Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Статті

Як включити вбудовану відеокарту на комп’ютері

Table of Contents

Як включити відеокарту на комп’ютері

включити, вбудовану, комп, ютері

Як правило, користувачі цікавляться тим, як включити відеокарту, в тих випадках, коли на комп’ютері встановлена ​​більш потужна відеокарта, тобто що ставить окремо. Дане питання і буде більш детально розібраний в статті.

Купуючи новий системний блок, в материнській платі комп‘ютера є вбудована відеокарта, яка є простим варіантом для забезпечення графічної складової комп’ютера, котрі дають особливих потужностей. Бажаючи грати в сучасні комп’ютерні ігри, користувачі встановлюють в свої комп’ютери сучасні відеокарти, які залишаються лише включити.

І інша ситуація, коли може знадобитися включити іншу відеокарту: дискретна відеокарта вийшла з ладу, а значить, щоб перший час обійтися на компютері без неї, необхідно переключитися на вбудовану.

включаємо відеокарту

  Активація відеокарти відбувається в BIOS, тому, щоб виконати заплановану нами операцію, вам буде потрібно виконати вхід в ці налаштування.

Як правило, в більшості випадків вхід в BIOS виконується наступним чином: комп’ютер включається або відправляється в перезавантаження і на самому ранньому етапі включення комп’ютера натискається кнопка, що відповідає за вхід в настройки БІОСа. Найчастіше в ролі цієї клавіші виступає F1, F2 або Del. Більш точно сказати не можна. це з’ясовується лише досвідченим шляхом.

Як тільки вхід в BIOS був виконаний, вам буде потрібно пройти до розділу, де і здійснюється вибір відеокарти, з якої буде працювати комп’ютер. У різних версіях BIOS дана процедура виконується по-різному. Найчастіше вам буде потрібно відкрити розділ, який має в своєму найменуванні слова «Peripherals» або «Integrated Peripherals».

Слідом, знову ж таки, пункти можуть відрізнятися. У деяких пунктах достатньо активувати або відключити параметр «Onboard GPU», який відповідає за роботу вбудованої відеокарти, а в деяких є параметр «Graphics Device», де потрібно саме вибрати графічний пристрій.

Наприклад, якщо у вас є BIOS UEFI, який сьогодні оснащений більшістю сучасних комп’ютерів, вам буде потрібно відкрити вкладку «Додатково» і вибрати розділ «Параметри графіки».

В обраному розділі вам потрібно змінити значення в пункті «Основний розділ» на «IGPU», якщо потрібна активація вбудованої відеокарти, або «PCIE», якщо потрібно включення дискретної відеокарти.

 • На завершення вам лише залишається зберегти зміни і залишити BIOS, після чого комп’ютер почне перезавантажуватися з урахуванням прийнятих налаштувань.
 • Ще статті на цю тему:

  Добрий день, BIOS точно такий же як і у вас, але у мене немає цього пункту системний агент. Що робити?

  Чи можливо одночасне використання дискретної і вбудованою відеокарт на два монітори HDMI і VGA?

  Михайло, теоретично можливо, але не на всіх материнських платах. Спробуйте в BIOS включити інтегровану графіку (якщо є дискретна, то за замовчуванням вбудована може бути відключена), також потрібно буде включити мультітмонітор (можливість підключення декількох моніторів). Пограйте з варіантами первинного або основного монітора (драйвера), зрозуміло там же, в BIOS.

  Здрастуйте, у мене є проблеми з тим, що я не можу підключити монітор до відеокарти, а точніше запускати гри через неї. Розповім по порядку. Від мого основного монітора йде DVI кабель до VGA, а від VGA перехідника вже підключається до відеокарти. І довгий час у мене періодично відходив цей перехідник і монітор гаснув, я просто поправляв його і він починав працювати заново, я почав підтримувати його підручними предметами. Але в один прекрасний день я випадково обрушив всю цю конструкцію і монітор не захотів ні під яким кутом включатися, під яким би кутом я цей VGA перехідник не підключати. І ось я став перевіряти, зламав я кабеля / порт чи ні, благо є телевізор з HDMI для цього. Значить сам порт в відеокарті працює нормально, тому що телевізор стабільно працює і виводить зображення. Кабель від основного монітора, він же DVI, теж працює тому що підключається до материнської плати. DVI і VGA теж стикуються, тому що основний монітор прибирає написи що зображення не виводиться, а стикування VGA і відеокарти також відбувається, комп’ютер видає звуки про підключення і телевізор підключений як 2 монітор гасне на секунду. Коротенько кажучи, як я зрозумів працює все, але разом не хоче. Екран основного монітора просто чорний. І зараз у мене все знаходиться в такому стані, що телевізор підключений через HDMI до відеокарти, а основний монітор до материнської плати. І основний використовує вбудовану відеокарту, тобто Intel HD, а телевізор відповідно відеокарту, gtx 1050ti. І ось я хотів би запитати кілька порад, чи може бути це справа в налаштуваннях самого комп‘ютера / монітора так, що він збився і не хоче працювати тепер при підключенні до відеокарти через VGA і що в такому випадку потрібно налаштувати, або це справа в самому VGA ?

