Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як підключити передню панель комп’ютера

Table of Contents

ЯК ПІДКЛЮЧИТИ материнську плату до ПЕРЕДНІЙ ПАНЕЛІ КОРПУСУ

Збираєте свій перший PC самостійно і не знаєте як підключити передню панель корпусу до материнської плати, то в даній статті ми постараємося максимально просто донести інформацію про підключення передньої панелі, USB портів, вентиляторів (встановлених в корпусі) до материнки платі.

підключити, передню, панель, комп

Бажано заглянути в (інструкцію) мануал від материнської плати і подивитися підключення пинов до материнської плати.

Якщо під рукою його не виявилося або просто лінь, можна зайти на сайт виробника і вбити модель материнської плати в пошук. там ви знайдете мануал в електронному вигляді.

Якщо і на це немає часу і бажання, просто дотримуйтесь вказівок, і у Вас все вийде!

На корпусі є кнопка включення, кнопка перезавантаження, роз’єми USB, “Jack 3.5” для навушників і мікрофону. підсвічування і встановлені кулера. все це потрібно підключити до материнської плати. Всі кабелі мають своє маркування (напис).

Раніше всі стандартні дроти від корпусу йшли ц в е т н и е. Це трохи спрощувало завдання підключення.

На всіх материнських платах коннектори підключення знаходяться в правому нижньому кутку, кожен роз’єм підписаний, вище або нижче предпологаемого розташування підключення.

Переходимо до самого підключення, беремо кабель в руку (я рекомендую наступну послідовність підключення):

 • RESET SW
 • H.D.D. LED
 • POWER SW
 • POWER LED.
 • POWER LED
 • SPEAKER. якщо необхідний

Залишаються ще не підключеними дроти (зліва направо):

 • MOLEX. кабель живлення, він буде якщо в корпусі встановлені передні кулера (до 3-х штук)
 • USB 3.0 і USB. кабель для живлення двох роз’ємів на передній панелі
 • HD AUDIO. кабель який дозволяє використовувати передні роз’єми для навушників і Микрафон
 • SATA. кабель живлення підсвічування корпусу

– Бонуси розберемося КУДИ І що підключати.

Product: MSI MAG Z490 TOMAHAWK / Блоку ХАРЧУВАННЯ 600W Manufacturer: MSI / Chieftec

 • Кабель MOLEX. підключаємо до кабелю від блоку живлення (картинка вище), якщо кольорів в корпусі 3 вони всі будуть соеденине один за одним, в нього необхідно дати харчування з БП.
 • USB 3.0. підключаємо в разём на материнській платі, він будеть підписаний на самій материнській платі.
 • USB. підключаємо в будь-який роз’єм на материнській платі, знову ж таки вони будуть підписані.
 • HD AUDIO. підключаємо в роз’єм який знаходиться в основному в лівому нижньому кутку, він теж підписаний на материнке.
 • SATA (тато). підключаємо в роз’єм SATA (мама) який йде від блоку живлення (3 разё’м на зображенні вище).

етап 3

Штекери, що відповідають за роботу USB-портів на передній панелі, підключаються трохи інакше і простіше. Виглядає USB-штекер. ось так:

Роз’єм для даного штекера може мати такі назви:

 • F_USB1 / F_USB2;
 • USB1 / USB2;
 • або все гнізда для цього штекера можуть називатися просто USB.

Не має значення, куди буде підключатися провід, так як всі USB-гнізда повністю ідентичні. За винятком USB 3.0. Якщо на передній панелі є саме такою USB-штекер, то і роз’єм на материнській платі потрібно шукати з відповідною назвою. Найчастіше саме так він і називається. USB 3.0, але можуть бути і винятки у вигляді F_USB30 і т. Д.

Етапи підключення передньої панелі до материнської плати

Розглянемо основні моменти в підключенні фронтальній панелі до «материнке»:

Етап 1

Насамперед необхідно знайти основний шлейф з 4 (іноді 5-6) штекерами. Можлива деяка різниця в назвах, кольорі і т. Д.

