Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як підключити мікрофон до комп’ютера Windows 10

Table of Contents

Чи не працює мікрофон Windows 10

У цьому керівництві ми будемо говорити про усунення неполадок з мікрофоном в Windows 10. Хоч Windows 10 без проблем може працювати з багатьма пристроями запису, наш досвід показує, що гарнітура підключена до комп’ютера і не працює мікрофон Windows 10, як правило, проблема в налаштуваннях. Ось ще деякі рішення, які ви можете спробувати.

підключити, мікрофон, комп, ютера

Відкрийте Параметри Windows Система Звуки. Запустіть Засіб усунення неполадок зі звуком (див. Докладніше: https://mysitem.ru/Windows/432-troubleshooting-Windows-10.html).

Виберіть мікрофон, який не працює або хочете виправити неполадки. Натисніть Далі. Система в автоматичному режимі почне пошук неполадок пов’язаних з мікрофоном. По завершенню мікрофон повинен працювати або система запропонує інше рішення виправити проблему з мікрофоном.

Налаштування мікрофона Windows 10

Як правило, що б мікрофон працював, треба просто підключити гарнітуру до всієї системи. Якщо не працює, спробуйте налаштувати мікрофон виконавши наступні рекомендації в Windows 10.

Підключіть гарнітуру до всієї системи. Клацніть правою кнопкою миші по значку динаміка в системному треї і виберіть Звуки. Перейдіть на вкладку Запис. Якщо мікрофона немає в списку звукових пристроїв за замовчуванням, клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт Встановлення пристрою за умовчанням.

Звичайно мікрофон вашої гарнітури може і не відображатися на вкладці Запис, то в цьому випадку, у вас є проблеми з драйверами.

Способи налаштування додаткового мікрофона на Windows 10

Крім використання стандартного вбудованого обладнання на Windows 10 без застосування додаткових пристосувань, ви можете підключити до свого комп’ютера потрібне вам звукове обладнання. Для цього вам варто знайти на корпусі пристрою спеціальний порт для підключення гарнітури. Сюди можна буде підключити вибране вами устаткування: наприклад, навушники.

Таке пристосування зручно використовувати, якщо ви не хочете, щоб відповіді вашого співрозмовника чув хтось, що знаходиться в приміщенні, крім вас. Налаштування навушників з мікрофоном проводиться на Windows 10 стандартним чином: при виявленні нового записуючого пристрою воно відобразиться у розділі «Звук», де можна буде відредагувати він використовував параметри, відкривши його властивості.

Якщо навушники не обладнана системою для запису звуку, то в такому випадку буде використовуватися стандартне аудіо обладнання. Як правило, підключення навушників виробляється автоматично. У перший раз системі можуть знадобитися додаткові драйвера, які також найчастіше встановлюються без додаткових маніпуляцій з боку користувача.

Тепер ми дізналися, як правильно налаштувати мікрофон на новому комп’ютері з Windows 10. Як бачите, все досить просто. Однак якщо ви з якоїсь причини все-таки допустили помилку, не варто занадто сильно засмучуватися: завжди в екстреному випадку можна виконати скидання налаштувань мікрофона до стандартних значень, а потім при необхідності повторити всі необхідні зміни заново.

Гарнітури поставляються в двох основних варіантах; з мікрофоном і без нього. Вони обидва падають в більш-менш одну цінову категорію.

У Windows 10, 8.1 і Windows 7 для того щоб чути всі вихідні звуки, потрібно просто підключити його в роз’єм аудіо. Мікрофон на гарнітурі, це інший випадок і не завжди працює. Ось як ви можете налаштувати мікрофон від навушників на комп’ютері Windows 10.

Підключення через USB

Зручний і сучасний метод підключення, який підтримується багатьма материнськими платами.

Знайдіть на системному блоці доступний USB-порт і включіть туди свій пристрій.

Мікрофон з USB-роз’ємом

PC повинен самостійно знайти драйвери для роботи мікрофону. Після того як драйвера встановляться. ви можете перевірити, чи працює ваш мікрофон, зайшовши в вікно параметрів звуку.

Для отримання корисної інформації для установки і настройки мікрофона

Як виглядають аудіовиходи в системному блоці на материнській платі

Не работает микрофон Windows 10

На зображенні нижче показано стандартні роз’єми «Jack» (вони характерні для персональних комп’ютерів з вбудованими звуковими платами).

Стандартні роз’єми jack

Наступна картинка. Так звані роздільні роз’єми.

Роздільні роз’єми для підключення навушників і мікрофону

Дана система розташування може злегка змінюватися, але це не грає великої ролі. Основна риса роздільних звукових виходів. можливість роздільного підключення навушників і мікрофону.

Далі варто розглянути установку різного системного обладнання.

Штекери від навушників можна приєднувати до вищеозначених роз’ємів на материнській платі. Однак суміщені пристрої можуть бути підключені лише через окремий перехідник. Якщо його не використовувати. в такому випадку мікрофон не включиться.

Як можна протестувати роботу мікрофона?