  Забув питання додати, чи можна якось зробити так, щоб основний монітор використав не вбудовану відеокарту а дискретну? У мене стаціонарний комп‘ютер, не ноутбук.

  Здрастуйте, Олександре. Не зовсім зрозумів схему підключення. На моніторі які роз’єми? Якщо є DVI, то навіщо тоді перехідник? уточніть

  На моніторі тільки DVI, і через DVI кабель я вже підключав до VGA, щоб з VGA перехідника підходило до HDMI порту в відеокарті. Тому що на самій відеокарті немає DVI портів

  Хм, дивно. А що за модель 1050ti без DVI? Це я так, цікаво просто) Перше, на що я б подумав. це перехідник, звичайно. А з настройками Спробуйте зробити так: 1. Вимкніть телевізор і підключіть монітор до відеокарти. 2. Завантажитеся в BIOS і вимкніть вбудовану графіку. 3. Завантажте систему. Потім можна буде включити інтегровану графіку знову. Змусити ж працювати моник через іншу відеокарту ніяк не вийде, принаймні, спеціально. Все залежить від програм, з якими працює система, наприклад, деякі монтажні софтина здатні підключати дискретну карту при рендер, навіть якщо монітор включений в материнську плату. Окремою такого налаштування немає. Давно вже ходять чутки про технології мультіадаптера на DX 12, (можете погуглити), але як це реалізовується, не зовсім зрозуміло.

  Забув сказати, що, якщо вийде запустити моник на дискретній карті, то переставте драйвера на всякий випадок, може там злетіло чого

  Можливо перший порт це DVI, але він не такий як у мене від монітора, на прикладеної Пікчу я показав через що підключаю. З биосом проблема, тому що якщо я підключаю тільки основний монітор (та й з підключеним телевізором теж) він не включає екран поки не з’явиться меню з входом в обліковий запис Windows, я просто не можу запустити BIOS на цьому моніторі, екран буде чорним поки я без перезавантаження PC. І це з підключенням до материнке, якщо підключити до відеокарти через VGA то екран завжди буде чорним, не подаючи ознак життя. Можу запустити BIOS тільки на телевізорі, але я там взагалі нічого не розумію, в інтернеті знайшов як потрібно поставити дискретну відеокарту замість вбудованої, але це не допомогло, я так зрозумів потрібно саме на потрібному моніторі його якось запустити. І ось тому я подумав, що справа в налаштуваннях всередині комп’ютера. Про систему з ДИРЕКС 12 читав, але ще не пробував. Можу до слова розповісти, як я намагаюся запустити гри на відеокарті, мені доводиться відключати основний монітор, залишаючи тільки телевізор, чекати поки гра завантажиться, підключати назад монітор і перетягувати віконце з телевізора на нього. Але це якесь збочення, та й дозвіл таким чином просто жахливе. Невже і справді немає ніяких простих програм або налаштувань, щоб потрібний монітор використовував потрібну відеокарту?

  READ  Програма для настройки гітари на Android

  Олександр, по-перше, ви сплутали DVI і VGA, я на зображенні показав. По-друге, Ви, швидше за все, пошкодили порт на відеокарті. Замініть перехідник, і якщо ситуація не зміниться, то доведеться в сервіс звертатися.

  По другому питанню: Такі настройки є тільки в ноута з технологією Nvidia Optimus або подібної.

  Майже всі сучасні материнські плати випускаються з вбудованим графічним адаптером від Intel або AMD. Це більш дешевий аналог дискретної відеокарти. Зазвичай він вбудований в центральний процесор або північний міст. Інтегрована графіка має відносно слабкі показники продуктивності, в порівнянні з дискретними рішеннями, проте ідеально підходить для серфінгу в Інтернеті і роботи з простими програмами.

  Щоб включити інтегровану графіку, вам знадобляться:

  • Набір викруток;
  • Системна утиліта AMD catalyst;
  • системна утиліта Nvidia Conrol Panel.

