Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як правильно зарядити акумулятор телефону

Table of Contents

сумісність

Переконайтеся, що зарядний пристрій сумісний з потрібним роз’ємом (тип USB або Lightning), забезпечує таке ж вихідна напруга (наприклад, на штатному адаптере написано Output Voltage: 5В або 9В) і, отже, хорошої якості збірки / виконання.

Як вибрати зарядний пристрій для телефону

зарядити, акумулятор, телефон

Щоб розібратися в тому, як правильно вибрати зарядний пристрій для мобільного телефону, смартфона, «розумних» годин, ноутбука (будь-якого мобільного пристрою з літій-іонним або літій-полімерним акумулятором всередині), вам знадобиться дізнатися лише кілька специфікацій і особливостей купується адаптера. Зупинимося на кожному з пунктів докладніше.

У нас також є інструкція з допомогою з вибору USB-Автозарядка від прикурювача.

Яке зарядний пристрій краще для телефону

Враховуйте кілька факторів при пошуку хорошого адаптера. Найголовніше. сумісність електротехнічних характеристик. Решта має значення для вибору кращого зарядного пристрою для телефону серед інших рівних. Тому список йде по спадаючій важливості пунктів, які слід брати до уваги. Однак ми рекомендуємо враховувати кожен з них (особливо безпеку).

Важливі наступні параметри:

Іноді вказується загальна потужність адаптера (в Ватах, Вт), як добуток вихідної напруги і струму: P (Вт) = I (А) V (В)

Максимальний струм

Номінальне значення «Ампер» записано на зарядному пристрої та позначає максимальний струм, який зарядний пристрій здатний забезпечити. Вибирайте або таке ж, або більше значення.

взаємозамінність

Будь-яке зарядний пристрій може заряджати будь-який пристрій. Різниця зазвичай в швидкості зарядки. адаптер може зарядити гаджет швидше або повільніше, ніж ваш попередній.

Зарядити телефон після того, як він повністю розрядиться

Протягом багатьох років вважалося, що необхідно підключати зарядний пристрій тільки тоді, коли рівень заряду акумулятора досягне мінімуму, в іншому випадку накопичувач втратить свою ємність. Так ось, це правило працювало тільки з батареями старого типу і до сучасних телефонах ніяк не відноситься. Ви можете сміливо підключити ЗУ в будь-який час, незалежно від рівня заряду АКБ. Більш того, сучасні телефони краще заряджати часто, але недовго. Зарядка від нуля до ста також не рекомендується. Якщо батарея систематично розряджається повністю, то в результаті цього втрачається її продуктивність.

Як правильно зарядити акумулятор в телефоні?

Зарядка батареї. це заняття, яке включено в щоденний розклад кожного власника мобільного телефону. Однак мало хто розуміє, що це більше, ніж просто підключення пристрою до розетки і очікування, коли рівень заряду батареї досягне 100%. Якщо дотримуватися деяких нескладних правил, то акумулятор для телефону прослужить набагато довше і вдасться уникнути багатьох проблем з автономною роботою пристрою. Правильне харчування акумулятора в телефоні перешкоджає його швидкого виходу з ладу. Яким чином можна підвищити енергоефективність телефону і уникнути необхідності заряджати його кілька разів в день?

Як правильно зарядити акумулятор в телефоні?

Ми вже знаємо, що краще остерігатися повної розрядки телефону. Перезарядка акумулятора є ще однією важливою проблемою. Багато сучасних моделей мають спеціальний захист від цього явища, але все ж потрібно бути обережним. Коли акумулятор може перезарядитися? Звичайно ж ночі. Це час, коли більшість користувачів залишають свої мої мобільні гаджети підключеними до мережі. Утримання повністю зарядженого телефону під напругою істотно скоротить термін служби батареї, так як вона буде перегріватися без необхідності.

Використовуйте перевірені зарядні пристрої

Правильна зарядка акумулятора телефону не може бути досягнута без якісного адаптера харчування. Найкраще використовувати оригінальні блоки, які поставлялися з телефоном в комплекті. Однак, якщо вони з часом виходять з ладу, то доведеться неабияк попітніти, щоб знайти їм повноцінну заміну. В першу чергу звертайте увагу на характеристики нового блоку живлення, вони повинні відповідати робочим параметрами самого телефону. А інакше користуватися пристроєм з колишнім комфортом просто не вийде.

