Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Гаджети

Як встановити Google Play на телевізор

Як налаштувати Smart-TV самостійно

Налаштування Smart-TV на телевізорі може дещо відрізнятися один від одного, в залежності від моделі телевізора.

У житті сучасної людини присутня величезна кількість різноманітних гаджетів, що, здавалося б, навіщо нам все ще користуватися телевізором. Однак необхідність, як показує практика, все ще залишається. Телевізор як і раніше залишається джерелом інформації, хоч і не основним, так як частіше ми ведемо пошук необхідних новин і контенту за допомогою комп’ютера, але все-таки залишається. Крім цього, ми дуже любимо дивитися фільми на величезному екрані, яким не оснащені ноутбуки та десктопи. Телевізор же для такої мети підходить якнайкраще.

встановити, google, телевізор

А ще сучасні телевізори мають більший функціонал, ніж це було раніше. Зараз використання телевізора виходить далеко за рамки перегляду лише ефірних телеканалів. Сучасний телевізор зможе послужити нам не тільки телеприймачі для різноманітних телевізійних каналів, але і послужить нам медіаплеєром, адже всі вони зараз оснащені USB-роз’ємами, куди можна встановити флеш-накопичувач, наприклад, з фільмом. А найцікавішим доповненням сучасного телевізора стала можливість їх підключення до мережі Інтернет.

Сьогодні більшість телевізорів мають функцію Smart-TV, що власне і має на увазі підключення до Інтернету, однак все-таки не все. Якщо ж ми стали володарем телевізора зі Smart-TV, то нам варто бути готовими до того, що повноцінне використання такого телевізора стане доступним тільки після певних настройок, які ми повинні будемо зробити.

Налаштування Smart-TV

Налаштування безпосередньо Smart-TV є більш копіткою заняттям, яке може виявитися не під силу малодосвідченому користувачеві. Проте, самі основні моменти, на які варто звернути увагу, ми Вам покажемо. Варто пам’ятати, що різні виробники використовують різні операційні системи для своїх Smart-телевізорів. Наприклад, Samsung використовує в своїх телевізорах спеціально розроблену для них Tizen, LG встановлює в свої вироби WebOS, деякі інші виробники, такі як, наприклад, Sony або Philips, використовують операційну систему Android.

Таким чином, процес настройки Smart-TV на телевізорі може дещо відрізнятися. Але все одно найосновніші маніпуляції, які може зробити пересічний користувач, будуть приблизно однаковими. Тому, незалежно від того який телевізор ми придбали і наскільки він новий, насамперед в налаштуванні Smart-TV необхідно звернутися до оновлення системи до останньої офіційної версії від виробника. Щоб зробити ці можливо, буде потрібно немало зусиль, але чимало часу. Спочатку нам необхідно зайти в меню налаштувань і знайти там пункт «Оновлення». Спочатку ми повинні провести пошук цих самих оновлень і в тому випадку, якщо пошук видасть нам більш свіжу версію, ніж та, яка встановлена ​​у нас, нам необхідно завантажити її і після цього встановити. На цьому етапі від нас буде потрібно лише кілька разів натиснути на кнопку пульта і чекати.

У тому випадку, якщо ми налаштовуємо телевізор, який працює на операційній системі Android, то вкрай бажано або навіть обов’язково створити акаунт Google або використовувати той, який у нас уже є. Таким чином, ми зможемо використовувати всі можливості Android-телевізора по максимуму. Створення облікового запису відбувається практично так само, як і на смартфоні або планшеті, тому труднощів з цим виникнути не повинно. Якщо ж на нашому телевізорі встановлена ​​інша ОС, то створювати аккаунт не обов’язково.

Серед інших програм, які зроблять телевізор більш зручним у використанні, можна відзначити Gismeteo, яка найчастіше використовується для того, щоб бути в курсі погоди за вікном. Так само для кіноманів корисним може виявитися програма Кинопоиск, де знаходиться чи не найбільша база інформації про сучасний кіно. Webcam World дозволить нам заочно побувати в багатьох куточках нашої планети, за допомогою перегляду їх через веб-камери в режимі реального часу. А ще можна вибрати з величезної кількості додатків ту, яка найбільш комфортно дозволить нам переглядати найсвіжіші новинки кіноіндустрії.

