Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Огляди

Як підключити роутер до комп’ютера відео

Table of Contents

Як підключити Wi-Fi роутер до комп’ютера через мережевий кабель?

Ця стаття розповість, як підключити комп’ютер до роутера через кабель. Здавалося б, це зробити нескладно. Але на цьому шляху іноді зустрічаються проблеми. Як зробити так, щоб все швидко запрацювало, розповімо далі.

Проблеми, які можуть виникнути при підключенні

При провідному підключенні до роутера можуть виникнути проблеми двох видів. відсутність фізичного підключення і неправильні настройки обладнання. Розглянемо детальніше, як подолати можливі труднощі.

підключення

Якщо не хочеться читати, подивіться наступне

підключити, роутер, комп, ютера

Краще купувати готові шнури, виготовлені заводським способом. При їх виготовленні використовується спеціальний, нежорсткий кабель, який можна багаторазово гнути без побоювання пошкодити провідник.

Щоб підключити ноутбук або PC, один кінець мережевого кабелю з’єднайте з портом LAN на роутері. Зазвичай таких роз’ємів чотири, але може бути один, може бути більше чотирьох. Це залежить від моделі маршрутизатора. Можна підключатися до будь-якого вільного порту, не обов’язково до першого.

Другий кінець патч-корду підключіть до порту мережі в комп’ютері або ноутбуці. Якщо в ноутбуках мережевий роз’єм, як правило, інтегрований на материнській платі, то не у всіх сучасних комп’ютерах він є. Якщо роз’єм відсутній, то доведеться купувати спеціальний адаптер, що підключається по USB.

Власне, на цьому фізичне підключення до інтернету через роутер і закінчується. Якщо провід для підключення комп’ютера до роутера не пошкоджений, на останньому почне блимати світлодіод, підключений порту. Якщо до WAN порту маршрутизатора підключений кабель провайдера, а сам роутер правильно налаштований, то комп‘ютер автоматично отримає доступ в інтернет. Про це буде сигналізувати відповідний значок на панелі завдань у правому нижньому кутку екрана.

Навіщо використовувати дротове підключення?

Необхідність в провідному підключенні до роутера виникає в наступних випадках:

 • в PC відсутній Wi-Fi модуль;
 • мережевий адаптер зламаний;
 • при налаштуванні маршрутизатора;
 • при оновленні прошивки;
 • коли швидкість Wi-Fi з’єднання недостатня.

Швидкості роботи може не вистачати, наприклад, якщо відбувається обробка відео по локальній мережі, робота з файлами з мережевого сховища. Wi-Fi мережу може бути завантажена роботою бездротової системи відеоспостереження. Якщо PC або ноутбук знаходиться недалеко від маршрутизатора, а Wi-Fi мережу активно використовують інші пристрої або користувачі, то дротове з’єднання буде хорошим рішенням.

Немає з’єднання комп’ютера з роутером

Якщо на значку мережевого підключення на панелі в правому нижньому кутку екрану значиться червоний хрестик, а після підключення патч-кордом маршрутизатора до PC він не пропадає, то це означає, що не вдалося встановити фізичне з’єднання.

Перш за все потрібно переконатися, що коннектори на кінцях шнура до кінця вставлені в роз’єми на роутері і комп’ютері. Вставляти коннектори потрібно до легкого клацання. Так вони щільно фіксуються в роз’ємах. Можна спробувати вставити кабель в інший LAN роз’єм маршрутизатора або інший мережевий роз’єм на PC, якщо він є.

Якщо коннектори щільно вставлені в роз’єми, а з’єднання як і раніше немає, потрібно перевірити чи справний кабель. Він може бути Зігнутий або пошкоджена, що тягне за собою розрив провідника під оболонкою. Можливо неправильно обтиснуті коннектори.

Найпростіше переконатися, що проблема не в кабелі. це замінити його на свідомо працює шнур!

Якщо нічого не допомагає і підключення відсутня, слід перевірити чи підключений мережевий адаптер в операційній системі PC. У диспетчері пристроїв в Windows потрібно знайти «Мережеві адаптери» і переконатися, що пристрій працює нормально. Якщо є якісь проблеми, то натисканням правої клавіші миші викликається меню. Там слід вибрати потрібний пункт. чи просто включити адаптер, якщо він відключений, або перевстановити драйвер.

З’єднання без доступу до інтернету

Подивіться відео з інструкціями, які допоможуть отримати доступ до Інтернету через роутер:

Сама часто зустрічається. це відсутність підключення комп’ютера до інтернету через роутер. Про це сигналізує знак оклику в жовтому трикутнику на значку мережевого підключення в правому нижньому кутку екрану. Причин цього може бути маса. від неправильних налаштувань роутера до банального відключення інтернету за несплату.

Щоб локалізувати проблему, потрібно перевірити, чи працює інтернет на інших пристроях, підключених до цього маршрутизатора по Wi-Fi, наприклад, смартфон. Якщо з роутером все в порядку, значить проблема. в настройках комп’ютера. Дуже часто неправильно прописані IP адреси.

Для того, щоб поправити настройки в «Панелі управління» слід знайти розділ «Мережа та Інтернет», там в «Мережевих підключеннях» викликати контекстне меню натисненням правої кнопки миші на пункті «Підключення по локальній мережі». Потім слід перейти в підменю «Властивості», там вибрати «Протокол інтернету версії 4» і знову вибрати «Властивості». Тут потрібно вибрати опцію автоматичного отримання IP-адреси і DNS.

Підключити комп’ютер або ноутбук до роутера нескладно. При виникненні проблем, їх можна подолати самостійно, якщо чітко слідувати правильним рекомендаціям. Якщо стаття була корисна, напишіть в коментарях. Якщо щось не вийшло або є запитання, також можна сміливо написати в онлайн-чат або коментарі! спасибі за увагу!

