Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Як поміняти операційну систему на комп’ютері

Table of Contents

Як перевстановити операційну систему на ноутбуці?

На ноутбуках зі встановленою Windows 8 Ви можете зайти в «Параметри комп‘ютера» (можна почати набирати цей текст на початковому екрані Windows 8 і швидко потрапити в ці параметри). «Загальні» і вибрати пункт «Видалення всіх даних і перевстановлення Windows».

Як перезавантажити Windows на ноутбуці Asus?

 • Для початку потрібно потрапити в вищевказане місце.
 • Після вирушаємо на вкладку «BOOT» і вибираємо Hard Drive BBS Priorities.
 • Після знаходимо «Launch CSM» і вказуємо «Enabled».
 • Відкриваємо «Security» і прибираємо «Boot Control».
 • В кінці натискаємо «F10» і підтверджуємо дії.

Чи можна перевстановити вінду без диска і флешки?

Як перевстановити Windows без диска і флешки? Це можливо зробити без завантажувального носія, з середовища поточної Windows. Але, природно, можливе за умови, що поточна операційна система завантажується і хоч як-небудь, та працює.

Як перевстановити Windows 10 без втрати даних і ліцензії?

 • Завантажити з флешки.
 • Натисніть кнопку «Встановити», в новій формі виберіть локалізацію і натисніть “Далі”.
 • Пропустіть вікно активації системи.
 • Відформатуйте системний розділ (в основному Диск С).
 • Виберіть цей же розділ для установки і натисніть «Далі».
 • Дотримуйтесь інструкцій інсталятора.

Як перевстановити Windows 7 ліцензію?

 • Підключіть флешку.
 • запустіть утиліту.
 • У меню «Файл» виберіть «Відкрити».
 • Виберіть скачаний образ Windows 7.
 • Відкрийте список, що випадає «Самозавантаження» і виберіть рядок «Записати образ Жорсткого диска».
 • Натисніть на кнопку Записати і дочекайтеся завершення процесу.

Як знести вінду і встановити нову операційну систему?

Процедура включає в себе 3 наступних стадії:

 • Записати завантажувальний диск або флешку;
 • Налаштування послідовності запуску комп’ютера або ноутбука через BIOS;
 • Повністю знести (методом форматування системного диска) і потім встановити нову Windows 7.

Як встановити дві (або більше) версії Windows

Найчастіше на комп‘ютері встановлена ​​тільки одна операційна система, але якщо є бажання. можна встановити дві операційні системи Windows, і під час включення комп’ютера вибирати потрібну. За рекомендаціях потрібно встановлювати спочатку операційну систему яка старше, а потім ту що новіше, наприклад: спочатку встановлюєте Windows 7, а потім встановлюєте Windows 10. Що потрібно робити:

 • Встановити першу операційну систему: якщо на вашому комп’ютері вже встановлена ​​Windows. добре, йдемо далі! Якщо немає. встановлюємо Windows і налаштовуємо;
 • Звільнити місце для другої операційної системи: якщо всі ваші диски зайняті, потрібно якийсь із них стиснути, щоб звільнилося місце і ми могли створити ще один розділ для іншої операційної системи;
 • Установка другої версії Windows: встановлюємо другу операційну систему, і на початку установки потрібно вибрати вибіркову установку, а не оновлення! Під час установки вибираємо незайняте місце на диску, яке виникло після стиснення в попередньому пункті.

Це був короткий план, виконавши який при включенні комп’ютера ви зможете вибирати яку Windows завантажувати. Причому всі файли будуть загальними для обох операційних систем.

Встановити першу версію операційної системи, якщо вона ще не встановлена:

Припустимо у нас чистий ноутбук (або стаціонарний комп’ютер), для початку встановлюємо туди першу операційну систему:

Коли йдуть точки і пише Press any key. натискаємо Enter, починається установка. Вибираємо мову, приймаємо ліцензію, і вибираємо вибіркову установку!

