Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як правильно підключити жорсткий диск до комп’ютера

Table of Contents

Визначення типу жорсткого диска

Перш за все, погляньте на вінчестер, який потрібно підключити. І визначте його тип. SATA або IDE. До якого саме типу відноситься жорсткий диск можна легко побачити по контактам для підключення харчування і до інтерфейсу материнської плати.

Жорсткі диски IDE (слевва) і SATA (праворуч)

На більшості сучасних комп’ютерів (а також на ноутбуках) використовується інтерфейс SATA. Якщо ж у Вас старий HDD, для якого використовується шина IDE, то можуть виникнути деякі проблеми. така шина на Вашій материнській платі може бути відсутнім. Проте, проблема вирішувана. досить придбати перехідник з IDE на SATA.

Як підключити жорсткий диск до комп’ютера або ноутбука

Підключення жорсткого диска до ноутбука або комп’ютера. не надто складне завдання, проте, ті, хто ніколи з цим не стикався, можуть не знати, як це робиться. У цій статті я постараюся розглянути всі можливі варіанти підключення жорсткого диска. як монтаж всередину ноутбука або комп’ютера, так і варіанти зовнішнього підключення для того, щоб переписати необхідні файли.

Як підключити жорсткий диск до ноутбука

Перш за все, хочу відзначити, що якщо Ви не знаєте, як підключати жорсткий диск до ноутбука, то я б рекомендував звернутися за цим до відповідного майстру, для якого ремонт комп’ютера. це робота. Особливо це стосується різного роду ультрабуків і ноутбуків Apple MacBook. Також, Ви можете підключити жорсткий диск до ноутбука як зовнішній HDD, про що буде написано нижче.

Проте, в деяких випадках, підключення жорсткого диска до ноутбука з метою заміни технічно нескладне ніяких складнощів. Як правило, на таких ноутбуках, з нижнього боку, Ви помітите одну-дві-три «кришечки», прикручених шурупами. Під однією з них і ховається вінчестер. Якщо у Вас саме такий ноутбук. сміливо знімайте старий жорсткий диск і встановлюйте новий, це робиться елементарно для стандартних 2.5 дюймових вінчестерів з інтерфейсом SATA.

Що і куди підключати

Для роботи жорсткого диска на комп’ютері в переважній більшості випадків потрібно зробити всього дві речі (все це проробляється на вимкненому комп’ютері, зі знятою кришкою). підключити його до харчування і шині обміну даними SATA або IDE. Що і куди підключати зображено на картинці нижче.

 • Зверніть увагу на дроти від блоку живлення, знайдіть відповідний до вінчестера і підключіть. У разі, якщо такого не виявиться, існують перехідники харчування IDE / SATA. Якщо на жорсткому диску присутні роз’єми живлення двох типів, досить підключення одного з них.
 • З’єднайте материнську плату з жорстким диском за допомогою дроту SATA або IDE (якщо необхідно підключити старий жорсткий диск до комп’ютера, може знадобитися перехідник). Якщо даний жорсткий диск є другим вінчестером на комп’ютері, то, найімовірніше, кабель доведеться придбати. Одним кінцем він підключається до відповідного роз’єму на материнській платі (наприклад, SATA 2), іншим. до гнізда жорсткого диска. Якщо ви хочете підключити вінчестер з ноутбука до настільного PC, це робиться точно так же, незважаючи на різницю в розмірах. все буде працювати.
 • Рекомендується закріпити жорсткий диск в комп’ютері, особливо, якщо Ви збираєтеся користуватися ним тривалий час. Але, навіть в разі, коли Вам просто потрібно переписати файли, не залишайте його в висячому положенні, що дозволяє йому зміститися під час роботи. при роботі жорсткого диска створюється вібрація, яка може привести до «випадання» сполучних проводів і псування HDD.

Якщо до комп’ютера підключено два жорсткі диски, то може знадобитися зайти в BIOS для того, щоб налаштувати черговість завантаження з тим, щоб операційна система завантажувалася так само як раніше.

Підключення до комп’ютера (всередині системного блоку)

Найбільш частий варіант задається питання. це як підключити жорсткий диск до системного блоку комп’ютера. Як правило, таке завдання може встати перед тим, хто вирішив самостійно зібрати комп’ютер, замінити жорсткий диск або ж, у разі, якщо якісь важливі дані потрібно переписати на основний жорсткий диск комп’ютера. Кроки для такого підключення досить прості.

Підключити жорсткий диск як зовнішній накопичувач

Найпростіший спосіб підключення. це підключення жорсткого диска до комп’ютера або ноутбука в якості зовнішнього накопичувача. Робиться це за допомогою відповідних адаптерів, перехідників, зовнішніх корпусів для HDD.

Сенс роботи всіх цих аксесуарів приблизно однаковий. через адаптер на вінчестер подається необхідну напругу, а з’єднання з комп‘ютером відбувається за допомогою USB інтерфейсу. Нічого складного така процедура не представляє і працює це аналогічно звичайним флешка. Єдине, в разі використання жорсткого диска як зовнішнього слід обов’язково використовувати безпечне вилучення пристрою і ні в якому разі не можна було відключати живлення при його роботі. з великою часткою ймовірності це може привести до пошкоджень жорсткого диска.