Як правильно заряджати акумулятор телефону

Як зарядити акумулятор телефону

Чомусь багато хто вважає, що акумулятор телефону необхідно заряджати якомога частіше, але це не так. Чим частіше без потреби ви заряджаєте акумулятор мобільного телефону, тим гірше ви робите для нього, так як цикли зарядки кожного акумулятора обмежені, хоч і включають в себе тисячі підзарядок. Якщо ви часто будете заряджати акумулятор, то його ємність буде знижуватися. Саме з цієї причини провадиться розгойдування акумулятора купленого телефону, щоб телефон знав його обсяг.

Отже, ми трохи торкнулися загальних моментів, тепер давайте перейдемо безпосередньо до того, як заряджати акумулятор телефону. Заряджати акумулятор телефону необхідно в наступних випадках:

 • Якщо рівень зарядки акумулятора складає менше 25%;
 • Якщо заряду акумулятора вам не вистачить до того часу, як ви зможете зарядити його. Як правило, це робиться якщо рівень заряду батареї нижче 50% і ви плануєте активно використовувати телефон або зможете зарядити його тільки ввечері або ж на наступний день.

Заряджати Li-ion акумулятор телефону необхідно цілком, тобто не заряджати, а саме заряджати повністю. Врахуйте, що індикація 100% заряду акумулятора телефону не означають, що він повністю заряджений, для деяких моделей телефонів необхідно ще 30-45 хвилин зарядки, щоб акумулятор зарядиться повністю.

Як заряджати акумулятор телефону без зарядного пристрою

Заряджати акумулятор телефону без зарядки можна за допомогою комп’ютера, ноутбука або від автомобільного прикурювача, використовуючи для цього Data-кабель.

Як зарядити акумулятор без телефону

Для того щоб зарядити акумулятор телефону окремо, вам знадобиться так звана жаба. Як заряджати акумулятор телефону жабою? Дуже просто! Для цього придбайте жабу під ваш акумулятор телефону. Вийміть акумулятор з пристрою і вставте його в жабу, щільно притиснувши його до клем, зафіксуйте кришкою жаби. Потім підключіть жабу до мережі і натисніть першу кнопку, якщо акумулятор підключений правильно, то загориться індикатор зеленого кольору, якщо неправильно. червоний (перевірте, як ви вставили акумулятор). Після закінчення заряду загориться відповідний індикатор.

Як правильно заряджати новий телефон з li-ion батареєю

Тут є деякі нюанси. Літій-іонні батареї не дуже добре ставляться до повного розряду-заряду. Тому навіть в самому початку експлуатації зловживати «розгойдуванням» не варто, обмежившись 2-3 разами. Надалі заряд батареї повинен триматися в межах 20-80%, не варто допускати її повної розрядки, так само як і тримати, включеної в розетку, весь час. Оптимальним буде трохи не давати АКБ заряджатися до кінця, залишаючи заряд на рівні 90-95%.

READ  Як скинути пароль на телефоні якщо забув

Як правильно заряджати смартфон з li-ion батареєю

Літій-іонні батареї не люблять повний розряд (за винятком калібрування) та перезарядка. Оптимально підтримувати рівень заряду в межах від 20 до 90%.

 • Штатний зарядний пристрій. Його характеристики. оптимальні, тому бажано користуватися ним. Тільки при відсутності такої можливості вдаватися до інших методів.
 • Під час роботи за комп’ютером можна заодно підключити до нього мобільний пристрій і зарядити його. Однак це займе набагато більше часу, ніж зарядка через розетку.
 • Прикуриватель в автомобілі. Зручно для тих, хто за кермом, проте процес теж може виявитися не швидким. в залежності від параметрів пристрою.
 • Універсальне ЗУ. Такий пристрій в народі називається «жаба». Підходить для різних типів батарей.

Раз на три місяці рекомендується калібрування заряду. Вона передбачає повну розрядку з подальшим повним же зарядом.

Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона

Багато хто чув, що нову батарею потрібно і заряджати по-особливому, в іншому випадку вона швидше вийде з ладу. Але ж якщо акумулятор незнімний то замінити його буде зовсім не просто.

Новенький акумулятор рекомендується «розгойдати». Ось що для цього потрібно:

 • Повністю, до нуля, розрядити АКБ. Не потрібно робити це спеціально, гризучи усіма способами смартфон. нехай розрядка відбудеться поступово, при звичайному використанні. Головне, щоб вона була повною.
 • Потім поставити апарат на зарядку. Потрібно подивитися в керівництві до нього, скільки часу займає повний цикл заряду і розряду, і накинути до часу відновлення батареї пару годин.
 • Після повної зарядки користуватися телефоном як зазвичай, але знову ж таки дочекатися його повної розрядки, процедуру повторити. І так. 3-4 рази. Це збільшує ресурс АКБ, дозволяє їй служити довше.

Важливо! Така «розгойдування» прийнятна тільки для нових смартфонів, якщо апарат вже давно експлуатується, то прийом може, навпаки, нашкодити.

Як правильно заряджати телефон з li-pol батареєю

Літій-полімерні АКБ не люблять перерозряду і стовідсотковий заряд. Краще тримати його в межах від 20 до 90%, при досягненні цього показника відключати від мережі. Якщо при розрядці все-таки ви прогавили момент, і апарат вимкнувся, не потрібно тримати його в такому стані, а слід відразу поставити на зарядку.

З літій-полімерними АКБ не варто боятися занадто частої підзарядки. навпаки, робити це потрібно при будь-якій зручній можливості невеликими порціями. Головне, не тримати на зарядці по кілька годин і не досягати 100% шкали.

Бути постійно підключеним до електричної мережі такому акумулятора шкідливо. Вбудований в зарядний пристрій контролер відключить його від зарядки в потрібний момент, однак продовжуватиме надходити тепло. Це шкодить літій-полімерної АКБ.

Всі акумулятори мають вбудований контроллер, який контролює процес заряду і розряду. Тобто при розряді батареї в нуль там ще залишається якась кількість заряду, а при досягненні 100% контролер перестають пускати струм в батарею, як тільки рівень заряду впаде до 99% напруга знову піде.

Види телефонних акумуляторів

В сучасних смартфонах використовуються літій-іонна (li-ion) і літій-полімерні (li-pol) батареї. Літій-іонні змінили своїх попередників. нікель-кадмієві та нікель-металогідридні. і перевершили їх по багатьом параметрам. Однак в процесі експлуатації виявилися і їх недоліки. Літієві електроди виявилися нестабільними. Тому в чистому вигляді цей матеріал перестали використовувати, замінивши різними сполуками. Утворені батареї відповідали всім вимогам, а тому міцно зайняли свою нішу.

Також в сучасних смартфонах використовуються літій-полімерні акумулятори. Там використовується принцип переходу полімерів в напівпровідник. В полімери впроваджуються іони електроліту, це покращує провідність.

На сьогоднішній день випускаються такі види АКБ:

 • полімерні електроліти з впровадженими в них солями літію;
 • сухі електроліти на основі полімеру;
 • мікропористі матриці, куди впроваджені неводні розчини солей літію.

Розробки в цьому напрямку ведуться донині, тому технологія продовжує удосконалюватися.

У старих телефонах застосовуються, як правило, нікель-кадмієві та нікель-металогідридні.

Як продовжити термін служби акумулятора телефону

Різні батареї вимагають різного підходу, проте є загальні правила, яких слід дотримуватися для всіх типів АКБ, щоб продовжити їх термін служби:

 • Користуватися варто тільки «рідної» зарядкою. при досягненні повного заряду вона перестає подавати живлення в нього, навіть якщо не відключити від мережі. Тому перезарядження не відбудеться в будь-якому випадку. Використання ж чужий зарядки може зіпсувати роботу батареї. «Рідні» ЗУ також відповідають всім вимогам щодо саме цієї моделі: напруга, вихідний струм, потужність.
 • Необхідно підтримувати оптимальну температуру як при експлуатації, так і при зберіганні смартфона. Ця кімнатна температура. Однаково шкодять апарату як перегрів, так і переохолодження, а також різка зміна температур.
 • Якщо мобільним пристроєм тривалий час ніхто не буде користуватися, то не варто його перед цим повністю заряджати, так само як і розряджати до нуля. Це зашкодить акумулятору. Оптимальним буде вимкнути і прибрати телефон при рівні заряду близько 50%.

