Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як скинути комп’ютер до заводських

Як обнулити Windows

В яких випадках буває потрібно скинути всі налаштування і дані

Найпоширеніша ситуація. продаж комп‘ютера: передавати новому власнику пристрій з усіма вашими особистими даними (а вони неминуче збережуться в системі) вкрай необачно. Та й покупець не завжди готовий брати компютер з чужими настройками.

Відкат системи до заводського стану може знадобитися через некоректну установки драйверів і ПО, а також при пошкодженні операційки вірусами. Аналогічна ситуація зрідка виникає при оновленні ОС і її компонентів.

Іноді потреба скинути настройки продиктована уповільненням роботи PC, викликаним численними установками і видаленням софта. В такому випадку простіше повернутися до заводської конфігурації, ніж намагатися вичистити сміття з системних каталогів і реєстру.

Як обнулити Windows вбудованими засобами

Ноутбуки та фірмові десктопи поставляються з резервним (сервісним) розділом на жорсткому диску, на якому розміщена вся інформація, необхідна для обнулення стану Windows (образ системи, драйвера і заводське ПО).

Перш за все, на зовнішніх накопичувачах (на USB-флешках, компакт-дисках або зовнішніх HDD) потрібно зберегти всю особисту інформацію: ті, що є в ваших каталогах, і обов’язково ті, які можуть перебувати в системних папках (наприклад, «Мої документи» ). Не забудьте заглянути в директорії, куди завантажується інформація з Інтернету, переписати паролі та інші дані аутентифікації. Обов’язково зробіть резервні копії пошти та історію спілкування в чатах, імпортуйте настройки з ваших програм (наприклад, закладки в браузері) Корисно завантажити останню копії ПЗ і файли драйверів і утиліт (на зразок відео / аудіокодеків). Якщо ж у вас зовсім немає часу на все це, зробіть хоча б бекап всіх дисків за допомогою будь-якої утиліти резервного копіювання, зокрема, Acronis True Image.

Якщо ж у вас ноутбук, то далі потрібно перезавантажити його і натиснути певну комбінацію клавіш (зверніться до посібника користувача або на сайті виробника). Так, в моделях Asus. це F9, а у Acer. Alt F10 і т. Д. Потім з’явиться меню, з якого і почнеться процедура обнулення системи. Як правило, процес автоматизований і не вимагає активної участі користувача.

Набагато гірше, якщо сервісний розділ знищений (це роблять для розширення доступного простору на диску) або його не було спочатку. У такій ситуації найпростіше перевстановити ОС з нуля, з подальшою інсталяцією всього необхідного програмного забезпечення. Однак є й інші способи.

Починаючи з Windows XP ОС можна повернутися до ранньої конфігурації, натиснувши «Пуск» і послідовно вибравши пункти «Всі програми». «Стандартні». «Службові». «Відновлення системи». У вікні треба вказати найбільш ранню «точку повернення». потім система відновить всі необхідні зміни в конфігурації.

Аналогічно виконується відкат до заводської конфігурації в версіях Windows Vista / 7. На жаль, подібний метод не очистить всі призначені для користувача дані. їх доведеться прибрати вручну, і результат не гарантований (все може закінчитися перевстановлення).

Для Windows 8 алгоритм інший: треба послідовно вибрати елементи «Параметри» і «Змінити параметри комп’ютера» (мишею. Перемістити покажчик у верхній правий кут екрану, потім вниз і по порядку кликнути ті ж пункти).

Далі перейти до елементів «Оновлення та відновлення», «Відновлення» і в розділі «Видалення всіх даних і перевстановлення Windows» натиснути кнопку «Почати».

Примітно, що в «вісімці» з’явилися дві можливості відновлення: Reset (Видалення всіх даних і перевстановлення Windows) і Refresh (Відновлення PC без видалення файлів). Перша повністю обнулить комп‘ютер без збереження інформації, а друга «освіжить» систему без втрати даних (рекомендується, якщо швидкодію системи знизилося).

