Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Смартфони

Як вибрати зарядний пристрій для смартфона

Table of Contents

Що краще підходить для зарядки телефону?

Цілком очевидним є той факт, що найбільш оптимальним і об’єктивно правильним рішенням тут буде, користуватися рідною зарядкою, яка йде в комплекті з телефоном, або рівно таку ж, якою вона і повинна бути. Проте всім відомо, що такі штуки мають властивість куди губитися з часом або ж ваш шнур використовується відразу декількома користувачами телефонів і так далі. В такому випадку, звичайно, доведеться купувати нову зарядку. Для початку варто сказати, що абсолютно будь-який блок живлення, а також шнур, який відповідно має такий же роз’єм буде заряджати ваш телефон. Питання тут криється в іншому, наскільки якісно і довго це буде відбуватися.

Зарядний пристрій для смартфона: як підібрати правильно?

Для того, щоб в кінцевому рахунку не помилитися з вибором і знайти для себе якісне зарядний пристрій, вам потрібно звертати увагу на наступні параметри, які в себе включають:

Вихідна напруга Воно може бути абсолютно різним і вказується на упаковці. Тут важливо, щоб телефон підтримував рівно таке ж значення, яке зазначено на упаковці. Якщо це число буде перевищувати норму, тобто висока частка ймовірності того, що батарея на вашому телефоні незабаром виявиться зіпсованою. А ось якщо навпаки, це значення буде нижче, то телефон буде заряджатися дуже повільно, що також не є добре.
Максимальна сила струму Даний показник рівно також має просто колосальну роль і вказуватися буде на адаптері. Як правило, якщо це сучасний смартфон, то дане значення має відповідати 2А. однак допустимо брати адаптер з великим знаємо, оскільки це гаджету ніяк не зашкодить в силу того, що на них зараз встановлені спеціальні захисні механізми. А ось брати менше значення не рекомендується, а все з тієї причини, що це також позначиться дуже негативно на швидкості зарядки.

Однак дані параметри переважно будуть впливати тільки на швидкість здійснення зарядки, але також варто подбати і про те, щоб зарядка була досить надійна.

Зарядний пристрій для смартфона: як підібрати правильно?

Критерії надійної зарядки

Для того, щоб судити про те, що дана зарядка є якісною і гарантовано вам прослужить тривалий період часу, вкрай важливо звернути свою увагу на наступні моменти:

 • Сертифікація виробника. Навіть сам факт її наявності вже в значній мірі дозволяє вам видихнути зі спокійною душею, оскільки це вже дає великий шанс, що продукція є якісною.
 • Кабель живлення. Тут все просто, сам кабель повинен підходити до гнізда, це вкрай очевидний факт, адже в іншому випадку ви банально не зможете вставити зарядку в гаджет.

вихідна підключення

Цей параметр забезпечує сумісність ЗУ з різними гаджетами. Вибираючи ЗУ, слід переконатися в наявності micro-USB, mini-USB, роз’єму для iPhone. Кількість виходів USB може варіюватися від 1 до 4. Оптимальним вибором буде два USB-порту

Варто звернути увагу і на пропріетарний роз’єм. розроблений конкретним виробником виключно для своєї продукції (Sony Ericsson, Apple, Samsung, Nokia). У такий роз’єм можна підключити гаджет іншого виробника.

Стаціонарне (мережеве; СЗУ)

СЗУ заряджає гаджет від електромережі (220 В). Воно може бути «рідним» для певних моделей або просто адаптером для підключення USB-роз’єму в електромережу. СЗУ коштує порівняно недорого і не має обмежень по ресурсу енергії, але залежить від наявності мережі.

От чего зависит ток и скорость зарядки смартфона

ємність

Цей параметр позначає кількість енергії, яке Power Bank віддає підключеному девайсу до повного розряду.

Ємність зовнішнього акумулятора вимірюється в міліампер-годинах (мАг) і коливається в межах 2000-50000 мАг. Ємність літій-іонного акумулятора залежить від кількості елементів живлення, з яких він складається: 1 елемент. 1200-2400 мАг, 2 елементи. 2500-4400 мАг, 3 елементи. 3750-6600 мАг, 8 елементів. 10400-14400 мАг.

Щоб правильно вибрати ємність акумулятора ЗУ, необхідно знати ємність акумулятора, що заряджається пристрою. При цьому ємність ЗУ повинна бути вище на 20-30%, так як по ряду причин жоден акумулятор не забезпечує повну віддачу енергії, а згодом його ємність зменшується на 15-20%.

Наприклад, якщо на телефоні є акумулятор на 2000 мАг, то підходяще ЗУ повинно мати ємність не менше 2500 мАг. Якщо таких пристроїв кілька, то вірним показником буде сума їх ємностей плюс той же 20-30% запас.

Важливо: деякі виробники навіть вказують два параметри: заявлену і актуальну ємність, допомагаючи зорієнтуватися у виборі потрібної ємності.

