Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як підключити SSD до комп’ютера

Table of Contents

Як підключити SSD m2 диск до комп’ютера

Привіт, шановні читачі сайту computerhom.ru. Якщо у вас раптом виникло питання на тему. як підключити SSD m2 диск до комп’ютера? Те ви можете ознайомитися з простою і доступною інструкцією. як встановити SSD m2 в комп’ютер.

Щоб встановити SSD m2 в комп’ютер, вам потрібно виконати наступні дію: 1. На материнській платі, знаходимо спеціальне місце під установку SSD накопичувача m2. 2. На материнській платі в роз’єм m2 можна встановити SSD m2 наступних типів 2242, 2260 і 2280. 3. Беремо SSD накопичувач з лицьового боку щоб він дивився вгору, потім під гострим кутом вставляємо накопичувач в гніздо до самого кінця. 4. Потім відпускаємо SSD накопичувач вниз і закручуємо болтиком в спеціальне отвори кріплення. На цьому установка SSD m2 диска буде завершена, тепер можна включити комп’ютер і перевірити встановлений диск.

Тепер давайте розглянемо все більш детально і покроково. Отже, приступимо до вивчення матеріалу

Як встановити SSD m2 в комп‘ютер материнської плати

Перед тим як встановити SSD m2 в материнську плату на вашому комп’ютері, вам потрібно дізнатися який форм фактор у вашого накопичувача.

Форм фактор. (Розмір) ділиться на три види.

 • 2242. найменший розмір. ширина його становить 22 мм, а довжина 42 мм.
 • 2260. середній розмір накопичувача має ширину 22 мм, а довжина його становить 60 мм.
 • 2280. найпоширеніший формат. 22 мм. ширина і довжина 80 мм.

На скріншоті я спеціально позначив місця роз’ємів під кріплення різних типів накопичувачів. Також на скріншоті відзначено гніздо м2 для установки накопичувача m2. Найпоширеніший формат розміру це 2280, для закріплення накопичувача нам знадобиться болтик.

підключити, комп, ютера

Даний скріншот я зробив в збільшеному вигляді, щоб ви могли добре розглянути слот m2. Установка SSD m2 накопичувача встановлюється дуже просто і не займе багато часу, в порівнянні з жорсткими дисками.

Отже, під гострим кутом з лицьової частини накопичувача ставимо в гніздо і плавно вставляємо до самого кінця (ви почуєте такий невеликий клацання).

Після установки накопичувач буде висіти в повітрі, для завершення установки відпустіть пальцях в самий низ для кріплення.

Після того, як ви відпустили накопичувач в самий низ, вставляємо болтик і закручуємо в місці кріплення. На цьому установка SSD m2 накопичувача завершена.

Після всіх виконаних дій, можемо включити комп’ютер і встановити операційну систему Windows.

Зверніть увагу: встановлений диск m2 ваша материнська плата і комп’ютер не побачити. Якщо у вас таке трапилося, то читайте інструкцію. чому не бачить SSD m2 диск.

Як підключити SSD диск до комп’ютера

Твердотільні накопичувачі або SSD диски стрімко набирають популярність. Все більше користувачів наважується спробувати SSD диск і встановити на нього операційну систему. Але, у більшості немає досвіду роботи з даним типом накопичувачів. Тому на тематичних форумах досить часто цікавляться, як підключити SSD диск до комп’ютера. У цьому матеріалі ми розглянемо процес підключення SSD дисків до настільного комп’ютера.

По-перше, процес підключення SSD диска до комп’ютера нічим принципово не відрізняється від підключення звичайного жорсткого диска. Тому якщо ви вмієте підключати жорсткі диски, то у вас не виникне жодних труднощів і з підключенням SSD. Єдина складність, як зафіксувати SSD диск всередині корпусу, але про це трохи пізніше.

Підготуйте комп’ютер до підключення SSD диска.

Перед тим як приступати до підключення SSD диска, необхідно повністю знеструмити комп’ютер. Для цього відключіть кабель, який веде його до електромережі. Потім вимкніть інші кабелі і зніміть бічні кришки системного блоку. Як правило, вони фіксуються за допомогою чотирьох гвинтів в задній частині системного блоку.

SSD диск це повністю електронний пристрій. На відміну від жорстких дисків він не має рухомих деталей і тому не створює вібрації і шуму. Тому SSD диск можна встановити в будь-якому місці системного блоку.

Ваше завдання вибрати таке місце, де SSD диск можна зручно зафіксувати, для того щоб він не бовтався усередині комп’ютера. Інакше під час пересування комп’ютера або при наступному обслуговуванні комп’ютера SSD диск може вдаритися об інші компоненти комп’ютера і пошкодити їх.

Найпростіший і одночасно надійний варіант це встановити SSD диск у відсік для жорстких дисків. Але, оскільки відсік для жорстких дисків розрахований на 3.5 дюймові пристрої, а SSD диск виконаний у форм-факторі 2.5 дюйма, то нам буде потрібно спеціальні санчата (кріплення). Досить часто, ці санчата йдуть в комплекті з самим накопичувачем. Якщо їх немає, то ви можете придбати їх окремо.

SSD диск кріпиться до санчат за допомогою 4 гвинтів, які вкручуються з нижньої частини санчат. Після цього самі санчата вставляються в системний блок в відсік для 3.5 дюймових жорстких дисків і кріпляться за допомогою 4 гвинтів.

Підключення SSD диска до комп’ютера.

Після закріплення санчат всередині системного блоку можна приступати до підключення кабелів до SSD диску. Твердотільні накопичувачі підключаються точно також як і сучасні жорсткі диски, тобто за допомогою двох SATA кабелів.

Широкий SATA кабель це харчування, він підключається до блоку живлення комп’ютера. А вузький SATA кабель це кабель для передачі даних, він підключається до материнської плати.

Якщо ваша материнська плата підтримує SATA 3.0, то SSD диск найкраще підключати саме до портів SATA 3.0. Порти SATA 3.0 забезпечують значно більшу швидкість передачі даних, що дозволяє отримати максимум користі від SSD накопичувача.

На материнській платі порти SATA 3.0 позначені іншим кольором. Ознайомтеся з інструкцією до вашої материнської плати для того щоб нічого не переплутати.

Після того як ви підключили кабелі до SSD диску комп’ютер можна закривати і включати. Якщо ви плануєте встановлювати операційну систему на SSD, то не забудьте змінити пріоритет завантаження в BIOS.