Розташовані на фото зверху штекери мають на увазі собою наступне:

 • POWERSW (або PWRBTN). активує маніпуляції з кнопкою включення / вимикання комп’ютера на панелі.
 • H.D.D.LED (або HDLED). лампочка, миготлива при роботі жорсткого диска.
 • POWERLED і. (або PLED). лампочка на кнопці включення / відключення комп’ютера; якщо комп’ютер працює, то горить, і навпаки; може бути цілісним штекером.
 • RESTARTSW (або RESET). активує кнопку перезавантаження комп’ютера.
 • SPEAKER. невеликий динамік, що видає писк, якщо спостерігаються проблеми в роботі комп’ютера.
READ  Установка нового жорсткого диска на комп'ютер

Назви цих штекерів можуть відрізнятися, але не сильно. Наприклад, замість POWERSW може бути зазначено PW. А замість RESTARTSW. просто RES. Порівнюючи перші літери назви штекерів і роз’ємів, можна без праці зрозуміти, який штекер куди повинен підключатися. Також допомагають кольору, які, найчастіше, відповідають кольору кабелів від штекерів. Але в першу чергу потрібно порівнювати саме назви, слідом. кольору, адже вони можуть відрізнятися, на відміну від назв.

етап 4

Підключення звуку (навушники / мікрофон) на фронтальній панелі відбувається ідентично описаним раніше процесам.

КАК ПОДКЛЮЧИТЬ ПРОВОДА ПЕРЕДНЕЙ ПАНЕЛИ

Береться штекер з передньої панелі з назвою AC97 або HDAUDIO і вставляється в роз’єм з відповідним написом:

 • A_AUDIO
 • AUDIO
 • AAFP і т. Д.

Якщо звук так і не з’явився, можливо, проблема криється в BIOS. Перезавантаживши комп’ютер і «потрапивши» в систему BIOS, слід перевірити фронтальну панель і її характеристики. Іноді буває, що підключений штекер HDAUDIO, а BIOS розпізнав підключений пристрій як AC 97. Вирішується даний недолік зміною в BIOSе неправильного драйвера на відповідний підключеному в материнській платі.

Як правильно підключити передню панель до материнської плати

Передня панель на корпусі системного блоку ніяк не пов’язана з іншими «нутрощами» комп’ютера. Значить, при ручному відключенні з метою чистки або, що трохи складніше, при заміні материнської плати, доведеться самостійно підключати фронтальну панель. Далі буде в подробицях розказано, як зробити це максимально правильно.

етап 2

Вставляти штекери необхідно в одне велике гніздо (FRONTPANEL або F_PANEL) на краю материнської плати. Зазвичай воно виглядає ось так:

Щоб приєднати проведення в роз’єми правильної стороною, можна просто подивитися на сам штекер. Якщо в ньому не буде вистачати одного контакту (залізна «спиця»), то приєднувати потрібно цим місцем, відповідно до іншого порожнім місцем на материнській платі, в роз’ємі. Також можуть допомогти бічні кріплення на деяких гніздах і штекерах (кріплення повинні бути на одній стороні). Додатково можна орієнтуватися по квітам в роз’ємі або візуальним підказкам у вигляді блискучих контактів і т. П. Як правило, штекери приєднуються написом «на себе» або в сторону написів на материнській платі (схемою).

Внизу, під кольоровими роз’ємами, схематично вказані (підписані) місця, куди потрібно підключати штекери. Наприклад, згідно зі схемою під роз’ємами, що відповідає за кнопку включення комп‘ютера штекер (POWERSW) слід під’єднати в червоне гніздо (друге зліва, зверху, підписана як PW). Всі інші дроти приєднуються до зазначених на схемі місця відповідним чином.

У супровідній до комп’ютера документації, якщо вона є, також є підказки по підключенню штекерів в гнізда. Виглядають дані підказки так:

Як видно на малюнку, в документах навіть розшифровуються назви штекерів і скорочень на схемі. Наприклад, RES. ResetSwitch (рус. «Кнопка перезавантаження») і т. Д.

