Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як підключити HDMI кабель до комп’ютера

Table of Contents

Підключаємо ноутбук до комп’ютера через HDMI

Для виконання даного процесу вам буде потрібно робочий системний блок, HDMI-кабель і ноутбук з роз’ємом HDMI-in. Всі настройки будуть здійснюватися на PC. Користувачеві потрібно виконати всього кілька простих дій:

  Візьміть HDMI-кабель, однією стороною вставте його у відповідний роз’єм HDM-in на ноутбуці.

Тепер слід запустити ноутбук. Якщо зображення не передалося автоматично, натисніть на Fn F4 (на деяких моделях ноутбуків кнопка перемикання між моніторами може бути змінена). У разі відсутності зображення налаштуйте екранів на комп’ютері.

Перейдіть в розділ «Налаштування параметрів екрану».

Якщо екран не був виявлений, натисніть кнопку «Знайти».

Тепер ви можете використовувати ноутбук у якості другого монітора для комп‘ютера.

Використовуємо ноутбук в якості монітора для комп’ютера

Якщо потрібно підключити другий монітор до комп’ютера, а в наявності його немає, то є варіант використання ноутбука в якості дисплея для PC. Здійснюється цей процес з використанням тільки одного кабелю і невеликий налаштуванням операційної системи, однак є одне дуже важливе зауваження. Давайте розглянемо це більш детально.

Зараз більшість ноутбуків оснащені роз’ємом HDMI-out, а він дозволяє тільки виводити зображення, а не приймати його. Тому для підключення підійдуть тільки моделі з HDMI-in, яких на ринку дуже мало. Для визначення цієї інформації зверніться до інструкції лептопа або до офіційного сайту виробника. Якщо ніде не вказано інформації про HDMI-in, значить модель оснащена першим варіантом роз’єму, що не відповідає для нашої мети.

Альтернативний варіант підключення

Існують спеціальні програми, що дозволяють дистанційно керувати комп’ютером. Використовуючи їх, ви можете підключити ноутбук до комп’ютера по мережі інтернет без використання додаткових кабелів. Однією з найпопулярніших програм є TeamViewer. Після установки вам буде потрібно тільки створити акаунт і виконати підключення. Детальніше про це читайте в нашій статті по посиланню нижче.

Крім цього на просторах інтернету є ще безліч програм для віддаленого доступу. Ми пропонуємо ознайомитися з повним списком представників даного софта в статтях по посиланнях нижче.

У цій статті ми розглянули процес підключення ноутбука до комп’ютера з використанням HDMI-кабелю. Як бачите, в цьому немає нічого складного, якщо лептоп оснащений HDMI-in, з’єднання і налаштування не займуть багато часу, і ви відразу ж зможете приступити до роботи. Якщо ж якість сигналу вас не влаштовує або з якихось причин підключення здійснити не виходить в зв’язку з відсутністю необхідного порту, пропонуємо докладніше розглянути альтернативний варіант.

Крім цієї статті, на сайті ще 12223 інструкцій. Додайте сайт Lumpics.ru в закладки (CTRLD) і ми точно ще придамося вам.

Віддячите автора, поділіться статтею в соціальних мережах.

Підключення ноутбука до ноутбука

Тепер можна розглянути спосіб того, як підключити ноутбук до ноутбука через HDMI. Насправді, підключення двох портативні комп‘ютери таким способом нічого не дасть. Справа в тому, що роз’єм HDMI на ноутбуці розрахований тільки на передачу даних, але ніяк не на отримання.

Для таких випадків існує роз’єм RJ-45, а також бездротове з’єднання Wi-Fi. Так що підключити ноутбук до ноутбука через HDMI не вийде. На деяких ноутбуках вбудований адаптер Bluetooth, за допомогою якого також можна підключити портативні комп’ютери один до одного.

Активація порту

підключити, hdmi, кабель, комп, ютера

У більшості сучасних пристроїв, де мається на увазі наявність роз’єму HDMI, даний інтерфейс активується автоматично, але в деяких випадках потрібна невелика настройка. Так, як включити HDMI на ноутбуці?

Таке часто відбувається в тих випадках, коли ноутбук використовується в якості другого монітора для стаціонарного комп’ютера.

Для цього знадобиться кабель HDMI і підключення його до відеокарти, а від неї потрібно підключитися до ноутбука. Якщо на одному з пристроїв відсутній такий інтерфейс, тобто можливість використання перехідників, але тоді варто приготуватися до втрати якості.

Далі можна перейти до того, як включити HDMI вхід на ноутбуці. Після того як кабель був приєднаний, можна включити ноутбук і дочекатися повного завантаження системи. Після цього потрібно скористатися комбінацією клавіш fnF4. Однак на ноутбуках різних моделей це можуть бути інші клавіші. Дана комбінація активує перемикання моніторів, тому потрібно шукати клавішу з зображенням екрану.

У тому випадку, якщо такий спосіб не спрацював, то можна скористатися іншими варіантами. Для цього потрібно натиснути кнопку “Пуск” і перейти в “Панель управління”. Далі необхідно вибрати параметр “Екран”, а в стовпці зліва вибрати опцію “Налаштування параметрів екрану”. Це настройка HDMI на ноутбуці.

Для виявлення першого дисплея потрібно натиснути на кнопку “Знайти”, після чого виставити параметри спливаючого меню “Розширити ці екрани”. Ось як включити HDMI на ноутбуці.

