Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як відкрити буфер обміну на комп’ютері

Table of Contents

Де знаходиться буфер обміну

У нього є цілком реальне місце в комп’ютері: Локальний диск C. Windows. system32. файл clip.exe

буфер, обміну, комп, ютері

Але в системі Windows 7, 8 і 10 цього файл не відкривається. Тобто подивитися, що там знаходиться, неможливо. А ось в Windows XP він називається clipbrd.exe і відкрити його таки можна. І якщо попередньо скопіювати який-небудь текст, то він буде всередині цього файлу.

Це системний файл. Його не можна видалити, перемістити або перейменувати.

як очистити

Якщо ви копіюєте текстові фрагменти або невеликі файли, тоді особливого сенсу в його очищенні немає. Однак при копіюванні великих файлів (наприклад, фільмів) комп’ютер може почати пригальмовувати. Адже вся інформація потрапляє в тимчасове сховище, яке знаходиться на системному Локальному диску. І навіть після вставки вона як і раніше буде «сидіти» в пам’яті.

Але це легко виправити: потрібно просто скопіювати який-небудь невеликий файл (наприклад, фотографію або документ). Тоді все, що до цього було в буфері, зітреться і замість нього додасться цей новий файл.

Буфер обміну

У цьому уроці я розповім, що таке буфер обміну, де він знаходиться і як його відкрити в Windows.

Буфер обміну. це частина пам’яті комп’ютера, куди тимчасово зберігається те, що ми копіюємо. Інформація, яка в ньому знаходиться, користувачеві не видно.

Припустимо, у мене на робочому столі є папка, яку потрібно переписати на флешку. Значить, клацаю по ній правою кнопкою миші і вибираю пункт «Копіювати». Ніби як нічого не змінилося, все залишилося як і раніше. Але ця папка збереглася в невидимою пам’яті, і зараз комп’ютер тримає її в «умі». в буфері обміну.

Тепер я відкриваю свою флешку і вставляю в неї скопійоване папку: клацаю правою кнопкою миші по порожньому місці і вибираю «Вставити».

Папка з Робочого столу додається на флешку.

Ось так це і працює. Ми копіюємо якусь інформацію і тим самим додаємо її в буфер обміну, а потім вставляємо (витягуємо звідти).

Як довго там зберігається інформація

Зберігається вона там до тих пір, поки не буде замінена новою. Або до виключення (перезавантаження) комп’ютера. Поясню на прикладі.

Припустимо, я в інтернеті прочитав цікаву замітку. Вона мені так сильно сподобалася, що я захотів її зберегти у себе на компютері. Справа ця нехитра: потрібно виділити текст, скопіювати, вставити в файл на комп’ютері і зберегти.

Значить, я виділяю потрібний мені шматочок тексту і копіюю його.

Як ви вже знаєте, він відразу ж потрапляє в буфер обміну і буде там перебувати до тих пір, поки я його кудись не вставлю. Але, припустимо, я відволікся на іншу статтю. І в ній знаходжу щось, що теж хотів би зберегти на свій комп’ютер. Так от якщо я виділю і скопіюють цю нову частину, то той текст, якій був скопійований до цього, зітреться. Він заміниться новим фрагментом. І при вставці додасться тільки новий текст.

Крім того, буфер обміну повністю очищається при виключенні і повторному включенні комп’ютера. Тобто якщо я, наприклад, вирішу прогулятися і перед цим вимкну комп‘ютер, то скопійована в нього інформація віддалиться.

Буфер обміну. тимчасове і дуже ненадійне сховище. Якщо вже ви скопіювали якусь інформацію, то не забудьте її відразу ж вставити.

Не дарма під поняттям «копіювання» мають на увазі і вставку теж. Тобто мають на увазі не одне, а відразу дві дії. Адже при копіюванні дані потрапляють в проміжне місце звідки повинні бути неодмінно вставлені. Інакше вони не будуть збережені.

Програма для роботи з буфером обміну

Існує кілька додатків для управління цим тимчасовим сховищем. Потрібні вони в тому випадку, якщо людина часто працює з текстом. Адже такі програми дозволяють діставати текстові фрагменти, які були скопійовані раніше. До папок і файлів це не відноситься.

Подібних програм існує кілька, але особисто я для цієї мети використовую безкоштовну Punto Switcher від Яндекса. Її основне завдання. автоматично змінювати розкладку клавіатури, коли користувач про це забув.

Наприклад, я друкую якийсь текст і раптом помічаю, що забув поміняти мову на російську. все набирається англійськими літерами. Ось Punto Switcher не допускає таких ситуацій. Програма сама автоматично змінює розкладку і «переводить» текст.

Так ось крім зміни розкладки це додаток має масу інших корисних функцій. У тому числі допомагає працювати з буфером обміну. зберігає його і дозволяє діставати фрагменти тексту, які були скопійовані в різний час.

Установка Punto Switcher

Для початку, перевірте, може, вона вже є на компютері. Для цього подивіться на панель задач. в нижню праву частину екрану. Якщо разом із позначкою алфавіту (або замість нього) є ось така іконка, значить, програма у вас вже встановлена.

Іконка є? Відмінно! Тоді клацніть по ній правою кнопкою мишки, щоб точно переконатися, що це саме Punto Switcher.

Якщо таку програму ви у себе не знаходите, завантажте її з офіційного сайту. Процес установки дуже простий: запускаєте скачаний файл, з усім погоджуєтеся і натискаєте «Далі». Єдине, програма запропонує додати на комп’ютер різні яндексовского штучки. Якщо вам це не треба, просто зніміть всі галочки.

Після установки на панелі завдань (праворуч) з’явиться ось така іконка:

Або така, якщо обраний англійський алфавіт:

Тепер програма буде запускатися кожен раз при завантаженні комп‘ютера і весь час стежити за тим, що і як ви друкуєте.