Якщо немає ніякої важливої ​​інформації на диску. видаляємо старі і робимо нові, або вибираємо якийсь і встановлюємо туди Windows;

Якщо операційна система вже є. стискаємо якийсь із дисків, і звільняємо місце для нової операційної системи:

Як писалося в статті раніше потрібно спочатку дефрагментировать диск. Натискаємо Win R вводимо dfrgui.exe (якщо у вас Windows XP то dfrg.msc) = проводимо дефрагментацію потрібного томи (може зайняти тривалий час);

Відкриваємо Управління дисками натиснувши кнопки Win R вводимо diskmgmt.msc

Вибираємо диск на якому найбільше вільного місця і стискаємо його. Те-є натискаємо на диск правою клавішею миші. стиснути тому

Вибираємо скільки місця ви хочете вивільнити і натискаємо стиснути.

Встановлюємо другу операційну систему:

В принципі потрібно повторити майже всі дії як і в установці першої системи, тобто:

Коли йдуть точки і пише Press any key. натискаємо Enter, починається установка. Вибираємо мову, приймаємо ліцензію, і вибираємо вибіркову установку! Якщо вибрати оновлення, то нова операційна система стане поверх старої!

Коли запропонує вибрати диск для установки. вибираємо місце яке звільнено при стисненні, можемо просто його вибрати і натиснути далі, а можна виділити незайняте місце = натиснути Створити = і створити диск потрібних розмірів. Не потрібно ставити Windows в уже існуючий розділ! Вибирайте тільки незайняте місце!

Вибір операційної системи для завантаження і зміни параметрів завантаження:

Залежно яку операційну систему ви ставили другий. екран буде виглядати по різному, я наприклад ставив Windows 8.1 другий системою і екран вибору виглядає так:

А в інших випадках він може бути чорним, або іншого кольору, що ясна річ не є важливим

Можна зайти в параметри завантаження і вибрати операційну систему для завантаження за замовчуванням, час для визначення вибору чи автоматичного завантаження і т.д. Для цього. натискаємо на Комп’ютер правою клавішею миші = властивості = додаткові параметри системи = в закладці додатково пункт Завантаження та відновлення, вибираємо Параметри = налаштовуємо потрібні параметри завантаження

Якщо хочеться встановити ще одну операційну систему, то зробіть це на ще один розділ. Але я б не рекомендував їх багато, якщо хочеться проводити експерименти на різних операційних системах то краще скористайтеся віртуальною машиною. На сьогодні все! Удачі вам

Установка Windows 10 Pro

Вище я вже писав, що давно не займався установкою ОС на такі ноутбуки, тому було дуже цікаво, як саме нова Windows 10 буде справлятися з цим завданням. Я, з вашого дозволу. опущу подробиці підготовки ISO-образу Windows 10. Вже багато разів писав про це в своїх статтях. Зауважу тільки, що в черговий раз переконався, що ніякої сторонньої утиліти, крім MediaCreationTool вже просто не потрібно. Вона чудово справляється з інсталяцією ОС.

Так як ноутбук мій абсолютно голий і немає нічого на ньому, то перший крок мій природно був-заглянути в BIOS. Про це теж уже багато разів писав і обговорювали. Дозволю собі тільки викласти картинку з можливими комбінаціями клавіш для входу в BIOS для майже всіх ноутбуків.

поміняти, операційну, система, комп

Увійшовши в той самий BIOS, наша головна і єдина задача в розділі BOOT. в який легко перейти за допомогою кнопок вверх.вніз. вправо.влево. знайти тут свою завантажувальну флешку, яку не забудьте вставити в роз’єм USB ноутбука. Тепер необхідно поставити її в пріоритет завантаження системи за допомогою все тих же клавіш вгору-вниз. потім натиснути клавішу F10 і Enter. Переконливе прохання, нічого більше в BIOS не було натиснуто і не міняти.

Про те, що завантаження почалася, ви зрозумієте, коли побачите сторінку з вибором мови інтерфейсу, країни і версії операційної системи. Тобто процедура фактично схожа на чисту установку Windows 10. Але у мене виникло один нюанс, про рішення якого я вам і хочу розповісти. При виборі диска для установки операційної системи виявилося, що я цього не можу зробити, так як у мене розділи диска мають формат MBR. а для установки необхідний GPT. З цією проблемою багато стикаються, так що, думаю, необхідно описати шляхи її вирішення.

