Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як правильно заряджати акумулятор смартфона

Table of Contents

Зарядний пристрій

Найкраще заряджати акумулятор штатним зарядним пристроєм, який поставляється в комплекті зі смартфоном. Ці пристрої виготовляються або самими виробниками смартфонів, або під їх контролем. Тому, такі зарядні пристрої задовольняють всім вимогам по зарядці батареї. А саме, напруга, потужність, вихідний струм і т. Д.

заряджати, акумулятор, смартфона

Акумулятор смартфона: як правильно експлуатувати і заряджати

Всі власники смартфонів прекрасно знають, наскільки швидко сідає в них акумулятор. Адже всі ми користуємося Wi-Fi для серфінгу в інтернеті, переглядаємо відеоролики, граємо в ігри. Все це стрімко скорочує час автономної роботи пристрою. В результаті акумулятор смартфона доводиться заряджати кожен день. Це, в свою чергу, скорочує термін його служби. Причому, якщо смартфон має вбудований акумулятор, це скорочує термін служби самого гаджета. Тому важливо знати, як правильно заряджати акумулятор смартфона. Про це ми говоримо в цьому матеріалі.

Як правильно заряджати акумуляторну батарею смартфона?

В сучасних смартфонах використовуються літій─іонние і літій─полімерние акумулятори. Сьогодні можна зустріти досить багато рекомендацій про те, як заряджати ці батареї. Через це в голові у користувача виникає плутанина. Дехто каже, що акумулятор смартфона потрібно повністю розряджати перед зарядкою. Інші це спростовують, заявляючи, що нижче 40 відсотків розряджати не можна і потрібно відразу ставити на зарядку. По верхній межі заряду думки той же відрізняються. Хтось каже, що досить 80─90 відсотків, а інші, потрібно заряджати акумулятор телефону «під зав’язку». Радимо прочитати про те, як розгойдати акумулятор смартфона.

Тренування акумулятора смартфона

Фахівці рекомендують раз в один-два місяці проводити тренування акумулятора смартфона. Вона полягає в проведенні повного розряду і заряду АКБ. Ступінь зарядженості батареї відображається в меню будь-якого смартфона.

Вам потрібно просто почекати, поки смартфон сам відключиться через що сів акумулятор. А потім заряджати АКБ на 100 відсотків. Це робиться для калібрування акумуляторної батареї. В результаті безлічі невеликих розрядів і зарядів калібрувальна функція починає давати збої. І такий повний цикл розряд-заряд дозволяє привести калібрування в норму. Для того, щоб мати уявлення про цей процес, прочитайте статтю про калібрування акумулятора ноутбука і як розгойдати акумулятор смартфона.

Зберігання акумулятора смартфона

Нагрівання негативно позначається на стані і терміні експлуатації Li-Ion акумулятора смартфона. Зарубіжні фахівці провели ряд досліджень щодо впливу температури навколишнього середовища на ступінь розряду батареї при її зберіганні. Результати можна бачити в таблиці нижче.

Температура ОС, СРазряд акумулятора при початкова ступеня зарядженості 40% Розряд акумулятора при початкова ступеня зарядженості 100% Температура ОС, СРазряд акумулятора при початкова ступеня зарядженості 40% Розряд акумулятора при початкова ступеня зарядженості 100%
2 відсотки на рік 6 відсотків в рік
25 4 відсотки в рік 20 відсотків на рік
40 15 відсотків на рік 35 відсотків на рік
60 25 відсотків на рік 40 відсотків на рік

З отриманих даних можна зробити висновок про те, що АКБ смартфона найкраще зберігати при температурі 15─20 С і ступеня зарядженості близько 50 відсотків. А що робити, якщо смартфона немає, а акумуляторну батарею потрібно зарядити? Читайте матеріал про те, як зарядити акумулятор телефону без телефону. Повернутися до змісту

Процес і періодичність зарядки смартфона

Такі суперечливі поради виникли через те, що раніше в мобільних телефонах і інших гаджетах зустрічалися нікель─кадміевие акумулятори. У них яскраво виражений «ефект пам’яті». Тому їх перед зарядкою потрібно повністю розряджати. Літієві акумулятори не мають «ефекту пам’яті» і їх необов’язково розряджати перед зарядкою. І навіть небажано за винятком декількох випадків, про які нижче.

Не потрібно розряджати Li-Ion акумулятор смартфона до нуля. Краще постійно заряджати його. У таблиці нижче представлені результати досліджень фахівців щодо терміну служби літієвих батарей в залежності від режиму зарядки.

Ступінь розряду,% Кількість циклів заряд-розряд Ступінь розряду,% Кількість циклів заряд-розряд
100 500
50 1500
25 2500
10 4700

У той же час акумулятор гаджета не потребує постійної зарядці на 100 відсотків. Літієвий акумулятор нормально функціонує при ступеня зарядженості 50─80 відсотків. Найкраще при експлуатації підтримувати заряд в цих межах. Не потрібно продовжувати заряджати літієвий акумулятор після того, як він набрав 100% ємності. Це буде скорочувати термін його служби.

Звичайно, в більшості якісних телефонів відомих брендів контролер зарядки відключає подачу струму на батарею при повній зарядці. Але якщо ви ставите акумуляторну батарею смартфона на зарядку вночі, то краще використовувати енергозберігаючі пристрої, що відключають ЗУ. Радимо також прочитати про те, як правильно заряджати новий акумулятор смартфона. Повернутися до змісту

Разом

, давайте, коротко перерахуємо всі рекомендації по зарядці та експлуатації літієвих акумуляторів смартфонів.

