Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як підключити колонки до комп’ютера без підсилювача

Table of Contents

Хибні уявлення заважають користувачів

Важливо! Насправді, не слід нічого перемикати. При перегляді фільму в стерео відбувається розкладання на 5.1. Коли переглядаєте відео з доріжкою DTS або Dolby, то відбувається ідеальне розкладання звуку по каналах. Така ситуація дуже добре проглядається навіть на плеєрі, у якого є можливість перемикання звукових доріжок, наприклад, The KMPlayer.

Важливо! Це не так. При підключенні до ресивера акустики аналогічної якості, суттєвої різниці не спостерігається. Головне. дотримуватися наступної умови, при якому б не забувалися відключатися опції в налаштуваннях THX Studio Pro або в подібному “еквалайзері” звукової карти. В іншому випадку. створюються різні ефекти, наприклад, може виділятися голос на загальній фонової зображенні звуку. Крім того, велику роль відіграє звукова карта. Creative Titanium HD прекрасно з цим справляється.

Як підключити колонки до комп’ютера без підсилювача?

підключити, колонка, комп, ютера, підсилювача

система 5.1

Важливо! У процесі підключення кабелю в звукову карту в програмі відображається, який тип динаміка відповідає конкретному гнізда. В результаті. повинні бути задіяні всі три вищезгаданих роз’єму.

 • Підключаємо сабвуфер і колонки кабелем RCA-RCA, при цьому один кінець кабелю підключаємо в сабвуфер, оскільки найчастіше в ньому знаходиться підсилювач. Інший кінець приєднуємо до відповідного динаміку.

Важливо! Для того щоб ви не помилилися, кожен вихід RCA на сабвуфере підписаний, виходячи з типу динаміка.

Важливо! При наявності акустичної системи 7.1 доведеться додатково скористатися сірим роз’ємом на материнській платі для застосування бічних динаміків.

 • В крайньому випадку можна скористатися інструкцією до материнської плати, особливо, коли доводиться підключати роз’єми навушників і мікрофону на передній панелі системного блоку комп’ютерного пристрою.

Підключення колонок до комп’ютера через S / PDIF (цифровий вихід) Коли ви будете підключати акустику 5.1 через SPDIF, вам доведеться підготувати кабель SPDIF. Для цієї мети можна використовувати як оптичний, так і коаксіальний кабель: У коаксіального. SPDIF входи і виходи виготовлені на роз’ємах типу RCA. Передача цифрового сигналу відбувається по звичайному кабелю, який має відповідні роз’єми. Пристрій, який приймає імпульси-наведення відфільтровує їх, але все одно присутній ймовірність втрати частини даних. Оптичний SPDIF застосовує оптичний кабель для передачі даних. Входи і виходи виготовлені на роз’ємах типу Toslink, що закриваються заглушками. Їх наявність допомагає дуже швидко визначити тип інтерфейсу. Крім того, звукові карти Creative також застосовують оптичний інтерфейс, який використовує кабель mini Toslink. У оптичного кабелю відсутнє реагування на магнітні поля, оскільки відбувається передача даних у вигляді світлових імпульсів. Тому присутня думка, що у оптичного інтерфейсу передачі цифрових даних відбувається набагато кращий захист від зовнішнього впливу, ніж у коаксіального. Супутникові ресивери застосовують саме оптичний тип інтерфейсу SPDIF. Важливо! При виборі типу підключення необхідно враховувати вид інтерфейсу для підключення зовнішніх джерел сигналу на корпусі підсилювача застосовуваної акустичної системи. Для цього необхідно задіяти кабель до цифрового виходу на материнській платі і приєднати його з потрібним вхідним цифровим роз’ємом на акустичній системі. В інтерфейсі аудіокарти слід провести зміну порту виходу, помінявши при цьому аналоговий сигнал на цифровий. Якщо, звичайно, у драйвера відсутня можливість самому визначати підключення до цифрового виходу.

система 7.1

Для сучасних вбудованих звукових карт присутня можливість використання акустики 7.1, яка на материнській платі позначена кольоровими гніздами. Кожна забарвлення має своє призначення:

 • зелений вихід, що відноситься до фронтальним або так званим переднім динамікам;
 • помаранчевий штекер підтримує центральний канал і сабвуфер;
 • чорне гніздо. для тилових або задніх динаміків;
 • вихід сірого кольору спрямований на бічні динаміки, або їх ще називають колонками навколишнього звуку;
 • гніздо синього відтінку використовується для лінійного входу, який може застосовуватися, наприклад, для плеєра, електроакустичної гітари;
 • рожевий вихід здійснює роботу мікрофона.