Потрібно враховувати й обставини використання ЗУ. Для тривалого перебування поза доступу до електромережі слід купувати ЗУ з максимально можливою ємністю, не дивлячись на його високу ціну і вагу (розміри).

Якщо ж завдання ЗУ зводиться до підтримки заряду акумулятора телефону / планшета до приходу додому, то в цьому випадку оптимальним рішенням стануть менш місткі, але більш доступні і компактні пристрої. Цікаві варіанти. ЗУ у вигляді брелка або чохла для телефону.

Однією з різновидів акумуляторних Power Bank є Power Pen, виконаний у формі ручки. Це компактне ЗУ, що має ємність 700 мАг. Подібний пристрій стане в нагоді в екстрених ситуаціях. Power Pen також використовується в якості стилуса.

Важливо: ціна Power Bank безпосередньо залежить від ємності його акумулятора: чим більше ємність. тим вище вартість пристрою. Тому дешеве і при цьому досить ємне ЗУ навряд чи буде якісним і швидше за все після тривалого періоду. Акумуляторні ЗУ можуть зберігати енергію протягом 6-12 місяців.

Power Bank (акумулятор)

ЗУ такого типу зустрічається найчастіше. Акумулятор не залежить від зовнішніх умов і має велику ємність, ніж звичайна батарейка, а значить, забезпечує більш тривалу роботу електронного пристрою. Ціна цього ЗУ більше, ніж батарейного. Як і батарейки, такі пристрої містять електроліт, небезпечний для здоров’я людини.

Найчастіше зустрічаються два типи акумуляторів:

 • літій-іонні (Li-Ion). найпоширеніші акумулятори, які мають доступну вартість і прийнятну якість;
 • літій-полімерні (Li-Pol). набагато менше гріються і саморазряжаются, мають меншу вагу і більш довговічні. Замість електроліту в таких акумуляторах використовується полімерний метал. Однак Li-Pol гірше переносять мінусові температури (скорочується ємність), та й ціна їх вище.

Power Bank бувають як з вбудованими, так і зі змінними акумуляторами.

Як вибрати зарядку для телефону або планшета

Зарядний пристрій (ЗУ). передає акумуляторів гаджетів енергію від зовнішніх джерел і тим самим забезпечує тривалу і безперебійну роботу телефонів, планшетів, ноутбуків, електронних книг, mp3 плеєрів та іншої техніки.

Всі гаджети зазвичай комплектуються «рідними» ЗУ. Однак в процесі експлуатації виникає необхідність в додаткових ЗУ. Ще одним фактором на користь таких пристроїв є той факт, що більшість сучасних девайсів не передбачають заміну одного акумулятора на інший (за винятком фотоапаратів).

 • Мережеве ЗУ
 • бездротове ЗУ
 • автомобільне ЗУ

Автомобільне (АЗП)

АЗП заряджає гаджет від бортової мережі автомобіля і підключається до прикурювача. Виконується у вигляді кабелю або адаптера часто циліндричної форми з USB-роз’ємами для девайсів. Це ЗУ можна використовувати тільки в автомобілі. АЗП відмінно підійде людям, які постійно перебувають за кермом.

бездротове

Таке ЗУ працює на основі принципу магнітної індукції і передає енергію безпосередньо телефону / планшету без підключення кабелю. Воно виконується у вигляді платформи, на яку кладеться гаджет. Сама бездротова зарядна панель за допомогою кабелю підключається до мережі або іншому девайсу (комп’ютер, ноутбук) через USB-порт.

Как выбрать USB кабель. Виды, характеристики. разбираемся вместе!

Бездротове ЗУ відрізняється простотою застосування, безпекою (немає контакту з електрикою) і можливістю застосування в складних умовах. Однак тривала зарядка, при якій телефон / планшет можна повноцінно використовувати і дуже висока ціна ставлять під сумнів ці переваги. До того ж, такі пристрої підійдуть не до кожного телефону.

READ  Як встановити час на екрані смартфона

Більшість бездротових ЗУ є універсальними, тобто, підходять до моделей різних марок. Зустрічаються і бездротові автомобільні ЗУ.

Автономні PowerBank для телефонів

інші ЗУ

Крім перерахованих ЗУ зустрічаються механічні та батарейні ЗУ. Ці пристрої, як Power Bank дозволяють зарядити гаджет при відсутності електромережі.

Механічне (ручне, динамо-машина). найпростіше ЗУ, яке працює від м’язової сили людини. кручення ручки обертання виробляє струм. Таке ЗУ слабо підходить для повної зарядки техніки, але стане в нагоді для її невеликий підзарядки, коли батарейка або акумулятор перестали працювати. Ручне ЗУ коштує дешево.

Батарейне. дешеве і компактне, але не дуже ефективне, оскільки батарейка має невелику ємність і вимагає періодичної заміни або підзарядки (для акумуляторних батарей). Тому необхідно завжди мати запасну батарейку. Через наявність електроліту в батарейці таке ЗУ навряд чи можна назвати екологічним.

