Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Як увійти в BIOS на ноутбуці lenovo

Table of Contents

Вхід в BIOS на ноутбуці Lenovo

Напевно, немає таких користувачів PC, яким хоча б раз за весь час роботи з комп’ютером не знадобилося б зайти в BIOS. Не залишилися осторонь і ті, хто користується продукцією фірми Lenovo. У даного виробника є величезний перелік ноутбуків, і не на всіх з них можна увійти в BIOS однаково, проте налаштовувати його легко. функції скрізь однакові. Сьогодні ми спробуємо розібратися, як в ноутбуці lenovo зайти в BIOS, будь то Lenovo s9, Lenovo z50 або Lenovo b50.

Как зайти в BIOS на ноутбуке Lenovo

увійти, bios, ноутбуці, lenovo

Чому взагалі може виникнути потреба входу в BIOS на Lenovo? Навіть незважаючи на те, що виробники ноутбуків в кожній новій випущеної моделі намагаються мінімізувати вимоги до знань PC у користувача і дати максимально проста відповідь на питання, як налаштувати його або встановити причину неполадок, все ж іноді виникає необхідність більш тонкого регулювання параметрів. Для чого можна використовувати такий вхід:

 • Включення і відключення деяких апаратних частин ноутбука, діагностування неполадок;
 • Налаштування параметрів завантаження ОС і всього пристрою;
 • Налаштування підсистеми дисків, зокрема, режимів її роботи;
 • Налаштування безлічі інших функцій, частин або системи загалом.

Як увійти в BIOS ноутбука Lenovo: спосіб 3

Приблизно в той же час, коли була випущена нова версія BIOS під назвою UEFI, вийшла в світ нова операційна система Windows 8.1. А разом з нею і з’явився новий спосіб завантаження БІОСа. через ОС:

 • Спочатку потрібно вийти на робочий стіл. Потім викликаємо бічне меню робочого столу Windows. для цього підведіть курсор мишки до правого нижнього кута робочого столу. Виберіть пункт «Параметри». «Зміна параметрів комп’ютера»;
 • Далі зайдіть в пункт меню «Оновлення та відновлення», а потім під рядком «Особливі варіанти завантаження» натисніть на кнопку перезавантаження;
 • Після того як перезавантаження була здійснена, потрапляємо на екран з можливістю вибору дії. Натисніть на плитку «Діагностика», а потім. на «Параметри вбудованого ПО UEFI»;
 • Підтвердіть вибір кліком на клавішу «Перезавантаження». Готово, ноутбук зайшов в BIOS!

Як перейти в BIOS на ноутбуці Lenovo: спосіб 4

Якщо у вас Windows 10, тобто ще один спосіб завантаження БІОСа, схожий на попередній. Тут він здійснюється дещо інакше:

 • У меню «Пуск» тиснемо на «Параметри», вибираємо пункт «Оновлення та безпека»;
 • Відкриваємо вкладку «Відновлення» і під написом «Особливі варіанти завантаження» тиснемо на перезавантаження;
 • Пристрій перезавантажується, і ми бачимо віконце вибору дії. Після того як увійдете в потрібне меню, робіть все той же, що і в попередньому пункті при запуску БІОС на Windows1.

Якщо при використанні цього або попереднього методу ви не побачили на екрані кнопки «Параметри вбудованого ПО UEFI», це означає або те, що в даному ноутбуці стоїть застаріла версія БІОС без UEFI, або те, що ОС була інстальована на ноутбук в режимі Legacy. Тоді робота з UEFI недоступна з операційної системи. доведеться використовувати перші два методу.

Вхід в BIOS на ноутбуці Lenovo: спосіб 2

Вхід в BIOS на ноутбуці Lenovo здійснюється декількома способами. на жаль, одного рішення, як потрапити в BIOS, для всіх поки не існує, але способи запуску його досить прості. Отже, переходимо до першого способу.

Найпопулярнішим рішенням є користування клавіатурою. одночасне натискання кількох кнопок ноутбука відразу після його запуску. Вимкніть свій ноутбук (з включеним даний метод не спрацює), потім натисніть кнопку включення і відразу ж один з варіантів:

 • Кнопка F2 або кнопка Del;
 • Комбінація FnF2;
 • клавіша F1

Якщо запуск БІОСа був проведений неправильно, комп’ютер завантажить ОС в звичайному режимі. В такому випадку вам доведеться знову його вимкнути і викликати BIOS заново, але вже з використанням нового методу завантаження. Щоб не грати в «угадайку» і швидше запустити BIOS, можна також подивитися в інструкцію до ноутбука Lenovo.

Трапляється і таке, що ноутбук надто швидко запускається, і користувач не встигає натиснути необхідну комбінацію. Щоб уникнути подібного, вимкніть ноутбук, затиснувши клавішу живлення на 10-15 секунд. Потім затисніть потрібну комбінацію для входу в BIOS, а потім натисніть на кнопку включення і відпустіть, при цьому продовжуючи тримати затиснутими клавіші для входу в BIOS до тих пір, поки перед вами не з’явиться потрібний екран з параметрами.

Як зайти в BIOS ноутбука Lenovo: спосіб 1

Виробник техніки Lenovo створив власне ПО під назвою Lenovo One Key Recovery. це система, що включає можливість здійснення резервного копіювання даних на PC від Lenovo і їх відновлення. Для того щоб включити її, на ноут є додаткова кнопка. Novo. Вона є практично на всіх новітніх моделях ноутбуків від Lenovo і розташовується або на бічній панелі корпусу, або біля кнопки включення. Іноді, в найсучасніших моделях, присутній невеликий отвір, всередині якого стоїть мікроперемикач. В цьому випадку потрібно використовувати тонкий негострий предмет. наприклад, скріпку.

І незважаючи на те що прямим призначенням даної кнопки є не виклик БІОС, все ж потрапити в BIOS за допомогою неї можна:

 • Вимкніть пристрій, затиснувши клавішу живлення на 10-15 секунд;
 • Затисніть клавішу Novo на 2-3 секунди і відпустіть;
 • Ваш ноут включається і відкриває невелике меню з вибором. тисніть на сходинку з підписом «BIOS Setup».