Творець сайту comp-security.net, автор понад 2000 статей про ремонт комп‘ютерів, роботі з програмами, налаштування операційних систем.

Це добре, що SSD диск не має двинувшихся деталей 🙂

У мене залишилися питання: 1. Якщо на SSD ставити систему, то будь-яку чи можна і яка ємність SSD для цього годиться. 2. Якщо я додам в існуючий комп’ютер SSD, у мене не виникнуть проблеми з блоком живлення і його охолодженням (перегрів самого блоку живлення, шум та інше). 3. Між SSD і HDD диски не буде конфліктів? Але як підключити. все зрозуміло, написано коротко і дохідливо. Дякую! Син давно просить SSD. Тепер піду дивитися, що за роз’єми у його материнки і чи є місце для 3,5 “диска.

Підберіть таку ємність SSD щоб вам помістилася операційна система і всі програми, які ви зазвичай встановлюєте. Крім цього потрібно ще залишити пару гігабайт вільними. Наприклад, Windows 7 після установки займає 20 гб. Якщо до цього додати 30 гб програм. Те, це вже 50 гб. Отже потрібен SSD об’ємом від 60 гб. 2. З блоком живлення нічого не буде. SSD має мізерне енергоспоживання. 3. Ніяких конфліктів не може бути.

Привіт, чи буде різниця в швидкості від звичайного диска, якщо підключити цей диск до гнізда 2.0, якщо так, то істотна чи?

У мене SSD підключений до SATA 2.0. Різниця є, причому величезна.

у мене питання, а якщо на платі є ще pci електрострум може туди краще встромляти або вони тільки для відеокарт?

Так, для роз’єму PCI Express також існують SSD накопичувачі. Але, з ними іноді бувають проблеми при установці Windows.

Так, трохи не вистачає до статті інформацію про PCI-E і M.2.

Як підключити SSD до комп’ютера

Поява SSD стало новим етапом розвитку комп’ютерної техніки. Твердотільні накопичувачі мають багаторазове перевагу в швидкості і збільшений період експлуатації. Сьогодні їх вартість вже цілком доступна, що дозволяє задіяти такі пристрої для апгрейда комп’ютера або ноутбука. Хоча подібне обладнання і не викликає складнощів в установці, багато користувачів зовсім незнайомі з процедурою заміни цього носія інформації. Принцип такої модернізації досить простий і складається з декількох етапів.

установка SSD

Розміри твердотільних дисків дозволяють виконати їх монтаж практично в будь-якому місці стандартного корпусу комп’ютера. Найбільш правильно буде зробити установку в штатний відсік для HDD розміром в 3.5 дюймів. Для реалізації подібних завдань потрібно виконати таку послідовність робіт:

 • Підготувати перехідник для установки SSD, і перевірити можливість закріплення в ньому вінчестера за допомогою кріпильних гвинтів.
 • Вимкнути комп’ютер, і дочекавшись його повного відключення, зняти бічну панель або кришку, звільнивши доступ до вінчестера.
 • Встановити санчата з твердотілим вінчестером всередину 3.5-дюймового відсіку і закріпити їх гвинтами.

Комутація SSD виконується за допомогою SATA-кабелів, причому більш широкий призначений для харчування, а маленький для обміну даними.

Подає кабель йде безпосередньо від блоку живлення і підключається до відповідного роз’єм SSD.

SATA-кабель з’єднує материнську плату і твердотільний накопичувач, причому роз’єм SATA 3 (він позначений відповідним підписом біля портів SATA на материнській платі) більш кращий для підключення.

 • Після установки жорсткого диска комп’ютер можна зібрати назад і запустити для визначення SSD.
 • Підготовка до підключення SSD

  Рішення про заміну накопичувача вимагає попередньої підготовки, яка полягає в програмній частині і фізичної установці вінчестера. Більшість SSD випускаються в форматі 2.5 дюйма, що потребують підібрати місце під монтаж нового диска. У разі модернізації ноутбука проблем не виникне, так як штатний роз’єм точно підійде під формат SSD. Комп’ютер використовує в роботі диск розмірами в 3.5 дюймів, що потребують підібрати місце під установку. Для закріплення пристрою в стандартний роз’єм потрібен спеціальний перехідник, який забезпечить фіксацію вінчестера меншого розміру.

  SSD гарантує високу швидкість обміну даними і його установка в якості системного найбільш доцільна. У цьому випадку буде потрібно перенести операційну систему на твердотільний диск або встановити її заново. Для клонування використовується стороннє ПО, яке дозволяє швидко розгорнути Windows на новому диску. Установка ОС займе трохи більше часу, але дасть можливість отримати чисту систему.

  Важливо знати, що SDD не підтримують застарілий інтерфейс IDE і їх установка на материнську плату таким типом підключення неможлива. Скористатися конвертером IDE. SATA також безглуздо, так як втрати швидкості роботи диска будуть величезні.

  Підготовка до роботи з SSD в якості логічного диска

  При включенні комп’ютера з уже встановленою операційною системою відбудеться автоматична ініціалізація нового обладнання. Слід увійти в налаштування утиліти “Керування дисками” і відформатувати підключений накопичувач. При необхідності можна розділити диск на кілька частин, а також змінити розмір кластера або букву диска. Після виконання цих операцій і перезавантаження PC диск готовий до роботи і його можна заповнювати інформацією.

  READ  Перевірка Apple ID за серійним номером

  Найбільш просто відкрити консоль оснащення за допомогою комбінації клавіатурних клавіш. Слід одночасно натиснути клавіші «WIN» «X», після чого вибрати в меню пункт “Керування дисками”. Можна також скористатися комбінацією «WIN» «R», і у вікні ввести diskmgmt.msc, що дасть аналогічний результат.

  Дані операції можна виконати і через меню налаштувань. Слід натиснути правою кнопкою миші на значку «Мій комп’ютер» і вибрати пункт «Управління» і перейти в “Керування дисками”.

  На клавіатурі не існує клавіші з позначенням «WIN», яка замінена стилізованим логотипом Windows, виконаному у вигляді вікна.

  Підготовка до роботи з SSD в якості завантажувального диска

  Для установки або клонування операційної системи буде потрібно зайти в BIOS. Для виконання таких дій необхідно при включенні комп’ютера натиснути клавішу «Esc» або «F1» і виставити в настройках завантаження з SSD. Вибір клавіші для потрапляння в меню налаштувань BIOS залежить від конкретної моделі ноутбука і це можуть бути «F2», «F3», «F10», «F12» або «Del». Найчастіше при включенні ноутбука або комп’ютера на кілька секунд з’являється інформаційне повідомлення «BIOS setup press F1» або аналогічного змісту.

