Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як подивитися пам’ять на комп’ютері

Додаток показує характеристики центрального процесора, материнської плати, оперативної пам’яті, відеокарти або параметри вбудованої графіки.

 • Запустіть програму CPU-Z на комп’ютері.
 • У вікні «CPU-Z» відкрийте вкладку «Memory».

Тут відображені основні відомості про оперативну пам’ять:

 • Type. тип пам’яті: DDR, DDR2, DDR3, DDR
 • Size. розмір пам’яті в гигабайтах.
 • Channel. режим роботи пам’яті: Dual. двоканальний, Single. одноканальний.
 • NB Frequency. частота контролера пам’яті.
 • Timing. тайминги пам’яті, в пункті «DRAM Frequency» вказана актуальна частота пам’яті.

подивитися, комп, ютері

У вкладці «SPD» знаходиться інформація про характеристики модулів оперативної пам’яті, які перебувають в окремих слотах. Необхідно вибрати слот для отримання потрібних даних. Кількість слотів відповідає кількості гнізд на материнській платі комп’ютера, порожні роз’єми не будуть відображати інформацію.

Тут знаходяться різні відомості: тип пам’яті, виробник, номер моделі, обсяг пам’яті, час випуску вироби, тип використання, таблиця таймингов, напруга в вольтах.

Table of Contents

засобами Windows

Операційна система Windows має вбудовані утиліти, які дозволяють дізнатися мінімальну інформацію про оперативну пам’ять. її огляду на наявний обсяг. Тобто, визначити утилітами операційної системи тип пам’яті і частоту не вийде.

Є ще одне важливе обмеження. Windows покаже тільки обсяг використовуваної пам’яті, а не сумарний розмір встановленої. На цей аспект слід звернути увагу, якщо на комп’ютері використовується 32-розрядний Windows, який не підтримує більше 3 Гб оперативної пам’яті. Тобто, якщо в комп’ютері встановлено більше ОЗУ, це не буде відображатися в діагностичних утиліти, і «зайва» пам’ять не буде використовуватися при роботі.

Дізнатися обсяг оперативної пам’яті засобами Windows можна декількома способами. Найпростіше це зробити в такий спосіб:

 • Натиснути правою кнопкою миші на значок «Мій комп’ютер» в провіднику і вибрати «Властивості». Відкриється вікно, де буде позначений обсяг встановленої оперативної пам’яті;
 • Натиснути на клавіатурі клавіші WindowsR і ввести команду msinfo32, після чого натиснути Enter. Відкриється вікно «Відомості про систему», де інформація про оперативну пам’ять зберігається в основній вкладці.

сторонніми додатками

Для Windows випущена маса діагностичних програм, кожна з яких може бути використана для вирішення певних завдань. У більшості з них передбачена можливість дізнатися інформацію про оперативну пам’ять. Наведемо нижче приклади подібних програм, які можна безкоштовно завантажити з сайтів розробників для визначення відомостей про оперативну пам’ять.

Інформація про оперативну пам’ять в додатку CPU-Z розосереджена по декількох вкладках:

 • Memory. У графі «General» значення «Type» розповість про тип встановленої оперативної пам’яті, а в пункті «Size» знаходиться інформація про обсяг ОЗУ. Також нижче в графі «Timing» можна побачити відомості про робочій частоті.
 • SPD. У вкладці SPD можна визначити кількість встановлених модулів пам’яті і детальну інформацію про кожного з них.

Деякі користувачі задаються питанням про те, як дізнатися скільки оперативної пам’яті коштує на комп’ютері для того, щоб провести апгрейд свого PC: збільшити загальний обсяг пам’яті. Спочатку необхідно дізнатися яка оперативна пам’ять стоїть на пристрої, щоб мати уявлення про характеристики RAM (оперативної пам’яті) комп’ютера.

Оперативна пам’ять (RAM, Random Access Memory). важливий компонент апаратного забезпечення комп’ютера, що впливає на продуктивність пристрою. Для комфортної роботи, комп’ютері повинен мати достатній обсяг оперативної пам’яті. Якщо оперативної пам’яті не вистачає на PC, пам’яті потрібно додати або замінити.

Для виконання модернізації апаратної частини комп’ютера, зокрема збільшення розміру оперативної пам’яті, буде потрібно з’ясувати загальні характеристики RAM, встановленої на вашому пристрої. Необхідно дізнатися наступні параметри: який обсяг оперативної пам’яті, скільки слотів оперативної пам’яті є, яка частота оперативної пам’яті і деякі інші технічні характеристики (таймінги і т. Д.).

