Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як правильно зарядити акумулятор смартфона

Table of Contents

Як правильно заряджати акумулятор смартфона

Як правильно заряджати акумулятор смартфона, щоб батарея не втрачала ємність і довше служила? Це питання цікавить практично всіх власників розумних телефонів і планшетів. Адже, якщо в процесі експлуатації ємність батареї суттєво знизиться, то користувачеві доведеться звертатися в ремонт телефонів і робити заміну акумулятора. Робити цього особливо ніхто не хоче, так що, спробуємо розібратися з проблемою і з’ясувати, чи можна вплинути на термін служби батареї і як це зробити.

Практично у всіх сучасних смартфонах встановлені літій-іонні або літій-полімерні батареї. Акумулятори цього типу, на відміну від своїх нікелевих попередників, при підключенні до зарядного пристрою не обов’язково повинні бути повністю розряджені. Більш того, розрядка в «0» чревата для них скороченням терміну служби. Так що, якщо на Вашому смартфоні залишилося відсотків 10-15 заряду, Ви можете сміливо ставити його на зарядку.

Ще один міф пов’язаний з тим, що пристрій може без шкоди простояти на зарядці хоч тиждень. Справа в тому, що в такому стані батарея робитиме періодичні підживлюватися до свого максимального рівня ємності, а значить, образно кажучи, продовжує працювати в стресових умовах. Якщо ж користувач знімає телефон з зарядки на рівні 95-100%, то ємність батареї не знижується і надмірно висока напруга їй не шкодить. У той же час, не слід надовго залишати акумулятор повністю розрядженим. В цьому випадку, ємність батареї точно зменшиться.

Підживлення батареї протягом дня теж викликаємо масу домислів і розмов. Одні вважають, що заряджати пристрій шкідливо, а інші, навпаки, при першому зручному випадку прагнуть знайти розетку (і в гостях, і на заправці, і в ресторані). Насправді ж, така підживлення для сучасної батареї є досить корисною (її можна порівняти з дробовим харчуванням спортсмена). На думку експертів, довше і ефективніше буде працювати саме та батарея, рівень зарядки якої підтримується в межах від 40 до 80%.

А ось за температурним режимом експлуатації всього пристрою і, звичайно ж, його акумулятора краще стежити. Справа в тому, що і спека, і холод однаково шкідливі для батареї. Тому влітку намагайтеся не залишати свій смартфон на сонці, а взимку ховайте його у внутрішню кишеню куртки (ближче до тіла) і не діставайте без потреби.

А взагалі, абсолютно всі виробники мобільних телефонів і планшетів вважають, що не варто приділяти занадто багато уваги процесу зарядки акумулятора. Будь-яка сучасна батарея здатна прослужити пару років без заміни. А через 2 роки більшість власників, як правило, і так починають замислюватися про покупку нового смартфона.

C li-ion батареєю

З АКБ такого типу не можна допускати таке:

 • часта повна розрядка;
 • постійний 100% заряд;
 • зберігання в розрядженому вигляді;
 • занадто часта калібрування заряду;
 • перегрів і переохолодження.

Краще підтримувати заряд батареї на рівні до 90%, а раз на кілька місяців влаштовувати «тренування», і все буде добре.

зарядити, акумулятор, смартфона

Що не допускається при зарядці акумулятора телефону

Всі акумулятори без винятку не терплять:

 • переохолодження;
 • перегріву;
 • ударів і інших фізичних ушкоджень;
 • різкої зміни температури;
 • використання нерідних ЗУ;
 • постійного підключення до електромережі.

Залежно від типу, у них є і ще деякі «пристрасті».

