Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як правильно заряджати акумулятор телефону

Table of Contents

Як виконується зарядка необслуговуваного типу акумуляторів

Раніше постійна долівка дистильованої води, періодичне додавання електроліту, перевірка рівня і щільності електроліту були природними завданнями, що стоять перед автомобілістами.

заряджати, акумулятор, телефон

Це необхідно було робити для того, щоб підтримувати акумулятор в справному та працездатному стані. Тобто обслуговування велося повним ходом.

Але час йде, технології удосконалюються. Зараз більшість АКБ, пропонованих на ринку, відносяться до необслуговуваних типу. І тут виникає питання, навіщо ж тоді говорити про роботу з такими батареями, якщо обслуговувати їх не потрібно.

Насправді все не зовсім так. У теорії, як задумували розробники, за рахунок застосування нової конструкції і технологій вдалося позбутися від проблеми активного випаровування води зі складу електроліту. Рівень рідини практично не змінюється протягом усього терміну експлуатації. А ось ступінь зарядженості постійно падає і росте. Причому в певних умовах генератор не встигає заповнити втрачену ємність, і доводиться заряджати АКБ спеціальним обладнанням.

Саме зарядка необслуговуваних АКБ і є тим самим пунктом, що дозволяють називати такі батареї швидше малообслуговуваних. Хоча такого поняття офіційно не існує.

Перевірка рівня електроліту

Що ж стосується того, як можна обслужити не обслуговуються акумулятори, то тут варто акцентувати увагу на деякі нюанси.

Перевірити рівень електроліту можна 2 способами:

 • За допомогою відміток на корпусі. На багатьох АКБ такого типу є прозорі ділянки, через які проглядається рідина. На корпусі нанесені мітки «Min» і «Max».
 • Через індикатор. Рівень рідини він відображає, але не зовсім точно. Зате показує ступінь заряду. Якщо вічко зелений, все добре. Якщо червоний або чорний, потрібно заряджати. Якщо білий, тоді рідини мало.

Не рекомендується вдаватися до таких заходів. Якщо рівень електроліту опустився до критичної позначки, найвірнішим рішенням стане утилізація і покупка нової АКБ.

Для чого їх потрібно заряджати

Тепер до питання про те, чи можна на ділі заряджати не обслуговуються акумулятори, навіщо і коли така необхідність виникає.

В ідеальних умовах заряджати такі АКБ не потрібно. У теорії, коли акумулятор віддає свій заряд на стартер і сприяє запуску двигуна, в роботу включається генератор. Він живить всіх споживачів бортової мережі, і АКБ теж стає одним з них. Тобто тепер уже батарея забирає енергію від генератора. За рахунок цього вдається компенсувати ті втрати, які АКБ зазнала при запуску мотора.

Насправді це не зовсім так. Дуже часто генератору не вистачає часу, щоб заповнити заряд в акумуляторі.

На це впливає відразу кілька факторів.

 • Умови експлуатації. Більшість автомобілістів експлуатують машини приблизно за однаковою схемою. Це міська їзда, коли в день рідко долається відстань понад 100 км. Причому поїздки супроводжуються частими зупинками, повторними запусками двигуна. Щоб АКБ зарядилася від генератора, потрібно без зупинки на середніх оборотах проїхати близько 40-50 км. Взимку дистанція збільшується до 80-100 км. Якщо не виконувати цю умову, батарея не буде повністю заряджена. Наступні запуски і невеликі підзарядки приведуть до того, що АКБ повністю сяде. Доводиться задіяти зарядний пристрій.
 • Несправність генератора і його компонентів. Генератор може видавати занадто великий струм заряду, або ж недостатній. Найчастіше вина лежить на реле-регуляторі. За допомогою цього пристрою від генератора до АКБ подається необхідне стабільне напруга. Якщо ця умова не дотримується, може виникнути недозаряд.
 • Погодні умови. Спека згубно впливає на стан батареї. Але розряд посилюється саме при негативних температурах. Це сприяє прискоренню саморазряда. Нерідко після нічної стоянки взимку вранці машина просто не заводиться.

Для необслуговуваних АКБ повний розряд неприпустимий, оскільки відновити після цього батарею буде майже неможливо.

Якби це була обслуговується батарея, в неї можна було б залити електроліт потрібної щільності, дати акумулятора постояти, і шанси на реанімацію підвищилися б. Тут все інакше. Доступу до секцій немає.