Як очистити через командний рядок

Якщо з повторним копіюванням все зрозуміло (просто натиснути Ctrl C. виділивши нові елементи, щоб замінити старі), то про командний рядок потрібно поговорити докладніше. Він може активований і ввести комбінацію для очищення один раз або створити виконавчий файл, який буде очищати буфер обміну всього одним кліком по іконці. Спочатку перший спосіб:

 • Запускайте додаток «Виконати» за допомогою Win R. У полі введіть команду «cmd» і запустіть її з адміністраторськими правами за допомогою комбінації клавіш Ctrl Shift Enter.
 • У вікні запишіть команду «Echo off | clip »і натисніть Enter.
 • Готово! Тепер всі дані втечуть.

Якщо вам необхідно використовувати цю функцію частіше, ніж один раз, тоді ви можете створити автоматичний скрипт. Для цього виконайте такі дії:

 • Клацніть по вільному місцю на робочому столі правою кнопкою миші і в меню виберіть «Створити». «Ярлик».
 • В поле вставте посилання на розташування об’єкта разом з командою «C: \ Windows \ System32 \ cmd.exe / c« Echo off | clip »» і натисніть «Далі».
 • Впишіть будь-яку назву файлу і натисніть “Готово”.
 • Тепер на робочому столі з’явиться відповідний ярлик.

Розберемо можливості декількох сторонніх утиліт.

Clipdiary

Ви можете завантажити дистрибутив або портативну версію програми за посиланням. Програма дозволить вам переглянути історію тимчасових даних, знайти потрібний файл і повністю видалити базу даних за весь час. Портативна версія утиліти зручна тим, що може перебувати на будь-якому носії і запускати без інсталяції. Щоб увійти в ClipDairy, достатньо клікнути по виконавчому файлу.

Після запуску на панелі «Пуск» з’являється відповідний віджет, за допомогою кліка по якому ви швидко отримаєте доступ до основної програми. В її головному вікні доступний перегляд всієї історії тимчасових даних. Тут ви побачите все, що раніше копіювалося / вставляли на ноутбуці або PC, а також що буде копіюватися в режимі реального часу.

За допомогою контекстного меню на ПКМ ви можете виконати ряд дій з тією чи іншою інформацією:

Щоб отримати доступ до параметрів програми, потрібно зайти в «Файл» і викликати «Налаштування»:

Тут ви можете налаштувати зовнішній вигляд, розширити вікно з вмістом, налаштувати гарячі клавіші і т. Д.

Знайти інструмент для очищення буфера обміну можна в меню «Файл». «База даних»:

Для повного очищення необхідно клікнути на кнопку «Очистити базу даних» і потім підтвердити дію клавішею «ОК».

Якщо ви хочете збільшити функціонал софта і працювати з великою кількістю налаштувань, то скористайтеся іншою утилітою.

CLCL 1.1.2

CLCL 1.1.2. це утиліта для роботи з буфером обміну і безліччю налаштувань журналу, очищення, клавіш і так далі. Весь інтерфейс програми повністю російською мовою, тому проблем з вивченням функціоналу виникнути не повинно.

В рамках даної статті нас цікавить тільки перегляд журналу тимчасових даних і його повне очищення:

 • в гілці «Буфер обміну» зберігається вся недавно скопійована інформація;
 • в розділі «Журнал» розташована вся історія з моменту установки програми на комп’ютер. Ви можете шукати необхідні файли в загальному списку і скопіювати їх ще раз.
 • для видалення ранньої тимчасової інформації виділіть всі записи за допомогою комбінації Ctrl A і натисніть на хрестик у верхній панелі.
READ  Установка Windows 7 на комп'ютер

Можливості видалення і відстеження тимчасових файлів може стати в нагоді користувачеві в багатьох випадках. За допомогою софта ви можете знайти втрачений документ, який копіювали кілька годин тому, або стерти скопійовані паролі з метою безпеки.

Де знаходиться

У всіх версіях ОС до Windows 8 користувач міг вручну запустити візуальний інтерфейс буфера обміну і попрацювати з ним. Для цього потрібно було відкрити файл clipbrd.exe, який знаходився в директорії на системному розділі Windows \ system32.

Однак з метою безпеки Майкрософт вирішили повністю прибрати цю можливість в сучасних OS. Але ви все одно можете завантажити файл clipbrd.exe і запустити його на комп‘ютері. В результаті запуску ви побачите наступне вікно:

У ньому буде відображатися все копіювання на комп‘ютері в режимі реального часу. Додаток запуститься як на x32-bit, так і на x64-bit архитектурах.

 • зберігати історію буфера в окремий файл. Для цього необхідно натиснути на «Файл». «Зберегти». Кнопкою «Відкрити» вийде завантажити в програму раніше збережений файл з історією;
 • переглядати вміст, який відображається в головному вікні;
 • очистити за допомогою кнопки Х на верхній панелі.

До слова, цей менеджер не актуальний для Windows 10, оскільки при копіюванні операційна система змінює все значення в цілях безпеки. Тому все, для чого згодиться clipbrd.exe на нових версіях ОС від Microsoft. це очищення вмісту буфера обміну. Однак зробити це можна і іншими способами:

 • просто скопіювати іншу інформацію. Тоді попередні дані втечуть з ОЗУ;
 • почистити за допомогою командного рядка;
 • очистити за допомогою додаткових програм.

Для початку закінчимо розгляд стандартних засобів PC.