Тут на допомогу приходить вкладка «Прослухати».

Виставляємо галочку «Прослухати з цього пристрою» і тиснемо «Застосувати».

Варто також відзначити іншу корисну опцію для свого мікрофона, яка є в віконці «Звук». Тут можна зменшити показник сили відтворення системних звуків при спілкуванні через мікрофон.

На цьому кроці налаштування мікрофону закінчена. Сподіваємося, що ваш мікрофон буде радувати вас своєю надійною роботою багато років.

Як підключити мікрофон до комп‘ютера в Windows?

Напевно кожен з нас хотів би поспілкуватися з друзями через відеозв’язок, або заспівати свою улюблену пісню через Караоке.

Але як це зробити без мікрофона?

У даній статті ми розберемося як підключити мікрофон до комп’ютера в Windows 7,8 і 10.

Роз’єми на звуковій карті

Щоб можна було налаштувати мікрофон. його, природно, потрібно спочатку грамотно підключити.

Як-правило, на рівні звукової карти, гніздо для підключення мікрофона (також можна використовувати для колонок) забарвлене в рожевий відтінок і на ньому намальований знак мікрофона. Також може бути написано «Line In».

Після того, як ви під’єднали мікрофон. слід його налаштувати в Windows. Як це зробити?

Чи не працює мікрофон в Windows 7

Для початку варто було б переконатися, що ваш мікрофон в принципі все гаразд. Ви можете це зробити приєднавши пристрій, наприклад, до іншого персонального комп’ютера або до ноутбука.

Якщо впевнені, що мікрофон повністю справний і знаходиться в робочому стані, то час рухатися далі.

Перед тим, як почати що-небудь міняти в налаштуваннях вашого комп’ютера. переконайтеся, що ви не переплутали гнізда.

Як я вже писав вище, в задній панелі системного блоку зазвичай розташовано три гнізда, які пофарбовані різними кольорами: рожевий (туди підключається мікрофон), зелений (для колонок) і синій.

Слід пам’ятати, що на передній панелі системного блоку, місця роз’ємів можуть не бути відзначеними в різні кольори, в такому випадку варто звернути увагу на значки біля даних гнізд: ці іконки у вигляді мікрофона у відповідних гнізд.

Роз’єми під мікрофон і навушники на передній панелі

Також перш ніж під’єднувати мікрофон. варто дізнатися який у вас тип роз’єму.

Враховуйте, що є 2 види роз’ємів: міні-штекер і USB. Ці роз’єми можуть бути підключені до будь-якого системного блоку, оскільки більшість сучасних комп’ютерів (а також ноутбуки та Chromebook) мають ці гнізда.

Підключення штекерного мікрофона

Деякі прилади використовують штекер, він схожий на ті, які ви використовуєте на стільниковому телефоні. На комп‘ютері гніздо стоїть на задній частині системного блоку.

Якщо мікрофон не був знайдений автоматично?

Якщо система не зможе самостійно визначати ваш пристрій і поставити драйвера для його повноцінної роботи, можливо потрібно завантажити і завантажити драйвера з інтернету.

Налаштування показника гучності і рівня посилення мікрофона

У параметрі «Рівні настройки» ви можете виставити потрібний показник одержуваного сигналу і встановити показник посилення методом пересування системних повзунків.

Значення посилення в 20 дБ вистачить для простого спілкування і неквапливого розмови. Якщо виставити більше значення, то будуть збільшуватися шуми, з цієї причини краще не перестаратися.

Боротися з природними шумами вам допоможе вкладка «Покращення». рекомендується виставити позначку на «Включити шумозаглушення» для більш чіткого звучання.

Як підключити мікрофон до комп’ютера

Підключення мікрофона до комп’ютера дозволяє значно розширити його можливості. Наприклад, за допомогою мікрофона можна спілкуватися за допомогою Skype, спілкуватися з партнерами по команді в онлайн іграх, записувати звук і т.д.

READ  Як замінити жорсткий диск на комп'ютері

У цьому матеріалі ми розповімо про те, як підключити мікрофон до комп‘ютера на Windows 10 або Windows 7, а також як його налаштувати і перевірити на працездатність.

Підключення мікрофона до комп’ютера

Для підключення мікрофона до комп‘ютера використовується стандартний аудіо роз’єм під Mini Jack 3.5 mm. Даний роз’єм розміщується на задній стороні системного блоку. Поруч з роз’ємом для підключення мікрофона зазвичай знаходяться ще кілька подібних роз’ємів. Вони використовуються для підключення навушників і багатоканальної акустики. Для того щоб не переплутати роз’єми і підключити мікрофон туди куди потрібно, зверніть увагу на кольори, якими виділені роз’єми. Роз’єм для підключення мікрофона завжди позначений рожевим кольором. Також поруч з ним може бути нанесено зображення мікрофона.

Також роз’єм для підключення мікрофона є і на передній панелі комп’ютера, поруч з USB портами. Даний роз’єм також виділення рожевим кольором.

