Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Як відключити fn на ноутбуці HP

Table of Contents

налаштування BIOS

Якщо ви просто хочете змінити режим роботи F-клавіш з функціонального на мультимедійний або навпаки, не відключаючи при цьому клавішу Fn повністю, задійте опції BIOS. Зараз практично у всіх ноутбуках дана можливість перемикається саме там, і за замовчуванням після покупки пристрою активовано мультимедійний режим, завдяки якому користувач може управляти яскравістю дисплея, гучністю, перемотуванням і іншими опціями.

Розгорнуто про те, як змінити режим роботи F-клавіш через BIOS, написано в матеріалі по посиланню нижче.

Швидкий доступ

Цей варіант далеко не універсальний, оскільки в залежності від марки та моделі ноутбука набір другорядних призначень на верхній ряд клавіш різниться. Проте він може допомогти деяким з читачів, і їм не доведеться переходити до більш трудомісткого методу.

Огляньте верхній ряд клавіш ноутбука. Якщо там є іконка з замком, що блокує / роздільна роботу Fn, спробуйте їй скористатися. Часто такий значок розташований на Esc, але, можливо, може бути і в іншому місці.

Крім того, іноді замість замку присутній напис «FnLk» або «FnLock», як на прикладі нижче.

Натисніть клавіші Fn Esc, щоб розблокувати / заблокувати роботу додаткового режиму F-ряду.

Така можливість є в певних моделях ноутбуків Lenovo, Dell, ASUS і деяких інших. В сучасних HP, Acer і ін. Блокування, як правило, відсутня.

Включення і відключення Fn на клавіатурі ноутбука

Як вже було сказано вище, в залежності від того, для яких цілей використовується ноутбук, ряд F-клавіш у кожного користувача задіюється по-різному. Одним потрібні саме функціональні F-клавіші, а іншим зручніше їх мультимедійний режим. Коли бажане не збігається з дійсністю, можна звернутися до способів включення і відключення клавіші Fn і, як наслідок, роботи всього ряду F-клавіш.

Включення і відключення клавіші Fn на ноутбуці

Клавіша Fn, розташована в самому низу клавіатур ноутбуків, необхідна для виклику другого режиму клавіш ряду F1-F12. В останніх моделях лептопів виробники все частіше стали робити мультимедійний режим F-клавіш основним, а основне їхнє призначення пішло на другий план і вимагає одночасного натискання з Fn. Для одних користувачів такий варіант здається зручним, для других, навпаки, немає. У цій статті ми розберемо, як включити або відключити Fn.

Завантаження драйвера

За роботу Fn і підпорядковується їй F-ряду, як не дивно, відповідає драйвер. При його відсутності користувачеві знадобиться перейти на офіційний сайт виробника ноутбука і звернутися в розділ підтримки. Зазвичай саме звідти викачуються будь драйвери.

Далі, зі списку драйверів для своєї версії Windows (7, 8, 10) потрібно знайти програму (або відразу кілька програм, якщо в списку нижче вони перераховані через кому), що відповідає за роботу гарячих клавіш. Її / їх залишається тільки завантажити і встановити як будь-яке інше програмне забезпечення:

 • HP. «HP Software Framework», «HP On-Screen Display», «HP Quick Launch», «HP Unified Extensible Firmware Interface (UEFI)». Деякі додатки для конкретної моделі ноутбука можуть бути відсутніми;
 • ASUS. «ATKPackage»;
 • Acer. «Launch Manager»;
 • Lenovo. «Lenovo Energy Management» / «Lenovo Power Management» (або «Lenovo OnScreen Display Utility», «Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver»);
 • Dell. «Dell QuickSet Application» (або «Dell Power Manager Lite Application» / «Dell Foundation Services. Application» / «Dell Function Keys»);
 • Sony. «Sony Firmware Extension Parser Driver», «Sony Shared Library», «Sony Notebook Utilities» (або «Vaio Control Center»). Для певних моделей список доступних драйверів буде менше;
 • Samsung. «Easy Display Manager»;
 • Toshiba. «Hotkey Utility».

Тепер ви знаєте, як можна не тільки включати і відключати роботу Fn, а й змінювати режим роботи всього ряду F-клавіш, частково керованих функціональною клавішею.

Fn на ноутбуці Lenovo

ключ Fn на ноутбуці Lenovo. На відео показано, як змінити пріоритети клавіш виноска і мультимедійні гарячі клавіші.

Де знаходиться кнопка Fn на клавіатурі?

Клавіша Fn практично у всіх ноутбуках знаходиться в одному і тому ж місці. це нижній лівий кут клавіатури.

Для різних популярних марок електроніки, таких як HP, Asus, Acer, Lenovo, Samsung, LG клавіша Fn зайняла постійне місце на клавіатурі.

Різниця для деяких становить лише в тому чи знаходиться ця кнопка перед або після клавіші Ctrl. Таке розташування цієї кнопки дуже зручне для користувачів.