  При виникненні труднощів із запуском цієї прошивки слід скористатися інструкцією до ноутбука або материнської плати PC. Навігація в меню BIOS сучасних пристроїв виконується за допомогою комп’ютерної миші. В інших випадках слід скористатися клавіатурою вибравши кнопки з покажчиком у вигляді стрілки. Для виконання налаштувань необхідно перейти в меню «Boot».

  Там потрібно вибрати пункт «Boot Device Priority», в якому виставити завантаження з встановленого SSD.

  При роботі в BIOS слід звернути увагу на пояснення, розміщені в правій колонці. В цьому розділі знаходиться інформація про клавіші, які можна використовувати і їх призначення.

  Збереження введених налаштувань виконується за допомогою клавіші «F10», після чого комп’ютер буде перезавантажений. Далі можна приступати до установки Windows або скористатися ПО для клонування образу системи на новий диск.

  Підключення SSD до стаціонарного комп’ютера

  Почну з того, що якщо ви вже відключали і підключали звичайний жорсткий диск до свого комп’ютера, то процедура для твердотільного диска виглядає практично точно так же, за винятком того моменту, що ширина пристрою становить не 3.5 дюйма, а 2.5.

  Ну а тепер з самого початку. Для установки SSD на комп’ютер, вимкніть його від харчування (з розетки), а також вимкніть блок живлення (кнопка з заднього боку системного блоку). Після цього, натисніть і утримуйте кнопку вкл / викл на системному блоці близько 5 секунд (це остаточно знеструмить все ланцюга). У керівництві нижче я буду виходити з того, що ви не збираєтеся відключати старі жорсткі диски (а якщо збираєтеся, то просто відключіть їх на другому кроці).

  • Відкрийте корпус комп’ютера: зазвичай, досить зняти ліву панель для отримання необхідного доступу до всіх портів і установки SSD (але бувають і виключення, наприклад, на «просунутих» корпусах, прокладка кабелю може проводитися за правою стінкою).
  • Встановіть диск SSD в адаптер 3.5 дюйма і закріпіть його болтами, призначеними для цього (такий адаптер є в комплекті поставки більшості твердотільних дисків. Крім цього, в вашому системному блоці може бути цілий набір полиць, придатних для установки як 3.5, так і 2.5 пристроїв, в цьому випадку можете скористатися ними).
  • Встановіть SSD в адаптері в вільне місце для 3.5 дюймових жорстких дисків. При необхідності, зафіксуйте його гвинтами (іноді для фіксації в системному блоці передбачені засувки).
  • З’єднайте SSD з материнською платою за допомогою L-образного кабелю SATA. Нижче я докладніше розповім про те, до якого SATA порту слід підключити диск.
  • Підключіть кабель живлення до SSD.
  • Зберіть комп’ютер, увімкніть пристрій и відразу після включення зайдіть в BIOS.

  Після входу в BIOS, перш за все, встановіть режим AHCI для роботи твердотільного диска. Подальші дії будуть залежати від того, що саме ви плануєте робити:

  • Якщо ви хочете встановити Windows (або іншу ОС) на SSD, при цьому у вас, крім нього є й інші підключені жорсткі диски, встановіть SSD першим в списку дисків, і поставте завантаження з диска або флешки, з яких буде проводитися установка.
  • Якщо ви плануєте працювати в ОС, яка вже була встановлена ​​на HDD без її перенесення на SSD, переконайтеся, що жорсткий диск стоїть першим в черзі завантаження.
  • Якщо ви плануєте перенести ОС на SSD, то докладніше про це можете прочитати у статті Як перенести Windows на SSD.
  • Також вам може стати в нагоді стаття: Як оптимізувати SSD в Windows (це допоможе підвищити продуктивність і продовжити термін його служби).

  Що стосується питання про те, до якого SATA порту підключати SSD: на більшості материнських плат можна підключити до будь-якого, однак деякі мають одночасно різні SATA порти. наприклад Intel 6 Гб / с і сторонні 3 Гб / c, те ж саме на чіпсетах AMD. В цьому випадку, дивіться на підписі у портів, документацію до материнської плати і використовуйте найшвидші для SSD (повільні можна використовувати, наприклад, для DVD-ROM).

  Як встановити SSD

  Якщо ви задумалися про апгрейд PC або ноутбука за допомогою твердотільного диска SSD. поспішаю вас привітати, це відмінне рішення. А в цій інструкції покажу, як встановити SSD на комп’ютер або в ноутбук і постараюся дати іншу корисну інформацію, яка стане в нагоді при такому оновленні.

  Якщо ви ще не придбали такого диска, то можу сказати, що на сьогоднішній день установка SSD на комп’ютер, при цьому не дуже важливо, швидкий він або не дуже. це те, що може дати максимальний і очевидний приріст швидкості його роботи, особливо у всіх не ігрових додатках (хоча буде помітно і в іграх, хоча б за швидкістю завантаження рівня). Також може бути корисним: Налаштування SSD для Windows 10 (підійде і для Windows 8), Програми для SSD дисків.

  Як встановити SSD в ноутбук

  Для установки SSD в ноутбук, перш за все відключіть його з розетки і зніміть батарею, якщо вона знімна. Після цього, відкрутити кришку відсіку жорсткого диска (зазвичай найбільша, знаходиться ближче до краю) і обережно вийміть жорсткий диск:

  • Він іноді встановлений на свого роду санчата, які кріпляться до кришки, яку ви тільки що відгвинтили. Спробуйте також знайти інструкцію по зняттю жорсткого диска конкретно з вашої моделі ноутбука, вона може бути корисною.
  • виймати його потрібно не на себе, вгору, а спочатку вбік. щоб він від’єднався від контактів SATA і харчування ноутбука.

  Наступним кроком, відкрутіть жорсткий диск від санчат (якщо це потрібно конструкцією) і встановіть в них SSD, після чого повторіть пункти вище в зворотному порядку, щоб встановити SSD в ноутбук. Після цього, на ноутбуці вам буде потрібно завантажитися з завантажувального диска або флешки, щоб встановити Windows або іншу ОС.