Як увійти в BIOS: спосіб 5

Останній метод є найбільш радикальним, і може бути рекомендований лише тим користувачам, які вже мають хороший досвід в розбиранні такого пристрою. В іншому випадку ви сильно ризикуєте безповоротно пошкодити свій ноутбук Lenovo.

Суть методу така: щоб скинути всі настройки БІОСа, необхідно від’єднати на якийсь час спеціальну CMOS-батарейку, яка підключена до материнської плати пристрою. Після скоєння цього дії пристрій «подумає», що настройки можуть бути невірними і запропонує вам відкрити BIOS для їх виправлення, або ж взагалі самостійно увійде в нього.

Батарейки BIOS виглядають по-різному і практично в кожній моделі коштують кожна на своєму місці, тому доведеться покопатися, перш ніж дістатися до неї і відключити. Але в цілому порядок дій такий:

 • Вимкніть ноут, витягніть батарею;
 • Отримайте доступ до CMOS-батарейці і акуратно від’єднайте її від материнської плати;
 • Зачекайте 15-20 хвилин (це потрібно для того, щоб мікросхема CMOS знеструмила і конденсатори на материнке розрядилися);
 • Підключіть батарейку назад, зберіть ноутбук, підключіть харчування і включіть пристрій;
 • Якщо ви все зробили правильно, то побачите екран налаштувань BIOS.

Сподіваємося, що один з вищеописаних способів допоміг вам знайти відповідь на питання, як зайти в BIOS на ноутбуці Lenovo P70, G50-80, Lenovo ThinkPad T400 або T440.

Як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo

Вхід в згадане меню на пристроях популярного китайського виробника може здійснюватися кількома способами. Ознайомившись з нижчевикладеною інформацію, ви дізнаєтеся, як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo за допомогою кожного з них.

Пробуємо увійти в BIOS за допомогою клавіатури

На старих і деяких нових бюджетних моделях ноутбуків Lenovo BIOS запускається за допомогою натиснення відповідних кнопок на клавіатурі. Для початку спробуйте запустити BIOS за допомогою кнопки Delete (Del). Для цього вимкніть ноутбук, затисніть згадану кнопку і увімкніть його.

Якщо кнопка Del не спрацювала, зробіть те ж саме, але на цей раз за допомогою клавіші F2. Якщо не виходить, спробуйте одночасно натиснути кнопки FnF2 і, утримуючи їх в затиснутому стані, включити ноутбук. BIOS повинен відкритися.

Якщо вам потрібно потрапити прямо в меню вибору завантажувального пристрою, використовуйте кнопку F12 або поєднання FnF12.

Пробуємо увійти в BIOS за допомогою апаратних кнопок

Якщо виконання вищеописаних маніпуляцій позбавила змоги вам потрапити в BIOS, з великою часткою ймовірності для входу в дане меню потрібно використовувати апаратні кнопки, місце розташування яких може варіюватися в залежності від моделі ноутбука.

У більшості випадків порядок використання цих клавіш такий:

Якщо не виходить, спробуйте натиснути відповідну клавішу при включеному ноутбуку або ж потримайте і тільки після цього пробуйте включити ноутбук.

Апаратна кнопка входу в BIOS може перебувати над клавіатурою.

Або на бічній частині корпусу (позиція 2).

Тепер ви знаєте, як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo, а якщо є питання, то пишіть в коментарі.

спосіб 1

Для виклику BIOS, практично для всіх моделей ноутбуків Lenovo, необхідно відразу ж після включення живлення затиснути клавішу F2 (або FnF2).

В окремих випадках потрібно використовувати інші клавіші, такі як: F1 (або FnF1) або ж просто кнопка DELETE.

спосіб 2

На більшості ноутбуків Lenovo є кнопка NOVO. це маленька кнопка, або отвір, поруч з яким знаходиться значок зігнутої стрілки В основному цю кнопку встановлюють поруч з кнопкою живлення або на правій / лівій стороні пристрою.

Для входу в BIOS необхідно вимкнути ноутбук і затиснути кнопку NOVO на кілька секунд. Після чого на екрані з’явиться меню, в якому, за допомогою стрілок вгору / вниз на клавіатурі, слід вибрати пункт BIOS SETUP і натиснути клавішу ENTER.

Як зайти в BIOS (BIOS) на ноутбуці або комп’ютері Lenovo

BIOS. це система, яка ще на початковому етапі допомагає операційній системі зрозуміти, яким чином їй завантажуватися і які функції при цьому активувати у себе. Для того, щоб увійти в BIOS SETUP, на ноутбуках Lenovo (IdeaPad, ThinkPad і IdeaCentre, ThinkCentre) існує кілька способів, розберемо основні з них.

READ  Як дізнатися Windows на ноутбуці Lenovo

Невірні налаштування в BIOS можуть порушити роботу вашого пристрою, тому необхідна акуратність і розуміння своїх дій під час здійснення будь-яких змін.

спосіб 3

Цей спосіб підійде для версій Windows 8 / 8.1 / 10.

Перед тим, як приступити до першого пункту даного способу, спробуйте, затиснувши клавішу Shift, перезавантажити ваш пристрій через меню Пуск. Якщо таким чином ви потрапили в меню Вибір дій, то відразу переходите до кроку 4 даного способу.

 • Натисніть клавіші Windows i для переходу в параметри системи;
 • У цьому вікні вибираємо розділ Оновлення та безпеку;
 • Далі переходимо на вкладку Відновлення системи і в пункті Особливі варіанти завантаження натискаємо кнопку Перезавантажити зараз, після чого ви потрапите в меню Вибір дій;
 • Виберіть пункт Пошук і усунення несправностей.
 • Далі вибираємо пункт Додаткові параметри
 • Параметри вбудованого ПО UEFI;
 • І вже в останньому меню вибрати кнопку перезавантаження. Після цього ваш пристрій саме перейде в налаштування BIOS.

УВАГА! Якщо жоден з цих способів не підійшов, то, попередньо відключивши від мережі ноутбук і від’єднавши акумулятор, відкрити його корпус (нижню кришку) і витягнути плоску батарейку з материнської плати на 10-15 хвилин. Це скине настройки BIOS. Далі повертайте все назад і, при включенні, знову спробуйте перші 2 способи.

Як зайти в BIOS на ноутбуці Lenovo

Доброго дня!

