Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Як використовувати телевізор в якості монітора комп’ютера

Як використовувати телевізор, як монітор

Процес підключення TV приймача до комп’ютера не повинен викликати труднощів і буде зрозумілий кожному користувачеві. Найбільш поширеним способом для цього є кабельне з’єднання. Тільки потрібно попередньо вивчити всі зовнішні інтерфейси комп’ютера і телевізора і знайти однакові роз’єми. Існує кілька видів відеовиходів:

 • VGA. застарілий вигляд роз’єму, який використовується для передачі зображень;
 • DVI. більш сучасний інтерфейс, який служить для передачі графічного контенту. Для відтворення звуку потрібен окремий аудіо-кабель.
 • HDMI. універсальний роз’єм, що дозволяє передавати на інші пристрої відео і звук високої якості.

Всі пристрої останнього покоління мають HDMI вихід для передачі графічних і аудіофайлів. Підключивши кабель до комп’ютера і телевізора, потрібно виконати прості настройки. Для цього в меню TV приймача необхідно перейти в розділ виходи. Там, серед запропонованих варіантів, активуємо використовуваний спосіб (в більшості випадків це HDMI вихід).

На комп’ютері потрібно перейти в меню налаштувань екрану і вибрати в якості основного дисплея монітор телевізора. Дозвіл краще встановити рекомендований системою, а в разі необхідності, більш точну коригування зображення можна зробити в меню TV приймача. Зберігаємо внесені зміни натисканням кнопки «Застосувати» і «Ок». Після цього ви можете використовувати телевізор в якості монітора.

Як використовувати (налаштувати) телевізор як монітор

Електронні пристрої нового покоління виробляють таким чином, щоб вони могли при необхідності взаємодіяти між собою. Це робиться для того, щоб спростити процес експлуатації користувачем. Яскравим прикладом такої спільної роботи стало використання телевізора як монітора. Підключений до PC телевізійний приймач здатний відображати будь-яку інформацію, що виводиться на нього інформацію.

Більшості виникає питання: навіщо підключати телевізор в якості монітора. Причин для цього може бути декілька:

 • вихід з ладу стаціонарного монітора комп’ютера;
 • комфортний перегляд фільмів на великому екрані з високою роздільною здатністю;
 • необхідність провести презентацію для чисельної аудиторії;
 • комп’ютерні ігри з геймпадом.

Як бачимо, така необхідність може виникнути практично у кожного користувача. Використання Телевізор як комп‘ютерний монітор комп’ютера дозволить влаштувати вам домашній кінотеатр в своїй кімнаті. Потокове TV не балує своїх клієнтів контентом високої якості. Зате з PC ви можете транслювати на великий екран відеофайли 4К і Ultra HD дозволу.

Як підключити телевізор замість монітора по Wi-Fi

Бездротове підключення телевізора до комп‘ютера набагато зручніше, ніж кабельне. По-перше, довжина HDMI або іншого шнура обмежена і змушує розташовувати системний блок або ноутбук в безпосередній близькості з TV екраном. По-друге, буде задіяно менше кабелів, що робить зовнішній вигляд більш привабливим.

При цьому важливо пам’ятати, що для комфортного перегляду відео високої роздільної здатності потрібна швидкість передачі даних 30 Мбіт / с і вище. Існує три способи, за допомогою яких можна налаштувати телевізор як монітор через Wi-Fi:

 • Створення з’єднання через DLNA. Цей метод дозволяє передавати інформацію бездротовим шляхом всередині домашньої локальної мережі. Для цього в настройках PC потрібно включити мережеве виявлення і загальний доступ до файлів і папок. Активувати цю функцію можна в «центрі управління мережами і загальним доступом». Потім в меню телевізора потрібно вибрати підключене по бездротовій мережі пристрій.
 • За допомогою програмного забезпечення WiDi (Miracast). Ця утиліта є домашній медіа-сервер, за допомогою якого дуже зручно дублювати відтворення будь-якого контенту на зовнішні пристрої за допомогою Wi-Fi.
 • Використання зовнішнього Wi-Fi адаптера. Цей спосіб дозволяє встановити бездротову мережу між комп’ютером і телевізором. Він застосуємо для TV приймачів, які не мають власного інтегрованого Wi-Fi адаптера.

Переваги використання телевізора замість монітора:

 • покращена якість зображення;
 • більший розмір діагоналі екрану;
 • можливість використання TV приймача, як додатковий монітор;
 • зручний для комп‘ютерних ігор з геймпадом.