Як включити HDMI на ноутбуці: проста інструкція та рекомендації

У нинішній час все більше стає популярною передача даних з одного пристрою на інший, минаючи переносні накопичувачі. Одним з таких методів є кабель HDMI. Далі можна дізнатися, як включити HDMI на ноутбуці.

Універсальність даного виду кабелю так популярна, що його можна використовувати, щоб:

 • Підключати телевізор до комп’ютера.
 • Передавати дані з ноутбука на монітор.
 • Підключати смартфон до телевізора або монітора.
 • Здійснювати з’єднання між відеокартою і монітором (або телевізором).
 • Відтворювати фільми і музику, використовуючи один кабель високої якості.

Підключити один пристрій до іншого стає все простіше, тому інтерфейс HDMI такий популярний. Зараз практично не існує пристроїв, у яких би був відсутній даний порт. У деяких випадках можна задіяти перехідники, наприклад, щоб підключити смартфон до монітора або телевізора. Відображатися буде тільки те зображення, яке транслюється з вихідного пристрою.

Наприклад, якщо підключити системний блок до ноутбука, то буде потрібно порт відеокарти і порт портативного комп’ютера. Головне. це не переплутати роз’єми входу і виходу, інакше зображення не з’явиться.

версія інтерфейсу

Для того щоб придбати відповідний кабель, потрібно зрозуміти, як дізнатися, який HDMI на ноутбуці. Для цього знадобиться розглянути характеристику відеокарти, так як вона відповідає за даний вихід.

Якщо відеокарта дискретна, то варто відвідати сайт виробника і переглянути детальну характеристику відеокарти, а точніше. її виходи. У ноутбуків це буде видно в їх технічних характеристиках.

Підключення до телевізора без HDMI

Трапляється і так, що на ноутбуці немає потрібного порту, тому доводиться вдаватися до таких методів, як перехідник HDMI на ноутбук. Для цього знадобиться кабель HDMI і перехідник DVI-HDMI.

Всі операції проводяться виключно на знеструмленій апаратурі. Тепер можна приступити до підключення. Перехідник вставляється в порт DVI на ноутбуці, а в роз’єм HDMI, який знаходиться на виході, вставляється кабель.

Після цього можна включити телевізор і ноутбук. На ноутбуці натискаємо праву кнопку миші і вибираємо параметр “Розширення екрану”. Відкривається вікно з параметрами і двома екранами. Потрібно вибрати орієнтацію. альбомну, кілька екранів. розширити ці екрани, потім кнопку “Визначити”. Дана кнопка допоможе зрозуміти, до якого екрану відноситься телевізор, а до якого ноутбук.

Після цього необхідно вибрати той номер, до якого відноситься телевізор. найчастіше це “2”. Далі вмикають телевізор і вибирають підключення HDMI. Тепер можна транслювати зображення і звук з ноутбука в телевізор.

версії кабелів

На відміну від багатьох пристроїв, інтерфейс HDMI має зворотну підключення між будь-якими своїми версіями. Наприклад, можна використовувати кабель першого покоління і задіяти передачу даних з роз’єму другого покоління. Однак в такому випадку швидкість передачі даних і якість зображення / звуку буде відповідати стандарту кабелю, а не роз’єму.

Також багато фахівців рекомендують звертати увагу на співвідношення довжини / товщини кабелю. Справа в тому, що на ринку повно підробок, і якщо немає можливості докладніше дізнатися характеристики кабелю, то варто звернути увагу на його зовнішній вигляд.

По-перше, якщо шнур довгий, то в міру його збільшення товщина теж повинна зростати. Тобто кабель довжиною в півтора метра буде набагато тонше кабелю, у якого довжина становить десять метрів.

По-друге, безпека важливіша за все. Виробники кабелів, щоб убезпечити свою продукцію, ставлять спеціальні фільтри, які запобігають появі перешкод електромагнітного роду. Зовні вони виглядають, як циліндричний потовщення біля основи кабелю.

Роль роз’єми HDMI

Перш ніж дізнатися, як включити HDMI на ноутбуці, потрібно зрозуміти, для чого потрібен цей роз’єм. За допомогою нього можна здійснювати трансляцію фільмів, кліпів і музики. Принцип роботи простий. замінюючи аналоговий спосіб підключення, HDMI сприяє передачі відео і аудіо у високій якості з одного пристрою на інший. Це може бути підключення від комп’ютера до телевізора, від смартфона до монітора і так далі. Навіть відеокарти до монітора підключаються даними способом.

READ  Як поміняти шрифт на Huawei

Сучасні версії кабелю здатні передавати зображення з якістю 2К і 4К. На відміну від свого попередника VGA, даний інтерфейс не спотворює зображення і володіє більш високою швидкістю передачі даних при відновленні екрана в 60 і 120 Герц. А наявність аудіо каналу допомагає уникнути додаткового підключення звуку.

Діагностика неполадок інтерфейсу

Якщо виникають проблеми з виведенням зображення через даний роз’єм, то логічно припустити, що не працює порт HDMI на ноутбуці. Однак не варто поспішати з висновками, так як є кілька “симптомів” поломки, на які потрібно звернути увагу.

Першим, і самим явним, ознакою поломки стане зникнення зображення на телевізорі або моніторі. Для початку варто перевірити підключення, і якщо ноутбук визначає його, то рекомендується оглянути кабель. По-перше, він повинен щільно “сидіти” в обох гніздах. По-друге, потрібно звернути увагу на всю його довжину: чи немає перегинів, зовнішніх пошкоджень. По-третє. різновид порту. часто можна сплутати вхід / вихід гнізда, так як їх встановлюють кілька штук, особливо в телевізорах.

