Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як правильно чистити комп’ютер від пилу

Table of Contents

Навіщо чистити комп’ютер від пилу?

чистити, комп, ютер, пила

Ясна річ, роблять це не для того, щоб було приємно дивитися на «залізо». Компоненти системного блоку сильно нагріваються при роботі, тому для них придумали радіатори і охолоджуючі кулери. Кулери. це системи з вентилятором, які проганяють повітря через нагріті радіатори. Саме в радіаторах найчастіше накопичується пил. через неї порушується охолодження, компоненти перегріваються і перестають нормально працювати.

Чистка комп’ютера від пилу: з чого почати?

У системних блоках зазвичай є кілька отворів, прикритих металевою сіткою. Один. на бічній стінці (для вентиляції корпусу), другий. на задній (це вже блок живлення). Якщо у вас є кіт або собака, швидше за все обидва ці отвори активно покриваються шаром вовни. Її потрібно видаляти при кожному прибиранні. просто збирати вологою серветкою. Навіть якщо тварин немає, пил на сітках обов’язково буде накопичуватися.

Щоб дістатися до основних комплектуючих, потрібно розібрати корпус. Для цього доведеться зняти бічну стінку. Як правило, вона кріпиться гвинтами (шукайте їх на задній стінці) або на засувках. Відкручуємо гвинти або відстібаємо засувки, зрушуємо стінку у напрямку назад. і панель в наших руках. Зрозуміло, перед розбиранням потрібно відключити всі шнури та кабелі, особливо кабель живлення.

Тепер дивимося всередину і жахається. Як правило, там нас чекає приблизно таке видовище.

Привести тут все в порядок не так складно. Для цього нам знадобляться:

 • компактний пилосос
 • пензлик
 • Балон зі стисненим повітрям
 • Волога серветка

Що робити, якщо продування не допомогла?

Чистка комп‘ютера. це в будь-якому випадку обов’язкова операція. Але не факт, що причина багів саме в перегрів. Що робити, якщо ви видалили всю пил, але проблеми, який ми описували на початку статті, залишилися?

 • Спробуйте не закривати знімну панель корпусу системного блоку. Якщо все буде працювати ідеально, значить, все-таки має місце перегрів.
 • Спробуйте торкнутися радіаторів пальцем (обережно, не зачіпаючи електричних контактів). Якщо один з них настільки гарячий, що палець тримати неможливо, знову-таки справа в перегрів (можливо, просто потрібно встановити більш потужний кулер).

Є і ще одна можлива причина. Між радіатором і процесором є шар термопасти. її використовують для поліпшення контакту. Якщо вона висихає, нормальний відведення тепла порушується, процесор починає нагріватися сильніше, падає його продуктивність, комп’ютер починає гальмувати. Вихід тут один: замінити термопасту. Це не так просто, тому краще довірити операцію тим, хто вже її виконував. Але якщо ви хочете спробувати самі. будь ласка.

 • Зніміть радіатор: отстегніте засувки, акуратно нахиліть його і потягніть вгору.
 • Видаліть стару термопасту. можна використовувати шматок щільного паперового рушника або канцелярський ластик.
 • Знежирте поверхні ватною паличкою, змоченою в етиловому або ізопропілового спирту.
 • Нанесіть в центр майданчика процесора невелика кількість нової термопасти (трохи більше сірникової головки).
 • Розмажте її дуже тонким шаром за допомогою пензлика (часто входить в набір з новою термопастою) або шматка пластика.
 • Встановіть систему охолодження назад.

Як чистити комп’ютер від пилу самостійно?

Кращий помічник в боротьбі за чистоту. балон з повітрям. Наприклад, під кулер на радіаторі процесора не добратися навіть пензликом. Зате струмінь повітря під тиском відмінно видуває пил, залишиться тільки зібрати її пилососом. Це можна робити одночасно.

Отже, одягаємо трубку на балончик з повітрям, пробираємося до жалюзі радіатора і натискаємо на кнопку балона. Будьте готові до того, що звідти полетить гидоту. для цього не завадить помістити поруч «хобот» включеного пилососа. Дбайливо і методично видуваємо пил з радіатора. Як довго продувати? До тих пір, поки гидоту летіти не перестане (ну або хоча б до візуальної чистоти). Зняли цей процес на відео.