Де знайти і як подивитися буфер обміну в Windows 10

Буфер обміну являє собою область ОЗУ, яка використовується для тимчасового зберігання інформації. Коли користувач збирається скопіювати один файл і вставити його в іншу папку / диск, то дана інформація міститься в буфер обміну до подальшого використання. У повсякденній роботі з комп‘ютером ви не побачите всіх описаних дій, оскільки вони не відображаються в графічному інтерфейсі ОС. Давайте розберемося, як подивитися буфер обміну в Windows 10 і які дії з ним можна виконувати.

як управляти

Комбінації клавіш для роботи з буфером обміну повинні бути знайомі всім користувачам операційних систем Windows, починаючи з найстаріших версій. Всі операції здійснюються з використанням клавіші Ctrl одна з букв:

 • Ctrl A виділяє весь вміст (текст або файли);
 • Ctrl C дозволяє копіювати виділені об’єкти;
 • Ctrl V дозволяє вставити скопійоване;
 • Ctrl X вирізає матеріали, повністю і поміщає в буфер обміну.

За допомогою методів, описаних в даній інструкції, ви дізнаєтеся, як наочно побачити скопійовані файли або текст, а також як очистити буфер від непотрібної інформації.

Для детального ознайомлення рекомендуємо переглянути відеоролик з описом кожної дії з даної інструкції. Наочний приклад допоможе розібратися в питанні ще швидше.

Ситуація з буфером в Windows 7 і Vista

У більш пізніх версія ОС Windows, таких як Windows 7 і Vista стандартна програма clipbrd.exe відсутнє.

На заміну їй є файл clip.exe, який відповідає за зберігання інформації для буфера обміну, але запустити його вам не вдасться і подивитися що там знаходитися теж.

Але якщо навести курсор на це файл, то нам буде показана інформація, що файл дійсно призначений для цих цілей.

Знаходимо буфер обміну в Windows XP

В операційній системі Windows XP ви можете зайти на диск C, або на той диск, на якому вона знаходиться, потім в папку «Documents and Settings», а далі в «System 32», тобто шлях такий: «C: / Documents and Settings / System 32 ».

Там є файл (спеціальна програма) clipbrd.exe, запустивши яку, ви можете побачити що там знаходитися саме те, що ви скопіювали.

Швидше знайти цей файл і запустити ви можете навіть не заходячи в папку «System 32», а просто увійти в меню «Пуск» «Виконати», ввести clipbrd.exe і натиснути клавішу введення.

Зараз приведу приклад роботи цієї програми. Я виділю фрагмент тексту і натисну «копіювати».

А потім запущу файл clipbrd.exe. Ми побачимо що цей текст знаходиться саме там:

А це значить, що це є щось секретне місце, де зберігається інформація, скопійована в буфер. в стандартній програмі clipbrd.exe для Windows XP. Якщо ви тільки що включили комп’ютер, то там буде порожньо, так як туди ще нічого не копіювалося.

Якщо там вже є якась інформація (в моєму випадку там вже є текст), то ви при бажанні можете її видалити через вкладку «Правка. Видалити» або натиснути на хрестик, який можна знайти на панелі інструментів програми clipbrd.exe під вкладками.

Про буфері обміну простими словами. для новачків

Коли ми наводимо на якийсь файл або папку курсор, натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо «Копіювати» (або поєднання клавіш CtrlC), в цьому момент інформація міститься в буфер обміну.

Туди ми можемо копіювати все що завгодно: текст, папку, картинки, відео-файли, аудіозаписи та інші файли. Комп’ютер виділить потрібне місце в оперативній пам’яті для зберігання в буфері потрібного обсягу інформації.

Можна уявити що це оперативна пам’ять комп’ютера, або своєрідна невидима область, куди поміщається інформація на час, а потім віддаляється.

Тобто, коли ми перейдемо в потрібне місце на нашому комп’ютері і знову ж натиснемо правою кнопкою миші, але виберемо вже «Вставити» (або поєднання клавіш CtrlV), то та папка, або файл, або шматок тексту, який ви скопіювали, візьметься з буфера обміну і вставиться в потрібне вам місце.

А це означає, що початківцю не варто турбуватися про те, де саме це інформація зберігатися. Головне, що ми можемо вставити її в потрібне нам місце.

Слід також розуміти, що коли ви знову натискаєте «Копіювати», то стара інформація в буфері замінюється на нову і при вставці, природно, вставляється нова. Теж саме відбувається, якщо ви щось «вирізаєте».

Ви також можете вставляти інформацію з буфера будь-яку кількість разів, тобто при вставці інформація від-туди не видаляється, вона як-би копіюється.

І якщо ви скопіювали папку, то ви можете вставити її і на диск С, і на диск Е і в будь-яке інше місце на комп’ютері.

Також зверніть увагу на те, що якщо ви скопіювали в буфер обміну якийсь шматок тексту з документа, припустимо програми Microsoft Word, або веб-сторінки, то вам потрібно в документ або текстове поле його і вставляти. Просто в папку вставити не вийде.

І навпаки, скопійоване папку в документ теж ви не вставите.

Також будьте обережні з важливою інформацією, яку ви скопіювали в буфер: якщо комп’ютер несподівано вимкнеться, перезавантажиться, або ви випадково забудете і вимкніть його, то інформація з буфера обміну віддалиться.

Тому відразу ж коли щось помістили в нього, вставте в потрібне вам місце і збережіть, якщо це якийсь документ.

Чистити буфер не обов’язково, адже копіюючи якийсь файл, або текст, він замінює попередній і тому пам’ять вашого комп’ютера засмітяться НЕ буде.

Комбінації клавіш, які необхідні для роботи

CtrlA Виділити все. Це можуть бути всі папки, весь текст, або всі файли в папці
CtrlC Копіювати виділений документ або документи, файли в папці
CtrlX Вирізати виділене. Аналогічно до попереднього пункту, тільки вирізаємо
CtrlV Вставити все скопійовані або вирізане, що знаходиться в буфері обміну

Де знаходиться буфер обміну на комп’ютері?