Спочатку потрібно дізнатися скільки всього оперативної пам’яті є на комп’ютері в даний момент часу. Від цієї інформації залежать інші дії по вибору пам’яті.

Часто користувачі додають додаткові планки (модулі) пам’яті, якщо є така можливість, для збільшення обсягу RAM. Тому попередньо потрібно дізнатися кількість слотів оперативної пам’яті на комп’ютері, чи є вільні слоти (роз’єми, гнізда).

У вільні слоти можна вставити додаткові модулі пам’яті. В іншому випадку, доведеться міняти планки пам’яті меншого обсягу на модулі пам’яті більшого об’єму.

Наприклад, якщо на PC встановлені дві планки пам’яті по 2 ГБ, що працюють в двоканальному режимі, а користувач хоче збільшити загальний обсяг оперативної пам’яті з 4 ГБ до 8 ГБ, то має велике значення наявність вільних гнізд (роз’ємів) для установки RAM модулів.

Якщо на комп’ютері немає вільних слотів, то користувачеві доведеться замінити встановлені модулі пам’яті на дві планки по 4 ГБ, які будуть працювати в двоканальному режимі або на один модуль в 8 ГБ, що працює в одноканальному режимі. Бажано використовувати пам’ять в двоканальному режимі, це більш продуктивний спосіб роботи.

У цьому керівництві знаходяться інструкції: як дізнатися скільки оперативної пам’яті на комп’ютері, а також, як дізнатися яка оперативна пам’ять стоїть на комп’ютері. Отримати загальні відомості про обсяг пам’яті можна за допомогою засобів операційної системи, а більш детальні дані про технічні характеристики модулів пам’яті, ми дізнаємося за допомогою стороннього програмного забезпечення.

Власники ноутбуків можуть дізнатися основні характеристики оперативної пам’яті на офіційному сайті виробника, орієнтуючись по опису моделі пристрою (ноутбука), якщо така інформація є на веб-сайті Є можливість дізнатися обсяг оперативної пам’яті в BIOS (UEFI).

Як дізнатися, яка оперативна пам’ять встановлена ​​в комп‘ютері

Визначити основні параметри оперативної пам’яті, встановленої в комп’ютері, можна десятками способів. Всі їх ми розглядати не будемо, і наведемо нижче найбільш зручні і прості варіанти для рядового користувача.

Як повернути місце на диску комп’ютера

Пуск. Налаштування. Панель управління. Система. Відновлення системи

Пуск. Налаштування. Панель управління. Система. захист системи

Тут Ви можете або повністю відключити відновлення системи, або розподілити на яких дисках і скільки місця буде займати точки.

Я не можу рекомендувати Вам повністю відключати відновлення, тому що не знаю як часто ви стикаєтеся з системними проблемами і вдаєтеся до відновлення, але особисто у мене воно відключено, т.к.

READ  Як збільшити масштаб на комп'ютері

я вважаю його сумнівним інструментом займає досить багато місця, тим більше, що завжди можна скористатися статтею «Acronis як інструмент для створення резервних копій. Вчимося робити образи дисків і відновлювати з них систему.

[Acronis] »для захисту і відновлення даних.

Для тих, хто хоче його (відновлення системи) залишити, але налаштувати якомога більше грамотно і зробити так, щоб шукати куди пропадає місце більш не доводиться:

 • Бажано, щоб на диску з операційною системою їх взагалі не було або вони займали якомога менше місця;
 • Вам не потрібно більше 3 контрольних точок відновлення, тобто не варто виставляти максимум відсотків ще й на декількох дисках. Досить буде 3-6% на одному-двох дисках і то, по-моєму, цього буде багато.

До слова, до налаштування цих параметрів система вже створила кілька контрольних точок відновлення, тому було б непогано їх видалити. Щоб це зробити відкрийте «Мій комп’ютер», натисніть правою кнопкою мишки на жорсткому диску місце, на якому Вам потрібно очистити і зі списку виберіть «Властивості».

У вікні натисніть на кнопочку “Очищення диска”. “Додатково”. “Відновлення системи”. “Очистити”. “Так”. “Ок”.