Як підключити активні колонки 5.1 до старого комп’ютера?

Якщо ваш PC старої модифікації і трохи застарів, то процес підключення трохи відрізняється від попереднього способу. Для підключення активних колонок 5.1 необхідно провести такі дії:

 • Підключаємо кабелі в роз’єми. Для цього на розподільній скриньці гучністю необхідно орієнтуватися по квітам.
 • Виробляємо підключення харчування, сабвуфера, колонок, звертаючи при цьому увагу на полярність роз’ємів.
 • В роз’єми комп’ютера підключаємо кабелі відповідної колірної гами.
 • В вихід зеленого кольору підключаємо кабель передніх колонок.
 • В роз’єм синього кольору приєднуємо кабелю задніх колонок.
 • Кабель сабвуфера підключаємо в рожевий вхід.
 • При необхідності в роз’єм рожевого кольору підключаємо і мікрофон.
 • Налаштовуємо комп’ютер, вибравши при цьому шестиканальний режим.

Як підключити активні колонки до телевізора?

Як підключити колонки без підсилювача не тільки до комп’ютера, але і до телевізора? Немає нічого складного в підключенні колонок до телевізора.

Для цього застосовуються два кабелі RCA-RCA або тюльпан-тюльпан. Спочатку необхідно визначити наявність RCA входів на задній панелі колонок.

Присутність RCA входів дозволяє одні кінці кабелю під’єднати в L і R виходи, а інші. в колонки.

Важливо! Якщо в колонках присутній тільки один кабель, що має mini Jack на кінці, то підключення виробляють в роз’єм на телевізорі для навушників.

У разі підключення музичного центру застосовують також кабель RCA-RCA, який під’єднують в L і R виходи телевізійного пристрою. Після цього режим AUX виставляють на музичному центрі, кабель RCA підключають до входу AUX, розташований на задній площині музичного пристрою.

Важливо! При наявності в телевізорі виходу звуку, що має вигляд mini Jack гнізда, який, як правило, чорного кольору, вам доведеться скористатися кабелем-перехідником mini Jack-2 RCA.

система 5.1

Для підключення колонок 5.1 акустичної системи вам доведеться задіяти кілька гнізд, які мають відповідні відтінки. зелений, оранжевий і чорний. Ось як підключити до комп’ютера пасивні (неактивні) колонки і сабвуфер 5.1 від акустичного центру:

 • На задній панелі системного блоку підключаємо кабель, який має зелений штекер, в роз’єм аудіовиходу теж зеленого кольору.
 • Орієнтуючись по квітам, підключаємо інші кабелі до відповідних роз’єми на модулі управління звуковою картою.

Важливо! У процесі підключення кабелю в звукову карту в програмі відображається, який тип динаміка відповідає конкретному гнізда.

В результаті. повинні бути задіяні всі три вищезгаданих роз’єму.

 • Підключаємо сабвуфер і колонки кабелем RCA-RCA, при цьому один кінець кабелю підключаємо в сабвуфер, оскільки найчастіше в ньому знаходиться підсилювач. Інший кінець приєднуємо до відповідного динаміку.

Важливо! Для того щоб ви не помилилися, кожен вихід RCA на сабвуфере підписаний, виходячи з типу динаміка.

 • Налаштовуємо комп’ютер, при цьому вибираємо шестиканальний режим і використовуємо додаток драйвера звукової карти, панель управління звуком Windows.

Важливо! При наявності акустичної системи 7.1 доведеться додатково скористатися сірим роз’ємом на материнській платі для застосування бічних динаміків.

 • В крайньому випадку можна скористатися інструкцією до материнської плати, особливо, коли доводиться підключати роз’єми навушників і мікрофону на передній панелі системного блоку комп’ютерного пристрою.
READ  Як відновити вилучені гри на комп'ютері

Підключення колонок до комп’ютера через S / PDIF (цифровий вихід)

Коли ви будете підключати акустику 5.1 через SPDIF, вам доведеться підготувати кабель SPDIF. Для цієї мети можна використовувати як оптичний, так і коаксіальний кабель:

 • У коаксіального. SPDIF входи і виходи виготовлені на роз’ємах типу RCA. Передача цифрового сигналу відбувається по звичайному кабелю, який має відповідні роз’єми. Пристрій, який приймає імпульси-наведення відфільтровує їх, але все одно присутній ймовірність втрати частини даних.
 • Оптичний SPDIF застосовує оптичний кабель для передачі даних. Входи і виходи виготовлені на роз’ємах типу Toslink, що закриваються заглушками. Їх наявність допомагає дуже швидко визначити тип інтерфейсу. Крім того, звукові карти Creative також застосовують оптичний інтерфейс, який використовує кабель mini Toslink. У оптичного кабелю відсутнє реагування на магнітні поля, оскільки відбувається передача даних у вигляді світлових імпульсів. Тому присутня думка, що у оптичного інтерфейсу передачі цифрових даних відбувається набагато кращий захист від зовнішнього впливу, ніж у коаксіального. Супутникові ресивери застосовують саме оптичний тип інтерфейсу SPDIF.

Важливо! При виборі типу підключення необхідно враховувати вид інтерфейсу для підключення зовнішніх джерел сигналу на корпусі підсилювача застосовуваної акустичної системи.

Для цього необхідно задіяти кабель до цифрового виходу на материнській платі і приєднати його з потрібним вхідним цифровим роз’ємом на акустичній системі. В інтерфейсі аудіокарти слід провести зміну порту виходу, помінявши при цьому аналоговий сигнал на цифровий.

Якщо, звичайно, у драйвера відсутня можливість самому визначати підключення до цифрового виходу.

Як підключити акустичну систему до комп’ютера?

В принципі, здійснити підключення звичайних колонок до компютера не складає ніяких труднощів, а ось підключення акустичної системи здатне у багатьох користувачів викликати багато складнощів. У подібній ситуації присутні кілька методів вирішення даної проблеми.

Як підключити динаміки до комп’ютера без підсилювача?. Спочатку потрібно визначити кількість виходів або гнізд, які має звукова карта в вашому комп’ютері.

Підключення колонок до комп’ютера через S / PDIF (цифровий вихід)

Коли ви будете підключати акустику 5.1 через SPDIF, вам доведеться підготувати кабель SPDIF. Для цієї мети можна використовувати як оптичний, так і коаксіальний кабель:

 • У коаксіального. SPDIF входи і виходи виготовлені на роз’ємах типу RCA. Передача цифрового сигналу відбувається по звичайному кабелю, який має відповідні роз’єми. Пристрій, який приймає імпульси-наведення відфільтровує їх, але все одно присутній ймовірність втрати частини даних.
 • Оптичний SPDIF застосовує оптичний кабель для передачі даних. Входи і виходи виготовлені на роз’ємах типу Toslink, що закриваються заглушками. Їх наявність допомагає дуже швидко визначити тип інтерфейсу. Крім того, звукові карти Creative також застосовують оптичний інтерфейс, який використовує кабель mini Toslink. У оптичного кабелю відсутнє реагування на магнітні поля, оскільки відбувається передача даних у вигляді світлових імпульсів. Тому присутня думка, що у оптичного інтерфейсу передачі цифрових даних відбувається набагато кращий захист від зовнішнього впливу, ніж у коаксіального. Супутникові ресивери застосовують саме оптичний тип інтерфейсу SPDIF.

Важливо! При виборі типу підключення необхідно враховувати вид інтерфейсу для підключення зовнішніх джерел сигналу на корпусі підсилювача застосовуваної акустичної системи. Для цього необхідно задіяти кабель до цифрового виходу на материнській платі і приєднати його з потрібним вхідним цифровим роз’ємом на акустичній системі. В інтерфейсі аудіокарти слід провести зміну порту виходу, помінявши при цьому аналоговий сигнал на цифровий. Якщо, звичайно, у драйвера відсутня можливість самому визначати підключення до цифрового виходу.

Як підключити акустичну систему до комп’ютера?

В принципі, здійснити підключення звичайних колонок до комп’ютера не складає ніяких труднощів, а ось підключення акустичної системи здатне у багатьох користувачів викликати багато складнощів. У подібній ситуації присутні кілька методів вирішення даної проблеми.

Як підключити динаміки до комп’ютера без підсилювача?. Спочатку потрібно визначити кількість виходів або гнізд, які має звукова карта в вашому комп’ютері.