  Примітка: Ви можете використовувати настільний PC для того, щоб клонувати старий жорсткий диск ноутбука на SSD, і тільки після цього встановлювати його. в цьому випадку, вам не буде потрібно установка системи.

  Розсилка нових, іноді цікавих і корисних, матеріалів сайту remontka.pro. Ніякої реклами і безкоштовна комп’ютерна допомога передплатникам від автора. Інші способи підписки (ВК, Однокласники, телеграм., YouTube, Яндекс.Дзен)

  Чи вийде підключити SSD до материнської плати Sata I? Дуже цікаво, чи можна підбадьорити комп’ютер-пенсіонер?

  Я тут боюся припускати, немає настільки пенсійного досвіду) Але взагалі, якщо HDD SATA-3 підключається і працює (якщо є можливість перевірити), то і SSD буде. Інша справа, що не впевнений, що це сильно на бадьорості додасть.

  Додасть і суттєво, тому що HDD тихоход в порівнянні з SSD

  Як показує практика, не додасть, а в деяких випадках навіть ускладнить і сповільнить роботу. Багато що залежить від віку «пенсіонера»)

  можна, але це не дасть швидкості. Надбавка буде тільки при SATA-2.3

  Як можна в комп’ютері з ASUS в UEFI BIOS тимчасово відключити жорсткий диск, підключений Sata 3

  Не пам’ятаю, чи є там такі опції в BIOS, а подивитися зараз ніде. Ну а так, якщо без параметрів. просто кабель SATA витягти з диска.

  Купив SSD Samsung 860 EVO, 260ГБ, з інтерфейсом SATA3, для установки системи і програм. Після входу в BIOS, виявилося, що немає можливості встановіть режим AHCI для роботи твердотільного диска (мат. Плата досить старенька, підтримує диски SATA2 (для моїх задач мене влаштовувала). Питання: чи не шкідливо для SSD його підключення до SATA2 без включення режиму AHCI для роботи твердотільного диска? Як відсутність режиму AHCI позначиться на швидкості завантаження Windows7 і програм?

  Добрий день. Все буде ОК. Єдине, після установки системи переконайтеся, що функція TRIM включена (вона і на IDE вміє працювати), при необхідності. увімкніть.

  А цю статтю, що вище, мені б повністю переписати, 5 років пройшло з написання, є що виправити.

  Dmitry, спасибі за відповідь. Якщо є можливість, то звичайно, статтю перепишіть або виправте. Будемо вдячні. Тема SSD актуальна, а інформація в мережі часто застаріла і не відповідає запитам теперішнього часу.

  Скажіть пож-ста, можна-ли на SSD зробити два розділи для W-7 і W-10? І які особливості є в настройках (TRIM і до полудня) на відміну від одного розділу, з одного системою (W-7) наприклад. Дякую.

  Добрий день. Можна, можливо. Особливостей бути не повинно, все те ж саме як на HDD.

  Дмитро, здрастуйте, я давно читаю ваш блог! Він мені в чому допоміг, я багато дізнаюся з нього, і завдяки цьому досвіду або сам допомагаю знайомим з проблемами, або відразу ж даю посилання на ваш сайт! Але у мене зараз час апгрейда, але я дуже боюся помилитися у виборі, а тепер по суті: Я прошу Вас, допоможіть мені будь ласка вибрати SSD і RAM для мого комп’ютера, додаю характеристики: Процесор: Intel Core i5-7500 CPU 3.40 hz Мати: GA-H110M-S2H Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

  RAM хочу на 16 gb поставити, зараз стоять на 8 і мене не влаштовує SSD у мене отстутсвіі, я хотів поставити через Plc вхід, але в сумісних пристроях, які представлені на сайті виробника мат. плати, там таких немає, але сам роз’єм є, як я зрозумів. І все SSD там не більш 256 gb, а я хотів на 512 gb. Прошу Вас, допоможіть мені

  Добрий день. Складно так радити, не знаючи всіх деталей. Щодо пам’яті. будь-яку DDR4 2400 МГц, 88, або якщо є вільні гроші. 1616 (але може бути і зайвим на вашій системі). Виробник, в общем-то не є принциповим, чогось над-ігрового, з підвищеними частотами тут не потрібно. SSD. SATA (роз’єму M.2 на вашому PC немає). Якщо потрібно заощадити. щось на зразок WD Blue. Якщо економити не потрібно. Samsung 860 Evo.

  На новий ноутбук зі встановленою Windows 10 хочу додати другий SSD з іншого ноутбука, на якому так само встановлена ​​Windows 10 і багато потрібних даних. Питання: чи потрібно форматувати SSD, який планую додати? І як взагалі правильно провернути цю маніпуляцію?

  Добрий день. Якщо не хочете форматувати (раз багато важливих даних), можете цього не робити. Хіба що після того, як встановите, переконайтеся в BIOS ноутбука, щоб завантаження було з потрібного диска. Якщо вирішите форматувати, то після того як завантажити з «першого» SSD і заберете дані зі «другого», його можна буде відформатувати простими засобами системи (правий клік по диску. форматувати). Але, з урахуванням того, що на тому диску ще швидше за все є і приховані маленькі системні розділи, краще буде через утиліту «управління дисками» видалити всі розділи, створити новий на весь простір диска і відформатувати його.

  Добрий день. Скажіть чи можливо буде встановити Windows на SSD на материнській платі яка не підтримує AHCI (g41m / IC7)

  READ  Як перенести дані на новий Xiaomi

  Добрий день. Так, повинні працювати SSD і в цьому випадку. Але прямо гарантій 100% не даю, просто повинні і з досвіду проблем не було.

  підключення накопичувача

  SSD встановлюється в знеструмлений системний блок або ноутбук. Для зручності всі подальші дії ми розглянемо на прикладі PC. На ноутбуці для установки SSD зазвичай досить зняти нижню кришку.

  • Відключаємо системний блок від мережі.
  • Знімаємо бічну кришку.
  • Встановлюємо SSD в слот для дисків. Якщо підходящої полки немає, використовуємо санчата для збільшення обсягу пристрою або інший спосіб кріплення.

  Вставляємо накопичувач разом з адаптером і прикручуємо його до системного блоку

  Для підключення SSD потрібно два кабелі

  Знаходимо на материнській платі роз’єм SATA і підключаємо до нього SSD

  Після успішного підключення пристрою збираємо системний блок і включаємо комп’ютер в мережу. Не має значення, буде SSD системним або другим диском. Підключення виконується однаково. Єдина відмінність. залишите ви всередині системного блоку інший диск.