Недоліки використання телевізора замість монітора:

 • незручність в роботі з PC в безпосередній близькості з телевізором великого розміру;
 • підвищене навантаження на очі;
 • при роботі в графічних редакторах екран телевізора не здатний передати картинку високої деталізації;
 • велика частина інтернет-контенту не адаптована під монітори великого розміру.

Як використовувати телевізор як монітор

Як використовувати телевізор як монітор

використовувати, телевізор, якості, монітора, комп

Телевізори нового покоління не тільки передають надточне і барвисте зображення, але їх також можна використовувати в якості монітора. Цей варіант стане відмінною ідеєю, наприклад, якщо вам потрібно влаштувати презентацію або для комп’ютерних ігор.

Існує три відомих способу перетворити ваш телевізор в монітор комп’ютера. Розгляньте всі варіанти і підберіть найбільш оптимальний для себе.

Спосіб 1.Тіпічний аналоговий порт VGA. Такий роз’єм є практично на кожному пристрої і тому проблем з підключенням бути не повинно. Але при такому підключенні не сподівайтеся на високу якість передачі зображення і звуку. Для такого підключення вам буде потрібно VGA кабель і «миниджек» для передачі звуку.

READ  Як підключити av ресивер до телевізора

DVI роз’єм. Це все той же VGA, тільки вдосконалений. Існує всього три типи роз’ємів DVI. Перший тип, DVI-А, майже не використовується, якість передачі картинки вкрай низька. DVI-D найпоширеніший варіант. Він передає цифровий сигнал високої якості. Двоканальний роз’єм має дозвіл 2560х1600 з частотою 60 Гц, а одноканальний. 1920х1200 з частотою 60 Гц. Третій тип DVI-I називається комбінованим. Він складається з цифрового і аналогового каналів, які працюють незалежно один від одного.

HDMI роз’єм. Це найпростіший і найкращий спосіб передачі звуку і зображення з комп’ютера на монітор телевізора. Такий роз’єм є в кожній моделі комп’ютера і телевізора, випущених хоча б п’ять років тому. Для підключення потрібен відповідний кабель. Велика перевага в тому, що в моніторі може бути кілька таких роз’ємів і ви зможете підключити не одне, а два і більше пристроїв.

 • Визначте тип роз’єму в комп‘ютері і телевізорі (VGA, DVI, HDMI)
 • Підберіть відповідний кабель.
 • Підключіть один кінець кабелю до телевізора, а другий. до комп’ютера. Якщо у вас кабель VGA, перед підключенням вимкніть телевізор і комп’ютер.
 • Далі вам знадобиться TV пульт. Натисніть на пульті кнопку Source або Input і виберіть потрібний роз’єм.
 • Налаштуйте передачу сигналу з комп’ютера на монітор. Для цього на комп’ютері натисніть кнопку WindowsP. Відкриється меню Проектор. Виберіть потрібний вам режим (Комп’ютер, Дублювати, Проектор).
 • Якщо картинка передається неякісно, ​​відрегулюйте дозвіл екрана. Рекомендоване разрешеніе.1920х1080.

Телевізор як комп’ютерний монітор: переваги і недоліки

Якщо ви читаєте цю статтю, значить ви вирішили час від часу або на постійній основі використовувати телевізор як заміну основного монітора або як другий монітор. У матеріалі нижче ми розберемося, який розмір телевізора оптимальний для найбільш комфортного використання його як монітора, також розповімо про плюси і мінуси такого способу і дамо деякі поради стосовно питання навантаження на очі, а також зручності використання.

Почати слід з виявлення відмінностей між комп’ютерним монітором і телевізором, прямуючи з чого ми зрозуміємо чи є взагалі сенс підключати телевізор замість монітора.

Як налаштувати телевізор як монітор

Тип екрану

Існує дві основних технології, з яких вибирають екрани сучасні покупці: плазмові панелі і рідкокристалічні матриці. Вибирати перший варіант ми не радимо, оскільки більшість виробників знаходяться на шляху до повного завершення виробництва плазмових екранів. Практично всі великі компанії вже не продають так звану плазму, тому цей варіант ми відразу відкидаємо. У цій статті ми розглянемо тільки жк телевізори, так як плазма програє їм за всіма параметрами, особливо по відображенню чорного кольору і вирішенню, що вкрай важливо при підключенні телевізора до комп’ютера.

Детальніше про жк телевізорах читайте в нашому матеріалі.

Діагональ

Порада: якщо ви збираєтеся купувати телевізор замість монітора з такою ж діагоналлю, не сподівайтеся, що якість зображення буде краще, так як всі монітори передають зображення краще, ніж телевізори.