Налаштування PPPOE зі статичним IP-адресою

Розглянемо налаштування підключення PPPOE зі статичним IP-адресою на роутері Tp-Link TL-WR941ND. Зазвичай статичний IP-адресу надається юридичним особам, або як додаткова послуга до основного тарифу фізичним особам. Отже переходимо в меню у вкладку «Мережа«, потім «WAN«. В «Тип підключення WAN:» вибираємо «PPPoE / PPPoE Росія«, нижче Вам запропонують вказати ім’я користувача (в рядку «Ім’я користувача:«), пароль (в рядку «Пароль:«) і підтвердження пароля (в рядку «Підтвердіть пароль: «). Так як підключення використовує статичний ip-адреса, Ви ставите галочку навпроти «Статична IP-адреса”, далі вказуєте ip-адреса (у рядку «IP-адреса:«), маску підмережі (в рядку «Маска підмережі:«). Всі перераховані вище дані Вам надає провайдер (Організація, яка провела Вам інтернет). Всі ці дані зазвичай прописуються в договорі з провайдером. Якщо з якоїсь причини Ви не змогли їх знайти, Вам необхідно зателефонувати на гарячу волосінь Вашого провайдера і дізнатися як їх можна отримати. Після того, як Ви внесли всі необхідні дані ставите галочку навпроти «Підключити автоматично» (Дана настройка буде тримати підключення до інтернету постійно, тому якщо у Вас НЕ безлімітний тариф рекомендую поставити галочку навпроти «Підключити на вимогу«, тобто інтернет підключається тільки в тому випадку, коли Ви починаєте ним користуватися, або «Підключити за розкладом«, тобто інтернет працює в певний, вказане Вами час). Після всіх маніпуляцій з настройками натискаємо кнопку «Зберегти«.

Налаштування L2TP зі статичним IP-адресою

Розглянемо налаштування підключення L2TP зі статичним IP-адресою на роутері Tp-Link TL-WR941ND. Зазвичай статичний IP-адресу надається юридичним особам, або як додаткова послуга до основного тарифу фізичним особам. Отже переходимо в меню у вкладку «Мережа«, потім «WAN«. В «Тип підключення WAN:» вибираємо «L2T / L2T Росія«, нижче Вам запропонують вказати ім’я користувача (в рядку «Ім’я користувача:«) і пароль (в рядку «Пароль:«). Так як підключення використовує статичний ip-адреса, Ви ставите галочку навпроти «Статична IP-адреса”, далі вказуєте ip-адреса сервера (в рядку «IP-адреса / Ім’я сервера:«), ip-адреса (у рядку «IP-адреса : «), маску підмережі (в рядку« Маска підмережі: «), основний шлюз (в рядку« основний шлюз: «) і DNS (в рядку« DNS: «). Всі перераховані вище дані Вам надає провайдер (Організація, яка провела Вам інтернет). Всі ці дані зазвичай прописуються в договорі з провайдером. Якщо з якоїсь причини Ви не змогли їх знайти, Вам необхідно зателефонувати на гарячу волосінь Вашого провайдера і дізнатися як їх можна отримати. Після того, як Ви внесли всі необхідні дані ставите галочку навпроти «Підключити автоматично» (Дана настройка буде тримати підключення до інтернету постійно, тому якщо у Вас НЕ безлімітний тариф рекомендую поставити галочку навпроти «Підключити на вимогу«, тобто інтернет підключається тільки в тому випадку, коли Ви починаєте ним користуватися). Після всіх маніпуляцій з настройками натискаємо кнопку «Зберегти«.

Налаштування L2TP

Розглянемо налаштування підключення L2TP на роутері Tp-Link TL-WR941ND. Отже переходимо в меню у вкладку «Мережа«, потім «WAN«. В «Тип підключення WAN:» вибираємо «L2T / L2T Росія«, нижче Вам запропонують вказати ім’я користувача (в рядку «Ім’я користувача:«) і пароль (в рядку «Пароль:«). Також необхідно буде вказати ip-адреса сервера (в рядку «IP-адреса / Ім’я сервера:«). Всі перераховані вище дані Вам надає провайдер (Організація, яка провела Вам інтернет). Всі ці дані зазвичай прописуються в договорі з провайдером. Якщо з якоїсь причини Ви не змогли їх знайти, Вам необхідно зателефонувати на гарячу волосінь Вашого провайдера і дізнатися як їх можна отримати. Після того, як Ви внесли всі необхідні дані ставите галочку навпроти «Підключити автоматично» (Дана настройка буде тримати підключення до інтернету постійно, тому якщо у Вас НЕ безлімітний тариф рекомендую поставити галочку навпроти «Підключити на вимогу«, тобто інтернет підключається тільки в тому випадку, коли Ви починаєте ним користуватися). Після всіх маніпуляцій з настройками натискаємо кнопку «Зберегти«.

Зміна пароля web-інтерфейсу

Пропоную Вашій увазі Відео інструкцію по зміні пароля на web-інтерфейс роутера Tp-Link TL-WR941ND на прикладі роутера Tp-Link TL-WR1043ND.

Що робити якщо ви втратили інсталяційний диск від роутера?

Щоб вийти переможцем з такої ситуації, вам знадобиться, скачати образ або утиліту для цього установочного диска з сайту виробника.

Для цього заходимо на сайт, шукаємо модель свого роутера. Переходимо на вкладку пошук і набираємо модель свого роутера, на деяких сайтах це може бути розділ підтримки. До речі, образ інсталяційного диска ви можете завантажити і з інших джерел, але не зачепите ви при цьому пару вірусів нікому не відомо.

Як приклад, я заходжу на сайт Tp-Link, переходжу в поле пошук, ввожу цікаве для мене роутер.

Нижче з’являться кілька результатів пошуку з них вибираємо потрібний нам і перегортаємо поки не побачимо приблизно таку строчку, в корою є розділ «завантаження».

У розділі завантаження нам необхідно знайти програмне забезпечення та завантажити потрібну нам версію утиліти.

Щоб дізнатися яка версія вам потрібна переверніть роутер і на зворотному боці побачите наклейку на якій є версія вашого обладнання.

Як тільки ми визначилися з версією, натискаємо на потрібний розділ і перегортаємо майже в самий кінець сторінки. До моменту, де буде можливість завантажити утиліту на свій комп’ютер.

Тепер повертаємося до першого етапу налаштування. У момент, коли потрібен диск, просто запускаємо утиліту або файл образу диска і благополучно продовжуємо швидке налаштування.

READ  Як з iTunes скинути музику на комп'ютер

Налаштування роутера Tp-Link TL-WR941ND

І ось нарешті ми потрапили на Web-інтерфейс роутера і тепер Вам необхідно зробити настройки обладнання. Насамперед забезпечимо бездротову мережу, встановивши пароль на wi-fi. Потім Вам необхідно буде дізнатися який тип підключення використовується для входу в інтернет, це PPTP, L2TP або PPPOE. Дізнатися можна зателефонувавши Вашому провайдеру (це організація, з яким Ви уклали договір для надання послуги інтернет). Отже, почнемо настройку роутера.