І все-таки краще звернутися до фахівця

Ми розглянули базові операції по налаштуванню Smart-TV на сучасному телевізорі. Такі процедури, напевно, зможе зробити навіть самий недосвідчений користувач, який раніше ніколи не стикалися з налаштуванням Smart-функцій. Проте, провівши настройки, подібні до тих, які ми описали вище, ми зможемо використовувати Smart-функції на телевізорі лише частково, адже максимально повно і якісно нам зможе їх налаштувати лише фахівець, який знає всі нюанси настройки до дрібниць.

READ  Чому телевізор показує чорно біле зображення

Найчастіше, налаштовуючи Smart-TV на своєму телевізорі, звичайні користувачі можуть стикатися з низкою нерозв’язних проблем. Наприклад, нестабільно працюючі або зовсім не працюють додатки, переривання мережі і так далі. Довіривши настройку Smart-TV професіоналу, ми обов’язково уникнемо цих проблем, а крім усього іншого ми заощадимо чимало часу, адже IT-інженер, буде проводити настройку завдяки свого чималого досвіду значно швидше. Крім цього професійний настроювач в момент настройки здатний виявити приховані дефекти в новому телевізорі, які ми спочатку можемо не помітити.

Перший запуск телевізора

Ще відносно недавно наші телевізори практично не вимагали ніяких налаштувань крім настройки цікавлять нас каналів. Включив в розетку, натиснув кнопку включення і запустив автонастройку. Начебто, як і всі справи. Зараз же телевізори стали розумними, а це значить, що наші нові Smart-телевізори перед своїм першим запуском зажадають від нас введення базових налаштувань. Їх без зусиль зможе ввести навіть малодосвідчений користувач або навіть той, який раніше не стикалися зі Smart-TV.

Звичайно ж, телевізори бувають різні і від безлічі різних виробників. Кожен телевізор має свій власний інтерфейс налаштувань, але, все одно, суть вироблених маніпуляцій зводиться до одного. Отже, спочатку, включивши наш новенький телевізор в мережу, він спробує з’ясувати у нас певну інформацію. Це потрібно буде для того, що б нам було максимально комфортно використовувати наш телевізор надалі.

Для початку нам потрібно буде вказати на якій мові наш телевізор повинен з нами спілкуватися і в якій країні ми будемо використовувати наш телевізор. Іноді додатково потрібно вказати часовий пояс, в якому ми знаходимося. Це необхідно буде для того, щоб телевізор автоматично налаштовував для нас час. Етапом пізніше, нам буде запропоновано підключити наш телевізор до мережі Інтернет. Ми рекомендуємо зробити підключення відразу, адже якщо Ви пропустіть цей крок, то все одно до нього необхідно буде повертатися в подальшому в меню налаштувань, так як Smart-TV без Інтернету працювати не буде. Підключення можна вибрати дротове або бездротове. У тому випадку, якщо ми підключаємо телевізор через Wi-Fi, вибираємо пункт «бездротове підключення», шукаємо свою мережу і підключаємося до неї за допомогою власного пароля.

Після всіх цих процедур у нас з’являється можливість почати пошук каналів. Для цього ми повинні будемо вибрати режим пошуку каналів, наприклад, ефірне телебачення, кабельне або супутник. Вибираючи необхідний нам режим, ми запускаємо телевізор на автоматичне налаштування доступних телеканалів. Тепер ми повинні будемо деякий час почекати, поки сканування не пройде до 100%. У деяких телевізорах нам запропонують встановити батьківський контроль на деякі канали. Ми можемо або зробити це, або пропустити цей крок.

На самій завершальній стадії налаштувань, деякі виробники попросять нас ознайомитися з призначеним для користувача угодою і підтвердити його прочитання. Це займає не більше хвилини, після чого наш телевізор виявляється вже повністю налаштований. І, напевно, він зміг знайти якісь телеканали, звичайно ж, якщо ми не забули підключити до нього антену.