Види телефонних акумуляторів

В сучасних смартфонах використовуються літій-іонна (li-ion) і літій-полімерні (li-pol) батареї. Літій-іонні змінили своїх попередників. нікель-кадмієві та нікель-металогідридні. і перевершили їх по багатьом параметрам. Однак в процесі експлуатації виявилися і їх недоліки. Літієві електроди виявилися нестабільними. Тому в чистому вигляді цей матеріал перестали використовувати, замінивши різними сполуками. Утворені батареї відповідали всім вимогам, а тому міцно зайняли свою нішу.

Також в сучасних смартфонах використовуються літій-полімерні акумулятори. Там використовується принцип переходу полімерів в напівпровідник. В полімери впроваджуються іони електроліту, це покращує провідність.

На сьогоднішній день випускаються такі види АКБ:

 • полімерні електроліти з впровадженими в них солями літію;
 • сухі електроліти на основі полімеру;
 • мікропористі матриці, куди впроваджені неводні розчини солей літію.

Розробки в цьому напрямку ведуться донині, тому технологія продовжує удосконалюватися.

У старих телефонах застосовуються, як правило, нікель-кадмієві та нікель-металогідридні.

Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона

Багато хто чув, що нову батарею потрібно і заряджати по-особливому, в іншому випадку вона швидше вийде з ладу. Але ж якщо акумулятор незнімний то замінити його буде зовсім не просто.

Новенький акумулятор рекомендується «розгойдати». Ось що для цього потрібно:

 • Повністю, до нуля, розрядити АКБ. Не потрібно робити це спеціально, гризучи усіма способами смартфон. нехай розрядка відбудеться поступово, при звичайному використанні. Головне, щоб вона була повною.
 • Потім поставити апарат на зарядку. Потрібно подивитися в керівництві до нього, скільки часу займає повний цикл заряду і розряду, і накинути до часу відновлення батареї пару годин.
 • Після повної зарядки користуватися телефоном як зазвичай, але знову ж таки дочекатися його повної розрядки, процедуру повторити. І так. 3-4 рази. Це збільшує ресурс АКБ, дозволяє їй служити довше.
READ  Honor 10 Lite для чого 2 камери

Важливо! Така «розгойдування» прийнятна тільки для нових смартфонів, якщо апарат вже давно експлуатується, то прийом може, навпаки, нашкодити.

Як правильно заряджати телефон з ni-mh батареєю

Нікель-металогідридні (ni-mh) АКБ менш довговічні, в порівнянні з сучасними іонними. А також вони мають ефект пам’яті. Тобто, акумулятор «запам’ятовує», до якого стану доходив раніше його заряд, і починає розряджатися швидше.

Щоб цього не відбувалося, такі АКБ потрібно «тренувати»: періодично повністю розряджати, а потім повністю заряджати. Це дозволяє збільшити ємність в середньому на 5%.

Як правильно заряджати акумулятор телефону

Сучасне мобільний пристрій, крім початкового свого призначення. засоби комунікації. виконує безліч інших функцій. Це вихід в інтернет, фото- і відеокамера, можливість дивитися фільми, слухати музику і грати в ігри і багато іншого. Тому акумулятори таких пристроїв доводиться часто заряджати. Як це робити правильно, щоб продовжити життя АКБ і збільшити її ресурс?

З літій-полімерними АКБ не варто боятися занадто частої підзарядки. навпаки, робити це потрібно при будь-якій зручній можливості невеликими порціями. Головне, не тримати на зарядці по кілька годин і не досягати 100% шкали.

Бути постійно підключеним до електричної мережі такому акумулятора шкідливо. Вбудований в зарядний пристрій контролер відключить його від зарядки в потрібний момент, однак продовжуватиме надходити тепло. Це шкодить літій-полімерної АКБ.

Всі акумулятори мають вбудований контроллер, який контролює процес заряду і розряду. Тобто при розряді батареї в нуль там ще залишається якась кількість заряду, а при досягненні 100% контролер перестають пускати струм в батарею, як тільки рівень заряду впаде до 99% напруга знову піде.