Для того щоб підключити мікрофон до комп’ютера досить увіткнути мікрофон в один з цих роз’ємів. Якщо на комп’ютері встановлено драйвери для звукової карти, то мікрофон почне працювати відразу після підключення.

Как настроить микрофон на компьютере и ноутбуке в Windows 10

Перевірка роботи підключеного до комп’ютера мікрофона

Для того щоб перевірити роботу мікрофона вам потрібно натиснути правою кнопкою по зображенню динаміка на панелі завдань і вибрати пункт «Записуючі пристрої».

Після цього відкриється вікно «Звук» на вкладці «Запис». Тут буде відображатися мікрофон, який ви тільки що підключили до комп’ютера. Для того щоб перевірити роботу мікрофона просто скажіть в нього щось. Якщо мікрофон працює нормально, то праворуч від мікрофона повинні з’явитися зелені смужки. Якщо ж мікрофон не працює, то смужки залишаться сірими.

Налаштування підключеного до комп’ютера мікрофона

Якоїсь особливої ​​настройки мікрофон зазвичай не вимагає. Як правило, він відмінно працює і так. Але, в деяких ситуаціях може знадобитися зміна деяких налаштувань. Для того щоб отримати доступ до налаштувань відкрийте вікно «Звук» таким же способом, як описано вище. Після цього виділіть підключений до комп’ютера мікрофон і натисніть на кнопку «Властивості».

В результаті перед вами відкриється вікно з настройками мікрофона. На першій вкладці можна перейменувати мікрофон, змінити значок мікрофона, перейти до властивостей драйвера або відключити використання мікрофона.

На наступній вкладці, яка називається «Прослухати», можна включити функцію «Прослухати з даного пристрою». При включенні цієї функції звук з мікрофона буде відразу виводитися на ваші динаміки (або навушники).

Наступна вкладка називається «Рівні» і тут знаходяться найбільш корисні настройки мікрофона. Це гучність мікрофона і посилення мікрофона. Використовуючи ці дві функції, ви зможете підібрати потрібну вам чутливість мікрофона.

Наступна вкладка називається «Enchancements» або «Покращення» і тут доступна тільки одна функція «Вимкнути всі поліпшення».

Остання вкладка називається «Додатково». Тут можна вибрати розрядність і частоту дискредитації, яку буде використовувати підключений до комп’ютера мікрофон. Також тут знаходяться настройки, які стосуються монопольного режиму роботи мікрофона.

Після внесення змін до настройки мікрофона не забудьте натиснути на кнопку «Застосувати».

Творець сайту comp-security.net, автор понад 2000 статей про ремонт комп’ютерів, роботі з програмами, налаштування операційних систем.

Дякую дуже просто і зрозуміло, стільки років я без мікрофона. Ну тепер то я дам країні буханкаца.

Перевірка підключення мікрофона на комп’ютері

Після того, як ви під’єднали ваш мікрофон до системного блоку або до ноутбука, вам необхідно перевірити його в роботі. Це можна зробити наступними способами:

 • Основна перевірка починається в настройках комп’ютера:
 • Зайдіть в меню вашого комп’ютера і відкрийте поле «Панель управління»,
 • Знайдіть вкладку «Звук», а далі «Запис»,
 • Натисніть на слово «Мікрофон» і виберіть функцію «Прослухати»,
 • Не забудьте позначити галочкою функцію «Прослухати з даного пристрою», яка буде знаходитися в тій же вкладці.
 • Якщо комп’ютер працює справно і мікрофон підключений правильно, то ви можете зайти в функцію звукозапису і спробувати записати голосове повідомлення, потім його відтворити, після чого буде зрозуміло, підключився чи мікрофон.
 • Інший спосіб перевірки можна виконати, відкривши будь-яку програму з використанням аудіо. Наприклад, спробуйте зайти в Skype і подзвонити кому-небудь з друзів. Можна зробити виклик адміністратора в Skype, щоб перевірити звук. Вам буде запропоновано записати короткий звуковий повідомлення після сигналу, потім ваша запис буде відтворено. Якщо ви почуєте ваш голос, то обладнання підключено і працює.

Як підключити мікрофон до комп’ютера

Мікрофон. це пристрій, що дозволяє підтримувати голосовий зв’язок в різних програмах, таких як Skype або комп’ютерних іграх. Однак, для підключення мікрофона до комп’ютера потрібно провести нескладну процедуру по встановленню та налагодженню пристрою. У більшості випадків мікрофон все-таки необхідний для спілкування. Так як же підключити мікрофон до комп’ютера, щоб поспілкуватися з одним.

Як підключити мікрофон до ноутбука

Ноутбуки користуються не меншою популярністю, так як їх зручно переносити з кімнати в кімнату, брати з собою в дорогу і т.д.

