Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Ноутбуки

Як відкрити BIOS на ноутбуці lenovo

Від’єднання CMOS-батарейки

Якщо користувач поставив при вході в BIOS пароль, а після його забув, відновити його вже не вийде. Єдиний спосіб знову заходити в систему введення-виведення. від’єднати батарейку на материнській платі, яка відповідає за BIOS. Завдяки CMOS можна здійснити перехід.

CMOS-батарейка встановлена ​​на більшості ноутбуків фірми Lenovo. Щоб її знайти, потрібно вимкнути девайс, від’єднати всі USB, проводи й розібрати задню кришку нетбука. Після необхідно зняти акумулятор, жорсткий диск і оперативну пам’ять.

bios, ноутбуці, lenovo

Батарейка виглядає як невелика таблетка, приклеєна до плати.

Как обновить БИОС на ноутбуке Lenovo

Як увійти в BIOS через стандартні клавіші

Так як Novo Button. рідко використовуються клавіша, користувач не зможе помітити, що вона несправна. Однак, якщо BIOS не завантажується після натискання на клавішу, можна запустити його стандартним способом:

 • Включити ноутбук за допомогою кнопки живлення.
 • Почати натискати одну або кілька гарячих клавіш.
 • Дочекатися завантаження BIOS.

Швидкий доступ на комп‘ютерах Lenovo, це найчастіше F2 і DeL. Зустрічаються моделі, де необхідно натискати F12 або F11. Якщо на клавіатурі ноутбука є Fn, то її теж потрібно затискати при використанні гарячих кнопок F1-F12.

Ноутбук lenovo G500, как войти в БИОС, Как восстановить windows

При установці Windows 8, 8.1 або 10, цей спосіб не працює, так як в них автоматично йде швидке завантаження системи. Відключити її можна в налаштуваннях:

 • Відкрити список всіх додатків (потрапити можна через Win. всі програми або стрілка вниз).
 • Клацнути на значок батареї з підписом «Електроживлення».
 • З’явиться нове вікно. У лівій бічній панелі є розділ «Дії кнопок харчування». Його потрібно вибрати.
 • Зверху повинна знаходитися фраза «Зміна параметрів, які зараз недоступні» із позначкою щита безпеки. На неї потрібно натиснути і почекати кілька секунд.
 • У блоці «Параметри завершення роботи» першим пунктом значиться включення / вимикання швидкого харчування. Необхідно прибрати галочку.

Після цього комп’ютер буде завантажуватися довше, що дозволить встигнути натиснути гарячі клавіші.

Novo Button

У ноутбуках фірми Lenovo Novo Button створена спеціально для входу в BIOS і оновлення систем на випадок, якщо інші клавіші не працюють, а комп’ютер не реагує на команди.

Знайти кнопку можна поруч із кнопкою перезавантаження або на самій клавіатурі. Відрізняє Novo Button намальована на ній зворотна загнута стрілка. Якщо знайти кнопку для входу в BIOS не виходить, можна відкрити керівництво користувача або прочитати інформацію на офіційному сайті Lenovo, ввівши модель свого пристрою.

Увага! Клавіша може перебувати на бічній панелі.

Потрібно дочекатися повного виключення PC, після замість стандартної кнопки включення затиснути Novo Button, що викликає BIOS. З’явиться маленьке вікно, в якому буде запропоновано вибрати:

 • нормальне завантаження;
 • меню налаштувань;
 • завантаження системи введення-виведення;
 • відновлення системи.

Необхідно вибрати другий пункт. Якщо ж не вдається завантажити або перестав відповідати на запити, можна повернути його до системних налаштувань (пункт 4).

Як відкрити UEFI на Windows 8 і 10

На нових версіях комп’ютерів замість BIOS встановлена ​​система UEFI, що має більш зрозумілий і наочний інтерфейс, швидке завантаження, оптимізацію (щоб комп’ютер не завантажував непотрібну інформацію), нові системи охолодження тощо.