Безкоштовне телебачення для Smart TV

В телевізорах підтримують Smart TV передбачена можливість перегляду безкоштовних каналів за допомогою інтернету, а точніше бездротового і дротового (Wi-Fi зв’язку), а також за допомогою кабелю або вбудованої / мобільного антени. Всі варіанти дають доступ до базових безкоштовним національним каналам передач, до ширшого списку телевізійних програм можна підключитися тільки через спеціальні програми або через IPTV, яке пропонує ваш інтернет-провайдер. Розглянемо всі способи підключення Smart TV до безкоштовних каналах і їх налаштування:

 • Перегляд загальнодоступних національних каналів на Smart TV аналогового мовлення. Незважаючи на перехід до цифрового формату мовлення, аналогове досі є і дає можливість безкоштовно на Smart TV дивитися базові 20 каналів. Для підключення використовується кабель, який підключений до загальної антени. Поетапна інструкція підключення безкоштовної трансляції телебачення:
 • Для настройки ефіру на першому етапі необхідно вставити кабель в роз’єм.
 • На пульті дистанційного керування знайдіть кнопку меню і увійдіть в головну систему налаштувань.
 • Виберіть рядок з автоматичним пошуком каналів.
 • В іншому віконці з’явиться вибір через що буде передаватися сигнал. В даному випадку вибираємо “кабель”.
 • Після цього з’являється нове вікно, де вибирається тип сигналу. В даному випадку вибираємо “аналогове”.
 • Виконується автоматична налагодження каналів.

Деякі ефірні програми можуть бути низької якості, тоді автоматичний пошук їх просто проскочить. Якщо вам потрібен і цей канал навіть в низькій якості, то рекомендується виконати ручну настройку. Обов’язково зберігайте налаштування пошуку, щоб список телепередач не збили.

 • Підключення цифрового ефірного мовлення. Цифрове телебачення має ряд переваг за якістю переданого зображення, тому краще підключення безкоштовного TV для Smart TV цифрового мовлення. Для настройки загальнодоступних каналів такого формату потрібно:
 • Підключити ресивер, якщо він не вбудований в телевізор.
 • Знайти на дистанційному пульті слово меню або настройки і зайти в систему управління.
 • Заходьте в “Опції” і вибираєте автоматичний пошук каналів.
 • У спливла вкладці вам пропонують вибрати джерело сигналу, для цифрового телебачення. Це кабель. Чи підтверджуєте свій вибір натискаючи на слово “Пуск”
 • Після цього з’являється невелике меню з вибором типу передачі сигналу, потрібно вибрати “цифрове”. Чи підтверджуєте обраний джерело.
 • Знову з’являється вікно, в якому потрібно вибрати підрозділ “Режим пошуку” і там вибрати вкладку “Повний”.
 • На наступному етапі необхідно заповнити цифрові дані: швидкість передачі даних (6952 KS / s), модуляція (256 QAM), частота початку (298000 KHz)
READ  Xiaomi redmi AirDots не працює лівий навушник

У деяких моделях передбачена автоматична система пошуку мережі, в цьому випадку потрібно вибрати режим пошуку, який активує безкоштовну трансляцію 20 каналів на Smart TV.

Додавання програм відбувається в налаштуваннях через підрозділ “Контент”. Далі вибираєте пункт “Зовнішні”, вписуєте туди назву плейлиста і посилання на нього, зберігаєте зміни. В розділ зовнішні можна додавати необмежену кількість плейлистів, описаним вище способом або за допомогою спеціального коду, що видається SS IPTV, який кожен день змінюється. В розділ внутрішніх плейлистів можна внести тільки один список каналів.

Ось такі нехитрі способи допоможуть вам підключити безкоштовні канали на свій телевізор.

Підключення до Samsung

Якщо необхідно зробити установку на моделях класу D, F, H, E і далі виконайте наступні дії:

У головному меню вибрати пункт «Функції Smart».

У вікні вибрати команду «Акаунт Samsung».

Функції Smart

Якщо раніше ви не створювали обліковий запис в додатку Samsung Smart Hub створіть його, слідуючи інструкціям.

Дуже важливо ім’я користувача необхідно ввести «develop».

