Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як позбутися від вірусу на Android

Table of Contents

Прес-центр компанії ArtisMedia

В даний час ситуація з безпекою мобільних пристроїв стає все більш серйозною. Незважаючи на всі старання Google з підтримки захисту ОС Android, в системі нерідко знаходяться вразливі місця. Перспектива зараження шкідливим ПЗ (malware programs) напевно достатньо страшна для більшості користувачів смартфонів і планшетів. Пильність, елементарні запобіжні заходи допоможуть захистити ці пристрої від зараження.

Як визначити зараження

Ознаки зараження шкідливим ПЗ завжди відображаються на коректній роботі мобільного пристрою. Зазвичай вони проявляються в мимовільних вимкненнях, зависаниях, збої, втрати даних, зниженні продуктивності, скиди викликів, відображенні невідомих додатків, перегрів корпусу. У той час як одні malware programs викликають роздратування, знижуючи термін служби батареї або показуючи постійні оголошення, інші залишаються непоміченими і мовчки крадуть особисті дані протягом тривалого часу.

Шкідливі програми (віруси, шпигунське ПЗ, рекламне ПО, трояни, черв’яки, руткіти) призводять до збою або пошкодження системи Android. Ці програми завдадуть непоправної шкоди мобільним гаджетам, якщо вони не будуть своєчасно усунені. Тому користувачам рекомендується заздалегідь вживати заходів для запобігання атак malwares на пристрої Android. Для цього рекомендується:

Використовувати Google Play Protect. Google Play Protect є основним пакетом безпеки Android. Щоб дізнатися, чи має пристрій Android цією функцією, необхідно зайти в розділ Налаштування Налаштування Google Безпека Google Play Protect. Програма працює автоматично у фоновому режимі, скануючи встановлені додатки, незалежно від їх джерела. Play Protect відображає недавно перевірені програми і надає докладну інформацію після сканування. Крім цього, вбудоване ПО відповідає за безпечне відвідування сайтів.

Уважно читати питання про дозволи, що з’являються під час установки мобільних додатків. Ці дозволи грають важливу роль для забезпечення безпеки системи Android. На жаль, багато користувачів поспішають натиснути кнопку «прийняти умови», не впізнавши докладніше про ті програми, на установку яких вони погоджуються.

Остерігатися підроблених і піратських програм. Піратське ПЗ. це найшвидший спосіб знищити мобільний пристрій, запустивши на ньому безліч руйнівних шкідливих вірусів. Так, підроблені програми можна завантажити з декількох популярних сайтів APK download. Відомий навіть випадок, коли Play Store став майданчиком для поширення підробленого WhatsApp, яке було завантажено майже мільйон разів.

Періодично оновлювати систему Android. Наявність застарілої ОС може стати основною лазівкою для шкідливих атак на смартфон або планшет. Тому не варто нехтувати пропозиціями про оновлення операційної системи, оскільки останні оновлення зможуть забезпечити високі стандарти захисту.

Використовувати надійний антивірус. Існує багато Android-додатків, які призначені для захисту від шкідливих програм, крадіжки конфіденційності. Більшість антивірусних інструментів поставляються з можливостями сканування в режимі реального часу і пов’язаних з ними функцій. Наприклад, MalwareFox. надійне рішення для захисту пристроїв Android від рекламного ПО, шпигунських програм, вірусів.

Уникати громадських точок доступу Wi-Fi. При використанні загальнодоступного інтернет-з’єднання можливі крадіжки особистих даних в одній конкретній мережі. Тому з метою безпеки рекомендується по можливості уникати громадських точок доступу Wi-Fi. Однак, якщо необхідність їх використання все-таки існує, можна скористатися послугами віртуальної приватної мережі VPN. У цьому випадку інтернет-з’єднання будуть виконано через тунель, створений VPN-сервісом.

Використовувати додатки Android Ad-Blocker. Під час інтернет-серфінгу на телефоні або планшеті користувачі часто бачать спливаючі рекламні оголошення. Деякі з цих оголошень просто дратують, деякі можуть бути використані для поширення шкідливого ПЗ. Існують спеціальні програми, які дозволяють позбутися від нав’язливих рекламних вікон на пристроях Android. Наприклад, установка Ad-Blocker захистить не тільки від реклами, але і забезпечить додатковий рівень безпеки.

Як видалити шкідливі програми, рекламне ПО і віруси на пристрої Android

Головне, що потрібно пам’ятати про зараження на Android. шкідливі програми під виглядом надійних і необхідних встановлюються свідомо самими користувачами. Тому слід подумати двічі, перш ніж встановлювати ненадійне ПО або натискати на дивні посилання. Але що ж робити, якщо на телефоні вже присутні ознаки зараження? В цьому випадку необхідно виконати ряд послідовних дій:

 • Видалити шкідливе ПЗ за допомогою Диспетчера додатків на пристрої Android.
 • Використовувати Malwarebytes для Android з метою видалення рекламних і небажаних програм.
 • Очистити систему від непотрібних файлів за допомогою CCleaner.
 • Видалити спам такого повідомлення Chrome.
 • Здійснити скидання маршрутизатора до заводських налаштувань (необов’язково).