Передня панель комп‘ютера: як підключити кнопку живлення, перезавантаження, роз’єми

Збірка комп’ютера. це не тільки підключення великих компонентів системного блоку, таких як жорсткий диск, відеокарта, процесор або блок живлення. Під час складання необхідно з’єднати з «нутрощами» комп‘ютера і сам корпус. На корпус виведено кілька важливих елементів. Як мінімум, це кнопки харчування і перезавантаження, а також, індикатор роботи жорсткого диска. Якщо мова йде про більш просунутих корпусах, то на передню панель можуть бути виведені деякі роз’єми, зокрема, USB і входи для навушників або мікрофона. В рамках даної статті ми розповімо, як підключити передню панель комп’ютера, щоб всі елементи на ній працювали грамотно.

Передня панель комп’ютера: принципи підключення

На початку слід зазначити, що від корпусу комп’ютера має відходити кілька проводів. У народі з називають «пинами» від англійського слова Pin, що означає «Штифт» або «Булавка». Провід корпусу комп’ютера мініатюрні, і вони є роз’ємами, в які вставляються штекери, розташовані на материнській платі комп’ютера.

Перед тим як приступати безпосередньо до підключення передньої панелі комп’ютера до материнської плати, необхідно визначитися з тим, який дріт за виконання якої задачі відповідає. Щоб це зробити, досить подивитися на написи, нанесені на роз’єми. На них можна побачити такі позначення:

 • Power SW. провід, який відповідає за кнопку харчування, з якої відбувається включення і виключення комп’ютера;
 • Reset WS. провід, який відходить від кнопки перезавантаження комп’ютера;
 • Power Led. і Power Led (можуть бути об’єднані). дроти, підключення яких викликає роботу лампочки включення / вимикання комп’ютера;
 • HDD Led. кабель, який відповідає за роботу індикації жорсткого диска комп‘ютера;
 • USB. кабель від роз’єму USB, може бути від протоколу 2.0 або 3.0;
 • HD Audio / Speaker. роз’єм для підключення навушників і мікрофону.
READ  Xiaomi TV перепрошити

Вище перераховані стандартні назви. Роз’єм, який відповідає за USB, може бути підписаний. USB 2.0 і USB 3.0. Якщо вони підписані обидва як USB, то визначити роз’єм від швидшого протоколу передачі даних легко. він має більше входів.

Передня панель комп‘ютера: підключення кнопок харчування та індикації

У підключенні передніх кнопок і індикаторів до материнської плати комп’ютера немає нічого складного. Щоб це зробити, необхідно:

 • Взяти інструкцію до материнської плати;
 • Виявити в ній інформацію про блок контактів, котрі можуть називатися F_Panel або Front Panel. Якщо інструкції немає, просто відшукайте блок на материнській платі;
 • Далі, орієнтуючись на інформацію з інструкції або нанесення на материнську плату супровідні написи, підключити кабелі кнопки живлення, перезавантаження і індикацій.

Зверніть увагу, що роз’єми і штекери, в більшості випадків, захищені від неправильного підключення. Тобто, з’єднати їх один з одним неправильно просто не вийде, чи не поламавши при цьому контакти.

Передня панель комп’ютера: підключення роз’ємів USB і 3,5 мм

Підключаючи роз’єми в передній панелі комп’ютера, необхідно керуватися такими ж правилами: пошук місця для підключення в інструкції і подальше з’єднання штекера з роз’ємом. Зверніть увагу, що далеко не завжди на материнській платі може знайтися місце для підключення переднього роз’єму USB 3.0. Якщо його включити нікуди, доведеться залишити непідключеним.

Варто відзначити, що роз’єми для підключення звукових виходів можуть входити в загальний блок з передньої індикацією і кнопками включення, а можуть перебувати окремо на материнській платі. USB роз’єми завжди знаходяться окремо, і місце їх підключення на материнській платі підписано позначеннями F_USB, JUSB або USB 3.0. Перші два варіанти характерні для роз’єму USB 2.0, який підключається за допомогою 10 контактів, тоді як роз’єм 3.0 вимагає 20 контактів.