При використанні ноутбука питання підключення мікрофона зазвичай не виникає, так як всі ноутбуки мають вбудований мікрофон і немає необхідності підключати зовнішній пристрій для спілкування. Але все ж, якщо виникає така потреба, наприклад, ви хочете зробити аудіо-запис в хорошій якості або підключити караоке, то вам потрібно виконати наступні дії:

  Перевірити наявність роз’єму для підключення мікрофона. У багатьох випадках потрібен спеціальний перехідник. Такий роз’єм являє собою отвір рожевого (червоного) кольору діаметром 3,5 міліметра.

Якщо ваш пристрій не має даного входу, то вам необхідно придбати перехідник або перехідник.

 • Перехідник являє собою пристрій, одна сторона якого підключається через USB-порт, куди можна вставляти флешки або інші зовнішні носії, такі як жорсткий диск і т.д. А інша сторона дозволяє підключити до перехідника мікрофон. Таким спосіб можна підключити будь-яке обладнання до вашого комп’ютера.
 • Розгалужувач є провід, один кінець якого (зазвичай чорного кольору) вставляється в стандартний роз’єм для гарнітури, а на іншому кінці є два відгалуження. зеленого і червоного кольорів. Зелений колір необхідно підключити до ваших колонках, а червоний. в роз’єм соответствущего кольору для мікрофона.
 • Як підключити до комп’ютера бездротової мікрофон

  Безпровідний мікрофон має великі переваги не тільки в зручному використанні за рахунок відсутності проводів, але і завдяки наявності функції шумозаглушення.

  Підключення бездротового обладнання найзручніше проводити за допомогою Bluetooth. Якщо ж Bluetooth відсутній, то можна підключитися через порт USB. Зазвичай в комплект з бездротовими пристроями завжди входить інсталяційний диск і флешка-передавач для USB-порту. Флешку потрібно вставити у відповідний вхід на ноутбуці або системному блоці і встановити диск слідуючи вказівкам. Тепер ваше обладнання готове до роботи!

  Існують різні програми автоматичної настройки звуку на комп’ютерах. До таких програм відносяться RecordPad, Echo, Free sound Recorder і інші. Ці програми дають можливість робити професійні аудіо-записи без різних перешкод і шуму.

  Для роботи з даними програмами необхідно вибрати і завантажити продукт, потім встановити його на своєму комп’ютері.

  Як підключити мікрофон на Windows 7

  Кожен користувач самостійно вибирає якою операційною системою йому зручніше користуватися. Але системи можуть відрізнятися між собою інтерфейсом, швидкістю, різними функціями. Відповідно настройки на різних системах можуть відрізнятися між собою.

  Для того щоб правильно налаштувати мікрофон в системі Windows 7 і він працював без будь-яких проблем, найкраще оновити звуковий драйвер.

  Якщо на вашому пристрої встановлено Realtek HD, то його потрібно просто оновити, відповідно разом з ним оновиться драйвер звуку. Наявність або відсутність програми ви можете перевірити таким способом:

  • Зайдіть в «Панель управління»,
  • Виберіть «Обладнання», потім вкладку «Запис», в якій ви знайдете «Мікрофон»,
  • Натиснувши праву кнопку миші на «мікрофон», вам будуть доступні його властивості,
  • У властивостях виберіть розділ «Рівні» і посуньте ролик до позначки «100»,
  • При наявності підключених навушників, рівень потрібно виставити до позначки «60» або «70»,
  • Потім потрібно налаштувати «Посилення», вибравши рівень децибел «20»,
  • Збережіть оновлені налаштування.

  Налаштування звуку і мікрофона на комп’ютері

  В панелі управління для більшої зручності можна налаштувати звук:

  • Зайдіть в розділ «Звуки і пристрої», розташований в панелі управління,
  • Виберіть розділ «Аудіо», потім «Запис звуку», тут же ви знайдете вкладку «Гучність»,
  • В меню «Гучність» потрібно знайти слово «Мікрофон» і збільшити гучність до потрібного вам рівня. Зазвичай гучність мікрофона виставляється на максимум,
  • Також застосуєте функцію «Посилення»,
  • Натисніть на слово «Зберегти».

  Якщо ви виявите будь-які шуми або перешкоди після всіх налаштувань, то вам потрібно налаштувати «Придушення шуму». Цю функцію ви зможете знайти в вищеописаних звукових настройках.

  Як підключити мікрофон до стаціонарного комп’ютера

  Мікрофон, навушники та інше обладнання підключаються до комп’ютера через системний блок, оснащений відповідними для цих цілей роз’ємами. Зазвичай використовується роз’єм стандартного розміру. 3,5 міліметра.

  READ  Чи підтримує Samsung А8 бездротову зарядку

  Якщо ж ваше обладнання не підходить до даного роз’єму, то вам необхідно скористатися перехідником. Деякі мікрофони мають роз’єм 6,5 міліметрів, а також зустрічаються інші розміри. Відповідно перехідник потрібно підбирати під ці розміри. З одного боку перехідник повинен підходити під аудіо-роз’єм вашого мікрофона, з іншого боку перехідник буде стандартного роз’єму, що підходить під кожен комп’ютер.