Скидання пароля web-інтерфейсу

У разі, якщо Ви поставили пароль на web-інтерфейс роутера і забули його, пропоную Вашій увазі подивитися Відео інструкцію по скиданню пароля web-інтерфейсу на роутері Tp-Link TL-WR941ND на прикладі роутера Tp-Link TL-WR1043ND.

Підключення роутера TP-Link TL-WR941ND до компютера

Наступним кроком буде підключення роутера TP-Link TL-WR941ND до Вашого Ноутбуку або Персональному комп’ютеру (PC). Для цього Вам необхідно підключити кабель, який Вам провів провайдер, до синього порту роутера (тобто це той кабель, який йде в Вашу квартиру, будинок, офіс, і т.д. із зовні), а кабель, який йшов в комплекті з роутером, один кінець в один з чотирьох портів, які позначені жовтим кольором на роутері, а інший кінець підключіть до Вашого ноутбука або PC. І так, не забудьте підключити кабель живлення.

Налаштування за допомогою компакт-диска

При повній комплектації покупці повинні виявити в коробці з пристроєм спеціальний інформаційний носій. Він значно спрощує настройку, якщо ваш комп’ютер має CD-привід і має функцію по його читання.

Зверніть увагу, що цей спосіб підходить тільки для користувачів Windows, в тому випадку, якщо вони мають можливість запустити компакт-диск.

Слід мати на увазі, що цим способом на вашому роутере будуть закріплені всі базові настройки. Для додаткового розширення утиліта пропонує звернутися до пункту «WEB-інтерфейс настройки» і встановити їх під ваші спеціалізовані потрібні.

Початок роботи з роутером

Після підключення всіх складових елементів при правильній роботі пристрою повинні загорітися індикатори харчування, WLAN і WAN. Наявність цього факту свідчить про те, що можна приступати до настройки роутера. Для входу в розділ щодо встановлення необхідних параметрів слід:

  Запустити будь-який встановлений на комп’ютері веб-браузер.

Типи Wide Area Network підключення

Варто уважніше розглянути цей пункт, так як від виду WAN подальша настройка маршрутизатора може помітно відрізнятися.

  При виборі динамічно призначається ідентифікатора IP-адреси потрібно натиснути рядок «Зберегти» або «Save». Це дозволить клонувати MAC-адреси і успішно отримати доступ в мережу.

Складові позначення маршрутизатора

Задня панель пристрою являє собою деякий набір з пари кнопок і отворів. Кожен елемент найкраще позначити по порядку зліва направо:

 • Першою є кнопка OFF / ON, яка відповідно відключає роутер і призводить його в роботу.
 • Наступним за рахунком йде роз’єм кабелю електромережі з написом «power» під ним, до якого приєднується блок живлення.
 • Далі представлений вищеописаний синій роз’єм WAN.
 • На жовтої панелі представлені кілька отворів LAN.
 • Невелика кнопка, яка забезпечує функціонування технології QSS.
 • Останньою за рахунком виконана кнопка скидання налаштувань.

На передній панелі роутера розташовані світлові індикатори, які також мають важливе значення при спостереженні за справною роботою маршрутизатора.

Індикатор Стан Значення
1. Харчування Включено / вимкнено Вказує на належне підключення блоку живлення
2. WLAN (Wireless Local Area Network) Виключено / миготливий Демонструє собою стан функціонування бездротових технологій по передачі даних. Миготливе положення говорить про те, що це властивість активно
3. LAN (локальна обчислювальна мережа) 1-4 Включені / вимкнені / миготливі Позначає під’єднані чи до маршрутизатора додаткові пристрої безпосередньо. Миготливе стан підтверджує, що такі стаціонарні елементи приєднані і виконують активну роботу. Стабільно палаючий індикатор вказує на те, що пристрій підключено, але неактивно
4. WAN (Wide Area Network) Миготливий / відключений Цей індикатор відображає функціонування мережі Інтернет. Якщо виявлені якісь несправності в роботі, то WAN випромінювати світло не буде
5. WPS (Wi-Fi Protected Setup). захищена установка помірне миготіння Вказує на те, що маршрутизатор знаходиться в процесі підключення функції захищеної установки. Буде потрібно близько вісімдесяти секунд
включено Маршрутизатор благополучно почав роботу c застосуванням функції Wi-Fi Protected Setup. Покажчик буде активний приблизно протягом п’яти хвилин
швидке блимання Підключення вироблено не було

Налаштування за допомогою веб-утиліти

Існує кілька способів остаточної і деталізованої регулювання бездротового з’єднання. Інтернет спосіб підходить для користувачів операційних систем Windows, Mac OS, Linux, які не мають можливості скористатися прикладеним компакт-диском.

Після скоєння вищеописаних маніпуляцій абонент потрапить на сторінку веб-утиліти. Одним з найбільш ефективних і економних за часом способів є «швидка настройка», яка буде розташована на панелі зліва. Ряд кроків по її функціонуванню дуже простий:

  Для початку необхідно клікнути по напису «Швидка настройка».

Таким чином, поетапно дотримуючись нескладний алгоритм, можна підготувати роутер до роботи в досить швидкоплинний термін. 5-7 хвилин.

Як підключити роутер до інтернету відео

Доброго вам дня.

Для того щоб удома можна було організувати бездротову Wi-Fi мережу і дати доступ в інтернет всім мобільних пристроїв (ноутбуків, планшетів, телефонів та ін.). потрібен роутер (про це вже навіть багато починаючі користувачі в курсі). Правда, не всі наважуються самостійно підключити його і налаштувати

Насправді це під силу більшості (не беру до уваги виняткові випадки, коли інтернет-провайдер створює такі «нетрі» зі своїми параметрами для доступу до мережі інтернет). У цій статті спробую відповісти на всі найчастіші запитання, які чув (і чую) при підключенні і налаштуванні Wi-Fi роутера. Отже, приступимо

1) Який роутер мені потрібен, як його вибрати?

