке намотати спіраллю. так вони і місця менше займають, і виглядають незвично.

Фінальний штрих. перед установкою операційної системи, перевірити в настройках БІОС, не призначено чи дисковод основним завантажувальним пристроєм. Якщо це так, слід змінити налаштування: основним повинен бути вінчестер з встановленою на ньому ОС.

Як бачите, цей етап збірки також не викликав у нас ніяких складнощів і можна рухатися далі. Ще раджу почитати як підключити кулер до материнської плати. якщо немає вільних роз’ємів і як звукову карту підключити до материнської плати. Більш детально про встановлення відеокарти на комп’ютер, ви дізнаєтеся тут.

Ось власне, і все на сьогодні. Не забуваємо підписуватися на розсилку новин і ділитися моїми постами в соціальних мережах. До завтра!

Перенесення PC-дисковода на ноутбук і навпаки

Існують ситуації, коли необхідно скористатися дисководом, але на PC його немає (або є на стаціонарному комп’ютері, але немає в ноутбуці). Здійснити це можна двома способами. Перший. найскладніший, вимагає повного розуміння того, що планується зробити, майстерного володіння паяльником і радіотехнічних знань. Сама процедура полягає в переплавки контактів і багато інших нюансів. Цей спосіб ми розглядати не будемо через його складності і, найчастіше, недоцільність в плані «витрачаються сили / кінцевий результат».

 • PATA / USB;
 • SATA / USB;
 • IDE / USB;
 • SATA / IDE і далі, в порядку черги.

Процедура підключення дисководів абсолютно ідентична описаній раніше. SATA штекери вставляються в спеціально відведені для цього місця на материнській платі. Вони позначені текстом на платі. USB штекер в USB порт і т. Д.

Як приклад розглянемо схему підключення IDE дисковода від ноутбука до компютера через SATA перехідник:

 • IDE шлейф вставляється в перехідник і зворотним кінцем. в дисковод;
 • зворотна сторона перехідника (SATA) приєднується в системну плату;
 • кабель від блоку живлення приєднується до дисковода в стандартному порядку.

З цього моменту дисковод від ноутбука повністю працює, підключений до комп’ютера. Якщо використовується SATA / USB перехідник, то підключати харчування не потрібно. Струму в роз’ємі USB повністю вистачить для роботи пристрою. Щоб це дізнатися, перевірте документацію для дисковода (при наявності).

Точно такий же спосіб працює, якщо підключено дисковод комп’ютера до ноутбука (саме тут, найчастіше, і використовується USB перехідник). Це правило поширюється і на зовнішні дисководи.

Підключення дисковода. справа зовсім нескладна, хоч по початку і може здаватися трохи заплутаним. Всі роз’єми підписані, а підключити пристрій неправильно навряд чи вийде, не зламавши щось в процесі. Дотримуйтесь техніку безпеки, відключаючи харчування, а в іншому труднощів не виникне.

Розглянемо для початку варіант з IDE

З’єднайте дисковод з материнською платою за допомогою шлейфа. Дотримуйтесь ключі роз’ємів при установці.

З’єднуємо дисковод з материнською платою за допомогою шлейф

Примітка! Стандартний шлейф IDE розділений на три секції. Центральна зміщена щодо центру. Той крайній коннектор, від якого до середнього відстань більше, вставляється в материнську плату, а інший. в дисковод. У разі, якщо дисководів два, обидва коннектора, відстань між якими найменша, використовуються в дисководах послідовно.

Увімкніть комп’ютер, потім перевірте наявність дисковода в Біосе. Знайти потрібну інформацію можна або на головній вкладці ( «Main» або «General»), де описуються всі підключені пристрої, або на вкладці «Boot».

Знаходимо інформацію про дисководі на головній вкладці «Main» або «General», або у вкладці «Boot»

Зверніть увагу! Тут розглядається варіант підключення до більш-менш сучасної материнської плати. Але і при цьому також можуть виникнути проблеми.

IDE. старий формат зі своїми правилами настройки. Шлейф має на увазі установку двох пристроїв, тож виходить, що один пристрій завжди провідне ( «Master»), а інше. завжди ведене ( «Slave»). Ось в цьому і може критися проблема, якщо підключений дисковод не визначається. Для її усунення перевірте стан джампера на задній частині дисковода. Зверніть увагу на скріншот.

