Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як скинути BIOS на материнській платі Asus

Table of Contents

Як скинути BIOS за допомогою батарейки 2032?

Елементарно! Дотримуйтесь наступних кроків в цій короткій інструкції з відновлення:

Как сбросить БИОС? Сброс BIOS до заводских настроек

 • вимикаємо комп’ютер.
 • Відключаємо Блок живлення (натискаємо на кнопку OFF на задній кришці БП). Якщо кнопки немає, просто витягніть шнур живлення.
 • Натискаємо на кнопку запуску PC. це потрібно, що б розрядити конденсатори.
 • Відкриваємо бічну кришку корпусу.
 • Витягуємо батарейку формату 2032 на 5-10 хвилин.
 • Після закінчення зазначеного часу, вставляємо назад і запускаємо домашній комп’ютер.

А тепер пару слів про те, чому відбувається саме так. Дана батарейка, живить мікросхему биоса, дозволяючи зберігати виставлені настройки, навіть коли PC позбавлений електрики. Інакше кажучи. підтримувати енергію в чіпі нічому, адже батарейка витягнута, відповідно всі налаштування форматируются, автоматично «підтягуючи» стандартні значення.

До речі, на деяких ноутбуках і старих материнських платах, батарейка припаяна до проводів. У цьому випадку просто витягніть їх із гнізда, де вони підключені. Тільки не забудьте який це був роз’єм, так як в ноута розібратися складніше ніж в настільних комп’ютерах. І перед процедурою відключіть акумулятор, і витягніть провід з розетки.

Скидання біоса в сервісних центрах. заміна мікросхеми.

Сказати по-чесному? Мені просто треба було знайти причину. Напевно такі випадки бували, коли заміна чіпа биоса була необхідна. До речі, таке часто трапляється з ноутбуками.

Сам чіп міг вийти з ладу, може його замкнуло чимось або пробило струмом. У сервісному центрі його Випаяв і впаяють новий. не знаю, чи вважається це поверненням до заводських налаштувань биоса, проте згадати такий варіант я був зобов’язаний.

Як скинути BIOS швидко, за допомогою перемички-джампера CLRTC / CLR CMOS.

CLRTC зустрічається в основному в дошках від Asus. В інших випадках цей Джампер, або як у нас називають. перемичка, зветься CLR CMOS.

Ще джампер може називатися CLCMOS, Clear CMOS, Cl_CMOS, Clear Rtc. в загальному позначень багато, а суть одна. Перемикая контакти, ми позбавляємо підживлення енергії мікросхеми біоса і він скидається до заводських налаштувань.

Зазвичай дана перемичка знаходиться внизу системної плати, під вищезгаданої батарейкою 2032 формату.

Що треба зробити для обнулення BIOS через джампер CLRTC / CLR CMOS:

 • Вимкнути комп’ютер.
 • Відключити живлення у БП.
 • знайти перемичку.
 • Взяти що-небудь металеве. відмінно підійде викрутка.
 • Замкнути на пару секунд контакти.

Головне бути обережним і не пошкодити доріжки на друкованій платі материнки, та й не замкнути чогось зайвого!

Як легко скинути BIOS до заводських налаштувань. показую.

Зараз такі часи, що розгін оперативної пам’яті або процесора став невід’ємною частиною будь-якого настільного або ігрового компьютера.Но буває так, що розігнати ОЗУ, скажімо до 3200 Мгц, не виходить, а комп’ютер після маніпуляцій з БІОС не завантажується в Windows. Вихід у вас тільки один. скидати настройки BIOS / UEFI до стандартних « заводських »налаштувань.

Як це зробити, я розповім детально в цій статті і докладу відео з Гайдом.

Як і обіцяв, невелике відео, де я показую, куди необхідно натиснути, щоб BIOS повернувся в стандартні значення. Якщо з якоїсь причини, ви не можете дивитися відео, то і оцінюйте матеріал.

Як скинути настройки BIOS або UEFI

Розглянемо кілька варіантів, за допомогою яких можна скинути настройки BIOS або UEFI за замовчуванням.

READ  Як скинути навушники Xiaomi AirDots

Перший варіант. При включенні комп’ютера необхідно перейти в налаштування BIOS або UEFI. Для цього слід натиснути відповідну клавішу, найчастіше це F2 або Delete. Часом є підказка в нижній частині екрана:

В налаштуваннях, найчастіше, перейшовши в пункт «EXIT» і вибравши «Load Setup Defaults», можна відновити значення всіх опцій BIOS, тобто перевести їх дефолтний стан.

Другий варіант. Скинути заводські настройки БІОСа можна, вийнявши батарейку з системного блоку або ноутбука на

Третій варіант підійде в тому випадку, якщо на материнській платі є спеціальна перемичка, як показано на малюнку.