Як скинути Windows стороннім софтом

На жаль, про існування утиліти, здатної повертати ОС до вихідного стану, мені нічого не відомо. Єдиний доступний варіант вимагає створення образу системного розділу у вигляді резервної копії (про це слід подбати перед першим запуском PC, безпосередньо після придбання). Маючи його на руках, не важко повернути систему в початковий стан (з усіма драйверами і настройками) з будь-якого моменту, навіть якщо вона взагалі перестала функціонувати (з завантажувального диска). Для формування архіву придатна будь-яка програма, платне або безоплатне, яка вміє робити образи системного диска. Можна скористатися і вбудованими механізмами ОС, якщо встановлена ​​Windows 7 або 8.

Купуючи ноутбук з встановленою ОС, подбайте про збереження сервісного розділу: без нього відкотити систему в початковий стан неможливо. Якщо ж цього немає, обов’язково зробіть образ диска і збережіть копію в надійному місці (тільки не на тому ж накопичувачі. при виході його з ладу загубиться все). Тоді при необхідності ви обнуліть свій комп’ютер в лічені хвилини. це дуже важливо, якщо потрібно швидко продовжити роботу.

Як скинути Windows 10 якщо система не запускається або скидання з параметрів не працює

У тих випадках, коли Windows 10 не починається або скидання в параметрах не спрацьовує, можна спробувати виконати за допомогою засобів виробника або ж з середовищі відновлення.

READ  Відео з iPhone не чути на комп'ютері

Якщо Windows 10 не запускається, але показує синій екран з помилкою, то натиснувши по пункту «Додаткові параметри», ви можете потрапити в середу відновлення. Якщо система запускається, але скинути ОС не вдається, зайдіть в Параметри. Оновлення та безпеку і натисніть кнопку «Перезавантажити зараз» в розділі «Особливі варіанти завантаження».

скинути, комп, ютер, заводських

Після перезавантаження зайдіть в розділ «Усунення несправностей», а потім натисніть по пункту «Повернути комп’ютер в початковий стан».

Далі, також, як і в першому описаному методі ви можете:

 • Зберегти або видалити особисті файли. При виборі «Видалити» буде також запропоновано або повністю очистити диск без можливості їх відновлення, або просте видалення. Зазвичай (якщо ви не віддаєте ноутбук комусь), краще використовувати просте видалення.
 • У вікні вибору цільової операційної системи виберіть Windows 10.
 • У вікні «Повернути комп’ютер в початковий стан» ознайомтеся з тим, що буде зроблено. видалення програм, скидання установок до стандартних значень за замовчуванням і автоматична переустановка Windows 10 Натисніть «Повернути в початковий стан».

Після цього почнеться процес скидання системи до вихідного стану, в ході якого комп’ютер може перезавантажуватися.

Как сбросить Windows 10 на заводские настройки (новое)

Якщо на вашому пристрої була встановлена ​​ліцензійна Windows 10 при покупці, то найпростіший спосіб скидання його на заводські настройки. використовувати певні клавіші при включенні ноутбука або комп’ютера. Детально про те, як це робиться написано в статті Як скинути ноутбук на заводські настройки (підійде і для фірмових PC з попередньо встановленою ОС).

Скидання Windows 10 в параметрах з встановленої системи

Найпростіший спосіб скидання Windows 10 передбачає, що система на вашому комп‘ютері запускається. Якщо це так, то кілька простих кроків дозволяють виконати автоматичну переустановку.