Зазвичай очищають кулери і радіатори наступних деталей:

 • Процесора (встановлений на найбільшій, материнську плату)
 • Відкрите (її може і не бути, якщо комп’ютер слабенький, але зазвичай це ще одна велика плата, встановлена ​​торцем в материнську)
 • Жорстких дисків (радіатора тут немає, і вентилятора теж може не бути, але зустрічаються)
 • блоку живлення

Окремо поговоримо про блок живлення. Як правило, це велика залізна коробка в верхній частині системного блоку. Але як почистити блок живлення комп’ютера від пилу, якщо до його нутрощів нічим не підлізти? Просто просунути трубку від балона в один з отворів на задній стінці і дути. З інших отворів полетить пил, яку теж належить зібрати.

Що саме чистити від пилу всередині комп’ютера?

Перш за все, беремо пилосос і збираємо всю видиму пил. Вам навряд чи вдасться підлізти по всьому шлейфам і деталей. в важкодоступних місцях використовуємо пензлик. Тепер можна приступати і до генерального прибирання.

Якщо ви погано розумієте, що є що всередині комп’ютера, шукайте вентилятори і радіатори. Перші ви напевно впізнали, другі віддалено нагадують батареї опалення. Як ми вже говорили, вентилятори обдувають радіатори, тобто важливо видалити пил не тільки на лопатах, а й в сотах радіатора.

Крім того, очищення потрібна блоку живлення. З ним складніше: він має свій корпус, в якому прихована начинка (і, звичайно, пил).

Як почистити комп’ютер від пилу, і як часто це потрібно робити?

Якщо ваш комп’ютер періодично висне, перезавантажується, втрачає продуктивність, можливо, прийшов час почистити системний блок. Розповідаємо, як зробити це правильно і акуратно.

Усередині системного блоку скупчується величезна кількість пилу, та ще й шерсті домашніх тварин, якщо такі є. Тим, хто «на ти» з комп’ютерною технікою, не потрібно пояснювати, наскільки важливо періодично чистити системник. Так що в нашій статті будемо орієнтуватися на типових користувачів, які вміють максимум підключити пристрій в USB-порт.

Для початку про те, як часто потрібно чистити комп’ютер від пилу. Ми радимо робити це хоча б раз на півроку. При наявності навичок процес займе хвилин 15. не так вже й багато. Крім того, комп’ютер може сам подавати вам ознаки, що пора зайнятися чисткою. Вони можуть бути, наприклад, такими.

 • Комп’ютер сильно шумить при роботі, особливо при високих навантаженнях
 • Раптово відбувається перезавантаження системи або з’являється синій екран
 • Комп’ютер періодично зависає
 • На моніторі проскакують артефакти (спотворення зображення і смуги)

РАДА ДЛЯ ПРОСУНУТИХ. Якщо цікаво, ви можете перевірити, чи не перегрівається чи процесор або відеокарта. Температура процесора в сучасних комп’ютерах є в BIOS (вкладка Hardware Monitor), якщо вона вище 70 ° С. це однозначний перегрів. Температуру відеокарти можна дізнатися за допомогою утиліт (наприклад, NVIDIA Inspector).

Як почистити комп’ютер від пилу

Етап другий. Чистка комп’ютера від пилу

і дізнайтеся по пунктах всі подробиці, як почистити комп’ютер від пилу.

Беремо пилосос, включаємо його в розетку, знімаємо трубку і насадку так, щоб Ви в руках тримали тільки шланг з ручкою. У деяких пилососів є спеціальні маленькі пластикові насадки, можемо використовувати їх.

Беремо в другу руку щітку і натискаємо кнопку «Пуск». Чи не на PC, а на пилососі!

Далі повільно, але впевнено, а головне, ретельно чистимо щіткою материнську плату і системний блок. При цьому тримаємо трубку пилососа в п’яти сантиметрах від того місця, де чистимо щіткою. Так, весь пил, яка підніметься щіткою, буде засмоктуватися в пилосос. це один з найважливіших моментів в чищенні комп’ютера від пилу.

READ  Як роздати інтернет через PC

Також слід загострити увагу на чищенні від пилу і бруду самих кулер через те, що основна маса пилу саме там і збирається. При цьому трубку пилососа необхідно вставляти впритул до Куллер, тоді він починає крутитися, і звідти висмоктується знаходиться там пил. Зверху стоїть решітка, і ми можемо не боятися, що чистка від пилу зашкодить одну з його лопатей.

УВАГА! Слід бути обережними, коли тримаємо трубку пилососа біля системних плат, так як можна не втримати трубку і вона прилипне до плати. Звичайно, компонентів материнської плати слухавка не засмокче, але може вийти несильний удар. Навіть такий удар може нанести ушкодження тендітної платі. C цим слід бути акуратними. Не тримайте трубку пилососа занадто близько.