READ  Як дізнатися IP адресу іншого комп'ютера

Як поміняти зачтавку на комп‘ютері

Вирішити проблеми ковертірованія розділів MBR і GPT можна за допомогою командного рядка, яку можна відкрити набором клавіш Shift F10.Необходімо запустити утиліту diskpart, потім вводите команду List disk. щоб відобразити список фізичних дисків, підключених до комп’ютера. Далі вибираєте потрібний диск із списку командою select disk N. де N- номер вашого диска, який хочете перетворити. Його необхідно очистити, ввівши для цього команду clean. Залишилося ввести команду convert gpt і диск готовий до установки операційної системи. Цим же способом можна перетворювати з GPT вMBR. змінивши останнє слово при конвертації. Ще хочу зауважити, що останніми роками я перестав розбивати жорсткий диск на окремі розділи. Якось я поставив це питання на форумі Майкрософта, на що отримав пояснення, що нові HDD / SSD не вимагають особливого поділу на розділи. Якщо ще HDD-диски звично розбивати на розділи, але SSD-диски багато виробників НЕ рекомендують розбивати. Передбачати вашу реакцію на цю фразу і тому звертаю увагу, що НЕ рекомендують, не означає НЕ МОЖНА. Все залежить від вашого особистого бажання і потреби. У мене прекрасно все працює без поділу на розділи і жодного разу не було форс-мажорних обставин.

Порадувало дуже то, що установка зайняла у мене не більше 40 хвилин. Просто відповідаєте на питання і натискаєте далі. Є одне спостереження: останнім часом при установці Windows 10 система просить ввести замість пароля WI-FI пін-код роутера, який можна легко знайти на корпусі вашого пристрою. Я не знаю, з чим це пов’язано, але факт залишається фактом. І дуже настійно рекомендую при установці Windows 10 обов’язково мати доступ до Інтернету. Причина такого прохання дуже прозаїчна: якщо є Інтернет-з’єднання, то Windows 10 сама встановлює драйвера, надаючи цифровий підпис. Попросту кажучи, вам не доведеться копатися на сайтах виробників в пошуку потрібних драйверів. Забудьте про це, якщо купили новий ноутбук, навіть без встановленої операційної системи.

Через деякий час відкриється робочий стіл і в ваш ноутбук будуть завантажені всі встановлені програми і додатки від Майкрософт, тобто можете спокійно використовувати ваш пристрій.

Трохи про ноутбуці Asus R540SA

Незважаючи на свою бюджетну ціну, виглядає ноутбук досить стильно. Темно-шоколадна кришка з міцного пластику і світло-коричневий корпус досить непогано виглядають разом. Вразила легкість ноутбука, всього 1,9 кг, а також товщина корпусу 25,4 мм, що дуже незвично для бюджетних ноутбуків. Тому він дуже легкий і зручний для перевезення. Здавалося б, що можна очікувати від ноутбука за 6 000 гривень? Але він обладнаний усіма потрібними для роботи роз’ємами. Тут вони всі розташовані на лівій стороні корпусу: роз’єм 3,5 мм для навушників, по одному порту USB 2.0, 3.0 і також новий роз’єм USB Type-C, який досить рідко можна зустріти на ноутбуках цього цінового сегмента. Поруч розташувалися роз’єми HDMI, VGA і LAN RJ-45, тобто можна підключитися до Інтернету не тільки по бездротовому інтерфейсу, так як ноутбук оснащений модулем Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, а й скористатися провідним, що впевнений, порадує багатьох, адже виробники останнім часом чомусь в бюджетних ноутбуках воліють позбуватися від цього роз’єму.

Також Asus R540SA модуль Bluetooth 4.0, що дозволяє передавати дані між пристроями на швидкості до 1 Мбіт / с.

На особливу увагу заслуговує клавіатура, виконана по острівній типу, що дозволяє швидко і легко набирати текст, не ризикуючи помилитися при натисканні клавіш, і досить чутливий тачпад зі збільшеною площею, що підтримує деякі з жестів. Звичайно ж очікувати, що в такий ноутбук вставлять найсучаснішу начинку, не варто.