Щоб відкрити UEFI на Windows 8 версії, потрібно:

 • Відкрити бічну панель наведенням курсора миші в правий верхній кут, потім провести вниз. Якщо панель не відкривається, можна затиснути Win C.
 • Натиснути на «Параметри».
 • Кнопкою «Вниз» або курсором вибрати графу «Зміна параметрів комп’ютера», розташовану в самому низу, під настройками яскравості, звуку та інтернету.
 • Відкриється нове вікно, і в ньому вибрати «Загальні».
 • У розділі «Особливий варіант завантаження» натиснути на «Перезавантажити зараз».
 • Чи включається спеціальний режим перезавантаження. Потрібно дочекатися її закінчення, в меню клацнути на «Діагностика».
 • Відкрити «Додаткові параметри».
 • Завантажити UEFI.

Комп’ютер знову запустить перезавантаження. Тільки після це буде можливо запустити BIOS.

На пристроях з встановленою Windows 10 і 8.1 інший порядок дій, не сильно відрізняється від попереднього:

 • У пункті 3 слід вибрати «Оновлення та безпека» в самому кінці списку, до цього слідувати тим же інструкцій.
 • Після необхідно перейти на «Відновлення».
 • Подальші дії аналогічні для Windows 8.

Як відкрити BIOS на ноутбуці Lenovo (Lenovo): всі способи

Виробники комп’ютерів передбачають різні способи входу в BIOS, адже це важлива функція, доступ до якої не повинен бути обмежений технічними обставинами (непрацюючі клавіші, що завис інтерфейс).

Зайти в BIOS на ноутбуці Lenovo можна трьома перевіреними способами:

 • Використовуючи унікальну кнопку Novo Button.
 • Стандартними комбінаціями під час завантаження операційної системи, як і в інших ноутбуках.
 • Через вже запущену систему.
READ  Як включити мишку на ноутбуці lenovo

Як увійти в BIOS

BIOS. стандартна система введення-виведення. Завдяки їй користувач може контролювати свій комп’ютер, підключені системи. Без входу в систему неможливо перевстановити Windows, завантажити резервну копію або скинути всі налаштування комп’ютера.

Вхід в BIOS на ноутбуці Lenovo полегшений розробником: досить натиснути на одну кнопку Novo Button.

Як налаштувати необхідні параметри

Переміщатися між панелями в BIOS складніше, ніж в звичному Windows з вікнами і вкладками. Для цього потрібно натискати клавіші Tab і стрілочки. Для вибору або запуску використовується Enter.

Щоб змінити вкладку, необхідно використовувати Page Up і Page Down. При зміні параметрів регулювання слід натискати кнопки плюс і мінус.

Як вийти з системи

З BIOS є стандартний вихід. фраза «Save and Exit». Якщо вибрати її, користувач потрапляє в стандартний екран завантаження.

Перед виходом слід прийняти всі зміни за допомогою Enter. Інакше настройки можуть не зберегтися. Також виходити з BIOS можна відключенням пристрою.

Поширені способи входу на ноутбуці Lenovo

Найпоширенішим і всім відомим способом того, як увійти в BIOS, є натискання на клавіатурі клавіші Delete. Однак, деякі виробники комп’ютерів і ноутбуків, в тому числі і Lenovo, визначили для своїх систем інші способи входу.

Вибираючи при покупці виробника Lenovo, необхідно пам’ятати про те, що комп’ютерна техніка даної компанії випускається, як правило, з вже встановленою операційною системою. Якщо ж ви хочете перевстановити програмне забезпечення на своєму ноутбуці, то можете зіткнутися з проблемою: майже всі сучасні моделі ігнорують бажану вами операційну систему, прагнучи повернути комп’ютер до первісної. Саме для цього вам знадобиться вміння самостійно зайти в BIOS, щоб обійти цю проблему.

Залежно від моделі Lenovo зайти в BIOS можна декількома способами:

 • натиснути і утримувати клавіші F1 або F2;
 • натиснути кнопку DELETE;
 • натиснути кнопку Novo Button.

Практично всі сучасні ноутбуки Lenovo мають на своїй панелі або бічному ребрі кнопку Novo Button. Знайти її не складає труднощів. Виробник виділив її відповідним малюнком. зігнутої стрілкою.