 • Зайдіть в Параметри (через пуск і значок шестерінки або клавіші WinI). Оновлення та безпека. Відновлення.
 • У розділі «Повернути комп’ютер в початковий стан» натисніть «Почати». Примітка: якщо при відновленні вам повідомлять про відсутність необхідних файлів, використовуйте спосіб з наступного розділу цієї інструкції. Також, на цьому етапі може з’явитися помилка: Неможливо знайти середовище відновлення.
 • Вам буде запропоновано або зберегти особисті файли, або видалити їх. Виберіть потрібний варіант.
 • У разі вибору варіанта з видаленням файлів, також буде запропоновано або «Просто видалити файли», або «Повністю очистити диск». Я рекомендую перший варіант, якщо тільки ви не віддаєте компютер або ноутбук іншій людині. Другий варіант видаляє файли без можливості їх відновлення і займає більше часу.
 • У вікні «Все готово до повернення цього комп’ютера в початковий стан» натисніть «Скидання».

Після цього почнеться процес автоматичної переустановки системи, комп’ютер буде перезавантажуватися (можливо, кілька разів), а після скидання ви отримаєте чисту Windows 10. Якщо ви вибирали «Зберегти особисті файли», то на системному диску також буде знаходитися папка Windows.old, що містить файли старої системи (там можуть стати в нагоді папки користувача і вміст робочого столу). Про всяк випадок: Як видалити папку Windows.old.

Автоматична чиста установка Windows 10 за допомогою «Новий запуск» (Refresh Windows Tool)

В останніх версіях Windows 10 в параметрах відновлення з’явилася нова функція. «Новий запуск» (раніше називалася Refresh Windows Tool), що дозволяє виконати автоматичне чисту установку або перевстановити Windows 10 зі збереженням файлів, але з видаленням встановлених програм виробника. Її використання дозволяє скинути, коли перший спосіб не працює і повідомляє про помилки.

 • В параметрах відновлення, внизу в розділі Додаткові параметри відновлення, натисніть по пункту Дізнайтеся, як почати заново з чистою установки Windows.
 • Вам запропонують перейти на відповідну сторінку центру безпеки Windows 10, натисніть Так.
 • Натисніть кнопку «Початок роботи» в розділі «Новий запуск».
 • Ознайомтеся з тим, що саме являє собою Почати заново і, якщо згодні, натисніть Далі.
 • Дочекайтеся завершення скидання Windows 10 на заводські настройки.

По завершенні процесу (який може зайняти тривалий час і залежить від продуктивності комп’ютера, обраних параметрів і кількості особистих даних при збереженні) ви отримаєте повністю переустановленную і працездатну Windows 10. Після входу в систему рекомендую також натиснути клавіші WinR, ввести cleanmgr натиснути Enter, а потім натиснути на кнопку «Очистити системні файли».

З великою ймовірністю при очищенні жорсткого диска ви зможете видалити до 20 Гб даних, що залишилися після процесу переустановлення системи.

Як скинути Windows 10 або автоматична переустановка ОС

У цій інструкції про те, як скинути Windows 10 на заводські настройки, скинути, відкат в початковий стан, або, інакше, автоматичну переустановку Windows 10 на комп’ютері або ноутбуці. Зробити це стало простіше ніж в Windows 7 і навіть в 8, в зв’язку з тим, що змінився спосіб зберігання образу для скидання в системі і в більшості випадків вам не потрібен диск або флешка для того, щоб виконати описану процедуру. Якщо з якоїсь причини все описане не виходить, ви можете просто зробити нове встановлення Windows 10.

Скидання Windows 10 в початковий стан може стати в нагоді в тих випадках, коли система стала працювати неправильно або навіть не запускається, а виконати відновлення (на цю тему: Відновлення Windows 10) іншим способом не виходить. При цьому перевстановлення ОС таким способом можлива зі збереженням ваших особистих файлів (але без збереження програм). Також, в кінці інструкції, ви знайдете відео, в якому описане показано наочно. Примітка: опис проблем і помилок при відкат Windows 10 на первинний стан, а також можливі способи їх вирішення описані в останньому розділі цієї статті.

READ  Як встановити додаток на комп'ютер

Оновлення: в останніх версіях Windows 10 з’явилися додаткові методи скидання системи, в тому числі з вилученням усіх встановлених виробником комп’ютера або ноутбука програм. Автоматична чиста установка Windows 10, Відновлення Windows 10 із хмари.