15,6-дюймовий Asus R540SA має стандартне для недорогого ноутбука дозвіл 1366 × 768 і глянцеву поверхню, хоча на сонце не дуже відблискує, що дозволяє комфортно за ним працювати.

Варто зауважити, що розробники від Asus зуміли навіть в такому ноутбуці початкового рівня реалізувати цілий комплекс програмних і апаратних засобів, покликаних поліпшити якість звучання. Дивитися фільми, серіали, кліпи і слухати музику на ньому одне задоволення. Він точно відпрацює свої гроші в цьому плані. А ось з камерою для відеодзвінків у них все сумно: вона всього 0,3 Мп дозволу в наш час. Для мене така камера вже не дуже приємна і зручна.

Ще гірше у нього з продуктивністю і пам’яттю. Я розумію, що за таку ціну-це ще по-божому, але все ж. У ноутбуці за продуктивність відповідає 2-ядерний процесор Intel Celeron з максимальною тактовою частотою 1,6 ГГц (2.16 ГГц в режимі Turbo Boost), 2 Гб оперативної пам’яті і вбудоване графічне ядро ​​Intel HD Graphics. Процесор побудований на сучасному 14-нм техпроцесу, завдяки чому не гріється, і має невисоке енергоспоживання. Гаразд процесор середнього рівня, але в 2016 роки 2 Гб ОЗУ.ето дуже мало. Ось подумую додати пам’яті, якщо ж модуля не припаяний до материнської плати. Варто згадати, що він підтримує низьковольтний режим DDR3L 1,35В замість 1,5 В, які зазвичай в форматі DDR3.

У ноутбуці стоїть незнімний літій-іонний акумулятор, який дасть можливість вам працювати до 4 годин по завіреннях виробника. Я ж можу сказати з особистого досвіду, що до 3 годин працює не більше.

Як бачите, у мене дуже середнього рівня ноутбук і ще без будь-якої операційної системи, про встановлення якої і хочу далі вам розповісти.

Процес установки Windows XP поетапно

Отже, можна починати установку програмного забезпечення:

Включаємо (перезавантажуємо) ноутбук. Заходимо в BIOS і ставимо завантаження з компакт-диска. Вхід в BIOS. натискання клавіші del (або ж F1, F2 або F10 в залежності від моделі Вашого ноутбука). При запуску ноутбука, на стартовому POST екрані позначена комбінація (або ж просто клавіша) для входу в BIOS.

В BIOS потрібно знайти закладку, в якій можна змінювати порядок завантаження пристроїв Вашого ноутбука. це закладка «Boot». Як відключити захист Secure Boot в Біос з підтримкою UEFI.

Потім переходимо в закладку «Exit» і вибрати пункт «Exit Saving Changes», тим самим зберігши всі дії, можна натиснути F10 і Enter.

Перезавантажте ноутбук, побачите напис «Press any key to boot from CD». Для завантаження з CD треба натиснути будь-яку клавішу. Почався сам процес установки. Для початку установки Windows створить віртуальний завантажувальний розділ. Очікуємо появи наступного вікна.

Вибираємо розділ жорсткого диска для подальшої установки. За допомогою стрілок вибираємо створений розділ і тиснемо «Enter».

Далі система запропонує Вам провести форматування створеного розділу. Вибираєте форматування NTFS, тиснете «Enter». Після закінчення форматування розділу, система почне копіювати все файли на жорсткий диск Вашого ноутбука. Як цей процес завершиться, виконайте перезавантаження ноутбука.

Після перезавантаження Ви побачите привітальні слова від установника Windows XP. Так само Ви побачите хід процесу установки і час, який залишається до завершення.

Установка регіональних стандартів і мови. Цей пункт не є обов’язковим для настройки, тому як все можна налаштувати зробити після установки системи. На цьому етапі можна встановити необхідні регіональні настройки, і розкладку клавіатури і перемикання між мовами. Навпаки пункту «мови введення» натискаємо «налаштувати» У цій закладці, можна встановити потрібну мову (за замовчуванням встановлюється російська), а також поєднання гарячих клавіш для перемикання між мовами (як правило. це CtrlShift або Alt Shift, вся справа, знову ж в звичкою). Тепер натискаємо «Далі»

READ  Програма для запису аудіо з комп'ютера

Ліцензійний ключ продукту. введіть ключ.