Якщо HDMI в ноутбуці немає?

Якщо в ноутбуці немає HDMI-порту, то єдиний вихід. це використання спеціальних конверторів сигналу з HDMI на VGA або DVI.

Але на практиці, якщо використовується дискретний відеоадаптер, то швидше за все висновок стороннього зображення на вбудований дисплей буде заблокований (так як в таких ноутбуках 2 відеокарти, перемикаються між собою в залежності від навантаження на графічну підсистему).

Дане обмеження відсутнє лише в ноутбуках, що випускалися приблизно з 2012. 2013 років.

Технічна інформація

HDMI. це цифровий порт вводу-виводу, що підтримує двостороннє з’єднання. Його роботою керує драйвер відеоадаптера. Відповідно, насамперед ПО необхідно оновити до останньої актуальної версії (для підтримки останнього варіанту специфікації порту).

На деяких ультрабуки, в яких є фізичний порт HDMI, виведення зображення з іншого PC неможливий. Пояснюється це технічними обмеженнями використовуваного чіпсета і його обв’язки на материнській платі.

Ще один нюанс: підключати слід при вимкненому обладнанні (і notebook, і PC). При спробі з’єднати їх «на гарячу» є чимала ймовірність виходу з ладу графічного прискорювача (або чіпсета, якщо використовується інтегрована графіка). Тільки після відключення пристрою можна підключати і налаштовувати.

Про особливості підключення по HDMI на ноутбуках ми писали тут.

як з’єднати?

Рекомендується дотримуватися наступного алгоритму (на прикладі Windows 7):

 • Вимкнути PC і ноутбук.
 • Приєднати один кінець HDMI кабелю до ноутбука, другий. до виходу HDMI на відеоадаптер (не проти монітора).
 • Включити PC і ноутбук.
 • На PC увійти в «Панель управління», відкрити меню «Екран», зайти в налаштування.

У Windows 10, щоб потрапити в налаштування екрану, зайдіть в «Параметри Windows», в розділ «Система». Або ще простіше. ПКМ по порожньому місці на робочому столі, вкладка «Параметри екрану».

 • У випадаючому меню «Кілька екранів» вибрати «Розширити робочий стіл» (або дублювати, створити новий стіл. все залежить від потреб самого користувача).
 • На ноутбуці теж перейти в настройки «Екрану» і вибрати «Показати робочий стіл 1» (або «Монітор PC». параметр може називатися і так, в залежності від марки). Після цього на дисплей буде виводитися зображення з PC.
 • У більшості сучасних ноутбуків перемикання режимів роботи вбудованого дисплея можна виконувати за допомогою комбінацій гарячих клавіш. Найпоширеніші поєднання: FnF4 і FnF8. Уточнити можна в технічній документації або на ярликах на самій клавіатурі.

Якщо ж в настройках «Екрану» пункту «Розширити робочий стіл» або «Дублювати робочий стіл» немає, то або сам графічний адаптер, або драйвер не підтримує цієї функції. Можливо, що кабель несправний і не передає сигнал.

Про те, як налаштувати декілька дисплеїв в ОС Windows, розповідається в наступному

Аналогічні налаштування виводу зображення можна задати і через фірмове ПО графічного прискорювача (NVidia, AMD, Intel, SiS). Більш того, у багатьох випадках там функцій більше. Наприклад, в ПО від NVidia можна не тільки налаштувати виведення зображення на сторонній дисплей, але і разом з цим відкоригувати його яскравість, контрастність або зовсім включити «портретну орієнтацію» виведеної картинки.

Після підключення ноутбука до PC по HDMI звук автоматично транслюється разом з відеосигналом, а вбудована в PC аудіокарта відключається. Змінити цей параметр можна в «Панелі управління», у вкладці «Звук» (вибравши замість HDMI вбудований аудіокодек). В іншому випадку звук на навушники або акустичну систему PC не виводитися буде.

Аналогічним чином можна використовувати монітор PC в якості додаткового або зовнішнього дисплея ноутбука. Але при такому розкладі простіше буде просто під’єднати монітор безпосередньо, минаючи графічний прискорювач персонального комп’ютера.

Як вивести зображення на ноутбук через HDMI за 5 хвилин

Ноутбук являє собою портативний PC. Але принцип його технічної будови. аналогічний. А це означає, що його дисплей можна використовувати як другий монітор для PC.

Але яким чином це можна реалізувати? Як підключити ноутбук до комп’ютера як монітор через HDMI і чи є ще варіанти, як можна вивести зображення з PC на дисплей лептопа?

Які ще є варіанти виведення зображення?

Вивести зображення з PC на дисплей ноутбука можна не тільки через кабель, але і по бездротовому зв’язку. Але тільки якщо в кожному з пристроїв є сумісний адаптер Wi-Fi з підтримкою функції WiDi або MIRACAST.

Wireless Display повноцінно працює тільки в Windows 10, тоді як в Windows 7 офіційної підтримки немає, як і в Windows 8.

Подробиці про те, як працює і як користуватися MIRACAST, читайте тут.

В якості альтернативи можна розглядати такі програми, як TeamViewer, AirDisplay (тобто не тільки для Windows, але і Mac OS), Radmin. Вони теж дозволяють передавати зображення через Wi-Fi (навіть при відсутності підтримки WiDi, якість зображення буде низьким), але при наявності підключення до мережі (через роутер або комутатор).