Через це стежити за рівнем заряду доводиться досить ретельно, щоб не допустити глибокий розряд. Багато автомобілістів, знаючи цю особливість, беруть за правило проводити профілактичну зарядку по 1-2 рази на місяць. Хтось робить це рідше, хтось частіше. Все залежить від стану джерела живлення і умов експлуатації.

Переваги і недоліки

Щоб об’єктивно поглянути на обслуговуються автомобільні акумуляторні батареї, варто вивчити їхні переваги й недоліки.

Класичні АКБ з рідким електролітом і пробками для доступу до банків знають і можуть собі уявити все. При роботі з ними водіям доводиться перевіряти рівень електроліту, робити заміри його щільності. Також потрібно доливати дистильовану воду, рідше заливається свіжа порція готового електроліту.

Мінус тут в тому, що отримати опік кислотою було досить просто, якщо не дотримуватися елементарної техніки безпеки.

Здавалося б, дивлячись на необслуговувані акумуляторні батареї, вивчаючи їхні переваги і недоліки, сильні сторони повинні значно перевищувати слабкі.

Необслуговуваними АКБ називають батареї, у яких немає доступу до банків (секціях) у вигляді спеціальних кришок. Їх корпус повністю герметичний.

Це дає чітко зрозуміти, що ж означає обслуговуються автомобільний акумулятор. Але не зовсім зрозуміло, в чому його переваги і недоліки.

 • тривале збереження накопиченого заряду;
 • вдосконалені пластини;
 • герметичний корпус;
 • наявність спеціальних клапанів для скидання надмірного тиску;
 • мінімальна випаровуваність робочої рідини;
 • збільшений термін експлуатації;
 • адаптованість до вимог сучасних автомобілів.

Не можна сказати, що термін служби у розглянутого акумулятора, що не буде значно вище, ніж у автомобільного відкритого виду АКБ. Все залежить від якості батареї, а також від дотримання правил експлуатації і утримання.

Хоча конструктивні особливості і практично повна відсутність випарів води дозволяють виробникам встановлювати більш тривалий термін служби, вказаний на корпусі.

Виділити якісь явні недоліки тут складно. Той факт, що до банків не можна отримати доступ, дуже спірне. У цьому найчастіше просто немає необхідності. Доливати воду не потрібно. Деякі розкривають корпус, потім шляхом пайки його відновлюють. Але це крайній захід, вдаватися до якої не рекомендується.

Також мінусом можна вважати вартість. Необслуговувані АКБ з об’єктивних причин коштують дорожче своїх обслуговуються аналогів. Але знову ж таки, підвищення ціни зумовлено відповідними перевагами та перевагою нової технології.

Кожен сам для себе може тепер зробити висновки і вирішити, чи варто переходити на необслуговувані батареї, або залишитися вірним старим добрим які обслуговує АКБ.

Як виконується зарядка

Тепер до питання про те, як правильно зарядити свій обслуговуються акумулятор.

READ  Як знімати на iPhone XS

Всього є 2 методи. Це зарядка постійним струмом або постійною напругою.

В обох випадках ви можете заряджати вдома за допомогою постійного струму або ж напруги, що сів не обслуговуються акумулятор.

Кожен варіант варто розглянути окремо.

Повна розрядка і зарядка для профілактики

Рекомендується періодично проводити повне спустошення АКБ з подальшою зарядкою до 100%. Але цим не варто зловживати. Оптимальним вважається підтримання верхнього порогу заряду на рівні 80-90% і нижнього. 10-15% від загальної ємності батареї.

Повна розрядка телефону

Існує таке поняття, як «прокачування» акумулятора. Цей процес передбачає послідовну розрядку гаджета до повного його виключення і подальший заряд до 100% в ході декількох послідовних циклів. Подібний захід допомагає позбутися від ефекту пам’яті, яким володіють застарілі типи АКБ.

Для нікель-металогідридних батарей при прокачуванні рекомендується виконувати не менше 5 циклів, для літій-іонних цей показник знаходиться в межах 2-3 повторень.