Далі необхідно почистити в комп’ютері від пилу мікросхеми, щоб виконувати всі вище згадані заходи обережності.

Після цього приступаємо до малювання, де вже піде в хід той самий простий олівець з Вашого арсеналу. Він буде потрібен Вам для наступного: справа тут в тому, що контакти. ті ділянки плат, які безпосередньо вставляються в роз’єми материнської плати, іноді мають властивості окислюватися, внаслідок чого плата працює нестабільно, а іноді взагалі перестає працювати. Такі випадки непоодинокі, коли не працює ні оперативна пам’ять, ні відеокарта. У цьому страшного нічого немає, потрібна максимально акуратна чистка від пилу.

РАЗРУШИТЕЛЬ МИФОВ / ЛАЙФХАК: КАК ПРАВИЛЬНО ПОЧИСТИТЬ ПК ОТ ПЫЛИ

Повернемося безпосередньо до малювання. Беремо в руки плату, і максимально ніжно з двох сторін замальовує контакти (ребра) простим олівцем. Обов’язково ніжно і акуратно. Так, як ніби Вам дали на реставрацію гравюру відомого італійського художника епохи Відродження. Ця невигадлива процедура дозволяє позбутися від окису на контактах.

Потім беремо стерку, і знову ніжно і акуратно стираємо намальоване. При цьому не слід сильно тиснути ластиком, щоб не залишилося гуми на контактах. Якщо все-таки залишиться. можна просто чистими руками стерти її.

Все, тепер на цьому нехитрому етапі чистка комп’ютера від пилу завершена, і вже можна приступити до наступних дій.

Так що ж трапилося з комп’ютером?

І ви починаєте з допомогою різних антивірусних програм «потрошити» свій комп’ютер на предмет «хвороботворних» троянів, черв’яків і т.д. Також за допомогою різних утиліт, які оптимізують роботу системи, виправляти помилки, чистити реєстр та інше.

Вилікувавши всі віруси, виправивши помилки, і з почуттям виконаного перед своїм комп’ютером боргу, знову завантажуємо улюблену гру. І-і-і. через пару хвилин гри зі злості ледве не розбиваємо мишкою монітор! Знову те ж саме.

Тепер вже дзвонимо приятелям і чекаємо від них відповіді, хто винен і що з цим робити. І тут один з них, жартома чи всерйоз, запропонував почистити комп’ютер від пилу. І ви за браком інших варіантів вирішення проблеми берете в руки щітку і пилосос, 15 хвилин нескладних маніпуляцій і БІНГО. Включаємо комп’ютер, а він. як заново народився.

Далі поговоримо про те, якої шкоди може завдати комп’ютера проста пил і поетапно розглянемо, як почистити комп’ютер від пилу.

Етап перший. Підготовка до чищення

Відключаємо комп’ютер від мережі (дістаємо вилку з розетки).

Від системного блоку відключаємо всі комплектуючі (зовнішній модем, принтер, звукову систему і т.д.) До речі, щоб уникнути згодом проблем із зворотним підключенням всіх цих «приладів» до комп’ютера, слід запам’ятати, як все було спочатку підключено, промаркувати дроти або сфотографувати.

Слід зазначити, що в отворі, в який підключається штекер із розетки, іноді збирається невелика статичну електрику. Його можна зняти, просто доторкнувшись пальцем до трьох відкритих контактів. Може злегка вдарити струмом, але не боляче, тим більше, не смертельно (адже ви вже відключили живлення від мережі).

Далі слід відкрутити ззаду болти, які тримають бічну стінку системного блоку. Відкрутивши болти, знімаємо кришку. Тут важливо не переплутати кришки, а то, якщо зніміть ту, з боку якої кріпиться материнська плата. в цьому випадку ви точно нічого не почистіть. Якщо дивимося спереду, потрібно відкручувати ліву сторону системника.

Болти кладете в баночку або будь-яке інше місце, про яке не забудете, що саме туди ви поклали болти. У кого корпус на засувках, той може це крок пропустити.

Кладемо системний блок на праву сторону, таким чином, щоб материнська плата була обличчям до нас. Почистити комп’ютер від пилу можна і стоячи, але коли системник лежить. так набагато зручніше.

Виймає з системного блоку оперативну пам’ять. І не забудьте по торцях плати зняти засувки. Їх може бути одна або дві.