Якщо вам необхідно потрапити в BIOS на ноутбуці Lenovo. то замість кнопки включення потрібно натиснути Novo Button. При завантаженні система увійде в BIOS.

Зверніть увагу на те, що BIOS на моніторі з’явиться не відразу. Щоб виконати вхід в програму, необхідно виконати ще один крок. знайти в меню «Novo Button» варіант завантаження ноутбука «BIOS Setup», який вибирається кнопкою мишки. Після вибору натискаємо на клавіатурі клавішу Enter. Ви увійшли в програмне забезпечення.

На завершення: про те, чого слід побоюватися

Безумовно, перш ніж що-небудь міняти в налаштуваннях BIOS, слід гарненько подумати, до чого можуть привести такого роду необдумані маніпуляції. Як правило, начитавшись різних мінлива по розгону і не спромігшись поставити під сумнів досвід «прославленого апгрейдмена» довірливий користувач домагається воістину «чудесних результатів» іноді навіть попахує димком! Чи не вподібнюйтеся легковажним світу цього, будьте мудрі і розважливі, друзі. Ну, а що стосується питань оптимізації комп’ютера за допомогою налаштувань базової мікросистеми, то це тема вже іншої статті. Всього вам благонадійного і успішного входу в BIOS!

Деякі користувачі, які мають досвід експлуатації ноутбуків Lenovo, прагнуть не тільки додатково встановити програми, а й змінити базові параметри пристрою. До них відносяться налаштування системи безпеки, функції сенсорної панелі, вибір певного способу виведення картинки, калібрування батареї, перевстановлення операційної системи та інше. Для цього потрібно відвідати BIOS. Крім того, в ньому зберігається інформація про серійний номер апарату та інші подібні дані. В даний час різні версії BIOS трохи відрізняються за зовнішнім виглядом. Однак всі вони виконують однакові функції: перевірка пристрою і забезпечення початкової настройки. Як зайти в BIOS lenovo ноутбук? Спробуємо розібратися з цим, але спочатку варто ознайомитися з основними поняттям.

Способи входу в BIOS

1) Стандартні “гарячі” клавіші для входу

На переважній більшості ноутбуків цієї марки. повинна подіяти кнопка F2 або F1 (натискати потрібно відразу після включення ноутбука. Модельний ряд: ThinkPad, IdeaPad, 3000 Series, ThinkCentre, ThinkStation).

У деяких моделях. може зажадати натискання поєднання кнопок FnF2 (наприклад, в G50).

Доповнення. Зовсім уже й рідко зустрічається клавіша F12 (FnF12. Вхід в Boot Menu). для входу в BIOS (модель Lenovo b590). Рекомендую так само спробувати.

Якщо таким чином увійти не вийшло. читайте наступні рекомендації.

2) Спеціальна кнопка recovery “зі стрілкою”

Деякі моделі ноутбуків Lenovo оснащені спеціальними кнопками на корпусі пристрою для входу в BIOS. Йдеться, наприклад, про ці: g505, v580c, b50, b560, g50, g500, g505s, g570, g570e, g580, g700, z500, z580, Z50, B70 та інші.

Вони при включенні. можуть взагалі ніяк не реагувати на ваші натискання кнопок F2. Для входу в BIOS, в цьому випадку, потрібно використовувати спеціальну кнопку Recovery (зі стрілкою). Натискати її потрібно замість кнопки включення (тобто коли ноутбук вимкнений).

розташовується кнопка Recovery на корпусі пристрою, поруч з кнопкою включення (на деяких моделях це кнопка перебуває збоку).

Після того, як ви натиснете на цю кнопку “зі стрілочкою”. ноутбук включиться і ви побачите невелике сервісне меню (зазвичай складається з декількох пунктів): Normal startup (нормальне завантаження), BIOS Setup (настройки BIOS), Boot Menu (завантажувальний меню, наприклад, щоб завантажиться з флешки без зміни черги завантаження) і ін.

READ  Ноутбук не бачить телефон через USB

Після вашого вибору BIOS Setup. ви перейдете в найзвичайніші настройки BIOS (як в інших ноутбуках) і зможете задати необхідні параметри.