 • Заряджайте АКБ тільки «рідними» зарядками. Можна використовувати сертифіковані зарядні пристрої. Ці пристрої, як правило, можна знайти на сайті виробника вашого смартфона;
 • Не розряджайте до нуля (виняток тренування) і не тримайте на зарядці при наборі 100% ємності. В ідеалі заряд батареї смартфона потрібно підтримувати в інтервалі 50─80 відсотків;
 • Одін─два рази на місяць проводите тренування батареї. Для цього повністю розрядите акумуляторну батарею і зарядити на 100 відсотків;
 • Якщо залишаєте смартфон на зарядці вночі, використовуйте пристрої, що відключають його через певний час.

Типи акумуляторів в смартфонах

Для початку варто сказати кілька слів про різновиди АКБ, застосовуваних в телефонах. В сучасних смартфонах використовуються літій─іонние (Li─Ion) і літій─полімерние (Li─Pol) акумуляторні батареї. Що це за пристрої?

В літієвих АКБ основна проблема полягала в використанні літієвих електродів. Через нестабільність літію не вдалося створити безпечне джерело енергії для споживчих пристроїв. Тому виробники стали розробляти електроди з літію, а з різних його сполук. І з невеликою втратою енергетичної щільності їм вдалося домогтися створення батарей з необхідними характеристиками.

В процесі розряду літій─іонной АКБ на негативному електроді відбувається деінтеркаляції Li з вуглецевого матеріалу. На позитивному електроді йде Інтеркаляція літію в оксид. Коли акумуляторна батарея заряджається, то ці процес йдуть у зворотний бік. В системі немає металевого Li. Процес заряд-розряд являє собою перенесення іонів Li між електродами. Їх навіть стали називати акумуляторами типу «крісла-качалки».

У смартфонах також використовуються літій─полімерние акумуляторні батареї (Li─Pol). В їх основу покладено перехід полімерів в напівпровідник. Це відбувається при впровадженні в їх структуру іонів електроліту. В результаті цього процесу провідність полімерного матеріалу значно зростає. Вчені працюють в напрямку пошуку полімерного матеріалу, який би замінив рідкий електроліт. Такі пошуки ведуться, як для Li-Ion акумуляторів, так і для батарей з металевим Li. У останніх в разі використання полімерного електроліту енергетична щільність може вирости в кілька разів у порівнянні з літій─іоннимі.

 • полімерні електроліти, в які впроваджені солі літію. Це може бути не один полімер, а суміш;
 • сухі електроліти на основі полімеру. В більшості своїй це поліетиленоксид з різними солями літію;
 • мікропористі матриці, куди впроваджені неводні розчини солей літію.

Як потрібно правильно заряджати смартфон з новим акумулятором

Проблемою будь-якого смартфона є малий час його роботи в автономному режимі. Звичайні телефони, попередники смартфонів, працювали без підзарядки по кілька днів. Акумулятор сучасних гаджетів сідає за день, максимум за два. Це плата за великі екрани, мультимедійні додатки, вихід в інтернет і т. П. Тому доводиться дуже часто заряджати акумуляторну батарею, від чого вона починає деградувати вже через рік після використання. І щоб продовжити термін служби акумулятора смартфона, важливо правильно заряджати його поки він новий. Про те, як правильно заряджати новий акумулятор смартфона, ведеться чимало дискусій. Давайте, спробуємо розібратися в цьому питанні.

Зарядний пристрій для акумулятора смартфона

Тепер, що стосується зарядного пристрою (ЗУ) для акумуляторної батареї смартфона. Коротко розглянемо основні аспекти вибору ЗУ для смартфона:

15 Ошибок, Которые Сокращают Жизнь Вашего Телефона

 • оригінальна або універсальна зарядка. Краще заряджати смартфон від «рідного» ЗУ. Але якщо універсальну зарядку підібрати відповідно до характеристиками акумуляторної батареї смартфона, то різниці немає. Від комп’ютера заряджати безпечно, але довго;
 • яким струмом заряджати. ЗУ має заряджати струмом трохи більше максимального струму зарядки акумулятора. Це значення можна з’ясувати в характеристиках батареї. В більшості випадків при ємності АКБ смартфона до 1800 мАг ток зарядки 1 А. Якщо ємність більше, то 2 А;
 • кабель. Використовуйте для зарядки дата-кабель. Акумулятор смартфона ідентифікує по ньому зарядний пристрій. В іншому випадку процес зарядки може закінчитися сумно.

Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона

Ми вже розповідали про те, як правильно заряджати акумулятор смартфона. Тепер мова піде про заряд нової акумуляторної батареї. Багато напевно чули про те, що новий акумулятор смартфона потрібно заряджати по-особливому. Це дійсно так. Якщо ви купили новий смартфон або батарейку до нього, то для батарейки потрібна «розгойдування». Що це означає?

Необов’язково намагатися розрядити якомога швидше. Головне не забудьте, що на зарядку новий смартфон потрібно буде поставити тільки після розрядки акумулятора до нуля. І так новий акумулятор потрібно буде заряджати і розряджати 3─4 рази. Після цього вже заряд робиться в штатному режимі.

READ  Додаток для запису телефонних розмов Samsung

Детальніше про те, як розгойдати акумулятор смартфона, читайте в матеріалі за посиланням.

При подальшій експлуатації новий акумулятор для смартфона вже не потрібно розряджати до нуля. Більше того, це небажано. Потрібно ставити акумулятор заряджати при розрядці батареї до рівня 12─14%. До речі, і заряджати до 100% батарею смартфона не потрібно, якщо він вже не новий. Досить довести рівень заряду до 80─90%.

Фахівці рекомендують раз на місяць проводити тренування акумулятора телефону. Вона полягає в тому, що акумулятор розряджається до нуля і заряджається до 100%. Не забувайте смартфон на зарядці тривалий час, якщо ви користуєтеся «Нерідний» зарядками. Це загрожує виходом акумулятора з ладу. Будьте обережні при використанні зарядок сторонніх виробників, призначених для прикурювача в автомобілі. Підбирайте такі зарядні пристрої під характеристики акумуляторної батареї свого нового смартфона.