За допомогою антивірусного додатки

Якщо є можливість запустити антивірус, в першу чергу скористаємося нею. На щастя багато виробників смартфонів додають антивірусне ПЗ в прошивку смартфона. Наприклад у Samsung він знаходиться по шляху настройки = додатковими пристроями = безпеку

Натисніть “Сканувати” і дочекайтеся виконання операції

Антивірус просканує всі встановлені додатки і, якщо вірус буде знайдений, повідомить вам про це і запропонує варіанти дій з ним.

Подивіться аналогічну функцію на вашій моделі телефону. Якщо не знайшли, то спробуйте завантажити антивірус з Play Market:

Або будь-який інший на ваш вибір. Встановіть антивірус, проскануйте систему і в кінці перезавантажте смартфон.

перепрошивка смартфона

У рідкісних випадках, видалити вірус на Android не виходить навіть скиданням налаштувань, так як вірус проникає в операційну систему дуже глибоко. У такій ситуації залишається тільки прошивка смартфона. Якщо ви використовуєте смартфон Samsung, на сайті є докладна інструкція по прошивці телефонів цієї марки. Для інших моделей інструкції шукайте на нашому сайті або на форумі 4pda.

Ознаки вірусу на телефоні

Будь-яке нестандартну поведінку телефону може свідчити про наявність вірусу.

 • швидко розряджається
 • Гріється навіть коли нічого не запущено
 • Сам запускає додатки
 • На екрані з’явився рекламний банер, який не закривається кнопкою “Додому”
 • Інформує, що виявлено шкідливе ПО
 • Перестав запускати деякі програми, наприклад антивірус
 • Показує повідомлення «в додатку com.Android.systemUI сталася помилка»
 • Чи не відкриває настройки та інші системні програми
 • Став здійснювати дзвінки без вашого відома на короткі номери, за які списують гроші

Можуть бути й інші проблеми, які можуть бути ознакою зараження Андроїда вірусом.

Вірус на Android. Як знайти і видалити небезпечний додаток

Практично вся наша сучасна життя зав’язана на смартфоні. Ми зберігаємо на пристрої логіни, паролі, контакти, дані кредитних карт і іншу конфіденційну інформацію, яка цікавить зловмисників. За допомогою вірусів і інших шкідливих програм вони намагаються викрасти ці дані в своїх корисливих цілях. Видалити вірус з Android зовсім не складно якщо слідувати простий інструкції, але спочатку потрібно дізнатися, чи є вірус на телефоні.

Як видалити вірус з Android смартфона або планшета

Давайте розглянемо всі способи видалення вірусу починаючи від самого простого

Видалення вірусу в безпечному режимі

Якщо в звичайному режимі видалити вірус не виходить, спробуємо зробити це в безпечному режимі.

Після того, як зайшли в безпечний режим, відкрийте настройки і виберіть розділ “Безпека”

Відкрийте вкладку “Адміністратори пристрою” і зніміть галочки з усіх додатків. Вірус може перешкоджати зняття галочки, якщо це сталося слід повторити спробу. Якщо в адміністраторів було підозріле додаток, спробуйте видалити його через диспетчер додатків.

Вірус може маскуватися під стандартний додаток, таке як “Повідомлення” або “Контакти”, сміливо їх видаляйте. Якщо це системне додаток, кнопки “Видалити” не буде, таким чином нашкодити телефону ви не зможете.

Ще раз проскандіруйте систему антивірусом і перезавантажте смартфон.

Відновлення налаштувань до заводських

Не найкращий варіант, так як за допомогою нього можна видалити не тільки вірус, але і всі призначені для користувача дані. За допомогою цього способу телефон повернеться до стану, в якому він був при покупці. Таким чином шанси позбутися шкідливого програми прагнуть до 100%.

 • Відкрийте настройки смартфона і знайдіть розділ зі словами “Відновлення і скидання”
 • Виберіть параметр “Скидання даних” для повного очищення внутрішньої пам’яті телефону. Якщо у вас встановлена ​​карта пам’яті, витягніть її та, використовуючи micro SD адаптер, перевірте на віруси на комп’ютері. Якщо віруси не будуть знайдені, збережіть всі важливі файли і відформатуйте корту пам’яті.
 • Скидання даних займе якийсь час. Телефон перезавантажиться і ввімкнеться на етапі початкової активації
 • Активуйте телефон і перевірте його працездатність.
READ  Віддалений доступ до комп'ютера через Android

Захист від вірусів на Android

Багато хто думає, що рятувати від вірусів потрібно тільки PC, але це не так: операційна система Android, так само як і будь-яка інша, схильна до атак шкідливих програм. Від цього ніхто не застрахований, але можна знизити ймовірність зараження телефону або планшета, вчасно виявити вірус і видалити його.

Чи потрібен антивірус для телефонів і планшетів на Android

У 2015 році Symantec заявили, що 17% всіх додатків для Android є потенційно небезпечними, тобто приблизно кожна п’ята програма може завдати шкоди. Але чи означає це, що потрібно негайно встановлювати на свій пристрій антивірус? При підрахунках в цій статистиці використовувалися абсолютно всі програми: з GooglePlay, з різних форумів, призначені для користувача розробки і т. Д.