Як підключити жорсткий диск до комп’ютера. установка в корпус вінчестера

Після зняття бічної стінки, перед нами відкрилося вся внутрішня конструкція комп’ютера. Щоб зрозуміти як підключити жорсткий диск до комп’ютера, потрібно подивитися на конструкцію корпусу в правому сегменті корпусу. Саме там встановлені спеціальні відділення з метою розміщення в них вінчестерів.

На наступному етапі потрібно взяти Hard і не поспішаючи встановити його в відсік для вінчестерів. Розміщувати його потрібно таким чином, щоб коннектори для підключення проводів виходили всередину корпусу. Крім цього, Hard бажано монтувати по центу відсіку, це дасть можливість хорошої вентиляції для нього.

Як підключити жорсткий диск до комп’ютера. кріплення жорсткого диска

На цьому фото показані стрілками розташування гвинтів в конструкції, щоб кріпити вінчестер. Тут все просто, і питань як підключити жорсткий диск до комп’ютера не повинно виникнути. Подальші дії такі: потрібно взяти чотири гвинти, розмістити жорсткий диск по центру слота і закріпити його за допомогою двох гвинтів з одного боку і двома з іншого.

На цьому монтаж дискового накопичувача в корпус комп’ютера практично завершено. Далі потрібно виконати його підключення до системної плати. Для підключення напруги живлення і інтерфейсу жорсткого диска, в комп’ютерах останніх поколінь, застосовуються кабелі типу SATA. На фото вони показані для наочності:

В першу чергу підключаємо кабель SATA-інтерфейс до вінчестера.

Головне будьте уважні при підключенні коннектора. Можливо, коли будете з’єднувати провід з роз’ємом, то він важко буде входити в гніздо. Насильно вставляти його туди не потрібно, швидше за все ви його поєднуєте не тим боком. Тому, розгорніть коннектор на 180 градусів і спробуйте його вставити знову.

Інший кінець проводу телефонної лінії необхідно під’єднати до системної плати. Знаходимо на платі потрібне гніздо і підключаємо. Як правило, всі роз’єми такого типу знаходяться в нижній частині материнської плати і поруч є позначення. SATA.

Як підключити жорсткий диск до комп’ютера

Як підключити жорсткий диск до комп’ютера. в цій публікації я детально розповім з використанням наочних прикладів, як правильно підключити жорсткий диск. Операція ця досить проста, з якої впоратися практично будь-який користувач. Тому дана стаття розрахована на людей, які зовсім недавно за комп’ютером.

В першу чергу слід виконати підготовчі дії на системному блоці: від’єднайте шнур напруги живлення, а також всі підключені до блоку інші кабелі. Це для того, щоб зручніше було виконувати в подальшому монтаж HDD. Потім потрібно зняти з корпусу системного блоку бічну стінку, закріплену двома гвинтами з тильної частини.

підключення харчування

На останньому етапі монтажу виконуємо підключення до жорсткого диска напругу живлення.

Для цього потрібно взяти кабель з роз’ємами SATA і призначений для підключення харчування і підключаємо його до вінчестера, поруч з першим коннектором.

Інший кінець цього проводу подаємо до гнізда йде від блоку живлення. Визначити такий роз’єм дуже просто, зазвичай він білого кольору, що складається з чотирьох контактів з проводами жовтого, червоного і двох чорних.

У разі, коли у вас вже є в комп’ютері робочий підключений жорсткий диск. Отже, від проводів з харчування підключених до нього, відходить розгалужувач з коннектором на кінці, ось до нього і потрібно підключити новий Hard.

На цьому фото показано як виглядає з себе додатковий з’єднувач:

Налаштування жорсткого диска

По закінченню монтажу та підключення вінчестера в комп’ютері, потрібно виконати його настройку в системі. Встановлюємо бічну стінку корпусу на місце, підключаємо все раннє зняті дроти і включаємо комп’ютер.

Якщо ви встановлювали абсолютно новий HDD, то система його відразу не визначить, тому доведеться виконати форматування.

Після форматування, зайдіть в розділ «Комп’ютер», там повинен відобразиться новий жорсткий диск.

READ  Як підключити контролер від PlayStation 4 до PC

Якщо такого не сталося, то виконуємо наступні дії:

Ставимо курсор на значок «Комп’ютер» на робочому столі, правою кнопкою миші вибираємо з меню вкладку «Управління».

Йдемо далі. В даний момент на цікавить вкладка “Керування дисками”.

Важливо! При роботі в даному розділі потрібно бути дуже уважним, щоб випадково не видалити на робочих дисках зберігається там важливу для вас інформацію!

Тепер там необхідно створити простий том, а потім відформатувати цей новий HDD, крім цього йому потрібно привласнити вільну букву.

Однак ми не згадали, що крім комп’ютерів останніх поколінь мають інтерфейс SATA є ще і старі. У багатьох користувачів ще багато є PC, які використовують застарілий інтерфейс IDE. Хто не пам’ятає як він виглядає, ось представляємо вашій увазі його

Розмістити вінчестер у вільному відсіку системного блоку 2. Виконати підключення SATA-інтерфейсу 3. Виконати підключення SATA-харчування 4. Виконати настройку вінчестера засобами ОС Windows

Як підключити жорсткий диск до комп’ютера

Як в ноутбуці встановити новий HDD замість старого

Причини такої заміни можуть бути різні, наприклад:

 • вийшов з ладу колишній жорсткий диск;
 • старий HDD для нас вже занадто малуватий за об’ємом інформації, що зберігається;
 • в ноутбуці є DVD-привід, але ми не хочемо від нього позбавлятися.