  Для того щоб визначити якого діаметру роз’єм вашого мікрофона, достатньо подивитися на заводську коробку. На упаковці виробник описує всі характеристики пристрою, в тому числі і розміри вихідного штекера.

  тестування мікрофона

  Якщо ви не хочете дізнатися про погану якість переданого звуку в останню чергу, коли вам про це повідомить ваш співрозмовник, вам потрібно заздалегідь протестувати свій мікрофон. Зробити це можна двома методами. програмним і системним.

  Як підключити мікрофон до комп’ютера

  У комп’ютера є безліч функцій, але його і без того широкий функціонал можна розширити за рахунок підключення нових пристроїв. Одним з найважливіших пристроїв, які до нього можна підключити, є мікрофон. Мікрофон потрібен для спілкування з людьми, роботи і записи аудіодоріжок. Мікрофон. досить корисна річ, але щоб почати ним користуватися, його для початку необхідно підключити, протестувати і налаштувати. Якщо ви не знаєте, як це зробити, то наведені в статті інструкції допоможуть вам.

  Як підключити мікрофон до комп’ютера

  програмний метод

  Є маса програм, за допомогою яких можна перевірити якість запису вашого мікрофона. Підійде практично будь-яка програма з можливістю звукозапису. Але ми зупинимося саме на Skype, тому що це найбільш популярна програма з числа придатних для тестування, і вона встановлена ​​майже на кожному комп’ютері.

  Для перевірки мікрофона через Скайп зробіть наступне:

  запускаємо Skype
  Відкрийте вкладку «Контакти». Виберіть розташовані в лівому верхньому кутку.

  Відкриваємо вкладку «Контакти»
  Серед списку контактів знайдіть «Echo / Sound Test Service». Контакти в Cкайпе відсортовані в алфавітному порядку, тому проблем з пошуком у вас бути не повинно.

  Знаходимо контакт «Echo / Sound Test Service», натискаємо по ньому мишкою
  Клацніть по контакту лівою клавішею миші, потім зробите голосовий дзвінок, клікнувши по відповідному значку в правому верхньому куті вікна.

  Здійснюємо голосовий дзвінок, клікнувши по відповідному значку в правому верхньому куті вікна
  Під час дзвінка, коли бот подасть звуковий сигнал, у вас буде кілька секунд, щоб ви змогли протестувати звук. В цей час говорите що-небудь в мікрофон. Коли час закінчиться, буде відтворено запис того, що ви говорили, і ви зможете оцінити якість звуку.

  Під час дзвінка боту говоримо що-небудь в мікрофон

  Для підключення бездротового мікрофона потрібен перехідник з TRS-роз’ємом або USB-роз’ємом

  Для підключення бездротового мікрофона виконайте наступні кроки:

  Щоб підключити TRS-роз’єм потрібен перехідник Jack 1/4
  Підключіть Jack 1/4 (до якого ви попередньо підключили TRS-штекер адаптера вашого мікрофона) в рожевий роз’єм, призначений для мікрофона. Якщо у вас USB, то підключіть його в будь-який вільний USB-порт.

  Вставляємо штекер мікрофона в рожевий роз’єм

 • Переконайтеся в тому, що комп‘ютер розпізнав нове підключений пристрій. Даний процес описаний в попередніх частинах статті.
 • Тепер, коли ви підключили мікрофон, прийшов час переходити до наступних етапів. тестування і налаштування.

  системний метод

  Якщо у вас немає Скайпу, інших програм для звукозапису або доступу в інтернет, щоб завантажити все це, ви можете скористатися стандартною програмою, яка за умовчанням встановлена ​​в будь-яку версію Windows. Щоб скористатися нею, коректний нижче:

  Заходимо в «Пуск»
  Введіть в рядку пошуку «Recorder». З результатів пошуку оберіть “Microsoft.WindowsSoundRecorder».

  Вводимо в рядку пошуку «Recorder», вибираємо «Microsoft.WindowsSoundRecorder»
  Запустіть цю системну утиліту, потім натисніть на логотип мікрофона, щоб почати запис.

  Натискаємо на логотип мікрофона, щоб почати запис
  Коли почнеться запис, говорите що-небудь в мікрофон.

  Під час запису говоримо що-небудь в мікрофон
  Після запису ви зможете прослухати її і дізнатися, працює ваш мікрофон чи ні.

  Слухаємо створену запис, щоб переконатися в працездатності мікрофона

  Альтернативний спосіб підключення (для ноутбука)

  У деяких ноутбуках немає спеціального рожевого роз’єму для мікрофона. У них присутня тільки роз’єм для динаміків або навушників, який в системних блоках забарвлений зеленим кольором. В якості альтернативи такі ноутбуки пропонують вбудований мікрофон, проте його якість досить посередня (для зв’язку по Скайпу підійде, а ось для якісної звукозапису. немає).