Як правильно заряджати акумулятор смартфона Samsung Galaxy

Сучасні акумулятори для мобільних пристроїв відрізняються кращою надійністю і продуктивністю, тому багато їх проблеми, про які відомо всім, перестали бути актуальними. Сьогодні ми відновимо ваші пізнання в цій області, щоб ви знали як правильно заряджати свій смартфон Samsung Galaxy.

Якоїсь інструкції немає, оскільки в ній немає необхідності. По-перше, не варто морочитися з тим, як і коли потрібно заряджати акумулятор. Просто підключіть телефон або планшет до адаптера харчування і все. Єдине, що потрібно знати, так це те, що не варто накривати гаджет, щоб він не перегрівався. Надмірне тепло негативно позначається на ресурсі батареї.

По-друге, не варто користуватися неоригінальним зарядним пристроєм. Остерігайтеся дешевих адаптерів від невідомих виробників. Можна використовувати якісні зарядки від зарекомендували себе брендів, які заявляють про наявність сумісності з вашою моделлю мобільного гаджета. Якщо смартфон підтримує швидку зарядку, то і зарядний пристрій теж має мати цю функцію.

Більше немає необхідності в тому, щоб після покупки новенького апарату розряджати його і заряджати повністю три рази поспіль. Сучасні джерела автономного живлення позбавлені “ефекту пам’яті”, тому ці рекомендація більше не актуальна.

Поради як правильно заряджати смартфон Samsung

Заряджаючи телефон кожен раз від 0% до 100%, його акумулятор протримається максимально 500 циклів, а потім втратить більшу частину ємності. Так що ж робити, щоб збільшити ресурс батареї? Ось кілька порад:

 • Регулярно заряджайте телефон. Не дозволяйте телефону розряджатися повністю до виключення, а також не варто заряджати його на 100% і тримати так тривалий час.
 • Тримайте заряд в діапазоні 10-80% і ви зможете продовжити життя акумулятора мінімум в 2 рази.
 • Не варто залишати телефон на зарядці на всю ніч. Це тільки зайвий раз перевантажує батарею.
 • Чи не перегрівайте акумулятор занадто сильно.

Звичайно, не варто зациклюватися на цьому. Не переживайте, якщо ваш телефон розрядився до нуля і деякий час ви не можете його підзарядити, або ви повністю зарядили його в тривалий шлях. Навіть без наших рекомендацій джерело автономного живлення мобільного пристрою все одно прослужить вам кілька років.

Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона?

Багато “фахівці” порадять, що новий акумулятор необхідно заряджати у вимкненому стані пристрою близько доби, а інші стверджують, що без трьох повних циклів зарядки і розрядки не обійтися. Поспішаю повідомити, що ці поради не підходять для сучасних батарей типу Li-Ion, так як вони позбавлені “ефекту пам’яті” та інших недоліків.

Так що ж робити з новим акумулятором, запитаєте ви? Все просто. практично нічого! Поміняли джерело автономного живлення на новий, зарядили його на 100% і користуйтеся. Чи не розряджайте телефон в нуль, в цьому немає ніякої необхідності. Згодом телефон до нього “звикне” і почне працювати на всю свою потужність, а також відображати правильний рівень заряду.

Дотримуйтесь вищезгадані поради і на цей раз ваш акумулятор протримається значно довше. Всі рекомендації також підходять для нових мобільних пристроїв, батареї яких знаходяться в повністю новому стані.

Чи можна користуватися бездротовою зарядкою?

Цей спосіб підзарядки акумулятора теж може перегрівати телефон, через що знижується його ресурс. Якщо ви помічаєте, що бездротова зарядка є причиною того, що пристрій завжди тепле, тоді постарайтеся уникати її використання.

Сучасні індукційні котушки мають властивість нагріватися, в цьому немає нічого дивного.

Чи шкідлива швидка зарядка для смартфона Samsung?

Перші версії технологій швидкої зарядки дійсно негативно позначалися на ємності акумуляторів через те, що в процесі телефон досить сильно нагрівався. Сучасні розробки набагато ефективніше, ніж раніше, завдяки чому швидше заряджають і менше нагрівають.

Падіння потужності батарей зараз настільки незначне, що за кілька років використання ви навіть не помітите змін. Так що не бійтеся, що через кілька місяців після використання акумулятор смартфон стане непридатним.

Звичайно, якщо ви як і раніше не довіряєте цим технологіям, тоді відключайте швидку зарядку, якщо ви нікуди не поспішаєте. Багато виробників смартфонів, на щастя, дозволяють це робити. Якщо ви не можете відключити швидку зарядку в своєму апараті, тоді використовуйте якісний блок живлення, який не підтримує швидкої зарядки. Телефон буде заряджатися повільніше, але впевненіше.

Можна користуватися смартфоном під час зарядки

Багато власників, намагаючись зрозуміти, як правильно заряджати акумулятор смартфона, помічають, що гаджет гріється при підключенні до мережі. Незначне збільшення температури. нормальне явище, тому що схеми працюють в посиленому режимі. Ситуацію погіршує використання телефону під час зарядки. Навіть дорога модель не розрахована на таку експлуатацію. У кращому випадку система смартфона почне гальмувати. При тривалому впливі струму батарея може вийти з ладу, спровокувавши перегрів. Тоді буде потрібно її заміна. Уникнути цього можна, якщо правильно заряджати смартфон.

Ефект пам’яті батареї

Таку назву отримало оборотне властивість батареї втрачати свою ємність. Це трапляється, якщо користувач порушує правильний режим зарядки. Ефект пам’яті в сучасних смартфонах відсутня. Користувачі старих телефонів можуть виправити ситуацію, якщо будуть систематично розряджати їх до 0% і підключати телефон до мережі тільки після цього. Навіть якщо правильно заряджати смартфон з нікель-кадмієвих акумулятором, на повне відновлення ємності може знадобитися 1 рік.

