Гаджети, смартфони, планшети • BETATECH.COM.UA • Новинки та огляди

Новини

Як з’єднати 2 комп’ютера через локальну мережу

Table of Contents

Спосіб з’єднати два комп‘ютери за допомогою Wi-Fi роутера, ну або світча.

У кого стоїть роутер або світч, з’єднати два комп’ютери в 2 рази простіше. Навіть якщо у вас Wi-Fi точка, з’єднали ви комп’ютер по шнуру або по бездротовому з’єднанню Wi-Fi не має значення. Це одне і теж, головне щоб підмережа була однакова (наприклад 192.168.1.)

Для початку потрібно перевірити, щоб робоча група була однакова, інакше другий комп’ютер не побачить перший. Йдемо в панель управління і вибираємо система.

єднати, комп, ютера, локальну

Далі дивимося яка у вас робоча група. Якщо різна всюди, називаємо однаковим ім’ям. Щоб це зробити натискаємо змінити параметри.

І міняємо назву. Головне щоб це назва була однакова на всіх комп’ютерах!

Отже, для з’єднання комп’ютерів йдемо в панель управління і вибираємо домашня група.

Далі вибираємо створити домашню групу.

Далі вибираємо, які загальні папки ви хочете розшарити.

Далі збережіть пароль, який вам видадуть. Він знадобиться, щоб підключити інші комп’ютери.

Далі, потрібно на інших комп’ютерах з’єднатися з цією групою. Заходимо так само в панель управління. домашня група і бачимо, що комп’ютер побачив домашню групу. натискаємо приєднатися.

Деякі думають що підключення по кабелю, а потім по Wi-Fi це різні речі. З цього для руйнування міфу як з’єднати два комп’ютери між собою через WI-FI, я вирішив підключитися по Wi-Fi і виконати все те ж саме.

Надаємо доступ, необхідним файлам.

Далі вводимо пароль, який давався при відкритті групи вище.

Далі, якщо ви хочете обмінюватися файлами. робимо наступне. Заходимо в панель управління і центр управління мережами і загальним доступом.

Натискаємо змінити додаткові параметри спільного доступу.

Всі. Тепер перевіряємо. Створюємо папку, я наприклад створив на робочому столі ноутбука (які приєднаний по wi-fi).

Далі натискаємо на ній правою кнопкою миші і вибираємо властивість. Вкладка доступ. Спочатку Загальний доступ, потім розширена конфігурація.

Пишемо все, або певного користувача, далі можемо поставити що йому дозволено і натискаємо загальний доступ.

У розширеній налаштування ставимо галочку і натискаємо ок. Якщо потрібні розширені права, то кнопка розширені.

Тепер перевіряємо. У комп’ютері натискаю пуск, заходжу в мережу. І бачу свій ноутбук (ім’ям комп’ютера я не морочився).

Заходимо і бачимо папку, яку я створював в ноутбуці.

способу. як з’єднати два комп’ютери між собою

Привіт всім! У цій статті розглянемо таку тема, як з’єднати два комп’ютери між собою. І способу я покажу 2. Отже, приступимо.

Я буду поєднувати мій ноутбук (з цього ця стаття підійде і для відповіді на питання: як поєднати два ноутбука між собою). Пристрої з операційною системою Windows 8.1 і комп’ютер з ОС Windows 7.

спосіб з’єднання двох комп’ютерів по дроту (мережевого кабелю)

Без роутера, ви можете з’єднати тільки 2 комп’ютери Звичайно якщо додати до кожного комп’ютера мережеву карту, то більше, але це вже якась жесть Ми будемо з’єднувати два комп’ютери по шнуру.

Вообщем підключаємо шнур до 2-м комп’ютера, до мережевої карти. Далі заходимо в центр управління мережами і загальним доступом. зміна параметрів адаптера. На підключенні по локальній мережі вибираємо властивість. Знаходимо протокол версії 4 і той же властивість. Наше завдання залишити однакову підмережа, а адреса комп’ютера може бути будь-хто. На одній комп‘ютері я поставив адресу 192.168.1.1, а на іншому 192.168.1.2. Маска стандартна 255.255.255.0.

Натискаємо ок, на 2-х комп‘ютерах і заходимо в мережі перевіряємо.

