Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як стиснути відео на комп’ютері без програм

Прес-центр компанії ArtisMedia

Останні досягнення в області технологій дозволяють знімати відео відмінної якості. Однак відеофайли, зроблені за допомогою найкращих режимів зйомки, зазвичай мають величезні розміри. Великі розміри файлів можуть викликати проблеми при завантаженні на платформи соціальних мереж через обмеження розміру, а також збільшити саме час завантаження при повільному інтернет-з’єднанні.

стиснути, комп, ютері, програм

Крім того, відео великих розмірів займає багато місця на жорсткому диску PC, USB-пристрої або на картці пам’яті. При зіткненні з проблемами, описаними вище, можна використовувати безкоштовне програмне забезпечення для стиснення (компресії) і зменшення розміру відео без втрати його якості.

Handbrake. безкоштовне ПЗ з відкритим вихідним кодом. Працює майже з усіма форматами відео. Підтримує розширені функції. Ключовими особливостями є:

 • Вбудовані пресети пристрої.
 • Зменшення розміру великих відеофайлів зі збереженням вихідної якості, можливість зміни параметрів виведення.
 • Підтримувані джерела введення. мультимедійні файли, DVD або BluRay.
 • Відеофільтри. деінтерлейсінг, розпакування, шумозаглушення, кадрування, масштабування.
 • Можливість вибору заголовка, глави або діапазону.
 • Пакетне сканування енкодерів.
 • маркери глав.
 • Субтитри (VobSub, субтитри CEA-608, SSA, SRT).
 • бітрейт кодування.
 • Конвертація відео файлів.

Format Factory. комп‘ютерна програма з відкритим вихідним кодом, яка розповсюджується на безкоштовній основі. Може конвертувати будь-який формат відео, аудіо або зображення. Легко стискає відеофайли. Format Factory працює плавно, з великою швидкістю, без втрати якості.

Користуватися програмою просто. Спочатку треба імпортувати відео, а потім налаштувати параметри виведення. Для цього вибрати оптимальну швидкість кодування, коефіцієнт компресії вихідного файлу, необхідний кодек, дозвіл, співвідношення сторін, аудіо атрибути, бітрейт, FPS. Після цього можна зберегти нові параметри, щоб використовувати їх в подальшому.

Freemake Video Converter. умовно-безкоштовне ПЗ (freemium) для редагування відео. Сумісно з усіма новітніми камерами та відеопристроїв. Використовується для стиснення і конвертації сотень відеоформатів, копіювання DVD, створення слайд-шоу. Дозволяє записувати сумісне потокове відео на DVD / Blu-ray-диски або завантажувати їх відразу на YouTube.

AnyVideo Converter. відмінний мультимедійний конвертер, що дозволяє з легкістю стискати розмір відеофайлів. Програма доступна в платній і безкоштовній версії. Безкоштовна версія є повнофункціональної програмою, в якій можна стискати, редагувати, конвертувати відео, завантажувати контент з You Tube, здійснювати прожиг CD / DVD- дисків. Платна версія має деякі додаткові функції: підтримку більшої кількості форматів, можливість копіювання DVD-дисків.

Any Video Converter Free має зрозумілий інтерфейс, швидко працює. Після запуску конветера досить перетягнути файл для обробки в робоче вікно, вибрати конкретний пристрій, формат конвертації, параметри стиснення. Стиснення (розмір і якість відео, звук) можна змінити на вкладці «Основні параметри» в нижньому правому куті призначеного для користувача інтерфейсу.

Avidemux. ще одне безкоштовний додаток для редагування і компресії відео. Призначено для простих завдань різання, накладення різних фільтрів, кодування. Підтримує безліч форматів, включаючи AVI, DVD, MP4. Має можливість автоматизації процесу за допомогою створення проектів та черг завдань.

Для стиснення відеофайлу необхідно спочатку додати файл, потім перейти в меню «Налаштування». Тут можна вибрати кілька варіантів обробки, щоб змінити кодек, частоту кадрів, бітрейт і інші параметри. Програма поставляється з калькулятором настройки розміру вихідного медіафайлу відповідно до застосовуваного бітрейтом. Має гистограмму бітрейта і ряд фреймових інструментів.

Miro Video Converter- безкоштовне ПО, що використовується для стиснення відеофайлів і їх конвертації для мобільних пристроїв. Програма працює з усіма основними форматами (AVI, МР4, FLV, MOV, WMV, XviD, MKV), а також підтримує функцію перетягування.