Помилитися в процесі підключення кнопок, роз’ємів і індикацій з передньої панелі досить складно. Головне при виконанні даних робіт. акуратність, оскільки шкетери для передніх роз’ємів на материнській платі дуже тонкі, і зайве зусилля може вивести їх з ладу.

Стаття FPANEL. підключення пищалки, кнопок Power, Reset, індикаторних світлодіодів

На передній панелі системного блоку зазвичай знаходяться кнопки харчування і перезавантаження комп’ютера, індикація, кілька портів USB, аудіо-виходи. Всіх їх потрібно правильно підключити до материнської плати. Це означає, що, в першу чергу, потрібно не зламати і не спалити те, що ще поки працює.

При діагностиці, ремонті, збирання та розбирання сучасних комп‘ютерів помилитися при підключенні контактних роз’ємів до материнської плати досить складно. Ефект стандартизації поступово бере своє. Виробники намагаються уніфікувати роз’єми, унеможлививши підключення, припустимо проводів від зовнішніх роз’ємів USB до аудіо контактам.

ем не менше, обмежувачі (в тому числі заглушки на контактах) коштують не на всіх материнських платах, підписи контактів бувають дуже дрібні, роз’єми знаходяться впритул один до одного і помилитися начебто нескладно. Тому тим, кому ліньки відкрити посібник з власне материнської плати перед складанням або підключенням додаткових пристроїв, є всі шанси відправитися за покупкою нової або відвезенням старої на діагностику і ремонт.

Підключення до F-панелі здійснюється спеціальними штекерами, на яких рознесена маркування. Виглядають вони приблизно так, як на картинці ніже.Соответственно така ж маркування, як правило, нанесена і навколо самої панелі. Нижче я приведу розшифровку написів на проводах, що підключаються до F_PANEL

Как подключить переднюю панель компьютера к материнской плате?

Power SW. провід кнопки електроживлення (включення / вимикання) комп’ютера;

Power LED. провід індикатора (зелений світлодіод) харчування;

HDD LED. провід індикатора роботи жорсткого диска (зазвичай помаранчевий або червоний світлодіод);

RESET SW. провід кнопки перезавантаження комп’ютера;

SPEAKER. провід пищалки або мініатюрного динаміка всередині корпусу системного блоку.

Цей варіант у 90% мат плат. Індикатор доступу до жорсткого диска 1. 3 контактиСветовой індикатор живлення 2. 4 контакти Очистити 5. 7 контакти Кнопка включення живлення 6. 8 контакти Один ряд виходить все парні, інший все непарні

Помилка, як правило полягає в тому, що контакти встановлюються, що називається проти шерсті. Тобто плюс на мінус, а мінус на плюс. Для кнопок, це як правило, не є принциповим, а ось світлодіоди, просто не буду працювати, а динаміки, відповідно, пищати.

Отже. Блок контактів Front panel або скорочено F_PANEL зазвичай він знаходиться в правому нижньому куті материнської плати, хоча можуть бути і виключення, але я таких поки не зустрічав.

Для порівняння я приводу кілька картинок із зображеннями F_PANEL від різних виробників.

Front panel контактні роз’єми на материнських платах: Asus, Gigabyte, MSI та Nvidia

У загальним і цілому всі роз’єми в чомусь схожі один на одного. Я, в основному, стикаюся з материнськими платами Asus і Gigabyte, при цьому перевагу віддаю останнім. Вони на мій погляд. краще поєднання якості і ціни. 10 років тому більше користувалися платами від Intel.

READ  Де знаходиться процесор в комп'ютері

Ось уже багато років випускаються материнські плати, контактні роз’єми залишаються незмінними, змінюється хіба що дизайн і колірна маркування. Для зручності сервісних служб і простих користувачів практично нічого так і не було зроблено. Єдиний незграбний крок зробив фірма Asus, випустивши спеціальний блок. На нього можна, не згинаючись в три погибелі з ліхтариком над системним блоком, підключити всі необхідні контакти і потім застромити його в материнську плату. Asus q connector, Asus Q-Design Служить для швидкого підключення кнопок фронтальній панелі корпусу (кнопа перезавантаження, кнопка харчування, індикатори живлення і HDD, спікер). Все підключаємо в коннектор, а потім до матері. Просто, швидко і зручно.