Якщо у вас є блакитна кнопка ThinkVantage на корпусі пристрою. то її потрібно натиснути відразу після включення ноутбука. поки ще горить вітання і показується марка виробника пристрою (див. фото нижче).

4) Отвір замість кнопки recovery і ThinkVantage.

У ряду моделей ноутбуків Lenovo немає ніяких кнопок зовсім, але є невеликий отвір на бічній стороні пристрою (як правило там, де підключається харчування).

Наприклад, у ноутбука Lenovo 100 кнопки recovery (яка зі стрілочкою) немає взагалі. Є маленький отвір (поруч з отвором така ж стрілочка). Кнопка сама розташована в цьому отворі, щоб її натиснути. потрібно використовувати, наприклад, скріпку або спицю.

Виробники, видно, намагаються виключити випадкові натискання на кнопку. все таки входити в BIOS переважній більшості користувачів доводиться дуже рідко.

1) Деякі моделі ноутбуків не дозволяють увійти в BIOS якщо він працює від акумулятора. Не можу сказати, що це 100% глюк. але настройка вельми спірна. Щоб перевірити напевно. Для під’єднання пристрою до мережі і спробуйте увійти в BIOS описаними вище способами.

2) У моделі Lenovo v580c іноді виникає дуже неприємний глюк: якщо ви очистили диск і встановили нову Windows. кнопки входу в BIOS у вас перестануть працювати.

Щоб знову увійти в BIOS (інструкція для досвідчених користувачів!). вимкніть ноутбук, потім вимкніть його від мережі, вийміть акумулятор. Далі зніміть кришку і дістаньте маленьку батарейку з мат. плати. Через 5-10 хвилин. зберіть пристрій.

При включенні BIOS буде завантажений автоматично для установки базових параметрів. Вам потрібно відкрити вкладку «Startup»: в пункті з налаштуванням «UEFI / Legacy boot» є три параметра (Both, UEFI Only, Legacy Only). потрібно вибрати «Both». У пункті «UEFI / Legacy Boot Priority», потрібно виставити «Legacy». Далі збережіть налаштування і перезарузіте ноутбук. Все повинно запрацювати, як годиться.

Привіт адмін! Купив недавно ноутбук фірми Lenovo і вирішив його всебічно вивчити, дуже сподобалося те, що на офіційному сайті ноутбука є драйвера до моєї моделі починаючи від Windows XP і закінчуючи Windows 10. Зараз на ноутбуці встановлена ​​Windows 8.1, хочу перевстановити її на Windows 7, але застряг на самому елементарному, не можу увійти в BIOS ноутбука для відключення опції Secure Boot. Тисну при завантаженні F2 і нічого не відбувається, те ж саме з клавішею Delete. Що робити?

Привіт друзі! Є три залізобетонних способу увійти в BIOS ноутбука Lenovo і я вам про них розповім в сьогоднішній статті. Також я розкрию два секрету, які допоможуть вам увійти в BIOS ноутбука будь-якого виробника, якщо звичайним способом це не виходить. А в кінці статті ви дізнаєтеся, як потрапити в завантажувальний меню ноутбука Lenovo (про всяк випадок, раптом знадобиться).

Як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo за допомогою кнопки Novo Button

Практично на всіх ноутбуках Lenovo є спеціальна кнопочка. «Novo Button» (іноді її ще називають «OneKey Recovery» або «OneKey Rescue System») із зображенням зігнутої стрілки, перебувати вона може на передній панелі або збоку комп’ютерного пристрою.

Вимкніть ноутбук і замість кнопки включення натисніть на цю кнопку.

На екрані з’являється меню «Novo Button Menu», в якому надається на вибір кілька варіантів для завантаження, як бачимо, другим пунктом йде BIOS Setup ,

Как зайти и настроить BIOS ноутбука Lenovo G505, 500 для установки WINDOWS 7, 8 с флешки или диска.

вибираємо його за допомогою стрілок на клавіатурі і тиснемо «Enter», входимо в BIOS ноутбука Lenovo.