Далі дістаємо відеокарту. Вона зазвичай тримається за допомогою болта, прикрученого до задньої стінки, і засувки на материнській платі. Тому не тягніть зі всієї сили, а спочатку відкрутіть болт і зніміть засувку.

Крім того, у вашому системному блоці можуть стояти ще звукова плата, модем і т.д. Найчастіше вони розташовані під відеокартою. їх теж дістаємо.

Після вище згаданих маніпуляцій відключаємо жорсткий диск (вінчестер) і дисковод.

Всі деталі, які ви витягли, розкладаємо акуратно на підлогу, бажано в тій послідовності, в якій Ви їх виймали. Знаючи черговість, вам буде зручніше встановлювати їх назад.

Рано чи пізно, але майже кожен власник комп’ютера задає собі питання: як почистити комп’ютер від пилу? Хтось приходить до цієї думки самостійно. А хтось чекає, поки, як мовиться, “рак на горе не свисне”.

Нерідко користувачі стикаються з проблемами незадовільної роботи їх «залізного друга», які викликані аж ніяк не застарілим процесором, слабкою відеокартою або недостатньої оперативною пам’яттю. Часто бувають випадки, коли сідаєш грати в свій улюблений 3D-шутер, і в самий невідповідний момент комп’ютер зависає, а на екрані в цю секунду споглядаємо скріншот летить в вас ворожої кулі. Проходить 3-5 секунд. і ви вже в списку героїчно загиблих.

З’являються питання, чому так? Що з комп’ютером? Може звернутися в професійний ремонт PC? Адже тільки вчора грав в ту ж гру, і не було ніяких перебоїв в роботі системи ?! Що трапилося? Може, відеокарта накрилася? Процесор «втомився»? А, може, на флешці друзі принесли не тільки нові фільми, а й пару вірусів?

реклама

Радіатор починає віддавати тепло тільки бічними стінками.

При цьому пил відмінно генерує статичну електрику, яке може легко вивести чутливі мікросхеми з ладу. Якщо ж пил набивається в блок живлення, вона легко порушує там теплообмін, який і так на межі, і викликає деградацію конденсаторів, яка виявляється у здутті і витіканні електроліту.

Як правильно чистити комп’ютер від пилу

Всі ми бачили на просторах інтернету фотографії комп’ютерів, настільки забитих пилом, що в них зароджувалися нові форми життя. Цих фотографій так багато тому, що багато хто побоюється чистити комп’ютер від пилу або чистять його неправильно. Давайте ж разом розберемося, яким способом, як часто і якими засобами правильно чистити комп’ютер від пилу.

реклама

Весь цей коктейль надзвичайно небезпечний для людей з алергією і легеневими захворюваннями. Ви звертали увагу. як свербить ніс при попаданні в нього пилу з комп’ютера?

Також пил є відмінним теплоізолятором, погіршуючи охолодження комп’ютера, а потрапивши між ребер радіатора і повністю забивши їх, пил повністю зведе нанівець активне охолодження комп’ютера.

реклама

Багато користувачів комп’ютерів навіть не замислюються про чищення комп’ютера, і він хитає крізь себе пил кілька років до повного виходу з ладу або морального старіння.

А адже пил вкрай небезпечна для комп’ютерних компонентів і здоров’я людини. Пил на 40% складається з відмерлих частинок шкіри людини і тварин, а так само з частинок пластика, одягу і пилових кліщів.

реклама

У дешевих блоках харчування такі конденсатори легко відправлять на той світ весь комп’ютер.

Думаєте все? Ні в якому разі! Пил до того ж ще й дуже гігроскопічна. При сильному підвищенні вологості в приміщенні вона починає тягнути вологу з повітря, викликаючи окислення контактів і доріжок комп‘ютерної техніки.

READ  Як створити пару з Apple Watch

Особливо чутливі до такого окислення плати жорстких дисків і оперативної пам’яті. Комп’ютер починає сипати помилками, синіми екранами (BSOD), S.M.A.R.T. жорстких дисків стрімко погіршується.

Злякалися? Кинулися чистити комп’ютер від пилу? Зачекайте, давайте розберемося, як це робити правильно.

Як правильно очистити комп’ютер від пилу?

Перше, що спадає на думку недосвідченому користувачу, захотіла почистити комп’ютер від пилу, це взяти пилесос.Пилесосіть комп‘ютер звичайним способом вкрай небезпечно! Пластикова труба, плюс потік повітря з пилом. це відмінний генератор статичної електрики, яке легко зашкодить мікросхеми комп’ютера!

Але не прибирайте пилосос далеко, він нам знадобиться.