Дана стаття буде розділена на дві частини:

 • для новачків, які тільки почали вивчати комп’ютер і хочуть дізнатися, де знаходиться буфер обміну і що це таке;
 • для більш досвідчених користувачів, які люблять поколупатися в файлах операційної системи Windows і відповісти на деякі питання, які не дають їм спокою;

Программа CLCL. Буфер обмена Windows

Але, звичайно ж, рекомендую прочитати всю статтю цілком, незалежно від вашого рівня підготовленості.

Зручні програми для роботи з буфером обміну

Наводжу кілька зручних програм, які себе зарекомендували.

Відповідь про знаходження буфера обміну для більш просунутих

Можливо серед читачів є і ті, кому хочеться дізнатися, де знаходиться та секретна папка, або щось невидиме простір, який називається буфером обміну.

Як відкрити і подивитися буфер обміну комп’ютера на операционке Windows 10

Кожен користувач стикається з буфером обміну на персональному комп’ютері, що працює на Windows 10, тому необхідно знати, як відкрити цей розділ самостійно. У зазначеному блоці зберігається певна інформація, яку користувач копіює на сайтах або з документів. Папку можна переглядати, відстежувати обсяг збережених даних, а також очищати за допомогою вбудованих інструментів або сторонні програми.

Де знаходиться і як його подивитися?

Додаток розташовується в папці «System32», яка створюється операционкой в ​​розділі диска «С», блок «Windows». У ранніх версіях файл називався clipbrd.exe, в «десятці» найменування скоротилося. clip.exe. Щоб переглянути збережену в папці інформацію, використовують сторонні додатки або вбудований інструмент ОС.

сторонні програми

Для роботи з внутрішніми ресурсами PC можна використовувати внутрішні інструменти або стороннє програмне забезпечення. Другий варіант кращий, якщо з розділом планується виконувати різні дії. Існують різноманітні програми мають розширеним функціоналом. Існують різні варіанти, наприклад. Clipdiary. Етапи дій користувача з вказаною утилітою:

 • зайти на офіційний сайт розробника софта, завантажити інсталяційний пакет файлів, розпакувати і запустити установку програми;
 • скопійовані компоненти в робочому вікні називаються «Кліпи», на початковій панелі необхідно вказати комбінацію гарячих клавіш, за допомогою яких буде запускатися софт (можна залишити попередньо налаштований);
 • скопійовані документи (зображення, текст, посилання, інші) перераховуються списком.

У верхній частині робочого вікна знаходяться піктограми з можливими діями. видалення, копіювання, переміщення, інше.

Що таке буфер обміну?

Розробники операційної системи Windows створюють різні способи економії часу користувача і простору оперативної пам’яті персонального пристрою. Буфер обміну даних. це окремий блок зберігання інформації, яка була скопійована користувачем (текстових файлів, посилань, зображень та інших).

Щоб використовувати розділ, необхідно скористатися одним з наступних варіантів:

 • «Ctrl» плюс «V» (або «Insert»). вставити скопійовані дані;
 • «Ctrl» плюс «C» (або «Insert»). копіювати потрібний об’єкт;
 • «Ctrl» плюс «X». вирізати обраний об’єкт і вставити в блок обміну;
 • «Ctrl» разом з кнопкою «A». виділяє текст одного рядка і копіює;
 • «Win» одночасно з «V». відкриває папку з копіювати даними.

Увага! Зазначений підрозділ потрібно періодично чистити. скопійовані дані витрачають певний обсяг оперативної пам’яті пристрою, що може викликати гальмування або зависання процесів.

вбудовані способи

Усередині операційки Windows 10 після кількох змін з’явився розділ перегляду даних з буфера обміну інформацією. Блок працює в режимі «за замовчуванням», додаткові налаштування не потрібні. Подивитися документи можна наступним чином:

 • натиснути одночасно поєднання гарячих клавіш «Win» і «V» (перемикання шрифту на клавіатурі не потрібно);
 • відкриється окрема робоча панель, в якій списком вказані скопійовані об’єкти (від нових до найраніших).
READ  Як поставити пароль на комп'ютер при включенні

Буфер обміну. це папка, де операційка зберігає скопійовані дані. Щоб переглянути вміст підрозділу, використовують вбудовані інструменти (з’явилися після оновлень десятої Вінди) або завантажені сторонні додатки. Інструкції нескладні, підходять початківцям юзерам, додаткової допомоги майстра не буде потрібно.

Windows 10 версії 1809 і новіше

В операційній системі Windows 10 версії 1809 є можливість використовувати вбудований журнал буфера обміну. Тепер є можливість зберегти кілька елементів в буфер обміну для використання в подальшому. Достатньо всього лише натиснути комбінацію клавіш WinV, щоб подивитися журнал буфера обміну і вставити елемент з нього.

А також з’явилася можливість не тільки зайти в буфер обміну і вставити раніше скопійований елемент, але і включити синхронізацію між пристроями. Якщо ця функція включена, корпорація Майкрософт буде отримувати дані буфера обміну для синхронізації з іншими пристроями.

Як подивитися буфер обміну Windows 10

Всі користувачі працюють з буфером обміну, навіть якщо не знаю про це на Windows 10. Будь скопійований текст потрапляє в буфер обміну, а звідти вже вставляється в потрібне місце. Тепер можна відстежувати і при необхідності використовувати історію буфера обміну.

Ця стаття розповість, як подивитися буфер обміну Windows 10. Здійснилося, його можна очистити як засобами операційної системи, так і сторонніми програмами. У Windows 10 версії 1809 був доданий журнал буфера обміну в оновлені параметри системи.