При її замиканні також виконається скидання налаштувань UEFI або BIOS. Рекомендую робити «reset» на відключеному від електромережі системному блоці.

Хочу звернути увагу на те, що якщо були зроблені певні настройки для запуску операційної системи, найчастіше пріоритет завантаження і режим роботи носія інформації будуть скинуті. В такому випадку ОС не запуститися, тому необхідно буде знову провести конфігурацію БІОС.

Фото- і відеоматеріали взяті з каналу ServLesson на YouTube.

Як скинути BIOS на материнській платі

Необхідно вимкнути комп’ютер і повністю його знеструмити, потім відкрити кришку системного блоку. У більшості випадків, на материнській платі передбачено два варіанти скидання BIOS:

 • За допомогою перемички
 • Вийнявши батарейку CMOS

PhoenixBIOS

Переходимо в останню вкладку EXIT, вибираємо Load Setup Defaults і тиснемо клавішу Enter. спливе повідомлення, підтверджуємо дії вибравши Yes.

Потім виходимо і зберігаємо налаштування за допомогою натискання клавіші F10 або вибравши Exit Saving Changes, підтверджуємо натиснувши Yes.

перемичка

Дешеві материнські плати (наприклад від Asus) грішать тим, що періодично глючать. Так як BIOS не завантажили, доведеться робити скидання за допомогою перемички з маркуванням Clear CMOS:

Порада! Якщо перемичок більше ніж 3, не переживайте. Коротке замикання в ній потрібні контакти зліва на право, як зазначено в інструкції. Подальші контакти замикати не потрібно.

Причини скидання BIOS

Оскільки BIOS є своєрідною програмою, то при бажанні власники PC можуть внести зміни і в його налаштування, бажаючи розігнати відеокарту або безпосередньо сам процесор. У зв’язку з цим найпоширенішою причиною, по якій доводиться здійснювати скидання BIOS, є саме розгін відеокарти.

Розганяючи відеокарту або процесор, користувач хоче збільшити продуктивність електронної обчислювальної машини. Однак, задавши критичні параметри для вищевказаних пристроїв, комп’ютер в черговий раз перестане завантажуватися, оскільки в BIOS надходить інформація про перевищення температурного режиму конкретного девайса.

І в зв’язку з тим, що BIOS розглядає це як найвищого ризику, він перешкоджає подальшій завантаженні операційної системи.

Існує ще одна причина, що провокує некоректну роботу BIOS. Як будь-яка програма, що інсталюється на PC, BIOS також може піддаватися оновленню. Однак трапляється так, що файли оновлення були спочатку завантажені некоректно, оскільки вони були призначені для іншої материнської плати. Провівши таке неграмотне оновлення. власник розумної машини сам провокує погану роботу комп’ютера.

Установка пароля, який згодом благополучно забувається, також орієнтує користувача на скидання BIOS.

Фахівці можуть назвати ще кілька причин, внаслідок яких доводиться замислюватися про те, що BIOS не функціонує належним чином. Коли при натисканні кнопки включення нічого не відбувається, можуть тільки видаватися не зовсім звичні звуки; якщо комп’ютер мимовільно перезавантажується або піддається частих зависань, корисно здійснити скидання BIOS на заводські настройки на PC.

Кнопка для обнулення BIOS

Моделі ноутбуків, випущені за останні 2-3 роки, дають можливість обійтися без розбирання пристрою. Для скидання BIOS досить виконати наступні дії:

 • Вимкнути і перевернути ноутбук кришкою вгору;
 • Перевірити нижню частину на наявність напису CMOS на корпусі, біля якої може бути спеціальний отвір для обнулення BIOS;
 • Вставити в отвір гострий предмет типу скріпки або гвоздика і потримати його півхвилини;
 • включити ноутбук.

Якщо ніяких отворів ззаду ноутбука не виявлено, його слід розібрати.

Увага! Подальші інструкції. тільки для просунутих PC-користувачів!

Пам’ятайте, що зняття кришки і розбір комп’ютера веде до втрати гарантії.

Перед розбиранням обов’язково видалити периферійні пристрої (відключити шнур живлення, якщо комп’ютер знаходиться на зарядці, витягти флешки і кабелі підключення до іншої техніки) і акумулятор.

Скидання налаштувань BIOS в Asus UEFI BIOS

У материнських плат Asus є два інтерфейси UEFI. один використовувався на старих материнських платах, що вийшли приблизно до 2014 року, другий використовується на всіх нині випускаються материнських платах. Тому, якщо ви не дізнаєтеся візуально інтерфейс вашого BIOS / UEFI, не поспішайте закривати сторінку з цією інструкцією, а просто перегорніть далі.