Останнім часом дуже багато питань з BIOS щодо марки ноутбуків Lenovo. Справа в тому, що на ноутбуках цієї марки (на деяких моделях) досить не стандартний вхід в BIOS (через це, іноді впадають в ступор навіть ті користувачі, у яких це не перший ноутбук).

Взагалі, змінити налаштування BIOS може знадобитися по цілому ряду причин. Наприклад, якщо вам потрібно встановити Windows, для отримання інформації про диск, серійний номер ноутбука, включення / вимикання якогось пристрою (скажімо, звукової карти або функціональних кнопок).

У цій статті розгляну кілька можливих варіантів входу в BIOS на ноутбуках цієї марки. Думаю, стаття стане в нагоді всім користувачам, хто зіткнувся з цією проблемою.

Способи входу в BIOS [Lenovo]

1) Стандартні «гарячі» клавіші для входу

На переважній більшості ноутбуків цієї марки. повинна подіяти кнопка F2 або F1 (натискати потрібно відразу після включення ноутбука. Модельний ряд: ThinkPad, IdeaPad, 3000 Series, ThinkCentre, ThinkStation).

У деяких моделях. може зажадати натискання поєднання кнопок FnF2 (наприклад, в G50).

Доповнення. Зовсім уже й рідко зустрічається клавіша F12 (FnF12. Вхід в Boot Menu). для входу в BIOS (модель Lenovo b590). Рекомендую так само спробувати.

Якщо таким чином увійти не вийшло. читайте наступні рекомендації.

1) Більш детально про класичний вході в BIOS розповість ось ця стаття.

2) Спеціальна кнопка recovery «зі стрілкою»

Деякі моделі ноутбуків Lenovo оснащені спеціальними кнопками на корпусі пристрою для входу в BIOS. Йдеться, наприклад, про ці: g505, v580c, b50, b560, g50, g500, g505s, g570, g570e, g580, g700, z500, z580, Z50, B70 та інші.

Вони при включенні. можуть взагалі ніяк не реагувати на ваші натискання кнопок F2. Для входу в BIOS, в цьому випадку, потрібно використовувати спеціальну кнопку Recovery (зі стрілкою). Натискати її потрібно замість кнопки включення (тобто коли ноутбук вимкнений).

Розташовується кнопка Recovery на корпусі пристрою, поруч з кнопкою включення (на деяких моделях це кнопка перебуває збоку).

Lenovo G700. кнопка входу в налаштування пристрою (в тому числі BIOS)

Lenovo B70. кнопка для входу в BIOS поруч з входом для харчування. Натискати найзручніше олівцем або ручкою

Після того, як ви натиснете на цю кнопку “зі стрілочкою”. ноутбук включиться і ви побачите невелике сервісне меню (зазвичай складається з декількох пунктів):

 • Normal startup (нормальне завантаження);
 • BIOS Setup (настройки BIOS);
 • Boot Menu (завантажувальний меню, наприклад, щоб завантажиться з флешки без зміни черги завантаження) і ін.

Після вашого вибору BIOS Setup. ви перейдете в найзвичайніші настройки BIOS (як в інших ноутбуках) і зможете задати необхідні параметри.

Якщо у вас є блакитна кнопка ThinkVantage на корпусі пристрою. то її потрібно натиснути відразу після включення ноутбука. поки що горить вітання і показується марка виробника пристрою (див. Фото нижче).

Далі ви побачите меню з декількох пунктів, серед яких буде і вхід в BIOS. кнопка F1 (див. стрілка-1 на скрині нижче).

Модель Lenovo SL510. вхід за допомогою ThinkVoltage

4) Отвір замість кнопки recovery і ThinkVantage.

У ряду моделей ноутбуків Lenovo немає ніяких кнопок зовсім, але є невеликий отвір на бічній стороні пристрою (як правило там, де підключається харчування).

Наприклад, у ноутбука Lenovo 100 кнопки recovery (яка зі стрілочкою) немає взагалі. Є маленький отвір (поруч з отвором така ж стрілочка). Кнопка сама розташована в цьому отворі, щоб її натиснути. потрібно використовувати, наприклад, скріпку або спицю.

Lenovo 100. отвір для входу в BIOS

Виробники, видно, намагаються виключити випадкові натискання на кнопку. все таки входити в BIOS переважній більшості користувачів доводиться дуже рідко.

1) Деякі моделі ноутбуків не дозволяють увійти в BIOS якщо він працює від акумулятора. Не можу сказати, що це 100% глюк, але настройка вельми спірна. Щоб перевірити напевно. підключіть пристрій до мережі і спробуйте увійти в BIOS описаними вище способами.

2) У моделі Lenovo v580c іноді виникає дуже неприємний глюк: якщо ви очистили диск і встановили нову Windows. кнопки входу в BIOS у вас перестануть працювати.

Щоб знову увійти в BIOS (інструкція для досвідчених користувачів!). вимкніть ноутбук, потім вимкніть його від мережі, вийміть акумулятор. Далі зніміть кришку і дістаньте маленьку батарейку з мат. плати. Через 5-10 хвилин. зберіть пристрій.

При включенні BIOS буде завантажений автоматично для установки базових параметрів. Вам потрібно відкрити вкладку «Startup»: в пункті з налаштуванням «UEFI / Legacy boot» є три параметра (Both, UEFI Only, Legacy Only). потрібно вибрати «Both». У пункті «UEFI / Legacy Boot Priority», потрібно виставити «Legacy». Далі збережіть налаштування і перезарузіте ноутбук. Все повинно запрацювати, як годиться.

Завантаження ноутбука Lenovo з флешки через BIOS

Найчастіше ця операція проводиться фахівцями для того, щоб вилікувати ноутбук від вірусів. Різні софти записуються на знімний носій, але завантажитися з нього, як правило, не так просто. Проблема в тому, що всі останні моделі ноутбуків Lenovo, починаючи з випуску 2013 року, мають програмне забезпечення BIOS UEFI, що має сертифіковані ключі безпеки Secure Boot. Саме вони дозволяють завантажувати ноутбук лише при використанні ліцензійного інсталяційного диска Windows 8.