Необхідно заповнити поле пароль (6 будь-яких символів для серії Е) або НЕ заполнять.Для серій H і F. В залежності від моделі телевізора.

У вкладці «Функції Smart» натиснути на кнопку «Відкрити Smart Hub».

Завантаження програми

Вибрати команду «Додаткові програми».

У вікні відкрити «Параметри» і вибрати «IP setting».

Установка програми

Необхідно правильно ввести IP адресу 91.122.100.196.

В меню «Параметри» вибрати «Синхронізація додатків користувача» або «Start App Sync». В залежності від моделі.

В телевізорах класу J установка проводиться через USB-накопичувач:

На комп’ютері відкрити програму Samsung Smart Hub і після реєстрації скачати SS-IPTV.

Зберегти на флешці архівну папку «userwidget».

Підготовчі дії перед установкою софту

Якщо на комп’ютері установка сервера виконується дуже легко (досить завантажити потрібний дистрибутив в пам’ять пристрою і встановити або розпакувати його, якщо це архів), то на різних телевізорах Samsung створення облікового запису develop істотно відрізняється. Щоб з’ясувати, як налаштувати свій телеприймач, потрібно дізнатися його серію. Вона визначається по маркуванню пристрою і позначається буквою, що йде відразу після діагоналі і присвоюються відповідно до роком випуску (B. 2009 C. 2010 D. 2011, N. 2018 і т.Д.). Наприклад, в телевізорі UE55NU7100U, розмір екрану позначається числом 55, а час виходу. Буквою N.

Таким чином, дізнавшись рік випуску пристрою і визначивши його серію, можна починати реєстрацію нового облікового запису і завантаження додатків. При цьому важливо пам’ятати, що при установці сторонніх віджетів, всі завантажені раніше додатки (крім офіційних) будуть стерті.

Особливості скачування сторонніх програм

До числа необхідних утиліт відносяться Sammy Widgets, XSMART Box, TheDark SmartTV Media Center / Server і інші додатки цього роду. Встановивши таку програму на PC, потрібно запустити телевізор, перейти в сервіс Smart Hub і створити обліковий запис develop. Саме вона дозволить налаштувати синхронізацію між віртуальним сервером на PC і телевізором для завантаження віджетів. Важлива умова. Обидва пристрої повинні бути підключені до однієї локальної мережі через кабель або Wi-Fi.

Установка на серію J

На телевізорах цієї серії додати сторонні додатки можна іншими способами. По-перше, якщо прошивка телеприймача має версію нижче 1412, користувачеві доступна інсталяція з флешки. Особливості цього процесу описані нижче. Але якщо версія прошивки нова (від 1413 і далі), то установка з флеш-накопичувача більше недоступна. Для інсталяції додатків тут потрібно:

 • Відкрити Smart Hub і завантажити віджет iAN TV;
 • Послідовно перейти «Меню». «Стан мережі». «Налаштування мережі»;
 • Змінити DNS на 85.17.30.89 для установки ForkStore;
 • Перезапустити телеприймач;
 • Відкрити Smart Hub і запустити iAN TV.
READ  Як підключити навушники Apple до Android

Установка на серії М, K, N, R

Описаний нижче спосіб завантаження альтернативних додатків підходить для телевізорів серії M, K, N, R, а також J, але в останньому випадку встановлені віджети видаляються після перезапуску телеприймача.

Підготовчі дії

Для установки сторонніх програм попередньо потрібно завантажити на PC Tizen Studio with IDE installer з офіційного сайту, вибравши відповідну розрядність. Далі слід запустити інсталятор, підтвердити ліцензійну угоду, встановити шлях для розміщення файлів і натиснути «Install». По закінченню інсталяції, якщо програма не запускається, потрібно знайти ярлик в папці з програмою і двічі клікнути по ньому. У вікні, потрібно знайти «Tizen SK tools» і натиснути «Install», а потім клікнути «Extension SDK», знайти «Extras» і повторно вибрати «Install». Після установки і реєстрації слід перейти на сайт компанії Samsung і створити обліковий запис. Далі необхідно в налаштуваннях PC знайти його IP-адреса.