Комбінований Asus Q-connector. Q Connector USB Connector 10 Pin / System Panel Connector 20 Pin / USB Ieee1394 FireWire Connector 10 Pin. Q-Connector дозволяє підключати або відключати кабелі передній панелі корпусу PC за одну просту дію за допомогою одного готового модуля. Цей унікальний адаптер позбавляє від необхідності підключати по одному кабелю за раз, роблячи підключення швидким і точним.

Чому інші фірми. виробники не підтримали ідею Asus, залишається загадкою. Також залишається незрозумілим, чому до цих пір набір одних і тих же контактів у всіх корпусах всіх системних блоків не приведений до єдиного стандарту, власне до немає єдиного стандарту і для материнських плат.

Крім F_PANEL, на материнських платах (як приклад приведена плата gygabyte) присутні ще і роз’єми F_AUDIO і F_USB. Картинки роз’ємів наведені нижче.

Як правило, на передній панелі системного блоку бувають інтерфейсні роз’єми USB (зазвичай їх пара штук) і порти підключення навушників / колонок і мікрофону. Помилитися з портами USB, на сьогоднішній день стало практично неможливо (форма, кількість розташування штирьків більш Менне єдине для всіх плат і корпусів), спасибі виробникам. З AUDIO-роз’ємами справа йде не так однозначно, але ми до цього йдемо.

Цей стандарт використовується в основному в системних платах, модемах, звукових картах і корпусах з аудіоьрешеніем передній панелі

Подключение передней панели корпуса к материнской плате (кнопки включения, провода к Front Panel)?

Pin Signal Name Function1 AUD_MIC Front Panel Microphone input signal Вихід мікрофона на передню панель2 AUD_GND Ground used by Analog Audio Circuits Земля, маса, мінус. як хотіте3 AUD_MIC_BIAS Microphone Power Що то пов’язане зі зміщенням звуку на мікрофоні, сподіваюся хто то більш точно сообщіт.4 AUD_VCC Filtered 5 V used by Analog Audio Circuits 5 вольт харчування для звука5 AUD_FPOUT_R Right Channel Audio signal to Front Panel Вихід правого каналу на передню панель6 AUD_RET_R Right Channel Audio signal to Return from Front Panel Вхід правого канал на передню панель7 HP_ON Reserved for future use to control Headphone Amplifier Зарезервовано для використання в будущем8 KEY No Pin Безглуздий контакт9 AUD_FPOUT_L Left Channel Audio signal to Front Panel Вихід лівого каналу на передню панель10 AUD_RET_L Left Channel Audio signal Return from Front Panel Вхід лівого каналу на передню панель

Зазвичай ми маємо колодку або окремі контакти з загадковими написами: 1 MIC-VCC, 2 MIC-IN, 3 GND, 4 EAR L, 5 EAR R, 6 LINE L, 7 LINE R

З приводу звуку все просто: 6 LINE L в 9 AUD_FPOUT_L4 EAR L в 10 AUD_RET_L7 LINE R в 5 AUD_FPOUT_R5 EAR R в 6 AUD_RET_R

Врахуйте що на деяких системних платах НЕ буде звуку при встановлених драйверах якщо не буде джамперів на цих контактах і не підключена передня панель:

Головне не переплутати 5 і GND. це крайні контакти.5V також позначається іноді як VCC, а середні DATA. і DATA на всіх нових системних платах 5 вольт розташовується з краю контактної площадки, а «земля» близько незадействованного контакту, як видно на зображенні. На старих системних платах (перші на сокеті 478 і старі сокет 370) зустрічається, коли один ряд перевернуть на 180 градусів.

Залишається лише нагадати наступне: перед тим як починати проводити маніпуляції з обладнанням. не полінуйтеся, знайдіть або скачайте з інтернету “керівництво по експлуатації” материнської плати, на сьогоднішній день більшість документації існує російською мовою. Так що інтернет вам на допомогу, особливо google.

BETATECH.COM.UA 2022