Далі. нюанси експлуатації різних типів батарей.

З ni-mh батареєю

З АКБ такого типу не можна допускати таке:

 • перезарядка;
 • частий заряд «по чуть-чуть»;
 • зберігання в повністю зарядженому або повністю розрядженому вигляді;
 • перегрів.

КАК ПРАВИЛЬНО ЗАРЯЖАТЬ СМАРТФОНЫ?

Щоб не втрачати ємність такого телефону, рекомендується заряджати його повністю, а розряджати настільки, наскільки це можливо. Періодично «тренувати».

Продовжуємо термін експлуатації батареї

Неважливо. оригінальна Чи є у Вас АКБ або ж китайський аналог. всі перераховані нижче рекомендації будуть актуальні для будь-яких сучасних пристроїв.

 • Уникайте “критичних” температур. намагайтеся не допускати потрапляння телефону в несприятливі температурні умови. нижче 10 градусів морозу або 30 градусів тепла. За годину-дві нічого не трапитися, але тривале перебування в подібній ситуації може негативно позначитися на хімічному складі батареї, стане причиною прискорення корозійних процесів, що руйнують елемент живлення;
 • Намагайтеся тримати заряд на рівні 20-80%, не допускаючи розряду в нуль. це негативно позначається на терміні життя акумулятора. Подібне допускається лише при проведенні калібрування;
 • У кожного пристрою є свій ресурс (обмежена кількість циклів). Тому, якщо плануєте багато грати в сучасні ігри, максимально навантажують процесор, графічний чіп, то варто спочатку купувати смартфон з АКБ підвищеної ємності. від 3000 мАг;
 • Більшість нових моделей від різних виробників підтримують технології швидкої підзарядки. Але для цієї мети вкрай важливо використовувати “рідні” блоки живлення, щоб сила струму і вольтаж відповідали потребам апаратних модулів.

Погодьтеся, нічого складного в розглянутих радах немає. Дотримуйтесь цих правил. і результат не змусить себе чекати.

Як правильно заряджати мобільні пристрої в 2021 році: телефон, смартфон, планшет?

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, як правильно заряджати телефон, щоб акумулятор прослужив набагато довше. Керівництво актуально для будь-якого сучасного мобільного гаджета. смартфона, планшета, фітнес-браслета, розумних годин і т.д.

Як правильно заряджати телефон. особливості 2021 року

Насправді, немає ніяких відмінностей від торішніх методів. Адже структура, склад акумуляторів залишилися тими ж. Але багато власників девайсів до сих пір вірять в “стародавні міфи” про необхідність повного розряду / заряду, початкового розгону і т.д. Якщо Ви ставитеся до подібної категорії користувачів. забудьте все, про що знали раніше!

 • Просто підключіть ЗУ до смартфону, Підзарядіть до потрібного рівня і продовжуйте експлуатацію! Ось тільки в процесі “підживлення” варто очистити всі фонові сервіси, закрити програми, щоб уникнути прихованого споживання. Таким чином процедура триватиме менше часу, в майбутньому не виникне проблема з некоректним відображенням рівня, а значить. калібрування можна буде проводити рідше. В ідеалі. включити режим економного споживання (в більшості гаджетів є така функція), вимкнути WI-FI, передачу даних, Bluetooth. Якщо не очікуєте важливий дзвінок або повідомлення, то активуйте авіарежім;
 • Уникайте різких температурних перепадів, які можуть стати причиною порушення герметичності АКБ, що згодом призводить до передчасного здуття, і навіть загоряння;
 • Заряджати до 100% не потрібно. Досить 70-80%. Але навіть якщо забули вчасно від’єднати девайс від електромережі, то нічого страшного не станеться. Практично всі сучасні пристрої оснащені захистом від перезаряду, яка блокує подачу харчування при досягненні граничного рівня;
 • Заряджайте частіше, дрібними порціями. Існує думка, що бажано підживлювати батарею “рідко, але влучно”. Насправді. це правило вже не актуально. Навпаки, варто в міру можливості ставити на зарядку, щоб постійно тримати% в діапазоні 20-80;
 • Якщо в процесі телефон сильно нагрівається, то це ненормальне явище. Він повинен бути злегка теплим, але не гарячим. На підвищення температури може впливати застосування не оригінального блоку живлення, у якого вольтаж і сила струму вище необхідних показників. Також подібне трапляється, коли Ви забуваєте закрити активні програми, ігри;
 • Заряджати можна і на вулиці. Головне, щоб було не дуже жарко і не морозно (дивіться правила на початку статті). Не варто забувати про вологість. чим вона вища, тим негативніше може впливати на смартфон.
READ  Як відстежити абонента за номером мобільного телефону