Перевіряємо положення джампера на задній частині дисковода

Універсальний випадок: якщо ваш дисковод на шлейфі один і підключений крайнім коннектором, то поставте джампер в ліве положення ( «Cable Select», або автовизначення типу підключення). Якщо дисководів або взагалі пристроїв на шлейфі два, то джампер повинен зайняти позицію виходячи з положення пристрою: якщо коннектор крайній. «Master», тобто праве положення, якщо середній. «Slave», тобто середнє. Однак материнські плати з IDE існують дуже довго, тому вони можуть запросто Не Відповідати стандартам. В такому випадку порада одна. зверніться до інструкції.

READ  Як підключити Apple Watch до iPhone

Установка DVD RW привода с разъемом IDE в компьютер

підключення харчування

Сучасні приводи підключаються до БП за допомогою кабелю живлення формату SATA. Якщо при складанні системного блоку виявилося, що вільних штекерів більше немає, можна скористатися перехідником з четирехпіновий коннектора Молекс на інтерфейс САТА.

Як підключити накопичувачі і приводи до комп’ютера

Спритні SSD все більше витісняють з ужитку жорсткі диски. Навіть сучасні вінчестери поступово втрачають популярність, що і говорити про застарілі моделі, які не завжди підтримуються сучасними материнськими платами. Проте, використовувати старий HDD іноді потрібно, а як змусити його працювати. незрозуміло. У цьому матеріалі все найкорисніші способи підключення як застарілих, так і актуальних накопичувачів і приводів.

вибір дисковода

Для початку потрібно визначитися, для чого нам потрібен дисковод. Мова не про його тип. він за замовчуванням повинен вміти читати і писати DVD-диски, таке вже час. Але є таке поняття, як тип підключення. інтерфейс, який наш дисковод підключається до компютера. Його і належить вибрати.

Найпростіший спосіб визначити це. візуальний огляд материнської плати і визначення доступних місць для підключення.

  застарілий інтерфейс IDE. Шина передачі даних, що бере свій початок на зорі комп’ютерів і пережила кілька реінкарнацій. Характеризується досить низькою швидкістю передачі даних, широким і незручним шлейфом, але відносно низькою ціною пристроїв на ній. Зовнішній вигляд роз’єму на материнській платі і шлейфу для нього. на скріншоті нижче, зверніть увагу;

Розглянули материнську плату? Оцінимо наявність вільних портів. Якщо є кілька вільних портів SATA і порт IDE, то однозначно потрібно вибрати перший варіант. Плюсів у нього серйозно більше, та й підключити легше. Якщо вільний порт SATA один, то тут можна задуматися. раптом ви захочете підключити до комп‘ютера ще один жорсткий диск? Йому цей порт потрібніше. Ну, і найпростіший варіант. якщо у вас є які порти SATA, або IDE. Вибору у вас немає, дійте за обставинами.

комутація приводу

Наступний важливий етап. це підключення пристрою читання або ж запису оптичних дисків.

При цьому необхідно враховувати одну особливість організації застарілих дискових систем на базі інтерфейсу IDE. На одному шлейфі може бути до двох накопичувачів. Один з них працює в режимі Master, а другий. Slave. Якщо на одному шлейфі знаходяться два таких пристрої, то уточнюємо настройки раніше підключеного накопичувача. Як правило, він функціонує як Master. Тоді другий за допомогою перемичок переводимо в режим Slave або навпаки.

Далі за допомогою дроту SATA (в нових комп’ютерах) або ж шлейфу IDE (в застарілих модифікаціях PC) з’єднуємо системну плату і оптичний привід. Знову-таки, тип підключення, як було зазначено раніше, визначаємо за допомогою документації з інтернету. Тобто використовуємо відповідний кабель для підключення дисковода до материнської плати.

Потім роз’єм від блоку живлення також коммутіруя з тим, що підключається приводом.