Або, в разі, якщо у Вас Windows 7 / Vista, Ви можете очистити місце, зайняте точками відновлення, використовуючи кнопку «Налаштувати. Видалити», яка розташовується на вкладці «Захист системи» (см.путь вище):

Це, що називається, раз. Поїхали до пункту два.

TreeSize Free

Утиліта TreeSize Free, навпаки. найпростіша з представлених програм: вона не малює красивих діаграм, зате працює без установки на комп’ютер і для кого-то може здатися навіть більш інформативною, ніж попередні варіанти.

Після запуску, програма аналізує зайняте місце на диску або обрану вами папку і представляє її в ієрархічній структурі, де відображається вся необхідна інформація по займаному простору на диску.

Додатково, можливий запуск програми в інтерфейсі для пристроїв з сенсорним екраном (в Windows 10 і Windows 8.1). Офіційний сайт TreeSize Free: https://jam-software.com/treesize_free/

Як дізнатися чим зайнята пам’ять комп‘ютера?. Про комп’ютерах просто

08.07.2015 Windows | для початківців | програми

Часто отримую питання, що мають відношення до зайнятого простору на жорсткому диску: користувачі цікавляться, чим зайняте місце на жорсткому диску, що можна видалити, щоб очистити диск, чому вільний простір весь час зменшується.

У цій статті. короткий огляд безкоштовних програм для аналізу жорсткого диска (а точніше, місця на ньому), що дозволяють в наочному вигляді отримати інформацію про те, які папки та файли займають зайві гігабайти, розібратися з тим, де, що і в яких обсягах зберігається на вашому диску і виходячи з цієї інформації, очистити його. У всіх програмах заявлена ​​підтримка Windows 8.1 і 7, а сам я їх перевіряв в Windows 10. працюють без нарікань. Також вам можуть бути корисними матеріали: Кращі програми для очищення комп’ютера від непотрібних файлів, Як знайти і видалити дублікати файлів в Windows.

Зазначу, що найбільш часто, «витікає» місце на диску пояснюється автоматичним завантаженням файлів оновлень Windows, створенням контрольних точок відновлення, а також аварійним завершенням програм, в результаті якого в системі можуть залишатися тимчасові файли, що займають по кілька гігабайт.

В кінці цієї статті приведу додаткові матеріали на сайті, які допоможуть вам звільнити місце на жорсткому диску, якщо назріла така необхідність.

Деякі матеріали з очищення диска

Якщо вже ви опинилися в пошуку програми для аналізу зайнятого простору на жорсткому диску, то припущу, що ви хочете його очистити. А тому пропоную кілька матеріалів, які можуть бути корисні для цього завдання:

На цьому все. Буду радий, якщо стаття була корисною для вас.

Як перевірити оперативну пам’ять в Windows 7

Неполадки з оперативної (фізичної) пам’яттю (далі. ОЗУ) можуть стати причиною безлічі проблем.

Якщо ваш персональний комп’ютер часто «зависає», з’являється синій екран. можливо, це відбувається через внутрішні помилок в роботі ОЗУ. У цьому випадку її рекомендується протестувати.

Для цього в Windows існує спеціальна утиліта, про яку й піде мова в даній статті.

Як правило, при виникненні підозр на проблеми, операційна система самостійно запускає необхідну перевірку. Однак, користувачі можуть запустити тест і вручну.

Как узнать сколько оперативной памяти (ОЗУ) на компьютере

Аналізатор місця на диску WinDirStat

WinDirStat. одна з двох безкоштовних програм в цьому огляді, що має інтерфейс російською мовою, що може бути актуальним для нашого користувача.

Після запуску WinDirStat, програма автоматично запускає аналіз або всіх локальних дисків, або, за вашим бажанням, сканує зайняте місце на обраних дисках. Також можна проаналізувати, чим зайнята конкретна папка на комп’ютері.

В результаті у вікні програми виводиться деревоподібна структура папок на диску, з зазначенням розмірів і відсотка від загального місця.

У нижній частині відображається графічне представлення папок і їх вмісту, яке так само пов’язано з фільтром в правій верхній частині, що дозволяє швидко визначити місце, займане окремими типами файлів (наприклад, на моєму скріншоті, можна швидко виявити якийсь великий тимчасовий файл з расшіреніем.tmp).