Мережеві зарядки

Найбільш поширений і добре знайомий кожному користувачеві тип ЗУ. Підключається до основної мережі електропостачання через стандартні розетки. Адаптер для змінного струму має вилку для підключення до джерела. Гаджет, найчастіше, з’єднується з конструкцією за допомогою кабелю. Виняток становлять бездротові зарядні пристрої.

Яскравими представниками такої групи є моделі HOCO 2USB і Baseus Duke Universal Travel Charger. Зарядка від HOCO сумісна з технікою бренду Apple. Має 2 USB-гнізда для підключення відразу двох типів електроніки (дрібної і крупної). Подібна універсальність вдало поєднується з:

 • захистом від перепадів напруги і замикань;
 • вогнестійкість використовуваних при виробництві матеріалів;
 • компактністю розмірів.

Зарядний пристрій Baseus Duke Universal Travel Charger уособлює собою термін «універсальність». У компактному аксесуар вміщаються три USB-порту для одночасної зарядки різних гаджетів. Більш того, зарядка має три різновиди вилок. Це робить її незамінною в подорожах по країнах світу. Має наступні переваги:

 • багатофункціональність;
 • корпус з вогнестійкого сплаву алюмінію і пластика;
 • висока швидкість зарядки за рахунок великих показників вихідного струму;
 • опція автоматичного розпізнавання типу підключеної електроніки (дрібна, велика);
 • швидкість подачі енергії відповідає типу гаджета;
 • сумісність з переважною більшістю пристроїв.

Як вибрати USB кабель

Кабель, який використовується в зарядному пристрої, піддається найбільшому механічному впливу. Через це першим з усієї конструкції виходить з ладу. Щоб не купувати повноцінний прилад, можна придбати тільки сам провід. І ось при його виборі варто звернути увагу на кілька важливих показників:

 • матеріали виготовлення. важливо, щоб компоненти були з металів і пластику високої якості;
 • якість обплетення і гнучкість;
 • швидкість зарядки (підтримування функції швидкої підзарядки);
 • довжина кабелю (оптимально близько метра);
 • наявність гарантії;
 • вартість.

Вражаючими прикладами даного продукту є моделі Baseus Horizontal Data USB-Lightning і Hoco Xpress USB. Перший відрізняється міцністю (неонова обплетення) і надійністю. Його довжина сягає 1 метра, а роз’єм має підсвічування. Сумісний з технікою Apple. Сила струму підходить для дрібної і крупної електроніки.

Hoco Xpress поєднує в собі відразу три затребуваних роз’єму на сьогодні (MicroUSB, Lightning, USBTipe-C). Тобто його можна використовувати для будь-якої електроніки. При цьому сам провід має міцну оплетку, а складові виготовлені і високоякісного металу і пластика. Довжина також дорівнює 1м.

автомобільні ЗП

Автомобільна різновид зарядок розрахована на відновлення енергії акумулятора за рахунок внутрішньої електромережі авто. Такі пристосування мають адаптер, що дозволяє підключитися до мережі через запальничку. З’єднання між ЗУ і телефоном проходить за допомогою кабелю USB / MicroUSB. Серед найбільш якісних моделей в цій групі виділяються: BELKIN 1 USB V8 або Remax CR-3XP Alien 3USB.

Зарядний пристрій торговельної марки BELKIN вигідно відрізняє компактність і висока швидкість передачі струму. Воно сумісне з усіма електронними пристроями компанії Apple, що підтримують підзарядку через USB. Доступне та якісне пристосування.

Аксесуар від Remax є більш досконалою версією автомобільної зарядки. Він має три порти для кабелів, що дозволяє одночасно заряджати відразу кілька пристроїв. Додатковими плюсами є:

 • вогнетривкий матеріал корпусу;
 • автоматичне визначення типу електроніки та регулювання потужності подачі енергії;
 • два дисплея, що відображають дані про вольтажі;
 • два виходячи для прикурювача;
 • доступна вартість.

FM-модулятори. окремий підтип автомобільних зарядок. Їх особливість полягає в тому, що заповнення енергії акумулятора смартфона є однією з функцій. Основне призначення пристрою. забезпечення бездротової передачі музики і дзвінків з телефону на аудіосистему авто. Такий прилад встановлюється в прикурювач, і забезпечує більшу концентрацію на дорозі.

При цьому, сучасні моделі даного аксесуара мають USB-гнізда, що дозволяють, крім основних опцій, використовувати трансмітер як ЗУ. Серед найбільш якісних моделей значиться продукція Baseus: Bluetooth 2.4A 2USB і Locomotive Bluetooth 3.4A 2USB.

Так, Baseus Bluetooth 2.4A 2USB має компактні розміри, 2 гнізда для USB-кабелів. Забезпечує швидку зарядку, як для телефону, так і для планшета.

Baseus Locomotive має також два роз’єми для підзарядки планшетів, телефонів і іншої електроніки. Пристрій дозволяє прослуховувати музику з телефону, відповідати на дзвінки. При цьому саме засоби зв’язку не втратить заряд акумулятора.

Відмітна особливість аксесуара. наявність знімною частини. Знявши яку можна встановити додаткові пристосування, що мають адаптер для роботи від прикурювача.

