Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Як прискорити роботу комп’ютера Windows

налаштування електроживлення

Ця проблема властива ноутбуків, нетбуків і ін. Компактним гаджетам, що працює від батареї.

Справа в тому, що є кілька режимів роботи: економний (коли на шкоду продуктивності, ноутбук економить енергію для більш тривалої роботи від акумулятора), звичайний, і висока продуктивність.

прискорити, робот, комп, ютера, windows

І за замовчуванням, найчастіше стоїть звичайний (збалансований), або економний.

Для початку рекомендую відкрити панель управління за адресою:

Панель управління \ Обладнання і звук \ Електроживлення

Далі ви повинні побачити кілька планів електроживлення. Поставте збалансований режим або режим високої продуктивності.

Для детальної настройки електроживлення: спочатку натисніть посилання “Змінити настройки плану” (навпроти обраного режиму харчування), потім внизу екрану відкрийте посилання “Змінити доп. Параметри харчування”. Далі можна розкривати потрібні вкладки і налаштовувати кожен параметр окремо.

Наприклад, часто потрібно налаштувати роботу жорсткого диска (заборонити йому зупинятися), або відрегулювати яскравість монітора (прибрати адаптивність), та ін.

Крім цього, параметри електроживлення можуть задаватися в спеціальних утиліти. Наприклад, такі зустрічаються на ноутбуках Sony, Acer, Lenovo і ін.

Як правило, відкрити їх налаштування можна через помічника в треї, поруч з годинником (скрін нижче). Якщо в треї нічого такого немає. перевірте панель управління Windows.

Як оптимізувати і прискорити Windows 7? Набридла довге завантаження системи і її повільна робота

Підкажіть, чому моя Windows 7 після установки нормально працює, все швидко відкривається і завантажується. Через 2-3 тижні. її ніби підміняють: комп’ютер починає довго грузиться, провідник неохоче реагує, вся робота якось повільно йде.

Чи можна оптимізувати і прискорити систему, без її систематичної переустановлення, щоб вона швидко працювала, як після переустановлення системи?

Досить типова поведінка Windows, причому, сама по собі сімка тут не винна, таке ж було б, наприклад, і з десяткою.

Справа в тому, що з часом в Windows накопичується велика кількість “сміття” (тимчасові файли, кеш та ін.), Нові програми прописують себе в автозавантаження, з’являються всякі гаджети та ін все це починає “є” оперативну пам’ять, завантажувати процесор. дискову підсистему, що в кінцевому підсумку позначається на продуктивності.

У цій статті приведу кілька найважливіших рекомендацій, що дозволяють оптимізувати і прискорити систему (до речі, варіанти з апгрейдом, наприклад, у вигляді покупки додаткових планок ОЗУ або SSD-диска, в статті не розглядаю).

14 січня 2020 р. Microsoft припиняє тих. підтримку Windows 7. Власне, всім рекомендую почати переходити на Windows 10.

Дефрагментація диска (мова тільки про HDD)

Дефрагментація. це процес перерозподілу файлів на диску так, щоб вони розташовувалися в безперервних областях (так, щоб їх з диска можна було швидше вважати).

Що дає дефрагментація. наочне уявлення

Якщо робити регулярно дефрагментацію жорсткого диска (HDD). то швидкість читання і запис файлів у вас буде трохи вище (особливо, фрагментації схильна до файлова система FAT 32). Більш докладно про дефрагментації можете дізнатися на Вікіпедії.

  Запустити вбудований дефрагментатор дисків в Windows 7. Для цього достатньо відкрити “Мій комп’ютер”, відкрити властивості потрібного диска. Потім відкрити вкладку “Сервіс” і натиснути кнопку “Виконати дефрагментацію.”. Далі система проведе аналіз диска на необхідність його дефрагментації.

 • Ще більш кращий варіант. встановити спеціальну утиліту для дефрагментації. Про них ви можете дізнатися в одній з моїх попередніх статей.
 • Очищення сміття з системи

  Як би ви акуратно не користувалися своєю Windows, все одно, з часом, в ній накопичується велика кількість сміття: старі хвости в реєстрі від давно видалених програм, тимчасові файли, що залишилися при установки якого-небудь ПО, кеш браузерів і т.д. Всі ці файли, в міру накопичення, починають позначатися на продуктивності системи в цілому.