Как подключить оптический привод (DVD привод) к компьютеру

При комутації немає потреби застосовувати силу. Тобто всі роз’єми повинні легко встановлюватися в гнізда підключення. Тому звертаємо увагу на форму як перше, так і друге. У кожного з них є спеціальний “ключ”. При комутації їх розташування повинне збігтися. Це захист обладнання від неправильної комутації. За рахунок цього роз’єм дроти живлення або ж интерфейсного шнура повинен буде легко увійти в гніздо оптичного приводу. Так що ні в якому разі не застосовуємо істотних зусиль, які можуть пошкодити один з компонентів персонального комп’ютера.

Способи підключення DVD-плеєра до комп‘ютера

DVD-плеєр в наш час можна назвати практично найбільш універсальним джерелом, який дозволяє відтворювати більшість форматів аудіо-та відеозаписи. З цієї статті можна дізнатися, як підключити DVD-плеєр до комп‘ютера, що для цього може знадобитися, і яких помилок варто уникати.

Різновиди роз’ємів для підключення

Щоб отримати краще зображення, уникнути значних втрат сигналу при передачі, варто задуматися про те, як найкраще підключити DVD-плеєр до комп’ютера. Для цього розглянемо види кабелів, їх позитивні і негативні сторони:

 • компонентний кабель.

Також називається цветоразностних. Суть його полягає в утриманні трьох незалежних коаксіальних кабелів, за допомогою яких і передаються всі складові відеосигналу.

На кінцях кабелю роз’єм зазвичай RCA. На плеєрі виходи для кабелів матимуть синій, зелений і червоний колір, розташовуються поруч. Картинка при використанні цього типу підключення ставати більш чіткої, стабільної, з набагато кращою і точною передачею кольору. Ще краще зміни помітні при використанні якісних плеєрів і екранів з широкою діагоналлю (більш 29 дюймів).

 • RGB-кабель.

Цей же тип підключення забезпечує роздільну передачу трьох первинних квітів і сигналу синхронізації (звідси і більш точну назву RGBS. red, green, blue, sync). Інформація передається за допомогою 3-4 окремих коаксіальних кабелів (якщо використовуються 3 кабелю. передача зеленого кольору і сигналу синхронізації проходить разом), що містять на кінцях роз’єми RCA / RGBS, або передача проходить через універсальний Scart.

Окремим різновидом цього приєднання можна вважати RGBHV, при якому будуть використані 5 окремих кабелів (3 передають основні кольори, четвертий. вертикальну, а п’ятий. горизонтальну синхронізацію). При цьому відпадає можливість використання Scart.

Крім 5 окремих коаксіальних кабелів з роз’ємом RCA або BNC, може бути використаний один VGA-кабель. Також може бути використаний кабель, який має з одного боку 5 BNC-з’єднань, а з іншого. одне VGA.

Представлений мультимедійним інтерфейсом високої роздільної здатності. За допомогою даного типу передачі відеосигнал передається в цифровому форматі, багатоканальне звуковий супровід. в цифровому вигляді, а також сигнали управління AV-апаратурою. Крім того, пристрій оснащений системою користувальницького електронного контролю, яка полегшує вирішення незначних проблем, пов’язаних з роботою обладнання. Користь цієї функції найкраще помітно при використанні пульта дистанційного керування. усувається потреба в інфрачервоному повторителе для всіх пристроїв.

HDMI здатний підтримувати формати будь-яких екранів, які перебувають в рамках максимальної пропускної здатності інтерфейсу. Відеосигнал 1 080 ліній за допомогою цього типу підключення може передаватися з частотами 24, 25, 40, 50 і 60 Гц.

Володар HDMI-підключення та відповідних пристроїв може також скористатися додатковими настройками, які можуть забезпечити високу якість відео і звуку. Користувачем можуть бути змінені такі параметри зображення: кольоровий простір, співвідношення сторін екрану, метод кодування і багато інших.

Роз’єм для формату окремий. 19-контактний, малих розмірів, через що підключення особливо зручно при використанні портативних пристроїв (включаючи DVD-плеєр не до стаціонарного комп’ютера, а до ноутбука).