Так само, якщо не вийде, зробіть настройки з 1-го способу. Я робив відразу після них, отже, вони робочі.

Перевірте чи не блокує брандмауер або брандмауер в антивірусі (якщо є).

А так же коли ви зайдете в мережі може вгорі з’явиться табличка, чи дозволити файли в загальній мережі. натискаємо та.

На яких Windows протестовано?

Цей метод протестований на Win 7, 8, 10, тобто на тих, одна з яких, напевно встановлена ​​у вас. Тому ви можете не турбуватися про те, що це не буде працювати.

Крок 1

Підключіть обидва комп’ютера до кабелю локальної мережі.

Переваги підключення двох комп’ютерів через LAN

Основною перевагою передачі за допомогою Ethernet кабелю є те, що вона дуже швидка, по крайней мере, швидше, ніж звичайна передача по WI-FI. Якщо у вас багато даних для передачі, найкраще використовувати кабель Ethernet.

Коли необхідно використовувати кабель локальної мережі для відправки файлів з одного комп’ютера на інший?

Ох ця втомлива річ, коли вам потрібно підключати тисячі флешок, коли ви хочете зберегти якісь дані, та ще й це займає чимало часу. Якщо вам це набридло, то вам відмінно підійде цей спосіб підключення комп’ютерів! Цей метод також корисний, коли, наприклад, комп’ютери не підключені до загального Wi-Fi роутера або один не має постійне підключення до такої мережі.

Більш того, ви також можете використовувати цей метод, коли вам потрібно перенести багато даних, таких як ваша колекція мультимедіа, з одного PC на інший. Повірте мені, якщо у вас немає достатніх навичок налаштування Wi-Fi і налаштування мережі для використання повній швидкості, переміщення мультимедійних файлів на кілька сотень гігабайт по WI-FI не найкраща ідея. Я намагався це зробити, і це, дійсно, АТ!

READ  Як повністю очистити комп'ютер Windows 7

Як з’єднати 2 комп’ютера кабелем LAN?

Шукаєте спосіб обміну файлами між двома комп’ютерами за допомогою кабелю локальної мережі (LAN кабелю)? Ну, вітаю, ваш пошук, нарешті, закінчується на цьому сайті. Я впевнений, що ця невелика інструкція допоможе тисячам людей, які хочуть передавати файли з PC на PC за допомогою кабелю Ethernet. Я впевнений, що ця стаття буде корисна і для вас. Тож почнемо.

Перш ніж почати, ви повинні знати, що спільне використання або передача файлів з комп’ютера на комп‘ютер шляхом їх з’єднання за допомогою кабелю Ethernet є одним з найстаріших способів. За минулі роки технологія Wi-Fi значно розвинулася, і поки ваші дві системи знаходяться в одній локальній мережі, ви можете просто включити загальний доступ на одному PC і використовувати інший комп’ютер для доступу до цих файлів.

Как соединить два ноутбука или компьютера между собой. 3 Способа

Як з’єднати 2 комп’ютера через локальну мережу

У більшості випадків, при наявності будинку двох комп’ютерів, має сенс поєднати два комп’ютери між собою в мережу. Створення мережі між двома комп‘ютерами не займе у вас багато часу і зажадає мінімальної витрати сил і коштів.

Тепер потрібно створити фізичне з’єднання між двома комп’ютерами. Включайте харчування на двох комп’ютерах і втикайте кабель в роз’єми на мережевих картах. Коли кабель буде приєднаний, поруч з роз’ємом на мережевої карти повинен засвітитися. У деяких випадках може спалахнути 2 індикатора, але це ні на що не впливає і на даному етапі нас не цікавить.

Наступна дія по налаштуванню локальної мережі між двома комп’ютерами. настройка мережевої карти. Найкраще налаштувати мережеві карти комп’ютерів на отримання IP-адрес вручну. Рекомендую такі настройки мережевих карт:

Комп’ютер1: IP-адреса: 192.168.2.1 Маска підмережі: 255.255.255.0 Основний шлюз: не потрібно вказувати. DNS-сервера: не потрібно вказувати.