універсальний тип

Такий пристрій може отримувати енергію від будь-якого джерела і передавати її на гаджет. Як джерело може виступати електромережу, планшет, PC, ноутбук. Має вигляд кабелю з двома роз’ємами:

 • USB. для підключення до електромережі;
 • MicroUSB або інший тип. для з’єднання зі смартфоном або іншої заряджається електронікою.

Крім універсальності відрізняється компактністю. Тут варто зазначити, що швидкість отримання заряду буде відрізнятися в залежності від джерела. Так, телефон, підключений через адаптер до побутової мережі, зарядиться швидше, ніж від комп’ютера.

Які зарядки бувають

Класифікація таких пристроїв відбувається за двома ознаками: сумісність і принцип роботи. У першому випадку виділяються типи зарядок:

 • оригінальні;
 • аналогові;
 • універсальні.

Під оригінальним розуміється зарядний пристрій, випущене безпосереднім виробником смартфона. Складається з адаптера змінного струму і кабелю з відповідним роз’ємом для з’єднання з гаджетом (найчастіше. MicroUSB, Apple використовує Charger Lightning). Сам провід може бути невід’ємною частиною всієї конструкції або зніматися (USB-роз’єм). У другому випадку кабель можна використовувати для зарядки від інших зовнішніх джерел. Такий аксесуар повністю відповідає характеристикам засоби зв’язку і забезпечує його швидким безпечним заповненням енергії.

Аналогова різновид ЗУ являє собою комплекс з адаптера і кабелю, роз’єм якого ідентичний гнізда для зарядки на Вашому смартфоні. Даний тип може дещо поступатися в характеристиках оригінальному продукту. При цьому він має перевагу. доступну ціну.

Універсальна зарядка. пристрій, здатний зарядити акумулятор будь-якої моделі. Тип гнізда для кабелю ЗУ не грає ролі. Таким приладом може заряджатися дрібна (телефони, плеєри) і велика (планшети) електроніка.

Говорячи про формат функціонування зарядного пристрою, ми маємо на увазі те, яким чином воно підключається до зовнішнього джерела енергії. А також те, як передає отриманий струм батареї телефону. В даному контексті виділяються наступні типи аксесуарів:

 • мережеві;
 • автомобільні;
 • універсальні;
 • бездротові.

Окремо також варто згадати автономні джерела енергії, що не потребують підключенні до мережі. Акумулятор Power Bank заряджається від мережі або сонячного світла і виконує функції переносного ЗУ. Досить з’єднати його з телефоном за допомогою кабелю. Зручний в дальніх поїздках або в умовах обмеженого доступу до мережі.

Як вибрати зарядний пристрій для телефону або як поєднати стильний девайс і ЗУ

Ви часто використовуєте свій смартфон в автомобілі ? Google maps, GPS, музика, месенджери, звичайні розмови. все це розряджає ваш телефон швидко і непомітно. Що робити в цьому випадку водіям, яким потрібен постійний зв’язок?

Сучасний світ, високі технології, всілякі девайси для зарядки гаджетів. це знають всі. Але, якщо ви ще не до кінця розібралися з тим, як вибрати зарядний пристрій, який не зашкодить вашому смартфону і в той же час, дозволить без зусиль користуватися ним, протягом усього дня. наша стаття, як раз, для вас.

 • Які є види;
 • які є типи підключення;
 • як вибрати девайс і на що звертати увагу перед покупкою;
 • розглянемо високотехнологічні і сучасні моделі.

Стильний і практичний аксесуар зарядка

І так, ЗУ. це пристосування, призначене для заряду електричного акумулятора енергією від зовнішнього джерела струму. У випадку з мобільними зарядками, під зовнішнім джерелом може розумітися побутова електромережу, внутрішня мережа автомобіля, акумулятор (Power Bank), комп’ютер.

бездротові пристрої

Мають два типи конструкції. Перша в народі носить ім’я «жабка». Телефонна батарея для підзарядки витягується з пристрою і вставляється в прилад. Розмір підганяється автоматично. Досить давно на ринку, тому перевірена безліччю користувачів. Перевагою такого аксесуара є його універсальність. відмінно працює з усіма типами акумуляторів. Недоліком. неможливість зарядки смартфона у включеному стані.

Другий тип пристрою відноситься до новітнього покоління зарядок. Вона застосовує принцип бездротового поповнення енергії в смартфонах за рахунок використання сили магнітної індукції. Для цього не потрібно кабель, але сам телефон повинен підтримувати цю функцію.

Яка бездротова зарядка краще?

Існує кілька різновидів зарядних пристроїв бездротового типу:

 • у вигляді горизонтальної підставки (килимок);
 • у вигляді вертикальної підставки;
 • у вигляді автотримача.
READ  Як підключити Apple Watch до iPhone 6

Залежно від того, в яких умовах експлуатується телефон, підбирається той чи інший варіант. Якщо смартфон ставиться на підзарядку тільки на ніч, Вам прекрасно підійде перший варіант. У випадках, коли важливо, щоб при зарядці засобом зв’язку було зручно користуватися (робота з повідомленнями, читання пошти та інше), варто придбати вертикальну підставку. В автомобілі ж, поза конкуренцією виявляється Автодержатель з функцією З.