Не залишати на зарядці вночі

З тієї ж причини відключати телефон від мережі потрібно відразу, як тільки його батарея наповниться до 100%. Після цього процес надходження енергії сповільнюється, система просто підтримує її рівень. Якщо смартфон заряджався в такому режимі кілька місяців поспіль, його автономність знизиться. Через рік таких «процедур» акумулятор доведеться міняти. Щоб правильно заряджати смартфон Xiaomi, відключати його від мережі краще раніше, ніж він заповнить запас енергії на 100%, але не пізніше.

види акумуляторів

Який вид акумулятора в телефоні? Першими в смартфони стали встановлювати нікель-кадмієві акумулятори. Надалі все розробки були спрямовані на створення більш безпечних акумуляторів, тому що використовуваний сплав виділяв токсини, небезпечні для людини. Ще однією проблемою була маленька ємність акумулятора. Для більш потужних пристроїв її було недостатньо, що сильно гальмувало прогрес.

Тип АКБ привчив до «ефекту пам’яті». Користувачі були змушені правильно заряджати смартфон, інакше він швидко виходив з ладу. Якщо нікель-кадмієві батареї наповнювати менш, ніж на 100%, з часом така величина фіксується. Об’єм акумулятора знижувався, тому власникам мобільних телефонів доводилося перший місяць використання систематично розряджати їх до 0%.

На зміну їм прийшли нікель-металгідридні акумулятори. Їх використовували недовго, тому що вони мали серйозні недоліки. Головною проблемою стало зменшена кількість циклів зарядки, яких і в минулій версії акумуляторів було не багато. Тому виробники швидко приступили до пошуків способу збільшити автономність смартфонів. Для цього в телефони почали встановлювати літій-іонні акумулятори. У них ємність збільшена і повністю відсутня «ефект пам’яті».

У смартфонах нового покоління виробники встановлюють літій-полімерні акумулятори. У них доопрацьований основний недолік попередніх пристроїв. Матеріали, використовувані для створення цих акумуляторів, не вибухонебезпечні. Також вдалося збільшити потужність схем, але лише незначно.

Ціна на смартфони не виросла, а в деяких випадках навіть знизилася.

Не використовувати на морозі і спеці

Висока температура на вулиці може підірвати схеми. Але це не єдина причина, по якій використовувати його на спеці не можна. Батареї призначені для експлуатації при температурі від 20 ° до 25 °. Через високої щільності енергії перегрів зношує схеми. Максимально припустимими є 105 °. При досягненні цього порога починається металлизация літію і батарея здувається. Використовувати телефон в таких умовах небезпечно: якщо він не вибухне, деталь, збільшена в розмірах, може пошкодити інші нутрощі.

Температура менш 0 ° не менше небезпечна. Через це знижується щільність електрики в акумуляторі. Поступово його ємність також падає. Ефект від впливу морозу проявляється вже через 20 хвилин перебування на відкритому повітрі. Захистити смартфон можна, поклавши його у внутрішню кишеню куртки. Головне не залишати пристрій на холодній поверхні: столі, землі, стільці.

Чи не правильно заряджати смартфон, залишаючи його на сонці. Робота схем в батареї збільшує навантаження на деталі, через що висока температура ззовні може сильно нашкодити пристрою. Багато, намагаючись зрозуміти, як правильно заряджати літій-іонні акумулятори, не замислюються про погоду. Однак спека або холод можуть привести до перегріву навіть якісного заліза.

Можливі проблеми та їх вирішення

Навіть якщо дотримуватися правильного режиму зарядки, можуть з’явитися перебої в роботі акумулятора. Важливо вчасно розпізнати проблему. Якщо батарея вздуется, вона може пошкодити інші деталі гаджета, включаючи дисплей. Ремонт обійдеться значно дорожче, ніж заміна одного елемента.

заряджати, акумулятор, смартфона

Як правильно заряджати акумулятор смартфона і планшета

Акумулятор. одне з “хворих” місць багатьох сучасних планшетів і смартфонів.

Одне з “хворих” місць багатьох сучасних планшетів і смартфонів. акумулятор. З розрядженою батареєю будь скільки завгодно крутий гаджет перетворюється на мертву «цеглина». Зауважимо, що сучасні літій-іонні і літій-полімерні батареї хоча і є надійними, але вимагають від користувача підвищеної до себе уваги, як найбільш ніжні компоненти. І, на відміну від іншої «залізної» начинки, схильні до старіння.

Розбираємося, як же правильно заряджати смартфон і планшет, щоб гаджети прослужили довго.

З автентичну акумуляторну батарею потрібно звертатися за інструкцією, і тоді він буде абсолютно безпечний. Якщо уважно прочитати новини про те, як людина постраждала від акумулятора. а таких чимало. то з’ясується, що перед цим з батареєю робили щось неправильне: її або нагрівали, або били, або робили з неї ще щось, абсолютно не рекомендований. Найстрашніші «батарейні» новини на перевірку виявляються з акумуляторами абсолютно не пов’язані.

Наприклад, рік тому, сімнадцятирічна москвичка загинула від струму, впустивши в ванну iPad. Трагедія, звичайно, але є маленька деталь. вона впустила в ванну планшет, підключений до зарядного пристрою, яке було вставлено в розетку! Білорус, який убив її розряд прийшов не з планшета, а з електромережі. Якби вона впустила в воду, наприклад, фен, або лампу, або будь-який інший пристрій, де акумуляторів зроду не бувало, результат був рівно тим же. батареї тут ні до чого.

READ  Чи можна заряджати звичайний телефон швидкої зарядкою

Майже на кожній батареї написано, чого з нею робити не можна: самостійно розбирати, розбивати, упускати в воду (і навіть зберігати в умовах підвищеної вологості), підключати до «лівим» зарядних пристроїв, переохолоджувати і, навпаки, перегрівати, а також піддавати дії відкритого вогню. У більшості випадків порушення цих правил погубить батарею, найчастіше. і гаджет, а при особливо неприємним збігу обставин може стати причиною пожежі або, як його окремий випадок, невеликий вибух з розльотом осколків акумулятора і девайса.