Разом, при наявності HDMI-кабелю дисплей ноутбука можна використовувати в якості додаткового або дублюючого монітора. І це працює, незалежно від версії специфікації вбудованого HDMI-порту. При відсутності HDMI можна використовувати або бездротового виведення зображення (WiDi), або спеціальний конвертор з HDMI на VGA або DVI.

Налаштування TV

Налаштування телевізорів найпростіше заняття. Необхідно уважно ознайомитися з інструкцією і діяти не відхиляючись. Навіть якщо відсутня, будь-яке опис приладу, не потрібно впадати у відчай. Меню TV зрозумілі і створені для інтуїтивного сприйняття. Просто треба пам’ятати, до якого входу підключений кабель. У меню вибрати ім’я потрібного підключення та телевізор готовий до перегляду.

Бездротове підключення по Wi-Fi або Ethernet

Для обміну даними необхідно, щоб прилади були укомплектовані модулем Wi-Fi або підтримували цю технологію.

Для ноутбуків це не буде проблемою, вони за рідкісним винятком мають вбудований Wi-Fi, як і Smart-TV. До телевізорів, що не підтримують функцію Smart і звичайним десктопів, потрібно під’єднати зовнішній або вбудований адаптер.

УВАГА! для TV краще купувати адаптер тієї ж торгової марки.

Передача зображення та звуку з комп’ютера на телевізор здійснюється двома способами:

 • Через локальну мережу Wi-Fi роутером або кабелем;
 • Технологією Intel Wireless Display (WiDi) або Wi-Fi Miracast.

вихід VGA

Стандарт передачі даних, розроблений ще в 1987 році. П’ятнадцять штирьків має цей роз’єм і забезпечує аналогову передачу відеосигналу, на монітор або телевізор з роздільною здатністю 1280 × 1024 пікселів.

За допомогою VGA кабелю можна передавати тільки зображення. Для передачі звукових сигналів необхідно використовувати окремі дроти.

Підключається просто. Не проблема знайти кабель довжиною 10 метрів. Від комп’ютера можна підключати і через перехідник HDMI. VGA c RCA «тюльпаном», тоді через динаміки TV буде відтворюватися звук.

 • Досить високий дозвіл відеосигналу;
 • Підключається просто;
 • Гніздо є навіть на ноутбуках.
 • Звук передається по окремому проводу;
 • Чи не на всіх телевізорах є VGA гніздо.

Налаштування телевізора і ноутбука

Налаштування більшості сучасних гаджетів не складає великих труднощів, інтерфейси спеціально розроблені для легкого сприйняття.

ВАЖЛИВО: може знадобитися оновлення драйверів для всіх з’єднуються пристроїв.

кабель Scart

Стандарт SCART був розроблений французами в 1978 році. Їм оснащені всі ЕПТ телевізори, починаючи з 90-х років минулого століття. Спочатку основним призначенням було з’єднати відеомагнітофон з телевізором. В даний час стандарт застарів, і в сучасному телевізорі такий роз’єм, навряд чи знайдеться.

Але комп’ютерна техніка досі оснащується роз’ємами VGA і телевізорів з роз’ємами Scart, ще теж багато. Поєднавши його з перехідником VGA. SCART можна підключити телевізор до комп’ютера.

ВАЖЛИВО. Якщо телевізор зовсім вже старий, а відеокарта останнього покоління, вони можуть і не спрацюватися.

 • Універсальний кабель для старих телевізорів;
 • У комплектацію входить шнур для аудіо.
 • Ноутбуків і сучасних комп’ютерів потрібно перехідник.

RCA і S-Video

Старий добрий тюльпан або RCA роз’єми є практично у всіх телевізорів і багатьох комп’ютерів. Штекери для передачі відеосигналу пофарбовані в жовтий колір, а звукові білого і червоного.

Чіткість передачі відео невисока, але якщо нічого іншого немає, то можна використовувати і цей спосіб.

До телевізору підключається тюльпан, а до комп’ютера через роз’єм S-Video. Звук доведеться відтворювати на ноутбуці або виводити окремим проводом.

 • Має тільки для застарілих приладів.
 • Погана якість сигналу, що передається;
 • Необхідний окремий провід для передачі аудіо;
 • Ноутбуки не оснащуються такими гніздами.

Як підключити кабель від компютера або ноутбука до телевізора?

Телевізори щороку стають розумнішими і вже зараз виконують багато завдань, властиві комп’ютерів. Монітори комп’ютерів і ноутбуків поступово збільшуються і стають зручніше, але все таки іноді хочеться, щоб телевізор став розумніші, а біля комп’ютера підріс екран. Симбіоз великого екрану і розумного ноутбука можна забезпечити, з’єднавши їх або кабелем, або бездротовим способом зв’язку.

READ  Xiaomi adb fastboot tools як користуватися

Технологія WiDi / Miracast

Дозволяє приладів безпосередньо спілкуватися між собою за допомогою Wi-Fi з’єднання, не привертаючи до цього роутер.

Підключивши телевізор до комп’ютера за допомогою WiDi / Miracast, можна не тільки переглядати вміст пам’яті десктопа, а й все, що ви бачите в мережі. Це фільми, телеканали, фотографії, ролики та інше.