Для правильної очищення комп’ютера нам буде потрібно антистатична пензлик і пилосос. Пензликом ми будемо скидатися пил, пилососом. втягувати. Краще робити це на балконі або на вулиці. Шлангом пилососа можна торкатися комп’ютера!

Але пензликом НЕ доберешся в усі затишні місця, тому потрібно стиснене повітря. Багато дмуть в такі місця, але це неправильно.

Так туди летять частки слини, а ви надихається пилью.Проще всього для цього використовувати гумову грушу, компресор або пилосос в режимі видування.

Важливо не допустити обертання вентиляторів комп’ютера струменем повітря, вони будуть працювати як генератори. Малооборотістий вентилятор, розкручений до 2000-2500 оборотів в хвилину, дасть напруга в 20-24 вольта на материнську плату.

При використанні компресора вкрай важливо не здути з місць дрібні компоненти, такі як дроти передній панелі і джампери.

Так само треба стежити, щоб потік повітря не забивав пил під мікросхеми BGA. Після того, як вона там злежиться, витягти її буде неможливо.

Ви в будь-якому випадку будете накопичувати на собі статичну електрику, тому бажано використовувати антистатичний браслет, або триматися однією рукою за корпус комп‘ютера в тому місці, де видно відкритий метал. Так ви скинете статичну електрику на корпус.

Як часто чистити комп’ютер від пилу? Тут все індивідуально і залежить від корпусу комп’ютера, місця де він стоїть, наявності тварин і загальної запиленості в приміщенні.

Як мінімум раз на півроку-рік бажано чистити комп’ютер в будь-якому випадку.

Як запобігти потраплянню пилу в комп’ютер?

В ідеалі треба використовувати корпус з пиловими фільтрами і ставити його не на підлогу, а трохи повише.Так ж треба створити надлишковий тиск в корпусі, наприклад 2-3 вентилятора на вдув через пилові фільтри, один на видув.Еслі тиск в корпусі буде негативним, він почне тягнути пил повз пилових фільтрів, через будь-які щілини. Якщо у вас такий корпус і пилу в приміщенні трохи, то може вистачити просто очищати фільтри протягом року і більше без очищення всередині комп’ютера.

Усередині корпусу в такому випадку накопичується тільки дрібнодисперсний пил, яка вже не так небезпечна.

Напишіть, як ви боретеся з пилом в комп’ютері? Чи є на вашому корпусі пилові фільтри і з яким самим запилених комп’ютером ви стикалися?

реклама

Весь цей коктейль надзвичайно небезпечний для людей з алергією і легеневими захворюваннями. Ви звертали увагу. як свербить ніс при попаданні в нього пилу з комп’ютера?

Також пил є відмінним теплоізолятором, погіршуючи охолодження комп’ютера, а потрапивши між ребер радіатора і повністю забивши їх, пил повністю зведе нанівець активне охолодження комп’ютера.

Збірка комп’ютера в зворотному порядку і його підключення

Коли генеральне прибирання підійшла до кінця, саме час перевірити її ефективність на заново зібраному комп’ютері:

 • Спочатку встановіть материнську плату, повернувши все болти на місце. Можете перед установкою відразу вставити в слот планки оперативної пам’яті.
 • Поверніть блок живлення.
 • Акуратно, намагаючись не пошкодити ніжки, вставте процесор в роз’єм. Правильне його положення вкажуть стрілочки на самому камені і материнської плати. Нанесіть на поверхню тонкий шар термопасти і закріпіть систему охолодження.
 • Поверніть жорсткі диски і зафіксуйте в кріпленнях.
 • Підключіть в слоти залишилися пристрої. відеокарту, мережеву карту і інші, які ви самі почистили від пилу пилососом і іншими засобами.
 • З’єднайте БП з материнською платою, жорсткими дисками, приводом, відкритий (якщо на ній є роз’єм / роз’єми додаткового живлення).
 • Підключіть до системного блоку шнур живлення і кабелю зовнішніх пристроїв (монітор, клавіатура з мишкою, аудіосистема та ін.).

На цьому робота закінчена. Якщо вам вдалося впоратися з брудом, замінити термопасту і змастити кулери, ви помітите явні поліпшення.

Как чистить компьютер от пыли

Система буде холодніше, а звук з системного блоку тихіше.

реклама

При цьому пил відмінно генерує статичну електрику, яке може легко вивести чутливі мікросхеми з ладу. Якщо ж пил набивається в блок живлення, вона легко порушує там теплообмін, який і так на межі, і викликає деградацію конденсаторів, яка виявляється у здутті і витіканні електроліту.