Disk Savvy

Безкоштовна версія аналізатора місця на диску Disk Savvy (є також платна Pro версія) хоч і не підтримує російську мову, але, мабуть, є самим функціональним з усіх перерахованих тут інструментів.

Серед доступних можливостей не тільки наочне відображення зайнятого місця на диску і його розподіл по папках, але і гнучкі можливості виконати класифікацію файлів за типами, вивчити приховані файли, зробити аналіз мережевих накопичувачів, а також переглянути, зберегти або роздрукувати діаграми різних типів, що представляють інформацію про використанні простору на диску.

Як подивитися, скільки оперативної пам’яті на комп‘ютері

Оперативна пам’ять є одним з головних комплектуючих будь-якого комп‘ютера. Від обсягу оперативної пам’яті залежить кількість програм, з якими користувач зможе працювати одночасно. Чим більше пам’яті, тим більше програм можна запустити без зниження продуктивності комп’ютера.

Крім цього деякі програми і комп’ютерні ігри для нормальної роботи вимагають певної кількості пам’яті. Тому недосвідчені користувачі дуже часто запитують, як подивитися, скільки оперативної пам’яті на комп’ютері. Дане питання ми і розглянемо в рамках цієї статті.

властивості комп’ютера

Найпростіший спосіб подивитися, скільки оперативної пам’яті на комп’ютері, це відкрити вікно з властивостями комп’ютера. Це можна зробити декількома способами. Наприклад, якщо на вашому робочому комп’ютері є значок «Мій комп’ютер» (саме значок, а не ярлик), то ви можете клікнути по ньому і вибрати пункт «Властивості».

Також ви можете відкрити вікно з властивостями комп’ютера через «Панель управління». Для цього відкрийте «Панель управління» і перейдіть в розділ «Система і безпека. Система».

Ще один варіант, це комбінація клавіш Windows-Pause / Break. Просто натисніть цю комбінацію клавіш в будь-якому вікні, і перед вами відкриється потрібне нам вікно.

READ  Як встановити GTA 5 на комп'ютер

Після того як ви відкрили вікно з властивостями комп‘ютера, зверніть свою увагу на пункт «Встановлена ​​пам’ять (ОЗУ)».

Тут зазначено максимальний вашої оперативної пам’яті.

Диспетчер завдань

Якщо у вас Windows 8 або Windows 10, то ви можете подивитися, скільки оперативної пам’яті на комп’ютері за допомогою «Диспетчера завдань». Для цього відкрийте «Диспетчер завдань» (наприклад, за допомогою комбінації клавіш CTRL Shift Esc), перейдіть на вкладку «Продуктивність» і відкрийте там розділ «Пам’ять».

Тут в правому верхньому куті вікна буде вказано, скільки оперативної пам’яті встановлено на вашому комп’ютері.

Також ви можете подивитися, скільки оперативної пам’яті на комп’ютері за допомогою спеціальних програм, розроблених для перегляду характеристик комп’ютера.

Наприклад, можна використовувати програму CPU-Z. Запустіть цю програму на своєму комп’ютері і перейдіть в розділ «Memory».

На даній вкладці буде вказано скільки оперативної пам’яті на комп’ютері. Також тут можна подивитися і інші характеристики ОЗУ.

Якщо на вашому комп’ютері поки не встановлена ​​операційна система або вона не запускається, то ви можете подивитися обсяг оперативної пам’яті за допомогою BIOS. Зайдіть в BIOS і вивчіть його вміст. В одному з розділів BIOS повинна бути інформація про комп’ютер.

Зазвичай там вказується модель процесора, його тактова частота і обсяг оперативної пам’яті.

Як подивитися процесор на комп’ютері з Windows 10

Якщо ви використовуєте операційну систему Windows 10, то вам буде набагато простіше дізнатися, який процесор стоїть на вашому комп’ютері. Справа в тому, що в Windows 10 використовується новий «Диспетчер завдань», який дозволяє отримати інформацію про процесор.

Отже, для початку вам потрібно відкрити «Диспетчер завдань». Це можна зробити різними способами. Наприклад, ви можете просто натиснути комбінацію клавіш Ctrl-Shift-Esc або натиснути правою кнопкою по панелі задач внизу екрану і вибрати пункт «Диспетчер завдань».

Також «Диспетчер завдань», як і будь-яку іншу програму, можна відкрити за допомогою пошуку в меню Пуск.