Як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo за допомогою комбінації клавіш FnF2

Другий спосіб не складніше першого. Перезавантажте ноутбук. У самій початковій фазі завантаження натисніть на клавішу Fn і не відпускаючи її, часто тисніть на клавішу F2.

А тепер відкрию два секрету, які допоможуть вам увійти в BIOS будь-якого ноутбука, якщо у вас це не виходить звичним способом

Один раз, мої колеги на роботі не могли увійти в BIOS ноутбука Lenovo через несправну клавіатури (клавіші F2, F12 не функціонували), а значить в BIOS і в завантажувальний меню (для зміни пріоритету завантаження на флешку) увійти було неможливо. Перепробувано було все! Взагалі, нову клаву повинні були підвезти завтра, а сьогодні вони просто хотіли перевстановити на цьому ноут операційну систему.

Я звернув увагу, що встановлена ​​на ноутбуці Windows 8.1 прекрасно завантажувалася і запропонував свій спосіб.

Ведемо покажчик миші в правий нижній кут робочого столу Win 8.1.

У цьому ж вікні вибираємо: Особливі варіанти завантаження. перезавантажити зараз.

Практично кожному власнику ноутбука доводилося вирішувати певні апаратні проблеми в режимі системного настроювання BIOS. Необхідність лізти в саме серце комп’ютера найчастіше виникає при необхідності установки операційної системи. тому проблема входу в BIOS актуальна для кожного активного користувача ноутбука. Часто зайти в базову систему налаштування неможливо через банального незнання клавіш, якими вона викликається. Особливо це актуально для ноутбуків серії Lenovo, оскільки комбінації клавіш на даній моделі майже завжди унікальні і не збігаються з іншими комп’ютерами. Вашій увазі пропонується інформація про те, як зайти в BIOS на ноутбуці Lenovo.

Як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo в два кліка: метод. «Спритний китаєць»

Дійсно, на лептопах обвинуваченого бренду сценарій доступу до БСВВ реалізується неймовірно зручним чином. Практично всі ноутбуки Lenovo оснащуються спеціальною кнопкою «Novo Button», за допомогою якої можна без будь-яких ускладнень проникнути в святая-святих електронної системи. BIOS.

READ  Як відключити fn на ноутбуці HP

Як правило, розташована така клавіша у верхній частині передньої панелі, практично поруч з кнопкою «POWER». Не рідко можна зустріти моделі, у яких «спритна Novo Button» знаходиться на лівому корпусном торці, безпосередньо поруч з роз’ємом живлення або. У будь-якому випадку така кнопка має графічну маркування у вигляді зігнутої стрілки лівостороннього обертання.

При ознайомленні з технічною документацією на пристрій ви можете зустріти й іншу її позначення «OneKey Recovery», а також «OneKey Rescue System».

 • Що ж, після того як ви знайшли «Novo Button». вимкніть комп’ютер.
 • Натисніть заповітну клавішу швидкого доступу до BIOS налаштувань.
 • Після того як на екрані висвітиться однойменне (кнопці) меню, задійте пункт «BIOS Setup».

Чому так важливо знати, як увійти в BIOS на ноутбуці Lenovo

Налаштування за замовчуванням встановлюються відповідно до конфігурації системи. Оптимальність прийнятих значень (параметри роботи встановленого обладнання) регламентується насамперед правилами експлуатаційної безпеки. У ряді випадків, наприклад, при організації продажів ноутбуків з попередньо встановленою ОС, великі дилерські компанії вносять власні програмні корективи в роботу BIOS.

 • Аварійне відновлення працездатності BIOS (а), куди також входить часто потребує своєї реалізації, ініціалізіруемих користувачем, процес скидання налаштувань мікросистеми до їх стану, заданого.
 • Підключення зовнішніх периферійних пристроїв.
 • Деякі важливі нюанси по оптимізації окремих компонентів мікросистеми і загальний комплексний процес програмної модернізації комп’ютера.
 • Зміна порядку завантаження і призначення пріоритетного завантажувача, коли необхідно переустановити ОС або ж провести процес її відновлення після вірусного зараження.

Та все це лише небагато (проте, основне!), Що так чи інакше вимагає виконання загальноприйнятого входу в середу BIOS для виконання поставлених завдань.