Clipdiary. перегляд історії буфера обміну

Тут мінусом цієї утиліти є необхідність активувати програму і пробний період на 30 днів. А плюсом є наявність більш зручного інтерфейсу і можливості безкоштовної активації програми.

 • Викачуємо програму за посиланням: clipdiary.com/rus/. Рекомендую портативну версію програми.
 • Запускаємо програму і вибираємо мову інтерфейсу.
 • Далі прямуємо Майстру налаштувань Clipdiary для настройки і знайомства з програмою.
 • Тепер у вікні програми будуть зберігатися всі, дані які потрапляють в буфер обміну. Тут же Ви можете копіювати необхідні дані.

Що таке буфер обміну

Сам буфер обміну створений для того, щоб спростити використання комп’ютера і заощадити Ваш час. За допомогою буфера обміну Ви можете копіювати і зберігати не тільки текст, а й інші об’єкти, наприклад, зображення.

Щоб скористатися буфером обміну, Вам потрібно всього лише скопіювати текст або будь-який інший об’єкт. Для цього Ви можете використовувати гарячі клавіші Windows 10.

CtrlV або ShiftInsert вставити текст з буфера обміну
CtrlC або CtrlInsert скопіювати виділений текст в буфер обміну
CtrlX вирізати виділений текст в буфер обміну
CtrlA виділити весь текст в поточному рядку, якщо рядок містить текст
WinV відкрити журнал буфера обміну (доступно починаючи з версії 1809)

Сам додаток буфера обміну ще з часів Windows XP розташувалося по шляху C: \ Windows \ system32 і називається clipbrd.exe. Після переходу на Windows 7 користувачі активні могли помітити зміни в назві, яке стало clip.exe.

Основною відмінністю пива між clipbrd.exe і clip.exe стало те, що в Windows XP Ви могли легко відкрити додаток clipbrd.exe і подивитися дані в буфері обміну. У нових версіях операційної системи Windows ця можливість уже пропала.

CLCL. утиліта кешування буфера обміну

Плюсом цієї утиліти є наявність російської мови і дійсно нескладний інтерфейс.

 • Викачуємо утиліту CLCL за посиланням: www.nakka.com/soft/clcl/index_rus.html.
 • Запускаємо CLCL.exe з архіву.
 • Далі просто можемо копіювати текст.
 • Потім на панелі завдань шукаємо значок CLCL і запускаємо утиліту.
 • Переходимо в розділ Журнал і дивимося все, що було скопійовано в буфер обміну. А також можна використовувати.

Як відкрити буфер обміну Windows 10

Так як тепер користувачі Windows 10 не можуть скористатися вбудованим додатком буфера обміну, то нам доведеться завантажити невелику утиліту. Ми пропонуємо дві утиліти перегляду буфера обміну CLCL і Clipdiary. А також Ви можете скористатися додатковими можливостями пакета офісних програм.

Програми для перегляду буфера обміну

Якщо ви використовуєте НЕ оновлену версію Windows 10 або Windows 7, то ви можете переглядати історію буфера обміну за допомогою сторонніх програм, які називають менеджерами буфера обміну. Ці програми дозволяють користувачам переглядати історію і вставляти в інші програми елементи, які були скопійовані деякий час назад. Також, деякі програми підтримують шаблони і зберігають самі часто використовувані елементи.

CLCL (Завантажити). невелика утиліта для ведення історії скопійованих даних. Підтримує всі формати і має власне спливаюче меню, яке відкривається після натискання комбінації клавіш Alt-C.

Інтерфейс програми простий і інтуїтивно зрозумілий. Всі скопійовані і вирізані елементи зберігаються в журнал в лівій частині вікна програми, а вміст скопійованих елементів відображається праворуч. При цьому користувач може управляти журналом буфера обміну, доступний експорт / імпорт, редагування і видалення окремих елементів. Елементи, які використовуються найчастіше, можна згрупувати і зберегти в окремий блок.

Недоліком CLCL є те, що вона не вміє записуватися в автозавантаження, тому її ярлик потрібно буде додати в папку автозавантаження або запускати вручну.

Windows 10 October 2018 Update (1809)

У листопаді 2018 року вийшла нова версія Windows 10, яка отримала назву Windows 10 October 2018 Update (1809). Одним з поліпшень цієї версії став новий буфер обміну. Тепер користувач може переглядати історію скопійованих даних і використовувати хмарну синхронізацію цих даних на різних комп’ютерах.

Для управління роботою новою функцією в меню «Параметри» був доданий новий розділ. Для того щоб отримати до нього доступ потрібно відкрити меню «Параметри» (комбінація Win-i) і перейти в розділ «Система. Буфер обміну».

У розділі «Система. Буфер обміну» є дві опції:

 • «Журнал буфера обміну». включення і виключення історії буфера обміну. Після включення даної опції користувач може переглядати останні скопійовані елементи (Win-V) і вставляти їх в будь-які програми.
 • «Синхронізація між пристроями». включення і виключення синхронізації між вашими пристроями. Після включення даної опції користувач може копіювати дані на одному комп’ютері і вставити їх на іншому. Щоб використовувати цю функцію на всіх комп’ютерах повинен використовуватися один акаунт Майкрософт.

Якщо у вас в меню «Параметри» відсутній розділ «Система. Буфер обміну», то швидше за все ви ще не оновили Windows 10 до версії 1809. У цьому випадку потрібно перевірити версію Windows 10 і оновитися.

Як видалити елемент з буфер обміну

Для того щоб видалити з історії один з елементів, який раніше копіювався, потрібно клікнути на кнопку з трьома крапками в правому верхньому кутку елемента.

В результаті з’явиться меню, в якому можна буде видалити або закріпити обраний елемент буфера обміну, а також видалити всі елементи ( «Очистити все»).