Після того як відкриєте «Диспетчер завдань», перейдіть на вкладку «Продуктивність», а потім відкрийте розділ «ЦП» (Центральний процесор). Тут, в правому верхньому куті вікна буде вказано процесор, який стоїть на вашому комп’ютері.

А в нижній частині цього вікна ви зможете отримати інформацію про поточну і максимальній частоті процесора, кількості ядер і потоків, кеш пам’яті і віртуалізації.

Як дізнатися який процесор на комп’ютері

Процесор. основний компонент комп’ютера. Саме від процесора залежить загальна продуктивність комп’ютера. Тому так часто виникає необхідність дізнатися, який процесор стоїть на комп’ютері. У цьому матеріалі ми розглянемо кілька способів отримання інформації про процесор.

Відомості про систему

Ви можете дізнатися який процесор стоїть на вашому комп’ютері за допомогою вікна «Відомості про комп’ютер». Для того щоб відкрити це вікно просто натисніть комбінацію клавіш Windows-Pause / Break. На скріншоті внизу показано, як це вікно виглядає в Windows 7, а також більш пізніх версіях Windows. Інформація про процесор вказана в розділі «Система».

А на цьому скріншоті показано, як це вікно виглядає в Windows XP. Інформація про процесор вказана в розділі «Комп’ютер».

Як подивитися процесор на Windows 7 або Windows XP

Також існують універсальні способи дізнатися, який процесор стоїть на комп’ютері. Дані способи відмінно працюють у всіх версіях операційних систем Windows, включаючи такі популярні версії як Windows XP і Windows 7.

Диспетчер пристроїв

Ще один універсальний спосіб дізнатися, який процесор стоїть на комп’ютері це «Диспетчер пристроїв». Існує багато способів відкрити «Диспетчер пристроїв». Найпростіший і універсальний спосіб. це виконати команду «mmc devmgmt.msc». Для цього потрібно відкрити вікно «Виконати» (це можна зробити за допомогою комбінації клавіш Windows-R), ввести команду і натиснути на кнопку введення.

Після відкриття «Диспетчер пристроїв», розкрийте розділ «Процесори». Тут буде вказано назву процесора, а також його максимальна тактова частота.

Якщо вам потрібно дізнатися не тільки назву процесора, але також і його технічні характеристики, то краще за все скористатися безкоштовною програмою CPU-Z. Дана програма розроблена для отримання інформації про процесор і працює на будь-якій версії Windows.

Скачайте CPU-Z з офіційного сайту, встановіть на свій комп’ютер і запустіть. У самому верху вікна ви зможете побачити назву процесора.

Трохи нижче в тому ж вікні буде вказано повну назву процесора (разом з ім’ям виробника і максимальною частотою).

Якщо вам потрібно знати кількість ядер і потоків в процесорі, який встановлений на вашому компютері, то ця інформація є в нижньому правому куті вікна CPU-Z (поля Cores і Threads).

Сколько памяти установлено на моем компьютере

Якщо на комп’ютері не встановлена ​​операційна система, але вам необхідно дізнатися, який процесор встановлений, то ви можете скористатися БІОС. Увійдіть в BIOS і знайдіть інформацію про процесор.

Залежно від версії BIOS дана інформація може розташовуватися в різних місцях. Але, її не складно знайти.

Диспетчер завдань

Більш повну інформацію про оперативну пам’ять із зазначенням не тільки обсягу, але і типу. DDR, DDR2, DDR3 або DDR4, можна отримати в «Диспетчері завдань». Запускається він з «Пуск» (напишіть назву в пошуковому рядку) або гарячими клавішами CTRLALTDel. У вікні «Диспетчера» перейдіть на вкладку «Продуктивність», а там ознайомтеся з параметрами пункту «Пам’ять».

Як дізнатися, яка ОЗУ стоїть на комп’ютері через відомості про систему і програму Аіда64

Добрий день. На продуктивність PC впливає маса чинників, один з яких. це оперативна пам’ять. Сьогодні ми поговоримо на сайті itswat.ru про те, як дізнатися, яка ОЗУ стоїть на комп‘ютері. Перше, що спадає на думку. це зняти кришку і подивитися. Можна, звичайно, якщо ви уявляєте, що таке системний блок і його основні складові. Коротко розповім про цей спосіб теж:

 • Потрібно зняти бічну панель з системника. Планка ОЗУ буде стояти у вертикальному положенні з правого боку від процесора.
 • Потягніть від планки, розташовані по її торцях, засувки і витягніть ОЗУ. Тепер розгляньте наклейки. Зазвичай на них присутня вся необхідна інформація. виробник, тип, обсяг і частота.