ноутбуці

Розташування клавіші Fn зліва від кнопки Ctrl Розташування клавіші Fn на ноутбуці праворуч від кнопки Ctrl

Як включити кнопку Fn на ноутбуці

Здавалося б, клавіатура ноутбука нічим не відрізняється від клавіатури звичайного PC. Однак певна різниця є: тільки на цьому компактному пристрої присутній кнопка Fn.

Вона існує для підвищення ефективності роботи користувача. Fn допомагає швидко включити Bluetooth, Wi-Fi, відправити пошту, змінити яскравість екрану, рівень гучності і т. П.

Якщо на ноутбуці не працює клавіша Fn, це суттєво «урізає» можливості користувача.

Включення клавіші Fn відкриває масу можливостей для користувача

Як включити або вимкнути клавішу Fn?

Для того що б включити або відключити клавішу Fn на ноутбуці, можна скористатися кількома способами. Перший спосіб полягає у використанні комбінації клавіш FnNumLock. Одночасне натискання етик клавіш відключить кнопку Фн, повторне натискання призведе до активації клавіші. Даний метод може працювати не на всіх ноутбуках.

У деяких випадках, клавіша Fn включається або вимикається через BIOS. Для цього потрібно увійти Setup Utility, далі слідуємо в System Configuration і у вкладці Action Keys Mode вимкнути Disabledілі включити Enabled цю функцію Fn.

Установка програмного забезпечення

Якщо на ноутбуці є неліцензованих система, ви дозволили Windows самостійно встановлювати драйвери або використовувати пакет драйверів, а потім спробувати завантажити і встановити програмне забезпечення гарячих клавіш з офіційного сайту виробника ноутбука. Давайте подивимося, що вам потрібно зробити, використовуючи ноутбук ASUS в якості прикладу.

Якщо клавіша Fn не працює на ноутбуці

Якщо два перерахованих вище способу не працюють або клавіша Fn не працює взагалі. Тоді вам необхідно скористатися програмами для Fn-клавіші. Таких програм в інтернеті можна знайти безліч. Для того що б було легше визначитися які програми підійдуть для вашої марки ноутбуків, пропонуємо вам ознайомиться з коротким списком таких програм.

Для ноутбуків Samsung. Easy Display Manager (диск з програмою йде в комплекті з ноутбуком). Дана програма є у вільному доступі в інтернеті.

 • Для ноутбуків Sony слід скористатися такими програмами. Sony Shared Library, Setting Utility Series, Vaio Event Service, Vaio Control Center.
 • Для ноутбуків Toshiba. Hotkey Utility, Value Added Package, Flash Cards Support Utility.
 • Також для багатьох ноутбуків використовується універсальна програма Magic Keyboard.

Як бачите, кнопка Fn дозволяє прискорити включення / відключення різних функцій, а значить, набагато спростити життя, але на деяких ноутбуках вона спочатку може не функціонувати.

READ  Як зробити Принтскрін на ноутбуці HP

Включити клавішу можна декількома методами: покопатися в налаштуваннях BIOS, встановити спеціальну утиліту, почистити клавіатуру, виконати комбінацію FnNumLock або ж встановити ОС 64х. Ми впевнені, що один з представлених тут методів допоможе включити заповітну клавішу.

Напишіть, який із способів виявився найбільш ефективним для вирішення вашої проблеми.

установка драйверів

Найбільш дієвим способом включення клавіші Fn є перевірка драйверів для клавіатури. При установці «ламаною» ОС для окремих компонентів ноутбука часто встановлюються не ті «дрова».

Досвідчені фахівці рекомендують скачувати драйвера тільки з офіційних сторінок компаній-виробників.

На офіційних ресурсах можна без зусиль знайти драйвера клавіші Fn для HP, Sony, LG, Lenovo, Acer, DNS, Toshiba, Dell і багатьох інших.

Що це за кнопка така?

Щоб не виділяти додаткове місце для розташування клавіш управління звуком, бездротовими модулями, тачпадом і т.д., розробники компактних PC одноголосно вирішили використовувати комбінацію функціональних клавіш з одночасно натиснутою Fn, щоб виконувати ті чи інші дії. В принципі, все правильно. Але іноді виникають різні неприємності.

Включение клавиш F1-F12 и клавиша FN

Наприклад, замість того, щоб розгорнути вікно браузера на весь екран, натискання F11 на клавіатурі призводить до відключення звуку. І можна не відразу визначити причину «поломки», а витратити час на пошуки рішення.

Як на ноутбуці відключити Fn на клавіатурі

Один з моїх знайомих недавно купив ноутбук компанії Hewlett-Packard. Модель дуже вдала і відносно недорога. Хоча спочатку довго звикав до іншого розташуванню розкладки (до цього він багато років користувався лептопом Lenovo).