Комп’ютер2: IP-адреса: 192.168.2.2 Маска підмережі: 255.255.255.0 Основний шлюз: не потрібно вказувати. DNS-сервера: не потрібно вказувати.

Локальна мережа з двох комп’ютерів налаштована!

Для перевірки зв’язку відкрийте командний рядок (Пуск. Виконати. Cmd. Enter) і наберіть команду ping 192.168.2.1 Повинен вийти приблизно такий результат:

Обмін пакетами з 192.168.2.1 по 32 байт: Відповідь від 192.168.2.1: число байт = 32 час = 1мс TTL = 64 Відповідь від 192.168.2.1: число байт = 32 час = 1мс TTL = 64 Відповідь від 192.168.2.1: число байт = 32 час

Якщо потрібно налаштувати загальний доступ до дисків на двох комп’ютерах, то це робиться в такий спосіб:

Зайдіть в “Мій комп’ютер”, наведіть курсор миші на іконку диска, до якого потрібно відкрити доступ, натисніть праву кнопку миші і потім натисніть лівою кнопкою миші пункт “Властивості” в самому низу меню, що випадає.

Далі, зайдіть у вкладку “Доступ” і виберіть пункт “Відкрити спільний доступ до цієї папки”. Кількість користувачів поставте “максимально можливе”.

Тепер, клацнувши в мережевому оточенні по іконці комп’ютера, можна побачити диск, на якому був налаштований загальний доступ. Цей диск можна відкрити і користуватися ним як локальним диском, тобто вільно перекачувати файли по локальній мережі з двох комп’ютерів-.-

Налаштування локальної мережі LAN між комп’ютерами Windows 10, 8 і 7

У цьому керівництві докладно розглянемо, як створити локальну мережу між комп’ютерами з будь-якої з останніх версій ОС Windows, включаючи Windows 10 і 8, а також відкрити доступ до файлів і папок по локальній мережі.

Зазначу, що сьогодні, коли Wi-Fi роутер (бездротовий маршрутизатор) є майже в кожній квартирі, створення локальної мережі не вимагає додаткового обладнання (так як всі пристрої і так з’єднані через маршрутизатор по кабелю або Wi-Fi) і дозволить вам не тільки передавати файли між комп’ютерами, але, наприклад, переглядати відео і слухати музику, що зберігається на жорсткому диску комп’ютера на планшеті або сумісному телевізорі, що не скидаючи його попередньо на флешку (це тільки один з прикладів).

Якщо ви хочете зробити локальну мережу між двома комп‘ютерами за допомогою проводового підключення, але без маршрутизатора, вам буде потрібно не звичайний Ethernet-кабель, а cross-over кабель (пошукайте в Інтернеті), крім випадків, коли на обох комп’ютерах встановлені сучасні Gigabit Ethernet адаптери з підтримкою MDI-X, тоді підійде і звичайний кабель

На другому комп’ютері виконайте наступні дії:

 • Відкрийте Панель управління.
 • Клацніть Мережа та Інтернет.
 • Клацніть Центр управління мережами і загальним доступом.
 • Клацніть Змінити параметри адаптера на лівій панелі навігації.
 • Клацніть мережевий адаптер правою кнопкою миші і виберіть параметр «Властивості».
 • Виберіть варіант Інтернет-протоколу версії 4 (TCP / IPv4).
 • Натисніть кнопку Властивості.
 • Виберіть варіант Використовувати наступний IP-адреса.
 • В поле IP-адреса вкажіть унікальний IP-адреса для пристрою, який знаходиться в тій же мережі, що і перший комп’ютер. Наприклад, 192.168.7.24.
 • В поле Маска підмережі вкажіть адресу підмережі для мережі. Наприклад, 255.255.255.0.
 • Натисніть кнопку ОК.
 • Після виконання цих кроків ви можете надати загальний доступ до папки або службі, які будуть доступні з іншого пристрою.

  Ви можете звернутися до кроків нижче, щоб виконати завдання, або ви можете використовувати ці інструкції для надання загального доступу до папки з іншим комп’ютером.

  Що таке ЛВС?