 • Встановити на комп’ютер, якщо її там до сих пір немає, програму Intel Wireless Display.
 • запустити трансляцію.
 • Активувати в меню пункт WiDi / Miracast.
 • можна дивитися.

Переваги з’єднання за допомогою бездротової мережі:

 • Висока швидкість комутації.
 • Відмінна якість картинки і звуку.
 • відсутність проводів.

чому HDMI

У порівнянні з бездротовими способами підключення у HDMI є один недолік. зручність, а вірніше, його відсутність. В чому це виражається? По-перше, при сполученні пристроїв під ногами користувача буде бовтатися кабель. По-друге, довжина проводу завжди обмежена, а тому PC і TV-приймач необхідно розташовувати в безпосередній близькості.

Втім, якщо ці недоліки не грають для вас серйозною ролі, то ви знайдете в провідному підключенні масу достоїнств, і будете вибирати тільки його, тому що:

 • провідний сигнал набагато надійніший в порівнянні з Wi-Fi;
 • разом з картинкою передається звук;
 • роз’єм HDMI є практично на кожному телевізорі, а ось SmartTV з підтримкою модуля Wi-Fi зустрічається значно рідше.

Таким чином, немає нічого дивного в тому, що саме такий вид сполучення двох пристроїв вибирається користувачами. Але, незважаючи на уявну простоту, підключення по HDMI має ряд нюансів, які потрібно врахувати перед початком настройки.

Немає зображення на TV

Найчастіша проблема, на яку скаржаться користувачі. Якщо ви вважаєте, що ваш комп‘ютер не підключається до телевізора, так як на TV-зображення не відображається, дійте відповідно до алгоритму:

 • Перевірте цілісність кабелю і його сумісність з іншими пристроями. Не виключено, що провід просто був пошкоджений, і його потрібно замінити на інший HDMI.
 • Переконайтеся, що в налаштуваннях телевізора в якості джерела був обраний правильний HDMI-роз’єм.
 • Також перевірте настройки зображення на комп’ютері, затиснувши клавіші «Win» «P». У меню, потрібно вибрати найбільш підходящий варіант показу.

Будьте уважні, виконуючи будь-які маніпуляції, пов’язані з налаштуванням зображення, а також не забувайте про догляд за проводом. Навіть найменше ушкодження може привести до відсутності сполучення.

Як підключити телевізор до комп’ютера за допомогою кабелю HDMI на ОС Windows 10

Підключення ноутбука або комп’ютера до телевізора. поширена операція, що дозволяє переглядати зображення та відео на великому екрані. Існує безліч способів настройки сполучення двох пристроїв, але найчастіше люди використовують дротове з’єднання. Далі розберемося, як підключити телевізор до комп’ютера за допомогою кабелю HDMI на Windows 10, і чому саме цей спосіб рекомендується більшістю експертів.

Можливі проблеми і методи їх вирішення

На жаль, далеко не завжди користувачам вдається з першого разу налаштувати коректне підключення і виведення зображення на телевізор. Багато людей стикаються з проблемами, які, втім, завжди можна вирішити. Якщо ви зіткнулися з будь-якими труднощами, то зверніться до рекомендацій, представленим нижче.

подальша настройка

Після підключення комп’ютера до телевізора по HDMI-кабелю можна налаштувати зображення. Для цього потрібно затиснути на клавіатурі клавіші «Win» «P». У правій частині екрана з’явиться інтерфейс, що пропонує вибрати один з чотирьох варіантів виведення картинки:

 • Тільки екран комп’ютера. Картинка буде виключно на моніторі, але не на телевізорі.
 • Актуальна. Робочий стіл комп’ютера буде продубльований на TV-приймачі.
 • Розширити. Телевізор буде виступати в якості додаткового простору для відображення контенту.
 • Тільки другий екран. Зображення буде показано виключно на TV-екрані, але не на PC.

Залежно від власних потреб виберіть відповідний варіант. А якщо з якихось причин гарячі клавіші не відкриють шуканий інтерфейс, дійте по інший інструкції:

 • Клацніть ПКМ по вільній області робочого столу.
 • Перейдіть в «Параметри екрану».
 • Під заголовком «Кілька дисплеїв» вкажіть спосіб показу зображення відповідно до варіантів, позначеними раніше.
 • Трохи вище можна змінити дозвіл або орієнтацію дисплея.

Як бачите, базових параметрів більш ніж достатньо для правильного налаштування сполучення PC з TV. Крім того, ви можете налаштувати звук через відповідний пункт «Параметрів».

Немає звуку на TV

HDMI передає не тільки картинку, але і звук. Якщо він відсутній, виконайте наступні дії:

 • Клацніть ПКМ по іконці з динаміком в панелі завдань.
 • Виберіть «Пристрої відтворення».
 • У вкладці «Відтворення» клікніть ПКМ за назвою свого телевізора.
 • Натисніть на кнопку «Використовувати за замовчуванням».

Тепер звук повинен виводитися через динаміки TV-приймача. Якщо цього не відбудеться, то не зайвим буде перевірити цілісність кабелю. У рідкісних випадках його пошкодження впливають і на зображення, і на звук.

Як підключити ноутбук до телевізора

Висновок екрану комп‘ютера на телевізор. простий, але в той же час дуже цікавий процес.