  Як включити вбудовану відеокарту на комп’ютері

  У природі існує два види графічних адаптерів: дискретні і інтегровані. Дискретні підключаються до роз’ємів PCI-E і мають власні гнізда для під’єднання монітора. Інтегровані вбудовуються в материнську плату або в процесор.

  Якщо Ви з якихось причин вирішили скористатися вбудованим відеоядром, то інформація в цій статті допоможе зробити це без помилок.

  Налаштування параметрів в меню BIOS

  Увімкніть або перезавантажте (в залежності від поточного стану) ваш PC. Коли з’явиться емблема POST або процедури ініціалізації, натисніть кнопку «DEL» або «F2», в залежності від моделі PC. Після активації ви ввійдете в меню BIOS вашої системної плати.

  В BIOS знайдіть і відкрийте меню налаштувань графічної плати. Зазвичай воно знаходиться в меню «Advanced», «Chipset features» або «Graphic configuration».

  Залежно від виробника BIOS, назви можуть відрізнятися: «Onboard graphic», «PCI», «AGP» або «PCI-E» (в залежності застосовуваного типу шини на вашій материнській платі). Вибір «PCI-E», наприклад, активує дискретну відеокарту, а вбудовану. відключить.

  В UEFI BIOS налаштування графіки позначені як «Primary Display» або «Init Display First» в розділі, конфігурації материнської плати.

  Після того, як ви знайшли необхідні настройки, налаштуйте параметри графіки, виходячи з таких властивостей. Встановіть шину, яка пов’язана з необхідною графікою: PEG (PCI Express 16x), IGPU (інтегрована графіка), PCI або AGP. Також необхідний пункт може називатися «Primary Graphic Adapter» або просто «Graphic Adapter».

  Після настройки необхідних параметрів, натисніть клавішу «F10» або перейдіть в меню «exit» і виберіть «Save and exit». Після цього комп’ютер перезавантажиться і зміни вступлять в силу.

  Відключення вбудованого відеоядра

  Якщо у Вас виникла думка про відключення вбудованої відеокарти, то краще цього не робити, так як в цій дії немає особливого сенсу. У стаціонарних комп’ютерах при підключенні дискретного адаптера вбудований відключається автоматично, а на ноутбуках, оснащених перемикається графікою, зовсім може привести до не працювати.

  Як бачите, підключити вбудоване відеоядро виявилося не так складно. Головне пам’ятати про те, що перед підключенням монітора до материнської плати необхідно від’єднати дискретну відеокарту від слота PCI-E і робити це при відключеному харчуванні.

  Віддячите автора, поділіться статтею в соціальних мережах.

  драйвер

  Переходимо до гілки «Відеоадаптери» і бачимо там «Базовий адаптер Майкрософт». Це пристрій в різних редакціях може називатися по-різному, але зміст один: це універсальний драйвер графіки Windows. Кількома по адаптера ПКМ і вибираємо пункт “Оновити драйвери».

  Потім вибираємо автоматичний пошук програмного забезпечення. Зверніть увагу, що системі буде потрібно доступ в інтернет.

  Після пошуку знайдений драйвер буде встановлений і, після перезавантаження, можна буде користуватися вбудованою графікою.

  Апаратне рішення проблеми

  Вимкніть комп’ютер і потім обесточьте його, вийнявши шнур живлення з розетки. Вимкніть кабель від відеокарти і підключіть його в аналогічний порт, вбудований безпосередньо в материнську плату. Це порт інтегрованого адаптера.

  Примітка: якщо у вас цей порт відсутній, то швидше за все, у вашому PC немає вбудованої графіки.

  Якщо вищевказаний спосіб не допоміг, виконайте наступне:

  • Обесточьте системний блок і витягніть з портів все підключені пристрої
  • Зніміть кришку бокового відсіку системного блоку, викрутивши 2 гвинта на задній панелі.
  • Обережно витягніть відеокарту. Для цього відкрутіть гвинт, який кріпить е до корпусу, а потім проведіть важіль, що фіксує карту в PCI-слоті і потягніть її на себе.
  • Закрийте системний блок. Увімкніть комп’ютер.

  Після цього, у вас повинен автоматично включитися інтегрований графічний адаптер. Якщо цього не відбулося, значить, ваш PC не підтримує вбудовану графіку.

  Включаємо інтегровану графіку

  У більшості випадків для того, щоб задіяти вбудовану графіку, досить підключити монітор до відповідного роз’єму на материнській платі, попередньо вийнявши дискретну відеокарту з слота PCI-E. Якщо роз’єми відсутні, то скористатися інтегрованим відеоядром не представляється можливим.