Одним з недоліків, з яким без сумніву зіткнуться користувачі Телевізор як комп’ютерний монітор. підбір зручного для роботи відстані, яка не завжди вдається визначити оперативно.

Для геймерів істотним мінусом може стати затримка відгуку курсора або клавіатури, інакше званий Input Lag. Особливість проблеми вважає в тому, що вирішити проблему на рівні апаратної частини комп’ютера не вийде, оскільки проблема закладена в самому відеопрогравачі. Безсумнівно, в звичних нам моніторах також присутній інпут Лаг, який ми не помічаємо, оскільки практично завжди він знаходиться в межах норми. до 40 ms. Тому, якщо ви любитель відеоігор, в яких ключову роль відіграє швидкість і спритність, звертайте увагу на Input Lag.

Дана проблема проявляє себе виключно при підключенні PC до телевізора. Володарі консолей можуть спати спокійно, оскільки їх виробники передбачили можливі затримки і вони непомітні користувачам.

Сучасні телевізори мають високий рівень яскравості і контрастності. Якщо використовувати TV замість монітора, це може стати проблемою, так як при тривалій роботі за великим екраном, очі втомлюються з неймовірною швидкістю, що згубно позначиться на зорі.

Процес підключення та налаштування по інтерфейсу VGA

 • При вимкненому обладнанні підключіть обидва кінці кабелю до відповідних роз’ємів на пристроях.
 • Увімкніть обладнання. BIOS буде форматувати підключені пристрої і після «схвалення» дасть команду на запуск операційної системи.
 • Після завантаження ОС слід зайти в «Властивості екрану», відкрити вкладку «Параметри» і встановити максимально роздільну здатність і кольори 32 біт. Після чого натиснути «Додатково».
 • Відкриється вікно модуля підключення, де необхідно вибрати вкладку «Монітор», поставити галочку (якщо не варто) перед рядком «Приховати режими». Після чого вибрати «Властивості». У вкладці «Загальні» буде відзначено стан пристрою.
 • Після натиснути «Ок», «Застосувати» і «Ок».

Як правило, підключити TV до комп’ютера по VGA інтерфейсу, не складає ніяких труднощів навіть недосвідченому користувачу. Якщо все в порядку з обладнанням і кабелем, телевізор в ролі монітора має запрацювати відразу.

READ  Як підключити Bluetooth до телевізора Sony

За VGA кабелю передається тільки зображення. Для підключення звуку слід використовувати аудіокабель, підключивши його до виходу звукової карти і телевізійного приймача.

Вимоги до відеоадаптера

Розглянемо докладніше підключення зовнішнього екрана замість монітора, по VGA кабелю, так як всі відеокарти і більше 90% телеприймачів оснащені цим інтерфейсом.

Процес підключення та налаштування по інтерфейсу HDMI

Це найбільш підходящий варіант, так як по цифровому інтерфейсу HDMI передається не тільки відео, але і звук, і тому додатковий аудіокабель не потрібен.

 • Придбайте кабель HDMI (тато-тато) необхідної довжини.
 • вимкніть обладнання.
 • Підключіть кабель до роз’ємів на відеокарті PC і телевізійному приймачі.
 • Увімкніть обладнання.
 • Після завантаження ОС все повинно запрацювати, так як комп’ютер сприймає ЖК телеприймач як монітор, самостійно визначивши його модель і встановивши максимально можливий дозвіл.

Переваги та недоліки підключення телевізора до PC

Але на цьому переваги використання сучасного Телевізор як комп’ютерний монітор закінчуються, переходимо до недоліків, головний з яких. це різний розмір пікселів: в телевізорі вони більше, а в моніторі відповідно менше. Саме тому якість зображення з PC НЕ буде насиченим, як могло бути на моніторі. Крім цього:

 • При вирішенні телеприймача менш 1920 х 1080 значно погіршується чіткість зображення і може проглядатися незграбність шрифтів.
 • Багато бюджетні ЖК телевізори мають невисокий відгук матриці. Будь-, досить динамічний контент на такому пристрої буде виглядати не дуже коректно.
 • Для серфінгу по мережі широкоформатний телевізор з великою діагоналлю також не хорошим вибором. Для нормального огляду, працювати за таким пристроєм доведеться з великої відстані.

Проте, багато хто цікавиться, як підключити комп’ютер до телевізора і використовувати його замість монітора для ігор і перегляду фільмів.

Як підключити комп’ютер до телевізора за VGA або HDMI інтерфейсу

Сьогодні сучасні ЖК і LED телевізори практично повністю витіснили телевізійні приймачі з електронно-променевою трубкою, а попросту. кінескопом. Сучасні телевізори відрізняються високою якістю зображення і звуку, але крім цього, ЖК і LED телевізори прекрасно підходять для використання в якості монітора.

