Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Як підключити мережевий кабель до комп’ютера

Підключення Wi-Fi до комп‘ютера з мережевого кабелю

Раніше інтернет можна було підключити тільки через телефонну волосінь. Зараз це можна зробити за допомогою мережевого кабелю (кручений пари). Для цього:

 • Підключіть провід провайдера до роутера wi-fi в гніздо з написом WAN (або Internet);
 • Мережевий кабель кручена пара вставте в один з роз’ємів LAN. В якій саме. не має значення;
 • Другий кінець шнура підключіть до комп’ютера (або ноутбука) в роз’єм RJ 45. Якщо комп’ютер увімкнено, то поруч з роз’ємом повинна заблимати лампочка.

Мережевий кабель можна підключати і при включеному роутере, і при включеному комп’ютері. Це безпечно.

Якщо інтернет не підключається

Зазвичай комп’ютер з операційною системою Windows 7/8/10 автоматично отримують IP-адреса і відразу підключаються до інтернету. Але можливо, що вам доведеться самим зробити деякі настройки.

Якщо підключення до інтернету не відбулося в автоматичному режимі, то виконайте наступні маніпуляції:

 • Перевірте, чи включений роутер Wi-Fi;
 • Перевірте, чи добре приєднаний мережний кабель до роз’ємів роутера і комп’ютера;
 • Перевірте, видимість мережевої карти в диспетчері пристроїв. Якщо в диспетчері пристроїв немає запису «Мережеві адаптери», значить необхідно встановити або перевстановити драйвер мережевої карти.

Як підключити wi-fi до комп’ютера з мережевого кабелю

Сьогодні ми поговоримо про те, як можна підключити Wi-Fi до комп’ютера з мережевого кабелю. Після того, як вам провели інтернет-кабель і підключили до нього Wi-Fi роутер, можна зайнятися створенням своєї маленької локальної мережі. Напевно у вас є не тільки стаціонарний комп’ютер (а може і не один), але і планшет, і ноутбук, і смартфон, і плазмовий телевізор. І все це можна об’єднати в одну сітку з виходом кожного пристрою в інтернет.

У цьому випадку вся ваша сім’я може насолоджуватися інтернетом на свій розсуд, не заважаючи один одному. Хтось буде грати на комп’ютері в онлайн ігри, хтось буде дивитися по телевізору улюблені фільми або відеоролики з YouTube, хтось буде працювати або спілкуватися через інтернет на ноутбуці, а хтось в цей час може спілкуватися по WhatsApp або Viber через мобільний телефон або смартфон. І всі ці задоволення можна налаштувати з однією точкою доступу по роутера Wi-Fi.

А для того, щоб створити (розгорнути) таку сітку необхідно скористатися одним з двох варіантів підключення:

 • Прокласти мережевий кабель від роутера до стаціонарного комп’ютера і телевізора.
 • Підключити стаціонарний комп‘ютер через зовнішній або внутрішній Wi-Fi адаптер. Тим більше, що у ноутбука, планшета і смартфона цей адаптер вже вбудований.
READ  Як з'єднати 2 комп'ютера через локальну мережу

У цій статті ми розглянемо перший варіант підключення.

Как подключить интернет кабель к компьютеру

Налаштування мережевої карти комп’ютера для підключення через Wi-Fi роутер

Якщо після проведених вище маніпуляцій, інтернет все одно не підключається, то необхідно вручну прописати IP-адресу для вашої мережевої карти.

 • клікніть правою кнопкою миші по значку мережевого підключення на панелі завдань (він знаходиться біля годинника), і вибрати пункт «Центр управління мережами».
 • Якщо цього значка немає на панелі завдань, то відкрийте Панель управління.

У Windows 7 Панель управління знаходиться в меню «Пуск».

Вибрати в перегляді «Дрібні значки», і клікнути по пункту «Центр управління мережами і загальним доступом».

Натисніть праворуч по посиланню «Зміна параметрів адаптера».

Клацніть правою кнопкою по значку мережевої карти і в випадаючому списку виберіть пункт «Властивості».

Виділіть «Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» і натисніть нижче кнопку «Властивості».

Виберіть пункт «Використовувати наступну адресу» і нижче пропишіть наступне:

IP-адреса 192.168.1.5 (остання цифра може бути будь-який від 1 до 255)

Альтернативний DNS-сервер нічого не треба

Встановіть галочку навпроти напису «Підтвердити параметри при виході».

Якщо вискочить невелике віконце з якимось попередженням. тисніть кнопку «Так».