Для більшості ми не відкрили Америку, але впевнені, що знайдуться люди, вперше прочитали подібні поради. Будемо вдячні за зворотній зв’язок (коментарі, репости).

Як заряджати новий iPhone перший раз?

 • Витягнувши iPhone з коробки, підключіть його до зарядного пристрою
 • Після того як iPhone зарядиться до 100%, сміливо користуйтеся ним і доведіть до повної розрядки
 • Після того як батарея повністю розрядиться і iPhone вимкнеться, а потім знову підключіть його до зарядного пристрою

“ХауТу”: Как ПРАВИЛЬНО заряжать смартфон?

Що потрібно робити з новим телефоном?

Що робити з новим телефоном в першу чергу?

 • Зробіть резервну копію контактів на старому телефоні Після покупки нового гаджета не варто його відразу активувати.
 • Перевірте доступність оновлень
 • Налаштуйте безпеку
 • Налаштуйте утиліти на економію трафіку
 • Отримайте ROOT-доступ
 • Очистити мобільник від зайвого
 • Підключитися до «хмари»
 • Одягніть чохол

Чи можна розряджати телефон до 0?

Також намагайтеся не розряджати смартфон в нуль. Слідкуйте за зарядом літій-іонної батареї і своєчасно підключайте смартфон до мережі до його повного виключення.

Як правильно заряджати телефон після покупки?

Частіше за інших висловлюються такі поради: Телефону потрібно дати попрацювати деякий час, а потім повністю зарядити; Потрібно зробити 3 повних циклу зарядки / розрядки; Телефон після покупки потрібно відразу посадити, а потім заряджати протягом 12 годин.

Чи потрібно повністю розряджати новий телефон?

Якщо повністю розряджати телефон, заряд знизиться до критичної позначки. Це запустить незворотні хімічні процеси всередині АКБ, істотно знизять його продуктивність, ємність. Як стверджують експерти, одноразова зарядка до 100% знижує ресурс накопичення енергії на 1,5-3%.

Чи потрібно розряджати батарею до нуля?

Чи треба розряджати батарею до нуля і заряджати до 100%?

Не варто. Більшість мобільних девайсів відключаються, коли рівень заряду досягає 3 вольт на осередок. Їх батареї можуть працювати в так званій солодкої зоні (від 30 до 80% фактичної ємності), так як це забезпечує найбільш тривалий термін служби.

Порівняння схем зарядки

Окей, тепер ми все знаємо про процеси всередині акумулятора. І можемо з вами зрозуміти, як саме потрібно заряджати смартфон?

 • Від 0 до 100%
 • Від 20 до 80%
 • Або по чуть-чуть протягом дня.

Від 0 до 100

Я думаю, ви вже здогадалися, що зарядка від від 0 до 100%. не найкращий варіант. Коли акумулятор повністю наповнений. це його саме нестабільний стан. прискорюється знос акумулятора і підвищується ризик перегріву. Все це вкорочує життєвий цикл нашої батарейки. Саме тому електроавтомобілі завжди заряджається тільки до 80%. Це продовжує термін служби на роки вперед.

Тому наша улюблена схема експлуатації смартфонів: розрядив в нуль і заряджаю всю ніч. не сама оптимальна. Більш того, коли ми залишаємо заряджатися смартфон на ніч, акумулятор може додатково зношуватися через микроциклов зарядки. Це коли ваш смартфон зарядився до 100%, зарядка зупинилася. Він трохи полежав, заряд впав до 99%, і зарядка знову почалася.