Але була одна проблема. замість функціональних клавіш F1-F2 спрацьовували їх аналоги, які повинні активуватися тільки після натискання Fn. Довелося розбиратися, як відключити кнопку Fn на ноутбуці HP. Рішення розповім в продовженні статті.

спосіб відключення

Доведеться проявити особливу уважність при прочитанні подальшої інструкції, так як нам доведеться мати справу з BIOS.

 • Щоб зайти в BIOS, слід відразу ж після включення ноутбука натиснути F10 або Esc (залежить від пристрою). пробуйте!
 • Тепер потрібно знайти розділ системної конфігурації «System Configuration», в якому є пункт «Action Keys Mode». У ньому потрібно вибрати опцію «Відключено» (Disabled).
 • Тепер виходимо з БІОС, попередньо зберігши настройки. Для цього тиснемо F10. а потім клавішу «Y» (від англійського Yes).
 • Запускаємо Windows і перевіряємо, як працюють функціональні клавіші.

Моєму знайомому цей спосіб допоміг. До речі, він спрацьовує і для ноутбуків Packard Bell.

Раз вже я заговорив про відключення FN. тоді поділюся досвідом подібних експериментів з лептопами інших виробників.

Для Asus і Samsung інструкція дуже проста, але досвід показує, що є конкретні моделі, для яких спосіб не спрацьовує. Потрібно пробувати. Спробуйте натиснути наступні комбінації:

 • Fn NumLk (остання відповідає за активацію цифрової клавіатури);
 • Fn Insert (ще може називатися Ins);
 • Fn F11 / F12 (тестируйте обидва варіанти);
 • Іноді допомагає просто натискання NumLk (що дуже дивно).

До речі, перший пункт з цього списку може бути корисний власникам ноутов Fujitsu і Acer.

Переходимо до комп’ютерів фірми Toshiba. У більшості випадків подібних неприємностей з ними не трапляється. Але був у моїй практиці випадок, коли клавіша Fn взагалі жила своїм життям і сама вирішувала, коли її працювати, а коли. ні.

Кращим варіантом стане установка «маленької» утиліти HDD Protection. Здавалося б, до чого тут захист жорсткого диска. Але якщо перейти в розділ програми «Оптимізація» і клікнути по «Спеціальним можливостям», то з’явиться віконце з опціями. Саме тут потрібно деактивувати Fn, знявши позначку з відповідного пункту. Залишилося тільки зберегти всі зміни, а комп’ютер можна навіть не перезавантажувати.

У цій статті я розповів майже про всі бренди. Забув згадати Dell. Чесно кажучи, жодного разу не зустрічав в мережі скарг на цього виробника (з даного питання). Але якщо у Вас особливий випадок, рекомендую випробувати перераховані вище методи. Якщо ж інструкція не допоможе, чекаю Ваші коменти для подальшого розгляду.

Сподіваюся, я не даремно витратив кілька годин часу на написання цієї статті. Якщо вона Вам була корисна, найкращою подякою стане репост в соціальні мережі. А раптом Вашим знайомим ця інформація теж стане в нагоді?

Як відключити fn на ноутбуці HP і інших моделей на Windows?

Добрий день друзі. Як відключити fn на ноутбуці HP і на інших моделях? Частина людей користуються ноутбуками Hewlett-Packard. чудова компанія і модель відмінна. Але, перед цим, користувачеві доведеться звикнути до іншої розкладці клавіатури. У багатьох ноутбуків вона має свої нюанси.

Але, в даній моделі існує одна складність. Кнопочки ряду F просто так спрацювати не можуть. Потрібно зробити активної клавішу Fn. Тому, тут є необхідність подумати, як вимкнути цю клавішу на вашому міні комп’ютері? Давайте розглянемо, як вирішити проблему нижче в статті.

Навіщо взагалі потрібна Fn?

У всіх ноутбуках площа має обмеження. Наприклад, необхідно місце для клавіші регулювання звуками, різними пристроями, тачпадом і інше. Звідси, творці ноутбуків порадившись, придумали застосовувати різноманітні комбінації комп’ютерних клавіш з одночасним натисканням кнопочки Fn, для виконання різноманітних дій. Якщо подумати, вони надійшли, вірно. Але, скрізь є ложечка дьогтю.

Наприклад, якщо ви натиснете на кнопочку F11, ви не розгорнете браузер на весь дисплей, а елементарно вимкніть аудіо. Що цікаво, для визначення причини поломки, ви можете витратити кілька годин. Таких випадком багато.

Asus і Samsung

Для ASUS і Samsung вимикання даної кнопочки дуже просте. Але, існує частина моделей, для яких, дані метод не працює. Необхідно просто перевірити. Отже, почнемо відчувати дані поєднання:

 • Fn Insert (дане поєднання іноді називають просто Ins);
 • Fn NumLk (друга відповідальна за активні цифрові кнопки);
 • Fn F11 / F12 (спробуйте по черзі кожен варіант);
 • Бувають випадки, коли кнопочка відключається після натискання по NumLk.