Якщо розглядати в якості джерела додатків тільки офіційний. GooglePlay, то можна з упевненістю сказати, що він безпечний. Всі додатки, що проявляють хоч якусь підозрілу активність, негайно видаляються. У цьому компанії Google активно допомагають самі користувачі, на будь-який новий додаток майже відразу з’являється огляд.

Починаючи з версії 4.3 Android має власну систему захисту. Тому варто звертати увагу на попередження перш ніж встановлювати програму, до яких функцій пристрою воно отримає доступ.

З вищесказаного можна зробити висновок: постійний антивірус на смартфоні потрібен тільки тим, хто любить «ризикувати», тобто викачує сумнівні додатки з сайтів розробників, переходить за підозрілими посиланнями.

Установка антивіруса через PC

 • Скачайте інсталяційний файл антивіруса на PC.
 • Завантажте на комп’ютер програму InstallAPK.
 • Підключіть через USB мобільний пристрій до PC.
 • Запустіть програму InstallAPK.
 • Виберіть інсталяційний файл антивіруса.
 • Дочекайтеся закінчення інсталяції.

За якими ознаками можна зрозуміти, що пристрій заражено

Натиснувши на будь-яке з них, можна обмежити передачу даних, поставивши відповідну галочку.

Таку проблему складно діагностувати, так як у неї може бути багато інших причин, наприклад, стара батарея або багато працюючих додатків. Але якщо показники заряду пристрою змінилися після скачування будь-якої програми або переходу по підозрілої посиланням. швидше за все, ваш гаджет заражений.

скинути налаштування до заводських або перепрошити пристрій

Самий останній і крайній крок, виконайте його, якщо всі інші способи виявилися марні.

Для початку варто спробувати скинути налаштування до заводських:

 • Зайдіть в меню «Налаштування».
 • Знайдіть пункт «Резервне копіювання та скидання».

Якщо і це не допомогло, то залишається тільки перепрошивати телефон, для цього краще звернутися за допомогою до фахівця.

позбутися шкідливої ​​програми в безпечному режимі системи

Якщо вірус не дозволяє видалити додаток, скористайтеся безпечним режимом. Для кожного пристрою є свої варіанти для входу. Один з найпоширеніших:

 • Затиснути кнопку включення / виключення пристрою.
 • У меню вибрати пункт «Відключити живлення».

Тепер ви перебуваєте в безпечному режимі. Визначити це можна по напівпрозорої написи в самому низу екрану.

У цьому режимі працюють тільки системні програми, що дозволить видалити навіть ті програми, які були заблоковані. Послідовність дій залишається тією ж: «Налаштування». «Додатки». «Шкідливе додаток». “Видалити”.

Звідки беруться віруси на Android?

Самим популярний шлях появи Android-вірусу на вашому телефоні або планшеті. через додаток. Дійсно, все самі шкідливі програми, що з’являлися на перших шпальтах в останні роки: Gunpoder, троян Ghost, Googlian і Godless потрапили на пристрої саме таким чином. А Mazar проник через текстове повідомлення, яка закликала користувачів завантажити браузер Tor.

Візьмемо випадок з Loapi, що встановлюються не з Google Play. Троян Loapi. це нова загроза, яка встановлюється через антивірусні програми, призначені нібито для захисту пристрою. Це може привести до такого навантаження на ваш пристрій, що воно перегріється і акумулятор не витримає; він також може відправляти текстові повідомлення від вашого імені, підписуватися на платні послуги без вашого відома, вирішувати зловмисникам виконувати HTTP-запити для DDoS-атак і дає їм доступ до криптовалюта Monero.

Skygofree. ще один приклад шкідливого ПО на Android. Воно являє собою шпигунське ПЗ, яке встановлюється на ваш пристрій після переходу за посиланням на фейковий веб-сайти, нібито є офіційними сайтами відомих брендів, таких як мобільні оператори.

Android-віруси мають різні цілі, деякі з яких запускають шкідливі процеси на вашому пристрої, деякі крадуть вашу особисту інформацію, а інші завантажують додаткове програмне забезпечення, яке не завжди є шкідливим саме по собі. Але які б процеси вони не запускали, ви навряд чи захочете, щоб вірус залишався на вашому пристрої.

Видалення вірусу на Android: покрокова інструкція

Якщо ваш телефон або планшет на базі Android барахлить, є ймовірність того, що на ньому вірус. Наш корисний гайд розповість вам, як видалити вірус з Android і як уникнути шкідливого ПО.

Найчастіше віруси встановлюються разом з сумнівними додатками, а найкращий спосіб уникнути їх. завантажувати додатки з Google Play.

Як тільки Google розпізнає небезпечне додаток, він відразу ж видаляє його з усіх що знаходяться в небезпеці пристроїв. Саме це сталося в січні 2018, коли виявилося, що 60 додатків Android містять дитячу порнографію. В результаті ще одного випадку в березні цього року були виявлені 7 додатків, що містять шкідливе ПО Andr / HiddnAd-AJ, яке засипало пристрій рекламою і повідомленнями через шість годин після установки.