Для того щоб провести завантаження з носія в такому Біосе, необхідно відключити в ньому Secure Boot, виконавши такі дії:

Після всіх проведених кроків ноутбук почне наступну завантаження з флешки.

Зверніть увагу на те, що для ряду моделей Lenovo може не вистачити відключення лише одного параметра Secure Boot. Для завантаження системи зі знімного носія може знадобитися включення режиму сумісності.

У різних моделях він може називатися, як CSM OS, CSM Boot, Legacy BIOS, UEFI and Legacy OS або просто CSM.

Як в ноутбуці Lenovo зайти в BIOS з операційної системи Windows 8.1

Цей спосіб входу не так поширений, як попередні, але, тим не менше, їм успішно користуються як звичайні користувачі, так і програмісти. Він запропонований фахівцями для тих випадків, коли клавіатура ноутбука або клавіші входу в BIOS несправні. Давайте розглянемо, як увійти в BIOS в даному випадку.

Вхід в програму вимагає проведення наступних дій:

 • Завантажити ноутбук з уже встановленою операційною системою Windows 8.1.
 • Вибрати покажчиком мишки «Параметри» в нижньому правому куті Win 8.1.
 • Зайти в «Зміна параметрів користувача» і вибрати «Оновлення та відновлення».
 • Вибрати покажчиком мишки «Відновлення». «Особливі варіанти завантаження».
 • Потім необхідно перезавантажити систему, вибравши пункт «Перезавантажити зараз».
 • На моніторі з’явиться вкладка «Діагностика». Тут потрібно вибрати функцію «Параметри вбудованого ПО UEFI».
 • Знову перезавантажити ноутбук.

Виконавши ряд перерахованих дій, ви потрапите в BIOS. Пам’ятайте про те, що цей вхід можливий тільки для ноутбуків Lenovo з Windows 8.1.

Налаштовуємо BIOS на Lenovo b50-70 для установки завантаження з флешки

Для настройки завантаження з флешки на Lenovo b50-70 встановлюємо її в USB-порт і заходимо в налаштування через комбінацію клавіш FnF2. Переходимо на вкладку Boot в розділ Boot Mode і міняємо UEFI на Legacy Support. У Boot Priority також міняємо на Legacy First. Потім виходимо і підтверджуємо збереження змін.

Після перезавантаження ноутбука знову потрібно зайти в налаштування BIOS за FnF2. Переходимо на вкладку Boot. Тут в розділі Legacy з’явилися жорсткий диск, привід і флешка. Для завантаження з флешки переносимо її на перше місце за допомогою клавіш FnF6.

Після установки операційної системи з флешки, ви зможете повернути настройки за замовчуванням (на заводські) в розділі Exit. Тут вибираємо пункт Load Default Setting.

Особливості входу в BIOS на ноутбуках з Windows 8

Розглянемо, як виконати вхід в BIOS на ноутбуці Lenovo v580c зі встановленою Windows 8. Після натискання і утримування спеціальної кнопки (зі стрілкою) біля входу по харчуванню з’являється вікно відновлення системи Windows 8. Вибираємо мову, розкладку клавіатури, потім режим «Діагностика» (відновлення комп’ютера). Після переходимо в «Додаткові параметри», потім в «Параметри вбудованого ПО UEFI і тиснемо на кнопку« Перезавантажити ». Після потрапляємо в меню BIOS.

Ще випадок, коли після установки Windows 8 на ноутбук v570 автоматично блокуються клавіші входу в BIOS F2 і F12. Також в цій моделі немає спеціальної кнопки «Novo».

Щоб їх розблокувати, потрібно зняти акумуляторну батарею, розкрутити нижню кришку і зняти на кілька хвилин батарейку. Таким чином, обнуляються настройки BIOS. Після цього, клавіші будуть розблоковані.

Ноутбук Lenovo G50-30 Model 80G0 принесли на переустановку операційної системи з Windows 8 на Windows 7. Відмінний дизайн ноутбука, не дорогий і з USB 3.0. Як же зайти в BIOS ноутбука Lenovog 50 для вибору завантаження з приводу або флеш накопичувача?

Встановити Windows 7 на ноутбук Lenovo g50

Для установки ОС Windows 7 на Lenovo (Lenovo) G50 необхідно в BIOS у вкладці Exit. OS Optimized Defaults. Win8 64bit поміняти на Windows 7 OS.

Зберігаємо налаштування (Save Exit.). Cтав завантажувальний диск Windows 7 ! Затискаємо кнопку «Novo» (Novo Button Menu) і вибираємо «Boot Menu».

Як зайти в налаштування на ноутбуці Lenovo b50-30

На цій моделі ви не зайдете в настройки BIOS за допомогою кнопок Delete, F2, F8 або F10, і тут немає кнопки біля входу харчування. Кнопка для виклику меню «Novo» розташована з правого боку біля USB порту. Для того, щоб натиснути на цю кнопку буде потрібно шпилька або гострий предмет. Після потрапите в меню «Novo Button Menu».

Поширені способи входу на ноутбуці Lenovo

Найпоширенішим і всім відомим способом того, як увійти в BIOS, є натискання на клавіатурі клавіші Delete. Однак, деякі виробники комп’ютерів і ноутбуків, в тому числі і Lenovo, визначили для своїх систем інші способи входу.

Вибираючи при покупці виробника Lenovo, необхідно пам’ятати про те, що комп’ютерна техніка даної компанії випускається, як правило, з вже встановленою операційною системою. Якщо ж ви хочете перевстановити програмне забезпечення на своєму ноутбуці, то можете зіткнутися з проблемою: майже всі сучасні моделі ігнорують бажану вами операційну систему, прагнучи повернути комп’ютер до первісної. Саме для цього вам знадобиться вміння самостійно зайти в BIOS, щоб обійти цю проблему.

READ  Ноутбук Lenovo не включається а світлодіоди спалахують

Залежно від моделі Lenovo зайти в BIOS можна декількома способами:

 • натиснути і утримувати клавіші F1 або F2;
 • натиснути кнопку DELETE;
 • натиснути кнопку Novo Button.

Практично всі сучасні ноутбуки Lenovo мають на своїй панелі або бічному ребрі кнопку Novo Button. Знайти її не складає труднощів. Виробник виділив її відповідним малюнком. зігнутої стрілкою.