Як правильно заряджати новий телефон

Час служби портативної техніки знаходиться в безпосередній залежності від цілісності і справності акумулятора, інакше подібний пристрій перестає бути мобільним. Для будь-якого телефону актуальна перша зарядка. З її допомогою вдається запустити роботу батареї на повну потужність. Як заряджати новий телефон перший раз, буде залежати від типу акумулятора, який в ньому встановлений. В електронних пристроях застосовується чотири типи батарей:

 • літій-іонні (Li-Ion);
 • нікель-металогідридні (Ni-MH);
 • літій-полімерні (Li-Pol);
 • нікель-кадмієві (Ni-Cd).

Нікелеві різновиди акумуляторів вважаються морально застарілими і застосовуються в самих бюджетних моделях смартфонів. Більш сучасними є літій-полімерні зразки, що володіють великим терміном служби.

Схема пристрою нестаріючої класики. нікель-кадмиевого акумулятора

Кожна різновид має свої особливості експлуатації, а найголовніше, зарядки.

Як заряджати телефон правильно. хитрощі, про які ви не знали

Від правильної зарядки акумулятора залежить тривалість терміну експлуатації смартфона

Як правильно заряджати літій-полімерний акумулятор для телефону

Li-Pol джерела живлення є найбільш сучасною різновидом АКБ. Їх особливість полягає в застосуванні сухого електроліту, який має структуру, що не проводить струм, але не перешкоджає вільному пересуванню іонів. Додатково просунуті варіанти цього типу припускають наявність гелеобразного електроліту, збагаченого іонами літію.

Літій-полімерний акумулятор може бути мінімальних розмірів при збереженні ємності

Щоб розуміти, як правильно зарядити телефон з літій-полімерними батареями, необхідно знати ряд особливостей подібних АКБ:

 • відсутність ефекту пам’яті не вимагає здійснення кількох послідовних операцій по повному заряду-розряду;
 • подібні АКБ чутливі до впливу зовнішніх факторів, зокрема негативних температур;
 • найбільш тривалого терміну служби батареї вдається домогтися при підтримуванні заряду на рівні 50-60% від загальної ємності.

Особливості літій-полімерних АКБ дозволяє йому спокійно витримувати часті підзарядки без погіршення характеристик. Найголовніше, не допускати глибокого розряду або перезарядки.

Чергування повної зарядки і розрядки створює «струс» для смартфона і дозволяє позбутися від ефекту пам’яті

Як заряджати телефон не тільки після покупки, але також в процесі експлуатації

Для тривалого і безпроблемного використання купленого смартфона потрібно знати не тільки, як заряджати новий телефон в перший раз, але також враховувати параметри, важливі при поповненні АКБ в процесі подальшої експлуатації.

Як правильно заряджати новий літій-іонний акумулятор для телефону

Щоб знати, як зарядити телефон правильно, слід враховувати особливості що знаходиться всередині акумулятора. Для літій-іонного типу характерно неприйняття глибокої розрядки, а також переразряда. Усередині подібних елементів є спеціальний контролер, який відповідає за відключення АКБ при досягненні порогових значень.

Оптимальним вважається підтримання рівня заряду смартфона на рівні 20-80%. Якщо постійно підживлювати АКБ, то існує ризик виходу контролера з ладу в силу знаходження його під постійним навантаженням. При неправильному функціонуванні цього конструктивного елемента прискорення поломки акумулятора неминуче.

Як зарядити новий телефон з літій-іонною батареєю? Кожен виробник в інструкції по експлуатації прописує рекомендації, як заряджати новий акумулятор для телефону з метою продовження терміну служби пристрою. Для правильного поповнення АКБ її потрібно ввести в експлуатацію з дотриманням певних алгоритмів. Насамперед, куплений гаджет слід повністю розрядити, після чого підключити до джерела струму за допомогою штатного зарядного пристрою.

Для продовження служби акумуляторів потрібно підтримувати рівень заряду на оптимальному рівні

Застосування штатної зарядки від виробника дозволяє домагатися правильного поповнення батареї, оскільки в цьому випадку такі параметри, як сила струму, вивірені конкретно під пристрій.

Після появи індикації про повному заряді смартфон відключається від мережі. При цьому не рекомендується в процесі експлуатації знижувати рівень зарядки до повного нуля. Фахівці радять підключати гаджет до мережі при показниках заряду 12-15%.

правило

Для швидкої зарядки телефону використовуйте режим «в літаку». При його включенні відбувається блокування самих енерговитратних модулів зв’язку та GPS. В цьому випадку телефон заряджається практично в 2 рази швидше.