Якщо ваш пристрій було засмічено шкідливим ПЗ, ми навчимо вас, як:

 • Перекласти пристрій в Безпечний режим
 • При необхідності відключити для шкідливих додатків доступ адміністратора
 • видалити додаток

Якщо цього зробити не вдасться, має допомогти відновлення заводських налаштувань, хоча зі зрозумілих причин ви віддасте перевагу цього уникнути, якщо у вас немає резервної копії даних.

Перед тим, як ми почнемо, варто відзначити, що ваш пристрій на базі Android навряд чи заражено вірусом. Ті збої, які ви спостерігаєте, найімовірніше є звичайною рекламою, переконливою вас, що пристрій заражено і вам необхідно встановити яке-небудь додаток, або ж пристрій просто повільно працює.

Якщо ви впевнені, що вірус на вашому пристрої буяє, читайте наші інструкції, як його позбутися.

Як уникнути вірусів та шкідливих програм на Android

Якщо ви не впевнені в джерелі на 100%, не встановлюйте додатки не з Google Play: ця функція повинна бути відключена за замовчуванням, але, щоб переконатися в цьому, відкрийте меню «Налаштування» вашого телефону або планшета, перейдіть в «Безпека», потім переконайтеся, що опція «Невідомі джерела» відключена. Якщо ви встановлюєте додаток поза Google Play, ви повинні бути абсолютно впевнені, що встановлюєте його з легального і перевіреного джерела, а не з підробленого веб-сайту.

Уникайте додатків-клонів: в 99% випадків завантажувати додатки з Google Play безпечно, але шкідливий код може знаходитися всередині додатків. Уникайте завантаження підозрілого ПО, яке, ймовірно, клонує додатки від невідомих розробників, або додатків, функції яких не збігаються з заявленими в описі.

Постійно оновлюйте Android: Остання версія операційної системи Android не обов’язково буде доступна для вашого телефону або планшета, але ви повинні переконатися, щоб ваша версія була максимально актуальною.

На жаль, навіть якщо ви відновите ПО на своєму Android-пристрої, може виявитися, що воно не так актуально, як ви думаєте. Лабораторії по дослідженню безпеки опублікували результати поглибленого дослідження, в якому стверджується, що кілька великих компаній-постачальників винні в тому, що вони оголосили про появу нових необхідних патчів, коли таких насправді не було.

Серед найбільш злісних порушників Alps, TCL, Oppo і ZTE, у яких були відсутні чотири або більше заявлених до випуску критичних і високонадійних патчів. За ними з двома-чотирма порушеннями йдуть HTC, BlackBerry, Asus, Fairphone, LG, Huawei і Lenovo. Пару порушень значиться також за OnePlus, Wiko, Xiaomi, Nokia, Motorola і Honor. У перших рядах всього з одним пропущеним патчем або взагалі без порушень знаходяться Google, ZUK, LeEco, Samsung, Sony і BQ.

Встановіть антивірусну програму: зовсім не обов’язково встановлювати антивірус на Android, але це може забезпечити вам душевне STIHL, якщо ви переживаєте, що ваш пристрій може бути заражене. Крім того, антивірусні програми часто мають і інші корисні функції. Врахуйте, що антивірус Android іноді повідомляє про помилкові віруси, але якщо ви знаєте, що додаток в порядку, просто не звертайте на це уваги.

Як позбутися від вірусу на Android

Переведіть свій телефон або планшет в безпечний режим. Це запобіжить роботу додатків від сторонніх розробників і шкідливого ПЗ. На багатьох пристроях для перезапуску в безпечному режимі потрібно натиснути кнопку харчування, щоб отримати доступ до параметрів відключення живлення, потім натиснути і утримувати кнопку «Вимкнення».

Якщо це не працює на вашому пристрої, вбийте запит в Google «Як перевести [ваше ім’я моделі] в безпечний режим» і слідувати інструкціям.

Коли пристрій буде переведено в безпечний режим, ви побачите кнопку «Безпечний режим» в лівому нижньому кутку екрану. Відкрийте меню «Налаштування» і виберіть «Додатки», потім перейдіть у вкладку «Завантажено».

Швидше за все, ви відразу помітите, що ваш пристрій працює не так, як зазвичай, зможете без праці обчислити нове шкідливий додаток.

Якщо ви не знаєте, яка програма заразила ваш телефон або планшет на базі Android, перевірте, чи немає в списку завантажених додатків чогось дивного або того, що ви не встановлювали.

Натисніть на підозріле додаток, відкрийте сторінку з інформацією про програму та натисніть «Видалити». У більшості випадків цього буде достатньо, щоб позбутися від вірусу, але іноді опція «Видалити» буває недоступна. Це відбувається, коли вірус надає собі права адміністратора.

Вийдете з Меню програм, натисніть «Налаштування». «Безпека / Конфіденційність». «Адміністратори пристрою». Там ви знайдете список додатків, що мають права адміністратора. Просто зніміть галочку поруч з додатком, яке хочете видалити, потім виберіть «Деактивувати» у спливаючому вікні.