  Підключаємо SSD диск до компютера

  Встановити SSD як системний диск або другий накопичувач може кожен користувач. Нічого складного в цій процедурі немає, незважаючи на те, що в деяких випадках доведеться змінювати налаштування BIOS і вручну створювати розділи. Як пройти всі етапи правильно, розповідаємо в нашій інструкції.

  Підготовка до встановлення

  Перш ніж підключати накопичувач, необхідно підготувати всі необхідні комплектуючі. Стандартний форм-фактор SSD. 2,5 дюйма. Якщо ви встановлюєте його в ноутбук, то ніяких проблем не буде. При підключенні ж SSD до материнської плати комп’ютера можна зіткнутися з відсутністю необхідних кріплень. У старих корпусів є тільки полички під HDD з форм-фактором 3,5 дюйма. Розмістити на них SSD просто не вийде.

  Якщо в системному блоці немає місця для закріплення твердотільного накопичувача, то необхідно придбати перехідник. санчата. Він як раз покриває цю різницю в 1 дюйм, дозволяючи встановити SSD на полицю для HDD. Залишати накопичувач без кріплення не рекомендується. Він не такий крихкий, як HDD, але теж схильний до механічних пошкодженням при фізичному впливі. Санчата ж вбережуть від SSD від непотрібної трясіння і ударів.

  У цих санчатах SSD буде відчувати себе комфортно

  Якщо накопичувач підключається в якості другого диска, то необхідно переконатися в наявності вільних кабелів для підключення. Якщо інтерфейсу для передачі даних немає, то його доведеться купувати. в комплекті з SSD він не поставляється.

  Червоний кабель використовується для передачі даних

  Якщо ви підключаєте SSD з інтерфейсом M.2, то кабель не знадобиться, як і санчата. Такий диск вставляється в спеціальний слот на материнській платі. Якщо на «матері» немає роз’єму M.2, то використовується адаптер для підключення диска в слот PCI Express 16x.

  SSD-накопичувач з інтерфейсом M.2 виглядає як звичайна плата

  Якщо у ноутбука є слот M.2, то він зазвичай вільний. Однак це не відноситься до бюджетних моделей і ультрабуків, у яких він майже завжди зайнятий. У випадку з ноутбуком значення має також індекс після назви інтерфейсу: 2242 і 2260. Це довжина модуля в міліметрах. Щоб не помилитися при виборі, дивимося характеристики ноутбука перед покупкою SSD.

  Налаштування диска

  Порядок налаштування багато в чому залежить від того, в якій якості буде використовуватися підключений SSD. Якщо накопичувач потрібен тільки для зберігання файлів, то для початку роботи досить його відформатувати або просто перевірити працездатність. Подивимося, як це зробити, на прикладі Windows 10.

  • Натискаємо правою кнопкою по меню «Пуск» і викликаємо утиліту “Керування дисками”.
  • Знаходимо в списку підключений SSD.

  На інших версіях Windows утиліту “Керування дисками” можна знайти за допомогою вбудованого пошуку або через «Панель управління». Якщо на SSD раніше були записані якісь дані, то він готовий до роботи. у диска є буква, логічні розділи. Якщо накопичувач тільки що куплений, рекомендуємо його відформатувати. Для цього натискаємо по диску правою кнопкою і вибираємо відповідну команду. Рекомендуємо використовувати файлову систему NTFS.

  Можна також розбити SSD кілька частин. Для цього натискаємо по вільному простору і вибираємо опцію «Створити простий том». Майстер допоможе виділити простір під кожен розділ, призначити букву і виконати форматування.

  Навіть якщо SSD використовується як другий диск, йому потрібні логічні розділи

  SSD має сенс використовувати в якості другого диска тільки в тому випадку, якщо перший. теж твердотільний накопичувач. Якщо ж ви завантажуєте систему з HDD, то має сенс поміняти диски місцями: зробити SSD основним, а HDD. другим, для зберігання призначених для користувача даних. Це дозволить істотно підвищити продуктивність компютера. Для клонування системи використовуйте програми, які ми розібрали в матеріалі про те, як скопіювати дані з одного SSD на інший. Для HDD це керівництво також може бути застосовано.

  Після перенесення системи необхідно змінити в BIOS порядок завантаження, щоб першим запускався SSD, на якому тепер зберігаються файли Windows. Зробити це можна через розділ Boot. Усередині нього представлені всі підключені до материнської плати накопичувачі. Вибираємо SSD і зберігаємо зміни за допомогою клавіші F10.

  Зробіть SSD завантажувальним диском, щоб збільшити продуктивність системи

  Залежно від моделі материнської плати і версії BIOS розташування пріоритету завантаження може змінюватися. Але цей параметр обов’язково є в настройках, так як на комп’ютері може бути одночасно підключено стільки дисків, скільки дозволяє кількість роз’ємів.

  Підключаємо SSD до комп’ютера або ноутбука

  Підключення різних пристроїв до комп‘ютера у багатьох користувачів викликає утруднення, особливо, якщо пристрій потрібно вставити всередині системного блоку. У таких випадках особливо лякає безліч проводів і різних роз’ємів. Сьогодні ми розповімо про те, як правильно підключити SSD до комп‘ютера.

  Підключення SSD до ноутбука

  Установка твердотільного накопичувача в ноутбуці частково простіше ніж в комп’ютері. Тут зазвичай складність полягає в тому, щоб відкрити кришку ноутбука.

  У більшості моделей відсіки для жорстких дисків мають власної кришкою, завдяки чому не потрібно розбирати ноутбук повністю.

  Знаходимо потрібний відсік, відкручуємо болти і акуратно від’єднуємо вінчестер і на його місце вставляємо SSD. Як правило, тут все роз’єми закріплені жорстко, тому, щоб від’єднати накопичувач, його необхідно трохи відсунути в сторону. А для підключення навпаки, злегка наблизити його до роз’ємів. Якщо ви відчуваєте, що диск не вставляється, то не варто застосовувати зайву силу, можливо ви просто його неправильно вставляєте.

  В кінцевому підсумку, встановивши накопичувач, залишиться тільки його надійно зафіксувати, а потім закрутити і корпус ноутбука.