Логуватись комп’ютера. Тепер Ви вводите ім’я Вашого ноутбука і пароль адміністратора для подальшого входу в систему. Введення пароля особливо актуальний за тієї умови, якщо Ваш ноутбук буде підключений до локальної мережі. Тепер Вам потрібно ввести ім’я облікового запису та пароль. Це два абсолютно різних пароля. Пароль облікового запису потрібно для входу в систему під Вашим акаунтом. Пароль в багатьох випадках просто залишають порожнім, так як, ймовірно, він ніколи Вам не знадобиться.

Налаштуванням мережевих параметрів. Традиційним рішенням стане вибір «Звичайні параметри». Це пов’язано з тим, що в більшості випадків на цьому етапі система ще «не знає» Вашу мережеву карту. Всі настройки мережі Ви проводите вже після установки необхідних драйверів для мережевої карти Вашого ноутбука.

КАК ПРАВИЛЬНО и БЫСТРО установить/переустановить Windows 10/8/7 с флешки на компьютер/ноутбук/нетбук

Перезавантажуємо ноутбук. перший запуск нової Windows XP.

Відбувається необхідна настройка оновлень для системи. Імені команди «відкласти цю дію», тому як всі необхідні оновлення можна буде встановити вже після того, як буде стабільне з’єднання з Інтернетом.

Налаштування даного з’єднання. Тиснемо «пропустити».

Починається настройка облікових записів. Вказуєте ім’я облікового запису для роботи з Windows XP.

Вітаємо! Ви закінчили установку Windows XP на свій ноутбук! Далі піде установка драйверів, компонентів, кодеків, необхідних програм, антивіруса. Буде потрібно оптимізувати і налаштувати систему, створити резервну копію для швидкого відновлення файлів. Про це в наступних статтях.

Скільки коштує перевстановити Windows XP на комп’ютері або ноутбуці.

Сайт про комп’ютерну техніку

Активація Windows 10 ліцензійним ключем від Windows 8

Як я вже сказав вище, після установки відкрився Робочий стіл, система працює нормально, але необхідно її активувати. Це можна зробити двома способами: коли система просить ввести ключ при самій активації (я ж цей пункт просто пропустив) або через Параметри-Оновлення та безпека-Активація. Так як у мене не було в наявність ключа активації Windows 10, то вирішив спробувати активувати ОС за допомогою ключа активації Windows 8, який спокійно 3 роки чекав свого часу. Я читав, що такий спосіб є, але треба ж було перевірити.

На мій подив, все пройшло гладко і без сюрпризів. Через буквально хвилину моя Windows 10 Pro була активована, про що красномовно було написано в розділі активації. Тобто існує і цей спосіб активації Windows 10. Наскільки довго ця лазівка ​​буде існувати, я не знаю, але мені вона заощадила пристойну суму.

Як поміняти операційну систему на ноутбуці. Як встановити операційну систему на ноутбук

Установка операційної системи на будь-який комп’ютерний пристрій не є трудомістким і складним процесом. Найбільшу увагу слід приділити підготовці до інсталяції, наприклад, копіювання, переносу вже наявної інформації, яку необхідно зберегти.

Будь-якому користувачеві, який приймає рішення встановити або перевстановити операційну систему на ноутбук самостійно, перед початком установки варто подбати про наявність всіх необхідних драйверів для конкретної моделі ноутбука. Якщо ноутбук новий, то з ним в комплекті обов’язково повинні бути інсталяційні диски. Якщо ж дисків немає, то драйвера можна скачати з офіційного сайту виробника пристрою. У випадку перевстановлення ОС необхідно скопіювати важливі файли на несистемний розділ жорсткого диска або інші носії інформації (компакт-диск, флешку, знімний жорсткий диск, ін.). Встановіть носій, на якому міститься програма-установник. Перезавантажте ноутбук і відразу після його включення і до завантаження операційної системи, якщо вона була раніше встановлена, зайдіть в BIOS, для цього використовуйте кнопки «Del» або «F2».