Мабуть, це перше питання, яке собі задають користувачі, які хочуть організувати вдома бездротову Wi-Fi мережу. Я б почав це питання з простого і важливого моменту: а які послуги надає ваш інтернет-провайдер (IP-телефонію або інтернет-телебачення), на яку швидкість інтернету ви розраховуєте (5-10-50 Мбіт / с?), І за яким протоколу ви підключені до мережі інтернет (наприклад, зараз популярні: PPTP, PPPoE, L2PT).

Тобто функції роутера почнуть вимальовуватися самі собою А взагалі, тема ця досить велика, тому, я рекомендую вам ознайомитися з однією з моїх статей:

2) Як підключити роутер до комп’ютера?

Будемо вважати роутер і комп’ютер у вас вже є (і кабель від інтернет-провайдера теж прокладений і функціонує на PC, правда, поки без роутера).

Як правило, в комплектації до безпосередньо самого роутера, йдуть блок живлення і мережевий кабель для підключення до PC (див. Рис. 1).

До речі, зверніть увагу, що на задній стінці роутера є кілька гнізд для підключення мережевого кабелю: один WAN порт і 4 LAN (кількість портів залежить від моделі роутера. У найпоширеніших домашніх роутерах. конфігурація, як на рис. 2).

Інтернет-кабель від провайдера (який раніше, швидше за все, був підключений до мережевої карти PC) необхідно підключити до синього порту роутера (WAN).

Кабелем ж, який йде в комплекті з роутером, потрібно з’єднати мережеву карту комп’ютера (куди раніше був підключений інтернет-кабель провайдера) з одним з LAN портів роутера (див. Рис. 2. жовті порти). До речі, таким чином можна підключити ще кілька комп’ютерів.

Важливий момент! Якщо комп’ютера у вас немає, то з’єднати мережевим кабелем LAN порт роутера можна з ноутбуком (нетбуком). Справа в тому, що первинне налаштування роутера краще (а в деяких випадках, інакше неможливо) здійснювати по провідному з’єднанню. Після того, як вкажіть всі основні параметри (налаштуєте бездротове з’єднання Wi-Fi). то мережевий кабель можна буде відключити від ноутбука, і далі працювати з Wi-Fi.

Як правило, з підключенням кабелів і блоків живлення питань не виникає. Будемо вважати, що пристрій у вас підключено, і світлодіоди на ньому почали моргати :).

3) Як увійти в налаштування роутера?

Напевно, це ключове питання статті. У більшості випадків, робиться це досить просто, але іноді Розглянемо весь процес по порядку.

За замовчуванням, в кожної моделі роутера є свою адресу для входу в настройки (а так же логін і пароль). У більшості випадків він однаковий: http://192.168.1.1/. правда, є винятки. Наведу кілька моделей:

 • Asus. http://192.168.1.1 (Логін: admin, Пароль: admin (або пусте поле));
 • ZyXEL Keenetic. http://192.168.1.1 (Логін: admin, Пароль:-1234);
 • D-LINK. http://192.168.0.1 (Логін: admin, Пароль: admin);
 • TRENDnet. http://192.168.10.1 (Логін: admin, Пароль: admin).

Важливий момент! З точністю на 100% неможливо сказати, яку адресу, пароль і логін будуть у вашого пристрою (навіть незважаючи на наведені вище мною марки). Але в документації до вашого роутеру ця інформація обов’язково вказана (швидше за все, на першій або останній сторінки інструкції користувача).

Для тих, у кого не вийшло увійти в налаштування роутера, є непогана стаття з розібраними причинами (чому таке могло статися). Рекомендую скористатися порадами, посилання на статтю нижче.

4) Як налаштувати підключення до інтернет в Wi-Fi роутер

Перш ніж розписувати ті чи інші настройки, тут слід зробити невелику виноску:

 • Перше. навіть роутери з одного модельного ряду можуть бути з різними прошивками (різні версії). Від прошивки залежить меню налаштувань, тобто то що ви побачите, коли зайдіть за адресою налаштувань (192.168.1.1). Так само від прошивок залежить і мову налаштувань. У своєму прикладі нижче, я покажу настройки популярної моделі роутера. TP-Link TL-WR740N (настройки англійською мовою, але розібратися в них не так складно. Зрозуміло, російською мовою налаштувати ще простіше).
 • Налаштування роутера будуть залежати від організації мережі у вашого інтернет провайдера. Для настройки роутера, вам необхідна інформація по підключенню (логін, пароль, IP-адреси, тип підключення та ін.), Зазвичай, все що потрібно міститься в договорі на інтернет-підключення.
 • З вищенаведених причин. не можна дати універсальних інструкцій, який підійдуть на всі випадки життя

У різних інтернет провайдерів різний тип підключення, наприклад в Megaline, ID-Net, ТТК, МТС та ін. Використовується підключення PPPoE (я б назвав його найпопулярнішим). До того ж, воно забезпечує більш високу швидкість.

При підключенні PPPoE для доступу в інтернет, Вам необхідно знати пароль і логін. Іноді (як наприклад, у МТС) використовується PPPoEStatic Local: доступ до інтернету буде здійснений, після введення пароля і логіна для доступу, локальна мережа налаштовується окремо. будуть потрібні: IP-адреса, маска, шлюз.

Установки (на приклад PPPoE, див. Рис. 4):

 • Необхідно відкрити розділ «Network / WAN«;
 • WAN Connection Type. вказуємо тип з’єднання, в даному випадку PPPoE;
 • PPPoE Connection: Username. вказуєте логін для доступу до інтернету (вказано в вашому договорі з інтернет-провайдером);
 • PPPoE Connection: Password. пароль (аналогічно);
 • Secondary Connection. тут або нічого не вказуємо (Disabled), або, наприклад, як в МТС. вказуємо Static IP (залежить від організації вашої мережі). Зазвичай, даний пункт налаштувань впливає на доступ до локальної мережі вашого інтернет-провайдера. Якщо вона вам не потрібно, можна особливо і не переживати;
 • Connect on Demand. встановити інтернет з’єднання в разі потреби, наприклад, якщо користувач звернувся до інтернет-браузеру і запитує сторінку в інтернеті. До речі, зверніть увагу, що є графа нижче Max idle Time. це час, після якого роутер (якщо він простоює) бидет відключатися від мережі інтернет.
 • Connect Automatically. виробляти з’єднання з інтернетом автоматично. На мій погляд, оптимальний параметр, його і потрібно вибрати
 • Connect Manually. проводити підключення до інтернет вручну (незручно). Хоча деяким користувачам, наприклад, якщо лімітуються трафік. цілком можливо, що даний тип буде найоптимальнішим, дозволяючи їм контролювати ліміт трафіку і не йти в мінус.
READ  Установка Windows 10 на lenovo

Так само варто звернути увагу на вкладку Advanced (розширені). в ній можна задати DNS (вони іноді необхідні).