Саме тому Apple, впровадила в свої пристрої так звану «оптимізовану зарядку». Девайс аналізує, скільки часу зазвичай він знаходиться на зарядці (наприклад, всю ніч до ранку) і перериває процес на 80%, щоб решту часу зарядити акумулятор до 100% дуже повільно. Таким чином виключаються навіть ті самі мізерні цикли заряду-розряду, які мають місце в уже зарядженому девайсе, що залишається «на шнурку».

Також небезпечний глибокий розряд. Справа в тому, що коли батарея просто лежить вона все одно потихеньку втрачає заряд. Тому, якщо пристрій вимкнулося на рівні індикації 0%.1% і тривалий час пролежала в такому стані без зарядки, акумулятор може піти в сплячку, з якої не завжди виходить вивести батарею.

Тому, якщо вам вас є запасний телефон або просто багато акумуляторів, перед тривалим зберіганням рекомендується зарядити їх на 30%.50%, і зберігати при температурі не вище 25 ⁰C, так заряд буде витікати найповільніше.

температура

Почнемо з температури. По-перше, акумулятор не любить, коли занадто жарко або холодно.

У режимі експлуатації ще не все так погано. Ми можемо користуватися акумуляторами і на морозі, аж до.20 і в спеку до 60. Недовго і тільки, якщо акумулятор додатково захищений від екстремальних температур.

 • Ідеально від 5 ° C до 30 ° C
 • Припустимо от.20 ° С до 60 ° C

Але захищаючи елемент від екстремальних або навіть просто прикордонних (підвищених / знижених) температур.

Але ось заряджати акумулятор можна строго при плюсових температурах, а краще не нижче 10 ° C і не вище 45 градусів Цельсія.

Якщо говорити про негативні температури, то ви напевно помічали, що на морозі акумулятор на час втрачає ємність або навіть повністю відмовляється працювати. Це відбувається, тому, що при мінусових температурах електрохімічні реакції сповільнюються. При нормальній експлуатації. в цьому немає нічого страшного, це ніяк не псує акумулятор.

Але під час зарядки при низький температурах реакції не просто сповільнюються, а протікають інакше. Велика частина іонів літію замість того, щоб проникнути в графітовий анод, металлизируются і осідає на поверхні анода. Тобто в прямому сенсі відбувається гальванічна реакція.

Тому, навіть одинична зарядка акумулятора на морозі, неминуче призведе до зниження ємності на десятки відсотків і до суттєвого підвищення опору. Більш того, заряджений на морозі акумулятор не є безпечним. Він може вибухнути через вібрації або просто високого рівня заряду.

Тому, ні в якому разі не можна заряджати акумулятор на морозі. А зайшовши в тепле приміщення, перш ніж ставити телефон на зарядку, почекайте трохи поки він зігріється, хоча б до 10 ° C.

А при температурі вище 45 ° C підвищується ризик загоряння, тому що прискорюється процес відділення атомів кисню від оксиду кобальту, що призводить до окислення і здуття. Іншими словами, теж нічого хорошого.

Тому не варто класти телефон під прямі сонячні промені, заряджати смартфон в спеку вище 30 ° C і під час напружених ігрових сесій, якщо ви відчуваєте що корпус смартфона нагрівається.

напруга

Другий важливий момент. це напруга. Ви ж пам’ятаєте, що крім температури, нам важливо контролювати швидкість протікання електрохімічних реакцій?

Так ось з цієї причини, акумулятори не люблять, коли вони повністю заряджені і повністю розряджені.

По-перше, коли акумулятор розряджений напруга всередині нього занадто низька, якщо почати вливати в нього занадто багато енергії через перепад напруги скрость протікання реакції буде надто високою і станеться різке підвищення температури, а далі можливий спалах і вибух. Це можна порівняти з проривом греблі.

Тому коли ваш телефон розрядився в нуль і ви підключаєте його до зарядки, вбудований контроллер якийсь час обмежує швидкість зарядки, щоб хоч якось вирівнювати напругу. А вже після цього починається швидка зарядка.