Щоб не зіткнутися зі складнощами при підключенні, дійте строго по інструкції:

 • Перевірте наявність відповідних роз’ємів на пристроях.
 • Запустіть комп’ютер, а також включите TV-приймач.
 • Одну частину кабелю вставте в HDMI-роз’єм комп’ютера, а іншу. в телевізор.
 • Після кабельного з’єднання ви не помітите жодних змін на екрані TV-приймача. Нам потрібно переключити джерело картинки. Для цього натисніть на кнопку «Source» на пульті дистанційного керування, або самостійно знайдіть пункт меню «Джерело» в настройках.
 • Як джерело виберіть задіяний порт HDMI.

В цілому, після закінчення підключення можна починати роботу. Зображення робочого столу буде спроектована на екран телевізора, а управління здійснюватиметься так само, як і раніше, тобто через клавіатуру і мишу (тачпад). При необхідності можна задіяти додаткові настройки, мова про які піде далі.

VGA and DVI

VGA, скорочено від Video Graphics Adapter (відеоадаптер), вперше з’явився в 1987 році і підтримує тільки аналогові сигнали. Він не може похвалитися універсальністю, але в деяких він буде корисний. Використовуйте кабель типу вилка. вилка з VGA на одному кінці і HDMI на іншому, або ж за допомогою адаптера з виделкою VGA і розеткою HDMI. Mini-VGA. це менший варіант.

Digital Visual Interface, скор. DVI. (Цифровий відеоінтерфейс). пізніша розробка, і він все ще використовується в деяких виняткових випадках. Існує сім варіантів цього інтерфейсу: DVI-I Single Link, DVI-I Dual Link, DVI-A, DVI-D Single Link, DVI-D Dual Link, Mini-DVI і Micro-DVI. Така різноманітність ускладнює пошук потрібного адаптера, тому перед покупкою перевірте характеристики вашого PC, щоб визначити відповідний кабель або адаптер.

Як підключити телевізор до комп’ютера

Ви можете подумати, що підключити комп’ютер до телевізора досить просто: потрібно просто взяти кабель HDMI і приєднати його до телевізора, вірно? Але що робити, якщо у комп’ютера немає порту HDMI? З цієї інструкції ви дізнаєтеся, як підключити комп’ютер з ОС Windows 10 до телевізора.

DisplayPort

Більшість настільних PC з виділеними графічними картами оснащені як мінімум одним роз’ємом DisplayPort, в той час як на ноутбуках він зустрічається рідше. Деякі ноутбуки оснащені зміненим адаптером mini-DisplayPort. На жаль, телевізори зазвичай не мають роз’ємів DisplayPort. вони в основному призначені для настільних моніторів.

В цьому випадку потрібно кабель DisplayPort вилка.HDMI вилка, або вам знадобиться адаптер з вилкою DisplayPort і гніздом HDMI. В обох випадках комп‘ютер підключається до телевізора так само, як через HDMI.

Windows 10 повинна визначити телевізор як зовнішній екран і пропонувати його в якості розширеного або дубльованого в залежності від ваших уподобань.

Сучасні комп’ютери, які не мають роз’єми HDMI або DisplayPort часто мають альтернативний варіант підключення у вигляді USB-C. Майте на увазі, що не всі порти USB-C підтримують висновок відео. це просто інтерфейс, що не обіцяє ніяких інших технологій, крім підключення USB 3.2. Перш ніж припустити, що порт USB-C підтримує вихід HDMI і DisplayPort, перевірте технічні характеристики вашого комп’ютера.

В цьому випадку потрібно кабель типу вилка. вилка з USB-C на одному кінці і HDMI на іншому. Адаптер USB-C з виделкою USB-C і гніздом HDMI також підійде.

Як і при стандартному з’єднанні HDMI, Windows 10 повинна визначити телевізор як зовнішній екран.

Цей порт насправді ніколи не призначався для передачі відео. На відміну від DisplayPort і HDMI, для нього потрібні сторонні драйвери DisplayLink. Цей метод найкраще працює з синіми портами USB (USB 3.0, USB 3.1), показаними на зображенні вище, через їх швидкості. Однак в системних вимогах DisplayLink також вказані старіші з’єднання USB 2.0 НЕ синього кольору, які працюють повільніше.

Для цього методу потрібно адаптер або док-станція з портом HDMI, як показано на зображенні вище на Mokai Start. Більшість з них автоматично встановлюють драйвери DisplayLink при їх підключенні до порту комп’ютера USB-A. Однак ці драйвери можуть бути застарілими, тому необхідно завантажити та встановити останню версію безпосередньо з DisplayLink.

Після того як ви підключите адаптер або док-станцію і встановіть драйвер, Windows 10 повинна виявити телевізор. Майте на увазі, що якість відео може відрізнятися, так як PC залежить від стороннього програмного забезпечення.

Windows 10

Всі сучасні настільні монітори і телевізори оснащені HDMI портами. Часто на задній або бічній панелі можна знайти відразу кілька портів. Більшість настільних комп’ютерів і багато ноутбуки також пропонують цей варіант підключення, що робить його одним з найпростіших способів підключення комп’ютера до телевізора, особливо з огляду на, що і відео, і аудіо сигнали передаються за допомогою всього одного кабелю.

Сьогодні також використовуються дві менші версії цього інтерфейсу. Mini HDMI і Micro HDMI.

Щоб з’єднати два пристрої, підключіть один кінець кабелю HDMI вилка. вилка до порту на телевізорі, а інший кінець до комп’ютера. Windows 10 розпізнає телевізор як зовнішній екран, що можна перевірити, клацнувши правою кнопкою миші на робочому столі і вибравши у спливаючому меню «Параметри екрану».