Miro Video Converter має невелику кількість опцій, тому працювати з програмою просто. Після перетягування файлу в робоче вікно слід вибрати один з попередньо встановлених форматів виводу і натиснути кнопку «Конвертувати». Конвертація відбувається досить швидко, при цьому новий файл зберігається в папку, де знаходиться оригінал. Вибрати інший каталог для збереження вихідного файлу, зробити пакетні перетворення або створити свої власні профілі перетворення в Miro Video Converter неможливо.

READ  Портативний акумулятор для телефону какой лучше

Free Video Compressor. це простий інструмент для швидкого стиснення відеокліпів всіх популярними форматів. Розповсюджується безкоштовно. Мультимедійне додаток дозволяє вибрати відсоток компресії (від 10% до 90%), бажану якість звуку, розмір відео, різні швидкості передачі аудіо.

Програмне забезпечення включає опцію масштабування, яку можна використовувати для установки висоти і ширини відео. Крім цього, можлива обрізка відео з одного моменту часу на інший.

Виберіть оптимальний контейнер і кодек

У разі, якщо ролик вивантажуватиметься на відеохостінги на зразок YouTube, Vimeo або. виберіть MP4 в якості контейнера в рядку Формат вкладки Зведення.

Виберіть формат H.264 або H.265 якщо ви працюєте з високоякісним відео у високій роздільній здатності. MPEG-4 виконає компресію і якість трохи впаде.

УВАГА! Ніколи не змінюйте значення «Частота кадрів (FPS)».

FPS (Frames per second). кількість кадрів в секунду. Вважається, що для комфортного перегляду відео досить мати запис з FPS, хто вагається в районі 24-30 кадрів в секунду. Логічно припустити, що можна скоротити FPS з записаних камерою 60 до значень, прийнятних оці, тим самим нібито без втрати якості добитися меншого розміру (наче це дозвіл).

Насправді абсолютно все відеохостінги, керівництва та експерти не рекомендують змінювати кількість FPS, яке було записано камерою. Скорочення кількості кадрів зробить динамічні сцени уривчастими і штучними.

зменшіть дозвіл

Круто, якщо ваш девайс може знімати відео з роздільною здатністю 4К, але далеко не кожен монітор або телевізор його підтримує. Найпопулярніше дозвіл. HD або Full HD TV. Дозвіл є однією з найважливішою складовою щодо зменшення розміру відеофайлу без погіршення якості.

 • 2160p (3840 × 2160);
 • 1440p (2560 × 1440);
 • 1080p (1920 × 1080);
 • 720p (1280 × 720);
 • 480p (854 × 480);
 • 360p (640 × 360);
 • 240p (426 × 240).

У Handbrake настройка дозволу здійснюється в меню «Розміри».

Зручно те, що в новому віконці ви побачите кнопки «Предпросмотр», що дозволяє подивитися на підсумкове дозвіл файлу у вікні перед конвертацією.

Для YouTube або оптимальне дозвіл. 720p, хоча той же YouTube відмінно підтримує 4К.

Як зменшити розмір (стиснути) відео без втрати якості на компютері Windows, Mac і Linux

У цьому матеріалі ми розповімо про те, як підготувати якісний відеоролик, знятий у високому дозволі, для відправки в мережу або на будь-який пристрій (наприклад, iPhone або iPad) без втрати якості, поговоримо про формати аудіо і відео, а також розповімо про зручні інструменти. яким під силу ці завдання.

Как записать видео с экрана в Windows 10 без дополнительных программ

Ми живемо в світі високих технологій, в якому практично будь-який пристрій, будь-то DSLR-камера, GoPro або навіть смартфон, може знімати високоякісне відео у високій роздільній здатності. Це виразно здорово за винятком одного недоліку. розмір цих файлів.

Зберігання та переміщення такого контенту справжня біль, тому як розміри даних в повсякденному житті обчислюються вже навіть не гігабайтами, а терабайтами. А якщо мова заходить про вивантаження файлів в мережу або перекачування на мобільні пристрої, то готуйтеся перебрати чималу кількість конвертерів і витратити значну частину дня для пошуку прийнятного інструменту і профілю. Ми з радістю готові допомогти вам в цьому питанні.

бітрейт

Почнемо з невеликого лікнепу. Бітрейт. кількість біт, що використовуються для зберігання однієї секунди мультимедійного контенту. У нашому випадку бітрейт висловлює ступінь стиснення потоку. Вимірюється все це справа в кілобітах або мегабитах (переважно для відео) в секунду. Чим більше бітрейт, тим краще якість відео.