Lenovo b590

На даній моделі для запуску БІОС необхідно вимкнути систему, попередньо знявши батарею і на кілька секунд відключити вимкнений апарат від кабелю живлення. Далі необхідно натиснути на невелику кнопку (Nova) поряд з індикатором роботи ноутбука. Після запуску меню, вибору російської мови і розкладки, пройдіть по шляху “діагностика. додаткові параметри. параметри вбудованого ПО. BIOS”.

Яка клавіша відповідає за вхід в BIOS?

Проблема в тому, що на різних моделях ноутбуків можуть використовуватися різні кнопки для входу в BIOS. Однак, якщо говорити саме про ноутбука компанії Lenovo, список гарячих клавіш кілька звужується, а також є власні рішення для входу в настройки BIOS.

F2 (FnF2). Найбільш популярна клавіша, яка діє для більшості моделей ноутбуків Lenovo. Почати спроби входу в BIOS необхідно саме з неї.

Кнопка «Access IBM». Дана кнопка є далеко не у всього модельного ряду ноутбуків Lenovo і розташовується не на самій клавіатурі, а вище або навіть збоку.

Якщо ви у себе виявили подібну кнопку, вимкніть ноутбук, а потім натисніть цю кнопку. На екрані відобразиться меню вибору завантаження системи, в якому вам необхідно вибрати «BIOS Setup» або «Start setup utility».

Кнопка «ThikVantage». Ще одна клавіша, розташована на корпусі ноутбука. Знайшовши її, вимкніть ноутбук і затисніть клавішу на деякий час. Через мить на екрані відобразиться меню системи, в якому вам і необхідно пройти до BIOS.

Del, F1, F12. Якщо жоден із способів, наведених вище, так і не допоміг увійти в BIOS, спробуйте спробувати удачу, використовуючи дані можливі клавіші.

Як правило, це основні способи входу в BIOS на ноутбуках марки Lenovo.

Більшість з нас, використовуючи комп’ютери або ноутбуки, не замислюються про те, як же ці електронні пристрої працюють. Розробниками сучасного програмного забезпечення створені операційні системи із зрозумілим для всіх інтерфейсом. Але іноді наступають моменти, коли самому некомпетентному користувачеві доводиться стикатися з такими поняттями, як перевстановлення «операційки» або настройка системи. Основою, що зв’язує всі елементи комп’ютера і контролює його роботу, є BIOS. Він відповідає за все, починаючи від температури процесора і коректного завантаження ОС і закінчуючи підтримкою програм при зверненні до жорсткого диска і оперативного запам’ятовуючого пристрою. При найменшому збої BIOS визначить проблему і дасть можливість її усунути. Тому без його “згоди” провести будь-які зміни в комп’ютері не вийде.

Як в ноутбуці Lenovo зайти в BIOS з операційної системи Windows 8.1

Цей спосіб входу не так поширений, як попередні, але, тим не менше, їм успішно користуються як звичайні користувачі. так і програмісти. Він запропонований фахівцями для тих випадків, коли клавіатура ноутбука або клавіші входу в BIOS несправні. Давайте розглянемо, як увійти в BIOS в даному випадку.

Вхід в програму вимагає проведення наступних дій:

 • Завантажити ноутбук з уже встановленою операційною системою Windows 8.1.
 • Вибрати покажчиком мишки «Параметри» в нижньому правому куті Win 8.1.
 • Зайти в «Зміна параметрів користувача» і вибрати «Оновлення та відновлення».
 • Вибрати покажчиком мишки «Відновлення». «Особливі варіанти завантаження».
 • Потім необхідно перезавантажити систему, вибравши пункт «Перезавантажити зараз».
 • На моніторі з’явиться вкладка «Діагностика». Тут потрібно вибрати функцію «Параметри вбудованого ПО UEFI».
 • Знову перезавантажити ноутбук.

Виконавши ряд перерахованих дій, ви потрапите в BIOS. Пам’ятайте про те, що цей вхід можливий тільки для ноутбуків Lenovo з Windows 8.1.

BETATECH.COM.UA 2021