Зупинимося докладніше на видатних представників останньої групи. До них належать автомобільні утримувачі для телефонів Baseus Smart Vehicle Bracket і HOCO Delightful.

Підставка моделі Baseus Smart Vehicle Bracket об’єднує в собі тримач для смартфона з П-образної рамкою і ЗУ. Встановлюється в решітку дефлектора. За рахунок гнучких розсувних «лапок» рамки, підходить для телефонів різних габаритів.

HOCO Delightful є стильним автодержатель також встановлюється на повітроводі. Має П-подібну рамку для фіксації телефону і забезпечує швидку бездротову зарядку. Окремим перевагою є шарнір, що з’єднує кріплення до дефлектори і рамку з телефоном. Це дозволяє встановити смартфон в зручному для водія положенні.

Вхідний струм і стандарт розеток

У російських побутових електричних мережах використовується струм з напругою 220 В, силою 5-6 А (втім, при підключенні потужного устаткування на кшталт кухонної техніки цього параметр значно зростає аж до 18-19 А) і частотою 50-60 Гц. Саме ці параметри повинні підтримуватися зарядним пристроєм.

У той же час, в США використовуються побутові мережі, в яких напруга становить 110 В. Адаптер, призначені для застосування на території Америки, в російській «розетки» може просто згоріти.

Також варто врахувати, що розетки в різних країнах теж різняться. У Росії використовуються конектори типу C. У «наші» розетки можна встановити вилки типів Europlug, Schuko, CEE 7/7, CEE 7/16 або CEE 7/17.

А ось типи A і B (стандарти NEMA), що використовуються на території США і Канади, не підходять для використання з російськими розетками без відповідних перехідників.

Як вибрати зарядний пристрій для телефону

При виборі зарядного пристрою варто звернути увагу в першу чергу на електротехнічні характеристики блоку живлення.

Види зарядних пристроїв

Конструктивно і за принципом роботи зарядні пристрої підрозділяються на два типи. власне адаптери, вони ж блоки живлення; і зовнішні зарядні пристрої, більше відомі під назвою «пауербанк».

Зовнішні акумулятори або пауербанкі

Зовнішні акумулятори, які також можуть називатися портативними зарядними пристроями, пауербанкамі і т.д., мають той же експлуатаційне призначення, що і блоки живлення. вони застосовуються для зарядки смартфона. Однак принципи роботи цих девайсів кардинально різняться.

Пауербанк конструкційно являє собою акумулятор підвищеної ємності. Доповнюється він різними функціональними елементами. контролером заряду, світлодіодними індикаторами, роз’ємами живлення, кнопками і т.д. Принцип роботи пауербанка наступний:

 • Спочатку зовнішній акумулятор заряджається від джерела живлення (наприклад, від адаптера або комп’ютера по USB-кабелю);
 • Потім він протягом деякого часу «тримає» накопичену енергію;
 • При підключенні смартфона пауербанк віддає накопичену енергію в приєднане пристрій.
вибрати, зарядний, пристрій, смартфона

По суті, пауербанк призначений для екстреної підзарядки смартфона в умовах, коли неможливо дістатися до розетки або немає на це часу. в поїздках, наприклад.

При виборі пауербанка варто відштовхуватися від наступних критеріїв: ємність, струм заряду, матеріал корпусу, підтримка технологій швидкої зарядки.

Головні критерії вибору

При виборі зарядного пристрою варто звернути увагу на наступні параметри:

Всі ці параметри визначають сумісність зарядного пристрою і смартфона.

струм заряду

Від сили струму заряду безпосередньо залежить, власне, швидкість заряду смартфона. Чим вона вища. тим швидше пристрій відновить запас енергії в акумуляторі. У той же час, варто пам’ятати, що старі смартфони просто не розраховані на високі струми заряду.

А ось низький струм заряду може привести до того, що смартфон не зарядиться взагалі. він просто розрядиться, навіть будучи підключеним до мережі. Стандартами цього параметра є:

 • 500 мА (0.5 А). Підходить для використання з мобільними телефонами або дуже старими смартфонами. Такий струм зарядки не здатний покрити «постійні витрати» сучасного потужного мобільного пристрою, але необхідний і достатній для апаратів, випущених, наприклад, до 2010-2011 року;
 • 750 мА (0.75 А). Зустрічається дуже рідко. Сфера застосування аналогічна зарядки, розрахованим на 0.5 А;
 • 1000 ма (1 А). Найбільш поширений в даний час стандарт струму в зарядний пристрій. Досить універсальний, підходить для використання з більшістю мобільних девайсів. від мобільних телефонів або портативних плеєрів до смартфонів бюджетного або середнього цінових сегментів;
 • 2000-21000 мА (2-2.1 А). Застосовується для ресурсномістких пристроїв. наприклад, планшетів або флагманських смартфонів з екраном високої роздільної здатності та продуктивним процесором. Може виявитися небезпечним для старих девайсів. Забезпечує високу швидкість зарядки і стабільне живлення навіть при активній експлуатації підключеного пристрою.