READ  Як підключити Airpods pro до iPhone

Щоб відобразити робочий стіл Windows 10 на телевізорі, візьміть пульт і циклічно перемикайте з’єднання, поки не з’явиться робочий стіл вашого PC.

Якщо зображення спотворене, зробіть наступне:

Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі і виберіть у спливаючому меню «Параметри екрану».

Виберіть телевізор на схемі. На основному екрані має відображатися «1», а на телевізорі «2» або більше, якщо підключено більше двох дисплеїв.

Тут можна змінити роздільну здатність екрана, орієнтацію і масштабування. При необхідності ви можете змінити частоту оновлення. Ось як це зробити:

На панелі «Дисплей» з обраним телевізором, перейдіть вниз і клацніть «Додаткові параметри дисплея».

У наступному вікні натисніть «Властивості відеоадаптера для дисплея №». змініть символ на призначений номер телевізора.

У спливаючому вікні натисніть кнопку «Список всіх режимів».

Виберіть частоту оновлення та натисніть кнопку ОК.

Miracast

Переконайтеся, що ваш телевізор включений, сумісний, і налаштований на прийом трансляції з PC. Наприклад, на LG Smart TV з webOS власники спочатку повинні завантажити додаток Device Connector і вибрати опцію PC, а потім Screen Share і Miracast.

Цей метод не спрацює, якщо будь-який пристрій підключено до дротової мережі.

Натисніть піктограму «Повідомлення» поряд з системним годинником. Ви побачите «Центр дій».

Якщо видно тільки чотири плитки, натисніть «Розгорнути» внизу.

Клацніть плитку «Проект».

У спадному меню, яке з’являється праворуч, виберіть «Підключитися до бездротового дисплея».

Виберіть сумісний телевізор зі списку.

Дотримуйтесь інструкцій на екрані телевізора, якщо такі є.

Щоб завершити трансляцію, натисніть «Відключити» на панелі інструментів у верхній частині основного екрана PC.

Зверніть увагу, що на цій панелі інструментів є значок настройки. Клацніть його, щоб відкрити налаштування трьох варіантів оптимізації: для ігор, для роботи і для перегляду відео. Перший режим зменшує затримку для досягнення оптимальної частоти кадрів. Режим перегляду відео збільшує затримку для зменшення буферизації. Робочий режим. це середнє між двома іншими режимами.

Щоб змінити режим трансляції, зробіть наступне:

Клацніть робочий стіл правою кнопкою миші і виберіть у спливаючому меню «Параметри екрану».

На екрані з’явиться додаток «Налаштування». Виберіть телевізор на схемі.

Прокрутіть вниз до «Кілька дисплеїв» і клацніть стрілку вниз, щоб розширити вибір.

Виберіть режим: «Розширити», «Дублювати», «Показати тільки на телевізорі» або «Відключити».

Дозвіл, масштаб і т. Д. Можна налаштувати, як і на будь-якому іншому дисплеї.

Підключення телевізора до комп’ютера за допомогою HDMI-кабелю

Є багато способів з’єднати телевізор зі стаціонарним комп’ютером або ноутбуком. Одним з найбільш популярних варіантів вважається синхронізація через кабель HDMI. Висока роздільна здатність картинки і можливість передачі багатоканального звуку без попереднього стиснення і декодування через один шнур роблять таке з’єднання зручним і функціональним. У цій статті докладно описано, як підключити комп’ютер до телевізора за допомогою кабелю HDMI.

Додаткові параметри

Після настройки основних опцій перейдіть в підменю «додаткові параметри» і виберіть вкладку «монітор». Тут потрібно буде налаштувати 2 показника:

 • Частота оновлення екрану. Встановіть то значення, яке може підтримувати ваш дисплей.
 • Кольори. True Color (32 біта).

Довідка! У вкладці «адаптер» ви можете бачити основні характеристики вашої відеокарти. А в підміню «діагностика» поміняти її параметри, якщо встановлений драйвер це дозволяє.

Натиснувши кнопку «Ок», ви повернетеся в головне меню «дозвіл екрана». У пункті «кілька екранів» встановіть відображення робочого столу на тому екрані, який є вашим телевізором. І натисніть «Ок». Монітор комп’ютера згасне, а екран телеприставки буде новим дисплеєм.

Налаштування з’єднання

Перед тим як зайнятися регулюванням, необхідно підключити шнур до обох пристроїв. Потрібний вхід HDMI на телевізорі розташовується на бічній або задній панелях. У стаціонарного комп’ютера він перебуває на відеокарті або, якщо видеоконтроллер інтегрований, на материнській платі. У лаптопа слід шукати такий вихід збоку.

Важливо! При приєднанні кабелю телевізор і комп’ютер повинні бути вимкнені.

Після підключення шнура слід включити обидва девайса. Виберіть на телеприставки як джерело сигналу той роз’єм HDMI, в який ви вставили кабель. Зробити це можна за допомогою пульта дистанційного керування телевізором. Більш докладно про таку операцію можна прочитати в інструкції до вашого телеприймач. На темному екрані ви побачите номер гнізда і напис, що повідомляє про відсутність сигналу в даний момент.

Дочекайтеся завантаження операційної системи на робочому столі або ноутбуці і клацніть правою клавішею миші в будь-якому вільному місці робочого столу. У відкривається меню лівою кнопкою клацніть на «дозвіл екрана». У вікні в пункті «екран» виберете ваш телевізор. Зверніть увагу на те, який номер екрану йому присвоїла система (1 або 2). Потім перейдіть в пункт «дозвіл» і встановіть ті параметри, які відповідають вашій телеприставки.