Ще один важливий момент. багато інтернет-провайдери прив’язують ваш MAC-адресу мережевої карти і не дозволяють отримати доступ до інтернету, якщо MAC-адресу помінявся (прим. У кожної мережевої плати свій унікальний MAC-адресу).

Сучасні роутери можуть легко емулювати потрібний MAC-адресу. Для цього потрібно відкрити вкладку Network / MAC Clone і натиснути кнопку Clone MAC Address.

Так само як варіант, можна повідомити свій новий MAC-адресу інтернет провайдеру, і вони його розблокують.

Примітка. MAC-адреса являє собою приблизно таку строчку: 94-0C-6D-4B-99-2F (див. На рис. 6).

До речі, наприклад в «Біллайн» тип з’єднання не PPPoE, а L2TP. Сама по собі настройка проводиться аналогічним чином, але з деякими застереженнями:

 • Wan Connection Type. тип з’єднання потрібно вибрати L2TP;
 • Username, Password. вводите дані, які надав вам провайдер інтернету;
 • Server IP-address. tp.internet.beeline.ru;
 • зберігаєте настройки (роутер повинен перезавантажитися).

П рімечаніе. Власне, після введених налаштувань і перезавантаження роутера (якщо ви все зробили правильно і ввели саме ті дані, які потрібні), у вас в ноутбуці (комп’ютері), який ви підключили через мережевий кабель. повинен з’явитися інтернет! Якщо це так. залишилася справа за малим, налаштувати бездротову Wi-Fi мережу. В наступному кроці, це і зробимо

5) Як налаштувати бездротову Wi-Fi мережу в роутері

Налаштування бездротової Wi-Fi мережі, в більшості випадків, зводиться до вказівкою імені мережі і пароля для доступу до неї. Як приклад покажу все той же роутер (правда, візьму російську прошивку, щоб показати і російська і англійська варіанти).

Спочатку потрібно відкрити розділ Wireless (бездротова мережа), див. Рис. 8. Далі задаєте такі настройки:

 • Ім’я мережі. то назва, яке ви будете бачити при пошуку і підключенні до Wi-Fi мережі (вказуйте будь);
 • Регіон. можна вказати «Росія». До речі, у багатьох роутерах навіть і немає такого параметра;
 • Ширина каналу, Канал. можна залишити Авто і нічого не міняти;
 • збережіть налаштування.

Далі необхідно відкрити вкладку «Захист бездротової мережі«. Багато хто недооцінює цей момент, але ж якщо не захистити мережу паролем. то їй зможуть користуватися всі ваші сусіди, тим самим, знижуючи вашу швидкість мережі.

Рекомендується вибрати захист WPA2-PSK (вона на сьогоднішній день забезпечує одну з найкращих захистів бездротової мережі, див. Рис. 9).

 • Версія: можна не міняти і залишити автоматичну;
 • Шифрування: так само, автоматичне;
 • Пароль PSK. це пароль для доступу до вашої Wi-Fi мережі. Рекомендую вказати щось таке, що важко підібрати звичайним перебором, або випадково вгадавши (ніяких 12345678!).

Ви зберегли і перезавантаження роутера, ваша бездротова Wi-Fi мережу повинна почати працювати. Тепер можна налаштувати підключення на ноутбуці, телефоні і інших пристроях.

6) Як підключити ноутбук до бездротової мережі Wi-Fi

Як правило, якщо роутер правильно налаштований, проблем з налаштуванням і доступом до мережі в Windows виникнути не повинно. І робиться таке підключення за пару хвилин, не більше

Спочатку клацаєте мишкою по значку Wi-Fi в треї поряд з годинником. У вікні зі списком знайдених Wi-Fi мереж, виберіть свою і введіть пароль для підключення (див. Рис. 10).

Якщо пароль до мережі ввели вірно. ноутбук встановить зв’язок і ви зможете почати користуватися інтернетом. Власне, на цьому настройка завершена. Для тих у кого не вийшло, нижче приведу кілька посилань на типові проблеми.

Бездротових базових станцій серії TP-Link відносяться до одних з найбільш поширених Wi-Fi роутерів в Росії. Для настройки бездротового доступу до інтернету слід дотримуватися ряду простих кроків. Це забезпечить безперебійне і якісне підключення до мережі. Причому алгоритм дій не буде відрізнятися в залежності від встановленої на комп’ютері операційної системи. Налаштування аналогічні для Windows, Linux і MacOS.

Підключення маршрутизатора до комп’ютера

Для початку потрібно підключити свій виріб до комп‘ютера. У частих випадках кабель, який йде в асортименті до роутера має недовгу протяжність. Тому слід розташувати маршрутизатор недалеко від комп’ютера. Одну сторону кабелю вставити в роз’єм для підключення до Інтернету, іншу до одного з декількох роз’ємів LAN роутера, які зазвичай виділені жовтим кольором і має відповідний напис поруч з ними.

Кабель постачальника Ethernet з’єднується з портом WAN, зазначеним синьому кольором.

Доброго вам дня.

Для того щоб удома можна було організувати бездротову Wi-Fi мережу і дати доступ в інтернет всім мобільних пристроїв (ноутбуків, планшетів, телефонів та ін.). потрібен роутер (про це вже навіть багато починаючі користувачі в курсі). Правда, не всі наважуються самостійно підключити його і налаштувати

Насправді це під силу більшості (не беру до уваги виняткові випадки, коли інтернет-провайдер створює такі «нетрі» зі своїми параметрами для доступу до мережі інтернет). У цій статті спробую відповісти на всі найчастіші запитання, які чув (і чую) при підключенні і налаштуванні Wi-Fi роутера. Отже, приступимо

1) Який роутер мені потрібен, як його вибрати?