Бажано використовувати блоки живлення, які мають ту ж силу струму, що і комплектні до смартфону. Це, правда, не поширюється на адаптери, що підтримують технологію швидкої зарядки.

Варто пам’ятати, що виробники бюджетних блоків живлення часто навмисно завищують силу вихідного струму. Наприклад, пристрій, який маркірується як 1 А, фактично може видавати 0.5 А. Тому якість блоку живлення також вельми важливо.

ємність

Чим вище ємність пауербанка. тим більше разів здатна зарядити сів смартфон. Однак фактичне значення цього числа визначається ємністю акумулятора смартфона.

Наприклад, якщо смартфон оснащується акумулятором на 3000 мАг:

 • Пауербанк на 5000 мАг підзарядить його 1 раз;
 • Пауербанк на 10000 мАг підзарядить його 2-2.5 рази;
 • Пауербанк на 20000 мАг підзарядить його 5-6 разів.

Втім, точне число залежить від ряду інших параметрів, серед яких струм заряду, опір підключеного кабелю, погода за вікном, час, що минув з моменту зарядки і багатьох інших. Тому не варто сподіватися, що, наприклад, пауербанк на 5000 мАг зможе підзарядити смартфон з акумулятором на 2500 мАг двічі.

вихідний струм

Чому не нижче 2.1А? Що це за параметр і на що він впливає? Якщо коротко і узагальнено, на час зарядки гаджета. На пристрої вихідний струм може позначатися як “output” або “вихід”, цифри вказані поруч означають, яку силу струму здатне передавати ЗУ. Для зарядки смартфона зазвичай необхідна сила струму не менше 0.7 А. Для ємною акумуляторної батареї планшета. близько 2 А.

Якщо Ви підключите зарядний пристрій для телефону до планшета, то він буде дуже і дуже довго заряджатися. ЗУ для смартфонів розраховані на 1 А. Якщо підключити зарядний пристрій на 2.1 А до смартфону? Телефон від такої зарядки може згоріти? Ні, смартфони забезпечені контролером харчування, яка не бере більше, ніж потрібно смартфону. Зате гаджет швидше зарядиться.

Крім мережевих зарядних пристроїв, можна заряджати смартфони і через USB-порт ноутбука. Однак є ймовірність, що гаджет довго простоїть на зарядці. Формат USB створений в ту пору, коли телефони не передбачалося з’єднувати з комп’ютером, тому USB-порти не розраховані на підживлення стороннього пристрою. Через них буде йти зарядка струмом всього 500 мА (0.5А).

вибрати, зарядний, пристрій, смартфона

Тип зарядного пристрою

аналоги зарядного пристрою для iPhone і iPad

Про якість аналога не можна судити по країні-виробнику. Напис “Зроблено в Китаї” можна побачити і на оригіналі, тому що відомі бренди саме в КНР виробляють свої телефони, а також комплектуючі та аксесуари. На хорошому аналогу має бути вказаний перелік сумісних моделей телефонів і технічні характеристики, що повторюють характеристики оригіналу.

У більшості сучасних планшетів і смартфонів прийнятий єдиний стандарт роз’єму живлення. microUSB. Тому вигідно вибирати універсальні зарядні пристрої з microUSB, які можна приєднувати до всіх своїх гаджетів. Одне з них. мережевий зарядний пристрій Partner. Зверніть увагу, вихідний струм подібного універсала не повинен бути нижче 2.1 А.

Як вибрати зарядний пристрій для телефону?

Отже, Ви вибираєте зарядний пристрій для телефону. Два найважливіших чинника, які допоможуть зробити правильний вибір, це тип ЗУ і сила його вихідного струму. Розглянемо кожен фактор докладніше.

Порада

Що прискорити час зарядки телефону, переведіть його в “режим польоту” / “режим літака” / автономний режим. В таких умовах відключаються всі непотрібні програми і модулі. Смартфон зарядиться, як мінімум, на 15% швидше.

Power Bank (акумулятор)

Найпоширеніший (після СЗУ) і популярний тип. Цей акумулятор ніяк не залежить від зовнішніх умов і має велику ємність, що забезпечує тривалу роботу вашого електронного пристрою.

Важливо! Девайс містить усередині конструкції електроліт, який може бути небезпечний для вашого здоров’я!

Можна виділити два типи зовнішніх акумуляторів PB:

 • Літій-іонний. Найпоширеніший вид, який доступний кожному і має належну якість.
 • Літій-полімерні. Практично не гріються і саморазряжаются. Мають менші габарити і більший термін служби. У пристрої закладено полімерний метал замість звичного електроліту, але такі девайси гірше переносять негативну температуру і мають велику вартість.
READ  Як правильно заряджати акумулятор смартфона

Важливо! Ємність цього обладнання прийнято вимірювати в міліампер-годинах (мАг). Значення місткості варіюються від 1000 до 70000 мАч.