Як правильно заряджати акумулятор телефону, щоб продовжити йому життя? 4 важливих правила

Сучасні смартфони споживають багато енергії, особливо, якщо телефон залишається підключеним до інтернету. Тому батарея телефону «сідати» досить швидко, якщо ви, активно користуєтеся пристроєм. Так, сьогодні виробники намагаються робити акумулятори все більшої місткості, але без правильної підзарядки можна запросто «вбити» і такі акумулятори. Тоді доведеться або міняти батарею, або купувати новий телефон. А заміна батареї варто недешево, адже сьогодні на більшості моделей ці батареї незнімні. Так що вчіться правильно заряджати свій телефон, і тоді він прослужить вам не один рік.

правила зарядки телефону, які продовжать йому життя

Більшість з нас заряджає телефон, як попало, не дотримуючись жодних правил. Звідси й такі результати. батарея починає погано тримати заряд вже через кілька тижнів після покупки нового пристрою. Щоб цього не сталося, постарайтеся дотримуватися ось цих простих правил.

правило

Привчіть себе включати спочатку зарядний пристрій в розетку, і тільки після цього підключати його до телефону або іншого пристрою. У цьому випадку ризик пошкодити телефон від можливого стрибка струму при підключенні пристрою, буде набагато нижче. Адже навіть «рідної» блок живлення і кабель не дають гарантії повного захисту від стрибка напруги і струму. Такі скачки негативно позначаються на ресурсі роботи акумулятора, і можуть навіть фізично пошкодити мікросхеми в пристрої.

Шкоду, яка може бути завдано при зарядці, не покривається гарантією виробника. У цьому випадку ремонт не може бути виконаний безкоштовно.

Найкраще підключати зарядний пристрій до подовжувача, стабілізатор напруги або блок безперебійного живлення комп’ютера. Всі ці пристрої істотно знижують перепади напруги.

Намагайтеся застосовувати для зарядки телефону тільки оригінальний зарядний пристрій і кабель, який йшов з ним в комплекті. У такого пристрою всередині знаходиться вбудований контроллер харчування, який зможе захистити ваш гаджет в небезпечній ситуації.

правило

Не варто користуватися стільниковим телефоном, поки він заряджається. Але, якщо є така необхідність, то не запускайте на смартфоні великовагові додатки, а вже тим більше не дивіться на нього фільми.

Процесор в процесі зарядки працює майже на повну потужність, через що виділяється додаткове тепло. В результаті, батарея швидко перегрівається, що може привести навіть до проблем із виробом.

правило

Не доводьте акумулятор смартфона до повного розряду в нуль. У цьому випадку він може більше і зовсім не включитися, адже пошкодження батареї при повному розряді відбувається вже на хімічному рівні.

На думку фахівців, ідеальний рівень заряду батареї смартфона не нижче 40%. А при зарядці він не повинен досягати 100%. Робота акумулятора в діапазоні від 40 до 90% максимально подовжує йому життя. Такої думки дотримуються на даний момент більшість виробників мобільних пристроїв.

І дивимося 2 відео, в яких вам розкажуть ще про деякі важливі правила зарядки батареї телефону. Відео

Як правильно заряджати акумулятор телефону

Як зарядити акумулятор телефону

Чомусь багато хто вважає, що акумулятор телефону необхідно заряджати якомога частіше, але це не так. Чим частіше без потреби ви заряджаєте акумулятор мобільного телефону, тим гірше ви робите для нього, так як цикли зарядки кожного акумулятора обмежені, хоч і включають в себе тисячі підзарядок. Якщо ви часто будете заряджати акумулятор, то його ємність буде знижуватися. Саме з цієї причини провадиться розгойдування акумулятора купленого телефону, щоб телефон знав його обсяг.

READ  Як зняти захисний код з телефону nokia

Отже, ми трохи торкнулися загальних моментів, тепер давайте перейдемо безпосередньо до того, як заряджати акумулятор телефону. Заряджати акумулятор телефону необхідно в наступних випадках:

 • Якщо рівень зарядки акумулятора складає менше 25%;
 • Якщо заряду акумулятора вам не вистачить до того часу, як ви зможете зарядити його. Як правило, це робиться якщо рівень заряду батареї нижче 50% і ви плануєте активно використовувати телефон або зможете зарядити його тільки ввечері або ж на наступний день.