  При самому несприятливому результаті, при перемиканні монітора ми отримаємо чорний екран при завантаженні, який свідчить про те, що вбудована графіка відключена в Біосе материнської плати або для неї не встановлені драйвера, або і те, і інше. В цьому випадку приєднуємо монітор до дискретної відеокарти, перезавантажується і входимо в BIOS.

  • Розглянемо ситуацію на прикладі UEFI BIOS, яким керується більшість сучасних материнських плат. На головній сторінці включаємо розширений режим, натиснувши на кнопку «Додатково».

  Далі переходимо на вкладку з такою ж назвою ( «Додатково» або «Advanced») і вибираємо пункт «Конфігурація системного агента» або «System Agent Configuration».

  Потім йдемо в розділ «Параметри графіки» або «Graphics Configuration».

  Навпаки пункту «Основний дисплей» ( «Primary Display») потрібно виставити значення «iGPU».

  Тиснемо F10, погоджуємося зі збереженням параметрів, вибравши пункт «Yes», ​​і вимикаємо комп’ютер.

  Знову приєднуємо монітор до роз’єму на материнській платі і запускаємо машину.

  драйвер

  Переходимо до гілки «Відеоадаптери» і бачимо там «Базовий адаптер Майкрософт». Це пристрій в різних редакціях може називатися по-різному, але зміст один: це універсальний драйвер графіки Windows. Кількома по адаптера ПКМ і вибираємо пункт “Оновити драйвери».

  Потім вибираємо автоматичний пошук програмного забезпечення. Зверніть увагу, що системі буде потрібно доступ в інтернет.

  Після пошуку знайдений драйвер буде встановлений і, після перезавантаження, можна буде користуватися вбудованою графікою.

  Налаштування параметрів в меню BIOS

  Увімкніть або перезавантажте (в залежності від поточного стану) ваш PC. Коли з’явиться емблема POST або процедури ініціалізації, натисніть кнопку «DEL» або «F2», в залежності від моделі PC. Після активації ви ввійдете в меню BIOS вашої системної плати.

  В BIOS знайдіть і відкрийте меню налаштувань графічної плати. Зазвичай воно знаходиться в меню «Advanced», «Chipset features» або «Graphic configuration».

  Залежно від виробника BIOS, назви можуть відрізнятися: «Onboard graphic», «PCI», «AGP» або «PCI-E» (в залежності застосовуваного типу шини на вашій материнській платі). Вибір «PCI-E», наприклад, активує дискретну відеокарту, а вбудовану. відключить.

  В UEFI BIOS налаштування графіки позначені як «Primary Display» або «Init Display First» в розділі, конфігурації материнської плати.

  Після того, як ви знайшли необхідні настройки, налаштуйте параметри графіки, виходячи з таких властивостей. Встановіть шину, яка пов’язана з необхідною графікою: PEG (PCI Express 16x), IGPU (інтегрована графіка), PCI або AGP. Також необхідний пункт може називатися «Primary Graphic Adapter» або просто «Graphic Adapter».

  Після настройки необхідних параметрів, натисніть клавішу «F10» або перейдіть в меню «exit» і виберіть «Save and exit». Після цього комп’ютер перезавантажиться і зміни вступлять в силу.

  Відключення вбудованого відеоядра

  Якщо у Вас виникла думка про відключення вбудованої відеокарти, то краще цього не робити, так як в цій дії немає особливого сенсу. У стаціонарних комп‘ютерах при підключенні дискретного адаптера вбудований відключається автоматично, а на ноутбуках, оснащених перемикається графікою, зовсім може привести до не працювати.

  Як бачите, підключити вбудоване відеоядро виявилося не так складно. Головне пам’ятати про те, що перед підключенням монітора до материнської плати необхідно від’єднати дискретну відеокарту від слота PCI-E і робити це при відключеному харчуванні.

  Віддячите автора, поділіться статтею в соціальних мережах.

  Ще статті на цю тему:

  Добрий день, BIOS точно такий же як і у вас, але у мене немає цього пункту системний агент. Що робити?

  READ  Включення блоку живлення без комп'ютера

  Чи можливо одночасне використання дискретної і вбудованою відеокарт на два монітори HDMI і VGA?

  Михайло, теоретично можливо, але не на всіх материнських платах. Спробуйте в BIOS включити інтегровану графіку (якщо є дискретна, то за замовчуванням вбудована може бути відключена), також потрібно буде включити мультітмонітор (можливість підключення декількох моніторів). Пограйте з варіантами первинного або основного монітора (драйвера), зрозуміло там же, в BIOS.