Щоб дізнатися, як підібрати зарядний пристрій для планшета або телефону, потрібно керуватися такими принципами:

 • Ємність ЗУ повинна бути вище ємності батареї мобільного пристрою на 20-30%.
 • Якщо в телефоні стоїть акумулятор на 2000 мАг, то PB повинен бути не менше 2500 мАг.

Важливо! Для грамотного вибору PB можна орієнтуватися на ці дані:

 • Для власників смартфонів підійде девайс місткістю 5000 мАч.
 • Для фотографів знадобиться PB з 4000 мАг і більш.
 • Для лептопів і інших потужних пристроїв потрібно буде десь 10000 мАг. мінімум.

ЗУ (зарядний пристрій) заряджає акумулятори ваших гаджетів, забезпечуючи їх енергією для роботи. Будь-смартфон або планшет використовує заводське пристрій, але в ході експлуатації дроти зношуються і доводиться шукати заміну. Як вибрати зарядний пристрій для телефону? Для вибору необхідно знати найважливіші параметри, про які ми вам і розповімо в цій статті.

вихідна підключення

Цей критерій впливає на сумісність пристрою підзарядки з будь-яким пристроєм. Коли ви будете купувати обладнання, переконайтеся що у вас є роз’єм micro- або mini-USB, або роз’єм lightning. Кількість виходів коливається від одного до чотирьох. найкращим рішення буде придбати пристрій з двома висновками.

Важливо! Також не забудьте про те, що в ті роз’єми, які є пропрієтарними, не вийде підключити девайс іншого виробника.

адаптер

Ще один цікавий нюанс. це адаптер для ЗУ. У комплекті бувають перехідники на прикурювач, мережевий адаптер та інші пристосування. Саме адаптер здатний перетворити один тип ЗУ в інший. Ця “прімичка” стане в нагоді і для підзарядки портативної ЗУ, якщо воно несподівано розрядилося.

Основна функція зарядки

У сучасному світі ці девайси мають один USB-вихід для сполучення з відповідною технікою. ЗУ мають силу вихідного струму, яку прийнято вимірювати в Амперах (А):

 • для телефонів ці значення навряд чи будуть вищими одиниці;
 • для потужних смартфонів і планшетів. 2.1 А.

Как выбрать быструю зарядку? Правда и Мифы.

Більш технологічні багатофункціональні пристрої можуть мати два висновки для підключення до різних пристроїв.

Важливо! Зверніть увагу на те, що 2.1 А буде йти тільки для тих випадків, коли підключений один девайс. Якщо ви вирішили зарядити відразу два пристрої, то на виході вийде по одному Амперу.

Як підібрати зарядний пристрій для телефону? Головний визначальний фактор. це умови використання. Виходячи з них, можна класифікувати ЗУ за кількома типами.

Автомобільне (АЗП)

У цьому випадку ваш девайс буде харчуватися від живлення бортової мережі транспорту і підключатися АЗП (автомобільний зарядний пристрій) буде до прикурювача. Найчастіше має форму циліндра з необхідними користувачеві роз’ємами. Цей тип приладів можна буде експлуатувати тільки в автомобілях. Рекомендується до покупки тим користувачам, які весь час перебувають за кермом.

Мережеві

СЗУ живляться від стандартної мережі в 220 Вольт. Пристрій може бути заводським або просто представляти із себе адаптер для підключення роз’єму USB. СЗУ має невелику вартість і не має ніяких обмежень по використанню ресурсів, важливо тільки наявність мережі.

Як вибрати зарядний пристрій для телефону

Будь-який сучасний смартфон живиться від батареї, заряд якої заповнюється за допомогою мережевого ЗУ. Такі пристосування входять до комплекту мобільного девайса, але і з необхідністю покупки користувачі стикаються досить часто. ЗУ з часом виходять з ладу. Їх не видно, виникає необхідність наявності дубліката та т. Д. Незалежно від причини, потрібно пам’ятати, що одного тільки відповідного роз’єму для підключення телефону недостатньо.

Основні характеристики мережевих зарядних пристроїв

Вибір ЗУ здійснюється відповідно до типу роз’єму. Саме цей момент визначає сумісність. Якщо ще 10-15 років тому виробники оснащували свої телефони унікальними роз’ємами, то сьогодні тенденція йде в бік універсалізації. Будь-яке сучасне ЗУ є адаптер з одним або декількома USB-виходами, до яких підключаються дроти зі штекерами mini-USB, micro-USB, Type-C. Як правило, кабель знімний, але можна знайти варіанти з цільної конструкцією.