система 7.1

Для сучасних вбудованих звукових карт присутня можливість використання акустики 7.1, яка на материнській платі позначена кольоровими гніздами. Кожна забарвлення має своє призначення:

 • зелений вихід, що відноситься до фронтальним або так званим переднім динамікам;
 • помаранчевий штекер підтримує центральний канал і сабвуфер;
 • чорне гніздо. для тилових або задніх динаміків;
 • вихід сірого кольору спрямований на бічні динаміки, або їх ще називають колонками навколишнього звуку;
 • гніздо синього відтінку використовується для лінійного входу, який може застосовуватися, наприклад, для плеєра, електроакустичної гітари;
 • рожевий вихід здійснює роботу мікрофона.

Як підключити колонки до комп’ютера без підсилювача?

Дуже зручно прослуховувати музику або переглядати фільм на персональному PC. Відсутність набридливої ​​реклами і можливість в будь-який момент зупинити сам перегляд фільму. істотна перевага перед телевізійним переглядом. Та й наявність спеціальних програм дозволяє в будь-який час доби спілкуватися з друзями і близькими. Але щоб була присутня можливість передачі звуку, комп’ютер повинен бути оснащений колонками. Користувачам, які не мають ніякого відношення до техніки, іноді дуже складно підключити аудіоапаратуру. У нашій статті розглянемо, як підключити колонки до комп’ютера без підсилювача.

Говеные китайские колонки для ПК/ноутбука с питанием от USB.

система 5.1

Для підключення колонок 5.1 акустичної системи вам доведеться задіяти кілька гнізд, які мають відповідні відтінки. зелений, оранжевий і чорний. Ось як підключити до комп‘ютера пасивні колонки і сабвуфер 5.1 від акустичного центру:

 • На задній панелі системного блоку підключаємо кабель, який має зелений штекер, в роз’єм аудіовиходу теж зеленого кольору.
 • Орієнтуючись по квітам, підключаємо інші кабелі до відповідних роз’єми на модулі управління звуковою картою.

Важливо! У процесі підключення кабелю в звукову карту в програмі відображається, який тип динаміка відповідає конкретному гнізда. В результаті. повинні бути задіяні всі три вищезгаданих роз’єму.

 • Підключаємо сабвуфер і колонки кабелем RCA-RCA, при цьому один кінець кабелю підключаємо в сабвуфер, оскільки найчастіше в ньому знаходиться підсилювач. Інший кінець приєднуємо до відповідного динаміку.

Важливо! Для того щоб ви не помилилися, кожен вихід RCA на сабвуфере підписаний, виходячи з типу динаміка.

Важливо! При наявності акустичної системи 7.1 доведеться додатково скористатися сірим роз’ємом на материнській платі для застосування бічних динаміків.

 • В крайньому випадку можна скористатися інструкцією до материнської плати, особливо, коли доводиться підключати роз’єми навушників і мікрофону на передній панелі системного блоку комп’ютерного пристрою.

Як підключити колонки для ігор?

Як підключити пасивні колонки до комп’ютера без підсилювача? Ігри здатні виводити звук безпосередньо, без застосування при цьому різних стисків. Тому з гри по S / PDIF все одно немає можливості створити більший стереозвук.

Для виправлення такої вади необхідно придбати звукову карту, здатну підтримувати Dolby Digital Live або DTS Connect. Дані технології мають здатність миттєвого кодування багатоканального звуку з гри 5.1 або 7.1 в цифровий сигнал Dolby Digital або DTS і безпосередньо здійснювати передачу через S / PDIF. При практичному функціонуванні однієї з описаних технологій, відбувається перекодування всього звуку, що програється на аналогових виходах та надіслано на цифровий S / PDIF.

Розглянемо, як з будь-якого джерела отримати звук 5.1, для цього:

 • В налаштуваннях звукової плати вибираємо одну з представлених технологій кодування звуку 5.1: Dolby Digital Live або DTS Connect.
 • В панелі налаштування звуку Windows основним пристроєм вибираємо аналогові виходи звукової карти.

Хибні уявлення заважають користувачів

Не володіючи потрібною інформацією, у деяких користувачів присутні помилки, які можуть значно ускладнити процес використання колонок. Розглянемо найбільш поширені:

 • При закінченні гри необхідно провести перемикання в початковий стан для коректної роботи. Якщо одна з технологій кодування на льоту буде завжди включеною, то у вас відсутня можливість проглядання і прослуховування файлів з багатоканальним звуком. Так як вони є закодованими, то і так їх потрібно виводити безпосередньо на S / PDIF.
READ  Включаю комп'ютер а монітор не включається

Важливо! Насправді, не слід нічого перемикати. При перегляді фільму в стерео відбувається розкладання на 5.1. Коли переглядаєте відео з доріжкою DTS або Dolby, то відбувається ідеальне розкладання звуку по каналах. Така ситуація дуже добре проглядається навіть на плеєрі, у якого є можливість перемикання звукових доріжок, наприклад, The KMPlayer.