Порядок установки HDD в такому випадку наступний:

Відключаємо ноутбук від мережі електроживлення і виймаємо акумулятор

Якщо в нашому ноутбуці незнімна батарея, то доведеться відкрутити нижню кришку ноутбука і від’єднати акумулятор від материнської плати.

Відключаємо і виймаємо жорсткий диск

Жорсткі диски в ноутбуках фіксуються за допомогою спеціальних кріплень-санчат.

Как подключить второй жесткий диск к компьютеру

Від’єднуємо санчата від старого жорсткого диска, кріпимо їх на новий і ставимо все на колишнє місце.

Збираємо ноутбук, включаємо і налаштовуємо

Залишається в зворотному порядку зібрати ноутбук: підключаємо акумулятор, прикручуємо нижню кришку.

MBR або GPT. що вибрати для нового диска

Стандарт, в якому створюється структура диска, визначає, серед іншого, спосіб створення розділів, їх максимальний розмір.

В даний час застосовуються два способу визначення структури носіїв. MBR (Master Boot Record) і GPT (GUID Partition Table).

MBR означає розташована на початку кожного диска головного завантажувального сектора. Він містить код для ініціалізації завантаження операційної системи, а також інформацію про структуру розділу. Пошкодження цього коду унеможливлює коректний запуск Windows або Linux.

Цей стандарт застосовується з вісімдесятих років минулого століття і має значні обмеження. Не дозволяє, наприклад, запускати систему з розділів більше 2 ТБ. Також обмежує кількість створюваних основних розділів. чотири. більше можна отримати тільки на основі створення логічних дисків.

GPT-стандарт пов’язаний безпосередньо з UEFI (наступник BIOS). В його рамках кожен розділ на кожному диску в світі отримує унікальний ідентифікатор. Стандарт забезпечує підтримку великих дисків. обмеження залежать тільки від встановленої операційної системи і файлової системи. Так само і з лімітом створюваних розділів.

Копії запуску коду, відповідального за експлуатацію системи, в цьому випадку розміщуються по всьому носії, тому в разі пошкодження основного запису, інформація легко відновлюється. Перевірку правильності даних, полегшує запис значення CRC.

GPT також містить додаткову інформацію для захисту від перезапису завантажувального запису (так званий protected MBR) старими дисковими службовими програмами, які підтримують тільки стандарт MBR.

Запуск Windows з розділу GPT можливий тільки в 64-розрядних операційних системах, що встановлюються на комп’ютерах з UEFI, а з підтримкою дисків з даними справляються всі версії Windows, починаючи з Vista. Стандарт GPT використовують також в Linux і macOS.

Як встановити SSD з інтерфейсом M.2

Якщо у вашій материнській платі немає слота M.2, то SSD диск можна встановити через спеціальний адаптер в слот PCI Express 16x

Слот під інтерфейс M.2 є практично на всіх сучасних материнських платах, за винятком дуже бюджетних. Він зручний тим, що практично не займає місця в системному блоці, не вимагає підключати до нього кабель інтерфейсу та харчування. Але головна особливість полягає в тому, що такий інтерфейс використовує шину даних NVMe PCI Express 16x. Тобто максимальна швидкість передачі даних через неї становить до 3,94 ГБ / с. Нагадаємо, що інтерфейс SATA має максимальну пропускну здатність 600 МБ / с.

підключити, жорсткий, диск, комп, ютера

Разом з тим, варто зазначити, що через слот M.2 можуть підключатися і накопичувачі з внутрішнім інтерфейсом SATA, у яких і швидкість передачі даних буде відповідна. Такі носії зазвичай використовуються в ультрабуках і недорогих тонких ноутбуках.

підключити, жорсткий, диск, комп, ютера

Як встановити / замінити жорсткий диск в ноутбуці

У ноутбуках установка додаткового жорсткого диска або заміна старого HDD на новий відбувається дещо інакше. При цьому в ноутбуці є всього одне або два місця, куди можна вставити жорсткий диск.

Одне з них: замість старого жорсткого диска. Друге: замість DVD-приводу (при його наявності).

Як в ноутбуці встановити жорсткий диск замість DVD-приводу

Якщо в нашому ноутбуці є DVD-привід і ми вирішуємо їм пожертвувати на користь установки на його місце жорсткого диска, то порядок установки останнього буде інший.

Перед цим необхідно придбати спеціальний перехідник-адаптер.

Більшість DVD-приводів ноутбуків мають висоту 12,7 мм, а ультратонкі: 9,5 мм. Відповідно, необхідно придбати такий адаптер, щоб він підходив по висоті.

Отже, ми маємо жорсткий диск і необхідний перехідник. Далі покроково робимо наступне:

Відключаємо ноутбук від електроживлення і виймаємо батарею

Як вже описувалося в першому варіанті установки жорсткого диска в ноутбук, якщо конструкція ноутбука має незнімний акумулятор, значить потрібно зняти нижню кришку і від’єднати батарею від материнської плати.

Від’єднуємо і виймаємо DVD-привід

Щоб витягти привід з ноутбука, в більшості випадків досить відкрутити кілька болтів з нижньої кришки ноутбука, якими закріплений привід.

Якщо ж цього недостатньо і складно зрозуміти, як вийняти DVD-привід, тоді шукаємо в Мережі відповідну інструкцію для моделі нашого ноутбука.