Правильна зарядка смартфона, правила і рекомендації

Намагайтеся не залишати телефон з’єднаним із зарядним пристроєм на всю ніч, так як після заповнення акумулятора енергією, смартфон лише зрідка буде отримувати електричний заряд (розумна система Android буде відключати подачу електроенергії, коли визначить, що батарея заповнена на 100%, але нагріватися і перебувати в режимі підзарядки буде величезна кількість часу, що негативно позначиться на стані і терміні життя батареї (швидше зноситься).

Розберемося, як правильно заряджати новий акумулятор смартфона, якщо у вас новий смартфон і вам належить завдання зарядити телефон перший раз. Спершу потратьте 2-7% заряду батареї, це можна зробити, виконуючи важливі настройки своєї нової покупки, імпортуючи контакти і фотографії зі свого старого телефону, встановлюючи додатки, а також проводячи зміну параметрів безпеки (графічний ключ, пароль, PIN-код або відбиток пальця ). Не ведіться на популярний в Інтернеті міф про те, що новий пристрій має повністю розрядиться в нуль, насправді це приносить шкоду для акумуляторів типів Li-Ion і Li-Po. Спробуйте повністю зарядити телефон, використовуючи рідної кабель (поставлений в коробці разом з гаджетом) для калібрування контролера. Не варто в перший раз ставити телефон на зарядку від комп‘ютера, через USB-порт або від сучасних бездротових зарядок. Після того, як телефон буде повністю заряджений, зніміть його з підзарядки і надалі намагайтеся підтримувати рівень заряду в рамках 25% і 80%.

Після того, як перша зарядка нового телефону завершена, постарайтеся слідувати простим радам зі статті. Наступний до розгляду питання про те, як правильно заряджати літій іонні, або полімерні акумулятори, практичні поради Перелік рекомендацій:

 • Завжди стежте за тим, щоб ваш апарат не розряджався до нуля, це дуже шкідливо для здоров’я акумулятора, рівно так само, як і повна зарядка до 100%. Буде краще, якщо ви кілька разів за місяць повністю розрядку батареї, потім зарядіть до кінця і залишите підключеними до зарядки на великий час, 10-13 годин. Як стверджують фахівці, це дозволяє здійснити скидання верхнього і нижнього прапорів заряду.
 • Для зарядки користуйтеся рідним зарядним пристроєм (тим, що поставлений разом зі смартфоном).
 • Висока температура і морози є ворогом для такого типу АКБ, тому стежте, щоб не було потрапляння прямих сонячних променів, телефон не лежала біля джерел тепла, а також при низькій температурі був чимось утеплений.
 • Пристрій завжди має бути часто зарядженим із середнім значенням заряду батареї, приблизно в проміжку від 30% до 60%, з оптимальною температурою в 15 градусів. Бо якщо завжди залишати акумулятор зарядженим до 100% і намагатися підтримувати це значення, то з плином часу різниця зарядки до року роботи і зарядки після року роботи буде величезною в гіршу сторону. Для порівняння внизу наведено таблицю значень енергоємності:
температура Lithium-Ion (Li-Cobalt)
40% заряд 100% заряд
0 ° C 98% 94%
25 ° C 96% 80%
40 ° C 85% 65%
60 ° C 75% 60% (Через 3 місяці)

Також, незважаючи на побоювання про те, що телефон може «згоріти» при зарядці неоригінальним зарядником, ви можете заряджати свій смартфон, наприклад зарядником від iPad або від кабелю іншого пристрою. Справа в тому, що, якщо акумулятора потрібен струм в 1А, а зарядний пристрій видає 2А, то АКБ буде брати рівно стільки потужності, скільки йому необхідно, і заряджатися буде не «в два рази швидше і згорить», а так, як заряджає оригінальна зарядка.