У дешевих блоках харчування такі конденсатори легко відправлять на той світ весь компютер.

Думаєте все? Ні в якому разі! Пил до того ж ще й дуже гігроскопічна. При сильному підвищенні вологості в приміщенні вона починає тягнути вологу з повітря, викликаючи окислення контактів і доріжок комп’ютерної техніки.

Особливо чутливі до такого окислення плати жорстких дисків і оперативної пам’яті. Комп’ютер починає сипати помилками, синіми екранами (BSOD), S.M.A.R.T. жорстких дисків стрімко погіршується.

Злякалися? Кинулися чистити комп’ютер від пилу? Зачекайте, давайте розберемося, як це робити правильно.

Як правильно очистити комп’ютер від пилу?

Перше, що спадає на думку недосвідченому користувачу, захотіла почистити комп’ютер від пилу, це взяти пилесос.Пилесосіть комп’ютер звичайним способом вкрай небезпечно! Пластикова труба, плюс потік повітря з пилом. це відмінний генератор статичної електрики, яке легко зашкодить мікросхеми комп‘ютера!

Але не прибирайте пилосос далеко, він нам знадобиться.

Для правильної очищення комп’ютера нам буде потрібно антистатична пензлик і пилосос. Пензликом ми будемо скидатися пил, пилососом. втягувати. Краще робити це на балконі або на вулиці. Шлангом пилососа можна торкатися комп’ютера!

Але пензликом НЕ доберешся в усі затишні місця, тому потрібно стиснене повітря. Багато дмуть в такі місця, але це неправильно.

Так туди летять частки слини, а ви надихається пилью.Проще всього для цього використовувати гумову грушу, компресор або пилосос в режимі видування.

Важливо не допустити обертання вентиляторів комп’ютера струменем повітря, вони будуть працювати як генератори. Малооборотістий вентилятор, розкручений до 2000-2500 оборотів в хвилину, дасть напруга в 20-24 вольта на материнську плату.

При використанні компресора вкрай важливо не здути з місць дрібні компоненти, такі як дроти передній панелі і джампери.

Так само треба стежити, щоб потік повітря не забивав пил під мікросхеми BGA. Після того, як вона там злежиться, витягти її буде неможливо.

Ви в будь-якому випадку будете накопичувати на собі статичну електрику, тому бажано використовувати антистатичний браслет, або триматися однією рукою за корпус комп’ютера в тому місці, де видно відкритий метал. Так ви скинете статичну електрику на корпус.

Як часто чистити комп’ютер від пилу? Тут все індивідуально і залежить від корпусу комп’ютера, місця де він стоїть, наявності тварин і загальної запиленості в приміщенні.

Як мінімум раз на півроку-рік бажано чистити комп’ютер в будь-якому випадку.

Як запобігти потраплянню пилу в комп’ютер?

В ідеалі треба використовувати корпус з пиловими фільтрами і ставити його не на підлогу, а трохи повише.Так ж треба створити надлишковий тиск в корпусі, наприклад 2-3 вентилятора на вдув через пилові фільтри, один на видув.Еслі тиск в корпусі буде негативним, він почне тягнути пил повз пилових фільтрів, через будь-які щелі.Еслі у вас такий корпус і пилу в приміщенні трохи, то може вистачити просто очищати фільтри протягом року і більше без очищення всередині комп’ютера.

Усередині корпусу в такому випадку накопичується тільки дрібнодисперсний пил, яка вже не так небезпечна.

Напишіть, як ви боретеся з пилом в комп’ютері? Чи є на вашому корпусі пилові фільтри і з яким самим запилених комп’ютером ви стикалися?

Як правильно чистити комп’ютер від пилу

Всі ми бачили на просторах інтернету фотографії комп’ютерів, настільки забитих пилом, що в них зароджувалися нові форми життя. Цих фотографій так багато тому, що багато хто побоюється чистити комп’ютер від пилу або чистять його неправильно. Давайте ж разом розберемося, яким способом, як часто і якими засобами правильно чистити комп’ютер від пилу.

READ  Віддалений доступ до комп'ютера Windows

реклама

Весь цей коктейль надзвичайно небезпечний для людей з алергією і легеневими захворюваннями. Ви звертали увагу. як свербить ніс при попаданні в нього пилу з комп’ютера?

Також пил є відмінним теплоізолятором, погіршуючи охолодження комп’ютера, а потрапивши між ребер радіатора і повністю забивши їх, пил повністю зведе нанівець активне охолодження комп’ютера.