 • Вставляємо і фіксуємо наш накопичувач в переходнике;
 • Якщо до дисковода було додаткове кріплення для фіксації, знімаємо і переставляємо його на адаптер;
 • Встановлюємо перехідник з жорстким диском в те місце, де знаходився DVD-привід;
 • З дисковода також можна зняти зовнішню панель (якщо вона не йшла в комплекті з адаптером). І встановити її на адаптер, щоб зовнішній вигляд ноутбука не змінився.

Збираємо ноутбук, включаємо і налаштовуємо

Якщо в попередніх кроках ми розбирали ноутбук і виймали акумулятор, то збираємо все назад.

Процес установки другого накопичувача закінчений. Залишається запустити систему і зробити деякі дії, про що говорили в другому кроці установки жорсткого диска в системному блоці.

Який вибрати форм-фактор і інтерфейс

Форм-фактор. це стандарт, який визначає габаритні розміри будь-якого технічного виробу, а також опціонально розкриває інформацію про форму виробу, про наявні елементах пристрою і про його розташування.

Пояснення плюсів і мінусів кожного з видів. це, мабуть, тема для окремої статті, тому що питання це неоднозначний і багато в чому дискусійний.

Тому в рамках даної теми слід зупинитися лише на наявних видах і їх ключові особливості, а саме:

Окремо необхідно сказати пару слів про пропонованих інтерфейсах підключення:

І. основні моменти використовуваних типів пам’яті:

 • «TLC NAND». це максимально здешевлену накопичувачі, які передбачають зберігання 3 бітів даних в 1 осередку. Йдучи по шляху максимального зниження ціни, розробникам довелося піти на істотне зниження в довговічності;
 • «MLC NAND». це «золота середина» з найбільш оптимальним співвідношенням ціна / якість. За два біта на клітинку, середня тривалість роботи в 7 років і доступна ціна за привабливий обсяг.
 • «SLC». це вже застаріла технологія, яка раніше пропонувала максимальну швидкість для своїх пристроїв і велику тривалість терміну життя, але це призводило до істотного збільшення вартості подібних накопичувачів. Все впиралося в те, що на одну клітинку припадав один біт, відповідно за накопичувач об’ємом 64 ГБ довелося б віддати стільки скільки і за SSD з TLCв кілька разів більшому обсязі.

Отже, резюмуючи все вищевикладене. Вибір SSD-диска для кожного повинен грунтуватися на трьох складових:

 • «Обсяг». мабуть, це ключовий фактор, який і буде визначати подальші аспекти. Для кого-то 128 ГБ з лишком вистачає при зв’язці SSDHDD, а для кого-то і 500 ГБ мало;
 • «Форм-фактор». все залежить від комп‘ютера, в якому твердотільний накопичувач буде використовуватися;
 • «Ціна». вартість диска буде варіюватися на «трьох китах». це виробник (ніж імениті виробники, тим солідніше вартість їх продуктів). обсяг. тип пам’яті.

З особистого досвіду багаторічного досвіду співпраці в зв’язці SSDHDD. 128 ГБ під операційну систему і 1 ТБ під файли. вистачає в надлишку.

У якийсь момент одна з систем може набриднути У моєму прикладі Vista майже остаточно померла. Видалити її буде легко. Просто зайдіть в нову систему (у мене це Windows 7) і:

 • отформатируйте з під Windows 7 логічний диск з Vista цілком. Всі дані знищуватися! Засобами Windows це зробити може не вийти, доведеться скористатися програмою AOMEI Partition Assistant. Як з нею працювати, можна ознайомитись в статті Як створити розділ на жорсткому диску ?
 • проте в деяких випадках, особливо для пристроїв з попередньо встановленою ОС, для видалення непотрібної системи без спеціального диска не обійтися. Роботу з такими дисками ми розглянемо в іншій статті.
 • за допомогою встановленої вже на Windows 7 програми EasyBCD видаліть запис про Vista з завантажувача. Як це зробити, зрозуміло з написаної статті.
 • Усе.

P.P.S. Програма EasyBCD дозволить вам не тільки завантажувати операційні системи прямо з жорсткого диска. З її допомогою можна завантажувати БУДЬ образи завантажувальних дисків з вашого вінчестера через завантажувальний меню:

Спосіб перший. “на шару”: зняв диск зі старого комп’ютера. поставив на новий

А чого не спробувати щось? На старому ноутбуці стоїть Windows 10, яку той вже не тягне. І переносимо Windows разом з диском на новенький комп’ютер. Витягнути і прикрутити на нове місце 3,5 дюймовий HDD можуть, думаю, все. Одного разу я “ремонтував” наслідки такої операції на прикладі Windows XP, так що всі подробиці описуються в статті “Як перемістити Windows з жорстким диском з одного комп’ютера на інший”. Але пам’ятайте, що у такого способу занадто багато “НО”. Як то:

 • на обох машинах ЦПУ стояли від однієї і тієї ж контори
 • відеокарти на обох збірках інтегровані
 • інтерфейс підключень жорстких дисків (в принципі, це не проблема, але) був би однаковий
 • і т.д. і т.п.
READ  Як встановити мелодію на Samsung а 10

Гарантій, в загальному, ніяких. Найімовірніше, ви побачите BSOD або кругову перезавантаження Windows. Пункт же з оновленням драйверів до жорсткого диска перед демонтажем в статті. ключовий. Не пропустіть його.

Як встановити жорсткий диск самому. Зняття кришки і візуальний огляд.