Додамо, що ми рекомендуємо користуватися тільки фірмовими батареями. «Ліві» іноді обходяться дешевше, але завжди. підкреслимо: завжди!. будуть непередбачувані і їх фактичні параметри, і поведінку навіть в штатних ситуаціях. Ось вони-то можуть спалахнути і мимовільно. Імовірність загоряння, звичайно, мала, але ось відхилення ємності від заявленої і менший, ніж у фірмових акумуляторів, ресурс роботи навряд чи вас порадують.

З такими практичними питаннями ми звернулися до представників трьох різних компаній, які випускають гаджети. Ми опитали експертів однієї глобальної корпорації, однієї локальної і одного виробника периферії. В якості глобальної був обраний Microsoft (якщо ви думаєте, що корпорація робить тільки Windows та Explorer, то нагадуємо, що «Microsoft. це Nokia сьогодні!»). Локальним експертом виступив владивостоцький DEXP, недавно здивував ринок випуском лінійки з десяти смартфонів з батареями великої потужності. А також своїми знаннями з нами поділився представник Plastronics, компанії, що випускає bluetooth-гарнітури, у яких «на борту» теж є батареї.

Отже, як потрібно поводитися з батареями сучасних пристроїв? Можна просто не звертати уваги і заряджати в міру необхідності, але маленькі хитрощі все ж є.

Перші 2-3 заряду пристрою з новою батареєю, на думку представника DEXP, краще робити повністю. від розрядженого «в нуль» (гаджет сам вимкнувся і на натискання кнопки включення не реагує) до стовідсоткового наповнення.

Цікаво, що «перегодувати» батарею не страшно, цього абсолютно марно бояться багато користувачів. «Сучасним гаджетам абсолютно не шкідливо, якщо ви, виїхавши у відпустку, залишите його на зарядці». каже Тутов (Plantronics). Тому нічого страшного не станеться, якщо гаджет з повністю зарядженої батарей якийсь час проведе підключеним до зарядки.

Можна по необхідності «підгодовувати» батарею. Нерідко ми, опинившись біля розетки. наприклад, за обідом, в гостях, в залі очікування і т. Д підключаємо свій гаджет до зарядки, щоб акумулятор набрав якісь 10-15% заряду. Деякі вважають, що для акумулятора це шкідливо, але якщо таке використання псувало старі нікель-кадмієві акумулятори, то на сучасні літій-іонні і літій-полімерні така підзарядка негативного впливу не робить. Тому можна сміливо підключати пристрої до зарядки на годину-півтори, причому як до звичайних, так і до бездротових.

А ось залишатися на довгий час в розрядженому стані батареї шкідливо, від цього вона може навіть вийти з ладу в гіршому випадку, а в «кращому». неабияк втратити ємність. «Оптимально підтримувати рівень заряду батареї в діапазоні 20-70%». сказали фахівці DEXP.

Експерти з Microsoft Mobile Devices розповіли нам, що батарея сучасного гаджета розрахована на п’ятсот-тисячу циклів повного заряду-розряду, тобто її має вистачити року на два роботи. Після цього, як зазначають представники DEXP, ємність батареї становитиме близько 75-80% від номінальної, але почне швидко падати. Далі стане все більш помітно, що гаджет від повного її заряду працює істотно менший час, ніж це було на початку, і через кілька місяців це вже почне доставляти незручності при роботі. Потрібно буде міняти батарею або весь гаджет цілком.

Але всі експерти підкреслювали, що сказане справедливо тільки в разі правильної експлуатації пристрою. «Якщо пристрій піддається механічним ударам і температурних перепадів, то термін життя акумулятора скорочується». попереджає Юрій Тутов. Серед небезпек, здатних скоротити термін служби акумулятора, експерти окремо виділяли зарядні пристрої невідомих виробників. «Потрібно використовувати оригінальні з / у». категоричні в російському представництві Microsoft Mobile Devices. Все це логічно: підключати гаджет до пристрою, який видає якісь струм і напруга буде так само дивно, як і заливати в бак авто невідоме паливо, яке може виявитися і дизельним, а може і мазутом.

Отже, тепер ви можете не боятися акумуляторів, а також знаєте, що потрібно робити з батареєю, щоб вона відпрацювала звістку ресурс і завчасно не вийшла з ладу. Ось, власне, і все, що потрібно знати про самі акумулятори.

Але є «суміжні» питання, теж важливі, але відповіді на які не зводяться до розгляду особливості акумуляторів. Як вибирати девайс з найбільшим часом автономної роботи? Наскільки реальне час автономної роботи може бути близький до ідеального, яке заявляють виробники? Як «розтягувати» батарею, наближаючи «реал» до ідеалу? І що можна зробити з пристроєм, у якого батарея тримає зовсім мало, але сам девайс ще цілком працездатний? На все це ми відповімо в продовженні цієї статті.

Як продовжити термін служби акумулятора телефону

Різні батареї вимагають різного підходу, проте є загальні правила, яких слід дотримуватися для всіх типів АКБ, щоб продовжити їх термін служби:

заряджати, акумулятор, смартфона
 • Користуватися варто тільки «рідної» зарядкою. при досягненні повного заряду вона перестає подавати живлення в нього, навіть якщо не відключити від мережі. Тому перезарядження не відбудеться в будь-якому випадку. Використання ж чужий зарядки може зіпсувати роботу батареї. «Рідні» ЗУ також відповідають всім вимогам щодо саме цієї моделі: напруга, вихідний струм, потужність.
 • Необхідно підтримувати оптимальну температуру як при експлуатації, так і при зберіганні смартфона. Ця кімнатна температура. Однаково шкодять апарату як перегрів, так і переохолодження, а також різка зміна температур.
 • Якщо мобільним пристроєм тривалий час ніхто не буде користуватися, то не варто його перед цим повністю заряджати, так само як і розряджати до нуля. Це зашкодить акумулятору. Оптимальним буде вимкнути і прибрати телефон при рівні заряду близько 50%.