 • Процес кодування на льоту стереосигнала з mp3 файлу в застосуванні DTS Connect або Dolby Digital Live в кілька разів поступається при апаратному розкладанні такого звуку на ресівері або на колонках.

Важливо! Це не так. При підключенні до ресивера акустики аналогічної якості, суттєвої різниці не спостерігається. Головне. дотримуватися наступної умови, при якому б не забувалися відключатися опції в налаштуваннях THX Studio Pro або в подібному “еквалайзері” звукової карти. В іншому випадку. створюються різні ефекти, наприклад, може виділятися голос на загальній фонової зображенні звуку. Крім того, велику роль відіграє звукова карта. Creative Titanium HD прекрасно з цим справляється.

Як підключити пасивні колонки до комп’ютера?

Присутність у колонок двох входів RCA, так званих тюльпанів, дозволяє проводити підключення, застосувавши аудіокабель Mini jack (джек 3,5 мм) на 2 RCA. Mini jack необхідно підключити до звукової карти, що має зелений вихід, при використанні їх в якості фронтальних динаміків або як стереопару. Або можна застосувати аудіокабель 2 RCA-2 RCA і перехідник mini jack, який функціонує на 2 входи RCA.

На кожному стовпчику знаходиться по 2 клеми. В цьому випадку ви можете цілком скористатися кабелем від будь-яких навушників, що мають mini Jack 3,5 мм. Для цього:

 • Слід акуратно відрізати динаміки і ретельно зачистити провід.
 • Після цього підключити зачищені кінці в клеми, а mini Jack. в звукову карту.

Важливо! Якщо ви хочете знайти застосування пристойного музичного центру, то найкраще придбати недорогий стереопідсилювач, що цілком виправдає ваші витрати.

При подібному методі підключення колонок до комп’ютера вам не вдасться домогтися якісного звукового ефекту через невисокий показник потужності. на виході буде всього кілька Ватт. Але такий варіант цілком виправданий, оскільки в будь-якому випадку для функціонування пасивним динаміком потрібно підключити підсилювач. В іншому випадку. колонки б просто припадали пилом на полицях або за непотрібністю їх би довелося викинути у відро для сміття.

Підключення до PC бездротових колонок

Відсутність проводів при використанні сучасних акустичних аксесуарів вже давно нікого не дивує. Це зручно. не потрібно визначати до якого роз’єму підходить той чи інший кабель. Крім цього, немає необхідності постійно розплутувати дроти. З’єднання в цьому випадку відбувається через канал Bluetooth.

На планшетах і ноутбуках, обладнання для такого підключення вбудовано в корпус. Комп’ютери, в більшості випадків, не обладнані таким каналом. При сполученні бездротових колонок з PC, використовують спеціальні перехідники-адаптери, які підключають до оргтехніки через USB-порт. Для передачі звукового сигналу без проводу виконують такі дії:

 • включають комп’ютер або ноутбук (на PC вставляють адаптер);
 • підключають колонки до харчування і активують їх;
 • за допомогою кнопки Fn, утримуючи одночасно з клавішею Bluetooth, розташованої у верхньому ряду клавіатури (F2, F3, F4 або інша кнопка з зображенням антени), роблять сигнал активним;
 • в операційній системі Windows, через «Пуск» знаходять в розділі «Пристрої та принтери» динаміки і активують їх;
 • після цього включають аудіозапис і перевіряють працездатність колонок.

Включення Bluetooth-каналу може бути виконано через «Диспетчер пристроїв» будь-якої версії Windows. Для цього вибирають потрібний розділ і активують бездротової канал. Після виявлення комп‘ютером динаміків, натискають кнопку «Додати устаткування», після чого ноутбук запропонує з’єднатися з колонками і залишиться підтвердити необхідність підключення.

Як підключити музичний центр до комп’ютера

Сучасні, вбудовані в комп’ютер, звукові карти, дозволяють підключити акустику, що має до шести каналів. Наявність шестиканальної дискретної карти легко перевіряють при зовнішньому огляді системного блоку. На корпусі завжди можна знайти збільшена кількість роз’ємів для з’єднання з аудіосистемою.