Ось таким чином ми змогли підключити Wi-Fi до комп‘ютера. Тепер добре б перезавантажити комп’ютер.

Якщо все ж потрібно прописати статичний IP

 • Відкрийте «Налаштування параметрів адаптера»;
 • Клацніть правою кнопкою миші по назві мережевого адаптера і натисніть «Властивості»;
 • Виділіть опцію «IP версії 4 (TCP / IPv4)» і клацніть «Властивості»;

  підключити, мережевий, кабель, комп
 • Поставте перемикач в положення «Використовувати наступний IP-адреса» і вкажіть настройки, які надав провайдер. Як DNS можна вказати публічні сервера Google. 8.8.8.8 і 8.8.4.4;
 • Збережіть зміни натисненням кнопки OK і закрийте вікно налаштувань.
 • Як підключити Інтернет через кабель від роутера

  Використання роутера. це найпоширеніша схема організації домашнього Інтернету. При наявності Wi-Fi модуля в маршрутизаторі він дозволить підключатися до мережі як бездротовим, так і провідним способом кільком пристроям. Зазвичай на маршрутизаторі є WAN або Internet порт для підключення до «зовнішньої» мережі провайдера і один або кілька портів LAN для підключення пристроїв локальної мережі. Іноді WAN портом є один з портів LAN. Щоб визначити точну відповідність роз’ємів зверніться до документації роутера.

  Отже, щоб підключити Інтернет через кабель від роутера до комп’ютера необхідно:

  • Підключити кабель провайдера до порту WAN маршрутизатора;
  • В один з портів LAN на роутері включити патч-корд достатньої довжини;
  • Підключити патч-корд до PC або ноутбука.

  Налаштування Роутера

  Після підключення комп’ютера або ноутбука до роутера кабелем може знадобитися визначити маршрутизатора. Однак, якщо ви під’єднали проводи в правильні роз’єми на роутері, як було показано в одному з попередніх розділів, і ваш провайдер дозволяє отримувати настройки IP-адреси автоматично по DHCP, то швидше за все Інтернет відразу запрацює на комп’ютері. Якщо цього не станеться, все-таки доведеться провести діагностику мережею та, можливо, підправити настройки роутера.

  READ  Помилка прив'язки програмної ліцензії до комп'ютера

  Оскільки роутерів існує величезна кількість, їх інтерфейси налаштувань можуть значною мірою відрізнятися, то для отримання керівництва по налаштуванню конкретних моделей маршрутизаторів найкраще звернутися до відповідних інструкцій. наприклад:

  В рамках даної статті я покажу мінімальні кроки з діагностики Інтернет-підключення по кабелю через роутер.

  • Запустіть командний рядок cmd;
  • Вставте в вікно команду ipconfig / all і натисніть Enter;
 • В отриманому виведення знайдіть секцію Адаптер Ethernet, в якій знайдете IPv4-адрес і Основний шлюз;
 • Багато роутери з настройками за замовчуванням роздають локальні адреси з мережі 192.168.0.0 або подібних. В цьому випадку ви побачите значення IPv4-адреси адаптера рівне 192.168.0.2-254, а адреса Основного шлюзу. 192.168.0.1 або схожий. Якщо на екрані ви бачите такі адреси, це означає, що мережа між роутером і комп’ютером встановлено і ви можете зайти на сам роутер для настройки, вказавши в будь-якому браузері адресу Основного шлюзу. У моєму прикладі адресою комп’ютера є 10.0.2.15, а шлюз 10.0.2.2. Подібні адреси також застосовуються в локальних мережах. Якщо ж ви бачите адресу, який починається на 169.254, спробуйте оновити його, як було описано вище.

  Можна перевірити підключення до мережі за допомогою команди ping. Введіть

  • Якщо шлюз пінгуєтся, значить зв’язок комп‘ютера і роутера працює;
  • Спробуйте пінгувати адреса 8.8.8.8, якщо він відповідає, значить є доступ в Інтернет, інакше роутер не може вийти на зовнішній мережу або проблема з NAT;
  • Якщо адреса 8.8.8.8 відповідає, то перевірте доступність вузла по домену, наприклад ya.ru. Якщо пакети не доходять при пінг по домену, значить проблема з налаштуванням DNS.
  підключити, мережевий, кабель, комп

  Як налаштувати підключення в Windows 10

  Після того, як фізично всі дроти підключені і видна відповідна індикація на мережевої карти і роутере (при його наявності), прийшов час перевірити і при необхідності налаштувати підключення до Інтернет. Налаштування та порядок дій будуть відрізнятися в залежності від того, чи був включений кабель провайдера безпосередньо в комп’ютер, або через маршрутизатор. Розглянемо перший випадок.