Якщо вам необхідно потрапити в BIOS на ноутбуці Lenovo, то замість кнопки включення потрібно натиснути Novo Button. При завантаженні система увійде в BIOS.

Зверніть увагу на те, що BIOS на моніторі з’явиться не відразу. Щоб виконати вхід в програму, необхідно виконати ще один крок. знайти в меню «Novo Button» варіант завантаження ноутбука «BIOS Setup», який вибирається кнопкою мишки. Після вибору натискаємо на клавіатурі клавішу Enter. Ви увійшли в програмне забезпечення.

Способи входу в BIOS [Lenovo]

1) Стандартні «гарячі» клавіші для входу

На переважній більшості ноутбуків цієї марки. повинна подіяти кнопка F2 або F1 (натискати потрібно відразу після включення ноутбука. Модельний ряд: ThinkPad, IdeaPad, 3000 Series, ThinkCentre, ThinkStation).

У деяких моделях. може зажадати натискання поєднання кнопок FnF2 (наприклад, в G50).

Доповнення. Зовсім уже й рідко зустрічається клавіша F12 (FnF12. вхід в Boot Menu). для входу в BIOS (модель Lenovo b590). Рекомендую так само спробувати.

2) Спеціальна кнопка recovery «зі стрілкою»

Деякі моделі ноутбуків Lenovo оснащені спеціальними кнопками на корпусі пристрою для входу в BIOS. Йдеться, наприклад, про ці: g505, v580c, b50, b560, g50, g500, g505s, g570, g570e, g580, g700, z500, z580, Z50, B70 та інші.

Вони при включенні. можуть взагалі ніяк не реагувати на ваші натискання кнопок F2. Для входу в BIOS, в цьому випадку, потрібно використовувати спеціальну кнопку Recovery (зі стрілкою). Натискати її потрібно замість кнопки включення (тобто коли ноутбук вимкнений).

Розташовується кнопка Recovery на корпусі пристрою, поруч з кнопкою включення (на деяких моделях це кнопка перебуває збоку).

Lenovo G700. кнопка входу в налаштування пристрою (в тому числі BIOS)

Lenovo B70. кнопка для входу в BIOS поруч з входом для харчування. Натискати найзручніше олівцем або ручкою

Після того, як ви натиснете на цю кнопку «зі стрілочкою». ноутбук включиться і ви побачите невелике сервісне меню (зазвичай складається з декількох пунктів): Normal startup (нормальне завантаження), BIOS Setup (настройки BIOS), Boot Menu (завантажувальний меню, наприклад, щоб завантажиться з флешки без зміни черги завантаження) і ін.

Після вашого вибору BIOS Setup. ви перейдете в найзвичайніші настройки BIOS (як в інших ноутбуках) і зможете задати необхідні параметри.

Якщо у вас є блакитна кнопка ThinkVantage на корпусі пристрою. то її потрібно натиснути відразу після включення ноутбука. поки що горить вітання і показується марка виробника пристрою (див. Фото нижче).

Далі ви побачите меню з декількох пунктів, серед яких буде і вхід в BIOS. кнопка F1 (див. Стрілка-1 на скрині нижче).

Модель Lenovo SL510. вхід за допомогою ThinkVoltage

4) Отвір замість кнопки recovery і ThinkVantage

У ряду моделей ноутбуків Lenovo немає ніяких кнопок зовсім, але є невеликий отвір на бічній стороні пристрою (як правило там, де підключається харчування).

Наприклад, у ноутбука Lenovo 100 кнопки recovery (яка зі стрілочкою) немає взагалі. Є маленький отвір (поруч з отвором така ж стрілочка). Кнопка сама розташована в цьому отворі, щоб її натиснути. потрібно використовувати, наприклад, скріпку або спицю.

Lenovo 100. отвір для входу в BIOS

Виробники, видно, намагаються виключити випадкові натискання на кнопку. все таки входити в BIOS переважній більшості користувачів доводиться дуже рідко.

1) Деякі моделі ноутбуків не дозволяють увійти в BIOS якщо він працює від акумулятора. Не можу сказати, що це 100% глюк. але настройка вельми спірна. Щоб перевірити напевно. підключіть пристрій до мережі і спробуйте увійти в BIOS описаними вище способами.

2) У моделі Lenovo v580c іноді виникає дуже неприємний глюк: якщо ви очистили диск і встановили нову Windows. кнопки входу в BIOS у вас перестануть працювати.

Щоб знову увійти в BIOS (інструкція для досвідчених користувачів!). вимкніть ноутбук, потім вимкніть його від мережі, вийміть акумулятор. Далі зніміть кришку і дістаньте маленьку батарейку з мат. плати. Через 5-10 хвилин. зберіть пристрій.

При включенні BIOS буде завантажений автоматично для установки базових параметрів. Вам потрібно відкрити вкладку «Startup»: в пункті з налаштуванням «UEFI / Legacy boot» є три параметра (Both, UEFI Only, Legacy Only). потрібно вибрати «Both». У пункті «UEFI / Legacy Boot Priority», потрібно виставити «Legacy». Далі збережіть налаштування і перезарузіте ноутбук. Все повинно запрацювати, як годиться.

Відкриваємо BIOS на ноутбуці Lenovo за допомогою клавіші на клавіатурі

Нічого складного в цьому немає. Найчастіше використовується клавіша F2. Її потрібно активно натискати відразу після включення ноутбука (після натискання на кнопку включення).

Відразу має відкритися меню BIOS. На моєму ноутбуці воно виглядає приблизно ось так:

Рідко, але буває, що необхідно натискати клавіші FnF2. Це залежить від моделі ноутбука.

У підсумку так само має з’явиться необхідне нам меню з налаштуваннями. До речі, змінити порядок завантаження можна на вкладці «Boot».

Я не знайомий з усіма ноутбуками від Lenovo, у них дуже багато моделей. Але мені здається, що на кожному є ця кнопка зі стрілкою. Наскільки я зрозумів, називається вона Recovery. Найчастіше знаходиться біля кнопки включення, або на бічній грані.

На деяких нових моделях (наприклад, на Lenovo IdeaPad 320-15IAP), ця кнопка втоплена в корпус, і натиснути на неї можна тільки чимось гострим і тонким. Там просто отвір.