Проблеми зі звуком

Незважаючи на те, що по HDMI інтерфейсу передається не тільки відео, але і звук, часто трапляється, що звук йде з колонок PC, а на телевізор не передається. Найбільш поширена причина. це налаштування.

 • Клацніть правою кнопкою маніпулятора (Миша) по значку динаміка, в правому нижньому кутку панелі завдань і виберіть зі списку «Пристрої відтворення».
 • Після чого, у вкладці «Відтворення» знайдіть напис біля пристрою HDMIOutput і виділіть його. У нижній частині цього вікна виберіть «За замовчуванням» і сміливо тисніть “Ок”.

Після цієї процедури звук буде йти з телевізійного приймача, а не з колонок PC. Таким нескладним способом ви завжди зможете підключити PC до телевізора. Вдалих вам придбань і приємного перегляду.

© 1999-2021 System Technologies Челябінськ. Киштимская, д. 7А 7 (351) 799-59-03

використовувати, телевізор, якості, монітора, комп

Телевізор як комп’ютерний монітор

На великому екрані телевізора будь-яке зображення виглядає більш барвисто і ефектно. Саме тому багато власників комп’ютерів замислювалися про те, як використовувати телевізор в якості монітора. Можна використовувати телевізор як в якості додаткового, так і в якості основного монітора.

використовувати, телевізор, якості, монітора, комп

Все залежить виключно від Ваших переваг. Звичайно, можна придбати комп’ютерний монітор великої діагоналі і не піднімати питання підключення телевізора. Однак така покупка однозначно влетить в копієчку, адже телевізори великим екраном коштують набагато дешевше, ніж монітори. Отже, в даній статті ми розглянемо всі варіанти підключення, які дозволять Вам використовувати телевізор в якості монітора.

Насправді існує кілька способів з’єднання. Все залежить від того, яка відеокарта встановлена ​​на Вашому комп’ютері і які роз’єми присутні на телевізорі. Але перед підключенням давайте розберемося, якими параметрами повинен володіти телевізор, щоб стати повноцінним монітором? Отже, одним з основних параметрів, який вплине на Comfort Вашої роботи. це дозвіл телевізора. Зображення на телевізорі з великою діагоналлю, але маленьким дозволом буде грубозернистим, і з близької відстані буде виглядати просто жахливо. Мінімально рекомендований дозвіл для телевізора-монітора складає 1920 × 1080 пікселів, але краще ще більше. Так для телевізора з діагоналлю більше 30 дюймів цього буде вже мало.

Для того щоб використовувати телевізор в якості монітора, найкраще звернути увагу на широкоформатні телевізори з мінімальним роздільною здатністю 1920 × 1080 Full HD і діагоналлю більше 19-25 дюймів, інакше сенс використання телевізора разом з комп’ютером взагалі втрачається. Якщо у Вас виникнуть проблеми при використанні телевізора-монітора, прочитайте наступні поради.

На будь-якій сучасній відеокарті можна виявити роз’єм VGA. Зазвичай він використовується для виведення інформації на монітор. Якщо Ви збираєтесь користуватися телевізором основним дисплеєм можна використовувати цей роз’єм. Для підключення Вам знадобиться стандартний VGA кабель. Один кінець кабелю підключіть до гнізда VGA OUTPUT на відеокарті комп’ютера, а другий. до VGA INPUT на панелі телевізора. При такому з’єднанні вся інформація буде виводитися на екран телевізора. Однак такий варіант не завжди зручний. На великому екрані можна дуже комфортно дивитися фільми, грати у відеоігри, але в деяких ситуаціях для роботи простіше використовувати невеликий монітор. Під час перегляду телепрограми в якості основного екрану з’являється необхідність його постійної роботи, що не завжди зручно.

READ  Комп'ютер не бачить телефон що робити

Так телевізор частіше використовують в якості додаткового монітора. Для цього на відеокарті має бути два роз’єми VGA. Доречно згадати, що таку модель знайти практично неможливо, та й, напевно, не має сенсу. На сучасних відкритих практично завжди можна знайти роз’єм DVI. який стане в нагоді для підключення телевізора. Дуже часто в комплекті з відеокартою йде перехідник DVI. VGA. При його наявності ми фактично отримуємо в наше розпорядження два роз’єми VGA. які можна вигідно використовувати для підключення телевізора. У підсумку Вам знадобиться пара VGA кабелів. Один для підключення до відеокарти стандартного монітора, другий. для телевізора.