Перед покупкою відкрийте бічну кришку комп’ютера. Знімати потрібно ту, що закриває доступ саме до нутрощів комп’ютера. Друга бічна кришка часто просто виконує роль симетричного побратима. Орієнтиром вам послужить вентиляційний отвір на кришці. Де грати. ту кришку і знімемо.

Викриття болти кріплення. Подайте кришку трохи в сторону замків і гвинтів кріплення і приберіть в сторону.

Далі я буду показувати на одному з піддослідних комп’ютерів, вдало опинилися під рукою. Проробивши описані операції, я побачив таке:

Як видно на фото, в системі (в пилу) вже встановлені два диска. Я їх збільшу:

Але при найближчому розгляді видно, який встановлений при покупці, а який з’явився пізніше. Його (той, що нижче) явно встановили в якості додаткового. І справа тут не в порядку черги. Придивіться до інтерфейсу:

Наскільки можливо, придивіться до фото. Верхній з дисків підключений вузьким червоним шнуром до материнської плати, нижній. широким сірим з синім роз’ємом.

Давайте з цього місця детальніше. Що нам потрібно знати про це.

Фізичне підключення диска

На наступному кроці рекомендується встановити вінчестер в корпус системного блоку. Щоб накопичувача не вібрував, його прикручують чотирма болтами. Це зробити нескладно, так як в кріпленні є спеціальні отвори.

Після невеликих маніпуляцій вінчестер буде закріплений в корпусі, тепер залишиться тільки зробити підключення жорсткого диска. Перш ніж включити кабель живлення і шлейф, слід зазначити, що для інтерфейсу IDE і SATA процедура трохи відрізняється.

Як правильно підключити жорсткий диск до комп’ютера

Коли з’явилися перші комп’ютери, всі програми, ігри та інші файли практично не займали місця на диску. Тепер справи йдуть зовсім по-іншому, і часто доводиться встановлювати додатковий носій інформації. Тому кожен користувач повинен знати, як підключити другий жорсткий диск до комп’ютера. Насправді це зробити нескладно, досить тільки слідувати простий інструкції.

Підготовка до встановлення

Перед тим як встановити жорсткий диск, рекомендується ближче «познайомитися» зі своїм комп’ютером. Після того, як системний блок буде розкручений, необхідно відповісти на кілька запитань, а саме:

 • Скільки жорстких дисків вже підключено до материнської плати? Найчастіше у комп’ютера є тільки один вінчестер, тому встановити другий накопичувач не складе труднощів. У більшості випадків, HDD розташувався безпосередньо під DVD-ROM, тому відшукати його не складе труднощів;
 • Чи є додатковий простір для установки другого вінчестера? У тому випадку, якщо немає можливості встановити другий або третій диск, значить, доведеться купувати USB-накопичувач;
 • Який тип кабелю використовується для підключення жорсткого диска до комп’ютера? Якщо свій виріб буде мати не такий інтерфейс як на PC, встановити його буде складно.

Слід врахувати, що знадобиться вінчестер розміром 3,5 дюйма. Маленькі диски, призначені для ноутбуків купувати не потрібно.

завершальний етап

Так як підключити жорсткий диск до комп’ютера недостатньо, необхідно провести завершальну настройку безпосередньо з-під Windows. На деяких комп’ютерах, подібна процедура здійснюється в автоматичному режимі. Щоб перевірити це, слід відкрити «Мій комп’ютер», а потім подивитися з’явився новий диск.

Якщо нічого не сталося, потрібно запустити панель управління. Після чого вибрати «Адміністрування». Як тільки відкриється нове вікно, потрібно буде вибрати «Керування комп’ютером». У лівому стовпчику, необхідно відшукати вкладку “Керування дисками” (на деяких комп’ютерах «Менеджер дисків»).

Тепер рекомендується послідовно виконати наступні дії:

 • У нижній частині вікна вибрати диск 1 (якщо підключено більше 2-х вінчестерів, вибрати диск з найбільшою цифрою). Це і буде новий вінчестер;
 • Необхідно призначити букву логічного тому. Для цього на диску натиснути правою кнопкою миші, а потім вибрати «Призначити букву»;
 • Як тільки диску буде присвоєна нова буква, його необхідно відформатувати. Процедура може зайняти багато часу, все залежить від обсягу вінчестера. При форматуванні важливо вибирати файлову систему NTFS.

Коли процес форматування буде завершено, в кореневому каталозі «Мій комп’ютер» з’явитися новий диск. Якщо з яких-небудь причин не виходить підключити HDD за допомогою вбудованого менеджера, рекомендується скористатися сторонніми програмами.

Прекрасним засобом для роботи з жорсткими дисками є Partition Manager. До того ж подібна утиліта дозволяє розбити диск на декілька логічних томів.

інтерфейс IDE

Під час підключення диска з IDE інтерфейсом, рекомендується звернути увагу на такий нюанс, як установка режиму роботи:

 • Master (головний).
 • Slave (підпорядкований).

Якщо встановлюється додатковий жорсткий диск, тоді необхідно включити режим Slave. Для цього потрібно скористатися джампером (перемичкою), яка встановлюється на друге місце. Перший ряд включає режим Master. Важливо відзначити, що на сучасних комп’ютерах, джампер можна повністю видалити. Система автоматично визначить, який жорсткий головний.

На наступному кроці, необхідно зробити підключення другого або третього жорсткого диска до «мамці». Для цього інтерфейс IDE підключається до шлейфу (широкий, тонкий дріт). Другий кінець шлейфа підключається до гнізда IDE 1 Secondary (в нульовий роз’єм підключений основний накопичувач).