Заряджати Li-ion акумулятор телефону необхідно цілком, тобто не заряджати, а саме заряджати повністю. Врахуйте, що індикація 100% заряду акумулятора телефону не означають, що він повністю заряджений, для деяких моделей телефонів необхідно ще 30-45 хвилин зарядки, щоб акумулятор зарядиться повністю.

Як заряджати акумулятор телефону без зарядного пристрою

Заряджати акумулятор телефону без зарядки можна за допомогою комп’ютера, ноутбука або від автомобільного прикурювача, використовуючи для цього Data-кабель.

Як зарядити акумулятор без телефону

Для того щоб зарядити акумулятор телефону окремо, вам знадобиться так звана жаба. Як заряджати акумулятор телефону жабою? Дуже просто! Для цього придбайте жабу під ваш акумулятор телефону. Вийміть акумулятор з пристрою і вставте його в жабу, щільно притиснувши його до клем, зафіксуйте кришкою жаби. Потім підключіть жабу до мережі і натисніть першу кнопку, якщо акумулятор підключений правильно, то загориться індикатор зеленого кольору, якщо неправильно. червоний (перевірте, як ви вставили акумулятор). Після закінчення заряду загориться відповідний індикатор.

Коли я повинен заряджати свій телефон?

Правило для літій-іонних акумуляторів полягає в тому, щоб в більшості випадків тримати їх заряд на 50% і більше. Коли заряд опуститься нижче 50%, зарядіть його трохи, якщо зможете.

Але не заряджайте його до 100 відсотків. Повна перезарядка НЕ ​​буде смертельною для вашого акумулятора. Але постійна повна перезарядка скоротить термін служби батареї.

Таким чином, правильний вибір для зарядки літій-іонного акумулятора становить від 40 до 80 відсотків за один раз. Намагайтеся не допустити падіння заряду акумулятора нижче 20 відсотків.

Чи повинен я заряджати акумулятор до 100%?

Експерти рекомендують виконувати повну перезарядку акумулятора від нуля до 100 відсотків ( «цикл заряду»), приблизно один раз на місяць. Це перекалібрует. Те ж саме стосується і ноутбуків.

Що таке ефект пам’яті акумулятора?

Ефект пам’яті акумулятора. це, коли акумулятор запам’ятовують заряд, якщо ви занадто часто не дозволяєте їм розрядитися до нуля. Таким чином, акумулятор, який часто заряджається від 20 до 80 відсотків, може «забути» про 40 відсотках, які залишилися незарядженими (0-20 і 80-100).

Звучить дивно, але це свого роду істина. але тільки для старіших нікелевих (NiMH і NiCd) акумуляторів, а не літій-іонних акумуляторів, які в вашому сучасному телефоні.

Літій-іонні (Li-ion) акумулятори не страждають від ефекту пам’яті акумулятора, тому вам потрібно робити зворотне: заряджати їх часто протягом дня, але не весь день, і не дозволяти їм розряджатися до нуля.

Як правильно заряджати акумулятор телефону

Чи можете ви вбити акумулятор телефону, заряджаючи його занадто часто або занадто довго? Ми зібрали кращі поради по догляду за батареями, щоб підтримувати працездатність акумулятора вашого телефону якомога довше.

Ми не особливо цікавимося акумулятором, поки телефон, планшет або ноутбук не перестане включатися або буде розряджатися і вимикатися занадто часто. Ось наші головні поради і прийоми для того, щоб отримати максимальний термін служби акумулятора.

У той час як більшість з нас живе в страху перед розряджає акумулятором телефону, коли ми виходимо з дому, ми не дуже турбуємося про можливу тривалість роботи цього акумулятора (приблизно від трьох до п’яти років). Але є способи зберегти акумулятор в першокласної формі для довгого і плідного життя.

Как правильно заряжать телефон? Продли жизнь батареи смартфона в 2 раза!

Акумулятори не працюватимуть вічно. Більшість виробників смартфонів кажуть, що їх пристрої оцінюють свої акумулятори на 300-500 циклів. Apple стверджує, що її батареї для ноутбуків досягають 80 відсотків від їх первісної ємності після 1000 зарядів.

Після цього акумулятори не можуть утримувати стільки електроенергії і будуть живити ваш пристрій протягом більш коротких періодів часу.

Отже, ось кілька порад, щоб продовжити термін служби акумулятора, будь то iPhone, телефон Android, телефон Windows, планшет або ноутбук.

Чи повинен я використовувати швидку зарядку?