  Здрастуйте, у мене є проблеми з тим, що я не можу підключити монітор до відеокарти, а точніше запускати гри через неї. Розповім по порядку. Від мого основного монітора йде DVI кабель до VGA, а від VGA перехідника вже підключається до відеокарти. І довгий час у мене періодично відходив цей перехідник і монітор гаснув, я просто поправляв його і він починав працювати заново, я почав підтримувати його підручними предметами. Але в один прекрасний день я випадково обрушив всю цю конструкцію і монітор не захотів ні під яким кутом включатися, під яким би кутом я цей VGA перехідник не підключати. І ось я став перевіряти, зламав я кабеля / порт чи ні, благо є телевізор з HDMI для цього. Значить сам порт в відеокарті працює нормально, тому що телевізор стабільно працює і виводить зображення. Кабель від основного монітора, він же DVI, теж працює тому що підключається до материнської плати. DVI і VGA теж стикуються, тому що основний монітор прибирає написи що зображення не виводиться, а стикування VGA і відеокарти також відбувається, комп’ютер видає звуки про підключення і телевізор підключений як 2 монітор гасне на секунду. Коротенько кажучи, як я зрозумів працює все, але разом не хоче. Екран основного монітора просто чорний. І зараз у мене все знаходиться в такому стані, що телевізор підключений через HDMI до відеокарти, а основний монітор до материнської плати. І основний використовує вбудовану відеокарту, тобто Intel HD, а телевізор відповідно відеокарту, gtx 1050ti. І ось я хотів би запитати кілька порад, чи може бути це справа в налаштуваннях самого комп’ютера / монітора так, що він збився і не хоче працювати тепер при підключенні до відеокарти через VGA і що в такому випадку потрібно налаштувати, або це справа в самому VGA ?

  Забув питання додати, чи можна якось зробити так, щоб основний монітор використав не вбудовану відеокарту а дискретну? У мене стаціонарний комп’ютер, не ноутбук.

  Здрастуйте, Олександре. Не зовсім зрозумів схему підключення. На моніторі які роз’єми? Якщо є DVI, то навіщо тоді перехідник? уточніть

  На моніторі тільки DVI, і через DVI кабель я вже підключав до VGA, щоб з VGA перехідника підходило до HDMI порту в відеокарті. Тому що на самій відеокарті немає DVI портів

  Хм, дивно. А що за модель 1050ti без DVI? Це я так, цікаво просто) Перше, на що я б подумав. це перехідник, звичайно. А з настройками Спробуйте зробити так: 1. Вимкніть телевізор і підключіть монітор до відеокарти. 2. Завантажитеся в BIOS і вимкніть вбудовану графіку. 3. Завантажте систему. Потім можна буде включити інтегровану графіку знову. Змусити ж працювати моник через іншу відеокарту ніяк не вийде, принаймні, спеціально. Все залежить від програм, з якими працює система, наприклад, деякі монтажні софтина здатні підключати дискретну карту при рендер, навіть якщо монітор включений в материнську плату. Окремою такого налаштування немає. Давно вже ходять чутки про технології мультіадаптера на DX 12, (можете погуглити), але як це реалізовується, не зовсім зрозуміло.

  Забув сказати, що, якщо вийде запустити моник на дискретній карті, то переставте драйвера на всякий випадок, може там злетіло чого

  Можливо перший порт це DVI, але він не такий як у мене від монітора, на прикладеної Пікчу я показав через що підключаю. З биосом проблема, тому що якщо я підключаю тільки основний монітор (та й з підключеним телевізором теж) він не включає екран поки не з’явиться меню з входом в обліковий запис Windows, я просто не можу запустити BIOS на цьому моніторі, екран буде чорним поки я без перезавантаження PC. І це з підключенням до материнке, якщо підключити до відеокарти через VGA то екран завжди буде чорним, не подаючи ознак життя. Можу запустити BIOS тільки на телевізорі, але я там взагалі нічого не розумію, в інтернеті знайшов як потрібно поставити дискретну відеокарту замість вбудованої, але це не допомогло, я так зрозумів потрібно саме на потрібному моніторі його якось запустити. І ось тому я подумав, що справа в налаштуваннях всередині комп’ютера. Про систему з ДИРЕКС 12 читав, але ще не пробував. Можу до слова розповісти, як я намагаюся запустити гри на відеокарті, мені доводиться відключати основний монітор, залишаючи тільки телевізор, чекати поки гра завантажиться, підключати назад монітор і перетягувати віконце з телевізора на нього. Але це якесь збочення, та й дозвіл таким чином просто жахливе. Невже і справді немає ніяких простих програм або налаштувань, щоб потрібний монітор використовував потрібну відеокарту?