READ  Не встановлюється сбербанк онлайн на Android

Тепер ви можете повернутися в Меню програм і видалити шкідливий додаток. Коли вірус видалений, все, що потрібно зробити. це перезавантажити пристрій і відключити Безпечний режим.

Тепер, коли пристрій працює справно, саме час зробити резервне копіювання всіх важливих даних і встановити антивірусну програму для Android, щоб захиститися від вірусів в майбутньому.

Як позбутися від вірусу на телефоні Android?

Кожен власник смартфона має можливість завантажувати ігри, музику, програми та отримувати доступ до різних інтернет ресурсів. У зв’язку з цим, на телефон дуже легко підхопити вірус, який згодом може позначитися на роботі вашого гаджета найнеприємнішим чином.

Як позбутися від вірусу на телефоні Android?

Щоб розібратися з цим, для початку потрібно з’ясувати, яким чином цей самий вірус може потрапити в телефон:

Вірус може виявитися на вашому гаджеті не тільки при скачуванні шкідливих файлів або додатків з інтернету. Його також можна отримати через прийом або передачу файлів за допомогою Bluetooth і навіть через звичайні SMS або MMS повідомлення. Будьте уважні. не заходьте на сумнівні інтернет сторінки і не відкривайте посилання в повідомленнях від невідомих людей.

Крім цього, вірус цілком може виявитися на знімній карті пам’яті, тому перед використанням її краще перевірити за допомогою комп’ютера.

Ознаками того, що ви стали жертвою вірусу, можуть бути:

 • неправильна і повільна робота телефону
 • невідомі ярлики додатків, яких ви не встановлювали
 • мимовільний запуск інтернет сторінок
 • перегрів пристрою при звичайній роботі
 • нав’язлива реклама в додатках

В кінцевому підсумку дію шкідливої ​​програми може привести до виходу пристрою з ладу, тому обов’язково потрібно знати, як позбутися від вірусу на телефоні і як запобігти його повторне проникнення.

Крім антивірусів, позбутися шкідливих програм на телефоні можна, виконавши скидання налаштувань до заводських (Hard Reset). Це один з найдієвіших способів позбутися від вірусу на телефоні Android. Однак крім шкідливої ​​програми, скидання також видалить і те, що знаходиться в пам’яті телефону. У зв’язку з цим, рекомендуємо зробити резервне копіювання даних.

Видалення вірусу з телефону за допомогою комп’ютера

Смартфон можна перевірити антивірусом, який встановлений на PC. Для цього, його потрібно підключити до комп’ютера одним з представлених в цій статті способів, після чого відсканувати на предмет наявності шкідливих програм.

Якщо у вас залишилися питання, пов’язані з вірусами і їх видаленням. задайте їх у коментарях

Як позбутися від вірусів на вашому телефоні Android

Виробники і оператори часто завантажують телефони Android своїми додатками. Якщо ви ними не користуєтеся, вони просто захаращують вашу систему або, що ще гірше, розряджають батарею в фоновому режимі. Візьміть під свій контроль пристрій і зупиніть віруси.

Удалить вирусы с андроида! Без рута и сброса!

Як відключити Bloatware з вбудованою налаштуванням Android

Відключення вірусів на нових телефонах легко і не вимагає root-доступу. Для цього уроку я буду використовувати позакореневе версію Samsung Galaxy S7 Edge, але процес буде абсолютно однаковим незалежно від того, який у вас телефон. інтерфейс може виглядати трохи інакше.

Спочатку відкрийте меню налаштувань. Ви можете зробити це, потягнувши вниз тінь повідомлення і натиснувши на маленький значок шестерінки. Примітка: на деяких телефонах вам, можливо, доведеться потягнути шию двічі, перш ніж з’явиться пристрій.

Потім перейдіть до «Програми» (або «Додатки» на деяких телефонах). Натисніть на це.

Знайдіть додаток, яке заподіює вам багато болю, і торкніться його. Я просто збираюся використовувати додаток «Словник» тут, тому що чому це взагалі тут, в першу чергу?

На сторінці інформації про програму вгорі є дві кнопки (знову ж таки, за умови, що це встановлений додаток): Вимкнути і Примусово зупинити. Я дам вам дві здогадки, яку ми будемо тут використовувати.

Після того, як ви натиснете кнопку «Відключити», ви отримаєте невелике спливаюче вікно з повідомленням про те, що це може викликати помилки в інших додатках. Пройдіть вперед, хоробрий солдат. Натисніть «Припинити. »

Бем, ось і все. Після його відключення ви також можете натиснути кнопки «Force Stop» і «Clear Data».

Якщо вам коли-небудь знадобиться повторно включити додаток, просто поверніться на сторінку інформації про програму та натисніть «Включити». Це дуже просто.

Зверніть увагу, що не у всіх додатків буде ця опція відключення, але в більшості випадків вони повинні. Якщо вони цього не роблять, вам потрібно використовувати наведений нижче метод root, щоб відключити їх.

Видалення і відключення Bloatware

У вас є кілька варіантів видалення вірусів з вашої системи.