Друзі, якщо ви жахнулися думки, що доведеться копатися в нутрощах PC, то поспішаю вас порадувати. цього робити зовсім необов’язково. Можна визначити обсяг і тип пам’яті, не розбираючи при цьому комп’ютер. Наприклад, поритися в BIOS, але тільки якщо ви вважаєте себе впевненим користувачем і знаєте, як потрапити в саме серце системи (клавішею Del, F1 або ESC. яка саме залежить від виробника, зазвичай під час завантаження на екрані з’являється підказка).

Залежно від типу БІОСа, потрібна інформація може розташовуватися в різних розділах:

Відомості про конфігурацію PC і системі

Так, спосіб з BIOS підійде теж не всім. Я це розумію, тому розповім про більш простих методах. Операційна система Windows будь-якої версії (10, 8, 7 і більш ранні) зберігає в своїх надрах шукану інформацію. Щоб її отримати, потрібно знати, де шукати. Якщо вас цікавить тільки обсяг встановленої ОЗУ, то загляньте до відомостей про конфігурацію PC. Зробити це можна по-різному:

 • На ярлику «Мій Цей або просто Комп’ютер», що є на робочому столі, зробіть праве клацання миші і виберіть пункт «Властивості».
 • У вікні «Система» серед інших відомостей знайдеться і обсяг ОЗУ. Туди ж можна потрапити трохи по-іншому. знайти в «Пуск» посилання на «Панель управління», а в ній розділ «Система».
 • Ще один спосіб. використовувати віконце «Виконати», яке запускається через «Пуск» або натисканням клавіш WinR. У цей віконце потрібно вписати msinfo32, що відкриє трошки інше, але навіть більш інформативне вікно відомостей. Щоб знайти обсяг ОЗУ, потрібно прокрутити бігунок вниз.
READ  Як включити автозапуск програм в Windows 10

Командний рядок

Ті ж відомості можна отримати і через командний рядок, хоча є одне АЛЕ. її потрібно запустити від імені адміністратора. у віконці «Виконати» (як його відкрити я писав вище) напишіть cmd і натисніть ОК. Існує інший спосіб службове меню клавішами WinX і запустіть cmd за допомогою вибору потрібного пункту.

Щоб командний рядок відобразила інформацію про оперативну пам’ять, можна використовувати мінімум дві команди:

 • Systeminfo. написати і натиснути Enter. У таблиці з різними характеристиками PC знайдуться і показники встановленої ОЗУ.
 • wmic memorychip get devicelocator. ця команда дозволяє дізнатися більш точну інформацію про ОЗУ. Щоб командний рядок відобразила тип оперативки, в цю команду після коми потрібно додати значення memorytype і натиснути Enter.
 • У разі на зображенні вище cmd відобразила значення 0 для обох слотів. Це означає, що їй не вдалося визначити тип встановленої на PC пам’яті. На наступній картинці ви можете побачити, які ще зустрічаються коди і на який тип вони вказують (я привів тільки основні).
 • Якщо після тієї ж команди (wmic memorychip get devicelocator,) написати speed, то командний рядок відобразить швидкість ОЗУ.
 • Для перегляду обсягу потрібно дописати в ту ж команду після коми Capacity. Відображені значення здадуться величезними, не лякайтеся, вони вказані в байтах. Щоб перевести отримане значення в гігабайти, розділіть його на 1073741824. Наприклад, ті ОЗУ, що представлені на зображенні мають обсяг, рівний 2 ГБ кожна.

Aida64

Запам’ятовувати команди для cmd. це справа клопітка, тому для вас, може бути, буде простіше встановити сторонню програму на PC і з її допомогою буквально в один або два кліка визначити характеристики ОЗУ. Максимально зручно робити це через популярну утиліту Aida64:

 • Скачайте її на свій PC. ось тут є безкоштовна пробна версія (професійна редакція платна, але для одного разу зійде і пробник). https://www.aida64russia.com/Скачать Я рекомендую завантажувати самоустановлювальний пакет.
 • Зайдіть в завантаження браузера, відкрийте скачаний файл.exe, прийміть угоду, підтвердіть мову та інші налаштування, весь час натискаючи ОК, зачекайте Аїда встановиться на ваш PC.
 • Натисніть кнопку «Завершить», залишивши галочку на пункті «Запустити».
 • У лівій частині вікна програми розгорніть, натиснувши на стрілочку, пункт «Системна плата» і клацніть по пункту «Пам’ять», щоб побачити характеристики ОЗУ. Тут ви знайдете інформацію про обсяг носія.
 • Всі інші показники. тип, таймінги, швидкість, виробник і так далі, можна побачити, розгорнувши пункт SPD.