  Олександр, по-перше, ви сплутали DVI і VGA, я на зображенні показав. По-друге, Ви, швидше за все, пошкодили порт на відеокарті. Замініть перехідник, і якщо ситуація не зміниться, то доведеться в сервіс звертатися.

  По другому питанню: Такі настройки є тільки в ноута з технологією Nvidia Optimus або подібної.

  Майже всі сучасні материнські плати випускаються з вбудованим графічним адаптером від Intel або AMD. Це більш дешевий аналог дискретної відеокарти. Зазвичай він вбудований в центральний процесор або північний міст. Інтегрована графіка має відносно слабкі показники продуктивності, в порівнянні з дискретними рішеннями, проте ідеально підходить для серфінгу в Інтернеті і роботи з простими програмами.

  Щоб включити інтегровану графіку, вам знадобляться:

  • Набір викруток;
  • Системна утиліта AMD catalyst;
  • системна утиліта Nvidia Conrol Panel.

  Апаратне рішення проблеми

  Вимкніть комп’ютер і потім обесточьте його, вийнявши шнур живлення з розетки. Вимкніть кабель від відеокарти і підключіть його в аналогічний порт, вбудований безпосередньо в материнську плату. Це порт інтегрованого адаптера.

  Примітка: якщо у вас цей порт відсутній, то швидше за все, у вашому PC немає вбудованої графіки.

  Якщо вищевказаний спосіб не допоміг, виконайте наступне:

  • Обесточьте системний блок і витягніть з портів все підключені пристрої
  • Зніміть кришку бокового відсіку системного блоку, викрутивши 2 гвинта на задній панелі.
  • Обережно витягніть відеокарту. Для цього відкрутіть гвинт, який кріпить е до корпусу, а потім проведіть важіль, що фіксує карту в PCI-слоті і потягніть її на себе.
  • Закрийте системний блок. Увімкніть комп’ютер.

  Після цього, у вас повинен автоматично включитися інтегрований графічний адаптер. Якщо цього не відбулося, значить, ваш PC не підтримує вбудовану графіку.

  Як включити відразу дві відеокарти на комп’ютері і ноутбуку

  Запустити одночасно обидві відеокарти на одному пристрої можна тільки на PC. Користувачі ноутбука не зможуть використовувати другий компонент у поєднанні з першим.

  • Підключіть дві карти в два порти на материнській платі.
  • З’єднайте дві карти між собою за допомогою моста. кабелю, який повинен йти в комплекті з картою.
  • Увімкніть комп’ютер.
  • Зайдіть в драйвер адаптера і активуйте SLI Mode.

  Виконати це можна тільки на материнській платі, що підтримує подвійний режим.

  Як вибрати інтегрований відеоадаптер на комп’ютері і ноут

  Найпростіший метод примусово активувати вбудовану видюху. це дістати стару зовнішню з роз’єму. Не виявивши відеоадаптера, система автоматично підключить інтегрований.

  • Перейдіть в BIOS.
  • Натисніть на Advanced.
  • Натисніть на System Agent Configuration.
  • Перейдіть у вікно Graphics Configuration.
  • Відкрийте Primary Display.
  • Виберіть зі списку iGPU.
  • Збережіть зміни і перезавантажте комп’ютер.

  Після цього клікніть по панелі управління, знайдіть «Диспетчер пристроїв» і в меню «Відеоадаптери» активуйте вбудовану карту.

  Як дізнатися який відеоадаптер включений зараз

  Найпростіша можливість зробити це. завантажити утиліту GPU-Z. Вона безкоштовна, проста у використанні і не займає надто багато місця на жорсткому диску. Після цього запустіть софт і внизу виберіть цікаву для карту.

  READ  Як скопіювати книги з iPad на комп'ютер

  Спробуйте запустити гру або якусь програму, поверніть і подивіться на відсоток завантаженості пристрою. Якщо він високий, то працює обрана відеокарта. Якщо немає. все запускається на інтегрованої.

  Відключення вбудованого відеоядра

  Якщо у Вас виникла думка про відключення вбудованої відеокарти, то краще цього не робити, так як в цій дії немає особливого сенсу. У стаціонарних комп’ютерах при підключенні дискретного адаптера вбудований відключається автоматично, а на ноутбуках, оснащених перемикається графікою, зовсім може привести до не працювати.