  Якщо якість вбудованого мікрофона вас не влаштовує, то вам потрібен спеціальний перехідник, який дозволить підключити до вашого ноутбука будь-мікрофон. Такі перехідники бувають двох видів:

   кабель-розгалужувач, що підключається безпосередньо в роз’єм для аудіо гарнітури;

  Кабель-перехідник для підключення в роз’єм для аудіо гарнітури
  USB-розгалужувач, що підключається до USB-порту.

  USB-розгалужувач, що підключається до USB-порту для ноутбука

   Підключіть перехідник в роз’єм для аудіо гарнітури (або у вільний USB-порт, якщо у вас перехідник другого типу).

  Підключаємо перехідник в роз’єм для аудіо гарнітури
  Вставте в потрібний роз’єм розгалуджувача штекер вашого мікрофона. Не у всіх розгалужувачах ці роз’єми мають зелений і рожевий колір, які ви звикли бачити на системних блоках. Досить часто їх колір такий же, як і у всього корпусу розгалуджувача. Тому вам слід звертати увагу на логотипи. їхній зміст зрозумілий на інтуїтивному рівні. Для прикладу ми покажемо вам ці логотипи на USB-перехідник.

  Логотипи мікрофона і навушників на USB-перехідник

 • Перевірте, підключився чи мікрофон до ноутбука. Процес перевірки описаний в попередній інструкції.
 • Перш ніж приступати, обов’язково перевірте підключення мікрофона (щоб був підключений в потрібний роз’єм, підключення було щільним), навіть якщо повністю впевнені, що з ним все в порядку. Важливе зауваження: якщо у вас навушники з мікрофоном з одним коннектором, вони вимагають наявності поєднаного входу / виходу під мікрофон і навушники, а такий в наявності нема на будь-якому PC і ноутбуці.

  Перевірка пристроїв запису

  Переконайтеся, що в якості пристрою запису і зв’язку за замовчуванням встановлений ваш мікрофон. Для цього:

  • В останній версії Windows 10 натисніть правою кнопкою по значку динаміка, виберіть пункт «Відкрити параметри звуку», а на наступному екрані. «Панель управління звуком» в розділі «Супутні параметри», потім перейдіть на вкладку «Запис». У Windows 10 більш ранніх версій натисніть правою кнопкою миші по значку динаміка в області повідомлень, виберіть пункт «Звуки», а у вікні, відкрийте вкладку «Запис».
  • Якщо ваш мікрофон відображається, але не вказано в якості пристрою зв’язку та запису за замовчуванням, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункти «Використовувати за замовчуванням» і «Використовувати пристрій зв’язку за замовчуванням».
  • Якщо мікрофон є в списку і вже заданий як пристрій за умовчанням, виберіть його і натисніть кнопку «Властивості». Перевірте параметри на вкладці «Рівні», спробуйте відключити позначки «Монопольний режим» на вкладці «Додатково».
  • Якщо мікрофон не відображається, аналогічним чином натисніть в будь-якому місці списку правою кнопкою миші і включіть показ прихованих і відокремлених пристроїв. чи є серед них мікрофон?
  • Якщо є і пристрій відключено, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Включити».

  Якщо в результаті зазначених дій нічого не вдалося досягти і мікрофон все так само не працює (або ж не відображається в списку пристроїв запису), переходимо до наступного методу.

  Мікрофон перестав працювати після оновлення Windows 10 або переустановлення

  Після недавнього великого поновлення Windows 10 багато хто зіткнувся з розглянутою проблемою. Аналогічним чином мікрофон може перестати працювати і після чистої установки останньої версії системи.

  Причина тому (часто, але не завжди, можуть знадобитися і далі описані методи). нові параметри конфіденційності ОС, що дозволяють налаштувати доступ до мікрофона різних програм.

  Тому, якщо у вас встановлена ​​остання версія Windows 10, перш ніж робити методи з наступних розділів керівництва, спробуйте ці прості кроки:

  • Відкрийте Параметри (клавіші WinI або через меню «Пуск»). Конфіденційність.
  • Зліва виберіть пункт «Мікрофон».
  • Переконайтеся, що доступ до мікрофона включений. Інакше, натисніть «Змінити» і включіть доступ, також включіть доступ додатків до мікрофона трохи нижче.
  • Ще нижче на цій же сторінці налаштувань в розділі «Виберіть програми, які можуть отримувати доступ до мікрофона», переконайтеся, що доступ включений для тих додатків, де ви плануєте його використовувати (якщо програми немає в списку. все в порядку).
  • Тут же включите доступ для додатка Win32WebViewHost (або Веб-переглядач класичних додатків).

  Після цього можна перевірити, чи була вирішена проблема. Якщо немає, пробуємо використовувати такі способи виправити ситуацію.

  Перевірка мікрофона в диспетчері пристроїв

  Можливо, проблема в драйверах звукової карти і мікрофон не працює з цієї причини (а його робота залежить і від вашої звукової карти).