READ  Як подивитися історію дзвінків на iPhone

Зворотна ситуація відбувається, коли при повному заряді, у міру наповнення акумулятора енергією всередині нього зростає напруга і відповідно опір. А разом опором зростає температура. Тому, щоб уникнути перегріву по досягненню 80% швидкість зарядки завжди падає.

До речі, так само для акумулятора шкідлива швидка розрядка. Тобто якщо ви граєте в якусь ресурсномістке гру і телефон гріється і розряджається від 100% до 0 за годину-півтора. Знайте, такий акумулятор довго не протягне.

Як правильно заряджати смартфон? Розбір

Ми звикли постійно щось заряджати: смартфон, ноутбук, годинник і інші гаджети. Але чи правильно ми це робимо?

У мережі повно суперечливої ​​інформації. Хтось рекомендує ставити на зарядку смартфони на ніч, хтось заражає тільки до 80%, а хтось свят-свят взагалі заряджається по 5-10 відсотків протягом дня і зберігає акумулятори в холодильнику Один з важливих питань. шкідлива швидка зарядка?

Тому ми вирішили розібратися в цій проблемі і підготували для вас самий докладний розбір про акумулятори. Кидаю спойлер: відповідь вас не порадує Ми обіцяли це відео, ви питали про нього в коментах.

Фактори, що впливають на знос

Але, як я і говорив, всі ці електрохімічні реакції не проходять безслідно. Що ж там відбувається насправді?

По-перше, частина іонів літію, проходячи через електроліт, той що посередині, банально там застряють. І утворюють якусь плівку, яка з часом потовщується. І в кінцевому підсумку стане непроникною. Це називається SEI Layer. Solid Electrolyte Interphase.

Також від оксиду кобальту поступово відокремлюються атоми кисню, що викликає окислення. І, до речі, з цієї ж причини акумулятори здуваються.

Але ми можемо мінімізувати негативні наслідки, керуючи двома факторами. Якщо ці реакції будуть відбуватися з правильною швидкістю і при правильній температурі.

Від 20 до 80

Йдемо далі схема зарядки від 20 до 80% виглядає куди більш привабливою ніж від 0 до 100. Такий режим експлуатації куди менше зношує акумулятор і він всім хороший.

Тому по можливості заражайте тільки до 80%, якщо вам, звичайно, буде вистачати заряду на день. А стежити за зарядкою вам допоможуть додатки типу Accu Battery, але тільки на Android. Втім і цей підхід не ідеальний.

неприємні факти

Факт номер 1: Якщо ви зараз заряджаєте ваш смартфон. ви повільно вбиваєте його акумулятор, але не поспішайте виймати зарядку з розетки. Тому що…

Факт номер 2: Якщо ви зараз НЕ заряджаєте смартфон, а просто користуєтеся їм. ви все одно повільно вбиваєте акумулятор.

Факт номер 3: Навіть якщо ви НЕ користуєтеся смартфоном, вимкнули його і поклали в тумбочку. ви також повільно вбиваєте акумулятор.

Сучасні акумулятори не ідеальні, кожен цикл заряду-розряду неминуче призводить до незворотних змін всередині акумулятора на фізичному рівні, які з часом неминуче призведуть до зменшення ємності акумулятора, і подальшого виходу з ладу батарейки.

Наприклад, акумулятори в сучасних смартфонах в середньому втрачають 20% своєї ємності через 500 повних циклів заряду / розряду, а це десь 1,5-2 роки роботи.

Більш того процес деградації нелінійний, він прискорюється з часом. Тому наступні 20% своєї ємності акумулятор втратить куди швидше.

Але є і хороша новина! Ми можемо впливати на швидкість деградації акумулятора і збільшити кількість робочих циклів з 500 до 1000 або навіть більше. Але щоб відповісти на питання: як це зробити? Давайте для початку, розберемося як все таки влаштована ця чарівна баночка з енергією.

Як зарядити акумулятор телефону?

Для нових телефонів рекомендують провести «ціклованіе» батареї. Ця процедура особливо важлива для нікелевих батарей, у яких є «ефект пам’яті». При неправильному режимі зарядки такі акумулятори втрачають ємність. Літієві акумулятори позбавлені цього недоліку, але, тим не менш, деяких правил варто дотримуватися.