READ  Що таке HDR в камері смартфона

Які бувають види телефонних акумуляторів

Батарея. це єдине джерело харчування, який використовується вашим мобільним пристроєм. Від виду акумулятора залежить те, наскільки безпечно і ефективно витрачатиметься енергія, яка ємність зберігається електричного заряду (ампер-годину) і інші технічні тонкощі, які визначаються інтегрованим в корпус акумулятором. Типи одних АКБ поділяються на класи, наприклад літій-марганцевої, або літій-феро-фосфатні. це все один тип літієво-іонних батарей.

Найпопулярнішим є вид Li-Ion (літій-іонний). Такі АКБ є безпечними у використанні, при належному дотриманні правил експлуатації.

Li-Ion має низьку саморазрядность, їх не потрібно калібрувати (проводити повну зарядку, потім розряджати до 0%), а ресурс може експлуатуватися близько 10 років. Як правильно заряджати телефон з такою батареєю:

 • Не доводити відсоток зарядки до 100%, потім залишаючи включеним на підзарядці.
 • Уникати використання в умовах морозу і низьких температур, або використовуйте утеплення.
 • Перевіряйте, щоб корпус телефону не перегріватися (разом з цим виникає перегрів АКБ), а також не лежав у тому місці, куди потрапляє сонячне проміння.
 • При падінні заряду до 20% бажано проводити підзарядку для того, щоб термін життя був більше.

Також часто використовуються в пристроях Li-Po (літій-полімерний).

Ni-MH (нікель-метал-гідридний) акумулятори.

Літій-полімерний вид набагато перевершує іонні акумулятори, наприклад, значення кількості циклів зарядки-розрядки більше в 5 разів, саморозряд 3-5% в місяць (у Li-Po. 10%), безпеку переходить на більш високий рівень, але вартість виробництва набагато вище через невисоку поширеність.

Правильна зарядка телефону для довгої роботи його акумулятора

Щоб продовжити термін служби акумулятора свого гаджета, необхідно знати і дотримуватися деяких простих правил. Рекомендацій, описаних далі в статті, необхідно слідувати, незалежно від використовуваного телефону, від популярного бренду він або китайський, старий або новий. правила однакові і діють для всіх мобільних апаратів.

Як продовжити термін служби акумулятора

Після того, як ви розібралися в тому, як правильно заряджати батарею, варто дізнатися про методи та рекомендаціях, які допоможуть підвищити тривалість життя акумулятора, виключити передчасне «старіння» і знос.

В цілому, для того щоб повністю зарядити свій смартфон, потрібно 1-3,5 години при зарядці від мережі. А також цей час залежить від значення місткості заряду, апарат з ємністю в 1500 mAh буде заряджатися багаторазово швидше, ніж той, який вміщує 4000 mAh. Так що відповідь на питання, скільки потрібно заряджати телефон, залежить від технічних параметрів АКБ, який встановлений виробником в ваш пристрій.

Не використовуйте USB комп’ютера для зарядки свого смартфона. По-перше, при такому способі роз’єм не може забезпечити оптимальний рівень струму для зарядки, що призводить до того, що пристрій буде заряджатися занадто довго. Потім, за скаргами користувачів відомо, що якщо часто заряджати таким чином свій гаджет, то батарея буде зношуватися, заряд вже не буде триматися так само довго, як було раніше. Краще використовуйте тільки рідний кабель і спосіб зарядки від мережі, так оптимальніше і безпечніше для здоров’я батареї.

Як було описано раніше в статті, не залишайте смартфон на зарядці вночі, щоб не допускати перегріву корпусу, в якому знаходяться життєво важливі телефонні компоненти, включаючи акумулятор.

Чи не перегрівайте смартфон, так як існує небезпека виходу з ладу процесора і інших елементів електроніки. Акумулятор може навіть спалахнути і вибухнути при критичній температурі. А також його ресурс швидше витрачається, а знижується в умовах підвищеного градуса в 1,5-2 рази. Запам’ятайте: не використовуйте на морозі і сильній спеці, щоб не виникало небезпечного ризику для вашого гаджета.