Користуватися цією кнопкою дуже просто. Вимикаємо ноутбук, і натискаємо на кнопку «Recovery» (зі стрілкою). Ноутбук включиться, і з’явиться Novo Button Menu. Нам потрібно вибрати «BIOS Setup». Так само з цього меню можна запустити відновлення системи і зайти в завантажувальний меню, про який я писав на початку статті.

Вибираємо «BIOS Setup» і потрапляємо в необхідне нам меню.

Способи як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo

Власники ноутбуків Lenovo лінійки ThinkPad, а також деяких інших моделей, можуть зайти в BIOS, не використовуючи комбінації клавіш. досить застосувати спеціальну кнопку NOVO, що розташовується поруч з кнопкою живлення або на торці пристрою. Вимкнувши ноутбук Lenovo, слід натиснути на NOVO і потримати її кілька секунд; вибравши у вікні пункт BIOS Setup, користувач може нарешті зайти в BIOS. і продовжити роботу в базовій системі вводу-виводу.

Порада: іноді замість кнопки NOVO на корпусі пристрою знаходиться спеціальний отвір, біля якого розміщена та ж піктограма. В цьому випадку відкрити меню BIOS можна, вставивши в роз’єм спеціальну скріпку для iPhone або смартфона або звичайну канцелярську і злегка натиснувши на контакт протягом двох-трьох секунд.

Деякі моделі Lenovo мають спеціальну кнопку Novo для заміни ключа налаштування BIOS. Він, як правило, розташований поруч з роз’ємом живлення з логотипом. Якщо у вас є кнопка Novo на вашому ноутбуці, ви можете ввести BIOS набагато легше. Все, що вам потрібно зробити, це натиснути кнопку «Ново», коли ваш ноутбук вимкнений. Потім ноутбук включиться автоматично і покаже вам меню. Ви можете вибрати «BIOS Setup» в меню для входу в BIOS.

Ось вам клавіші для входу в BIOS для різних моделей ноутбуків Lenovo.

модель Lenovo Ключ налаштування BIOS
Серія Ideapad N F2
Серія Ideapad P F2 на логотипі Lenovo
Серія Ideapad S Нова кнопка, деякі моделі: F2
Серія Ideapad U Нова кнопка, деякі моделі: F2
Серія Ideapad V F2
Серія Ideapad Y F2
Серія Ideapad Z Нова кнопка, деякі моделі: F2
серія B Нова кнопка, деякі моделі: F2
серія E Нова кнопка, деякі моделі: F2
Edge Series кнопка Ново
серія Flex кнопка Ново
серія G F2
серія K F1
серія M F1
серія N F2
серія S кнопка Ново
серія V F1
серія Y кнопка Ново
серія Z кнопка Ново
серія йоги Кнопка «Ново», деякі моделі: F2 / (Fn F2)
ThinkPad Yoga 12 F1

Цей спосіб підійде для версій Windows 8 / 8.1 / 10.

Как войти в BIOS на ноутбуке Lenono G580 клавиша F2 не работает

Перед тим, як приступити до першого пункту даного способу, спробуйте, затиснувши клавішу Shift, перезавантажити ваш пристрій через меню Пуск. Якщо таким чином ви потрапили в меню Вибір дій, то відразу переходите до кроку 4 даного способу.

Натисніть клавіші Windows i для переходу в параметри системи;

У цьому вікні вибираємо розділ Оновлення та безпеку

Далі переходимо на вкладку Відновлення системи і в пункті Особливі варіанти завантаження натискаємо кнопку Перезавантажити зараз, після чого ви потрапите в меню Вибір дій

Виберіть пункт Пошук і усунення несправностей.

Далі вибираємо пункт Додаткові параметри

Параметри вбудованого ПО UEFI

І вже в останньому меню вибрати кнопку перезавантаження. Після цього ваш пристрій саме перейде в налаштування BIOS.

УВАГА! Якщо жоден з цих способів не підійшов, то, попередньо відключивши від мережі ноутбук і від’єднавши акумулятор, відкрити його корпус (нижню кришку) і витягнути плоску батарейку з материнської плати на 10-15 хвилин. Це скине настройки BIOS. Далі повертайте все назад і, при включенні, знову спробуйте перші 2 способи.

Як зайти в BIOS

На різних моделях Lenovo методи входу в BIOS на ноутбуці можуть відрізнятися. Для початку спробуйте стандартний спосіб входу. при запуску персонального комп’ютера потрібно натиснути кнопку F2 на клавіатурі, іноді перед цим затиснувши клавішу Fn. Далі відбудеться виклик меню параметрів PC.

Але цей спосіб не завжди робочий. Для деяких моделей Lenovo BIOS не завантажується при натисканні F2 або FnF2. наприклад, Lenovo Legion Y520, Lenovo G70, G50-30 або G500. Якщо ви намагалися увійти в BIOS вищеописаним методом, і у вас не вийшло, така інструкція для вас:

 • На бічній грані ноутбука (там, де розташовується зазвичай гніздо зарядки) або прямо біля кнопки живлення повинна бути спеціальна маленька клавіша з вигнутою стрілкою. Вона називається Novo Button, One Key Recovery або One Key Rescue System. Вам потрібно вимкнути ноутбук і натиснути на неї.
 • Якщо ви натиснули правильну кнопку, ноутбук запуститься, а на екрані ви побачите, що ми переходимо в спеціальне меню запуску:
 • Normal Startup (звичайна завантаження);
 • BIOS Setup (параметри);
 • System Recovery (системне відновлення);
 • Boot Menu (завантажувальний меню).
 • Як ви вже, швидше за все, здогадалися, щоб зайти в BIOS на Lenovo, потрібно перейти в пункт BiosSetup. Після того як ви його виберете, ви побачите, що ноут зайшов в BIOS і можете налаштувати його на свій розсуд.
READ  Установка Windows 10 на ноутбук Lenovo

комбінації клавіш

На щастя, компанія Lenovo майже для всіх моделей своїх ноутбуків встановила єдину комбінацію клавіш: Fn F2, де Fn. особлива «функціональна» кнопка, розташована звичайно в лівому нижньому кутку.