Частка материнської плати і процесора

Це самий трудомісткий і вимагає обережності етап у всій інструкції.

Потрібно робити все акуратно і послідовно, щоб не вивести з ладу дорогі комплектуючі:

  Зніміть систему охолодження CPU. Різні виробники мають свої особливості кріплення.

Зазвичай потрібно послабити / викрутити болти і відімкнути затискає важіль.

Продуйте радіатор і кулер від пилу, приберіть налиплу на задню поверхню радіатора стару термопасту.

Змастіть рухомі частини кулера машинним маслом.

 • Зніміть процесор, акуратно відсунувши ніжку кріплення і поклавши його на поверхню контактами догори.
 • Тепер саме час дізнатися, як чистити материнську плату комп’ютера від пилу, адже ніякі компоненти її вже не тримають.
 • Відкрутіть болти знаходиться з іншого боку плати кришки і відчепите плату, позбувшись від всіх кріпильних гвинтів.

  Обдуйте її стисненим повітрям або струменем на видув з пилососа.

  Почистіть радіатори і простір біля роз’ємів ватяними паличками (Ніяких спиртовмісних вологих серветок!), Пензликами з м’яким ворсом.

  Якщо ви впевнені в своїх силах, починайте розбирання і чищення комп’ютера від пилу і бруду. Використовуйте спеціальні пристосування з особливою насадкою. Але, якщо ви сумніваєтеся, чи зможете назад зібрати системний блок або ноутбук, не знаєте, чим краще чистити і відмити обладнання, а відтворення роботи професіоналів вам не під силу. краще не беріться розбирати. Наш Комп’ютер рекомендує відразу звернутися до професійного майстру. Вартість PC занадто висока, щоб ризикувати.

  Ультразвукова чистка ноутбука і системного блоку

  Якщо балончика із стислим повітрям недостатньо, а чистку від пилу вам взагалі потрібно провести після залиття, робити це своїми руками ми б не стали. Зверніться до майстрів, в чиєму арсеналі є ультразвук.

  Ультразвукова чистка комп‘ютера або ноутбука. це не дуже проста процедура, що проходить за допомогою ультразвукових хвиль. Вона дозволяє повністю позбутися від сміття і швидко висушити залиті водою компоненти. Часто діє ефективніше, ніж інші методи. наприклад, краще пилососів, які засмоктують пил.

  Стиснене повітря, пилосос, рідина, балон, пензлик, компресор

  Щоб не скаржитися на те, що комп’ютер не запускається, сам вимикається після збирання або бувають перегріви, краще використовувати не підручні засоби, а спеціально призначені для цього інструменти. Вони допоможуть позбутися від дрібних частинок пилу, яка встигла зібратися в лопатях, деталях і мікросхемах. Про деякі ми зараз і розповімо.

  Балон зі стисненим повітрям, який використовується для видування. корисне пристосування для чищення, чия суть розкрита прямо в назві. Прилад працює по досить простим принципом: навести на статичну пил на вентиляторі, процесор, материнську плату, динаміці, натиснути кнопку, розігнати бруд. Правда, робити це краще на клейонці, особливо в приміщеннях, щоб не засмітити власну кімнату. Потужність у нього велика.

  Пилосос працює за тим же принципом, що і фен. настільки ж просто. Всі сучасні професійні механізми можна перемкнути в режим видування повітря. Після цього потужну машину потрібно тільки направити на системник комп’ютера, пропилососити, як на картинці, відключити. і справа в капелюсі.

  Про різних рідинах для чищення ми вже говорили трохи вище. Принцип їх дії дуже простий: необхідно нанести засіб на серветку і відполірувати брудне місце. всі матеріали протирають ретельно. Спиртова основа відмінно справляється з різним сміттям, будь-якою кількістю, налиплим за час роботи. вся пил залишається на антистатической ганчірці.

  Не меншою популярністю користуються і пензлика різного розміру, як правило, продаються в наборах. Вони дозволяють ефективно почистити не надто велику область, але прекрасно справляються з важкодоступними місцями, наприклад, оперативною пам’яттю, кольором процесора. Пензлем досить просто почистити пил широкими розмашистими рухами. такі пристосування збирають весь бруд. Використовувати їх також безпечно для очищення Айпад, iPhone. головне, дотримуйтесь правил.