Завершальним етапом підключення є подача харчування. Для цього білу фішку з чотирма проводками підключають до відповідного роз’єму. Провід йдуть безпосередньо з блоку живлення (коробка з проводами і вентилятором).

Налаштування BIOS

Коли всі маніпуляції з жорстким диском будуть завершені, слід включити комп’ютер, а потім увійти в BIOS. Важливо відзначити, що запуск БІОСа на кожному комп’ютері здійснюється по-своєму. Для цього необхідно скористатися клавішею:

Після входу в BIOS, потрібно перейти до налаштування конфігурації. Важливо призначити завантаження з того диска, на якому встановлена ​​операційна система. Якщо пріоритет буде виставлений неправильно, система просто не завантажиться.

У тому випадку, якщо один з дисків не відобразився в BIOS, значить, був неправильно підключений вінчестер або пошкоджений шлейф. Рекомендується оглянути всі дроти і повторно провести підключення (не забудьте вимкнути комп’ютер).

Як тільки настройка БІОСа буде завершена, можна завантажуватися з операційною системою. Після цього залишиться тільки призначити диску букву.

інтерфейс SATA

На відміну від IDE, диск з інтерфейсом SATA оснащений двома Г-подібними роз’ємами. Один призначений для підключення харчування, а другий для кабелю передачі даних. Слід зазначити, що у подібного вінчестера відсутня джампер.

Кабель для передачі даних підключається до вузького роз’єму. Інший кінець підключається до спеціального роз’єму. Найчастіше на материнській платі є 4 таких порту, але буває виняток і портів всього 2. Один з слотів може бути зайнятий DVD приводом.

Бувають випадки, коли був куплений диск з інтерфейсом SATA, але на материнській платі подібних роз’ємів не виявлено. В цьому випадку рекомендується додатково придбати SATA-контролер, який встановлюється в PCI-слот.

Наступний крок полягає в підключенні харчування. Г-подібний широкий кабель підключається до відповідного роз’єму. Якщо накопичувач має додатковий роз’єм живлення (IDE інтерфейс), досить скористатися одним з роз’ємів. На цьому фізичне підключення жорсткого диска завершено.

Підключення через IDE

З підключенням жорсткого диска через роз’єм IDE справи йдуть трохи інакше, ніж з SATA. Якщо ви плануєте підключатися через IDE, то вам потрібно трохи дізнатися про його режимах роботи:

 • Master (головний).
 • Slave (підпорядкований).

Зараз про це ми поговоримо, але для початку відключимо комп’ютер від мережі і розберемо його складові для доступу до основних пристроїв (більш докладно про це було сказано в попередньому розділі).

Якщо встановлюється додатковий жорсткий диск, тоді необхідно включити режим Slave. Для цього потрібно скористатися джампером (перемичкою), який встановлюється на друге місце. Перший ряд включає режим Master, який відповідає за головний накопичувач, на якому встановлена ​​операційна система.

За допомогою перемички для кожного диска задається спеціальний режим в залежності від призначення

На наступному кроці необхідно зробити підключення другого або третього жорсткого диска до «мамці». Для цього інтерфейс IDE підключається до шлейфу (широкий, тонкий дріт). Другий кінець шлейфа підключається до гнізда IDE 1 Secondary (в нульовий роз’єм підключений основний накопичувач).

Завершальним етапом підключаємо спеціальний провід з блоку живлення в другій роз’єм жорсткого диска. Після цього всього закручуємо в корпус назад, підключаємо комп’ютер до мережі і включаємо його.

Как подключить жесткий диск к компьютеру?

Підключаємо жорсткий диск до комп‘ютера

Перед покупкою нового жорсткого диска у недосвідчених користувачів може виникати цілком резонне питання: «А як встановити накопичувач на мій комп’ютер?». Насправді, зробити це досить просто, якщо розібратися в будові системного блоку хоча б на рівні обивателя. У сьогоднішній статті ми заглибимося в цю тему, і я розповім вам про всі тонкощі підключення HDD-диска до стаціонарного комп’ютера.

Як підключити другий жорсткий диск до комп’ютера?

Всі вищевказані інструкції підходять для підключення другого жорсткого диска. досить лише мати додатковий роз’єм і місце для підключення вінчестера. Але тут є недомовленість з огляду на те, що при підключенні вінчестера змінюються пріоритети завантаження.

Що це означає? Коли до комп’ютера підключено два або кілька жорстких дисків, потрібно вибрати в меню BIOS правильний пріоритет, щоб завантаження системи відбувалася з основного жорсткого диска, тобто з того, на якому встановлена ​​активна операційна система.

Для того щоб увійти в BIOS, потрібно при включенні комп’ютера під час появи першої «картинки» безперервно натискати на спеціальну клавішу. Вона визначається виробником материнської плати. зазвичай це DEL або F2. Якщо ж система ніяк не реагує, то спробуйте інші кнопки:

 • Для материнської плати, виробником якої є Award, використовується клавіша DEL.
 • Для материнської плати, виробником якої є AMI, використовуються клавіші F2 або F10.
 • Решта клавіші: F1, F3, F8, Esc і комбінації «CtrlAltEsc», «CtrlAltIns».
READ  PC не бачить флешку microsd

Отже, після того як ми потрапляємо в BIOS, переходимо в розділ «BOOT» і за допомогою клавіш-стрілок переміщаємося до рядка «1st Boot Priority». Натискаємо на кнопку «Enter» і вибираємо той диск, з якого буде відбуватися завантаження системи.