“ХауТу”: Как ПРАВИЛЬНО заряжать смартфон?

Далі. нюанси експлуатації різних типів батарей.

Як правильно заряджати новий смарфона з li-pol батареєю

Li-polymer АКБ зовсім не люблять глибокий розряд. Виробники рекомендують перші кілька разів заряджати акумулятор повністю, проте в цьому випадку краще не доводити його падіння до нуля. При показнику 10-15 відсотків варто вже підключати апарат до електромережі. Надалі рекомендується заряджати його при будь-якій зручній можливості. маленькими порціями.

Побутують різні думки, чи варто новий телефон повністю розряджати і заряджати. З одного боку, li-ion і li-pol не володіють ефектом пам’яті через це в цьому не сенсу. З іншого боку, під час виробництва в акумулятор додають інгібітор, який повинен продовжити життя батареї і саме під час перших зарядок-разрядок він руйнується, що дозволяє досягти максимальної тривалості життя і ємності.

C li-ion батареєю

З АКБ такого типу не можна допускати таке:

 • часта повна розрядка;
 • постійний 100% заряд;
 • зберігання в розрядженому вигляді;
 • занадто часта калібрування заряду;
 • перегрів і переохолодження.

Краще підтримувати заряд батареї на рівні до 90%, а раз на кілька місяців влаштовувати «тренування», і все буде добре.

Акумуляторні батареї та їх різновиди

Існує кілька основних видів акумуляторних батарей, які використовуються у виробництві мобільних пристроїв:

 • Ni-Cd (нікель-кадмієві)
 • Ni-MH (нікель-металогідридні)
 • Li-ion (літій-іонні)
 • Li-Pol (літій-полімерні)

Перші два види, а саме нікель-кадмієві та нікель-металогідридні акумулятори, використовувалися на старих кнопкових телефонах. Тих самих, яких випускалися багато років тому і які, на відміну від сучасних смартфонів, були в першу чергу засобом для зв’язку.

Ці види акумуляторних батарей відрізнялися надійністю, однак були у них недоліки. Один з них. це так званий «ефект пам’яті», під яким мається на увазі оборотна втрата ємності, яка в тому числі може бути викликана порушенням рекомендованого режиму зарядки, наприклад, якщо почати заряджати акумулятор до того моменту, коли він буде повністю розряджений. Згодом такі акумулятори дійсно вимагають «прокачування». Тоді-то і з’явилася інформація про «прокачування» батареї, в тому числі для щойно купленого пристрою.

Але часи змінюються, технології удосконалюються. Якщо раніше використовувалися нікель-кадмієві та нікель-металогідридні батареї, то сьогодні застосовуються літій-іонні і літій-полімерні акумулятори. Вони використовуються повсюдно, в тому числі в смартфонах, планшетах, ноутбуках і т.д. Такі батареї відрізняються високою потужністю, безпекою, порівняно невеликими розмірами. Крім того, в них практично повністю відсутня «ефект пам’яті», про який ми згадували вище, а тому ніякі особливі цикли заряду їм не потрібні.

Що це означає? А значить це, що якщо ваш пристрій працює за допомогою літій-іонного або літій-полімерного акумулятора, заряджайте його самим звичайним способом, не вдаючись до маніпуляцій, які описані в радах вище.

Втім, якщо ви все ж скористаєтеся порадами з якогось форуму, навряд чи щось зміниться.

Як правильно заряджати новий акумулятор телефону / смартфона?

Уявіть ситуацію. ви придбали новий смартфон або новий акумулятор для нього. До цього в інтернеті ви десь бачили інформацію про те, що перший раз батарею потрібно заряджати за спеціальним алгоритмом. Чи так це насправді і якщо так, то як заряджати пристрій?

Дійсно, якщо пробігтися по форумам або соціальним мережам, можна побачити, що для першої зарядки потрібно використовувати особливу процедуру, яка дозволить, так би мовити, «прокачати» акумулятор смартфона або планшета. Суть в тому, що автономність сучасних девайсів невелика. в середньому, пара-трійка днів в щадному режимі, після чого девайс потрібно ставити на зарядку. Якщо користуватися пристроєм постійно, воно розрядиться в перебігу декількох годин. Як тут не згадаєш мобільні телефони, які можна було тижнями не заряджати

Але ми злегка відволіклися від основної теми. Для того, щоб новий акумулятор краще тримав заряд, нібито і потрібно зарядити його якось по-особливому алгоритму, інакше батарея буде швидко розряджатися.

поширені поради

Різних інструкцій в мережі. маса. Ось деякі з них:

 • Розряджати смартфон повністю, після чого заряджаєте від мережі. Після того, як він зарядиться, 2-3 години не відключаєте його від мережі.
 • Даєте попрацювати пристрою, поки воно не розрядиться до 10%, ставите на зарядку і заряджаєте протягом 10-12 годин.
 • Три рази розряджається пристрій повністю (до нуля) і всі ці три рази заряджаєте його до 100% від зарядного пристрою.

Не дивно, що користувачі плутаються, задають питання, а часом вдаються до зовсім непотрібним процедурам. Не поспішайте заряджати або розряджати свій телефон або смартфон, прочитайте цю статтю до кінця!