Для підключення музичного центру до комп’ютера необхідно підключити штекерні висновки до гнізд відповідних кольорів, потім включити харчування аудіообладнання і PC. Після цього активують аудіозапис, і перевіряють якість відтворення.

ВАЖЛИВО! На музичному центрі, при такому з’єднанні, вибирають режим AUX, який дає можливість прийняття цифрового сигналу від зовнішнього джерела.

Як підключити колонки до комп‘ютера

Важко уявити сучасний комп’ютер без колонок, які використовують для озвучування фільму, що проглядається або ролика, а також для прослуховування музичних треків. Первісне призначення системних блоків з моніторами не передбачало прослуховування аудіо. Але, після перекладу звукових коливань в цифру, виникла потреба в динаміках, а згодом, спеціальні програми дозволили використовувати PC і інші гаджети в якості основного звуковідтворювального інструменту. Підключення акустичних аксесуарів для оргтехніки. колонок, сабвуфера і підсилювача, не вимагає високої кваліфікації і вивчення складних схем, а тільки дотримання правильної послідовності дій і уважності.

Як встановити і підключити до комп’ютера колонки з проводами безпосередньо

Сучасні динаміки, призначені для з’єднання з оргтехнікою, мають два дроти. Один з них мережевий, а інший. для звукового сигналу. Куди кожен з них необхідно вставити для забезпечення якісного з’єднання? Підключення виконують наступним чином:

 • шнур живлення включають в розетку;
 • знаходять на корпусі системного блоку (або ноутбука) гніздо діаметром TRS 3,5 мм, відповідним штекера другого проводу колонок;
 • вставляють звуковий шнур в отвір;

ВАЖЛИВО! На блоці ззаду може перебувати два однакових по діаметру гнізда для підключення аудіоапаратури! В цьому випадку необхідно звернути увагу на колір отвори або на позначення поруч з місцем для виходу сигналу. Роз’єм повинен бути зеленого відтінку (див. Фото), а якщо. ні, то біля нього зазвичай нанесено зображення навушників!

 • після цього включають комп’ютер і колонки;
 • при наявності інсталяційного диска, відразу після підключення динаміків, потрібно його запуск, для коригування драйверів;
 • після цього прослуховують аудіозапис, тим самим перевіряючи працездатність колонок.

Сучасні атрибути малих габаритів для відтворення звуку можуть не мати штекера TRS 3,5 мм. Вони підключаються до системного блоку за допомогою USB-роз’єму або через Bluetooth.

УВАГА! Звичайні старі моделі колонок забезпечені багатоканальним штекерним з’єднанням. Подібна акустика приєднується до відповідного гнізда на корпусі комп’ютера або через спеціальний перехідник!

Що робити, якщо після підключення колонок немає звуку

Іноді, після виконаних маніпуляцій, звук не працює. Чому так відбувається? Це може бути викликано наступними причинами:

 • поганим контактом на роз’ємі;
 • обривом дротів;
 • невідповідністю налаштувань комп’ютера характеристикам колонок;
 • несправністю динаміків.

Для усунення таких неполадок, спочатку щільно притискають сполучні штекери до роз’ємів і оглядають дроти на предмет розриву. Такі роботи виконують при включених колонках. Короткочасне поява звуку при натисканні на з’єднання, підтвердить наявність дефекту підключення.

Якщо звук не з’явився, заходять через меню «Пуск» в розділ «Панель управління», потім в підрозділ «Диспетчер пристроїв» і «Звукові пристрої». Знаходять динаміки або підключений музичний центр і активують його.

Іноді для цього потрібно перевірити драйвера, які тут же, в цьому меню. оновлюють. Така ж проблема може виникнути при Bluetooth-підключенні колонок. Якщо драйвера мають пароль, то його потрібно знайти в документах оргтехніки. Зазвичай використовують прості комбінації з чотирьох однакових цифр.

Відтворення звуку з звичайну колонку або бездротове обладнання принесе задоволення не тільки меломанам, а й користувачам, які віддають перевагу домашні кінотеатри. Завдяки дискретним картками та використання багатоканального підключення, можна насолоджуватися якісним і об’ємним звуком.

Покрокова інструкція

Незважаючи на гадану простоту розглянутих маніпуляцій, нерідко у власників PC виникають труднощі із сполученням колонок різних типів. Як вже було зазначено, в ситуаціях зі звичайними бюджетними моделями досить буде просто підключити динаміки через аудіовихід. Якщо придбані більш сучасні і «наворочені» девайси, то алгоритм може істотно ускладнитися. У деяких випадках можуть знадобитися відповідні знання та навички. Саме з цієї причини на багатьох тематичних ресурсах досвідчений користувач або фахівець публікують покрокові інструкції.