Довідка! Не має значення, яка операційна система у вас встановлена: Windows 7 або Windows 10. Алгоритм дій ідентичний для обох варіантів. Є дрібні некритичні відмінності в деяких назвах пунктів меню і підменю. Але це інтуїтивно досить просто зрозуміти і слідувати описаному плану настройки.

Часті помилки і їх усунення

Бувають ситуації, коли при підключенні кабелю HDMI немає зображення на телеприймачі. Або визначається якась інша поломка. Не варто відразу впадати в паніку. Неполадки, які виникають при підключенні, в більшості випадків можна усунути самостійно. Як правило, основних несправностей всього три:

 • картинка відсутня;
 • звук не передається;
 • немає ні того ні іншого.

Причини цих проблем криються або в фізичних дефектах, або в помилках при налаштуванні:

 • Неякісний кабель. Огляньте шнур на предмет пошкоджень. Якщо візуально і на дотик дефекти не виявлені, а програма все одно не бачить HDMI кабель, спробуйте з’єднати пристрої за допомогою іншого проводу.
 • Несправний роз’єм. При наявності альтернативного гнізда вставте кабель в нього.
 • Система не може визначити телевізор. Вимкніть телеприймач і знову ввімкніть. Якщо проблема не вирішилася, перезавантажте комп’ютер.
 • Старий драйвер відеокарти. Оновлення його. Для цього в диспетчері пристроїв встановіть курсор миші на вашому відеоадаптер, натисніть праву клавішу і виберіть «оновити драйвер».
 • Неправильні установки в сервісах підключення теж можуть привести до ситуації, коли не працює звук чи ні зображення. В залежності від варіанту вашої настройки (центр мобільності або параметри робочого столу) перевірте послідовність дій і вибрані параметри виведення зображення та звуку. При виявленні помилок виправте їх.

Як налаштувати параметри робочого столу

Ви можете активувати підключення через підміню «дозволу екрану». Просто підведіть курсор миші в будь-який порожнє місце робочого столу і натисніть праву кнопку. Потім виберіть вищевказаний пункт меню. В результаті ви отримаєте можливість підключати і налаштовувати будь-які зовнішні дисплеї. Більш детально це було описано раніше в розділі «настройка з’єднання».

Увага! Якщо у телеприймача відсутній роз’єм HDMI, але є гніздо vga, то під’єднати кабель можна через спеціальний перехідник. Однак в цьому випадку звук на телевізорі відтворювати не буде.

Після завантаження системи на комп’ютері клацніть правою кнопкою мишки в будь-якому місці на робочому столі. Наведіть курсор на «дозвіл екрана» і натисніть ліву кнопку миші. У вікні в блоці «екран» виберете ваш зовнішній дисплей, наприклад, телевізор LG. Простежте за тим, який номер присвоїла йому операційна система. У пункті «дозвіл» встановіть ті параметри, яким відповідає ваш телевізор.

Налаштування ноутбука

Налаштувати лептоп на трансляцію зображення та звуку на телеприймач можна двома способами:

 • через настройки робочого столу;
 • використовувати центр мобільності Windows.

Жодної принципової різниці між цими методами немає. І той і інший дозволять передавати якісний сигнал на телеприставку. Різниця полягає лише в алгоритмі дій під час налаштування. Далі, будуть розглянуті обидва варіанти, щоб читач зміг вибрати найбільш підходящий для себе.

Використання декількох дисплеїв

Якщо у вас є потреба вивести картинку на 2 монітори, то це можна зробити двома способами:

 • одне і те ж зображення транслюється і на телеприймачі, і на дисплеї комп’ютера;
 • одна частина екрану відображається на моніторі робочого столу або лаптопа, інша на телевізорі.

У першому випадку для клонування картинки в меню «дозволу екрану» в пункті «кілька екранів» потрібно вибрати опцію «дублювати ці екрани». При виборі даного параметра слід враховувати, що відеокарта комп‘ютера буде видавати зображення на 2 монітори з однаковими параметрами. Якщо дисплеї будуть відрізнятися між собою за технічними характеристиками, то відеоадаптер «підлаштуватися» під один з них.

Увага! Не використовуйте даний режим для екранів різних форматів, так як на одному з таких моніторів картинка буде спотворена.

У другому випадку в рядку «кілька екранів» потрібно вибрати «розширити ці екрани». Для перевірки роботи режиму слід довести мишкою до краю одного з моніторів. Якщо настройки вірні, то курсор зникне з першого дисплея і з’явитися на другому. Як було описано раніше, система автоматично присвоїть номер кожному дисплею. Якщо ви не знаєте, під якою цифрою ховається той чи інший монітор, то клікніть опцію «визначити». Надалі при необхідності дисплеї можна поміняти місцями.

Якщо дозволяють параметри відеокарти, тобто можливість модифікувати дозвіл і частоту для кожного монітора окремо. Наприклад, в панелі управління NVidia потрібно вибрати пункт «зміни дозволу». І після цього проводити необхідні настройки для кожного з пристроїв.

Довідка! Для входу в панель управління потрібно натиснути правою кнопкою мишки на вільну ділянку робочого столу. Після чого необхідно вибрати «панель управління NVidia».

BETATECH.COM.UA 2021