Поради

І все ж у літієвих акумуляторів є свої особливості. Ось деякі з них:

 • Вони чутливі до низьких температур, тому намагайтеся менше користуватися пристроєм на морозі.
 • Літієві батареї «не люблять» повного розряду, тому намагайтеся не допускати, щоб ваш пристрій повністю розряджати.
 • Є думка, що оптимальний стан літієвий акумулятор. близько 50% заряду, тобто заряджати його до 100% теж нібито небажано. досить 80-90%. Так це чи ні, сказати складно.
READ  Як правильно заряджати iPad

З досвіду використання можемо сказати наступне. розряд залежить не тільки від ємності акумулятора, але і від оптимізації системи пристрою. Якщо оптимізація погана, навіть при дуже потужній батареї розряд буде відбуватися дуже швидко. Зрозуміло, при інших рівних, включаючи модель процесора, діагональ екрану, його дозвіл і т.д. І танці з бубнами в вигляді «прокачування» акумулятора вже не допоможуть.

Друзі! Якщо наш сайт допоміг вам або просто сподобався, ви можете допомогти нам розвиватися і рухатися далі. Для цього можна:

 • Підписатися на наш канал на YouTube.
 • Підписатися на нашу групу ВКонтакте.

Як правильно заряджати смартфон. 5 простих порад, які допоможуть продовжити термін служби батареї

Зарядка батареї телефону являє собою прилад, який здатний за короткий період повністю відновити працездатність гаджета. А ось джерело живлення нинішніх смартфонів відноситься до деталей, які потребують дбайливого ставлення, адже від функціонування батареї залежить працездатність телефону в майбутньому. Ми розповімо, як правильно заряджати смартфон і продовжити термін служби батареї.

Контролюйте температуру девайса

У різних умовах акумулятор поводиться неоднаково. Якщо на вулиці сильна спека, то телефон може гальмувати і не виконувати своє призначення в повній мірі. Високі температури призводять до:

 • втрати ємності на 25-50%, апарат з батареєю в 3600мАч буде працювати як 1800-2000 мАг;
 • виходу гаджета з ладу;
 • зависання;
 • періодичному відключення.

Категорично забороняється залишати девайс в машині в сильну спеку і на підвіконні під прямими сонячними променями. Холод також негативно впливає на загальний стан смартфона, а конкретно. на блок живлення.

Розробники пристрою не рекомендують переносити телефон у зовнішніх кишенях пуховика. Низька температура може нашкодити, і телефон відмовиться працювати. Тільки після перезавантаження при кімнатній температурі він «прийде в себе».

Після зарядки. відключити

Часте використання смартфона протягом дня призводить до того, що батарея стрімко втрачає рівень заряду. З цієї причини користувачі роблять величезну помилку. підключають телефон до харчування на всю ніч.

Такий процес шкодить девайсу. Для приладу ємністю 2900 мАг вистачить 2,5-3 години, щоб повністю зарядитися. Після цього починається підживлення і підтримання на позначці 100%, викликаючи у батареї «стресовий стан».

Наслідками такої дії виступають:

 • зниження функціональності;
 • підвищення ймовірності перегорання контактів;
 • вихід з ладу акумулятора.

Якщо напруга в мережі нестабільний, це призводить до замикання. У кращому випадку перегорить зарядка, а в гіршому. вийде з ладу батарея. Щоб цього не допустити, слід знімати апарат відразу після досягнення показника 100%.

Раз на місяць повна розрядка-зарядка

Таке тренування позитивно вплине на можливості акумулятора. Хоч батарея з міцного матеріалу літій-іонна є надійною і довговічною, все ж необхідно дотримуватися встановлених правил використання.

Як правильно заряджати новий смартфон після покупки, наприклад модель Samsung Galaxy A7 2017 DS A720F Gold, знає кожен:

Використовувати смартфон, поки він не розрядиться до нижче 10%. 2. Встановити апарат на зарядку до максимального значення.

Не слід щомісяця робити повну розрядку батареї. Такі маніпуляції марні, оскільки акумулятори не мають ефект пам’яті. Отже, ємність смартфона не стане зменшуватися, якщо сьогодні підзарядили пристрій, коли було 20% заряду, вчора. 5%, а позавчора. 45%.

Краще дотримуватися прописаним в інструкції вимогам. Це гарантує тривалу службу смартфона, збереже показники працездатності, запропоновані виробником.

Не обов’язково заряджати смартфон на 100%

Якщо має бути довга дорога і потрібно залишатися на зв’язку, то девайс підключається до мережі і по максимуму живиться акумулятор. В інших же випадках таке робити з літій-іонної батарей не рекомендовано.

Отримання максимальної підзарядки призводить до неприємних результатів. Особливо це торкається апарати, де встановлений потужний акумулятор, наприклад ємністю в 4000 мАг. Постійне вплив високої напруги приведе до зниження рівня функціонування.

Запуск ліхтарика і бездротових технологій

Увімкніть на телефоні «Wi-Fi». Якщо є можливість підключитися до якогось роутера, зробіть це. Активуйте також «Bluetooth» і ліхтарик (щоб світилася спалах телефону). Як це зробити швидко і просто на «Android», якщо у вас версія 5.0 і вище: проведіть по екрану пальцем зверху вниз. відкриється область для повідомлень і таблиця зі значками. Тут знайдете значки Wi-Fi, Bluetooth і іконку «Ліхтарика». Тапніте по ним для включення функцій.

До речі, поставте яскравість екрану на максимум за допомогою горизонтального рівня в тій же області зі значками.

Через верхню шторку можна включити відразу «Wi-Fi», «Bluetooth», передачу даних (мобільний інтернет)

Запуск безлічі додатків та ігор для роботи у фоновому режимі

Кожна програма або гра споживає n-ну кількість ресурсів телефону, включаючи пам’ять ОЗУ, графічну пам’ять і енергію акумуляторної батареї. Таким чином, якщо ви запустите величезна кількість додатків на телефоні, то відразу ж помітите, як швидко почне зменшуватися відсоток заряду батареї.

Крім того, даний спосіб можна доповнити двома наступними способами, а саме. активувати спалах і запустити додаток, що дозволяє завантажити телефон на максимум. В результаті, не пройде навіть 30 хвилин, як ви побачите повідомлення про те, що батарея телефону була розряджена.