У відео нижче показані обидва способи запустити автоматичну переустановку Windows 10, описані в статті.

Помилки скидання Windows 10 в заводський стан

Перші і найпростіші методи, при виникненні проблем при скиданні Windows 10 на заводські настройки складаються з наступних кроків:

 • Переконайтеся, що на системному розділі диска (на диску C) досить вільного місця. В ідеалі. 10 і більше Гб.
 • Видаліть всі сторонні антивіруси та інші програма захисту перед запуском відновлення.
скинути, комп, ютер, заводських

Якщо при спробі скидання Windows 10 після перезавантаження ви побачили повідомлення «Проблема при поверненні PC в початковий стан. Зміна не внесені », зазвичай це говорить про проблеми з файлами, необхідними для відновлення (наприклад, якщо ви щось робили з папкою WinSxS, з файлів в якій і відбувається скидання). Можна спробувати перевірку і відновлення цілісності системних файлів Windows 10, але частіше доводиться робити чисту установку Windows 10 (втім, при цьому ви також можете зберегти особисті дані).

Другий варіант помилки. вас просять вставити диск відновлення або інсталяційний накопичувач. Тут з’явилося рішення з функцією Почати заново, описане в другому розділі цього керівництво. Також в цій ситуації ви можете зробити завантажувальну флешку з Windows 10 (на поточному комп’ютері або на іншому, якщо цей не запускається) або диск відновлення Windows 10 з включенням системних файлів. І використовувати його в якості необхідного накопичувача. Використовуйте версію Windows 10 з тієї ж розрядністю, що встановлена ​​на комп’ютері.

Ще один варіант дії у випадку з вимогою надати накопичувач з файлами. зареєструвати власний образ для відновлення системи (для цього ОС повинна працювати, дії відбуваються в ній). Мною такий спосіб не перевірений, але пишуть, що працює (але тільки для другого випадку з помилкою):

 • Потрібно завантажити образ ISO Windows 10 (другий спосіб в інструкції по посиланню).
 • Змонтувати його і скопіювати файл install.wim з папки sources в заздалегідь створену папку ResetRecoveryImage на окремому розділі або диску комп‘ютера (не системний).
 • У командному рядку від імені адміністратора використовувати команду reagentc / setosimage / path «D: \ ResetRecoveryImage» / index 1 (тут в якості окремого розділу виступає D, у вас може бути інша буква) для реєстрації образу відновлення.

Після цього спробувати знову запустити скидання системи в початковий стан. До речі, на майбутнє можна рекомендувати зробити власну резервну копію Windows 10, яка може сильно спростити процес відкату ОС до попереднього стану.

Ну а якщо у вас залишилися питання щодо перевстановлення Windows 10 або поверненню системи до вихідного стану. питайте. Також нагадаю, що для встановлених систем зазвичай існують додаткові способи скидання на заводські настройки, передбачені виробником і описані в офіційних інструкціях.

Як скинути Windows 10 до заводських налаштувань

У «десятці» залишився той же функціонал по відновленню, що і в Windows 8, але, щоб потрапити туди, необхідно пройти трохи інший шлях.

 • Для цього потрібно увійти в «Пуск» і натиснути «Параметри»;
 • В параметрах вибираємо «Оновлення та безпека»:
 • Серед розширеного переліку пунктів (в різних версіях Windows 10 він може виглядати по-різному) знаходимо пункт «Відновлення» і натискаємо його:
 • Пункти меню коштів відновлення стали іншими, але нам потрібен тільки один: «Повернути комп’ютер в початковий стан»;
 • Після натискання кнопки «Почати» вам буде запропоновано два варіанти: а) Просто видалити файли з PC (без переустановлення системи); б) Повністю перевстановити систему і видалити файли. справжній скидання до заводських налаштувань. Ви просто вибираєте те, що вам потрібно і далі вам потрібно буде дочекатися кінця процесу повернення до стандартних налаштувань.