  Вчимося самостійно підключати диск

  Отже, ви придбали твердотільний накопичувач і тепер стоїть завдання підключити його до комп’ютера або ноутбука. Для початку ми поговоримо про те, як підключити накопичувач до комп’ютера, оскільки тут більше різних нюансів, а потім перейдемо і до ноутбука.

  Підключення SSD до комп’ютера

  Перш ніж підключати диск до комп’ютера, варто переконатися, що для нього там ще є місце і потрібні шлейфи. В іншому випадку, вам доведеться відключати якесь із встановлених пристроїв. вінчестери або дисководи (які працюють з SATA інтерфейсом).

  Підключення диска буде проходити в кілька етапів:

  • Розтин системного блоку;
  • закріплення;
  • підключення.

  На першому етапі складнощів ніяких виникнути не повинно. Необхідно всього лише відкрутити болти і зняти бічну кришку. Залежно від конструкції корпусу, іноді необхідно знімати обидві кришки.

  Для кріплення жорстких дисків в системному блоці є спеціальний відсік. У більшості випадків він розташовується ближче до передньої панелі, не помітити його практично неможливо. За розмірами твердотільні накопичувачі зазвичай менше магнітних дисків. Саме тому з ними іноді в комплекті йдуть спеціальні санчата, які дозволяють закріпити SSD. Якщо у вас немає таких санчат, то можна встановити у відсіку для карт-рідерів або придумати більш хитре рішення, щоб зафіксувати накопичувач в корпусі.

  Как подключить и настроить 2.5 SATA SSD-накопитель?

  Тепер настає найскладніший етап. це безпосереднє підключення диска до комп’ютера. Щоб зробити все правильно, потрібна певна уважність. Справа в тому, що в сучасних материнських платах присутні кілька інтерфейсів SATA, які відрізняються за швидкістю передачі даних. І якщо ви підключите свій накопичувач не до тієї SATA, то він буде працювати не в повну силу.

  Для того, щоб використовувати весь потенціал твердотільних дисків, їх необхідно підключати до інтерфейсу SATA III, який здатний забезпечити швидкість передачі даних в 600 Мбіт / с. Як правило такі роз’єми (інтерфейси) виділяються кольором. Знаходимо такий роз’єм і підключаємо до нього наш накопичувач.

  Далі залишається підключити харчування та на цьому все, SSD буде готовий до використання. Якщо ви підключаєте пристрій вперше, то не варто боятися неправильно підключити його. Всі роз’єми мають спеціальний ключ, який не дозволить вставити його неправильно.

  Тепер, керуючись цими невеликими інструкціями, ви з легкістю зможете розібратися з тим, як підключати диски не тільки до комп‘ютера, але і до ноутбука. Як бачите, робиться це досить просто, а значить встановити твердотільний накопичувач зможе практично кожен.

  Установка в системний блок комп’ютера

  В першу чергу переконайтеся, чи є в корпусі вільні SATA-шлейфи та роз’єми. Якщо таких немає, то доведеться відключити будь-яка з пристроїв, яке їх використовує (добре, якщо це виявиться старий жорсткий диск). Також деякі SSD-диски можна спробувати підключити і до застарілих версіями інтерфейсів, наприклад, IDE. Але в такому випадку буде доступна лише незначна частина потужностей носія, та й працювати він буде не зовсім стабільно / коректно.

  Також врахуйте, що є нові моделі SSD, які більше не підтримують коректну роботи з інтерфейсами SATA 1 і SATA 2, а можуть працювати тільки з останньою версією. Взагалі рекомендується по можливості підключати SSD до роз’ємів версії SATA 3, так як в такому випадку продуктивність носія точно буде розкрита на 100%.

  Всього монтажні роботи можна умовно поділити на три етапи:

  • Розбирання системного блоку;
  • Кріплення диска в спеціальний роз’єм;
  • Підключення до системи.

  Етап розбирання для кожного корпусу виглядає індивідуально. Зазвичай, передбачається зняття бічної кришки, яка буде триматися на шурупах і / або спеціальних засувках. Деякі корпусу можуть зажадати зняття відразу двох кришок. Детальніше про розбирання ви зможете знайти в інструкції до свого системного блоку, яка повинна йти з ним в комплекті. Як правило, складності в розбиранні не виникають.

  Якщо у вас корпус стандартного форм-фактора, то його можна покласти в горизонтальне положення для зручності роботи з його «нутрощами».

  У системному блоці знайдіть спеціальні осередки для установки носіїв. Часто вони розташовані біля передньої панелі. Осередки досить об’ємні і виділяються із загальної конструкції, тому не помітити їх складно. Однак це створює ще одну трудність. якщо у вас не найсучасніший корпус, то всередині нього навряд чи будуть спеціальні осередки під SSD, а звичайні слоти завеликі.

  Після того, як накопичувач зафіксований потрібно перейти до найскладнішого і відповідального етапу. підключення всіх проводів до інших елементів комп’ютера. Тут основна складність буде полягати в тому, щоб, бува, не підключити SSD не до тієї SATA-роз’єму. Справа в тому, що на сучасних материнських платах може бути присутнім кілька версій SATA одночасно, а якщо ви підключіться ні до тієї SATA, то швидкість роботи накопичувача зменшиться.

  Знайти потрібний інтерфейс можна, звернувши увагу на позначки. SATA 3 відзначений кольором, або відповідним підписом. Якщо таких ви не знайдете, то завжди можна звернутися до документації, що йде в комплекті з материнською платою. Там повинно бути детально розписано детально знаходження кожного роз’єму.

  Після підключення до материнської плати вам залишиться тільки живити SSD-диск, підключивши його до блоку живлення. Для підключення живлення просто підключіть відповідний кабель (зазвичай червоного кольору) від блоку живлення до SSD-диска.

  Увімкніть комп’ютер і перевірте, наскільки успішно новий пристрій було виявлено системою.

  Підключаємо SSD до комп‘ютера

  SSD-диски набагато швидше навіть топові HDD-моделей. Але, як правильно їх підключити до системи, щоб вони працювали на повну потужність і при цьому не втратили в продуктивності? І як зрозуміти чи можливо взагалі підключення твердотільного накопичувача до вашого комп’ютера?

  READ  Скидання Samsung А50

  Процес підключення SSD

  Практично до всіх комп’ютерів і ноутбуків, які мають роз’єми стандарту SATA можливе підключення твердотільних накопичувачів. Чим вище версія інтерфейсу, тим більший потенціал накопичувача буде розкритий.