Що таке глибокий розряд телефону?

Власники смартфонів і планшетів періодично стикаються з ситуацією, коли мобільний пристрій перестало заряджатися. Відбувається така неполадка з різних причин, і одна з найпоширеніших. глибокий розряд телефону.

За допомогою цього посібника ви зможете дізнатися, як виправити проблему, через що вона виникає і які рекомендації дають інженери і вчені, чия діяльність пов’язана безпосередньо з батареями.

Як оживити акумулятор телефону після глибокого розряду?

Процедура описана на швейцарському освітньому сайті Battery University інженерами з досвідом розробки батарей літій-іонного типу. Вони відзначають, що критично низький рівень заряду вкрай негативно позначається на стані елемента живлення. часткової деградації і зменшення ємності після кожного глибокого розряду батареї телефону не уникнути.

Але навіть якщо ваш пристрій геть відмовляється включатися, то виконайте наступні рекомендації: 1. Іноді допомагає зарядка штатним зарядником протягом 10-30 хвилин. 2. Якщо такий підхід не допомагає, то доведеться розібрати корпус смартфона, щоб отримати доступ до клем. 3. Ізолюйте схему телефону (отпаяв дроти батареї від клем). 4. Правильно визначте полярність клем батареї (загрожує виходом з ладу). 5. Подайте напругу в межах 4.2 Вольт (важливо, щоб не було більше) від спеціального джерела живлення (наприклад, Cadex).

Що таке глибокий розряд телефону?

У вашому мобільному пристрої використовується літій-іонний (Li-Ion) або літій-полімерний (Li-Poly) елемент живлення. вони найпоширеніші, високотехнологічні і недорогі. Їх об’єднує загальна особливість у вигляді вбудованого контролера. До речі кажучи, які ще бувають типи акумуляторів можна дізнатися тут.

Как заряжать Li ion аккумулятор телефона, смартфонна, планшетов и других гаджетов

READ  Як підключити навушники Xiaomi до телефону

У смартфоні і планшеті є два рівня контролю заряду:

Контролер на системній платі, який при низькому рівні заряду (менше 1%) вимикає операційну систему для зниження енергоспоживання. 2. Контролер всередині акумулятора, який відключає електронну схему розрядженого батареї якщо довгий час не підключати зарядний пристрій.

Глибокий розряд акумулятора ( «спляча батарея», «заснув акумулятор»). це виявлення критичного рівня заряду і подальша блокування електричного кола всередині елемента живлення за допомогою вбудованого в неї контролера. Якщо цю операцію не зробити, то батарея буде деградувати і в кінцевому рахунку перестане тримати заряд і навіть ризикує самозапалившись.

Що не слід робити, якщо телефон пішов в глибокий розряд?

Не намагайтеся підключити апарат до потужного зарядного пристрою. в більшості випадків постраждає контролер смартфона, а харчування до самої батареї так і не добереться (її електроланцюг заблокована).

Как правильно заряжать смартфон или чего боится аккумулятор

Не підключайте штатний зарядний пристрій безпосередньо до клем (найчастіше, комплектні джерела живлення подають більшу напругу, ніж потрібно).

Якщо у вас є зарядник з регульованою напругою, то не слід його підключати до клем «навмання». обов’язково визначте полярність.

Коли вам або спеціальному сервісу вдалося вивести телефон з глибокого розряду по інструкції, то не варто довго використовувати такий акумулятор і краще його замінити на новий.

Как заряжать новый смартфон первый раз (только купленный в магазине)Батарея вам будет служить долго��

Експерт: Правильна зарядка телефону збереже надовго його акумулятор

Життя сучасної людини без телефону уявити неможливо, його зарядка вже давно стала щоденним ритуалом. Але в цьому простому справі багато роблять помилки, які призводять до псування як акумулятора, так і телефону. Користувач месенджера WeChat ділиться хитрощами, які продовжать життя гаджету.