Другий пунктик часто буває корисним для власників Laptop Fujitsu і Acer.

Як же відключити кнопочку Fn?

Тепер будьте особливо уважні, коли будете читати статтю, так як вам доведеться працювати в BIOS.

 • Для заходу в BIOS, необхідно після того, як ви включили ноутбук, кілька разів клацнути по кнопках F10, ECS або іншого ряду кнопок F. У вас Windows 10? Це може не спрацювати. Вам потрібно прочитати мою статтю «Як увійти в BIOS в Windows 10?»;
 • Далі, шукаємо вкладку конфігурації системи «System Configuration». У ній присутній команда «Action Keys Mode», де ви шукаєте функцію «Виключено» (Disabled);
 • Після цього, потрібно вийти з BIOS, клікнувши по кнопочки «Y» (Yes);
 • Далі, потрібно запустити систему і перевірити, функціонують чи кнопочки і що запускають?

Багатьом користувачам даний метод допомагає. Його можна застосовувати і до ноутбуків Packard Bell. Так як ми стали розглядати методи виключення клавіші Fn, тоді давайте подумаємо, що можна зробити з іншими брендами і як відключити fn на ноутбуці їх моделей.

Toshiba

Давайте перейдемо до відомої компанії Toshiba. Здебільшого проблем з даною кнопкою Fn у власників ноутбуків Toshiba не буває. Але, іноді буває, що дана кнопочка починає заїдати і їй доводиться самій вирішувати, функціонувати чи ні.

В такому випадку, буде краще, якщо ви встановите невелику програму HDD Protection. Зрозуміло, вона буде працювати, якщо ваш диск HDD, а не SSD. Ви можете подумати, навіщо нам в даному випадку програма для захисту ЖД? Але, коли ви зайдете у вкладку «Оптимізація» і знайдете команду «Спеціальні можливості», ви побачите вікно з додатковими функціями. Якраз в цій вкладці є можливість відключити кнопочку Fn, прибравши прапорець з потрібною команди. Потрібно лише зберегти ті настройки, які ви внесли, і натиснути Ок. Перезавантаження не потрібна.

Вам допомогли мої поради? В даному посту я згадав найвідоміші компанії. Правда, не розповів про Dell. Але, в інтернеті я не бачив невдоволення користувачів з даного питання на цього творця. Якщо у вас якраз подібний випадок, то можна перевірити на практиці варіанти, які я вказав. Якщо ви знайшли інший метод, раджу їм поділитися в коментарях.

Висновок: як відключити fn на ноутбуці HP і інших моделях ви тепер знаєте. Сподіваюся, мої поради вам допоможуть. успіхів!

Як відключити кнопку FN в биосе на ноутбуках HP, на приблизно Pavilion g6.

Привіт, сьогодні я вам покажу, як можна виправити проблему, при якій при натисканні клавіші F1 у мене відображається служба підтримки. При натисканні клавіші F2 у мене робиться яскравість менше, при натисканні клавіші F3. яскравість більше, при натисканні F4 у мене відбувається вибір екрану. або тільки екран комп’ютера, або тільки дублювати, або тільки розширити, або тільки другий екран. Далі клавіші. F6 F7 F8. перемикання треків при включеному програвачі, F9. зменшує звук, F10. збільшує звук, F11. відключає звук, F12-Wi-Fi мережу, тобто літаковий режим і звичайний режим.

READ  Як увійти в BIOS на ноутбуці lenovo

Тому що в BIOS варто настройка за замовчуванням клавіші Fn

Тобто наш ноутбук думає, що вона натиснута.

Припустимо, якщо мені треба натиснути клавішу просто F5 або допустимо F3, то мені треба утримуючи клавішу fn натиснути F3.

Припустимо, в деяких іграх люди користуються цими клавішами, в програмах, замість того, щоб зробити якусь дію, ноутбук починає змінювати яскравість екрану.

Давайте я вам покажу, як це можна вимкнути.

Для цього нам необхідно зайти в BIOS і поміняти налаштування, щоб клавіша fn була у нас за замовчуванням вимкнена.

Я беру, вимикаю наш ноутбук, він у мене під Віндовс8, конкретно ця модель Pavilion G6, проте на всіх інших моделях це робиться подібним же чином.

Після того, як ноутбук вимкнувся, я тисну клавішу включення, розташовану зліва над клавіатурою, потім тисну клавішу esc.

Далі, для того, щоб зайти в BIOS, натискаємо f10.

Переходимо на вкладку System configuration.

Далі вибираємо зі списку необхідну нам настройку Action keys mode

Навпаки зазначеного рядка вказано «Enable», що означає включено. Ставив «disable», що означає вимкнено, і тиснемо Інтер.

Після цього ми переходимо в верхній частині екрану на вкладку Exit і два рази тиснемо Enter, щоб зберегти настройки.