Clipdiary

Clipdiary (Завантажити). швидка і легка програма для перегляду історії буфера обміну. Програма підтримує всі формати і дозволяє виконувати пошук по скопійованих елементів. Clipdiary. це платна програма (вартість 7), але ви можете використовувати її безкоштовно для некомерційних цілей.

Програма Clipdiary дозволяє не тільки зберігати скопійовані і вирізані дані, але і виконувати з ними деякі дії. Самі збережені дані записуються в окремий файл, тому у користувача завжди є до них доступ. Можна шукати і переглядати дані за кілька днів, тижнів або місяців назад

Інтерфейс Clipdiary також дуже простий. На основному екрані розміщені два вікна з вкладками «Історія» і «Шаблони». На вкладці «Історія» зберігаються елементи, які були скопійовані в буфер обміну, а на вкладці «Шаблони». часто використовувані заготовки для вставки.

Як очистити буфер обміну в Windows 10

Для того щоб очистити буфер обміну в Windows 10 можна використовувати меню, яке відображає його історію. Для цього потрібно натиснути комбінацію клавіш Win-V і в меню натиснути на кнопку з трьома крапками, поряд з одним із скопійованих елементів.

Також ви можете видалити скопійовані дані через меню «Параметри».

Для цього потрібно відкрити «Параметри» (комбінація Win-i), перейти в розділ «Система. Буфер обміну» і натиснути на кнопку «Очистити».

Як відкрити буфер обміну в Windows 10

Для того щоб відкрити буфер обміну в Windows 10 і подивитися його історію потрібно використовувати комбінацію клавіш Win-V. Комбінація клавіш Win-V легко запам’ятовується завдяки аналогії з комбінацією Ctrl-V. яка зазвичай використовується для вставки скопійованих даних.

Після натискання Win-V на екрані з’являється невелике меню, в якому можна буде подивитися історію буфера обміну. Для того щоб вставити один з елементів з історії досить клацнути по ньому мишкою або вибрати за допомогою стрілок на клавіатурі.

Punto Switcher

Punto Switcher (Завантажити). безкоштовна програма для автоматичного перемикання розкладки клавіатури в залежності від набирається користувачем тексту. Але, Punto Switcher також вміє управляти історією скопійованих даних.

Для того щоб включити цю функцію потрібно перейти в розділ «Загальні. Додаткові» і активувати опцію «Стежити за буфером обміну». Після цього потрібно перейти в розділ «Гарячі клавіші» і вибрати комбінацію клавіш для доступу до історії буфера обміну. Після цього при натисканні обраної комбінації клавіш буде відкриватися вікно з історією буфера обміну. Також вікно можна відкрити, клацнувши правою кнопкою мишки по іконці Punto Switcher на панелі завдань.

Недоліком програми Punto Switcher є те, що вона зберігає тільки текстові фрагменти, а скопійовані картинки і інший контент не потрапляють в історію.

Вставка в сприятливе середовище

Якщо відомий тип даних, що знаходяться в буфері обміну, користувач здогадається де вони відображаються. Наприклад, текст варто подивитися в будь-якому текстовому редакторі, а файл. в папці на жорсткому диску.

Як очистити буфер обміну?

Якщо вам відома або не цікавить зберігається в оперативній пам’яті інформація, ви можете її видалити. Для цього є кілька способів.

заміна вмісту

Звичайне заміщення інформації. Якщо в буфері обміну зберігаються відеофайли, фотографії або інші об’єкти великого розміру (а все це впливає на швидкість роботи комп’ютера), то можна просто скопіювати частину тексту або ярлик, які займуть до 3 мегабайт оперативної пам’яті і не вплинуть на швидкодію системи.

За допомогою стороннього ПО

Для активних користувачів офісних додатків рекомендується завантажити додаток CLCL. Воно дозволить переглядати, редагувати і очищати буфер обміну в два кліка.

Як подивитися і очистити буфер обміну в Windows 10

Всі ми задавалися цим питанням. Але зазвичай рішення зводилося до заміни даних на інші, шляхом копіювання невеликої частини тексту (так би мовити «підчистили»). Але що робити, якщо скопійована інформація потрібна, а тип даних невідомий? Давайте розглянемо, як подивитися і очистити буфер обміну в Windows 10.

Почнемо з того, що буфер обміну. це область оперативної пам’яті, в якій зберігається скопійований (CtrlC) або вирізаний (CtrlX) об’єкт. Їм може бути текст, зображення, файл і т.д. Вставити (CtrlV) вміст можна в відповідне місце: текстовий редактор, папка на жорсткому диску і т.д. Також здійснювати ці операції можна за допомогою контекстного меню, яке викликається правою кнопкою миші.

READ  Як вставити SIM карту в Sony Еріксон

Як переглянути буфер обміну?

Існує кілька способів перегляду скопійованого вмісту.

Як його повністю очистити або замінити вміст

Рідний для всіх ОС буфер обміну очищається автоматично при виключенні смартфона, компа, ОЗУ очищається.

Для заміни вмісту вирізують, копіюють контент. Це допомагає звільнити місце, зайняте в операційній пам’яті. Після вставки великого файлу, фото виріжте невелику пропозицію, слово. Розмір тимчасової папки автоматично зменшиться.

 • знайти, запустити clipbrd.exe. Утиліта виглядає як невелика сіре вікно;
 • увійти в правку;
 • вибрати інструмент «видалити».

Щоб почистити папку обміну в Windows 7 і вище, створюють команду:

 • натиснути правою клавішею на робочому столі;
 • натиснути «створити ярлик»;
 • вписати пункти cmd / c Echo off | clip;
 • вказати ім’я, яке означає команду.

Перевірити роботу так: помістити інфо в буфер обміну, ввести команду. На екрані виникне чорне вікно, відразу зникне.