READ  Як повернути годинник на екран телефону

Для чого може знадобиться скидання BIOS до заводських налаштувань

BIOS (абревіатура від англійського basic input / output system, тобто «базова система введення-виведення»). це набір мікропрограм і протоколів для управління компонентами комп’ютера і синхронізації їх роботи. Цей інтерфейс відноситься до системного програмного забезпечення. Більш того, BIOS можна вважати системоутворюючим, так як без нього комп’ютер працювати просто не буде. компоненти не зможуть зістикуватися на апаратному рівні.

Цей термін застосовується до платформи PC, тобто IBM-сумісних комп’ютерів і ноутбуків формату АТ і АТХ. У пристроях, що використовують іншу архітектуру, цей інструмент називається інакше. Записаний BIOS в мікросхемі CMOS на материнській платі.

Скинути BIOS на ноутбуці може знадобитися в таких випадках:

 • Власник неправильно виставив настройки або зробив розгін обладнання, тому система краш або вилітає в «синій екран смерті».
 • Користувач забув пароль на вхід, тому не може авторизуватися в Windows і експлуатувати комп’ютер.
 • Проведено апгрейд комплектуючих і на старих налаштуваннях БІОС пристрій вже лагает.
 • Комп’ютер не може завантажити операційну систему, так як виставлений невірний пріоритет завантаження з накопичувачів.
 • Система не бачить жорсткий диск через некоректну активації режиму AHCI / RAID.
 • Невдала прошивка БІОС до більш нової версії.

У будь-якому з цих випадків скидання налаштувань BIOS на ноутбуці. іноді єдиний спосіб усунути проблему. Однак це не панацея: існують поломки, пов’язані з роботою цієї системи, але які обнуленням установок усуваються.

UEFI. графічна оболонка для БІОС, адаптована під сучасні материнські плати. Якщо в «голом» BIOS управляти настройками можна тільки за допомогою клавіш зі стрілками і сервісних кнопок, то UEFI вже підтримує введення команд за допомогою мишки. Для нинішнього покоління користувачів це більш зручно і звично.

До заводських налаштувань через BIOS

Найчастіше скидання налаштувань призведе до включення PC і його нормальному завантаженні.

Але в тому випадку, якщо протягом обнулення БІОСа вийшла помилка, наприклад, на пункті вибору носія системи, потрібно буде знову перейти в BIOS і перейти в спеціальні настройки: 1. Перейти в BIOS; 2. Знайти розділ Boot; 3. У вкладці Boot Mode змінити пункт UEFI на Legacy; 4. Зберегти настройки та ребутнуть сістему.Такой спосіб має шанс не спрацювати, наприклад, якщо на Біосе встановлений пароль, або він недоступний по ще якоїсь причини.

Скидання налаштувань BIOS в MSI UEFI BIOS

У головному меню BIOS вибираємо пункт “Mainboard settings” ( “Settings”).

У меню, вибираємо пункт “Restore Defaults”.

З’явиться віконце із запитом на підтвердження дії. “Load Optimized Defaults?”. Відповідаємо “YES”.

Тепер необхідно вийти, зберігши скинуті настройки BIOS. Для цього переходимо до пункту “Save Changes and Reboot”.

На питання, чи дійсно ми хочемо перезавантажитися. Save configuration and reset. відповідаємо “YES.

Після цього комп’ютер перезавантажиться, а його налаштування BIOS будуть скинуті на налаштування за замовчуванням.

Коли необхідно робити скидання налаштувань BIOS?

Давайте для початку розберемося, в яких саме випадках необхідно робити скидання налаштувань BIOS:

 • У разі, якщо ви забули пароль для входу в BIOS або операційну систему.
 • Коли комп’ютер не завантажує ОС, наприклад змінений пріоритет завантаження в налаштуваннях.
 • Якщо в налаштуваннях BIOS були внесені некоректні зміни.

Ось це основні причини, за якими зазвичай необхідно робити скидання налаштувань базової системи введення-виведення. Є, звичайно і багато інших причин: у разі розгону процесора або відеокарти, коли переборщили, а старі комп’ютери не вміють автоматично повертати повернутися до початкового значення для нормальної температури компонента.

Може бути і причина по якій необхідно обнулити BIOS. це неправильне оновлення оного, погана прошивка і все таке. У разі, якщо комп’ютер не включається, а лише видає звуки (сигнали BIOS) то скинувши настройки в деяких випадках також можна вирішити цю проблему.

Скидання BIOS в меню налаштувань

Перший і найпростіший спосіб. зайти в BIOS і скинути настройки з меню: в будь-якому варіанті інтерфейсу такий пункт є в наявності. Покажу кілька варіантів розташування даного пункту, щоб було ясно, де шукати.