Потім необхідно почекати, щоб у нас завантажився Windows.

Как включить клавиши FN на ноутбуке HP?

Проводимо перевірку. Наприклад, я тисну клавішу f2, і у мене не регулюється яскравість екрану.

Тепер, щоб відрегулювати яскравість екрану, необхідно натиснути і утримувати клавішу fn і клавішу f2. Ось тепер видно, що екран регулюється.

Описана настройка дозволяє вам налаштувати ноутбук під себе.

Тобто, якщо вам зручно, щоб клавіша fn була завжди в режимі натиснутому, то слід ставити цю настройку Enable.

Якщо вам не потрібно, щоб клавіша fn була натиснута і потрібні клавіші ряду f, то тоді цю настройку робіть disable.

Якщо щось з описаного залишилося не з’ясованим, ви можете подивитися відеоінструкцію, розташовану нижче.

Чи не працює кнопка FN на ноутбуці Acer

Компанія Acer може похвалитися вкрай зручним і приємним сайтом, який дозволяє з легкістю знайти необхідний набір драйверів для конкретної моделі ноутбука. Для цього потрібно зайти на сайт, в розділі «Виберіть пристрій» вказати точну номер модифікації свого ноутбука і вибрати версію операційної системи (звертайте увагу на розрядність). Далі з’явиться список доступних драйверів.

Щоб працювала клавіша FN, обов’язково повинен бути встановлений набір драйверів для чіпсета, а також необхідно запустити інсталяцію додатка Launch Manager (знаходиться в розділі «Додаток»). Якщо це не допоможе виправити проблему з неробочої клавішею FN, також скачайте і встановіть Acer Power Manager.

Зверніть увагу: Після установки Launch Manager програма буде запускатися автоматично із завантаженням комп’ютера. Якщо її прибрати з автозавантаження, то кнопки FN можуть не працювати.

Чи не працює кнопка FN на ноутбуці Asus

Якщо не працює клавіша FN на ноутбуці Asus, значить, на комп’ютері не встановлені необхідні драйвера або були внесені зміни в автозавантаження. Щоб клавіша FN працювала, повинні бути дотримано 2 умови:

 • На комп’ютері повинен бути проинсталлировать відповідний набір драйверів, який носить назву ATKPackage. ATKACPI driver and hotkey-related utilities. Щоб його завантажити, досить зайти на офіційний сайт компанії Asus (краще через пошук за запитом «ваша модель ноутбука підтримка»), вибрати версію операційної системи комп’ютера (правильно вказавши розрядність), натиснути на необхідний набір драйверів (розташовується в розділі ATK), завантажити і встановити утиліту;
 • У фоновому режимі повинен бути запущений процес hcontrol.exe. Він додається в автоматичне завантаження після установки на комп’ютер набору драйверів ATKACPI.

Найчастіше в ноутбуках компанії Asus відсутні налаштування в BIOS, які дозволяють включити / відключити або змінити роботу клавіші FN.

Драйвера для клавіші Fn

Якщо ваша кнопка все одно не працює, тоді слід перевірити драйвера для вашої клавіатури, а точніше для клавіші Fn. Такі «дрова» повинні йти в комплекті з ноутбуком (перевіряйте обов’язково при покупці), або їх можна завантажити з інтернету. Скачувати з інтернету випливає з офіційних сторінок виробників ноутбуків. Так на офіційних сайтах є драйвера кнопки Fn для Sony, Lenovo, Samsung, HP, DNS, Dell, Toshiba, Acer, Asus, LG.

Як включити або вимкнути клавішу Fn?

Для того що б включити або відключити клавішу Fn на ноутбуці, можна скористатися кількома способами. Перший спосіб полягає у використанні комбінації клавіш FnNumLock. Одночасне натискання етик клавіш відключить кнопку Фн, повторне натискання призведе до активації клавіші. Даний метод може працювати не на всіх ноутбуках.

Как отключить кнопку FN в биосе на ноутбуках HP, на примерне Pavilion g6.

У деяких випадках, клавіша Fn включається або вимикається через BIOS. Для цього потрібно увійти Setup Utility, далі слідуємо в System Configuration і у вкладці Action Keys Mode вимкнути Disabled або включити Enabled цю функцію Fn.

Чи не працює кнопка FN на ноутбуці Lenovo

Одні з найпопулярніших брендів ноутбуків в світі. це Lenovo. Якщо на одній з моделей комп’ютерів даного бренду не працює клавіша FN, потрібно зайти на офіційний сайт розробників в розділ драйверів і завантажити необхідне програмне забезпечення. Оскільки Lenovo випускає величезну кількість продуктів і сайт у них досить складний, рекомендуємо ввести в пошуковій системі запит «ваша модель ноутбука драйвера». Однією з перших буде посилання на офіційний ресурс Lenovo в розділ з драйверами.