Друзі, є ще інші способи і програми, за допомогою яких можна вивудити з PC інформацію про встановлену на ньому оперативної пам’яті, але про них поговоримо іншим разом. До побачення.

Як дізнатися, яка оперативна пам’ять встановлена ​​в комп’ютері

Збільшення оперативної пам’яті. один з найпростіших способів прискорити роботу комп’ютера, якщо є проблеми з перезавантаженням сторінок в браузері, повільним згортанням-розгортанням додатків і інші симптоми нестачі ОЗУ. Установка додаткової оперативної пам’яті. проста процедура, з якої можна впоратися без звернення в сервіс.

Однак потрібно не тільки встановити, але і правильно вибрати нові модулі для покупки. Оперативна пам’ять розрізняється за типом, частотою і обсягом. Перед покупкою нових модулів ОЗУ потрібно дізнатися, яка оперативна пам’ять встановлена ​​в комп’ютері, підібрати підходящу і придбати.

Як підібрати оперативну пам’ять для заміни

Вибрати оперативну пам’ять для установки в комп’ютер досить просто. Можливі два випадки:

У комп’ютері вже має оперативна пам’ять і її обсяг необхідно розширити, встановивши додатковий модуль. У такій ситуації бажано купувати планку, обсяг якої відповідає вже встановленої в комп’ютері. Крім того, вони не повинні відрізнятися за типом і частоті;

 • Нова оперативна пам’ять встановлюється замість старої. Якщо нові модулі пам’яті встановлюються на місце старих, то необхідно звертати увагу тільки на підтримку обраної оперативної пам’яті з боку материнської плати і процесора.
 • Найчастіше користувачі саме додають оперативну пам’ять в комп’ютер, і їм необхідно визначити, яка пам’ять встановлена ​​в даний момент.

  засобами BIOS

  Через середу BIOS або UEFI можна визначити основні параметри оперативної пам’яті, встановленої в комп’ютері. Для цього потрібно до початку завантаження операційної системи, тобто відразу після включення комп’ютера, натискати Del, щоб перейти в настройки BIOS. Далі діяти доведеться в залежності від версії BIOS або UEFI:

   Якщо мова йде про старих версіях BIOS, шукати інформацію про оперативну пам’ять потрібно в графі Memory Information, яка розташовується у вкладці Chipset. Зверніть увагу: в різних версіях BIOS місце розташування інформації про оперативну пам’ять може відрізнятися.

  Как узнать технические характеристики компьютера

  Плюси визначення параметрів оперативної пам’яті засобами BIOS:

  • Отримати дані можна навіть в тому випадку, якщо Windows на комп’ютері не встановлений або не вантажиться;
  • Якщо потрібно перевіряти кілька модулів оперативної пам’яті поспіль на визначення їх системою, даний спосіб найбільш швидкий.

  Мінуси отримання відомостей про оперативну пам’ять засобами BIOS:

  • Оскільки версій BIOS багато, і найчастіше вони не локалізовані, буває важко знайти серед маси параметрів інформацію про оперативну пам’ять;
  • У старому BIOS не завжди відображаються всі необхідні відомості, і часто видно тільки обсяг оперативної пам’яті.

  Як дізнатися, яка оперативна пам’ять встановлена ​​в комп’ютері

  Визначити основні параметри оперативної пам’яті, встановленої в комп‘ютері, можна десятками способів. Всі їх ми розглядати не будемо, і наведемо нижче найбільш зручні і прості варіанти для рядового користувача.

  AIDA64

  Ще одним зручним додатком для перегляду інформації про встановлені в комп’ютері компонентах є AIDA64. Щоб через програму дізнатися відомості про оперативну пам’ять, потрібно у вкладці «Системна плата» вибрати пункт SPD. Додаток визначає всі основні параметри ОЗУ.

  BETATECH.COM.UA 2022