Літієві акумулятори не ставлять відразу на зарядку. Потрібно розрядити батарею до 10-15%. Після цього поставити акумулятор на повну зарядку. Повторити повний цикл 2-3 рази. Більше не варто, так як може привести до зворотного результату. акумулятор вийде з ладу швидше, ніж належить.

Как зарядить аккумулятор без телефона

Через годину-півтори телефон з іонним буде сигналізувати про повну зарядку. Насправді, батарея підзарядитися десь на 70-80%. Тому після такого сигналу, зарядний пристрій не варто виключати ще пару годин. NiMH акумулятори вимагають більшої уваги. Про них треба пам’ятати три речі: ці акумулятори можна перегрівати, перезаряджати і переразряжать. Перед зарядкою треба розрядити по максимуму, а лише потім ставити на підзарядку. Переривати процес зарядки небажано. це скорочує термін служби батареї. Пристрій відключається тільки після повної зарядки. Цикл повторюється 4-6 разів, хоча якісні батареї повністю відновлюють свій потенціал після 1-2 циклів.

типи акумуляторів

Процес зарядки акумулятора залежить від його типу. Перелічимо основні:

Нікелеві акумулятори застосовуються рідше, ніж літієві.

Літієві батареї відрізняються типом електроліту. В літій-іонному електроліт рідкий. До їх переваг відносять тривалий термін служби, до недоліків. низьку енергоефективність і значну вагу. В літій-полімерних акумуляторах електроліт гелеобразний. Тому батареї тонкі і легкі, але з більшою ємністю.

При зарядці батарей використовуйте тільки рідне зарядний пристрій.

Як зарядити акумулятор телефону безпосередньо від ноутбука

Для початку треба перевірити чи можливе підключення вашого телефону до ноутбука через USB-порт. Це можна дізнатися або з інструкції по користуванню телефону або на офіційному сайті. Якщо така можливість є, то просто підключаємо телефон через USB-кабель до комп’ютера.

Дізнайтеся 3 Секрету зарядки телефону.

Всі знайомі з проблемою швидкого розряду батареї, але не всім відомо, що є декілька способів, як продовжити життя акумулятора!

Секрет N 1 ​​- рекомендується заряджати телефон вже при 20% заряду

Термін служби літій-іонних акумуляторів висловлюють в кількості повних циклів «розряду-заряду», коли витрачається 100% ємності. Для більшості якісних гаджетів. це 500 циклів.

Це означає, що кожен раз, коли ваш телефон повністю розряджається (витрачається 100% заряду). це зменшує термін служби його батареї.

Але, якщо розряджати не до кінця, то кількість циклів. збільшитися!

Плюс ще згодом датчик контролю рівня заряду перестає точно показувати залишковий заряд.

Саме тому, краще заряджати пристрій не з «0» а вже при 20% зарядки. Сучасні літій-іонний батареї смартфонів не мають ефекту пам’яті. так що ви можете цілком спокійно використовувати метод «часткової підзарядки».

Також, зовсім не обов’язково чекати, коли телефон зарядитися на 100%.

До 80% йде швидка зарядка, а на решту 20% сила струму зменшується і продовжується час зарядки.

На сьогодні найпростішим і зручним способом комфортної підзарядки є кишеньковий power bank.

Секрет. оберігайте телефон екстремально низькою / високих температур.

Не залишайте телефон під прямим сонцем. на пляжі, на підвіконні, в машині; Не заряджайте телефон під подушкою. це дуже згубно впливає на акумулятор.

Секрет. для зарядки використовуйте тільки якісні мережеві зарядні пристрої, кабелю, портативні зарядні пристрої.

У них є контролери, які обмежують напругу і силу струму, що захищає від перепадів напруги і перегріву ваш акумулятор.

У дешевих аналогах виробники можуть зовсім втратити такий момент, що загрожує різними наслідками. найпростішим з яких буде швидкий знос батареї.

Ось такі прості методи допоможуть вам продовжити життя коханим гаджетам!

BETATECH.COM.UA 2021