У багатьох телефонів Android є функція, яка дозволяє швидко заряджати акумулятор телефону, так звану Qualcomm Quick Charge, або, в разі Samsung, Adaptive Fast Charging, але є й інші.

Ці телефони мають спеціальний код, зазвичай розташований в мікросхемі управління живленням (PMIC), який взаємодіє із зарядним пристроєм, і посилає потужність з більш високою напругою.

iPhone 6 не підтримує швидку зарядку, але його Qualcomm PMIC досить розумний, щоб розпізнати, коли ви використовуєте зарядний пристрій з більш високим підсилювачем (наприклад, те, що ви отримуєте з iPad), і це добре, тому що швидкий зарядний пристрій нагріває цей літій.іон акумулятор і викликає підвищений знос.

З тієї ж причини ви ніколи не повинні залишати свій телефон в нагрітому автомобілі, на пляжі або поруч з духовкою. Перегрів батареї скоротить термін її служби. І це ж стосується дуже низьких температур, тому не залишайте пристрій в морозильній камері або на снігу.

Як правильно заряджати акумулятор телефону

У цій статті з практичними порадами ми розповімо вам, як слід правильно заряджати акумулятор смартфона. Дотримуючись нижчеподаних інструкцій, ви зможете не тільки збільшити тривалість часу автономної роботи вашого смартфона, але і продовжите термін служби акумулятора.

Акумулятори смартфонів: правильно заряджаємо літій-іонні батареї

У більшості смартфонів на сьогоднішній день використовуються лише так звані літій-іонні акумулятори. Наведені нижче поради, отже, можуть бути застосовані саме до цього типу батарей. Для початку. кілька загальних приміток:

 • Так званий «ефект пам’яті», згідно актуальному науковому розумінню, літій-іонним акумуляторам не властивий. Нагадаємо, цей ефект проявляється в тому, що ємність батареї знижується, якщо вона не розряджається повністю перед тим, як знову буде заряджена.
 • В середньому термін служби літій-іонних акумуляторів становить три роки. зрозуміло, при правильній експлуатації.

Кращі поради для акумулятора вашого смартфона

Вбудована електроніка, задіяна для зарядки, захищає ваш акумулятор від найбільших проблем, які можуть виникнути в ході цього процесу, наприклад таких, як перегрів або перезарядка. Проте, на деякі речі увагу вам звернути все-таки слід:

 • Ви повинні дбайливо ставитися до вашого акумулятора смартфона, тобто ніколи не заряджати його повністю і ніколи не допускати його повної розрядки. Найкраще тримати рівень зарядки в межах між 30 і 70%.
 • Отже, не чекайте, поки ваш акумулятор в смартфоні повністю розрядиться, а якомога швидше підключіть його до мережі, як тільки отримаєте відповідне попередження системи про низький рівень заряду. Вже краще тоді повністю його заряджайте, а не розряджайте.
 • Зарядка недоцільна, якщо заряд акумулятора знаходиться на рівні від 30 до 70%.
 • Заряджайте акумулятор вашого смартфона при кімнатній температурі. Занадто високі і дуже низькі температури впливають на цикл зарядки мобільного телефону і прискорюють процес старіння батареї.
 • Якщо ви довгий час не використовуєте свій смартфон, рекомендується зберігати акумулятор окремо від пристрою в прохолодному місці (наприклад, на окремій полиці холодильника).

Про те, як ви можете відкалібрувати свій акумулятор під iOS або Android, ми розповідаємо в іншій статті з практичними порадами, а в ще одній наводимо інструкцію по заміні акумулятора в Nexus 5.

Як правильно заряджати батарею мобільного телефону?

На жаль, навіть сучасні технології не дозволяють «зберігати життя» вашого улюбленого гаджета без підзарядки занадто довго, тому важливо дбайливо ставитися до батареї. Для цього необхідно знати, як правильно заряджати акумулятор відразу після покупки пристрою, а також в процесі його експлуатації.

Як правильно заряджати телефон в процесі його експлуатації?