Кращий спосіб надовго зберегти працездатність акумулятора. заряджати його всякий раз, коли є така можливість, навіть якщо це займе всього кілька хвилин. Метод повної зарядки смартфона після глибокої його розрядки, навпаки, призведе до пошкодження акумулятора. Тому намагайтеся тримати заряд телефону вище 50% і заряджайте, коли рівень заряду почне падати.

Не потрібно прагнути зарядити акумулятор повністю

Якщо рівень заряду дуже низький, не заряджайте смартфон до 100% за один раз, так як це знизить ємність акумулятора і скоротить термін його служби. Особливо це стосується літій-іонних акумуляторів, якими оснащені сучасні смартфони. Їх не потрібно заряджати «до упору». Найкраще знімати телефон з зарядки, коли рівень заряду досягне 98-99%. Звичайно, якщо не відключити джерело живлення після повної зарядки пристрою, це не призведе до вибуху смартфона, але прискорить знос акумулятора.

Не слід залишати телефон на зарядці на всю ніч

Завдяки використанню літій-іонних акумуляторів сучасні смартфони після зарядки автоматично відключаються від мережі. Однак, як говорилося вище, заряджати телефон до 100% не рекомендується, тому немає необхідності ставити його на зарядку на ніч. Особливо важливо дотримуватися цього правила, якщо ви використовуєте неоригінальні зарядний пристрій. В цьому випадку тривала зарядка акумулятора в нічний час може привести до перегріву зарядного пристрою і виходу смартфона з ладу.

Правильно поводьтеся з акумулятором

По-перше, щоб продовжити термін служби батареї, намагайтеся не допускати активного використання смартфона під час зарядки. Подібні дії завдають величезної шкоди акумулятора, і, якщо робити це регулярно, незабаром ви виявите, що заряду вже не вистачає на такий тривалий термін, як раніше. По-друге, уникайте тривалого простою смартфона без зарядки. Якщо не збираєтеся використовувати пристрій протягом тривалого часу, то рекомендується відключити його з зарядом на рівні 50%.

Чому акумулятор смартфона так швидко розряджається?

Для того, щоб виконувати інтелектуальні функції, багатьом мобільним додаткам потрібно постійно займати оперативну пам‘ять. Це такі часто використовувані програми, як клавіатура, будильник, додатки, що забезпечують безпеку пристрою, і так далі. QQ, WeChat і інші месенджери, якими ми регулярно користуємося, також слід закривати, щоб вивільнити оперативну пам’ять. В іншому випадку вони будуть постійно споживати енергію.

Автозапускаемой додатки повільно «з’їдають» заряд

Ви навіть не підозрюєте про те, скільки всього встановлено на вашому смартфоні. Деякі додатки споживають заряд акумулятора, пам’ять і навіть трафік протягом багатьох років. Наприклад, програмне забезпечення управління пристроєм, трояни і інші вірусні програми.

Для того, щоб заощадити заряд батареї, не забувайте відключати Bluetooth і функції геолокації відразу після використання.

Якщо на смартфоні активована функція Wi-Fi, але при цьому він не підключений до мережі, пристрій буде постійно шукати вільну мережу і більш швидко розряджатися. Крім того, не забувайте вимикати Wi-Fi, якщо активуєте мобільну передачу даних. В цілому, не потрібно тримати будь-які функції активними, якщо в даний момент ви ними не користуєтеся.

Заряд акумулятора буде знижуватися, якщо ви постійно розблоковуєте екран, перевіряючи наявність повідомлень і гортаючи меню. Тому, щоб якомога довше зберегти заряд акумулятора, виховуйте в собі звичку не хапатися за телефон при кожній слушній нагоді.

Якщо вам вдалося усунути вищевказані проблеми, але акумулятор і раніше швидко розряджається, значить, пора замінити телефон.

BETATECH.COM.UA 2021