 • відкрити «пуск»;
 • перейти в «параметри»;
 • зайти в «систему»;
 • відкрити «буфер обміну»;
 • очистити.

Якщо використовуються додатки від сторонніх розробників:

 • запустити утиліту;
 • вибрати непотрібне або весь вміст;
 • вилучити.

Що таке буфер обміну

Під буфером обміну в інформатиці розуміють тимчасове місце в пам’яті PC, ноутбука, призначене для збереження інформації. Надається програмним забезпеченням. Функція лежить в основі звичайних операцій вирізання, копіювання, вставки папок, файлів, зображень, фрагментів тексту.

Синоніми інструменту. англійське слово clipboard, скорочене clipbrd. Цими поняттями часто називається в російській транскрипції «кліпбоард». Застосовують також слово кліпборд, але це не зовсім правильно. Словом позначають планшет з зажимом для паперу.

Буфер обміну. досить затребувана функція, про роботу якої, і для чого вона потрібна, мало хто замислюється. Але без неї важко уявити роботу на комп’ютері або телефоні, і навіть в інтернеті. в вк, instagram. Її призначення. зберігати проміжні дані. Кращий аналог. флешка, на яку скопіювали інфу і перенесли на інший комп, смартфон. В цьому випадку флешка. це буфер.

Відсутність функції призведе до того, що будь-які тексти доведеться переписувати вручну. Одночасно про вставці зображень, відеокліпів, папок можна забути.

Розмір clipboard відповідає розміру поміщених в нього даних в оперативці.

У Windows є вбудована програма, яка зберігає вашу інформацію:

 • clipboard.exe. у версії win до xp;
 • clip.exe. у версії 7 і вище.

Що таке буфер обміну на PC і смартфоні, навіщо він потрібен, як відкрити, подивитися: подробиці про використання

Ми постійно копіюємо документи, фотографії, відео. Бачимо, що вміст зазвичай за умовчанням потрапляє в загадковий буфер обміну. Потім з нього дістаємо контент, щоб вставити в потрібні директорії, документи. Іноді втрачаємо. Одна з причин цього. брак знань у користувачів про принципи зберігання скопійованій, вирізаної інформації. Щоб заповнити цю прогалину, поговоримо сьогодні про буфер обміну. що це і де знаходиться. Ми познайомимо вас з докладними інструкціями щодо його використання, очищення, розповімо, як він працює і в чому полягає функціонал. У статті також представлені програми, призначені для зберігання даних.

Як працювати з буфером обміну: відкрити, подивитися, команди, комбінації клавіш

Розглянемо, що потрібно зробити для роботи з інструментом на різних пристроях. як відбувається управління і які є особливості на деяких з них.

Саму програму clip.exe на нових PC відкрити неможливо. Побачити вміст можна, куди-небудь його вставивши.

 • за допомогою мишки. Виділити фрагмент, зображення (якщо робота здійснюється в графічному редакторі), папку, файл, натиснути правою кнопкою миші, вибрати «копіювати / вирізати». Піти в місце вставки, наприклад, в онлайн коментар в контакті, знову натиснути правою клавішею, вибрати «вставити»; інформація з буфера обміну буде вставлено;
 • гарячі клавіші. Після виділення натиснути ctrlc (копіювання), ctrlz (вирізання). Для вставки клікнути поєднання ctrlv. Якщо потрібно виділити все, використовувати кнопки ctrla;
 • інструменти додатків. У текстових, графічних додатках є меню з інструментами. на спеціальних панелях. Дізнатися рядок нескладно. на ній знаходяться іконки. В MS word перейти на вкладку «головна», натиснути «вирізати» або «копіювати», потім. «вставити». У office є опція спеціальної вставки. У звичайних графічних редакторах доступ до функції знаходиться на вкладці редагування.

Комп’ютер Mac, виконувати треба наступне:

 • вибрати фрагмент або об’єкт для копіювання; вирізання в буфер обміну;
 • скопіювати, натиснувши cmdc, або через правку натиснути «копіювати»;
 • вирізати, клацнувши cmdx;
 • вставити. Клікнути cmdv або скористатися інструментом в правці.

Телефон huawei, Samsung ,, LG, zte, інші з Android:

 • натискають виділити об’єкт;
 • тривало утримувати знімок до появи визначників кордонів;
 • коли вони з’являться, ви зможете уточнити межі;
 • натиснути «вирізати / копіювати»;
 • вже потім відкрити повідомлення, блокнот, додаток для вставки виділеної області;
 • тривало утримувати місце, куди вставити пропозиції;
 • клікнути «вставити».

Подібним чином функція додавання в буфер обміну працює на більшості моделей телефоном, наприклад, Samsung Galaxy а5, j7, Xiaomi redmi 7а, honor 7x, 8а, 8х.

Смартфон iPhone 5, 7, 8, 9 і інші назви вище:

 • вибрати фрагмент. Для вибору слова торкнутися його одним пальцем, пропозиції. торкнутися пальцем три рази, абзацу. чотири рази. Для записів: текст вибирають, доторкнувшись до його правого кута, утримуючи, прокручуючи до останнього слова;
 • звести три пальці для копіювання. Для вирізання дію повторити двічі;
 • розвести три пальці для вставки.
 • вибрати потрібну ділянку;
 • тривало утримувати;
 • доторкнувшись до інтерфейсу, вибрати дію;
 • натиснути «вставити». підходить для всіх форматів.

При використанні стандартного буфера обміну приміщення в нього нового елемента видаляє попередній. Якщо ви вирізали документ, його частина, папку, забулися, випадково вирізали ще щось, попередні документи зникнуть. система привчена очищати зайве.

Щоб зберігати кілька файлів, текстів, зображень, використовуються корисні програми, зручні та доступні кожному.