Варто відзначити одну особливість драйверів Lenovo. На сайті компанії їх представлена ​​велика кількість, при цьому, не завжди зрозуміло який саме набір слід завантажити для конкретної моделі ноутбука. Проведемо невеликий екскурс по доступним наборам:

 • Hotkey Features Integration for Windows 10. Список всіх моделей ноутбуків, яким підходить даний набір драйверів, можна побачити на цій сторінці;
 • Lenovo Energy Management. Даний набір призначений для більшості сучасних ноутбуків Lenovo;
 • Lenovo OnScreen Display Utility. Утиліта, що відповідає за роботу функціональних клавіш. Вона є частиною Hotkey Features Integration, але при необхідності її можна завантажити окремо.

Варто відзначити, що найчастіше власники ноутбуків Lenovo скаржаться на проблему, коли не працюють тільки поєднання клавіш, що відповідають за включення / вимикання Bluetooth і Wi-Fi. У такій ситуації потрібно окремо завантажити драйвера для бездротових мереж, які також можна знайти на офіційному сайті Lenovo.

Якщо проблема не пов’язана з Windows і драйверами для операційної системи, то потрібно перевірити настройки BIOS. Залежно від моделі ноутбука, в BIOS можна знайти опції «HotKey Mode» або «Fn and Ctrl Key Swap».

Чи не працює кнопка FN на ноутбуці: з чим пов’язана і що робити, щоб позбутися від проблеми

Мала частина ноутбуків може похвалитися великою повнорозмірною клавіатурою, особливо з рядом додаткових функціональних клавіш. Найчастіше розробники портативних комп’ютерів з метою економії простору додаткові функціональні клавіші розміщують на сходинку F1-F12 і додають кнопку FN, щоб користувачі могли ними користуватися. Без даних функціональних клавіш працювати з ноутбуком складно, оскільки вони дозволяють швидко додати / зменшити яскравість, збільшити / зменшити звук і виконати інші необхідні дії.

Багатьом користувачам після переустановлення операційної системи Windows і в інших ситуаціях доводиться стикатися з проблемою, коли кнопка FN не працює. Відповідно, втрачається можливість управління функціональними клавішами, що безпосередньо позначається на зручності експлуатації комп’ютера. В рамках даної статті ми розглянемо, що робити, якщо кнопка FN не працює на клавіатурі.

Як відключити гарячі клавіші на ноутбуці Acer?

 • Йдемо в BIOS.
 • Переходимо до розділу System Configuration.
 • Тут шукаємо параметр Action Keys Mode, тиснемо Enter, значення з «Enabled» потрібно змінити на «Disabled».
 • На різних моделях пристроїв параметр може називатися інакше (Hotkey Mode, Function Keys Mode та ін.)

Як налаштувати клавішу Fn на ноутбуці HP?

Зміна налаштувань клавіші fn (функція) на зазначених моделях професійних ноутбуків HP ProBook і EliteBook. Одночасно натисніть клавішу fn і ліву клавішу shift, щоб включити режим клавіші fn (функція).

Як зробити щоб на ноутбуці працювали клавіші F?

 • Запустіть BIOS, використовуючи клавішу, відповідальну за вхід вашої моделі ноутбука.
 • Використовуючи стрілки на клавіатурі, відкрийте розділ «System Configuration» і знайдіть параметр «Action Keys Mode».

Як відключити гарячі клавіші на ноутбуці?

Для того, щоб відключити клавішу Windows на клавіатурі комп’ютера або ноутбука, запустіть редактор реєстру. Швидше за все це зробити (поки гарячі клавіші працюють) натиснувши комбінацію WinR, після чого з’явиться вікно «Виконати». У нього вводимо regedit і натискаємо Enter.

Як відключити довідку на f1 Windows 10?

 • У рядку пошуку або в меню «Виконати» (виконати викликається клавішами WinR) введіть команду regedit і натисніть клавішу Enter.
 • Перейдіть по шляху HKEY_CURRENT_USERSoftwareClassesTypeLib.
 • Натисніть на розділ 8cec5860-07a1-11d9-b15e-000d56bfe6eeправой клавішею миші, виберіть «Створити» = «Розділ» = назвіть його 1.0.

Як поставити собаку на клавіатурі ноутбука HP?

Стандартним способом поставити собаку (@) на клавіатурі ноутбука або комп’ютера є комбінація клавіш SHIFT-2 в англійській розкладці клавіатури.

READ  Як дізнатися серійний номер ноутбука lenovo

Де кнопка пауза на ноутбуці HP?

Клавіша Pause / Break (англ. Pause «припиняти» і англ. Break «переривати»). клавіша, призначена для переривання поточного процесу. На клавіатурі зазвичай розташована в секції з клавішами Print Screen і Scroll Lock.

Як відключити гарячі клавіші на ноутбуці Lenovo?