  • Зайдіть в диспетчер пристроїв (для цього можна натиснути правою кнопкою миші по «Пуск» і вибрати потрібний пункт контекстного меню). У диспетчері пристроїв відкрийте розділ «Аудіовходи і аудіо виходи».
  • Якщо мікрофон там не відображається. у нас або проблеми з драйверами, або мікрофон не підключений, або несправний, спробуйте продовжити з 4-го кроку.
  • Якщо мікрофон відображається, але біля нього ви бачите знак оклику (працює з помилкою), спробуйте натиснути по мікрофону правою кнопкою миші, вибрати пункт «Видалити», підтвердити видалення. Потім в меню Диспетчера пристроїв вибрати «Дія». «Оновити конфігурацію устаткування». Можливо, після цього він почне працювати.
  • У ситуації, коли мікрофон не відображається, можна спробувати перевстановити драйвери звукової карти, для початку. простим способом (автоматично): відкрийте розділ «Звукові, ігрові та відеотехніка» в диспетчері пристроїв, натисніть правою кнопкою миші по вашій звукової карти, виберіть пункт «Видалити », підтвердіть видалення. Після видалення в диспетчері пристроїв виберіть «Дія». «Оновити конфігурацію устаткування». Драйвери повинні будуть встановитися заново і, можливо, після цього мікрофон знову з’явиться в списку.
  READ  Як підключити Smart приставку до старого телевізора

  Якщо ж вам довелося вдатися до 4-му кроці, але це не вирішило проблеми, спробуйте встановити драйвери звукової карти вручну з сайту виробника вашої материнської плати (якщо це PC) або ноутбука саме для вашої моделі (тобто не з драйвер-пака і не просто «Realtek» і подібні зі сторонніх джерел). Детальніше про це в статті Пропав звук Windows 10.

  Мікрофон не працює в Skype або іншій програмі

  Деякі програми, такі як Skype, інші програми для спілкування, записи екрану і інших задач, мають власні настройки мікрофона. Тобто навіть якщо ви встановите правильний пристрій запису в Windows 10, налаштування в програмі можуть відрізнятися. Більш того, навіть якщо ви вже налаштовували правильний мікрофон, а потім відключали його і знову підключили, ці настройки в програмах іноді можуть скидатися.

  Тому, якщо мікрофон перестав працювати лише в якійсь конкретній програмі, уважно вивчіть її налаштування, можливо, все, що потрібно зробити. вказати правильний мікрофон там. Наприклад, в Skype цей параметр знаходиться в Інструменти. Налаштування. Налаштування звуку.

  Також враховуйте, що в деяких випадках, проблема може бути викликана несправною роз’ємом, що не підключеними роз’ємами передній панелі PC (якщо підключаємо мікрофон до неї), кабелем мікрофона (можна перевірити його роботу на іншому комп’ютері) або якимись іншими апаратними несправностями.

  Розсилка нових, іноді цікавих і корисних, матеріалів сайту remontka.pro. Ніякої реклами і безкоштовна комп‘ютерна допомога передплатникам від автора. Інші способи підписки (ВК, Однокласники, телеграм., YouTube, Яндекс.Дзен)

  Підкажіть будь ласка. придбав Lenovo Ideapad 3 15ARE05 (Ryzen 3 4300U, 4GB RAM, 256 NVMe SSD). Але через три місяці зауважив що перестав працювати вбудований мікрофон (голосовий пошук, Google документи і т.п.) але мікрофон від зовнішньої гарнітури працює нормально. Перевстановив кілька разів Вінду, до перевстановлення перерив в ній купу налаштувань конфіденційності. додатків і системи але до сих пір не можу вирішити проблему. Шкала мікрофона при звуках і мови не рухається, але буває прокидається від системних звуків самого ноутбука. дякую.

  Добрий день. А драйвери з сайту Lenovo під вашу модель ноутбука на звук берете або звідкись ще?

  Я ненавиджу Win10, але тепер я обожнюю цю статтю. Величезне спасибі вам, друзі.

  Алилуя все перерив тупо повзунок був на викл))

  Доброго всім часу! У мене Lenovo G50. Мікрофон працював до тих пір, поки моя погана голова рукам спокою не дала. А саме: вирішив з спробувати включити Картанов. Для її включення, як рекомендує всесвітній розум, треба було змінити регіон та мову на англійську. Виконав ці маніпуляції і все, мікрофон перестав працювати. Повернув регіон і мову на Рашу, але мікрофон мовчить в браузерах і деяких інших програмах. Всі програми, в яких мікрофон не працює, розташовані в самому низу цієї картинки. Питання, як включити доступ до мікрофона для класичних додатків?

  А якщо просто перевстановити звукову: для системи це буде як мікрофон зник. з’явився. ми заново його налаштували. І, можливо, все повернеться до вихідного стану.

  Мікрофон при підключенні працює близько 15 секунд, після цього затихає до повної тиші. При цьому всім все драйвера є все запущене, і помилок ніяких немає ніде.

  А ось така поведінка пояснити не можу дивно якось. Єдина думка: там де пристрої запису і відтворення подивитися у властивостях мікрофона немає якихось додаткових параметрів особливих, ефектів і іншого і якщо що відключити.