Видалення програми. це те, на що воно схоже: додаток повністю видалено з вашого пристрою. Проте, це має деякі недоліки. Проте видалення деяких встановлених додатків може призвести до проблем або нестабільності, а в деяких випадках може заблокувати отримання оновлень на вашому телефоні. Крім того, як тільки ці додатки зникнуть, ви не зможете їх повернути. Ви можете не думати, що хочете повернути їх зараз, але ви можете в майбутньому. хто знає?

Деякі виробники фактично почали розміщувати свої додатки в Google Play. Samsung добре з цим справляється, тому, якщо ви видалите щось на зразок S Health, а потім просто потребуєте. ви можете отримати його з Play Store Але інші немає.

Нарешті, для видалення додатків зазвичай потрібно рутіровать ваш телефон. Це не процес, який більшість користувачів пройшли (або захочуть).

Ось чому замість видалення вірусів ми рекомендуємо відключати ці додатки. У Android є вбудований спосіб зробити це, і він повинен працювати для більшості додатків.

Якщо ви натрапите на додаток, яке відмовляється відключатися (що в наші дні зустрічається рідко), ви можете «заморозити» його за допомогою стороннього додатка, що, по суті, одне і те ж, хоча, знову ж таки, для цього потрібно рутованних телефон. Так що це останній засіб.

Зрозумів? Добре. Давайте поговоримо про те, як насправді зробити це.

Як відключити і видалити Bloatware на рутованном телефоні

Якщо в розглянутому додатку немає опції відключення або якщо ви використовуєте старішу версію Android, у якій немає цієї функції, все стає трохи складніше. Для початку вам потрібно отримати root права на свій телефон, тому, якщо ви цього не зробили, зробіть це в першу чергу. Вам також необхідно включити налагодження по USB в розділі «Налаштування» «Додатки» «Параметри розробника». І, як завжди, ми рекомендуємо зробити повну резервну копію Nandroid, перш ніж продовжити, якщо щось піде не так.

Є багато додатків, які стверджують, що заморожують шкідливі програми, але в кінці кінців Titanium Backup як і раніше залишається кращим в своєму класі. Ми вже розглянули використання Titanium Backup для резервного копіювання та відновлення вашого телефону Android, але у нього також є ряд інших функцій, включаючи зависання і видалення вірусів. Єдиний улов: вам доведеться заплатити 6 доларів за про версію.

Щоб заморозити програму за допомогою Titanium Backup, встановіть Titanium Backup і ключ Pro з Google Play. Відкрийте програму і надайте йому права суперкористувача, коли з’явиться запит.

Перейдіть на вкладку «Резервне копіювання / відновлення», щоб побачити список додатків у вашій системі. Ви побачите як встановлені додатки, так і зазвичай приховані системні програми. Відключення важливих системних додатків може викликати проблеми. наприклад, якщо ви заморозили тут додаток установника пакетів, ви не зможете встановити пакети. Будьте обережні з тим, що ви замерзає. Ви завжди можете розморозити додатки пізніше, але тільки якщо ваша система залишається досить стабільною для цього.

Знайдіть додаток, яке ви хочете заблокувати, і натисніть на нього. Я використовую Android Pay тут, в основному тому, що він був у верхній частині списку. Натисніть кнопку «Заморозити!» вгорі.

Це займе всього кілька секунд, і ви побачите спливаюче повідомлення про те, що додаток було заморожено. Ви вже майже закінчили.

Варто відзначити, що заморожене додаток все одно буде відображатися в меню «Налаштування» «Додатки» як «відключено». Для додатків, які можна відключити за замовчуванням, просте натискання кнопки «Включити» по суті розморозить додаток, що приємно. Однак для додатків, які не можна відключити, вам доведеться розморозити їх за допомогою Titanium Backup.

Для цього просто поверніться в Titanium Backup, знайдіть програму зі списку Backup / Restore і натисніть «Розморожування» вгорі. Нічого подібного.

Після того, як ви виконаєте один з цих процесів, ці додатки повинні бути повністю відключені, за винятком того, що вони займають місце у вашій системі. Ви не побачите їх в меню, і вони не будуть працювати у фоновому режимі. Можливо, вам доведеться перезавантажити пристрій або модуль запуску, перш ніж значок програми зникне з меню, але, по суті, вони назавжди зникли з вашого волосся.

Топ 4: AVL

Інтеграція новітньої антивірусної бази.

Сканування і видалення вірусів з телефону Android.

Блокувати дзвінки від незнайомих людей і чорний список.

Як відновити вилучені файли після видалення вірусу

Іноді важливі файли можуть бути видалені при видаленні вірусу на Android. Наприклад, антивірусні програми можуть розглядати ваші файли як віруси, оскільки вони містять конфіденційну інформацію. Не хвилюйся! FoneLab Андорід Відновлення даних може допомогти вам повернути його.

 • Відновлення даних з Android без резервного копіювання просто.
 • Підтримка фото, відео, аудіо, контакти і багато іншого.
 • Поверніть видалені файли як з внутрішньої пам’яті, так і з SD-карти.
 • Попередній перегляд втрачених даних для вибіркового відновлення легко.
 • Доступно для будь-яких умов, таких як випадкове видалення, збій системи і т. Д.
READ  PC не бачить навушники з мікрофоном

Сумісний з усіма пристроями Android від великих виробників.