  READ  Як зробити нормальний екран на комп'ютері

  Часом, у користувача такого “сміття” накопичується на кілька десятків гігабайт!

  Пару раз на місяць рекомендується чистити свою Windows від подібного “сміття”. Робити це можна, як за допомогою стандартного чистильника в Windows, так і за допомогою сторонніх утиліт (рекомендую другий варіант).

  Щоб тут не повторюватися і не розписувати, як і що, рекомендую Вам ознайомитися з моєю інструкцією (посилання наведена трохи нижче).

  Служби: які можна відключити

  За замовчуванням в Windows включено досить багато служб, які віднімають оперативну пам’ять і так чи інакше позначаються на продуктивності (мушу зазначити, що відключення “зайвих” служб особливо помітно на малопотужних PC з невеликою кількістю оперативної пам’яті).

  Наприклад, якщо у вас немає факсу. навіщо вам ця працююча служба, або диспетчер друку. якщо немає принтера?

  Оптимізація в цьому кроці полягає в тому, щоб відключити ті служби, які не потрібні саме на вашому PC. Щоб відключити якусь службу, необхідно відкрити їх список. Для цього натисніть клавіші WINR. введіть services.msc. натисніть OK.

  Як відкрити список служб в Windows 7 // services.msc

  Далі в списку виберіть якусь служби: зліва з’являється її опис. Для відключення служби. відкрийте її подвійним клацанням лівої кнопки миші (в своєму прикладі я вибрав центр поновлення).

  Потім в графі “Тип запуску” поставте варіант “Відключено”, а потім натисніть кнопку “Зупинити”. Таким чином ви зупините роботу служби, і вона більш не запускається буде.

  Забороняється відключати все підряд служби, частина з них потрібні для нормальної роботи системи. У будь-якому випадку, перш ніж робити зміни. прочитайте опис служби, чи зрозумілий сенс. А взагалі, створіть контрольну точку (бекап). якщо раптом що, спокійно відкотіться.

  Які служби “можна” відключити в Windows 7:

  • Windows CardSpace;
  • Windows Search;
  • Автономні файли;
  • Агент захисту мережевого доступу;
  • Адаптивна регулювання яскравості;
  • Архівація Windows;
  • Допоміжна служба IP;
  • Вторинний вхід в систему;
  • Угруповання мережевих учасників;
  • Диспетчер автоматичний підключень віддаленого доступу;
  • Диспетчер підключень віддаленого доступу (якщо немає VPN);
  • Диспетчер посвідчення мережевих учасників;
  • Журнали та оповіщення продуктивності;
  • Захищене сховище;
  • Налаштування сервера віддалених робочих столів;
  • Політика видалення Smart-карт;
  • Прослуховувач домашньої групи;
  • Складальник подій Windows;
  • Мережевий вхід в систему;
  • Служба введення планшетного PC;
  • Служба завантаження зображень Windows (WIA) (якщо немає сканера або фотика);
  • Служба планувальника Windows Media Center;
  • Smart-карта;
  • Вузол системи діагностики;
  • Вузол служби діагностики;
  • Факс;
  • Хост бібліотеки лічильника продуктивності;
  • Центр забезпечення безпеки;
  • Служба Windows Update (рекомендую відключати на час. А оновлення проводити в ручному варіанті, тому що в авто-режимі часто ця служба створює високе навантаження, через яку гальмує PC).

  Драйвера: чи все з ними в порядку

  Драйвер. драйверу ворожнечу! Від версії драйвера залежить дуже багато чого. Наприклад, ті драйвера, які встановлюються в систему разом з Windows. далеко не завжди працюють оптимально (наприклад, мережева карта може працювати не на всі свої можливості (зі зниженою швидкістю), драйвер на відеокарту взагалі не можна налаштувати і ін.).

  До того ж у вас в системі можуть бути не встановлені зовсім драйвера на частину обладнання (як на скріншоті нижче). До речі, щоб подивитися на яке обладнання немає драйвера. відкрийте диспетчер пристроїв (поєднання клавіш WinR. Потім введіть команду devmgmt.msc).

  Драйверів немає накарту, мережевий контролер, Ethernet-контролер і т.д.