  Видалив мікрофон, оновив конфігурацію обладнання, драйвера не оновиться, пристрій в списку не з’явилося, що робити?

  Нічого не допомагає (USB мікрофон, вчора ще відмінно працював

  А видно в диспетчері пристроїв? Якщо немає, спробуйте до іншого роз’єму USB підключити.

  У мене материнка MSI H97 PC Mate. Останнім часом користувався мікрофоном вебкамери. Вирішив перейти на петличку. Виявилося що з мікрофона через звукову карту не йде сигнал (що з петлички, що з навушників). Перевстановив драйвера перевірив всі налаштування. Устаткування визначається коректно, всюди відображається. У чому може бути проблема, вже все перепробував, крім переустановлення системи.

  Добрий день. А що за петлички? Чому питаю: якщо раптом там єдиний коннектор для комбінованого і введення і виведення аудіо (як на сучасних гарнітурах), то вона це може бути причиною: на вашій материнській платі потрібно використовувати окремі роз’єми для мікрофона і навушників. І заодно: її працездатність на інших пристроях перевірена? Драйвери ставили з сайту MSI?

  Петлички Remax. Конектор тільки для введення кшталт. На материнке всі роз’єми настроюються як на вхід так і на вихід. Пробував у всіх. Ще в списку дозволів у мене немає win32webviewhost. Може в цьому справа?

  Драйвера ставив з сайту MSI. Петлички перевірена, працює. Плюс є мікрофон від ігрових навушників, свідомо робочий. Від нього теж немає сигналу.

  так ні, навряд чи з-за дозволів: тоді б в деяких додатках і просто в ОС він працював би. А ось в чому справа в підсумку і не ясно мені

  Етап 1: Підключення

  Почнемо з особливостей процедури з’єднання рішення і цільового комп’ютера.

   Зазвичай мікрофони підключаються до спеціального виходу, який часто розміщується поруч з 3,5-міліметровим роз’ємом для навушників, але позначений як рожевим кольором різних відтінків, так і відповідною іконкою.

  Якщо на вашому ноутбуці присутній тільки один подібний роз’єм, швидше за все, у вас суміщений вихід, призначений для гарнітур. Підключити до такого виділений мікрофон непросто: в кращому випадку виробники дозволяють програмно керувати виходом за допомогою драйверів.

  Якщо така функція відсутня, потрібно буде придбати спеціальний перехідник, за типом представленого на зображенні нижче.

  Але тут криється неприємний нюанс у вигляді терморегулятори контактів. Справа в тому, що в комбінованому роз’ємі можуть зустрічатися декілька видів схем. Отже, розгалужувач доведеться підбирати під конкретно ваш варіант.

  Закінчивши з процесом підключення, переходимо до налаштування.

  Мікрофон працює, але звук дуже тихий

  Гучність звуку, що надходить на записуючий пристрій, залежить від його чутливості, якою можна керувати програмно. Один з наших авторів уже писав про це, тому з відповідною статтею.

  Рішення можливих проблем

  Нерідко в процесі підключення або використання мікрофона можуть виникнути проблеми. Розглянемо найчастіші з них.

  Етап 2: Налаштування

  Типовий алгоритм конфігурації підключеного девайса виглядає так:

   Насамперед перевірте, розпізнається чи мікрофон. Для цього знайдіть в системному треї значок з динаміком, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Звуки».

  Після запуску властивостей звуку перейдіть на вкладку «Запис» і ознайомтеся зі списком пристроїв. Цільовий девайс повинен бути включений і обраний за замовчуванням. якщо це не так, ознайомтеся з керівництвом щодо вирішення проблеми.

  Урок: Мікрофон підключений, але не працює в Windows 10
  Якщо пристрій розпізнає коректно, можна його налаштовувати. Це робиться як за допомогою сторонніх програм, так і за допомогою системних засобів, а за подробицями слід звернутися до матеріалу за посиланням далі.

  Мікрофон не розпізнається

  Найнеприємнішою є ситуація, коли пристрій підключено, але не розпізнається. Порядок дій в такому випадку наступний:

  • Більшість ноутбуків містять вбудовані рішення для звукозапису, причому нерідко вони мають більший пріоритет, ніж зовнішні. Зіткнувшись з даним збоєм, варто спробувати відключити інтегроване засіб одним з декількох способів:
  • Натисканням функціональних клавіш;
  • Через «Диспетчер пристроїв»;
  • За допомогою налаштування BIOS.
  • Просунуті екземпляри зовнішніх мікрофонів також забезпечуються окремими драйверами, тому встановіть або поновіть такі.

  Детальніше: Установка драйверів для пристрою на прикладі веб-камери

 • Перевірте з’єднання пристрою і ноутбука більш ретельно: можливо, в гніздо підключення забився сміття. Також перевірте стан коннектора і проводів.
 • Якщо все вищенаведені кроки неефективні, ви, швидше за все, зіткнулися з апаратної поломкою, і апарат потребує ремонту або заміні.
 • BETATECH.COM.UA 2022