Судячи з усього, Andorid Data Recovery. відмінний інструмент для відновлення втрачених файлів і даних під час видалення вірусів на Android.

Як відновити вилучені файли після видалення вірусу

Крок 1 Підключіть телефон Android до вашого комп’ютера

Завантажити та встановити Andorid Data Recovery на свій комп’ютер. Існує ще одна версія для комп’ютерів Mac. Потім запустіть його з робочого столу і підключіть телефон Android до комп’ютера через USB-кабель.

Примітка: Вам потрібно включити Режим налагодження USB на вашому телефоні в Налаштування. Параметри розробника. Якщо ви не можете знайти його, дотримуйтесь інструкцій на екрані для досягнення цього.

Крок 2 Попередній перегляд втрачених даних Android

Після того, як ваш телефон буде виявлений, ви побачите вікно введення даних. Виберіть дані, які ви хочете відновити, такі як Контакти, Повідомлення і інші, і натисніть кнопку Далі, щоб відкрити вікно попереднього перегляду. Тут ви можете подивитися на ваших файлів.

Крок 3 Відновіть видалені файли в один клік

Встановіть прапорець поруч із кожним файлом, який ви хочете повернути, і натисніть кнопку Відновити в правому нижньому кутку. У відповідь на запит виберіть папку для збереження файлів і ініціюйте відновлення даних після видалення вірусу на Android.

Топ 6: Антивірус Касперського

Виявлення вірусів, троянів і інших шкідливих програм.

Блокуйте шкідливі сайти або посилання.

Топ 2: Bitdefender Antivirus Free

Заплануйте видалення вірусів на Android вручну.

Сканування нових додатків, завантажених на ваш пристрій.

Топ 1: Avast Mobile Security

Виявлення і очищення вірусів і інших шкідливих програм.

Заблокуйте небажані дзвінки і контакти.

Віддалено заблокуйте і витріть пристрій.

Топ 5: Norton Security і антивірус

Позбавтеся від всіх вірусів на телефоні Android.

Виявити віруси всередині файлів і додатків.

Топ 8: AhnLab V3 Mobile Security

Сумісність із різноманітними додатковими пристроїв Android.

Виявлення і очищення шкідливого ПО.

Перевірка андроїда на віруси за допомогою PC

Відразу відзначимо, що цей спосіб підійде тільки для перевірки флешки, встановленої на смартфоні. Системні файли гаджета так просканувати не вийде.

Для того, щоб скористатися цим способом, на комп’ютері повинен бути встановлений антивірус. Як і в разі Android-пристроїв, вибір тут великий. Антивіруси для PC також є платні і безкоштовні, і у більшості є пробний безкоштовний період користування.

КАК УДАЛИТЬ ВИРУС С ТЕЛЕФОНА. ЕСТЬ РЕШЕНИЕ СМОТРИ ДО КОНЦА!

Щоб перевірити смартфон на наявність вірусів, треба його підключити до комп’ютера через USB-шнур. Після того, як система розпізнає телефон, натиснути правою кнопкою миші на пункт Сканувати. І запуститься перевірка смартфона.

Як очистити телефон від вірусів?

1 варіант. за допомогою антивірусу. Всі антивіруси призначені і для пошуку вірусів на гаджетах, і для їх видалення. Зробити це можна і скачавши антивірус на телефон, і через PC, як і в разі перевірки телефону на віруси.

Для того, щоб видалити віруси з телефону, треба спочатку запустити сканування смартфона, і потім, якщо віруси будуть знайдені. їх видалити. Також слід пам’ятати, що видаляючи вірус через PC, антивірус не має доступу до операційної системи телефону і не перевіряє її.

2 варіант. скинути налаштування до заводських. Будьте готові, що багато даних з вашого смартфона теж зітруться, але в цьому випадку шанс на видалення вірусу теж високий. Тому, краще створити резервну копію.

Щоб скинути налаштування до заводських, перейдіть в налаштування вашого смартфона, і в розділі Додатково виберіть Відновлення та скидання.

Так як після скидання система запросить вхід в аккаунт, то обов’язково пам’ятати свій логін і пароль. Якщо логін можна подивитися в Play Market, то дізнатися пароль такої можливості немає. Тому, якщо пароль ви забули, то такий спосіб краще не використовувати.

Как удалить вирус с телефона или планшета на OC Android

3 варіант. очистити кеш в телефоні.

У випадках, якщо ви запідозрили проблеми в роботі певних програм, то у Android-пристроях є варіант очищення кешу встановлених програм. Також можна очистити відразу весь кеш від всіх додатків або включити автоматичне очищення кешу.

Для очищення кешу необхідно зайти в Налаштування телефону → Програми.

Потім вибираємо потрібну програму → розділ Сховище → Очистити кеш. Після очищення смартфон необхідно перезавантажити.

позбутися, android

Як перевірити телефон на віруси?

Віруси становлять небезпеку для сучасних смартфонів. Вони можуть викрадати особисті дані зі смартфона, приводити до збоїв в роботі телефону і багато іншого. Способів потрапляння вірусів на телефон. велике безліч, наприклад, при скачуванні додатків, при переході на заражені сайти, в SMS або електронних листах з проханням переходу по посиланнях і ін.