READ  Як запустити PC без кнопки включення

підключення

Ключовим моментом всього процесу є безпосередньо саме приєднання колонок до PC. Варто нагадати, що на материнській платі останнього знаходяться всі необхідні виходи, в роз’єм яких і потрібно вставляти штекер. Потрібне гніздо, як правило, має зелений колір і відзначено написом Line Out. Ось саме до нього і підключаються провідні колонки.

Крім виходу на материнській платі, більшість сучасних PC мають його дублера на передній панелі системного блоку. Однак, як показує практика, при використанні даного гнізда найчастіше погіршується якість звуку, особливо якщо використовуються аудіо без підсилювача. Якщо мова йде про набирають зараз популярність комп’ютерах-моноблоках, то підключити динаміки можна буде до монітора.

Портативні колонки потрібно на початковій стадії підключити до USB-порту. Більш габаритні моделі включають в побутову електромережу.

Природно, найпростіше сполучаються Bluetooth-динаміки, оскільки в таких ситуаціях обходяться без штекерів.

Системні налаштування

Після того як було здійснено підключення зовнішніх колонок і встановлено відповідне ПЗ, можна переходити до аналізу та налаштування конфігурації системи. Весь алгоритм в даному випадку є досить простим і включає в себе наступні маніпуляції:

 • перейти на вкладку «Панель управління» в меню «Пуск»;
 • відкрити розділ «Звук»;
 • в меню «Відтворення» клікнути ПКМ по підключеної акустичної системі і вибрати настройки;
 • в вкладці налаштувати звукові канали та клікнути «Далі»;
 • при установці широкосмугових аудиоустройств потрібна активація, проставивши «галочки» у відповідних рядках.

Как подключить колонки к компьютеру

Грамотне використання майстра настройки дозволить максимально підвищити якість відтвореного звуку. При цьому найбільших результатів можна досягти при настройці параметрів. Для цього необхідно слідувати інструкції.

 • У розділі «Відтворення» вибрати встановлені динаміки і, клікнувши по ним правою кнопкою миші, перейти на вкладку «Властивості».
 • У розділі «Рівень» налаштувати параметри гучності, а також баланс лівого і правого колонок.
 • Вибрати при бажанні звукові ефекти з урахуванням актуальної конфігурації у вкладці «Покращення». В даному пункті меню доступні такі опції, як еквалайзер, зміна висоти тону, а також придушення голосу і ефект оточення.
 • На завершальному етапі необхідно перейти в пункт «Додатково» для налаштування монопольного режиму, а також регулювання частоти дискретизації і розрядності для загального режиму.

Після внесення всіх перерахованих змін необхідно натиснути «Застосувати». В іншому випадку можна опинитися в ситуації, коли всі кроки були зроблені правильно, але підключені колонки не працюють.

Особливості

На сучасному ринку зараз представлений більш ніж широкий асортимент колонок різних марок, що мають різні характеристики і функціонал. Саме складність пристрою визначає нюанси його інтеграції. Виходячи з цього, перед тим як під’єднати колонки до комп’ютера, рекомендується приділити увагу вивченню параметрів обладнання. Слід пам’ятати, що в деяких випадках буде недостатньо просто встановити аудіо в зручному місці, приєднавши їх до системного блоку.

На сьогодні користувачам доступні різні види колонок, які можна поєднати з PC. У кожному конкретному випадку потрібно враховувати ряд конструктивних особливостей і нюансів алгоритму сполучення пристроїв. З самого початку необхідно приділити увагу провідним колонкам.

До речі, зараз можна придбати як бюджетні і максимально спрощені, так і більш просунуті моделі.

Багатьом користувачам можуть заважати дроти на столі. У той же час такі колонки характеризуються максимальною надійністю, а також простотою підключення та експлуатації. Ці пристрої без будь-яких ускладнень взаємодіють як з новими, так і застарілими моделями PC. У спрощеному вигляді алгоритм підключення дротових колонок включає в себе наступні кроки:

 • вибір місця для розміщення колонок;
 • підключення аудіо до електромережі, деякі моделі живляться від PC через USB-порт;
 • безпосередньо саме підключення колонок;
 • при необхідності сполучення правого та лівого динаміків;
 • запуск будь-якого звукового файлу, тестування роботи пристрою.