READ  iPhone 11 які навушники в комплекті

Для того, щоб зайти в BIOS зазвичай потрібно натиснути клавішу Del (на комп’ютері) або F2 (на ноутбуці) відразу після включення. Однак, бувають і інші варіанти. Наприклад, в Windows 8.1 з UEFI, потрапити в налаштування можна, використовуючи додаткові варіанти завантаження. (Як зайти в BIOS Windows 8 і 8.1).

У старих варіантах BIOS, на головній сторінці налаштувань можуть бути присутніми пункти:

 • Load Optimized Defaults. скидання налаштувань на оптимізовані
 • Load Fail-Safe Defaults. скидання на стандартні параметри, оптимізовані для зниження ймовірності збоїв.

На більшості ноутбуків, скинути налаштування BIOS можна на вкладці «Exit», вибравши пункт «Load Setup Defaults».

На UEFI все приблизно так само: в моєму випадку пункт Load Defaults (настройки за замовчуванням) знаходиться в пункті Save and Exit (зберегти і вийти).

Таким чином, незалежно від того, який варіант інтерфейсу BIOS або UEFI на вашому комп’ютері, слід знайти пункт, службовець для установки параметрів за умовчанням, називається він скрізь однаково.

Скидання налаштувань BIOS за допомогою перемички на материнській платі

Більшість материнських плат оснащуються перемичкою (інакше. джампером), яка дозволяє скинути пам’ять CMOS (а саме там зберігаються всі налаштування BIOS). Уявлення про те, що таке перемичка ви можете отримати з картинки вище. при замиканні контактів певним чином, змінюються ті чи інші параметри роботи материнської плати, в нашому випадку це буде скидання налаштувань BIOS.

Как сбросить настройки БИОС (BIOS) до заводских по умолчанию если ПК не запускается

Отже, для скидання вам буде потрібно виконати наступні кроки:

 • Вимкнути комп’ютер і харчування (перемикачем на блоці живлення).
 • Відкрити корпус комп’ютера і знайти перемичку, що відповідає за скидання CMOS, зазвичай вона розташовується близько батарейки і має підпис на зразок CMOS RESET, BIOS RESET (або скорочення від цих слів). За скидання можуть відповідати три або два контакту.
 • Якщо в наявності три контакту, то перемістіть перемичку в друге положення, якщо всього два, то запозичте джампер з іншого місця материнської плати (не забудьте, звідки) і встановіть на ці контакти.
 • Натисніть і утримуйте кнопку включення комп’ютера протягом 10 секунд (він не включиться, так як блок живлення у нас вимкнений).
 • Поверніть перемички в початковий стан, зберіть комп’ютер і включіть блок живлення.

На цьому скидання налаштувань BIOS завершено, ви можете встановити їх заново або використовувати стандартні параметри.

Скидання налаштувань BIOS через меню BIOS

Цей спосіб підійде в тому випадку, якщо є можливість доступу в BIOS при включенні комп’ютера. Для цього потрібно при включенні комп’ютера натиснути спеціальну кнопку, яка відповідає за вхід в настройки BIOS’a. Найчастіше цією кнопкою є кнопка Del (Delete).

перевстановлення батарейки

Пам’ять, в якій зберігаються настройки BIOS, а також годинник материнської плати не є незалежними: на платі є батарейка. Зняття цієї батарейки призводить до того, що пам’ять CMOS (включаючи пароль на BIOS) і годинник скидаються (правда іноді потрібно почекати кілька хвилин, перш ніж це станеться).

Примітка: іноді зустрічаються материнські плати, на яких батарейка не знімається, будьте обережні і не застосовуйте зайвих зусиль.

Відповідно, для того, щоб скинути BIOS комп’ютера або ноутбука вам буде потрібно розкрити його, побачити батарейку, вийняти її, трохи почекати і поставити назад. Як правило, для отримання достатньо натиснути на засувку, а для того, щоб поставити назад. просто злегка натиснути, поки батарейка сама не почуєте.

У даній статті мова піде про способи, якими можна скинути настройки BIOS на вашому комп’ютері або ноутбуці в разі виникнення будь-яких проблем в його роботі.

Как сбросить настройки БИОС (обнулить).

Другий варіант

Натискаємо на кнопку F5. або ж на кнопку “Default (F5)” в низу екрану.

У віконці, що з’явилося вибираємо “ОК”, або натискаємо кнопку введення (Enter).

Потім вибираємо “Save Exit (F10)” (або натискаємо кнопку F10).

І знову натискаємо “ОК”, або ж клавішу введення (Enter).

BETATECH.COM.UA 2022