В меню BIOS відкрийте вкладку «Boot settings« або пункт «Boot« у вкладці «Advanced» і в иставьте необхідну черговість завантаження: з CD або з USB-флеш-накопичувача, в залежності від того, на якому носії знаходиться програма-установник операційної системи. Для збереження налаштувань натисніть «F10» і «Enter» або ж виберіть пункт Дочекавшись запуску програми-установника операційної системи потрібно розбити або перерозбити жорсткий диск на необхідну кількість розділів, відзначити той розділ, який форматуватиметься, і не відзначати той, де слід зберегти інформацію без зміни або втрат. Не забудьте залишити на системному розділі достатню кількість вільного простору для комфортного функціонування операційної системи.

Установка ОС відбувається автоматично протягом 30-50 хвилин. Однак необхідно перебувати поруч з ноутбуком, тому що в процесі інсталяції програма буде запитувати деякі дані: код продукту, розташування, час, дата, часовий пояс, ім’я користувача, мову та ін.

Після завершення роботи програми-установника потрібно вставити носій з файлами, що містять драйвера для кожного пристрою в ноутбуці (звукова і мережева карти, відеокарта і ін.), І здійснити остаточну настройку.

Наші рекомендації допоможуть Вам, якщо у Вас виникли проблеми з установкою Windows XP. Дана процедура на перший погляд здається складною, наша стаття допоможе навіть новачкам, які вирішили самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців, своїми силами встановити Windows на свій комп’ютер.

Що таке “Windows Ікспі”, “Експішка”? Windows XP. це набір програм, які встановлюють інтерфейс між комп’ютером і користувачем. Перед Вами стоїть вибір. встановити ту операційну систему, з якою працювали раніше і більш-менш знайомі або встановити щось нове, наприклад Windows 7/8 або “Десятку”. Windows 10.

Купуючи ноутбук, на ньому, як правило ОС вже є, але продаються моделі і без встановленої системи. Якщо Ви придбали саме такий бук, то можете самі для себе вирішити, який ОС користуватися і встановити її, при цьому не обов’язково гнатися за останніми версіями, а поставити “Сімку” або “Ікспі”, до того ж, часто деякі програми спеціалізованого призначення працюють тільки в цій операційній системі.

Спочатку Вам потрібно обов’язково зробити резервні копії всіх файлів (фото, документи, фільми, музика, картинки і т.д.) на інший розділ диска, «D» або на будь-який зовнішній носій (зовнішній жорсткий диск, флешка, смартфон і т.д.).

Для чого це потрібно? Відповідь проста. При установці Windows ХР, при форматуванні розділу знищення піддається вся інформація, яка перебуває на активному диску С, для новачків завжди відкриття, що «Робочий стіл» теж Диск C

Наша порада. завжди майте резервну копію всіх даних на зовнішньому носії. це вірний спосіб зберігання інформації на всі випадки життя. Для цієї мети можна використовувати зовнішній жорсткий диск, флешку або залити в хмару майл.ру або дропбокс, з’явилося десятки таких сервісів.

Рекомендуємо. встановлювати ОС в розділ більшого розміру від вимог установника Windows. Наприклад! Windows вільно встановлюється на розділ обсягом 10 Gb, проходить трохи часу і відбувається «засмічення» жорсткого диска інформацією, яка зберігається на робочому столі або установкою більш об’ємних програм, ігор, додатків. Ваш ноутбук починає пригальмовувати, зависати. Швидко провести чистку в такій ситуації можна за допомогою безкоштовної програми CCleaner. яка швидко видалить помилки реєстру і сміттєві файли на комп‘ютері, скачати з офіційного сайту можна.

Как установить Windows 7. Пошаговое руководство

Тому буде краще використовувати під систему від 30 до 100 Gb. При необхідності можна збільшити розмір диска С.

Як працює Windows 10 Pro на бюджетному ноутбуці

Ось уже майже тиждень я щодня працюю за новим ноутбуком: пишу статті, роблю презентації, спілкуюся в соціальних мережах, читаю новини на порталах і т.д.