  Варто враховувати деякі нюанси при монтажі диска. Їх кількість залежить безпосередньо від того, куди ви встановлюєте накопичувач. в системний блок або корпус ноутбука.

  Підключення SSD до ноутбука

  Тут все набагато простіше, ніж з комп’ютером, так як кількість дій зведено до мінімуму. Для початку вам буде потрібно дізнатися, чи підтримує ваш ноутбук підключення SSD-накопичувача. Щоб це зробити, подивіться в характеристиках ноутбука, який тип інтерфейсу використовується для підключення вже встановленого диска. Якщо це SATA, то все нормально, але є ризик, що SSD все-таки не буде працювати на повну потужність (якщо в якості інтерфейсу використовуються SATA нижче 3-й версії).

  Як тільки ви переконалися, що технічні характеристики ноутбука вам дозволяють підключити до нього SSD-диск, то можете починати процес установки. Для початку рекомендується відключити ноутбук від харчування і витягти акумулятор. Потім можна робити розбирання корпусу. Деякі моделі обладнані окремими кришками, які дозволяють отримати швидкий доступ до вінчестерам і / або оперативної пам’яті. Якщо у вас саме така модель, то розбирати весь корпус не потрібно.

  Коли отримаєте доступ до жорстких дисків, то витягніть старий HDD. Якщо у вас є осередок для додаткового диска, то старий витягувати необов’язково. У вільну комірку встановити SSD-диск так, щоб він чітко став в ній, а також з’єднався з SATA-роз’ємом. Якщо у вас не виходить його щільно встановити, то доведеться використовувати спеціальні слазкі, що йдуть в комплекті з SSD, або окремо закуповуються. Залишати диск нещільно закріпленим не можна, так як під час роботи він може просто від’єднатися від SATA-інтерфейсу.

  Після підключення носія зберіть ноутбук і запустіть його. Перевірте, виявила система новий пристрій. Якщо немає, то можливо ви десь допустили помилку, або нещільно підключили диск.

  Нічого складного в установки твердотільного накопичувача в комп’ютери і ноутбуки немає, тому з цим зможе розібратися навіть не дуже досвідчений користувач.

  Просте підключення через USB

  Відключати і знімати кришки системного блоку при підключенні через порт USB не потрібно. Необхідно тільки підібрати і придбати плату адаптера з корпусом і роз’ємом, розрахованим на розмір і інтерфейс накопичувача. У деяких випадках плата поставляється без захисного корпусу.

  Диск акуратно встановлюється в корпусі і фіксується гвинтами. Тепер його можна підключати до зовнішніх портів USB2.0 / 3.0 або Type C. Недолік полягає в тому, що швидкодія диска в даному випадку істотно обмежена швидкістю роботи інтерфейсу USB.

  У деяких системних блоках порти USB, встановлені на передній панелі, мають недостатню глибину і схильні до «друзок» контактів. Включати накопичувач в такі порти не рекомендується через високу ймовірність виходу диска з ладу при поганому контакті. Слід використовувати порти USB на задній панелі, без перехідного кабелю, який чим довше, тим більше знижує швидкість обміну даними.

  Підключити SSD до ноутбука або комп’ютера можна через USB.

  Використання PCI Express

  При відсутності вільних роз’ємів SATA накопичувач з інтерфейсом M.2 можна приєднати до шини PCI-E. Швидкість її роботи вище, ніж може забезпечити SATA, і порівнянна з характеристиками інтерфейсу M.2.

  Попередньо слід придбати плату адаптера з планкою для установки в слот розширення компютера. На платі розміщені роз’єм M.2, а також кілька отворів для фіксації SSD з різними форм-факторами.

  Перед установкою адаптера з диском комп’ютер слід знеструмити і зняти бічні кришки корпусу системного блоку. При наявності в слоті розширення графічної плати адаптер не слід розміщувати в сусідніх слотах щоб уникнути перегріву. Після розміщення плати в роз’ємі PCI-E її потрібно зафіксувати гвинтом або засувкою, кришки поставити на місце і включити харчування.

  PCI Express. це комп’ютерна шина, яка використовує протокол послідовної передачі даних.

  Система повинна знайти накопичувач. Решта дії з програмування виконуються через розділ управління дисками ОС.

  підготовка диска

  Перед покупкою і / або установкою твердотільного накопичувача слід опрацювати 3 питання:

  Кріплення SSD всередині корпусу комп’ютера. Залежить від конструкції корпусу і форм-фактора диска.

  Приєднання до інформаційної шині. Визначається сумісністю інтерфейсів диска і материнської плати PC. Може знадобитися перехідник.

  Подача електроживлення. Залежить від наявності на блоці живлення шлейфу і вільного роз’єму і його сумісності з коннектором диска.

  Слід приділити особливу увагу питанню про те, як закріпити SSD: від цього залежить стабільна (без перегріву) робота девайса.

  Встановити SSD можна кількома способами, які залежать від мети використання.

  Як встановити SSD в ноутбук

  Ноутбуки, які підходять для установки в них SSD-накопичувача, повинні мати інтерфейси SATA або M.2. Якщо шлейф SATA тільки один, то твердотільний накопичувач доведеться встановлювати на місце існуючого HDD або в слот дисковода DVD. Товщина SSD не повинна перевищувати 7 мм.

  Заміна вбудованого HDD

  Установка нового накопичувача на місце старого увазі 2 варіанти:

  Встановлюваний диск попередньо клонований зі старого за допомогою десктопа.

  ОС, наприклад «сімка», буде інстальована на чистий SSD.

  Під час заміни SSD ноутбук обов’язково повинен бути вимкнений.

  Фізичне розміщення виконується наступним чином:

  Вимкніть ноутбук від мережі живлення. Якщо акумуляторна батарея знімна, то на час робіт її рекомендується видалити.

  Зніміть панель HDD на нижній частині корпусу.

  Обережно витягніть жорсткий диск. Якщо виникнуть складності, необхідно ознайомитися з інструкцією виробника і / або пошукати матеріали в інтернеті.

  Поставте в звільнився слот SSD, зафіксуйте його і закрийте кришкою.

  Увімкніть ноутбук. Клонований диск завантажить ОС протягом декількох секунд.

  Якщо новий диск чистий, зайдіть в BIOS, задайте завантаження зі змінного носія, наприклад флешки з ОС, після чого зробіть інсталяцію системи.