Рівень заряду застиг на місці

Якщо індикатор заряду батареї зависає на одному місці, причиною цього може бути наступне:

 • неякісний адаптер.
 • оновлення ОС.
 • знос адаптера.
 • Несправність зарядного пристрою.
 • Пошкодження контролера харчування.
 • Знос «акумулятора» більш ніж на 70%.

Щоб не робити поспішних висновків, в першу чергу перезавантажте телефон. Якщо це не врятувало ситуацію, проведіть калібрування смартфона. Якщо батарея індикатор завис через програмної несправності контролера, слід виконати апаратне скидання (hard reset), але не забудьте перед цим зберегти всі свої дані з пристрою.

Как ПРАВИЛЬНО заряжать смартфон?

Якщо проблема в джерелі живлення, зверніться в сервісний центр для його заміни.

Як не рекомендується діяти, щоб не завдати шкоди акумулятора телефону

У мережі можна знайти деякі небезпечні способи розрядки телефону. Наприклад, з використанням двох оголених проводів або відрізаного штекера від зарядного кабелю. Ми не радимо користуватися цими способами. Розрядка повинна відбуватися природним способом. через збільшення навантаження на телефон з використанням встановлених додатків, бездротових технологій і т. Д.

Розряджати телефон потрібно природним шляхом. тобто задіяти тільки вбудовані функції і встановлені програми. Включати додатки, щоб ті працювали в фоновому режимі, запускати закачування об’ємних файлів з інтернету. Можна також відразу активувати GPS, Bluetooth, Wi-Fi і інші бездротові технології. Все це можна включити одночасно для прискорення розряду. Але не забувайте стежити за температурою батареї і в принципі телефону.

За яких умов може бути небезпечно заряджати телефон вночі

Недавні дослідження в області експлуатації літійіонних батарей довели, що неконтрольована (нічна) зарядка шкодить акумулятора. Цикл підживлення пристрою в цей час проходить кілька разів, так як енергія витрачається навіть в сплячому режимі, тому що хочеш чи ні, а ресурс батареї виробляється швидше.

Крім того, під час нічної зарядки складно контролювати температуру акумулятора. Відомо, що наповнення ємності батареї призводить до її нагрівання. А зайва температура шкодить як самому пристрою, так і телефону в цілому. Батарея знаходиться дуже близько до мікросхем і плат телефону, тому контакти і конденсатори можуть бути пошкоджені.

Що таке контролер зарядки і яке його призначення

Кожен, більш-менш сучасний гаджет оснащений контролером зарядки. Це спеціальна плата, яка відключає процес підживлення, коли ємність акумулятора досягає 100%. Крім того, контролер частково регулює надходить в батарею напруга в районі 3,7 вольт, а максимальне значення 4,2 вольта. Якщо контролер не справляється з силою струму, починаються реакції, наслідки яких передбачити складно: від невеликої втрати максимального обсягу акумулятора, до його вибуху.

Контролер зарядки виконує також і інші функції:

 • відключає надходження струму, коли ємність акумулятора заповнюється повністю і дорівнює 100%;
 • не допускає повну розрядку батареї і відключає телефон, коли заряд на мінімальному рівні. Якщо акумулятор розряджається повністю, це сильно шкодить ємнісним пластин, контролер допомагає уникати подібної ситуації.

Контролер зарядки. це спеціальна мікросхема, яка захищає акумулятор від негативного впливу

Часткова зарядка. це правильно!

Один з найбільш поширених міфів про батареях полягає в тому, що вам необхідно час від часу повністю розряджати і перезаряджати її, щоб стерти «пам’ять батареї». Це не стосується літій-іонних батарей. Це залишився міф про свинцево-кислотних елементах, і заряджати ваш сучасний смартфон таким способом абсолютно небажано.

Часткова зарядка більше підходить для літій-іонних акумуляторів і може мати деякі позитивні переваги для довговічності елементів. Важливо розуміти, як заряджається акумулятор.

При наближенні до розряду літій-іонні акумулятори споживають постійний струм і працюють при більш низькій напрузі. Ця напруга поступово збільшується в міру того, як елемент заряджається, вирівнюючись на рівні близько 70 відсотків, перш ніж струм почне падати до повної ємності.

Часткова зарядка відмінно підходить для літій-іонних акумуляторів і навіть має деякі позитивні переваги.

Важливо, що робота при низькій напрузі хороша для терміну служби батареї, збільшуючи кількість доступних циклів зарядки, перш ніж ви почнете бачити значне зниження ємності. Грубо кажучи, кожне зниження напруги на елементі на 0,1 В подвоює термін служби, згідно Battery University. Тому зарядка телефону в цьому діапазоні від 30 до 80 відсотків знижує напругу і продовжує термін служби батареї.

Більш низька напруга батареї допомагає продовжити ємність з плином часу. Зелений: зарядка при більш низькій напрузі для перших

65%. Жовтий: запуск постійної напруги. Червоний: тривалий період зарядки високою напругою за останні 15%.

Крім того, «глибина розряду» надає аналогічне вплив на загальну кількість циклів розряду до того, як ємність батареї знизиться. Це відноситься до кількості заряду батареї, використаної між зарядками. Менші розряди, в районі 60 відсотків, а не 100 відсотків між заправками, можуть подвоїти термін служби вашої батареї, і тільки використання 20 відсотків може подвоїти термін служби.

Невеликі, але регулярні поповнення літій-іонних батарей набагато краще, ніж тривалі повні цикли зарядки.

Використання всього лише 20 відсотків заряду акумулятора між заряджання не буде практичним для більшості людей, але поповнення, коли ви використовуєте близько половини, призведе до помітного поліпшення терміну служби акумулятора в довгостроковій перспективі, особливо якщо ви уникаєте зарядки до повної кожен раз. Суть в тому, що невеликі регулярні поповнення набагато краще для літій-іонних акумуляторів, ніж тривалі повні цикли зарядки.

BETATECH.COM.UA 2022