Звичайно ж не граю на ньому, я взагалі рідко граю в ігри. Можу сказати з повною відповідальністю, що ноутбук справляється зі своїм завданням на «відмінно». Так, він повільніше Surface Pro 3, та йому не вистачає оперативної пам’яті і не дуже спритний процесор, але він коштує своїх грошей. В умовах сьогоднішнього економічного кризи, якщо правильно налаштувати і не чекати від нього чогось надприродного, то цілком можете купувати бюджетний ноутбук для домашнього використання і навчання. Windows 10 прекрасно на ньому працює і справляється з усіма необхідними звичайному користувачеві завданнями. Важливо правильно налаштувати систему, не завантажувати програми з незнайомих ресурсів, не займатися пошуком драйверів і утиліт. І тоді використання Windows 10 буде приносити тільки радість.

READ  Як підключити караоке до комп'ютера

Установка операційної системи Windows

Установка Windows може знадобитися, якщо Ви купили новий комп’ютер, Ноутбук або жорсткий диск до нього. Комп’ютери зазвичай продаються без попередньо встановленою активованої операційної системи Windows. Тому встановлювати і налаштовувати користувачеві її доводиться самостійно. Якщо Ви не впевнені в своїх силах, то настійно рекомендуємо Вам самому цього не робити.

Для того, щоб новий Комп’ютер добре працював, необхідно правильно визначитися з вибором версії операційної системи Windows. Вибирати версію слід виходячи зі своїх вимог і можливостей заліза Комп’ютера. Але не варто свої вимоги ставити вище продуктивності Вашого заліза. Якщо Ви поставите операційну систему Windows 8, «тому що вона класна», на Комп’ютер, продуктивності якого вистачає тільки для Windows XP, то задоволення від роботи з таким комп‘ютером ви не відчуєте, Вас чекають тільки суцільні нерви і постійне роздратування.

Для того, щоб орієнтуватися яку версію операційної системи необхідно встановлювати на Ваш комп’ютер компанія Microsoft передбачила для кожної з них мінімальні системні вимоги.

Вибрати версію операційної системи Windiws для Ноутбука простіше. Виробники Ноутбуков часто випускають їх із уже встановленою ліцензійною операційною системою Windows. Якщо на ноутбуці такої системи немає, то вибирати систему потрібно також, як і в випадку з Комп’ютером.

Окрему увагу варто приділити нагоди, коли операційна система встановлюється на SSD накопичувач. Справа в тому, що на них не можна встановлювати ОС Windows XP, так як вона не була розрахована на роботу з SSD. Найкраще для них підходять Windows 7 і 8. Установка ОС Window на SSD має багато особливостей і, щоб не купувати через півроку новий SSD необхідно враховувати всі ці особливості.

Сам процес установки операційної системи Windows на SSD накопичувач майже нічим не відрізняється від установки на жорсткий диск. Однак після установки операційну систему необхідно правильно налаштувати для роботи з SSD. Якщо Ви не можете цього зробити самі, то настійно рекомендуємо звернутися в Сервісний Центр. Справа в тому, що у SSD накопичувачів є певне число циклів перезапису, і кожна перевстановлення системи це число зменшує, тому чим більше Ви робите спроб, тим менше накопичувач Вам прослужить. SSD накопичувач досить дорогий, тому буде прикро, якщо він пропрацює недовго. Детальніше з установкою операційної системи Windiws на SSD накопичувач можна в статті «Установка операційний системи Windows на SSD».

Встановлення та перевстановлення операційної системи комп’ютера / ноутбука

Комп’ютер. дуже складний пристрій для виконання чітко визначених обчислень. Для того, щоб користувач міг управляти ресурсами комп’ютера і виконувати ці обчислення, був розроблений комплекс програм. операційна система і так звані системні утиліти. Як і всі технології, не має значення програма це або обладнання, операційна система Комп’ютера з часом або з якої-небудь іншої причини може вийти з ладу.

Найпопулярнішою операційною системою на сьогоднішній день у нас в Україні є Windows. У даній статті мова піде про особливості установки і переустановлення різних версій операційної системи Windows.