Залежно від типу ЗУ кількість роз’ємів може скласти до 8 шт. Такі девайси дозволяють заряджати відразу кілька смартфонів, але потрібно враховувати, що вихідний струм при одночасній зарядці буде значно нижче. Наприклад, одне ЗУ, здатне видати 1 000 мАг, при підключенні двох телефонів віддасть тільки по 500 мАг на кожен. При цьому час підзарядки збільшиться в два рази. Значення вихідного струму буде відповідати максимальному тільки в тому випадку, якщо до ЗУ підключений один гаджет. Непоганий універсальний варіант. мережевий зарядний пристрій Borofone BA21A https://itlook.ua/catalog/setevoe-zaryadnoe-ustroystvo-borofone-ba21a-micro-qc-3-0-18w/p60436/.

Також у продажу можна знайти зарядні пристрої типу jack. Такі девайси, як правило, застосовуються для підключення до мережі електронної апаратури. Особливість подібного обладнання полягає в тому, що якийсь загальноприйнятий стандарт в даному випадку відсутній. Для кожного пристрою параметри можуть бути різними, їх розміри іноді відрізняються до міліметрів.

Для девайсів класу lightning сила струму може бути будь-хто. Справа в тому, що всі пристрої від бренду Apple оснащуються спеціальними контролерами, що не дозволяють взяти більше струму, ніж потрібно. Якщо ж цей параметр буде нижче, то смартфону буде потрібно більше часу для відновлення ємності акумулятора.

Всі зарядні пристрої можна розділити на три групи:

 • оригінальні. Розроблено для використання з конкретною моделлю смартфона;
 • аналогові. більш доступна версія фірмових ЗУ;
 • універсальні. Використовуються для зарядки різних смартфонів з одним типом роз’єму.

При виборі необхідно враховувати такі особливості:

 • Вартість пристрою визначається цілою низкою чинників, серед яких бренд, якість продукту, його технічні характеристики і матеріали, що використовувалися для виготовлення. Дешеві зарядки купувати не варто, оскільки їх термін служби, як правило, мінімальний. Основний недолік бюджетних ЗУ. низька якість механізму захисту від замикання і перенапруги. В результаті користувач ризикує залишитися і без зарядного девайса, і без смартфона.
 • Перед покупкою огляньте корпус ЗУ. Якщо пристосування якісне, подряпини і потертості не допускаються.
 • У більш бюджетних варіантах при виготовленні застосовується легкий пластик. Даний матеріал швидко зношується і не витримує ударів, сильних навантажень. Якщо мова йде про ударопрочном пластиці, то це інша справа. Для виготовлення якісних ЗУ використовується метал.
 • При виборі автомобільного зарядного девайса необхідно пам’ятати, що такі пристосування мають певний ресурс експлуатації. Він вимірюється в циклах. Їх кількість буде відрізнятися в залежності від виробника і робочих параметрів. Рекомендоване число циклів заряд / розряду має бути не менше 500.

При використанні телефону повний розряд девайса не рекомендується, якщо ви плануєте заряджати його автомобільним ЗУ або за допомогою Power Bank. В процесі експлуатації завжди краще дозаряджати телефон, ніж відновлювати його ємність з нуля.

Як правильно вибирати зарядний пристрій для телефону

Сьогодні ми підкажемо і розповімо, як грамотно вибрати зарядний пристрій для вашого гаджета: телефону, смартфона або планшета.

Ще кілька років тому основною вимогою, яке пред’являлося до зарядки, була «оригінальність»: фірмове. добре, дешеве китайське. погано.

Однак технології не стояли на місці, і підхід до даного питання сильно змінився, заодно породивши безліч міфів, які залишилися у спадок від застарілих конструкторських рішень.

Які бувають зарядні пристрої

Якісно сучасні зарядки розрізняються тільки джерелом, з якого отримують енергію. За цією ознакою можна виділити кілька типів:

 • стаціонарні ЗУ– працюють від мережі змінного струму.
 • АвтомобільниеЗУ. підключаються до акумулятора авто через прикурювач.
 • універсальні ЗУ– використовують як джерело енергії USB порт PC або ноутбука.
 • бездротові ЗУ– призначені гаджетів, які підтримують технологію бездротової зарядки.
 • Power Bank, або портативні зарядні пристрої. носяться батареї, з яких можна підзарядити мобільний пристрій.
 • ЗУ на сонячних батареях. використовують сонячну енергію. Можуть використовуватися як самостійно, так і в єдиній конструкції з Power Bank.
 • Динамо-машини. перетворять механічну енергію в електричну.

Крім того, існують різноманітні адаптери, що дозволяють перетворити один вид зарядного пристрою в інший.

Наприклад, пристрої, що дають можливість використовувати бездротову зарядку для моделей смартфонів, які спочатку її не підтримують.

Найбільш важливі параметри

Для будь-якого ЗУ критично важливі дві основні характеристики:

 • Вихідний струм, спрямований від зарядника до акумулятора. Вимірюється в амперах і впливає на те, наскільки швидко буде заряджатися батарея.
 • Вихідна напруга, що вимірюється в вольтах, має відповідати заряджається пристрою.

Для кожної моделі гаджета розробниками передбачена відповідна величина вихідного струму. Якщо у зарядного пристрою вона буде нижче, то процес зарядки затягнеться. Якщо вище. то можливі варіанти.

BETATECH.COM.UA 2021