  Перед тим як розглядати створення локальної мережі, зупинимося на питанні що це таке. У сучасному розумінні домашня або локальна мережа. це група об’єднаних комп’ютерів, розташованих близько. Зазвичай локальні мережі обмежені одним приміщенням або будівлею. Для з’єднання PC може використовуватися:

  • звичайний кабель LAN;
  • різноманітні роутери, в тому числі бездротові.

  Локальна мережа по Wi-Fi. найбільш популярний варіант об’єднання домашніх комп’ютерів.

  Розглянемо основні завдання домашніх ЛВС:

  • доступ в інтернет для всіх наявних пристроїв;
  • обмін файлами;
  • створення файлового сховища;
  • перегляд відео без завантаження на PC;
  • спільні ігри;
  • використання загальних пристроїв (принтер, DVD, Blu-ray);
  • віддалене адміністрування;
  • інші задачінаблюденіе та інше.

  Встановлюємо дозволу на доступ до даних

  Отримати по мережі доступ до даних вдасться, тільки якщо папка або файл має відповідні дозволи. Для їх установки потрібно:

  • Відкрити властивості папки, використовуючи контекстне меню.
  • Перейти в розділ управління доступом і відкрити розширену конфігурацію.
  • Відкрити можливість керування повідомленнями в папці через локалку, встановивши відповідну галочку.
  • У розділі «Дозволи» виставити параметри для груп користувачів, які мають право доступу.

  Порада. Обмеження на читання не дозволять змінити вміст папки.

  • У вікні властивостей каталогу звертаємося до вкладки безпеку і натискаємо на «Додати».
  • Вказати групу користувачів і допущені дії, як в минулий раз.
  • Підтвердити всі зміни.

  Порада. Іноді загальний доступ до каталогу відкривається тільки після перезавантаження комп’ютера.

  READ  Як подивитися пам'ять на комп'ютері

  Отримати доступ до папки через ЛВС можна звернувшись до «Провідникові» і вибравши відповідний розділ. Для зручності звернення до загальних ресурсів можна створити окремі ярлики на робочому столі і в зручному місці.

  Додавання нового пристрою

  Якщо ви вже налаштували локальну мережу по інструкції вище, то додати новий пристрій для загального використання не складе ніяких труднощів. Для цього достатньо відкрити панель управління вашого комп’ютера, і перейти в розділ «Обладнання і звук», а потім вибрати «Пристрої та принтери». У цій папці ви побачите всі підключені пристрої. Робимо наступне:

  • Вибираємо пристрій, у якому ви хочете загальний доступ. Наприклад, це може бути принтер.
  • Натисканням правої кнопки, викликаємо контекстне меню цього пристрою і вибираємо роздав «Властивості принтера».
  • Там, переходимо, як і раніше, у вкладку «Доступ» і знаходимо пункт установки обміну до даного принтера. Ставимо галочки, щоб дати цей доступ.Поставьте галочки у відповідних пунктах
  • Залишається лише зайти в налаштування безпеки і там вказати права для групи користувачів так само як ми робили з папкамі.Виставьте необхідні права, наприклад на «Друк»

  Тепер, коли загальний доступ пристрою відкритий, потрібно лише підключити його діючи через комп‘ютер в локальній мережі. Робиться це так:

  • Виберіть користувача пристроєм якого хочете скористатися і ви повинні побачити пристрій в загальному доступі.
  • Натисніть правою кнопкою миші по ньому і виберіть «Підключити».Натисніть «Підключити»
  • Після цього пристрій відобразиться у вашому розділі «Пристрій і Принтери» де його буде лише необхідно вибрати як пристрій по умолчанію.Виберіте пристрій і встановіть його як пристрій за умовчанням
  • Якщо все зроблено правильно, ви зможете використовувати підключений через локальну мережу принтер (або інший пристрій) без всяких проблем.

  Надання доступу до файлів і папок на комп’ютері

  Для того, щоб надати загальний доступ до папки Windows в локальній мережі, клікніть правою кнопкою миші по цій папці і виберіть пункт «Властивості» і перейдіть до вкладки «Доступ», на ній натисніть кнопку «Розширена настройка».

  Позначте «Відкрити спільний доступ до цієї папки», після чого натисніть «Дозволи».

  Відзначте ті дозволи, які необхідні для цієї папки. Якщо потрібна можливість тільки читання, можете залишити значення за замовчуванням. Застосуйте зроблені настройки.