Значно рідше для того, щоб зайти в BIOS, доводиться використовувати іншу комбінацію Fn F1 або просто натиснути клавішу Delete (Del).

В цілому порядок дій користувача зводиться до двох кроків:

 • Відкрити меню «Пуск» і, натиснувши на віртуальну кнопку харчування, вибрати один з варіантів. виключення або перезавантаження.
 • Знову включити ноутбук Lenovo або дочекатися, поки він запуститься після перезавантаження, і скористатися однією з перерахованих вище комбінацій клавіш, щоб зайти в BIOS. це не складніше, ніж розібратися в перевагах UEFI Boot.

Якщо все виконано вірно, юзер побачить перед собою меню BIOS. Тепер він може налаштувати BIOS, встановити черговість завантаження операційної системи і виконати інші необхідні маніпуляції. якщо буде потрібно, попередньо ввівши пароль.

Порада: якщо ноутбук Lenovo запускається дуже швидко або не виходить увійти в BIOS після перезавантаження, має сенс вимкнути його за допомогою фізичної кнопки, натиснувши і потримавши її кілька секунд.

Тепер, давши ноутбука Lenovo трохи «відпочити», слід знову запустити його. і не забути вчасно скористатися однією з перерахованих вище комбінацій, що дозволяють зайти в BIOS.

Власники ноутбуків Lenovo лінійки ThinkPad, а також деяких інших моделей, можуть зайти в BIOS, не використовуючи комбінації клавіш. досить застосувати спеціальну кнопку NOVO, що розташовується поруч з кнопкою живлення або на торці пристрою.

Вимкнувши ноутбук Lenovo, слід натиснути на NOVO і потримати її кілька секунд; вибравши у вікні пункт BIOS Setup, користувач може нарешті зайти в BIOS. і продовжити роботу в базовій системі вводу-виводу.

Порада: іноді замість кнопки NOVO на корпусі пристрою знаходиться спеціальний отвір, біля якого розміщена та ж піктограма. В цьому випадку відкрити меню BIOS можна, вставивши в роз’єм спеціальну скріпку для iPhone або смартфона або звичайну канцелярську і злегка натиснувши на контакт протягом двох-трьох секунд.

Два секрету запуску BIOS

Але якщо у вас так і не вийшло запустити BIOS одним з вищеописаних способів, і на ноутбуці встановлена ​​операційна система Windows 8.1 і вище, відкриємо вам два секрету запуску.

 • Потрібно включити PC. У занедбаному комп’ютері на робочому столі тягнемо курсор мишки в нижній правий кут робочого столу (викликаємо бічне меню).
 • Нам відкривається меню, де ми вибираємо пункти «Параметри». «Оновлення та відновлення». «Відновлення».
 • Тут, в розділі «Особливі варіанти завантаження», натискаємо на кнопку «Перезавантажити зараз».
 • Далі відкриється синій екран з плитками. Відкриваємо плитку «Діагностика», натиснувши на яку ви потрапите в додаткові параметри.
 • Потрібно відкрити пункт «Параметри вбудованого ПО UEFI» і натиснути кнопку «Перезавантажити». Готово! Ви в Біосе!

Другий секрет. Багато користувачів Win 8.1 при спробі входу в BIOS припускаються помилки. Всі знають, як потрапити в BIOS. потрібно натиснути певну кнопку на клавіатурі. Для цього користувач тисне на «Завершення роботи», чекає, поки ноутбук вимкнеться, а потім тисне кнопку для входу в BIOS, але комп’ютер запускається по-старому. йде завантаження ОС.

Вся проблема в тому, що операційна система Windows 8.1 працює спочатку з функцією швидкого запуску, яка заснована на режимі сну. увійдіть в BIOS, що не відключаючи PC, а перезавантажуючи його.

Кілька корисних порад:

 • Після того як вхід в BIOS був здійснений, перейдіть до різних налаштувань параметрів системи і її завантаження в самому Біосе. Будьте дуже уважні і обережні, і краще не чіпайте то, чого не знаєте, так як є ризик зробити щось не так і зовсім втратити свій комп’ютер. А після внесення всіх змін зайдіть в розділ «Exit» ( «Вихід») і виберіть пункт «Save exit» ( «Зберегти і вийти»). Після цього ноутбук буде перезавантажений, і при новому запуску всі налаштування, які вам до цього довелося встановити, будуть вже враховані.
 • Якщо вищеописані способи входу в BIOS на ноутбуці Lenovo не працюють, спробуйте при запуску пристрою затиснути і утримувати клавішу F12 аж до запуску BIOS’a. на деяких моделях Lenovo цей спосіб працює.
 • Дуже рідко, але все ж буває. в деяких моделях працює клавіша F1 (потрібно натиснути її кілька разів, поки ноутбук включається).
 • Виробники рекомендують налаштовувати параметри PC в Біос тільки з повністю зарядженим акумулятором ноутбука, так як якщо в процесі настройки ваш ноутбук відключиться через те, що розрядився, то це, швидше за все, викличе деякі проблеми системи в подальшому.
 • Перед тим як вийти з БІОС, обов’язково зберігайте всі зміни, щоб не збилися.

Пам’ятайте, що настройка BIOS. це дуже серйозне дію, яка потребує максимального розуміння процесу і великої уважності до деталей. Ви повинні знати, що при неправильній настройці деякі компоненти системи можуть працювати некоректно, що приносить додаткові складності в експлуатації. І якщо ви сумніваєтеся в тому, що знаєте, як правильно потрібно робити. краще викликати кваліфікованих фахівців, це збереже і гроші, і час, і нерви. Сподіваємося, що дана стаття допомогла вам розібратися з тим, як зайти в BIOS.

спосіб 2

Вимкнути або перезавантажити ноутбук і при наступному включенні утримувати кнопку ESC. Чи не відпускати її до тих пір, поки не з’явиться завантажувальний меню. Там потрібно вибрати пункт Enter Setup, потім «Вхід в налаштування BIOS / UEFI».

Чому не виходить зайти в BIOS

Якщо ви намагаєтеся зробити це за допомогою кнопки або комбінації, то швидше за все. не працює одна або кілька клавіш. В цьому випадку можна скористатися одним з «бескнопочний» варіантів, описаних вище, або ж підключити через порт USB зовнішню клавіатуру. Однак усчітивайте, що такий пристрій може не визначатися комп’ютером до завантаження операційної системи.