Наведемо деякі приклади, які можуть говорити вам про те, що в телефоні присутній вірус.

 • Часто обривається зв’язок. Якщо це відбувається не занадто часто, то це можуть бути проблеми пов’язані з якістю самого зв’язку. Але в разі багаторазових повторів таких ситуацій, можна припустити наявність вірусу в телефоні.
 • Телефон сам дзвонить або відправляє повідомлення, які можуть містити будь посилання.
 • Батарея стала розряджатися набагато швидше, ніж зазвичай. Це пояснюється тим, що віруси можуть працювати у фоновому режимі, не подаючи жодних ознак своєї присутності. Але при цьому неабияк “садити” акумулятор.
 • Телефон став дуже нагріватися. Віруси дуже навантажують телефон, зменшуючи його продуктивність. Як підсумок. смартфон перегрівається навіть при невеликому користуванні.

Що ж робити, якщо ви запідозрили наявність вірусу?

через онлайн-сервіси перевірки вірусів

Якщо на телефоні або комп’ютері не встановлено антивірус, то тоді можна скористатися допомогою онлайн-сервісів для перевірки файлів або додатків на віруси. Сервіс буде корисний, наприклад, при скачуванні додатків на телефон, щоб бути повністю впевненими в їх безпеці. Часто для перевірки файлу встановлюються обмеження за розміром. Також в цих сервісах можна перевірити будь-яке посилання.

Щоб перевірити додаток можна скористатися наступними сервісами: Kaspersky VirusDesk, Virustotal, VirSCAN і ін. Зручні ці сервіси тим, що не вимагають установки антивіруса на комп’ютер, але з їх допомогою неможливо провести повну перевірку телефону.

встановити на телефон антивірус

Щоб перевірити телефон на віруси для Android в Play Market існує багато антивірусів. Для вибору конкретного антивіруса, зайдіть в Play Market і введіть в пошуковий рядок цікавить вас додаток, або просто напишіть “антивірус” і програма сама висвітить програми, доступні для скачування. Антивіруси є платні і безкоштовні. Популярними антивірусами для андроїда є: Eset Mobile Security, Avast, Dr. Web, Kaspersky, Malwarebytes антівірусзащіта і ін.

позбутися, android

У разі установки на смартфон Dr. Web для початку роботи необхідно прийняти ліцензійну угоду.

Потім ви потрапляєте в меню антівірусника.

Щоб почати перевірку телефону на віруси, треба вибрати розділ Сканер, і тут визначитися, перевірку якого типу ви хочете запустити.

Якщо необхідно перевірити встановлені додатки, то треба вибрати Швидка перевірка. У разі необхідності перевірки всіх файлів, треба запустити Повну перевірку, на яку вже буде потрібно більше часу. Також в Dr. Web можна вибірково перевірити тільки ваші файли, натиснувши Вибіркова перевірка і вказавши конкретні файли.

Також сканувати телефон на вірус можна за допомогою програми Malwarebytes антівірусзащіта, яка собі теж добре зарекомендувала. Вона є в Play Market, щоб її скачати необхідно ввести лише її назву.

Для початку перевірки треба дозволити доступ додатки до файлів, після чого, програма автоматично почне сканувати телефон на віруси. У процесі сканування можна переглянути, скільки додатків і файлів перевірено, який файл сканується в даний момент, і скільки шкідливих ПО знайдено.

Перевагою цієї програми є можливість настройки автоматичної перевірки. Наприклад, сканувати після перезавантаження смартфона, або після оновлення, або лише під час зарядки.

Для кожного антівірусника свої особливості, але в цілому алгоритм схожий.

Як захистити смартфон від вірусів

Для захисту телефону від атаки вірусів, ми рекомендуємо виконати наступні кроки:

Встановити антивірус на телефон. це самий перевірений спосіб захисту від вірусів. У деяких антівірусника передбачена функція для безпеки перебування в інтернеті. Наприклад, в програмі Malwarebytes антівірусзащіта дозволивши доступ до SMS, вона буде шукати фішингові посилання в повідомленнях.

Також в цій програмі можна активувати сканер безпечної роботи в мережі, що дозволить перевіряти URL-сторінки.

Ці функції є і в інших антивирусах.

Завантажувати додатки тільки з Play Market. В цьому випадку, ваш телефон буде в більшій безпеці.

Чи не переходити по посиланнях, вказаних в SMS-повідомленнях, електронних листах. Для більшої впевненості в безпеці відвідувачів сайту можна використовувати запропоновані вище онлайн-сервіси для перевірки надійності URL-сторінок.

Запрограмувати телефон захист від неперевірених додатків. Якщо телефон почав подвисать при роботі додатків, можна також включити безпечний режим, який активується затискуванням кнопки відключення телефону, і затиснути Завершення роботи. Безпечний режим запускає тільки системні програми і є шанс оцінити загальну роботу телефону без сторонніх додатків.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть зберегти ваш телефон в безпеці і не піддавати вірусним атакам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть CtrlEnter.

BETATECH.COM.UA 2021