  Як бачите, підключити вбудоване відеоядро виявилося не так складно. Головне пам’ятати про те, що перед підключенням монітора до материнської плати необхідно від’єднати дискретну відеокарту від слота PCI-E і робити це при відключеному харчуванні.

  Віддячите автора, поділіться статтею в соціальних мережах.

  Апаратне рішення проблеми

  Вимкніть комп’ютер і потім обесточьте його, вийнявши шнур живлення з розетки. Вимкніть кабель від відеокарти і підключіть його в аналогічний порт, вбудований безпосередньо в материнську плату. Це порт інтегрованого адаптера.

  Примітка: якщо у вас цей порт відсутній, то швидше за все, у вашому PC немає вбудованої графіки.

  Якщо вищевказаний спосіб не допоміг, виконайте наступне:

  • Обесточьте системний блок і витягніть з портів все підключені пристрої
  • Зніміть кришку бокового відсіку системного блоку, викрутивши 2 гвинта на задній панелі.
  • Обережно витягніть відеокарту. Для цього відкрутіть гвинт, який кріпить е до корпусу, а потім проведіть важіль, що фіксує карту в PCI-слоті і потягніть її на себе.
  • Закрийте системний блок. Увімкніть комп’ютер.

  Після цього, у вас повинен автоматично включитися інтегрований графічний адаптер. Якщо цього не відбулося, значить, ваш PC не підтримує вбудовану графіку.

  Включаємо інтегровану графіку

  У більшості випадків для того, щоб задіяти вбудовану графіку, досить підключити монітор до відповідного роз’єму на материнській платі, попередньо вийнявши дискретну відеокарту з слота PCI-E. Якщо роз’єми відсутні, то скористатися інтегрованим відеоядром не представляється можливим.

  При самому несприятливому результаті, при перемиканні монітора ми отримаємо чорний екран при завантаженні, який свідчить про те, що вбудована графіка відключена в Біосе материнської плати або для неї не встановлені драйвера, або і те, і інше. В цьому випадку приєднуємо монітор до дискретної відеокарти, перезавантажується і входимо в BIOS.

  • Розглянемо ситуацію на прикладі UEFI BIOS, яким керується більшість сучасних материнських плат. На головній сторінці включаємо розширений режим, натиснувши на кнопку «Додатково».

  Далі переходимо на вкладку з такою ж назвою ( «Додатково» або «Advanced») і вибираємо пункт «Конфігурація системного агента» або «System Agent Configuration».

  Потім йдемо в розділ «Параметри графіки» або «Graphics Configuration».

  Навпаки пункту «Основний дисплей» ( «Primary Display») потрібно виставити значення «iGPU».

  Тиснемо F10, погоджуємося зі збереженням параметрів, вибравши пункт «Yes», ​​і вимикаємо комп’ютер.

 • Знову приєднуємо монітор до роз’єму на материнській платі і запускаємо машину.
 • драйвер

  Переходимо до гілки «Відеоадаптери» і бачимо там «Базовий адаптер Майкрософт». Це пристрій в різних редакціях може називатися по-різному, але зміст один: це універсальний драйвер графіки Windows. Кількома по адаптера ПКМ і вибираємо пункт “Оновити драйвери».

  Потім вибираємо автоматичний пошук програмного забезпечення. Зверніть увагу, що системі буде потрібно доступ в інтернет.

  Після пошуку знайдений драйвер буде встановлений і, після перезавантаження, можна буде користуватися вбудованою графікою.

  Відключення вбудованого відеоядра

  Якщо у Вас виникла думка про відключення вбудованої відеокарти, то краще цього не робити, так як в цій дії немає особливого сенсу. У стаціонарних комп’ютерах при підключенні дискретного адаптера вбудований відключається автоматично, а на ноутбуках, оснащених перемикається графікою, зовсім може привести до не працювати.

  Як бачите, підключити вбудоване відеоядро виявилося не так складно. Головне пам’ятати про те, що перед підключенням монітора до материнської плати необхідно від’єднати дискретну відеокарту від слота PCI-E і робити це при відключеному харчуванні.

  Додайте сайт Lumpics.ru в закладки і ми ще придамося вам. Віддячите автора, поділіться статтею в соціальних мережах.

  Включаємо інтегровану графіку

  У більшості випадків для того, щоб задіяти вбудовану графіку, досить підключити монітор до відповідного роз’єму на материнській платі, попередньо вийнявши дискретну відеокарту з слота PCI-E. Якщо роз’єми відсутні, то скористатися інтегрованим відеоядром не представляється можливим.