Не вщухають суперечки про те, що краще Windows 10 або Windows 7. Таке явище не є випадковим. Розробники з Майкрософта запевняють, що краще, ніж Windows 10 нічого не знайти, а досвідчені користувачі говорять навпаки, мовляв надійніше системи, ніж Windows 7 зараз.

Іноді при установці програм або додатків на екрані комп’ютера з’являється повідомлення, про те, що виникла помилка 5 Windows 10. Це означає що користувачеві відмовлено в доступі. Подібне трапляється якщо в системі є декілька облікових.

Корпорація Microsoft відносно недавно випустила в плавання нову операційну систему, яка докорінно відрізняється від попередніх. Windows 10. Тому актуальним питанням для багатьох сучасних користувачів сьогодні постає активація.

Як скинути Windows 7 до заводських налаштувань

На жаль, «сімка» не підтримує швидкого скидання до заводських налаштувань, що є перепоною для повернення комп’ютера до початкового стану без використання додаткових знань. Якщо у вас стоїть завдання повернути комп’ютер в початковий стан, ви можете скористатися такими варіантами:

Как сбросить Windows 10 к заводским настройкам

 • Через «Усунення неполадок комп’ютера» в «Додаткових варіантах завантаження»;
 • За допомогою вашого дистрибутива, який йшов в комплекті з PC або ноутбуком.

Якщо ви більше схиляєтеся до другого варіанта, значить вам необхідно просто завантажитися з дистрибутива і вибрати там відновлення системи. Далі все буде відбуватися по накатаній.

У випадку з першим варіантом, необхідно потрапити в меню «Додаткові варіанти завантаження». Для більшості комп’ютерів (ноутбуків) це можна зробити клавішею F8, яку потрібно натискати відразу після початку завантаження комп’ютера (не виходячи з режиму очікування або глибокого сну). Коли воно буде завантажено, вам необхідно вибрати пункт «Пошук та усунення несправностей комп’ютера».

READ  Як вимкнути сплячий режим на комп'ютері

Далі відбудеться перехід у вікно «Параметри відновлення системи». У ньому знаходяться деякі можливості, які реально можна використовувати до завантаження системи в цілому. Серед них і буде ховатися або вбудований скидання, або фірмовий. В даному випадку, для прикладу, у нас варіант з відновленням заводських налаштувань ноутбука Toshiba.

Необхідно буде перейти в цей пункт і піти підказкам вбудованої утиліти, щоб у вас вийшло відновити заводські настройки. Зверніть увагу, що всі файли на жорсткому диску, якими ви користувалися / зберігали, будуть видалені безповоротно.

Скидання до заводських налаштувань Windows

Комп’ютери люблять «чистоту», як на жорсткому диску, так і від пилу на апаратній частині. Якщо з другим питанням можна розібратися простіше. просто провести чистку, то з першим все не так легко. Основна проблема початківців користувачів. бажання встановити побільше «корисних» програм і невміння правильно користуватися дисковим простором комп’ютера, що тягне за собою неполадки в його роботі. Коли ситуація знаходиться на піку, юзерам нічого не залишається, як зробити скидання до заводських налаштувань Windows. У нашій статті докладно буде описано, як відновити систему до виду «з коробки» для різних версій, починаючи з Windows 7.

Як скинути Windows 8 | 8.1 до заводських налаштувань

У випадку з Windows 8, справи йдуть більш сприятливо. У системному інтерфейсі передбачено використання вбудованої програми повернення до заводських налаштувань прямо з «Панелі управління», а також з «Додаткових варіантів завантаження». Розглянемо це детальніше для поліпшення розуміння.