Мабуть, це перше питання, яке собі задають користувачі, які хочуть організувати вдома бездротову Wi-Fi мережу. Я б почав це питання з простого і важливого моменту: а які послуги надає ваш інтернет-провайдер (IP-телефонію або інтернет-телебачення), на яку швидкість інтернету ви розраховуєте (5-10-50 Мбіт / с?), І за яким протоколу ви підключені до мережі інтернет (наприклад, зараз популярні: PPTP, PPPoE, L2PT).

Тобто функції роутера почнуть вимальовуватися самі собою А взагалі, тема ця досить велика, тому, я рекомендую вам ознайомитися з однією з моїх статей:

2) Як підключити роутер до комп’ютера?

Будемо вважати роутер і комп’ютер у вас вже є (і кабель від інтернет-провайдера теж прокладений і функціонує на PC, правда, поки без роутера).

Як правило, в комплектації до безпосередньо самого роутера, йдуть блок живлення і мережевий кабель для підключення до PC (див. Рис. 1).

До речі, зверніть увагу, що на задній стінці роутера є кілька гнізд для підключення мережевого кабелю: один WAN порт і 4 LAN (кількість портів залежить від моделі роутера. У найпоширеніших домашніх роутерах. конфігурація, як на рис. 2).

Інтернет-кабель від провайдера (який раніше, швидше за все, був підключений до мережевої карти PC) необхідно підключити до синього порту роутера (WAN).

Кабелем ж, який йде в комплекті з роутером, потрібно з’єднати мережеву карту комп‘ютера (куди раніше був підключений інтернет-кабель провайдера) з одним з LAN портів роутера (див. Рис. 2. жовті порти). До речі, таким чином можна підключити ще кілька комп‘ютерів.

Важливий момент! Якщо комп‘ютера у вас немає, то з’єднати мережевим кабелем LAN порт роутера можна з ноутбуком (нетбуком). Справа в тому, що первинне налаштування роутера краще (а в деяких випадках, інакше неможливо) здійснювати по провідному з’єднанню. Після того, як вкажіть всі основні параметри (налаштуєте бездротове з’єднання Wi-Fi). то мережевий кабель можна буде відключити від ноутбука, і далі працювати з Wi-Fi.

Як правило, з підключенням кабелів і блоків живлення питань не виникає. Будемо вважати, що пристрій у вас підключено, і світлодіоди на ньому почали моргати :).

3) Як увійти в налаштування роутера?

Напевно, це ключове питання статті. У більшості випадків, робиться це досить просто, але іноді Розглянемо весь процес по порядку.

За замовчуванням, в кожної моделі роутера є свою адресу для входу в настройки (а так же логін і пароль). У більшості випадків він однаковий: http://192.168.1.1/. правда, є винятки. Наведу кілька моделей:

 • Asus. http://192.168.1.1 (Логін: admin, Пароль: admin (або пусте поле));
 • ZyXEL Keenetic. http://192.168.1.1 (Логін: admin, Пароль:-1234);
 • D-LINK. http://192.168.0.1 (Логін: admin, Пароль: admin);
 • TRENDnet. http://192.168.10.1 (Логін: admin, Пароль: admin).

Важливий момент! З точністю на 100% неможливо сказати, яку адресу, пароль і логін будуть у вашого пристрою (навіть незважаючи на наведені вище мною марки). Але в документації до вашого роутеру ця інформація обов’язково вказана (швидше за все, на першій або останній сторінки інструкції користувача).

Для тих, у кого не вийшло увійти в налаштування роутера, є непогана стаття з розібраними причинами (чому таке могло статися). Рекомендую скористатися порадами, посилання на статтю нижче.

4) Як налаштувати підключення до інтернет в Wi-Fi роутер

Перш ніж розписувати ті чи інші настройки, тут слід зробити невелику виноску:

 • Перше. навіть роутери з одного модельного ряду можуть бути з різними прошивками (різні версії). Від прошивки залежить меню налаштувань, тобто то що ви побачите, коли зайдіть за адресою налаштувань (192.168.1.1). Так само від прошивок залежить і мову налаштувань. У своєму прикладі нижче, я покажу настройки популярної моделі роутера. TP-Link TL-WR740N (настройки англійською мовою, але розібратися в них не так складно. Зрозуміло, російською мовою налаштувати ще простіше).
 • Налаштування роутера будуть залежати від організації мережі у вашого інтернет провайдера. Для настройки роутера, вам необхідна інформація по підключенню (логін, пароль, IP-адреси, тип підключення та ін.), Зазвичай, все що потрібно міститься в договорі на інтернет-підключення.
 • З вищенаведених причин. не можна дати універсальних інструкцій, який підійдуть на всі випадки життя

У різних інтернет провайдерів різний тип підключення, наприклад в Megaline, ID-Net, ТТК, МТС та ін. Використовується підключення PPPoE (я б назвав його найпопулярнішим). До того ж, воно забезпечує більш високу швидкість.

При підключенні PPPoE для доступу в інтернет, Вам необхідно знати пароль і логін. Іноді (як наприклад, у МТС) використовується PPPoEStatic Local: доступ до інтернету буде здійснений, після введення пароля і логіна для доступу, локальна мережа налаштовується окремо. будуть потрібні: IP-адреса, маска, шлюз.

Установки (на приклад PPPoE, див. Рис. 4):

 • Необхідно відкрити розділ «Network / WAN«;
 • WAN Connection Type. вказуємо тип з’єднання, в даному випадку PPPoE;
 • PPPoE Connection: Username. вказуєте логін для доступу до інтернету (вказано в вашому договорі з інтернет-провайдером);
 • PPPoE Connection: Password. пароль (аналогічно);
 • Secondary Connection. тут або нічого не вказуємо (Disabled), або, наприклад, як в МТС. вказуємо Static IP (залежить від організації вашої мережі). Зазвичай, даний пункт налаштувань впливає на доступ до локальної мережі вашого інтернет-провайдера. Якщо вона вам не потрібно, можна особливо і не переживати;
 • Connect on Demand. встановити інтернет з’єднання в разі потреби, наприклад, якщо користувач звернувся до інтернет-браузеру і запитує сторінку в інтернеті. До речі, зверніть увагу, що є графа нижче Max idle Time. це час, після якого роутер (якщо він простоює) бидет відключатися від мережі інтернет.
 • Connect Automatically. виробляти з’єднання з інтернетом автоматично. На мій погляд, оптимальний параметр, його і потрібно вибрати
 • Connect Manually. проводити підключення до інтернет вручну (незручно). Хоча деяким користувачам, наприклад, якщо лімітуються трафік. цілком можливо, що даний тип буде найоптимальнішим, дозволяючи їм контролювати ліміт трафіку і не йти в мінус.