  Є висока ймовірність, що після включення кабелю в комп’ютер Інтернет з’явиться на ньому автоматично. У правому нижньому кутку в панелі завдань Windows потрібно активувати значок мережевого підключення. Щоб перевірити доступ в мережу, просто запустіть браузер і відкрийте будь-яку сторінку в Інтернеті. Якщо вона завантажиться, то все в порядку, інакше читайте наступні інструкції.

  провайдери

  На сьогоднішній день існують сотні провайдерів, що надають послугу виділеного Інтернет-каналу для будинку. У кожному регіоні є як свої локальні провайдери, так і національні, наприклад Білайн, Ростелеком, ТТК і інші.

  типи підключення

  Більшість Інтернет-провайдерів заводять до абонента в квартиру або в будинок Ethernet кабель 5 категорії, який дозволяє передавати дані на швидкості до 100 Мбіт / с. Якщо потрібна вища швидкість, то підключення повинно здійснюватися гігабітним кабелем, а це може бути і кручена пара, і оптоволокно. Не вдаючись в технічні подробиці, зазначу важливий момент. Якщо в першому випадку провайдер проводить кабель категорії UTP-5 до вас в квартиру, його можна підключити безпосередньо до PC або ноутбука і отримати доступ в Інтернет, то в другому варіанті, при використанні технології PON, інженер провайдера встановить у вас вдома додатковий пристрій. перетворювач. який може бути незалежним або поєднаний з маршрутизатором.

  READ  Як поставити пароль на комп'ютер Windows

  Установка абонентського роутера здійснюється за домовленістю з провайдером, оператор може поставити своє обладнання, але в більшості випадків ви маєте право вибрати маршрутизатор самостійно. Монтажні роботи та підключення багато операторів зв’язку здійснюють безкоштовно.

  Резюмуючи, щоб вибрати провайдера і тарифний план необхідно:

  • Визначити оператора, що надає якісний Інтернет по кабелю в вашому регіоні;
  • Вибрати швидкість підключення (500, 200, 100, 50 Мбіт / с) і необхідність доп. послуг, таких, як цифрове телебачення і ін.

  Підключення Ethernet-кабелю до комп‘ютера

  Знайдіть на PC роз’єм мережевої карти (вона може бути вбудованою, або встановлена ​​як плата розширення);

  На ноутбуці роз’єм RJ-45 розташовується на бічній або задній панелі поруч з іншими інтерфейсами, огляньте ноутбук з усіх боків.

 • Щільно вставте провід в роз’єм поки він не клацне коннектора.
 • Якщо у вас встановлена ​​розетка RJ-45, включите другий кінець патч-корду в неї.

  При успішному підключенні кабелю поруч з портом мережевої карти повинні заблимати світлодіоди.

  Включення кабелю безпосередньо в ноутбук або PC

  Перейдемо безпосередньо до підключення вашого комп’ютера або ноутбука до Інтернету по кабелю. Почнемо з прямого підключення без використання роутера. Якщо у вас вдома всього один пристрій, до якого потрібно підключити мережу, то даний спосіб цілком підійде, також він може стати в нагоді для тестування Інтернет-з’єднання в разі збоїв, тому що дозволяє виключити з ланцюжка проміжні вузли, такі як маршрутизатор.

  Для початку необхідно знайти той самий кабель, який був заведений провайдером. Можливі 3 варіанти:

  Сетевой кабель не подключен. Что делать, если он подключен но не работает

   У квартиру заведений кабель кручена пара великої довжини, який може бути скручений в моток. На кінці кабелю обжатий коннектор RJ-45. Виглядає це приблизно так:

  підключити, мережевий, кабель, комп

  Зроблена прихована проводка кабелю в одну з кімнат, де виведена розетка RJ-45:

  Кабель підключений до терминирующего пристрою провайдера.

  У першому випадку включати в комп‘ютер потрібно безпосередньо сам кабель. Для підключення до розетки або іншого пристрою вам знадобиться спеціальний патч-корд необхідної довжини, який з обох сторін має роз’єми RJ-45 типу «тато». Патч-корд може бути «прямої» або «кросовер», для описуваних в статті цілей підійде звичайний «прямий» кабель категорії UTP-5.

  BETATECH.COM.UA 2021