У наш час HDMI-кабель. гарант найкращої якості звуку і зображення серед інших сполучних кабелів. На другому місці розташовуються компонентне і RGBS підключення, вибір між якими в нашому випадку схиляється до другого варіанту, так як перше, швидше за все, не буде доступно при підключенні до персонального комп’ютера.

Покрокова інструкція підключення

Якщо людина захотіла підключити DVD-плеєр до комп’ютера, варто розуміти, що доведеться повозитися. В Інтернеті можна знайти не один спосіб підключення, але в залежності від пристрою багато з них можуть не працювати, і нижче будуть наведені приклади, чому такі підключення використовувати не варто.

READ  Як поміняти шрифт на Huawei

Перед підключенням варто переконатися, що, крім комп’ютера і плеєра у Вас є:

 • Перехідник PATA-USB.
 • TV-тюнер або плата відео-захоплення (необхідно розуміти, що це обладнання коштує чимало, і його покупка не повинна бути марною).
 • При бажанні підключення DVD-плеєра, який входить до складу домашнього кінотеатру, варто перевірити, чи є на материнській платі комп’ютера п’ятиканальний вхід.

Щоб процес підключення пристрою був успішним, користувач повинен виконати наступні налаштовування:

 • Відформатувати жорсткий диск в файлової системі FAT-32. Аудіо- та відеозаписи, які Ви хочете переглядати на DVD-плеєрі, варто записати на цей же диск (робиться це для того, щоб вінчестер міг бути як би звичайною флешкою, яка зберігає інформацію).
 • Після того, як з’єднання між PC і DVD-плеєром буде коректно встановлено, пройдіть по шляху «Панель управління». «Обладнання і звук». «Звук», де в параметрах необхідно вказати кількість колонок (зазвичай як мінімум 5). Налаштування проводитися для коригування відтворення звуку, відповідаючи нового оточення.
 • Відформатуйте жорсткий диск.
 • Тюнер або плату відео-захоплення підключіть через відповідні роз’єми.
 • Для підключення до аудіокарті комп’ютера акустичної системи DVD-плеєра візьміть кабель і приєднайте входи і виходи (до першого «міні-джек» і «тюльпан» до другого).
 • Проведіть налаштування відтворення звуку.
 • Увімкніть DVD-плеєр в мережу і вкажіть в його налаштуваннях потрібний канал аудіовиходу. Під час перегляду відео / прослуховування аудіозаписів можна користуватися редактором значень еквалайзера за допомогою налаштувань аудіокарти комп‘ютера або використовувати для цього меню програвача.

Також можна провести підключення через кабель HDMI або 5-канальний підключення (при його наявності на комп’ютері), використовуючи ідентичну послідовність дій, але вже з іншим кабелем.

Вище була наведена інструкція по підключенню DVD-плеєра до комп’ютера з операційною системою Windows ХР, 7, 8, 10. А підключення DVD-програвача до такої операційній системі, як Windows Vista, має свої особливості. Різниця в основному полягає в тому, що комп’ютер, на якому встановлена ​​ця операційна система, може виконувати функцію флешки (сховища даних). В такому випадку форматувати диск абсолютно не потрібно, хоча прикладів такого підключення мало з огляду на низьку поширеності операційної системи.

У наступному відеоролику наочно показано, як правильно під’єднати DVD-плеєр до комп’ютера.

Можливі складності і помилки

Найчастіші помилки, які роблять люди при спробі підключення DVD-плеєра до комп’ютера:

 • Використання звичайного USB-шнура. Як тільки недосвідчений користувач бачить, що на програвачі є вказаний роз’єм, то він відразу намагається зробити підключення через нього. Варто розуміти, що хоч на вигляд ці роз’єми однакові, але існують вони абсолютно для різних функцій (на плеєр через цей роз’єм тільки встановлюється прошивка, на комп’ютері ж цей вхід має більш широким функціоналом і використовується в основному для читання файлів з портативних носіїв).

Найсумніше можливий наслідок. несправність пристроїв. Суть полягає в тому, що комп’ютер і плеєр, будучи «провідними», не зможуть визначити, хто з них повинен бути «веденим» (конфлікт пристроїв).