Отже, перша прогін акумулятора вже пройдена, і ви переходите в робочий режим експлуатації свого смартфона. Які ж правила його зарядки існують на даному етапі? Розглянемо їх далі:

 • Регулярно заряджайте пристрій. Дослідження показали, що АКБ, який регулярно розряджається більше, ніж на половину, починає втрачати свою енергоефективність вже після 1500 циклів зарядки, при показнику розрядки в 25%. через 2400 циклів. Тому намагайтеся якомога частіше заряджати свій телефон. Найбільш ефективно тримати його заряд в межах від 60% і вище.
 • Раз на місяць проводите розрядку-зарядку на 100%. Здавалося б, така процедура може суперечити описаних вище правил. Насправді ж, вона проводиться не для того, щоб підвищити ефективність роботи батареї, а для того щоб відкалібрувати індикатор заряду. У міру використання телефону він може давати деякі похибки і виводити недостовірну інформацію. Після повної зарядки-розрядки ця проблема усувається.
 • Прагніть виключати перегрів телефону. Велика кількість запущених «складних» додатків, прямий вплив високих температур і т.д все це негативно позначається на працездатності акумулятора. Відмінно рятують від програвав різні чохли, виконані з спінених матеріалів. Також стежте за кількістю відкритих додатків і не залишайте пристрій на сонці.
READ  Як дізнатися Mi аккаунт за номером телефону

Про правила зарядки Li-ion акумулятора ви також дізнаєтеся з наступного

Літій-іонний і літій-полімерний

Такі акумулятори є найбільш поширеними в сучасних девайсах. Це обумовлено простотою їх користування, а також більшою енергетичною ефективністю. Вони не вимагають повної розрядки і зарядки на початку експлуатації, але все-таки деяких правил в їх використанні потрібно дотримуватися:

 • При купівлі нового телефону з літієвим акумулятором не потрібно відразу підключати його до мережі. Варто дочекатися, поки рівень заряду АКБ знизиться до 10-12% і тільки потім підключати його в розетку.
 • Такий цикл необхідно повторити 2-3 рази.

Як правильно заряджати новий телефон?

Питання про те, як правильно заряджати новий мобільний телефон, хвилює дуже багатьох власників смартфонів. Але далеко не кожен знає про те, що спосіб зарядки телефону і необхідність в «розгоні» АКБ залежить від самого акумулятора. На сьогоднішній день використовуються три їх типи:

Нікель-металогідридний

Нікель-металогідридні АКБ зустрічаються сьогодні досить рідко. Якщо ж ви стали власником смартфона з такою батареєю, пам’ятайте, що він вимагає більш обережного і дбайливого ставлення до себе. Можна виділити 3 основні правила їх експлуатації:

 • Чи не перегрівати.
 • Чи не перезаряджати.
 • Чи не переразряжать.

Нікель-металогідридні батареї на відміну від літієвих обов’язково необхідно «прогнати» після покупки пристрою. Для цього буде достатньо 3-4 циклів повної зарядки і розрядки. Варто пам’ятати, що процес зарядки до того, як індикатор покаже 100%, краще не переривати. Це може знизити ефективність роботи АКБ і його енергетичну ємність.

типи акумуляторів

Процес зарядки акумулятора залежить від його типу. Перелічимо основні:

Как заряжать Li ion аккумулятор телефона, смартфонна, планшетов и других гаджетов

Нікелеві акумулятори застосовуються рідше, ніж літієві.

Літієві батареї відрізняються типом електроліту. В літій-іонному електроліт рідкий. До їх переваг відносять тривалий термін служби, до недоліків. низьку енергоефективність і значну вагу. В літій-полімерних акумуляторах електроліт гелеобразний. Тому батареї тонкі і легкі, але з більшою ємністю.

При зарядці батарей використовуйте тільки рідне зарядний пристрій.

Як зарядити акумулятор телефону?

Для нових телефонів рекомендують провести «ціклованіе» батареї. Ця процедура особливо важлива для нікелевих батарей, у яких є «ефект пам’яті». При неправильному режимі зарядки такі акумулятори втрачають ємність. Літієві акумулятори позбавлені цього недоліку, але, тим не менш, деяких правил варто дотримуватися.

Літієві акумулятори не ставлять відразу на зарядку. Потрібно розрядити батарею до 10-15%. Після цього поставити акумулятор на повну зарядку. Повторити повний цикл 2-3 рази. Більше не варто, так як може привести до зворотного результату. акумулятор вийде з ладу швидше, ніж належить.