 • Доступ до BIOS (спосіб входу в BIOS в Windows 7. Windows 8 / 8.1. Windows 10).
 • В меню BIOS виберіть вкладку «Конфігурація».
 • Виберіть режим «Гаряча клавіша» і встановіть значення «Відключено».
 • Збережіть і вийдіть з меню BIOS (натисніть F10, а потім Enter).

Як відключити кнопку fn на ноутбуці Toshiba?

 • Отже, при вході в BIOS потрібно буде перейти на вкладку «SYSTEM CONFIGURATION», де за допомогою стрілок і клавіші Enter потрібно відкрити меню «Action Keys Mode».
 • У контекстному меню потрібно вибрати «Disabled», підтвердити і зберегти зміни.

Як включити клавіші f1 f12 на ноутбуці ASUS?

Ви можете запустити функцію гарячих клавіш, натиснувши і утримуючи і потрібну F клавішу для комбінації (F1

F12). Примітка: якщо включений режим в літаку, то будь-які інтернет підключення будуть відключені.

Як зробити щоб на ноутбуці працювали клавіші F?

 • Запустіть BIOS, використовуючи клавішу, відповідальну за вхід вашої моделі ноутбука.
 • Використовуючи стрілки на клавіатурі, відкрийте розділ «System Configuration» і знайдіть параметр «Action Keys Mode».

Як налаштувати кнопку Fn на ноутбуці Lenovo?

 • Доступ до BIOS (спосіб входу в BIOS в Windows 7. Windows 8 / 8.1. Windows 10).
 • В меню BIOS виберіть вкладку «Конфігурація».
 • Виберіть режим «Гаряча клавіша» і встановіть значення «Відключено».
 • Збережіть і вийдіть з меню BIOS (натисніть F10, а потім Enter).

Як перепризначити функціональні клавіші на ноутбуці?

У багатьох ноутбуках користувач може в ході використання системи «заблокувати» чи «розблокувати» Fn, подібно як Caps Lock. Це дозволяє швидко перемикати дію функціональних клавіш. Щоб це зробити, досить натиснути комбінацію FN ESC.

Чому не працює кнопка fn на ноутбуці HP?

Розглянемо випадок, коли на ноутбуці не працює кнопка «Fn». Якщо у вас просто не працює ноутбук, зверніть увагу на цю статтю: Чому не включається ноутбук HP.

Для зручності використання ноутбуків, в них передбачений швидкий доступ до деяких функцій:

 • Включення / вимикання бездротового адаптера.
 • управління тачппадом.
 • Налаштування яскравості екрана.
 • Зменшення і збільшення гучності.

Наявність доступних опцій різнитися від моделі до моделі. На догоду компактності спеціальні функції суміщені, як правило, з рядом клавіш F1-F12, а застосовувати їх необхідно з затиснутою клавішею fn.

Однак часом спеціальна кнопка перестає працювати. Основних причин для цього три:

 • Відсутні або пошкоджені спеціальні драйвера. Часто така ситуація складається в результаті переустановлення операційної системи або невідповідності її версії драйверів.
 • Виключений необхідний процес або служба.
 • У випадку з ноутбуками HP серії Envy робота функціональних клавіш може бути змінена в налаштуваннях BIOS.

Також теоретично можливо, що одна кнопка не працює в результаті пошкодження контактних доріжок клавіатури, але це дуже малоймовірно. Як правило, в такій ситуації з ладу виходить відразу блок клавіш.

запуск служби

Вимкнуту службу необхідно включити і перевірити її наявність в списку автозавантаження. Перше можна зробити через «Диспетчер завдань». Натиснути Ctrl Shift Esc, вибрати вкладку «Служби», знайти в ній HP Hotkey Monitor і, клікнувши правою клавішею, включити.

Потім натиснути Win R. У вікні «Виконати» ввести mscongif, після чого відкриється вікно «Конфігурація системи» з вкладкою «Автозавантаження». У ній слід вибрати згаданий HP Hotkey Monitor, і поставити навпроти нього «галочку».

Установка необхідних драйверів

Відповідно до кількості найбільш поширених причин існує і кілька способів усунення поломки. Перший (і найбільш ймовірно ефективний). установка необхідних драйверів.

Знайти необхідний драйвер допоможе сайт підтримки користувачів HP. Там ввести продуктове і модельне назва ноутбука (наприклад, HP ENVY. 15-k110tx) і, у вкладці «Програмне забезпечення та драйвери» скачати необхідні. Залежно від особливостей конкретної моделі знадобляться:

 • HP Software Framework;
 • HP On-Screen Display;
 • Програма для швидкого запуску HP;
 • Засоби підтримки HP Unified Extensible Firmware Interface (UEFI).

Перші три зазвичай знаходяться у вкладці «Програмне забезпечення. рішення», остання. «Утиліта. інструменти».