 • Використання інших підключень без придбання тюнера або плати відео-захоплення. У кращому випадку підключення просто не встановиться. У гіршому випадку (особливо якщо не були виконані налаштування жорсткого диска). несправність пристроїв.
 • Операційна система може зажадати ініціалізацію диска (плеєра) при підключенні. Якщо Ви ще не зробили налаштувань, то підтверджувати дану дію комп’ютера категорично забороняється. В Інтернеті міститься безліч прикладів того, як після дій такого характеру DVD-плеєр перестає розпізнавати практично будь-які дані, через що стає марним.

Якщо Вам захотілося підключити DVD-плеєр до комп’ютера і розраховуєте на неодноразове підключення (в якості експерименту), то сміливо купуйте додаткове обладнання і дійте згідно з інструкцією. Головне. дотримуватися всіх правил і порядок виконання роботи, без новаторських ідей.

Установка DVD-ROM і дисковода

Установка «DVD-ROM» пристрою дуже проста. Треба лише визначитися зі стандартом підключення пристрою: «IDE» або «SATA»? Залежно від цього сполучні кабелі (кабель даних і харчування) будуть іншими.

Ось як виглядає наше пристрій стандарту «IDE» з тильного боку (де і відбувається підключення).

Великим овалом позначено місце підключення кабелю даних, а меншим. харчування. Взагалі, тут все точно так же, як і в разі підключення жорсткого диска.

DVD-ROM встановлюємо у відведений для нього місце в системному блоці (зазвичай це передня верхня частина корпусу). Підключаємо харчування і «шлейф даних».Зверніть увагу! На «шлейфі» для правильної його орієнтації в посадковому гнізді знаходиться «ключ». Для «IDE» дисків підключення повинно виглядати ось так.

Тепер нам залишилося надійно зафіксувати по обидва боки наше пристрій чотирма болтами і підключити другий кінець «шлейфу» безпосередньо до материнської плати.

Для «SATA» дисків цей процес повністю ідентичний описаному тут, а кабель даних DVD пристрої старого стандарту треба підключити до одного з каналів «IDE» контролера на платі.

На малюнку вище під номерами у нас зображені:

 • 1. перший «IDE» контролер (на ньому може бути встановлено два пристрої: «master» і «slave»)
 • 2. другий «IDE» контролер (також можна підключити два пристрої: в режимі ведучого. «Master» і веденого. «Slave»)
 • 3. контролер дисковода (FDC controller)

Про стандарти та інтерфейси ATA / ATAPI, а також. SATA, ми з Вами говорили в наступній статті.

Отже, саме до контролера під номером 3 ми і будемо підключати наш дисковод. Його ще називають «флоппі диск» або «диск 3,5 дюйма» (за розміром дискет, з якими він працює).

А от. його роз’єми підключення з тильного боку:

Великий овал. роз’єм підключення кабелю даних, білий з чотирма контактами. роз’єм живлення. Кабель даних дисковода трохи вужче, ніж «IDE шлейф» жорсткого диска, так що переплутати і підключити неправильно Ви просто не зможете 🙂

Кабель також забезпечений спеціальним «ключем» для запобігання його неправильної установки. Відповідний «ключ» є також на контролері материнської плати.

Кабель живлення до флоппі диска йде безпосередньо з блоку живлення комп’ютера. Він має специфічний роз’єм і підключається наступним чином:

Зверніть увагу на те, яким боком роз’єм підключається до пристрою (це. Єдино правильне положення). В іншому випадку флоппі диск працювати не буде.

На завершення статті хочу дати невелику пораду: якщо Вам потрібно відкрити CD-DVD-ROM, не включаючи комп’ютер (наприклад, Ви забули в ньому диск), то зверніть увагу на спеціально передбачене для такої мети маленький отвір на його лицьовій панелі.

Розпряміть скріпку (або скористайтеся голкою), вставте її в отвір і відчутно натисніть. Лоток пристрою злегка прочиниться. Рукою витягніть його повністю, вийміть диск і засуньте назад. Не хвилюйтеся, він від цього не зламається. Тільки не робіть це, коли диск обертається усередині пристрою! 🙂

Як самому встановити оптичний привід в комп’ютер дивіться у відео нижче:

BETATECH.COM.UA 2022