  Повітряний компресор працює за принципом потужного пилососа на видуве. На колосальної швидкості через повітродувку виходить весь зберігається повітря, тим самим продуваючи системник комп‘ютера. Користуватися ним легко. досить натиснути на кнопку на корпусі, відключають також. Не варто використовувати автомобільний компресор.

  Перед чищенням правильно організуйте робоче місце, де планується підключити пристрій. Якщо пил перелетить з корпусу на материнку або подалі, толку від прибирання все одно не буде.

  Як правильно чистити системний блок PC і ноутбука від сміття і пилу

  Вітаю! Іноді улюблений комп починає періодично дуже сильно лага і грітися, немов би його вік перевалив за третій десяток. Зазвичай це означає, що персональний комп’ютер або ноутбук пора почистити від скопилася пилу, бруду і сміття, адже, якщо не чистити його вчасно. хоча б раз на рік, всякої нісенітниці там накопичується занадто багато. Ця процедура обслуговування пристрою не надто складна, але вона вимагає не тільки уваги, а й наявності додаткових і добре розвинених навичок роботи з комп’ютером. Як почистити комп’ютер і ноутбук від пилу, що накопичився і сміття? Читаємо докладно наші рекомендації.

  Як самостійно почистити комп’ютер або сервер від сміття, пилу і бруду

  • Почистити всі забруднені місця щіточкою. кулер, жорсткий диск, радіатор, пам’ять, центральний процесор і інші деталі.
  • Продути комп’ютер від скупчень пилу.
  • Якщо на пристроях є залишки старої, растрескавшейся термопасти, видалити її. іноді про це забувають.
  • Протерти корпус комп’ютера від пилу зсередини, зовні гелем і серветкою.

  Чому ноутбук не включається, гріється, не працює тачпад і інші кнопки

  Аналогічна ситуація і з ноутбуком Toshiba сателіт, Samsung, Sony Вайо. якщо найкраща чистка від пилу щось зламала, значить, проблема в збірці. Найчастіше багато хто не до кінця закривають задню панель або випадково роз’єднують контакти пристроїв всередині корпусу.

  Розберіть, перевірте, зберіть назад. і все буде просто супер. Але пам’ятайте, іноді проблема виникає через неправильну роботу будь-якої програми в Windows. Наприклад, через це може не відбуватися охолодження пристрою. виникає проблема з температурою.

  Чи містить комп’ютер або ноутбук пил і сміття всередині

  Очищення системного блоку. це дуже корисна дія, особливо якщо комп’ютер або ноутбук почав постійно гальмувати. Процедуру потрібно обов’язково проводити регулярно. На перший погляд цей компонент не несе в собі занадто важливу роль: всього лише «коробка» для зберігання інших комп’ютерних компонентів і елементів. Але насправді системник охороняє всі комплектуючі від бруду і пилу.

  Але з часом під напором сміття впаде і він, адже забруднення накопичуються. Якщо корпус буде покритий товстим шаром пилу, вона дуже скоро опиниться на материнке, блоці живлення, процесорі або відеокарти. з працездатністю виникнуть складності. І тоді вам доведеться провести своєрідне прискорення, змахнувши багатовікової шар.

  Точно також важливо чистити від пилу і ноутбуки. частинки сміття потрапляють всередину. Acer Aspire 5742g, Lenovo b570e, b560, g500, z570, Asus x550c, k53s, x50sl, HP 550, 630, Packard bell. все потребують правильної регулярному очищенні, адже пристрої забиваються.

  Для розбирання і чищення вам знадобиться базовий набір викруток. розглянемо цей момент детальніше.

  Як розібрати ноутбук

  Щоб провести «оптимізацію» на нетбуці або ноутбуці Sony Vaio, Samsung rv511, ASUS К53, к53s, k56cb, x50cl, Dexp, Асер, очистивши залізо від плям, пристрій також необхідно розібрати. Це не дуже складно, але не варто займатися розбиранням, якщо гарантія ще не скінчилася. Інакше при порушеннях пристрій буде не підлягає ремонту. Краще віднесіть ноутбук в сервісний центр.

  За допомогою набору невеликих викруток відкрутіть болти на задній кришці. Зазвичай вони заховані під гумовими ніжками. Після цього посуньте пластик на себе, зворотним рухом, намагаючись його не зламати. Перед вами відкриються нутрощі ноутбука.

  Різні ноутбуки розбираються по-різному, процеси робіт можуть відрізнятися. Краще завантажити відео інструкцію по конкретної моделі в інтернеті. Для Lenovo g580 діє свій алгоритм, для Samsung np300v5a, np355v4c інший.

  BETATECH.COM.UA 2022