 • У цій версії Windows, звична «Панель управління» є, але можна піти більш простим шляхом, щоб увійти в потрібне меню. Необхідно просто провести мишею праворуч екрану зверху вниз. Зробити це можна хоч зі звичайного інтерфейсу, так і з панелі Metro;
 • Вибираємо «Параметри», а потім «Зміна параметрів комп’ютера»:
 • Якщо у вас 8 версія. вибираємо «Загальні», якщо 8.1. «Оновлення та відновлення». У нас другий варіант, тому вибираємо відповідний пункт. Далі все відбувається аналогічно як в Windows 8, так і в Windows 8.1;
 • Вибираємо пункт «Відновлення» і отримуємо три способи відновлення стану системи;
 • Перший варіант. таке відновлення без видалення файлів, тобто в залежності від того, яка буде обрана точка відновлення. Це не є поверненням до заводських налаштувань, тому даний варіант ми відкидаємо. Другий пункт. повне видалення всіх призначених для користувача файлів, акаунтів на комп’ютері і т.д. Система буде заново встановлена ​​з прихованого розділу, якщо він не видалений. В іншому випадку буде потрібно дистрибутив тієї версії Windows, яка була встановлена ​​спочатку. інакше до тих же самим заводських налаштувань перейти не вдасться. Третій варіант. сукупність перших двох і додаткових, які в даному випадку не є актуальними.
 • Натискаємо «Почати» під другим варіантом і проходимо з «Майстром відновлення» всі етапи поступово. Після цього відбудеться перезавантаження комп‘ютера і повернення в початковий стан. Процес не з швидких, але перебувати поруч з PC в цей час буде потрібно (не завжди. коли буде відбуватися перевстановлення системи, можна буде відійти).
скинути, комп, ютер, заводських

Windows 10. Сбросить до заводских настроек без потери файлов

Що таке скидання до заводських налаштувань Windows

Почнемо з того, що заводські настройки. конфігурація PC, яка встановлена ​​спочатку і є основною для даної одиниці техніки. Всі зміни, які були зроблені користувачем під час використання, «збивають» заводські настройки і комп’ютер вважається вже не новим. Скидання до налаштувань «з коробки». перехід до попереднього стану, тобто позбавлення від налаштувань користувача взагалі, а, в деяких випадках, навіть від файлів і інших даних, які після нього залишилися.

Скидати рекомендується тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Звертаємо увагу, що, якщо ви раніше встановлювали Windows або самі, або за допомогою майстрів комп’ютерних систем, у вас може не вийде перейти до заводських налаштувань. Вся суть полягає в тому, що при неправильній перевстановлення (тупо з однієї болванки, на яку записана піратська копія Windows), на жорсткому диску пропадає спеціальний розділ відновлення, на якому зберігається копія установчої версії.

Це вказує на те, що просто так не вийде перейти на заводські настройки. потрібно такий же дистрибутив, який був використаний спочатку, а не будь-який інший (навіть якщо версії Windows збігаються). В іншому випадку, ви не повернете компютер до первісного вигляду (в програмному відношенні) ніяк. Тому, ставитеся до перевстановлення Windows більш розважливо і серйозно. якщо користуєтеся послугами майстрів, просите їх заново Windows так, щоб розділ відновлення торкнуться не був. Якщо все ж розділ відновлення було знищено. все що ви можете зробити. встановити будь-яку зручну версію Windows методом чистої інсталяції (з видаленням всіх даних) і хоч якось, але створите видимість скидання до заводських налаштувань.

3 коментарі на “Скидання до заводських налаштувань Windows”

я пробував вже так не раз але я хочу назад встановити він7 а у мене постійно якісь помилки хоча раніше з диска перевстановлення проходила нормально

Що робити якщо в Windows 10 пропав звук на музиці і відео, а на пріложеніех є

У мене віновс10, я все зробив і у мене вже кілька годин все зупинилося на: Установка Віндоус 65% Не включайте комп’ютер. Це може зайняти деякий час. Комп’ютер перезапустити кілька разів.

BETATECH.COM.UA 2021