Так само варто звернути увагу на вкладку Advanced (розширені). в ній можна задати DNS (вони іноді необхідні).

READ  Де зберігаються сертифікати ЕЦП на комп'ютері

Ще один важливий момент. багато інтернет-провайдери прив’язують ваш MAC-адресу мережевої карти і не дозволяють отримати доступ до інтернету, якщо MAC-адресу помінявся (прим. У кожної мережевої плати свій унікальний MAC-адресу).

Сучасні роутери можуть легко емулювати потрібний MAC-адресу. Для цього потрібно відкрити вкладку Network / MAC Clone і натиснути кнопку Clone MAC Address.

Так само як варіант, можна повідомити свій новий MAC-адресу інтернет провайдеру, і вони його розблокують.

Примітка. MAC-адреса являє собою приблизно таку строчку: 94-0C-6D-4B-99-2F (див. На рис. 6).

До речі, наприклад в «Біллайн» тип з’єднання не PPPoE, а L2TP. Сама по собі настройка проводиться аналогічним чином, але з деякими застереженнями:

 • Wan Connection Type. тип з’єднання потрібно вибрати L2TP;
 • Username, Password. вводите дані, які надав вам провайдер інтернету;
 • Server IP-address. tp.internet.beeline.ru;
 • зберігаєте настройки (роутер повинен перезавантажитися).

П рімечаніе. Власне, після введених налаштувань і перезавантаження роутера (якщо ви все зробили правильно і ввели саме ті дані, які потрібні), у вас в ноутбуці (комп’ютері), який ви підключили через мережевий кабель. повинен з’явитися інтернет! Якщо це так. залишилася справа за малим, налаштувати бездротову Wi-Fi мережу. В наступному кроці, це і зробимо

5) Як налаштувати бездротову Wi-Fi мережу в роутері

Налаштування бездротової Wi-Fi мережі, в більшості випадків, зводиться до вказівкою імені мережі і пароля для доступу до неї. Як приклад покажу все той же роутер (правда, візьму російську прошивку, щоб показати і російська і англійська варіанти).

Спочатку потрібно відкрити розділ Wireless (бездротова мережа), див. Рис. 8. Далі задаєте такі настройки:

 • Ім’я мережі. то назва, яке ви будете бачити при пошуку і підключенні до Wi-Fi мережі (вказуйте будь);
 • Регіон. можна вказати «Росія». До речі, у багатьох роутерах навіть і немає такого параметра;
 • Ширина каналу, Канал. можна залишити Авто і нічого не міняти;
 • збережіть налаштування.

Далі необхідно відкрити вкладку «Захист бездротової мережі«. Багато хто недооцінює цей момент, але ж якщо не захистити мережу паролем. то їй зможуть користуватися всі ваші сусіди, тим самим, знижуючи вашу швидкість мережі.

Рекомендується вибрати захист WPA2-PSK (вона на сьогоднішній день забезпечує одну з найкращих захистів бездротової мережі, див. Рис. 9).

 • Версія: можна не міняти і залишити автоматичну;
 • Шифрування: так само, автоматичне;
 • Пароль PSK. це пароль для доступу до вашої Wi-Fi мережі. Рекомендую вказати щось таке, що важко підібрати звичайним перебором, або випадково вгадавши (ніяких 12345678!).

Ви зберегли і перезавантаження роутера, ваша бездротова Wi-Fi мережу повинна почати працювати. Тепер можна налаштувати підключення на ноутбуці, телефоні і інших пристроях.

6) Як підключити ноутбук до бездротової мережі Wi-Fi

Як правило, якщо роутер правильно налаштований, проблем з налаштуванням і доступом до мережі в Windows виникнути не повинно. І робиться таке підключення за пару хвилин, не більше

Спочатку клацаєте мишкою по значку Wi-Fi в треї поряд з годинником. У вікні зі списком знайдених Wi-Fi мереж, виберіть свою і введіть пароль для підключення (див. Рис. 10).

Якщо пароль до мережі ввели вірно. ноутбук встановить зв’язок і ви зможете почати користуватися інтернетом. Власне, на цьому настройка завершена. Для тих у кого не вийшло, нижче приведу кілька посилань на типові проблеми.

Крок 2. настройка інтернету

І тут починаються великі розбіжності. Як потрапили в конфігурацію, шукайте майстер настройки. Він проведе вас крок за кроком і все налаштує сам. Що тут важливо. знайти договір з вашим провайдером, де йдуть логін і пароль від самого інтернету. В процесі настройки доведеться їх вбити тут. В результаті роутер повинен підключитися до інтернету.

Крок 1. харчування

Всі етапи дуже прості, цей не виняток. Включаємо штекер в гніздо живлення на роутері і підключаємо сам адаптер до мережі живлення. На маршрутизаторі повинні загорітися хоч якісь індикатори (зазвичай блимають лампочки харчування і Wi-Fi).

Якщо нічого не горить. перевіряємо наявність струму. Може погано під’єднали? Точно туди? А чи включений мережевий фільтр, якщо він є? І найцікавіше. може ззаду є ще і кнопка включення роутера? Не забуваємо включити і її.

Після цього етапу роутер повинен «ожити». Приступаємо до подальшого підключення.

Крок 2. настройка інтернету

І тут починаються великі розбіжності. Як потрапили в конфігурацію, шукайте майстер настройки. Він проведе вас крок за кроком і все налаштує сам. Що тут важливо. знайти договір з вашим провайдером, де йдуть логін і пароль від самого інтернету. В процесі настройки доведеться їх вбити тут. В результаті роутер повинен підключитися до інтернету.

Крок 4. пароль від роутера

І в кінці всієї настройки дуже важливо не забути змінити сам пароль на роутер (ну який у всіх однаковий admin). так ми обережем свою квартиру від іноземного втручання злих хакерів, і будемо жити довго і щасливо.

От і все! Більше тут нічого не придумаєш. Деталі потрібно дивитися вже конкретно під свою модель або просто поставити запитання в коментарях нижче. обов’язково відповімо!