Вибираємо основний диск для завантаження системи

Після цього зберігаємо налаштування і перезавантажуємо комп’ютер за допомогою клавіші F10. У такому випадку система повинна розпізнати обраної диск і завантажитися через нього.

Підготовка до підключення

На даний момент часу жорсткі диски можуть включати в себе два різних, але не однакових одночасно інтерфейсу: IDE або SATA.

На малюнку ліворуч показано шлейф інтерфейсу SATA, праворуч. IDE

Здебільшого, інтерфейс IDE практично не використовується на нових комп’ютерах, і на те є кілька причин. Він має набагато менше швидкість передачі і пропускну здатність, ніж SATA. Також IDE незручний в експлуатації через досить великого шлейфу.

Альтернативний же інтерфейс ви зустрінете, швидше за все, в більшості випадків. Зазвичай провід, що проходить до гнізда SATA, червоного кольору (як і сам роз’єм), тому ви зможете легко його знайти в своєму комп’ютері.

Якщо ж у вас раптом використовується IDE роз’єм, то не варто сильно переживати. Його ми також торкнемося в нашій статті, і я розповім, як через нього підключити жорсткий диск до комп’ютера. Але перед цим би хотілося вас попросити, щоб ви відкрили системний блок і отримали доступ до його вмісту. Зробили? Тепер давайте ознайомимося з невеликим інструктажем:

З ознайомчою частиною у нас все, далі перейдемо безпосередньо до підключення жорсткого диска через роз’єми IDE і SATA.

Підключення через SATA-інтерфейс

Перед тим як підключити новий жорсткий диск до PC, обов’язково вимикаємо комп’ютер і відключаємо його від харчування. Після цього скористаємося невеликий інструкцією по установці HDD-диска через роз’єм SATA.

  Знімаємо бічну кришку системного блоку. Знаходимо в правій частині відсік, розташований внизу і маємо в своєму розпорядженні в ньому жорсткий диск.

Кожен відсік призначений для вінчестера розміром 3.5 дюйма

Кабель для роз’єму SATA червоного кольору

Другий роз’єм призначений для подачі енергії

розгалужувач для блоку живлення комп’ютера

Після цього перевірте, чи всі дроти надійно скріплені, і завершите установку жорсткого диска. Підключіть комп’ютер до живлення і перевірте працездатність встановленого HDD-накопичувача.

А тепер ми плавно переходимо до іншого способу підключення жорсткого диска: через роз’єм IDE.

завершальний етап

Коли до комп’ютера підключається новий жорсткий диск, операційна система Windows може приховувати його від користувачів. У таких випадках рекомендується форматувати новий локальний диск або просто створити новий том.

Для початку відкрийте провідник «Мій комп’ютер» або «Цей комп’ютер» і перевірте, чи доступний новий локальний диск.

Кожен локальний диск характеризує окремий розділ жорсткого диска

Якщо нового локального диска немає, то в провіднику «Цей комп’ютер» натисніть у верхній частині вікна на кнопку «Управління» і перейдіть в розділ “Керування дисками”. Знайдіть диск, у якого немає даних (якщо їх декілька, то визначте необхідний за обсягом пам’яті) і клацніть по ньому правою кнопкою миші, а потім скористайтеся опцією «Ініціалізувати диск».

Відзначте вказаний диск і виберіть пункт «У MBR (MBR. Master Boot Record).

Залишилося створити новий том. для цього клікніть правою кнопкою миші по Ініціалізувати диску і виберете «Створити просто тому».

Далі залишається вибрати необхідний розмір локального диска, призначити йому букву і зберегти результат.

Підключення другого IDE-диска

У рідкісних випадках є необхідність в установці диска з застарілим IDE-інтерфейсом. В цьому випадку процес підключення буде трохи відрізнятися.

 • Виконайте кроки 1-3 з інструкції вище.
 • На контактах самого HDD встановіть перемичку в потрібне положення. У IDE-дисків є два режими: Master і Slave. Як правило, в режимі Master працює основний жорсткий диск, який вже встановлений на PC, і з якого йде завантаження ОС. Тому для другого диска необхідно виставити режим Slave за допомогою перемички.

Інструкцію з налаштування перемички (джампера) шукайте на наклейці вашого жорсткого диска. На фото. приклад інструкції по переключенню перемички.

 • Вставте диск у вільний відсік і закріпіть його гвинтами, якщо плануєте використовувати тривалий час.
 • У шлейфа IDE є 3 штекера. Перший штекер синього кольору підключається до материнської плати. Другий штекер білого кольору (посередині шлейфу) підключається до Slave-диску. Третій штекер чорного кольору підключається до Master-диску. Slave. це ведений (залежний) диск, а Master. провідний (основний диск зі встановленою на нього операційною системою). Таким чином, до другого жорсткого IDE-диску потрібно підключити тільки білий кабель, оскільки інші два вже знаходяться в материнській платі і провідному диску.
 • Якщо на шлейфі штекери інших квітів, то орієнтуйтеся на довжину стрічки між ними. Штекери, які ближче один до одного, призначені для режимів диска. Той штекер, який знаходиться в середині стрічки, завжди Slave, найближчий крайній штекер. Master. Другий крайній штекер, який знаходиться далі від серединного, під’єднується до материнської плати.