  Після цього, у властивостях папки відкрийте вкладку «Безпека» і натисніть кнопку «Змінити», а в наступному вікні. «Додати».

  Вкажіть ім’я користувача (групи) «Все» (без лапок), додайте його, після чого, встановіть ті ж дозволу, що встановлювали в попередній раз. Збережіть зроблені зміни.

  Про всяк випадок, після всіх виконаних маніпуляцій, має сенс перезавантажити комп’ютер.

  Доступ до папок в локальній мережі з іншого комп’ютера

  На цьому настройка завершена: тепер, з інших комп’ютерів ви можете отримати доступ до папки по локальній мережі. зайдіть в «Провідник», відкрийте пункт «Мережа», ну а далі, думаю, все буде очевидно. відкривайте і робіть з вмістом папки все, що було встановлено в дозволах. Для більш зручного доступу до мережевої папки, можете створити її ярлик в зручному місці.

  Створення ЛВС без доп. обладнання

  Для початку розглянемо, як налаштувати локальну мережу між двома комп’ютерами без використання маршрутизаторів. Існує три варіанти створення ЛВС:

  • використання LAN-кабелю;
  • Wi-Fi;
  • Підключення через USB.

  Расшаріваніє доступу до інтернету на другий PC

  Актуально для PC, підключених на пряму LAN-кабелем.

  Потрібно налаштувати PC 1 (тобто той, до якого у нас підключений інтернет-кабель провайдера).

  Спочатку відкриваємо мережеві підключення: тиснемо поєднання WinR. вводимо ncpa.cpl. далі Enter.

  ncpa.cpl. перегляд всіх мережевих підключень

  Далі заходимо в властивості підключення до інтернету (для цього клацніть по ньому правою кнопкою мишки).

  Властивості підключення, через яке йде інтернет

  Далі відкрийте вкладку “Доступ”. і поставте галочку напроти пункту “Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету даного комп’ютера”. збережіть налаштування.

  Дозволити іншим користувачам доступ до інтернету

  Якщо все зробили правильно. інтернет буде на обох комп’ютерах.

  Примітка: природно, щоб інтернет був на PC 2. PC 1 повинен бути включений! Це, до речі, одна з незручностей такий локальної мережі, при підключенні через роутер. інтернет буде незалежно від того, який з PC включений / виключений.

  Расшаріваніє папок / файлів для загального доступу

  1) Відразу перейду до справи: відкриваєте провідник, і клацаєте правою кнопкою по папці, яку хочете розшарити (тобто дати доступ до неї всім користувачам локальної мережі). Далі в меню вибираєте: поділитися / окремі люди.

  Windows 10: Как подключить 2 ПК сетевым кабелем в локальную сеть

  2) Далі вибираєте “Все” користувачі, і тиснете кнопку додати.

  3) Установлюєте дозвіл: читання або читання і запис.

  • дозволено читання: користувачі зможуть тільки копіювати ваші файли до себе (ні видалити, ні змінити. не зможуть!);
  • дозволено читання і запис: користувачі локальної мережі отримають повний контроль над файлами в папки: можуть видалити всі файли, змінити будь-які з них і т.д. Загалом, я б не рекомендував надавати такий доступ до важливих і великим папок (для передачі файлів краще завести окрему папку, до якої дати повний доступ).

  4) Далі перевіряєте ще раз права користувачів і тиснете кнопку “Поділитися” (потрібні адміністраторські права).

  5) Через кілька секунд Windows повідомить про те, що папка була відкрита для загального доступу. Значить все пройшло добре.

  • відкриваємо провідник;
  • потім розкриваємо вкладку “Мережа” (зліва, внизу вікна);
  • відкриваємо ім’я комп’ютера. на якому була розшарено папка. Як бачимо, на скрині нижче. вона розшарено, в неї можна зайти і почати копіювання (читання) будь-яких файлів.