Другий варіант, з яким можна зіткнутися. це підключення музичного центру. При наявності подібної апаратури її можна успішно використовувати при відтворенні аудіофайлів без додаткових фінансових витрат. Процес сполучення системи з персональним комп’ютером має ряд особливостей, і тому рекомендується приділити увагу деяким моментам.

 • В обов’язковому порядку необхідно подбати про наявність спеціального дроти, один кінець якого оснащений роз’ємами типу MiniJack 3.5, а на іншому. знаходяться так звані тюльпани червоного і білого кольорів.
 • Згадані «тюльпани» слід помістити у відповідні отвори, музичного центру з урахуванням кольорів.
 • Роз’єм MiniJack підключається до аудіовиходу компютера, який позначений зеленим кольором. Включити центр і вибрати в настройках «Відтворення з зовнішнього джерела» (AUX).

У ситуаціях з акустичними системами формату 5.1 звук виводиться на динаміки аналогічним чином. У процесі підключення при цьому важливо враховувати кольору штекерів і гнізд. До речі, слід пам’ятати, що в такому разі на PC має бути присутня дискретна, а не інтегрована звукова карта з відповідною кількістю виходів.

На даний момент рекордними темпами зростає популярність бездротових колонок. Природно, їх інтеграція з комп’ютером має свої особливості. У подібних випадках підключення здійснюється у форматі Bluetooth. Якщо мова йде про сучасних моделях ноутбуків, то ніяких додаткових маніпуляцій не буде потрібно, оскільки дана опція є встановленою.

У ситуаціях з персональними комп’ютерами може знадобитися установка спеціального адаптера у вигляді мініатюрного USB-пристрої, що зовні нагадує звичайну флешку.

Аналізуючи нюанси сполучення бездротових колонок з PC, варто виділити ряд важливих моментів.

 • Перш за все потрібно активувати саме аудіопристрій.
 • Потім слід включити Bluetooth на самому PC. Якщо на комп’ютері встановлено Windows 10, досить буде в треї знайти значок мереж і в розгорнулося після цього списку знайти Bluetooth. У ситуаціях з Windows 7 для здійснення потрібних дій буде потрібно зайти в «Пристрої та принтери».
 • На завершальному етапі залишиться тільки активувати з’єднання, слідуючи підказкам.

Варто відзначити, що, незалежно від операційної системи, можна скористатися «Диспетчером пристроїв», в якому присутня функція активації бездротового з’єднання. Після включення Bluetooth в треї з’явиться його значок, клікнувши по якому необхідно перейти в розділ додавання пристроїв. Комп‘ютер і колонки самі виявлять один одного, після чого перший запропонує користувачеві підключення.

Використання сторонніх програм

Деяким користувачам не вистачає вбудованих налаштувань персонального комп’ютера і можливостей Realtek HD. У таких ситуаціях можна використовувати додаткове програмне забезпечення. Функціональність подібних утиліт орієнтована на редагування всіх відповідних параметрів відтворення звукових файлів.

На сьогоднішній день розробники пропонують користувачам більш ніж широкий асортимент програм. Їх списки і огляди можна знайти на багатьох тематичних сайтах і форумах. До речі, мова йде про софт для настройки, а також посилення звуку.

Налаштування Realtek HD

У переважній більшості випадків інтегровані звукові карти працюють в форматі HD Audio. При цьому найбільш поширеним пакетом софта є Realtek HD. Це програмне забезпечення дозволяє налаштувати кожен параметр відтвореного звуку, а також записи відповідних файлів. Для внесення необхідних змін буде потрібно виконати ряд дій.

 • Завантажити останню версію програми з офіційного сайту розробника і інсталювати її.
 • У меню «Пуск» перейти на вкладку «Панель управління».
 • Відкрити «Диспетчер Realtek HD».
 • У вікні буде відображено пункт «Конфігурація динаміків», в якому слід налаштувати підключення попередньо колонки. У цьому ж розділі можна активувати широкосмугові аудіо.
 • Виконати налаштування в меню «Звукові ефекти» з урахуванням особистих переваг. Для цього користувачеві надається 10-смуговий еквалайзер, а також цілий арсенал шаблонів.
 • Перейшовши на вкладку «Стандартний формат», користувач має можливість внести певні коригування параметрів і форматів. CD або DVD.
BETATECH.COM.UA 2022