  • Кращий варіант: завантажити драйвера з сайту виробника вашого комп‘ютера / ноутбука. Також можна скористатися диском з драйверами, який йшов разом з PC при покупці (якщо зберігся). Якщо не знаєте своє обладнання, можете скористатися утилітами для визначення характеристик PC.
  • Можете скористатися програмами для автоматичного оновлення драйверів. У мене на сайті присвячено їм кілька статей, одна з посилань перед вами.
  • Якщо є можливість: рекомендую перевірити відразу кілька версій драйверів (особливо на відеокарту). Часто буває, що старіший драйвер працює краще нового.
  READ  Як встановити програму на комп'ютер

  Індексація файлів

  За замовчуванням в Windows 7 включена індексація вмісту файлів для більш швидкого пошуку (наприклад, вводите якусь фразу з текстового файлу, а Windows знаходить вам його на диску. Зручно!).

  Але я помітив, що цією функцією користуються від сили 10% користувачів. Так якщо вона не потрібна Вам, а їсть порядно ресурсів дискової підсистеми, може бути її слід відключити?

  Для цього треба зайти в “Мій комп’ютер”, виберіть диск і відкрийте його властивості.

  Далі у вкладці “Загальні” зніміть галочку з “Дозволити індексувати вміст файлів на цьому диску на додаток до властивостей файлу”. Натисніть OK, тепер індексація повинна бути відключена.

  Про нас

  Як прискорити роботу комп’ютера

  Кожному хочеться, щоб комп’ютер працював на максимальній швидкості. Але часом здається, що все просто зупинилося. Ми думаємо, що можемо це виправити. Але далеко не завжди знаємо, як саме його розігнати. Є кілька чинників, здатних уповільнювати роботу комп’ютера, і зазвичай з часом ситуація лише погіршується. Ми розповімо про ці фактори і поділимося порадами щодо прискорення роботи вашого PC.

  Як звільнити місце на диску

  Вільне місце життєво необхідно для управління даними, їх читання і запису. Воно використовується при оновленні Windows і під час роботи комп’ютера в цілому. Існують три основні методи звільнити місце на диску і прискорити роботу PC.

  видаліть непотрібне програмне забезпечення

  Іноді ми купуємо або завантажуємо програму на свій пристрій, не особливо замислюючись про необхідність цього. Можливо, ми скористаємося їй всього один раз. Але вона буде займати дорогоцінний місце. Тому важливо видаляти ПО, яке стало непотрібним.

  Але позбутися від зайвих програм. лише півсправи. Деякі виробники встановлюють на свої пристрої непотрібні вам ресурсомісткі програми. Видалити їх можна за допомогою декількох інструментів (в залежності від версії ОС Windows).

  Для видалення ПО скористайтеся наступною функцією:

  • Windows 7. «Програми та засоби»
  • Windows 8. «Видалення програми»
  • Windows 10. «Програми та можливості»

  перенесіть файли на зберігання в хмару або на зовнішній диск

  Чим заповнене ваше сховище? Файлами, звичайно. Щоб не захаращувати файлами систему, варто зберігати їх десь поза комп‘ютера. Допомогти з цим може хмара.

  Для зберігання даних є безліч хмарних платформ, таких як Dropbox, iCloud або Google Drive. Багато з них безкоштовні і дозволяють зберігати певну кількість файлів, не вимагаючи за це ні копійки. Але якщо хмарне сховище вам не підходить, можна скористатися зовнішнім диском. Це відмінний спосіб прискорити роботу комп’ютера.

  позбудьтеся від непотрібних файлів

  Якщо ви коли-небудь блукали по папках на своєму комп’ютері, то напевно помічали безліч файлів-дублікатів. І бачили в них непотрібні файли.

  Дивне довге ім’я ще не означає, що файл марний, але виключати таку можливість не варто. Дублікати, тимчасові файли з Інтернету і непотрібні дані можуть займати дорогоцінний місце в пам’яті вашого PC. Позбувшись від них, ви серйозно прискорите роботу комп‘ютера.

  Для пришвидшення перегляду, вимкніть програми з автозапуском

  Как ускорить работу windows 10 ? Максимальная производительность !

  Під час завантаження компютера ОС Windows автоматично запускає певні програми. Частина з них вам потрібна, тоді як без інших можна обійтися. Відключивши їх, ви нічого не помітите. Хіба що ваш пристрій буде завантажуватися набагато швидше. Щоб дізнатися, як прискорити роботу комп’ютера за допомогою цього методу, виконайте наступні дії.