  Перевірка / папка розшарено / тепер всі можуть копіювати файли з неї

  Варіанти побудови домашньої локальної мережі

  При створенні домашньої локальної мережі, найчастіше, застосовують два варіанти:

  • з’єднують два комп’ютера (PC з ноутбуком, PC з PC і ін.) за допомогою кабелю (його називають часто кручений парою);
  • набувають спец. “Коробочку”, звану Wi-Fi роутером До роутера, за допомогою мережевого кабелю, підключають PC, а ноутбуки, телефони, планшети тощо. Пристрою. отримують доступ в інтернет по Wi-Fi (найпопулярніший варіант на сьогоднішній день).

  Ім’я комп’ютера і робочої групи

  Актуально і для підключення через роутер, і на пряму.

  Алегорія: у кожної людини своє ім’я, прізвище, по батькові, дата народження, місто і т.д немає зовсім двох однакових людей. Так само і в мережі. не повинно бути комп’ютерів з одним і тим же ім’ям.

  Перше, що потрібно зробити при налаштуванні локальної мережі. це перевірити і налаштувати ім’я робочої групи та ім’я комп’ютера. Причому, зробити це потрібно на кожному комп’ютері в локальній мережі!

  READ  Запис звуку з екрану комп'ютера

  Щоб дізнатися ім’я комп’ютера, відкрийте панель управління Windows за адресою:

  Панель керування \ Система і безпека \ Система

  • ім’я PC і раб. група повинні бути на латиниці;
  • у кожного PC / ноутбука в локальній мережі має бути своє унікальне ім’я (наприклад: PC1, PC2, PC3);
  • у кожного PC / ноутбука повинна бути однакова робоча група (наприклад: WORKGROUP).

  Щоб змінити ім’я і робочу групу. натисніть кнопку “Змінити параметри”.

  Далі натисніть кнопку “Змінити”. введіть нове ім’я комп’ютера і робочу групу. Збережіть налаштування і перезавантажте комп’ютер (див. Скрін нижче з підказками).

  Загалом, коли приведете все назви відповідно до вимог вище, можна приступати до наступного етапу налаштування.

  з’єднання 2-х PC за допомогою кручений пари

  Плюси: простота і дешевизна (потрібно 2 речі: мережева карта, і мережевий кабель); забезпечення досить високої швидкості, що не кожен роутер здатний видати, менша кількість радіохвиль в приміщенні.

  Мінуси: зайві дроти створюють плутанину, заважають; після переустановлення ОС Windows. потрібно налаштування мережі знову; щоб інтернет-доступ був на другому PC (2), перший PC (1). повинен бути включений.

  Що необхідно: щоб в кожному PC була мережева карта, мережевий кабель. Якщо плануєте поєднати більше 2 PC в локальну мережу (або щоб один PC був підключений до інтернету, і одночасної був в локальній мережі). на одному з PC має бути 2-3 і більше мережевих карт.

  В общем-то, якщо на обох PC є мережеві карти, і у вас є мережевий кабель (так само називають Ethernet-кабель). то з’єднати їх за допомогою нього не представляє нічого складного. Думаю, тут розглядати особливо нічого.

  Прим.: зверніть увагу, зазвичай на мережевих картах починає спалахувати зелений (жовтий) світлодіод, коли ви підключаєте до неї кабель.

  Мережеві кабелі в продажу різні: причому не тільки кольором і довжиною. Справа в тому, що є кабелі для підключення комп’ютера до комп‘ютера, а є ті, які використовуються для підключення PC до роутера.

  Для нашої задачі потрібен кроссірованний мережевий кабель (або кабель, опресованний перехресним способом. тут хто як називає).

  У кроссірованний кабелі. на кінцевих роз’ємах міняються місцями жовта і зелена пари; в стандартному (для підключення PC до роутера). кольори контактів однакові.

  Загалом, якщо два PC включені, працюють, ви з’єднали їх кабелем (світлодіоди на мережевих картах заморгали), значок мережі поруч з годинником перестав відображати червоний хрестик. значить PC знайшов мережу і чекає її налаштування. Цим ми і займемося в другому розділі даної статті.

  Налаштування локальної мережі (Windows 7, 8, 10)

  У цьому підрозділі статті я дам універсальні інструкції, незалежно від того, як організована ваша локальна мережа: з’єднана через мережевий кабель, або за допомогою роутера. Де настройки будуть стосуватися конкретного варіанту. будуть позначки.