  При самому несприятливому результаті, при перемиканні монітора ми отримаємо чорний екран при завантаженні, який свідчить про те, що вбудована графіка відключена в Біосе материнської плати або для неї не встановлені драйвера, або і те, і інше. В цьому випадку приєднуємо монітор до дискретної відеокарти, перезавантажується і входимо в BIOS.

  • Розглянемо ситуацію на прикладі UEFI BIOS, яким керується більшість сучасних материнських плат. На головній сторінці включаємо розширений режим, натиснувши на кнопку «Додатково».

  Далі переходимо на вкладку з такою ж назвою ( «Додатково» або «Advanced») і вибираємо пункт «Конфігурація системного агента» або «System Agent Configuration».

  Потім йдемо в розділ «Параметри графіки» або «Graphics Configuration».

  Навпаки пункту «Основний дисплей» ( «Primary Display») потрібно виставити значення «iGPU».

  Тиснемо F10, погоджуємося зі збереженням параметрів, вибравши пункт «Yes», ​​і вимикаємо комп’ютер.

 • Знову приєднуємо монітор до роз’єму на материнській платі і запускаємо машину.
 • Як користуватися вбудованою відеокартою

  У природі існує два види графічних адаптерів: дискретні і інтегровані. Дискретні підключаються до роз’ємів PCI-E і мають власні гнізда для під’єднання монітора. Інтегровані вбудовуються в материнську плату або в процесор.

  Якщо Ви з якихось причин вирішили скористатися вбудованим відеоядром, то інформація в цій статті допоможе зробити це без помилок.

  BIOS або UEFI

  Більш надійний варіант відключення вбудованого GPU полягає в використанні BIOS або його UEFI-аналога. Через інтерфейс низкоуровневой налаштування материнської плати можна повністю деактивувати інтегровану відеокарту. Діяти потрібно в такий спосіб:

   Вимкніть комп’ютер або ноутбук, і при наступному включенні зайдіть в BIOS. Для різних виробників материнських плат і ноутбуків методика відрізняється. керівництва для найпопулярніших знаходяться по посиланнями нижче.

  Детальніше: Як зайти в BIOS на Samsung, ASUS, Lenovo, Acer, MSI

 • Для різних варіацій інтерфейсу вбудованого опції відрізняються. Описати все не представляється можливим, тому просто запропонуємо найбільш часто зустрічаються варіанти опцій:
 • «Advanced». «Primary Graphics Adapter»;
 • «Config». «Graphic Devices»;
 • «Advanced Chipset Features». «Onboard GPU».
 • Безпосередньо метод відключення інтегрованої відеокарти також залежить від типу BIOS: в одних випадках достатньо просто вибрати «Disabled», в інших потрібно встановити визначення відеокарти по використовуваної шині (PCI-Ex), по-третє потрібно переключитися між «Integrated Graphics» і «Discrete Graphics».

  Тепер інтегрована графіка буде відключена, і комп’ютер почне використовувати тільки повноцінну відеокарту.

  Відключення вбудованої відеокарти на комп’ютері

  “Диспетчер пристроїв”

  Найпростіше рішення даної задачі. деактивація вбудованої графічної карти через «Диспетчер пристроїв». Алгоритм наступний:

  Після відкриття оснащення знайдіть блок «Відеоадаптери» і розкрийте його.

  Початківцю часом важко відрізнити, яке з представлених пристроїв є вбудованим. Рекомендуємо в такому випадку відкрити веб-браузер і скористатися інтернетом для точного визначення потрібного девайса. У нашому прикладі вбудованим є Intel HD Graphics 620.

  Виділіть потрібну позицію, клікнувши один раз лівою кнопкою миші, потім клацніть правою кнопкою для виклику контекстного меню, в якому скористайтеся пунктом «Відключити пристрій».

 • Інтегрована відеокарта будете відключена, тому можете закрити «Диспетчер пристроїв».
 • Описаний метод найпростіший з можливих, але і найменш ефективний. найчастіше вбудований графічний процесор так чи інакше включається, особливо на ноутбуках, де функціональність інтегрованих рішень керується в обхід системи.

  Відключення інтегрованої відеокарти

  Як показує практика, вбудований графічний процесор досить рідко призводить до проблем на настільних PC, і частіше за все від неполадок страждають ноутбуки, де гібридне рішення (два GPU, вбудований і дискретний) іноді працює не так, як передбачається.

  Власне відключення можна провести декількома методами, які відрізняються надійністю і кількістю витрачених зусиль. Почнемо з самого простого.

  Відключення вбудованої відеокарти не є важким завданням, але виконувати цю дію потрібно лише при наявності неполадок з нею.

  BETATECH.COM.UA 2022