Відразу варто відзначити, що установка операційної системи Windows на Комп‘ютер в Сервісному Центрі виконується тільки при наявності ліцензійного ключа наданого клієнтом. На Ноутбук установка операційної системи виконується також з з використанням ліцензійного ключа, наданого Клієнтом. Однак якщо Ноутбук продавався з будь-якої встановленої версією операційної системи Windows і на задній кришці Ноутбука є її ліцензійний ключ, або ж ліцензійний ключ виробники частенько “зашивають” в BIOS Ноутбука, тому для установки операційної системи Windows на Ноутбук досить наявності самого Ноутбука.

При установці операційної системи Windows ми використовуємо завантажені з офіційного сайту Microsoft ліцензійні образи.

Установка Windows на Комп’ютер або Ноутбук, а потім настройка системи, займає досить багато часу. Також це не простий процес, досить раз помилитися з установкою драйверів і все на смарку. Бувають випадки коли операційну систему Windows потрібно встановлювати, а бувають коли потрібно заново. Давайте розберемося коли і що потрібно.

Перевстановлення операційної системи Windows

Перевстановлення операційної системи Windows на комп‘ютер або ноутбук може знадобитися, якщо система була пошкоджена вірусами, стали з’являтися не усуваються помилки системи або Ви хочете поставити якусь іншу версію операційної системи (зробити апгрейд або даунгрейд операційної системи).

Перевстановлення операційної системи Windows складніше, ніж установка операційної системи з нуля. Вся справа в тому, якщо на комп’ютері або ноутбуці залишилися цінні дані, а він уже не включається, то потрібно подбати про перенесення призначених для користувача даних зі старої системи. Це пов’язано з тим, що в процесі установки операційної системи необхідно форматувати системний розділ жорсткого диска, на який недбайливі користувача постійно складають свої улюблені документи, тому, що за замовчуванням робочий стіл користувача і папка “Мої документи” знаходяться на цьому диску. Якщо ж при попередній установці була допущена помилка і не був створений окремий локальний розділ для призначених для користувача даних, то при форматування дані будуть безповоротно втрачені.

Ще одним нюансом переустановлення операційної системи Windows є те, що при установці може знадобитися збільшити або навпаки зменшити розмір системного диска. Додаткове місце може знадобитися, якщо для більш нової операційної системи потрібно більше фізичної пам’яті, ніж для старої. Подібна операція виконується за допомогою спеціального програмного забезпечення. Якщо це зробити неправильно, то є ризик безповоротно втратити дані з локального розділу. Так що, якщо Ви не впевнені в своїх силах, то довірте це професіоналам.

Як було зазначено вище, приводом для переустановлення може стати бажання Клієнта поставити іншу версію операційної системи Windows. Відразу застерігаємо Вас від так званого поновлення без втрати даних на новішу версію. Після нього зазвичай потрібно перевстановлення операційної системи, тому краще це зробити відразу.

Якщо Ви хочете використовувати нову версію операційної системи, то переконаєтеся, що для неї вистачить ресурсів Комп’ютера або Ноутбука.

На цьому все. Нагадуємо, що в Сервісному Центрі FreshIT можна встановити тільки ліцензійну копію операційної системи Windows. Якщо Ви все ж вирішили встановити або перевстановити операційну систему Windows своїми силами будьте гранично уважні. Детальніше про встановлення і перевстановлення операційної системи Windows в Сервісному Центрі FreshIT можна ознайомитись в статтях «Установка операційний системи Windows на Комп‘ютер» і «Установка операційний системи Windows на Ноутбук». Також в Сервісному Центрі Вам встановлять базовий набір програм для того, щоб Ви могли відразу почати користуватися Вашим нотубуком або комп’ютером після ремонту.

Ми обслуговуємо пристрої торгових марок Asus, HP, Lenovo, Acer, Dell, Samsung, Sony, Toshiba, Apple, eMachines, Packard Bell, MSI, Fujitsu, Xiaomi, Compaq, Fujitsu Siemens, LG, Prestigio, Razer, Impression, Clevo, Gateway. Dexp, Microsoft, Alienware, Medion, DNS, Gigabyte, Vinga і інші.

BETATECH.COM.UA 2021