  Примітка: всі налаштування актуальні для ОС Windows 7, 8, 8.1, 10.

  Включення загального доступу до принтерів і папок

  Актуально і для підключення через роутер, і на пряму.

  Це нововведення з’явилося в Windows 7, нібито забезпечує велику захищеність ОС (чисто на мій погляд, лише створює необхідність додаткового налаштування локальної мережі).

  Суть в тому, що за замовчуванням Windows блокує і не дає доступу відкривати і расшарівать папки, принтер та ін., Поки не буде “пом’якшена” політика безпеки.

  Щоб зняти це блокування, і включити загальний доступ, потрібно:

   Спочатку відкрити панель управління Windows: Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом. Далі в меню зліва відкрити посилання “Змінити доп. Параметри загального доступу”.

 • Потім по черзі зайти в три вкладки: приватна, гостьова і все мережі. У кожній з них потрібно задати певні параметри. Пройдемося по кожній.
 • У вкладці приватна. необхідно поставити повзунки навпроти пунктів: включити мережеве виявлення, включити загальний доступ до файлів і принтерів, дозволити Windows керувати з’єднаннями домашньої групи (як на скрині нижче).
 • Далі відкрийте вкладку гостьова. в ній потрібно: включити мережеве виявлення, включити загальний доступ до файлів і принтерів (приклад на скрині нижче).

  Далі відкрийте вкладку всі мережі. там необхідно: відключити загальний доступ, використовувати 128-бітове шифрування, відключити загальний доступ з парольного захистом. Далі збережіть налаштування і перезавантажте PC.

  Налаштування IP-адрес, DNS, масок, шлюзів

  1) Для мережі, організованої за допомогою роутера

  Взагалі, для PC, підключених до локальної мережі за допомогою роутера, зазвичай нічого не потрібно налаштовувати (все працює за замовчуванням). Якщо щось не так, про всяк випадок рекомендую зайти і перевірити властивості підключення.

  Для цього спочатку необхідно відкрити “мережеві підключення”. Робиться це просто:

  • спочатку відкриваєте вікно “Виконати”. поєднання кнопок WinR;
  • далі введіть команду ncpa.cpl і натисніть Enter (працює у всіх версіях Windows 7, 8, 10).

  ncpa.cpl. перегляд всіх мережевих підключень

  Далі відкрийте властивості підключення по локальній мережі. (Для цього просто клацніть по підключенню правою кнопкою мишки. під сплив меню виберіть потрібне, див. Скрін нижче).

  Властивості підключення по локальній мережі

  Как создать локальную сеть между двумя (несколькими) компьютерами

  Далі відкрийте властивості IP версії 4 (TCP / IPv4) і перевірте, чи варто отримання IP- і DNS-адреси автоматично. Якщо це не так, поставте на автоматику, збережіть налаштування.

  2) Для підключення PC до PC через мережевий кабель

  Під PC 1 я розумію комп’ютер, у якого дві мережеві карти: до однієї з них підключений інтернет-кабель провайдера, а до другої. локальний мережевий кабель, що йде до PC 2.

  Прим.: хоча, інтернет-кабель від провайдера і не обов’язково повинен бути. Якщо його немає. вибирайте PC 1 і PC 2. довільно.

  І так, відкриваємо властивості мережевого підключення по локальній мережі (як це робиться. см. Трохи вище в статті).

  Далі відкриваємо властивості IP версії 4 (TCP / IPv4) і вводимо:

  • IP-адреса: 192.168.0.1;
  • маска підмережі: 255.255.255.0 (див. скрін нижче);
  • зберігаєте настройки.

  У властивості IP версії 4 (TCP / IPv4) другого PC, потрібно вибрати наступні параметри:

  • IP-адреса: 192.168.0.2,
  • маска підмережі: 255.255.255.0;
  • основний шлюз: 192.168.0.1;
  • бажаний DNS-сервер: 192.168.0.1 (див. скрін нижче);
  • зберігаєте настройки.

  Власне, безпосередньо настройка локальної мережі закінчена. Тепер можна приступити до найцікавішого. расшаріваніє і використання загальних ресурсів локальної мережі. Власне, до чого ми і йшли.

  BETATECH.COM.UA 2021