Багато DSLR-камери та інші пристрої знімають відео в більшому бітрейте, ніж може передати відеохостинг. Наприклад, нижче наведені рекомендовані вимоги до бітрейту в залежності від роздільної здатності для YouTube:

READ  Як подивитися фото з iPhone на ПК

Робити бітрейт нижче цих показників не рекомендується. В іншому випадку постраждає якість. А ось якщо бітрейт буде вище цих значень, то можна його зменшити.

Зробити це можна у вкладці «Відео», поставивши галочку в полі «Середній бітрейт» і вказавши прийнятне значення. Обов’язково поставте галочку в полі «2-прохідне кодування».

Безкоштовна програма для стиснення відео

Якщо заходить питання про конвертування відеофайлів, то однозначно знадобиться комп‘ютер (ніяк не смартфон або планшет). Дуже потужною, безкоштовною і, що найголовніше. кроссплатформенной утилітою (macOS, Windows, Linux), яка ідеально впорається з цим завданням, стане Handbrake. Звичайно, якщо хочеться чогось менш крутого, можна скористатися будь-яким Freemake Video Converter або FFmpeg, які себе теж відмінно зарекомендували, але в цьому матеріалі ми будемо виконувати конвертація через Handbrake.

Відкрийте програму і виберіть відеоролик, а вже потім почнемо розбиратися в нетрях численних налаштувань.

Почніть з аудіо

Перед тим як працювати з відео, розберемося з аудіо. Після рядків Вихідний файл, Тема і пресетів розташовується область глибоких налаштувань зі вкладками. Зараз нас цікавить Аудіо. Ви будете здивовані, але якісний звук займає досить велику кількість місця на диску.

 • Переконайтеся в тому, що відео містить не більше одного аудіофайлу. Високоякісне відео (особливо, якщо це якась Blueray-ліцензія) може мати кілька аудиодорожек (каналів) на різних мовах. Залиште ту, яка в пріоритеті, а решта видаліть, вибравши параметр «Нічого». Робиться це в стовпці Доріжка.
 • У колонці «Кодек» виберіть формат AAC (CoreAudio) або MP3. Це так звані lossy-формати кодування, в яких аудіо має досить високу якість і відносно невелику вагу.
 • У колонці «Бітрейт» вибирайте «160» для більшості відео. Якщо ж аудіо має дуже важливе значення, то можете поставити вищий бітрейт (256 або 320). Але в основному 160 цілком вистачає.

P. S.: Прохання не плутати колонки «Бітрейт» і «Частота дискретизації». Другу рекомендую завжди залишати в «Авто».

Для початку конвертації відео натисніть кнопку «Початок». Завдяки цьому покрокового керівництва і грамотній настройці параметрів Handbrake вам вдасться скоротити розмір підсумкового файлу без втрати якості.

При бажанні процес кодування можна зупинити кнопкою Зупинити. За прогресом можна спостерігати внизу вікна програми.

Різниця в розмірі буде сильно залежати від пристрою або сервісу на якому буде запускатися відео.

Попрацювавши в такій програмі, можна здорово заощадити на придбанні пристроїв і накопичувачів з меншим об’ємом пам’яті. Дивишся, для багатої фільмотеки вже вистачить і 64 ГБ iPad замість 256 ГБ або 512 ГБ модифікації.

Как записать видео с экрана без программ в пару кликов? Супер экономия времени

Розпочніть процес конвертації

Знайдіть внизу область «Папка для збереження», вкажіть шлях для збереження результату. Натисніть кнопку «Конвертувати» і чекайте завершення процесу.

Закінчення конвертування відбудеться через кілька хвилин

Для запису на диск, вставте його в привід, натисніть «Записати DVD». А для розміщення в інтернеті. «Розмістити на сайті», так ролик опублікує на YouTube.

Виберіть програвач

 • зрозумілий і зручний в освоєнні, повністю російською мовою;
 • підходить для Windows (від XP до Windows 10);
 • займає небагато місця на диску і не вимогливий до системи;
 • працює з 100 популярними форматами;
 • пропонує регулювання бітрейта аудіо та відео.

Оцініть простоту роботи в Відеомайстер, подивившись цей відеоурок:

VLC. популярний медіапрогравач. Підходить для різних ОС, навіть старих версій Windows і мобільних пристроїв. Має набір кодеків, що дозволяє відтворювати більшість відео-форматів. VLC вміє все, що повинен вміти хороший плеєр: Встановлення параметрів звуку та зображення, включення субтитрів, створення плейлистів, прослуховування радіо. Також розробники додали функції компресора. він переведе файл у необхідний формат, змінить його дозвіл і вага.