Для того щоб підключення пристрою нормально працювали потрібно зробити певні настройки. Клацніть правою кнопкою миші по робочому столу і зайдіть в «Дозвіл екрану». У меню треба визначитися, який монітор буде основним, а який додатковим. Також при бажанні можна встановити дозвіл і орієнтацію зображення.

Пункт «Кілька екранів» визначає варіанти використання додаткового екрану. Виберіть «Розширити ці екрани». Тепер вся інформація буде виводитися на основний монітор, а додатковий буде його розширювати. Це означає, що при бажанні можна за допомогою миші перетягнути будь-яке відео на екран телевізора і насолоджуватися великим, якісним зображенням.

Якщо на відеокарті і телевізорі є роз’єм HDMI. можна його використовувати для цифрового підключення. Вам знадобиться кабель HDMI. HDMI за допомогою якого необхідно з’єднати роз’єм HDMI на відеокарті і HDMI IN на телевізорі. Якість передачі сигналу при такому з’єднанні на високому рівні. Якщо є можливість, постарайтеся при використанні Телевізор як комп’ютерний монітор здійснювати підключення саме за допомогою HDMI з’єднання.

Для того щоб в максимальному ступені насолодитися якісним зображенням на широкоформатному телевізорі, можна використовувати роз’єм DVI. Він використовується на більшості відеокарт і якщо такий порт встановлений на Вашому телевізорі, то за допомогою кабелю DVI. DVI можна здійснити підключення високої якості і використовувати телевізор в якості монітора. Врахуйте, що існує кілька типів роз’ємів DVI. і це обов’язково потрібно враховувати при покупці кабелю інакше зображення не буде передаватися. Обов’язково уточніть, якого типу порти DVI Ви маєте.

DVI. D. передача цифрового сигналу високої якості, використовується для якісної передачі відео інформації.

DVI. A. передача аналогового сигналу, знижену якість пов’язане з перетворенням сигналу з «цифри в аналог».

DVI. I. універсальна передача як цифрового, так і аналогового сигналу.

Роз’єм S. Video продовжують встановлювати на деяких відкритих. З його допомогою можна підключити телевізор до комп‘ютера і використовувати його в якості монітора. Сигнал буде передаватися в аналоговій формі. Вам знадобиться S. Video кабель, за допомогою якого потрібно з’єднати вихід S. Video на відеокарті і вхід S. Video IN на телевізорі. Слід зазначити, що при такому з’єднанні досягається нормальна якість передачі сигналу.

Досить поширений метод підключення. за допомогою композитного роз’єму. Даний роз’єм напевно присутній на Вашому телевізорі. Якість передачі сигналу залишає бажати кращого. Використовувати дане підключення краще тільки тоді, коли інші варіанти неможливі. Для з’єднання Вам знадобиться звичайний композитний кабель з «тюльпанами» на кінцях. З’єднайте композитний роз’єм відеокарти з роз’ємом VIDEO IN на телевізорі. Цікавий момент, в більшості випадків за замовчуванням на відкритих встановлений режим передачі відеосигналу по S-Video. Коли Ви підключаєте композитний кабель, відбувається автоматичне розпізнавання з’єднання і переключення на передачу сигналу по композиту. Якщо цього не відбулося, необхідно в настройках відеокарти явно вказати спосіб передачі відеосигналу.

Ще одна можлива складність полягає в тому, що відеокарти деяких виробників неохоче переходять на передачу зображення по композиту. Навіть в тому випадку, коли це зазначено в налаштуваннях. При цьому зображення виходить спотвореним і чорно-білим. Якщо Ви зіткнулися з такою проблемою. Використовуйте кабель на одному кінці якого роз’єм S. Video (підключити до відеокарти), а на іншому. «тюльпан» (підключити до телевізора).

Важливо. Всі маніпуляції з підключення телевізора до комп’ютера проводите при вимкненому і знеструмленій техніці щоб уникнути непотрібних ушкоджень. Параметри ТВ як монітора проводяться аналогічно як в першому способі підключення (за допомогою VGA).

Використовувати як комп’ютерний монітор, безсумнівно, можна. Якщо Ви хочете насолоджуватися якісним зображенням на великому екрані, а матеріальних засобів на покупку великого монітора немає, можна сміливо використовувати телевізор. Способів підключення телевізора кілька і Ви завжди можете вибрати найоптимальніший для свого випадку. І, звичайно ж, варто звертати увагу на параметри телевізора. Так якщо дозвіл Вашої моделі невисока, то з близької відстані буде видно пікселі, що не дуже комфортно при роботі.

BETATECH.COM.UA 2021