  READ  Як перевстановити BIOS на комп'ютері

  12 способів, як прискорити роботу Windows

  Одночасно натисніть клавіші Windows і R.

  Введіть «msconfig» і натисніть Enter.

  На вкладці «Служби» відзначте прапорцем пункт «Не відображати служби Майкрософт».

  Зніміть прапорці поруч із програмами, які вам не потрібні при запуску.

  Якщо ви передумаєте, виконайте кроки 1 і 2, а потім в списку служб відзначте прапорцями програми, які хочете запускати при завантаженні PC.

  дефрагментируйте диски

  Для цієї процедури відмінно підходить програма дефрагментації дисків Windows. Ви вже знаєте, що наявність вільного місця в пам’яті компютера допомагає прискорити його роботу. Про це точно не варто забувати, якщо ви займаєтеся вирішенням проблеми з повільним PC.

  Дефрагментація не звільняє місце на диску, але все ж допомагає комп’ютеру працювати швидше. Вона впорядковує дані на жорсткому диску і має в своєму розпорядженні файли в зручному для системи порядку.

  Дефрагментація може зайняти деякий час, особливо якщо ви виконуєте її вперше. Але воно того варте. Щоб відкрити програму для дефрагментації, введіть «defrag» в рядок пошуку меню «Пуск» і натисніть «Дефрагментація диска». Якщо на вашому PC встановлена ​​ОС Windows 7, знайти програму можна так: «Усі програми» «Стандартні» «Службові програми» «Дефрагментація диска».

  ПРИМІТКА. Твердотільні накопичувачі (SSD) дефрагментировать не потрібно.

  відключіть анімацію

  Деякі функції додані в Windows для краси. В їх число входять анімації і переходи. Якщо комп’ютер новий або володіє завидними характеристиками, вони виглядають красиво і стильно. Але при цьому вони впливають і на швидкість роботи.

  Якщо ви хочете, щоб комп‘ютер працював швидше, спробуйте відключити анімацію.

  Щоб вирішити проблему з повільною роботою комп’ютера, виконайте такі дії.

  Анімації займають багато ресурсів процесора, тому їх відключення не тільки підвищить швидкість роботи комп’ютера, але і дозволить довше працювати від акумулятора. Два зайця одним пострілом.

  позбудьтеся від вірусів

  Виконали всі перераховані поради, але продуктивність залишає бажати кращого? Можливо, ваша система заражена вірусом. Не хвилюйтеся. Не всі програми, що викликають проблеми, є справжніми вірусами. Позбавлення від вірусів і шкідливих програм. відмінний спосіб прискорити роботу PC.

  Але як вирішити проблему? Все просто. Встановіть антивірус і додаток для захисту від шкідливих програм. Але пам’ятайте: їх потрібно постійно оновлювати. І не забудьте включити захист в реальному часі.

  Життя занадто коротке, щоб витрачати час через повільну роботу комп’ютера. Але поради, якими ми поділилися, допоможуть вам прискорити свій PC. Якщо все це виглядає занадто складно і нудно, нічого страшного: прискорити роботу комп’ютера можна за допомогою спеціального додатку. CCleaner.

  CCleaner оновлює ПО, очищає пристрій і допомагає відключити програми, які уповільнюють завантаження комп’ютера.

  Програму CCleaner скачали більше 2,5 млрд разів!

  Кредитна карта не потрібна: просто встановіть програму і запустіть сканування.

  Часто задавані питання

  Є безліч способів прискорити роботу комп‘ютера самостійно і безкоштовно. Наприклад, можна відключити непотрібні програми з автозапуском, видалити непотрібні файли або дефрагментировать жорсткий диск. У CCleaner є кілька відмінних безкоштовних додатків, які допоможуть вам в цьому.

  Деякі файли і програми необхідні комп’ютеру для роботи, але тимчасові файли, невикористовувані додатки, дані браузерів і вміст папок для віддалених об’єктів можна сміливо видаляти.

  прискорити, робот, комп, ютера, windows

  Звичайно, персональний комп’ютер поступається ігрової консолі, але за допомогою правильного обладнання та програмного забезпечення їх сили можна зрівняти або навіть вивести PC в лідери. CCleaner допоможе підтримувати комп’ютер в оптимальній формі під час гри.

  BETATECH.COM.UA 2021