Синхронізація з PC

Подальші дії виконуються на телеприймачі:

 • Потрібно відкрити Smart Hub, потім «Додатки» і натиснути послідовно клавіші 1,2,3,4,5;
 • У вікні, слід клікнути «On», далі «Enter», ввести IP-адресу PC і підтвердити дії, натиснувши «Ок»;
 • Коли телеприймач попросить виконати перезапуск, рекомендується відключити його з ПДУ і витягнути вилку з розетки не менше ніж на хвилину;
 • Після запуску потрібно повторно відкрити «Додатки» і знайти «Developer Mode»;
 • Далі йде зайти на телеприймачі в акаунт, вказавши в якості логіна і пароля дані облікового запису, створеної на сайті Samsung;
 • Потім потрібно відкрити «Меню», далі «Мережа», потім «Стан мережі» і вибрати «Налаштування IP», де виписати IP-адреса PC.

Далі на PC потрібно запустити Tizen Studio, вибрати «Підключення TV», а потім натиснути на кнопку із зображенням плюса. У вікні слід вказати будь-яке довільне ім’я, нижче IP-адреса PC і клікнути «Add», після чого в наступній вкладці зрушити бігунок в положення “On”.

Далі. Створення сертифікатів дистриб’ютора і автора. З цією метою в верхній частині вікна потрібно клікнути «Tools» і в випадаючому списку вибрати «Certificate Manager», після чого у вікні, натиснути на кнопку із зображенням плюса. Тут слід вибрати «Tizen», ввести будь-яке ім’я сертифіката та клікнути «Next». У новому вікні потрібно довільно вказати будь-які дані, а потім клікнути «Finish» і «Ок».

Установка софта на TV

Наступним кроком створюємо проект в Tizen Studio і інсталюємо віджети на телеприймач. Для цього необхідно в програмі в лівому верхньому кутку клікнути по іконці створення нового проекту, натиснути «Template» і «Next». У випадаючому списку «Custom» слід вибрати «TV-Samsung v 3.0» або «TV-Samsung v4.0» (який буде активний) і клікнути «Next». Далі потрібно вибрати «Web Application», потім «Basic Project», ввести довільне ім’я і завершити операцію. Тепер потрібно розпакувати архів з віджетами і перемістити файли в створений проект, підтвердивши ліцензійну угоду. Останній крок. Потрібно клікнути по імені проекту і в випадаючому списку вибрати «Run As», а потім «Tizen Web Application». Якщо процес пройшов успішно, необхідний віджет буде запущений на телеприймачі.

Установка на серію H

Установка віджетів на телевізорах серії H відбувається наступним чином. Для початку необхідно виконати вхід в «Smart Hub» і перейти в розділ «Samsung Account». Щоб увійти, потрібно в полі «Логін» вказати «develop», пароль не потрібно. Далі слід встановити мітку для підтвердження автоматичного входу і ввійти. У розділі «Smart Hub» потрібно навести промінь ПДУ на одне з встановлених за замовчуванням додатків, наприклад, Megogo або YouTube, натиснути на пульті центральну клавішу і утримувати, поки не відкриється Меню синхронізації. Тут потрібно відкрити «Налаштування IP» і ввести IP-адресу локального сервера, запущеного на PC. Після цього необхідно повторно викликати центральною кнопкою ПДУ «Меню синхронізації» та здійснити синхронізацію з сервером. За її закінченню потрібно закрити і знову відкрити Smart Hub. Нові програми будуть на основної або додаткової сторінці.

Завантажити віджети для Smart TV

Асортимент віджетів на сайті

Для Sony і LG відвідайте сторінку https://smartTVnews.ru/widgets/LG-sony-philips/ з цікавим описом і великим асортиментом.

Меню для вибору віджетів

Залежно від моделі телевізора присутні інструкції по установці додатків, кожне з яких включає в себе перелік каналів у цифровому і HD-якості.

Всі додатки умовно ділять на 2 види. Розроблені для програм окремих виробників або універсальні.

Популярними виробниками телевізорів з технологією Smart є Samsung і LG.

BETATECH.COM.UA 2022