інтерфейс медіаплеєра

Конвертація і стиснення відео. це дуже ресурсозатратне процес. Велике відео на малопотужні комп‘ютери буде оброблятися дуже довго. Сучасні PC і ноутбуки здатні впоратися з стисненням 2 ГБ відео за пару хвилин або навіть пару годин.

READ  Перевірка iPhone за моделлю

виконайте налаштування

Знайдіть кнопку «Параметри». У вікні виберете необхідний кодек зі списку. Програма попросить задати розмір і частоту кадрів, бітрейт і т.д. Якщо відео планується дивитися на великому розмірі екрану і завдання зберегти чіткість, то підійдуть параметри «з оригіналу». В інших випадках потрібно ручне налаштування.

Налаштування параметрів

 • DivX. найпоширеніший кодек. Зберігає при стисненні гарна якість зображення.
 • H.264. кодує за допомогою більш складних алгоритмів. зберігає чіткість.
 • XviD. сучасний кодек. Його легко знайти, є у відкритому доступі в інтернеті.
 • WMV (кодек, а не розширення). кодек від Microsoft. Скорочує обсяг, не жертвуючи картинкою.

Є безліч кодеків, ми представили найпопулярніші. Радимо вдале поєднання для перегляду на компютері: MP4 або MKV плюс кодек H264, вони забезпечать максимально гарне зображення при найбільшому стиску.

вказуємо дозвіл

Якщо ви не вибрали розширення самостійно, то зверніть увагу: файл буде переведений в той формат, який ви використовували до цього.

Програма запропонує вибрати формат

3 простых способа записать видео с экрана компьютера

Іноді потрібно зберегти дозвіл відео, але зменшити його вагу. Для цього завантажте файл, під ним виберете вихідний формат. Щоб ролик став легше після конвертації, зменшите кількість пікселів на дюйм або трохи скоротіть якість картинки.

Продовжимо інструкцію прикладі формату AVI, знайдіть його в списку і виберете. Щоб для швидкості і зручності процесу конвертувати кілька відео одночасно, поставте галочку поруч з «Застосувати для всіх».

Скачайте і встановіть програму

Для початку потрібно скачати конвертер відео. Після повного завантаження відкрийте установник і дотримуйтесь інструкцій. По завершенні процесу клікніть двічі по з’явився ярлику на робочому столі і можна приступати до роботи!

Програми для стиснення відео без втрати якості

Добре, якщо ви розбираєтеся в цифровому відео та знайомі з форматами, кодеками і т.д. Але більшості ці терміни не дуже зрозумілі. Тому при виборі програм для зменшення відео ми звертали увагу на їх доступність і зрозуміле управління.

Конвертер підходить для відео 4K, Full HD, працює з форматами MP4, AVI, MKV, MOV і т.д. Хочете стиснути ролик для певної мети: щоб відправити WhatsApp, завантажити в Instagram або YouTube, дивитися на планшеті або записати на носій ? Якщо не знаєте, який формат підійде краще. нічого страшного. ВидеоМАСТЕР підкаже і запропонує готові настройки для соцмереж, пристроїв або диска.

Онлайн-сервіс Compress.com

В інтернеті зараз багато онлайн-сервісів для компресії відео, що виконують завдання безкоштовно або за гроші. Наприклад, сайт compress.com і багато інших.

Ці сервіси спеціалізуються на одну дію, тому розробники подбали про максимальну зручність: завантажили. почекали. скачали або зберегли в хмарі і відправили по email. Не потрібно бути прив’язаним до конкретного пристрою, досить мати доступ в інтернет для здійснення операції.

Плюс сервісу. результат без водяного знака

Це зручно, якщо вам потрібно одноразово стиснути один невеликий файл. Часто у таких сервісів є обмеження за обсягом завантажується відеоматеріалу, перевищивши який доведеться заплатити певну суму, плюс можуть додаватися водяні знаки. Це невигідно, якщо ваш тариф підключення до інтернету має обмеження трафіку: завантаження і скачування файлів на пристрій витратить багато мега- і гігабайт.

Зменшити розмір відео

Важкі файли доставляють нам ряд труднощів. Зручно дивитися фільми і серіали на телефоні або компютері в будь-який час, в будь-якому місці, але нам часто заважає брак пам’яті на пристрої. Ще більші відео не підходять для пошти і їх не відправити через месенджер. Але є рішення! Сучасні програми допоможуть впоратися з цим завданням. Нижче в статті ми розповімо про них.

BETATECH.COM.UA 2021