 • comfort clipboard. Це менеджер буфера обміну. Завантажити за спасибі. безкоштовно з сайту розробників, інформаційних порталів. Для Windows 7, 10. Зберігає кілька текстових фрагментів, інформаційних блоків, картинок, посилань, файлів, телефонів, скріншотів в журналі. формати різні. Присвоює значки, які належать кожному елементу. З їх допомогою зручно вибрати потрібну інформацію. Для вставки скопійоване перетягують в потрібне місце або використовують настроюються гарячі клавіші. При виключенні PC інформація зберігається;
 • clipboard. Англомовна утиліта, яка відноситься до універсальних. У версії Lite зберігає до 10 елементів, є камера. У повну зберігають необмежену кількість фрагментів, є фільтр, пошук, можливість задавати мітки;
 • clcl для Windows. Зберігає зображення, тексти, посилання. Створює ескізи, дозволяє фільтрувати вміст буфера обміну;
 • clipdiary. Працює на Windows. Список робочих тим великий: файли, шматки документів, картинки, кліпи, посилання зберігаються автоматично, в тому числі після перезавантаження, включення PC, все залишається в буфері обміну. Дозволяє ставити мітки, зручно організовувати меню з урахуванням бажаних моментів і розділів, відновлювати випадково видалене вміст;
 • automator. Призначений для macOS. Є функція перегляду, налаштування швидких додавань. фото або текст вставляють за допомогою гарячих клавіш;
 • paste 2 для mac, iOS. У першому випадку утиліта платна, в другому. безкоштовна. Копіювати можна тексти, зображення. Є інтеграція з iCloud. Може показати дату збереження, джерело;
 • copied для iOS 10 і новіше, mac. Мобільна версія встановлюється без оплати, для компа. платна. Є своя клавіатура. Зберігає посилання, пропозиції, картинки. Можливість синхронізації з іншими пристроями, iCloud;
 • clip. Для автоматичного розпізнавання вмісту буфера обміну. Якщо в пам’яті міститься номер тел, виклик здійснюється з утиліти.
 • pastebot для iPhone. Утримує в пам’яті 99 зображень, частин тексту. Є функція перегляду інформації, редагування. Додаток. платне;
 • clipboard для Android. Прога представляє можливість зберігання великої кількості заміток, картинок різного об’єму. Є інструмент сортування, об’єднання текстів в один, перекладач, установки пароля. Працює на Meizu, Samsung Galaxy, Хонорс, ЗТЕ, Xiaomi Redmi, Huawei;
 • clipper clipboard manager для Android. Безкоштовна версія зберігає не більше 20 елементів, для розширеного функціоналу коштувати буде додаткових грошей. При завантаженні нових старі видаляються автоматично. У платному менеджері немає реклами, обмеження на кількість фрагментів, є пошук. Працює на Xiaomi, Samsung.

Скільки часу в буфері обміну зберігається інформація на PC і Android

Термін зберігання вмісту в буфері обміну обмежений.

Где находится буфер обмена на компьютере. Буфер обмена

 • в оперативку не потрапить новий елемент. Неважливо, чи буде скопійований текстовий фрагмент, кліп, файл. Майже кожен стикався з тим, коли попередні копії замінялися новими. Він видалить попередній;
 • комп не буде перезавантажений, вимкнений. система буде чистити розділи буфера обміну.

Власні відомості, вміщені в буфер обміну, бажано використовувати відразу, інакше є ризик їх втратити.

Аналогічно працює папка обміну на смартфоні. Скопійовані дані залишаться в оперативній пам’яті до того часу, поки ви не зробите новий копіювання, пристрій не буде вимкнено, чи не перезавантажиться.

Краща програма для роботи з буфером обміну в Windows. Punto Switcher

Додаток Punto Switcher більше знають через можливість перемикання клавіатури з однієї мови на іншу.

Маловідома функція утиліти. підключення до буферу обміну. Алгоритм роботи:

 • після установки запустити додаток;
 • перейти в «загальні»;
 • вибрати «додаткові настройки»
 • відзначити «стежити за буфером»;
 • щоб відомості зберігалися після виключення, відзначити збереження після перезавантаження;
 • підтвердити;
 • перезавантажити PC.

Для перегляду журналу клацнути на іконку утиліти правою клавішею миші, клікнути «буфер», потім вибрати «подивитися історію». На згадку поміщається до 30 елементів. Щоб витягнути потрібний, натиснути «скопіювати», зробити вставку.

Де знаходиться в комп’ютері і телефоні

У в оперативній пам’яті для буфера обміну виділяється окреме місце.

 • xp. c: \ Windows \ system32 \ clipbrd.exe. При запуску проги з’являються дані, раніше вирізані чи скопійовані в буфер обміну;
 • новіші версії Windows. c: \ Windows \ system32 \ clip.exe. Додаток не запускається. Потрапити в нього неможливо. Якщо прогой необхідно користуватися на новій винде, спробуйте знайти стару версію win, скопіюйте clipboard.exe з папки «I386», збережіть на PC, розпакуйте, запустіть. Для перегляду вмісту використовуються окремі програми.

У кожної програми, що використовується для роботи з документами, існують свої сховища. Стандартний засіб Windows після натискання зберігає одну копію. Word зберігає до 20.

На телефонах Android папка розташована в пам’яті. Шукати за адресою. Android / data / clipboard. Чи не на всіх смартфонах операційна система дозволить її знайти, на декількох не вийде.

Рідний буфер обміну Windows, iOS, Android, зберігає один елемент. Це може бути картинка, шматок тексту, відеокліп або файл. При наступному збереженні раніше збережене видаляється. Щоб отримати можливість зберігати кілька елементів, переглядати історію, рекомендуємо скористатися програмою punto switcher. Вона проста у використанні, займає мало місця.

BETATECH.COM.UA 2022