Как заряжать новый телефон? Что нужно сделать сразу после покупки нового смартфона. Действия

Через годину-півтори телефон з іонним буде сигналізувати про повну зарядку. Насправді, батарея підзарядитися десь на 70-80%. Тому після такого сигналу, зарядний пристрій не варто виключати ще пару годин. NiMH акумулятори вимагають більшої уваги. Про них треба пам’ятати три речі: ці акумулятори можна перегрівати, перезаряджати і переразряжать. Перед зарядкою треба розрядити по максимуму, а лише потім ставити на підзарядку. Переривати процес зарядки небажано. це скорочує термін служби батареї. Пристрій відключається тільки після повної зарядки. Цикл повторюється 4-6 разів, хоча якісні батареї повністю відновлюють свій потенціал після 1-2 циклів.

Як зарядити акумулятор телефону безпосередньо від ноутбука

Для початку треба перевірити чи можливе підключення вашого телефону до ноутбука через USB-порт. Це можна дізнатися або з інструкції по користуванню телефону або на офіційному сайті. Якщо така можливість є, то просто підключаємо телефон через USB-кабель до комп’ютера.

Інструкція для першого заряду акумулятора

На тлі всіх перерахованих вище версій, можна скористатися загальною інструкцією, як зарядити новий телефон і скільки разів це потрібно зробити для правильного калібрування. Після покупки мобільного пристрою його потрібно включити відразу і повністю розрядити, до нуля. Потім гаджет ставиться на зарядку, і АКБ наповнюється енергією на 100 відсотків. При цьому сам телефон повинен бути вимкнений.

Після повної зарядки телефон активізується, і вся процедура повторюється заново. Повна розрядка і потім. наповнення. Таку калібрування потрібно повторити як мінімум тричі, а краще 5 разів. Це допоможе на більш тривалий час зберегти працездатність АКБ. Якщо продавець не повідомив метод, як в перший раз заряджається батарея, використовуйте загальні рекомендації.

Якщо все ж залишилися сумніви, як правильно заряджати акумулятор, запитати про це можна у продавця при придбанні мобільного пристрою. А ще до смартфонів повинна додаватися інструкція, де вказується тип батареї, як правильно зарядити і скільки разів виконується «прокачування».

Калібрування нового зарядного пристрою можна і не робити. Однак в такому випадку через кілька місяців роботи може знадобитися новий акумулятор для телефону. Якщо не здійснити первинну калібрування, то зростає ризик, що пристрій через 100-150 днів буде працювати тільки у включеному в мережу стані.

Як правильно заряджати телефон? Будь він новим чи старим, зношений чи його акумулятор, брендовий (Samsung, Xiaomi, Apple) або китайський «ноунейм». в 2019-му році правила зарядки батареї для всіх мобільних пристроїв однакові з точки зору науки.

Дізнайтеся, що найкраще підходить для підзарядки вашого телефону, планшета або будь-якого іншого сучасного портативного гаджета на основі доказів і тверджень вчених.

Чи можна перервати зарядку акумулятора?

Часткове заповнення ємності елемента живлення не завдає жодної шкоди. це самий практичний спосіб підтримки смартфона або іншого мобільного пристрою в автономному стані.

Як правильно заряджати телефон і будь-який інший мобільний пристрій?

Інструкція однаково підходить для всіх сучасних гаджетів, які використовують акумулятор типу Li-Ion або Li-Polymer: смартфони (iPhone, Android, Windows Phone, BlackBerry. на будь-якій платформі); телефони (Java MID2.0, Symbian, Nokia, всілякі китайські «звонилки»); планшети (на базі Windows, iOS, «Android»); GPS-навігатори ручні, переносні, для автомобілів; Smart-годинник (Xiaomi Mi Band, Android Wear, Apple Watch, Samsung Gear і так далі); ноутбуки (від нетбуків до ультрабуків і ігрових PC); інша автономна високотехнологічна продукція.

Чи слід відключати телефон від розетки, коли він уже заряджений?

Бажано. в більшості ситуацій небезпечно залишати без нагляду черговий споживач в розетці. Спільнота експертів по акумуляторів наводить докази, що процес зарядки в телефоні повністю контролюється і відключає подачу енергії від зарядного пристрою, коли ємність акумулятора вже заповнена, але перестрахуватися тут не завадить.

Чи можна перервати зарядку акумулятора?

Часткове заповнення ємності елемента живлення не завдає жодної шкоди. це самий практичний спосіб підтримки смартфона або іншого мобільного пристрою в автономному стані.

BETATECH.COM.UA 2022