 • Підключіть диск до блоку живлення, використовуючи відповідний провід.
 • Залишається закрити корпус системного блоку.
 • Підключення другого IDE-диска до першого SATA-диску

  Коли потрібно під’єднати IDE-диск до вже працює SATA HDD, використовуйте спеціальний перехідник IDE-SATA.

  • Перемичка на переходнике встановлюється на режим Master.
  • Штекер IDE підключається в сам вінчестер.
  • Червоний кабель SATA приєднується однією стороною до перехідника, другий. до материнської плати.
  • Кабель живлення підключається однією стороною до перехідника, а інший. до блоку живлення.

  Можливо, вам буде потрібно придбати перехідник з 4-контактного (4 pin) роз’єму живлення на SATA.

  Ініціалізація диска в ОС

  В обох випадках після підключення система може не бачити приєднаний диск. Це не означає, що ви зробили щось неправильно, навпаки, це нормально, коли новий HDD непомітний в системі. Щоб їм можна було користуватися, потрібно ініціалізація жорсткого диска. Про те, як це робиться, читайте в інший нашій статті.

  Варіант 1. Установка в системний блок

  Перед підключенням вам потрібно визначити вид інтерфейсу, з яким працює вінчестер. SATA або IDE. Практично всі сучасні комп‘ютери оснащені інтерфейсом SATA, відповідно, найкраще, якщо і жорсткий диск буде цього ж типу. Шина IDE вважається застарілою, і може просто відсутні на материнській платі. Тому з підключенням такого диска можуть виникнути деякі складності.

  Розпізнати стандарт найпростіше по контактам. Ось так вони виглядають у SATA-дисків:

  Способи підключення другого жорсткого диска до комп’ютера

  • Підключення HDD до системного блоку комп’ютера. Підійде власникам звичайних стаціонарних PC, які не бажають мати зовнішніх підключених пристроїв.
  • Підключення жорсткого диска як зовнішній накопичувач. Найпростіший спосіб підключення HDD, і єдиний можливий для власника ноутбука.

  Підключення другого SATA-диска в системному блоці

  Сам процес підключення диска дуже легкий і проходить в кілька етапів:

  • Вимкніть і обесточьте системний блок.
  • Зніміть кришку блоку.
  • Знайдіть відсік, куди встановлюється додатковий вінчестер. Залежно від того, як розташований відсік всередині вашого системного блоку, і буде розташовуватися сам жорсткий диск. По можливості не встановлюйте другий жорсткий диск впритул до першого. це дозволить кожному з HDD краще охолоджуватися.

  Другий кабель також необхідно підключити. Одну сторону підключіть до жорсткого диска, а другу. до блоку живлення. На фото нижче видно, як група проводів різного кольору йде до блоку живлення.

  Якщо у блоку живлення є тільки один штекер, то вам буде потрібно перехідник.

  У разі невідповідності порту в блоці живлення з вашим диском, знадобиться кабель-перехідник живлення.

 • Закрийте кришку системного блоку і закріпіть її гвинтами.
 • Пріоритетність завантаження SATA-дисків

  На материнській платі зазвичай є 4 роз’єми для підключення SATA-дисків. Вони позначаються як SATA0. перший, SATA1. другий і т. Д. Пріоритет вінчестера безпосередньо пов’язаний з нумерацією роз’єму. Якщо вам потрібно вручну встановити пріоритет, то буде потрібно зайти в BIOS. Залежно від типу BIOS, інтерфейс і управління будуть різними.

  У старих версіях заходите в розділ Advanced BIOS Features і працюйте з параметрами First Boot Device і Second Boot Device. У нових версіях BIOS шукайте розділ Boot або Boot Sequence і параметр 1st / 2nd Boot Priority.

  Варіант : під’єднання зовнішнього жорсткого диска

  Нерідко користувачі вибирають підключення зовнішнього HDD. Це набагато простіше і зручніше, якщо деякі файли, що зберігаються на диску, іноді потрібні і поза домом. А в ситуації з ноутбуками цей спосіб виявиться особливо актуальним, оскільки окремого слота для другого HDD там не передбачено.

  Зовнішній жорсткий диск підключається за допомогою USB рівно так само, як і інший пристрій з цим же інтерфейсом (флешка, миша, клавіатура).

  Жорсткий диск, призначений для установки в системний блок, також можна підключити по USB. Для цього потрібно використовувати або адаптер / перехідник, або спеціальний зовнішній корпус для вінчестера. Суть роботи таких пристроїв схожа. через адаптер на HDD подається потрібне напруження, а з’єднання з PC здійснюється через USB. Для вінчестерів різних форм-факторів є свої кабелі, тому при покупці завжди потрібно звертати увагу на стандарт, що задає габаритні розміри вашого HDD.

  Якщо ви вирішили приєднати диск другим методом, то дотримуйтесь буквально 2 правила: не нехтуйте безпечним витяганням пристрою і не відключайте диск під час роботи з PC, щоб уникнути помилок.

  Ми розповіли про способи підключення другого жорсткого диска до комп’ютера або ноутбука. Як бачите, в цій процедурі немає нічого складного і зовсім необов’язково користуватися послугами комп’ютерних майстрів.

  Крім цієї статті, на сайті ще 11996 інструкцій. Додайте сайт Lumpics.ru в закладки (CTRLD) і ми точно ще придамося вам.

  Віддячите автора, поділіться статтею в соціальних мережах.

  BETATECH.COM.UA 2021