Вітання! Сьогодні я покажу як підключити Wi-Fi роутер до чого завгодно у вашому домі. Але в самому простому випадку почнемо з комп’ютера. так і використовують нерідко, та й налаштовувати на комп’ютері зручніше, ніж на телефоні. Особливої ​​різниці в підключенні по дроту між комп‘ютером і ноутбуком немає. все однаково. Давайте вже починати.

Шановний читачу! Є якісь питання? Не знаєте, як вирішити свою проблему? Нижче у цій статті є коментарі. пишіть свою історію у всіх деталях, а я дам вам відповідь.

Алгоритм підключення роутера будь-якої моделі однаковий. у вас не виникне жодних питань. Інша справа, внутрішні налаштування маршрутизатора, які змінюються від моделі до моделі. Для деталей настройки я рекомендую пошукати відповідну статтю під ваш роутер на нашому сайті. Ця ж стаття буде про сам процес підключення з невеликими відсилання до подальших дій.

установка

Отже, ви розпакували новенький роутер, саме час визначити йому в будинку місце. На жаль, радіус дії роутера обмежений, тому що найкращий варіант з його встановлення. розташувати посеред квартири:

Якщо у вас одна кімната. проблем немає. Але якщо багато. ставите роутер і ходите по квартирі з ноутбуком або телефоном, заміряючи силу сигналу, щоб вистачало всюди. Виберете кращу точку, і в подальшому буде менше клопоту.

Інша проблема. розташувати так, щоб кабель провайдера міг дістати до вашого роутера без руйнувань в квартирі. Зазвичай при прокладці інтернету майстру відразу можна сказати, куди протягнути дріт. це і роблять якраз для кращого покриття сигналу будинку. Але якщо вже лежить, доведеться підлаштовуватися під нього.

Додатково можливо знадобиться на цьому етапі «збірка» роутера. нерідко антени йдуть открученную, і треба б їх прикрутити.

Крок 1. вхід в панель

Спочатку потрібно увійти в веб-конфігуратор. Кращий спосіб. заглянути під роутер і на наклейці подивитися актуальні дані для входу в панель управління, логін і пароль. Виглядає це приблизно так:

Якщо нічого не допомагає, переходимо за наступними лінками, за однією з них має з’явитися віконце введення логіна і пароля:

Логін і пароль виглядають на тій же наклейці, але зазвичай вони стандартні мало не скрізь admin і admin.

Крок 1. вхід в панель

Спочатку потрібно увійти в веб-конфігуратор. Кращий спосіб. заглянути під роутер і на наклейці подивитися актуальні дані для входу в панель управління, логін і пароль. Виглядає це приблизно так:

Якщо нічого не допомагає, переходимо за наступними лінками, за однією з них має з’явитися віконце введення логіна і пароля:

Логін і пароль виглядають на тій же наклейці, але зазвичай вони стандартні мало не скрізь admin і admin.

установка

Отже, “ви розпакували новенький роутер, саме час визначити йому в будинку місце. На жаль, радіус дії роутера обмежений, тому що найкращий варіант з його встановлення. розташувати посеред квартири:

Якщо у вас одна кімната. проблем немає. Але якщо багато. ставите роутер і ходите по квартирі з ноутбуком або телефоном, заміряючи силу сигналу, щоб вистачало всюди. Виберете кращу точку, і в подальшому буде менше клопоту.

Інша проблема. розташувати так, щоб кабель провайдера міг дістати до вашого роутера без руйнувань в квартирі. Зазвичай при прокладці інтернету майстру відразу можна сказати, куди протягнути дріт. це і роблять якраз для кращого покриття сигналу будинку. Але якщо вже лежить, доведеться підлаштовуватися під нього.

Додатково можливо знадобиться на цьому етапі «збірка» роутера. нерідко антени йдуть открученную, і треба б їх прикрутити.

Підключення Smart телевізорів до комп’ютерної мережі

Вже давно на ринку існують так звані Smart TV. розумні телевізори. Їх особливістю є те, що вони крім трансляції звичного телебачення мають вихід в Інтернет. Підключаючись до спеціальних ресурсів мережі, такий телевізор збагачується додатковим функціоналом. прогноз погоди, you tube, фітнес, zoomby, скайп, і величезна кількість додаткових програм. І, зрозуміло, простий інтернет браузер, для звичайного Інтернет-серфінгу. Але після покупки телевізор необхідно налаштувати для доступу в мережу, і так як до Інтернет в більшості випадків підключений і домашній комп’ютер, дана стаття навчить, як через роутер підключити телевізор.

Зрозуміло, не обійтися і без звичайного антенного входу RF in для кабельного телебачення. З недавнього часу стали відмовлятися від застарілих SCART портів, CI слотів і композитних роз’ємів (дзвіночки).

Підключення в маршрутизатора

Отже, ми маємо наступну схему. в квартиру входить ADLS канал, коннектор якого підключений до деякого багато портовому маршрутизатора, до якого підключений комп’ютер для виходу в Інтернет. Маршрутизатор обладнаний Wi-Fi адаптером. Наша мета. підключити телевізор до даного маршрутизатора, щоб доступ в мережу мав і телевізор, і комп’ютер (або кілька комп’ютерів, не важливо).

Wi-Fi підключення телевізора

Але набагато зручніше установка бездротової мережі Wi-Fi. Зручніше за багатьма параметрами. немає псують інтер’єр проводів, настройка проводиться не встаючи з дивана, в ряді випадків вище швидкість передачі (стандарт «n»). Розглянемо, як підключити телевізор до роутера через Wi-Fi. Насамперед ознайомтеся з інструкцією до телевізора, оснащений він бездротовим модулем Wi-Fi. Якщо так. пощастило, якщо немає. необхідно придбати окремо Wi-Fi адаптер.

Ethernet підключення телевізора

Беремо роутер в руки, і дивимося на задню панель.

Увага! Задня панель саме вашого маршрутизатора може відрізнятися від наведеного тут, все залежить від виробника і моделі, але шукати незмінно потрібно саме LAN порт, він є на всіх моделях.

Може трапитися так, що LAN порт всього один, і він уже зайнятий. В такому випадку використовуємо хаб і свитч для «розмноження» порту. Далі беремо патч корд, одним кінцем підключаємо до вільного LAN порту роутера, другим кінцем до Ethernet порту телевізора.

Всього варіанти три:

При виборі другого пункту з’явиться список доступних мереж, вибираємо необхідну.

BETATECH.COM.UA 2021