Налаштування в BIOS

Щоб потрапити в меню BIOS, необхідно до початку завантаження операційної системи встигнути натиснути F10. Потім перейти у вкладку System Configuration. Параметр Disabled означає, що для використання спеціальних функції необхідно утримувати fn. Enabled говорить про те, що fn необхідна для стандартного застосування клавіш F. Встановивши необхідний параметр, залишиться тільки ще раз F10 для виходу з BIOS зі збереженням змін, і продовження завантаження ОС.

З ноутбуком на «ти» або як відключати кнопку Fn

Не так давно я придбав ноутбук бренду HP. Зізнаюся чесно, пристрій цілком гідне, тим більше що заплачена за нього сума відносно невелика, але з незвички пальці не потрапляють на потрібні клавіші. До цього користувався ноутбуком Asus і більше звик до їх розкладці клавіатури. Проте після покупки нового ноутбука можна провести невелику налаштування клавіатури на ноутбуці для більш зручного користування. Але мова зараз не про це.

Користування ноутбуком приносить колосальне задоволення, але все ж я зіткнувся з однією невеликою проблемкою. Після установки операційної системи виникли деякі незручності з клавішами F1-F12. З незрозумілої мені причини при натисканні на ці кнопки спрацьовувала мультимедійна частина, яка за ідеєю повинна працювати в разі, якщо використовувати комбінацію клавіш Fn [F1-F12]. Проблему все-таки вдалося вирішити, і зараз я постараюся допомогти вам в усуненні даної неприємності.

Відключаємо Fn на ноутбуках HP

Включення кнопки Fn на ноутбуках бренду HP може привести до деяких неприємних наслідків. Наприклад, при натисканні кнопки F11 в браузері, замість бажаного виду в усі вікно, ми з вами можемо випадково відключити динамік. Якщо вам це заважає і ви не знаєте, як відключити кнопку Fn на ноутбуці HP, не турбуйтеся. вихід є.

Скажу відразу, що спосіб не з найпростіших і новачкові він може здатися важкувато. Проте, якщо розібратися, то тут все просто.

Щоб відключити Fn на більшості ноутбуках HP, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Зайти в BIOS. Якщо у вас дуже стара версія BIOS, то спочатку не зайвим буде спочатку оновити BIOS. Потім, щоб здійснити процедуру відключення клавіші, необхідно при запуску ноутбука натиснути клавішу Esc або F10, в залежності від моделі. Головне. не прогавити момент.
 • У Біосе слід обов’язково увійти у вкладку під назвою «System Configuration».
 • У цій вкладці вам необхідно змінити на «Disabled» параметр «Action Keys Mode», після чого натиснути клавішу F10.

При повторному включенні ноутбука ви на власні очі можете переконатися в тому, що проблема була успішно усунута. Клавіші тепер виконують свої початкові функції. Щоб знову скористатися мультимедійними функціями, доведеться тепер затискати клавішу Fn.

Відключення Fn на ноутбуках Asus, Samsung, Fujitsu

У свій час я користувався ноутбуками Asus, і у мене одного разу виникла схожа проблема. У той час я й гадки не мав, як відключити Fn на ноутбуці Asus. Тоді мене врятувала допомога друга: він порадив мені одночасно натиснути кнопки Fn і NumLk, після чого моя проблема була усунена. На деяких моделях Asus слід натискати Fn Insert, Fn F11, Fn F12 або ж просто NumLk. Якщо ви не знаєте, як відключити Fn на ноутбуці Samsung, також спробуйте перераховані вище варіанти. У деяких моделях це спрацює. Але в деяких немає і доводиться ще дуже багато попрацювати над вирішенням цієї проблеми. У ці моменти іноді з’являється питання: «Який фірми ноутбук краще«. На це можу сказати, що це справа звички, у кожного виробника можуть бути свої «фішки».

Тепер перейдемо до ноутбуків бренду Fujitsu. Звичайно, мало хто ними користується, але може бути кому-небудь, та стане в нагоді. У більшості моделей цього бренду клавіша Fn відключається поєднанням кнопок Fn NumLk.

Як відключити Fn на ноутбуках Toshiba

Якщо вам необхідно вимкнути кнопку Fn на ноутбуках бренду Toshiba, встановіть собі програму HDD Protector.

З її допомогою вам вдасться відключити набридливу кнопку. Як же це зробити?

 • При запуску програми перейдіть у вкладку під назвою «Оптимізація», після чого виберіть пункт «Спеціальні можливості».
 • У віконці, що з’явилося слід зняти галочку з «Використовувати клавішу Fn».
 • Збережіть зміни, натиснувши на Ok, і продовжуйте працювати.

Як бачимо, відключити кнопку Fn на ноутбуках різних виробників можна декількома способами. Мабуть, найбільш універсальним є поєднання клавіш Fn NumLk. Хоча в разі, як з моїм ноутбуком HP, вам доведеться неабияк попітніти. Дерзайте і, сподіваюся, що у вас все вийде!

BETATECH.COM.UA 2022