На деяких моделях може бути встановлено обмеження на запуск BIOS, якщо ноутбук Lenovo працює в автономному режимі. Зроблено так тому, що в разі повної розрядки і виключенні лептопа при активованому Біосе він може бути пошкоджений, і комп’ютер просто не запуститься в наступний раз. У такому випадку досить підключити блок живлення або павер банк, щоб обійти систему безпеки.

Рідкісний випадок, коли подглючівает сам BIOS через налаштувань, неправильно виставлених користувачем. В цьому випадку потрібно просто обнулити настройки.

спосіб 1

Щоб відкрити BIOS на ноутбуці Lenovo, потрібно вимкнути або перезавантажити пристрій і при наступному включенні натиснути кнопку F2 в правильний момент. Вгадати його може не вийти, тому краще швидко натискати кілька разів. У більшості моделей Lenovo для виклику БІОСа використовується саме ця кнопка.

Втім, це необов’язково: все залежить від версії прошивки і моделі материнської плати. Також це можуть бути кнопки Esc, Del, F10 або F12. Аналогічно викликається UEFI. Залишається тільки дочекатися, поки запуститься інтерфейс прошивки.

BIOS на ноутбуці Lenovo

На ноутбуках марки Lenovo можуть бути встановлені різні моделі материнських плат. Залежно від виробника БІОС можуть бути використані різні клавіші для його виклику:

 • AMD: F1.
 • Phoenix Award: CtrlAltEsc, CtrlAltS, CtrlAltIns.
 • DTK: Esc.
 • Award: Delete або CtrlAltEsc.
 • ALR: F2, CtrlAltEsc.
 • AMI: F2 або Delete.

Найчастіше використовуються версії від Award або AMI. За допомогою БІОСа в ноутбуці Lenovo можна налаштувати цілий ряд важливих робочих параметрів:

 • Перевірити працездатність всіх компонентів і їх контакт з системною платою.
 • Управляти деталями за допомогою спеціальних команд.
 • Задати параметри завантаження накопичувачів інформації.
 • Встановити пріоритет одних компонентів над іншими.
 • Дізнатися температуру деяких деталей.
 • Розігнати центральний процесор і оперативну пам’ять.
 • Переключити множник процесора в бік збільшення.
 • Поміняти тайминги на оперативці в межах допустимих значень.
 • Встановити дату та системне час.
 • Відключити деяке обладнання і включити назад.
 • Активувати яка буде використовуватися під відеовихід.
 • Відрегулювати режим використання акумулятора.
 • Відкалібрувати і налаштувати все сенсорні елементи управління.
 • Дізнатися комплектацію ноутбука і моделі деяких компонентів.

Кожен користувач повинен знати, як увійти в BIOS на своєму лептопі.

способу зайти в BIOS / UEFI на ноутбуках Lenovo

BIOS. «прошивка» комп’ютера, яка відповідає за роботу і зв’язок між собою всього обладнання. Його можна запускати без операційної системи взагалі або встановити будь-яку з них. не тільки Windows, але і Linux, Unix, FreBSD і т. Д. А ось без БІОСа девайс працювати, на жаль, вже не зможе. На щастя, пошкодити прошивку. досить складне завдання, яка часом не під силу навіть самим допитливим умам: треба добряче постаратися.

Как зайти в биос на ноутбуке lenovo ideapad 310

UEFI. графічна оболонка, яка робить використання БІОСа зручнішим. Як правило, BIOS англомовний і не підтримує введення команд мишкою. UEFI адаптується під язик регіону, де виробник продає пристрій. мишка підтримується.

І BIOS, і UEFI зберігається в материнській платі записаним в мікросхему CMOS. Для збереження налаштувань ця мікросхема живиться від окремої батарейки, тому вони не обнуляться навіть при відсутності напруги і неробочому акумуляторі.

Скидання налаштувань BIOS на ноутбуці Lenovo

Як сказано вище, BIOS і його налаштування зберігаються в мікросхемі CMOS на материнській платі. Для її харчування використовується батарейки типу CR2032. велика плоска «таблетка». Вона живить мікросхему CMOS, навіть якщо ноутбук повністю знеструмлений. Щоб обнулити настройки БІОСа, досить на кілька секунд отримати цей елемент живлення. Звучить просто, а на ділі доведеться розібрати половину ноутбука, демонтувавши нижню кришку і деякі комплектуючі.

У більшості випадків потрібно зробити наступне:

 • Зняти пластикову прокладку між кнопками клавіатури.
 • Демонтувати саму клавіатуру і відключити її шлейф від материнської плати.
 • зняти батарею.
 • Відкрутити гвинти і зняти нижню кришку.
 • Вийняти оптичний привід, відкрутивши фіксуючий гвинт.

У більшості моделей ноутбуків цього достатньо. У декого може бути встановлена ​​сталева захисна пластина під нижньою кришкою. У підсумку потрібно дістатися до батарейки і витягнути її з держателя на кілька секунд. Після цього налаштування BIOS обнуляться, але зайти туди вже буде можливо.

Альтернативний варіант скидання налаштувань. знайти джампер поруч з батарейкою. Це 3-контактний перемикач, у якого в звичайному стані перемичка накинута на 1-й і 2-й контакти. Якщо переставити її на 2-й і 3-Й, настройки БІОСа також обнуляться. Доведеться переналаштувати все заново, але це простіше, ніж перепрошивати ноутбук.

Спосіб 3 для користувачів Windows 10

Користувачі цієї ОС мають можливість зайти в BIOS ще одним способом. Як це можна зробити:

 • Натиснути на значок повідомлення та вибрати опцію «Всі параметри».
 • Перейти у вкладку «Оновлення та безпека».
 • Вибрати вкладку «Відновлення».
 • У пункті «Особливі варіанти завантаження» натиснути сіру кнопку «Перезавантажити зараз».

Відкриється нове вікно, де треба вибрати варіант «Діагностика». У «Додаткових параметрах» виберіть «Параметри інтегрованого ПО UEFI». Після перезавантаження ноутбук автоматично запустить UEFI або BIOS (дивлячись що встановлено).

BETATECH.COM.UA 2021