  Через роз’єм SATA

  Установка SSD 2,5 дюйма в системний блок виконується наступним чином:

  Вимкніть PC, витягніть вилку кабелю живлення з електромережі 220 В. Зніміть бічні стінки. Стінки кріпляться до корпусу засувками і фіксуються гвинтами. Потримаєте за шасі комп’ютера, щоб звільнитися від статичної електрики, або надіньте антистатичний браслет.

  Виберіть місце розташування накопичувача SSD так, щоб вільно дотягнутися до нього шлейфами електроживлення і передачі даних SATA 3.

  Шлейфи не повинні підключатися внатяжку. Переконайтеся, що дроти лежать або висять вільно і не зачіпають лопаті вентилятора охолодження центрального процесора. При необхідності акуратно стягніть шлейфи з іншими внутрішніми кабелями пластмасовим хомутиком.

  При підключенні намагайтеся не пошкодити роз’єми як на системній платі, так і на SSD-накопичувачі. Спочатку прикрутите корпус SSD до напрямних посадкового місця, а потім підключайте шлейфи. Вставляти коннектори слід без зусиль. Якщо вони не «заходять», то переверніть і спробуйте знову.

  Поставте стінки на місце, закріпіть і включіть машину. Якщо операційна система знайшла накопичувальний пристрій, то тепер йому потрібно призначити літеру і відформатувати за допомогою системної функції «Керування дисками».

  Как подключить SSD к настольному компьютеру. Перенос Windows с HDD на SSD

  Викличте функцію управління дисками. Зробити це можна по-різному:

  натиснути клавіші Win X і в меню вибрати розділ управління дисками;

  натиснути Win R і у спливаючому вікні надрукувати diskmgmt.msc;

  натиснути правою кнопкою миші по піктограм «Мій комп’ютер». «Управління». “Керування дисками”.

  Клікнувши правою кнопкою по знайденому системою SSD, надайте йому букву, наприклад E і відформатуйте як єдиний логічний диск або кілька дисків.

  SATA з’єднує материнську плату і твердотільний накопичувач.

  SSD на місце дисковода

  В сучасних умовах DVD-приводи часто виявляються марними, в зв’язку з чим на деяких ноутбуках замість них варто заглушка. Інтерфейс підключення дисковода такий же, як і для HDD, тому на його місце можна встановити твердотільний накопичувач з відповідним адаптером для одночасної роботи з існуючим жорстким накопичувачем.

  Перед початком робіт комп’ютер потрібно відключити від мережі живлення, потім знайти на нижній панелі гвинт, що фіксує дисковод, і відкрутити його. Привід або його заглушку слід витягти, а на місце, що звільнилося поставити SSD і зафіксувати гвинтом.

  Установка SSD в ноутбук

  У випадку з ноутбуками ситуація зовсім універсальна, так як їх конструкція дуже сильно відрізняється від моделі до моделі.

  Найбільш правильним варіантом в цьому випадку буде знайти інструкцію від ноутбука і заглянути в розділ по заміні жорсткого диска. Як правило, жорсткий диск і оперативна пам’ять. це пристрої, які спочатку припускають заміну. Тому виробники передбачають максимально зручний доступ до них. Зазвичай достатньо відкрутити пару гвинтиків і жорсткий диск стає доступний для вилучення і заміни. Знову ж таки, як це робиться дивимося в інструкції.

  Тут варто відзначити, що є певний стандарт в розмірах носіїв інформації. Звичні нам жорсткі диски персональних комп’ютерів мають розмір 3,5 дюйма, а жорсткі диски ноутбуків більш компактні. їх розмір 2,5 дюйма. І саме такий більш компактний варіант став популярним і серед твердотільних накопичувачів.

  Це означає, що зазвичай заміна жорсткого диска на SSD в ноутбуці досить просте завдання. витягаємо жорсткий диск і на його місце встановлюємо SSD.

  Як підключити SSD диск до комп’ютера

  Отже, ви придбали SSD. Залишилося його встановити і перенести на нього систему.

  У цій замітці розглянемо як підключити SSD диск до комп’ютера, тобто поговоримо про нюанси установки SSD в системний блок і підключенні його до материнської плати.

  І тут будуть суттєві відмінна між ноутбуком і настільним комп’ютером.

  Установка SSD в PC

  По-перше, в старих комп’ютерних корпусах не передбачено місце під установку 2,5 дюймових пристроїв. З цієї причини можна придбати недорогий адаптер (санчата), в який встановлюється SSD і потім вже сам адаптер кріпиться в корпус в кошик, призначену для установки 3,5 дюймових пристроїв.

  Після установки SSD в корпус комп’ютера підключаємо його.

  підключення SSD

  У SSD, як і у жорстких дисків, є два роз’єми. роз’єм живлення і інтерфейсний роз’єм для передачі даних.

  Тобто нам знадобиться SATA-кабель, для з’єднання SSD з материнською платою. Якщо зайвого кабелю немає, то його потрібно буде придбати. Коштує він недорого.

  Далі відкриваємо інструкцію від материнської плати і знаходимо все SATA-роз’єми, розташовані на ній.

  На деяких материнських платах може бути відразу два типу SATA-роз’ємів: SATA2 і SATA3. В цьому випадку потрібно обов’язково з’ясувати в керівництві від материнської плати, який з роз’ємів SATA3 і підключити SSD до нього. Також часто роз’єми позначені на самій материнській платі. вони мають різні колір, наприклад, білий і синій, а також підпис на платі.

  Так як SSD буде системним диском, то можна його підключити до першого SATA-роз’єму, а жорсткий диск, який вже є в комп’ютері, до другого.

  Від блоку живлення комп’ютера зазвичай відходить цілий клубок дротів. Тут потрібно знайти провід з необхідним роз’ємом.

  Іноді потрібного роз’єму немає, а точніше він вже задіяний на жорсткий диск, але є так звані роз’єми Molex, які раніше використовувалися для живлення жорстких дисків і приводів оптичних дісков.В такому випадку можна придбати недорогий перехідник, який дозволить використовувати цей роз’єм для живлення SSD.

  Не бійтеся переплутати і підключити щось не так. Конструкція роз’ємів передбачає захист від невірного підключення, тому помилитися неможливо.

  Нагадаю, що всі маніпуляції всередині корпусу комп’ютера необхідно виконувати тільки при його повне відключення від електромережі.

  Отже, SSD підключений і можна приступати до перенесення системи на нього.

  BETATECH.COM.UA 2022